H. MARKS Keukenmeid, kersen gemeubileerde Kamers Flinks Loopjongen Sociëteit „Imerva". Tailleur, HIT Flinke JONGENS Lompen en Metalen. Uit de telegrammen van admiraal Kempff moet blaken, dat niet de Boxers de hoofd plegers zijn der gewelddadigheden In Tientsin, doch hot Chineescho leger. Het zouden ge- regoldo Cliineosche soldaten zjjn, die brand hebben gesticht in de Europeesche nederzet tingen, die den Amerikaanschen consul en veertig zendolingon hebbon vermoord. Hot bericht van deze laatste gewelddaad, het vermoorden van 40 zendelingen, wordt bevestigd in een telegram aan de missie te Nieuw-York, meldonde, dat slechts drie zen delingen ontkwamen. Een dezer is to Tsjifu aangekomon en heeft van daar aan het New- York Journal" geseind, dat Tientsin dagen lang is gebombardeerd door de Chineesche troepen en do goheele vrcemdonlingenwyk is vernield. Luitenant "Wright, van de Ameri- kaansche marine, die met vijftig man ter hulp was gezonden, is met al zijn mannon ge sneuveld. Do munitio is op en het garnizoen lijdt zwaar. Een Dalziel-telegram meldt, dat alleen de Fransche on Engelsche nederzettingen in '.Tientsin zijn vernield, waarbjj voel monschen omgekomen moeten zjjn. In de stad zyn op zjjn minst 15,000 Chi- neezen, die do vreeindelingenwijk over6troo- :men en de huizen in brand steken. De consu laten zjjn alle vernield en de vreemdelingen schuilen samen in het raadhuis. De Chineesche kanonnen schieten onop- fhoudeiyk "van do muren der inlandsche stad. De Chineesche troepen hebben zeer goede wapens; de opstandelingen hebben genomen wat hun voor de hand kwam en vertrouwen meer op hun aantal. Central News" verneemt uit Shanghai, dat het Britsche consulaat te Tientsin heeft laten woton, dat versterkingen uiterst noodig zjjn om de Europeesche bevolking der stad te beschermen. Deze bevolking heeft zware ver hezen geleden en de voorraad munitio is iq hooge mate onvoldoende. Met het oog op den ernst van den toestand zjjn een paar maxim's of veldstukken onmiddellijk hoog noodig. Dit telegram was den 20sten Juni uit Tientsin afgezonden. De oorlog tusschen.Engeland enTransyaaL Do marine-brigade, dio aan generaal Bul- leris troepen zulke uitstekende dionsten heeft bewezen, is van Paardekop naar haar schip teruggekeerd. Generaal Bullor hoeft in een bijzondere legerorde de groote verdiensten van deze brigade geprezen. De Canadeesche ruiterj) van lord Strath- cona, een flink corps van 500 paarden, is in Buller's hoofdkwartier aangekomen. f Een Britsch hospitaal in het kamp bjj volksrust, achttien tenten groot, is verbrand. Von- hun aftocht hadden do Boeren het yeld in brand gestoken en voordat maatrege- n konden worden genomen, om het vuur *6 oeperken, had het reeds een ontzaglijken ■omvang gekregen. Een sterke wind dreef de vlammen in de richting van het Britsche k-mp, dat der 11de brigade. Er werd geen ge vaar gevreesd, totdat de vlammen tot hon- derd yards waren genaderd. Toen werden de ziekendragers uitgezonden op de gewone wyze, V>or slaan op den bodem, het vuur in zjjn jortgang te stuiten. Echter belette een ^ossenwagen, dio niet van de plaats was te ^■krijgen, hun dit met succes te doen, zoodat het .geheele hospitaal met alles, wat daarin was, afbrandde. De verpleegden waren tjjdig in veiligheid gebracht. De Engelsche correspondenten te Pretoria 'gaan voort met allerlei berichten over te seinen, dio er op moeten wijzen, dat de oorlog welhaast uit zal wezen. Christiaan De Wet i in hot net. Botha, dio bereid is, zich over te geven, als Kruger hot niet, uit puur baat- zuchtige redenen (omdat hy niet verbannen wil worden), belette on De Wet zich ook maar beliefde over te geven. De burgers, die Kruger eon verrader schelden, omdat hij ge vlucht is, enz. Volgens den correspondent van Reuter te Pretoria is daar een deputatie uit 'Pietersberg aangekomen, met verzoek een gewapende macht te zenden om de onderwer ping der urgers te komen aanvaarden l Do eerste minister van Natal hoeft gezegd, dat het Natalsche spoorwegbestuur voorloopig den Nederlandschen spoorweg in Transvaal zou beheeren. Het Zuid-Afrikaansche driemanschap heeft aan het consulaat-generaal van den Oranje- Vrjjstaat te 's-Gravonliage geseind, dat het deze woek uit Amerika vertrekt on zich naar Parjjs begeeft. De troepen van het Indische contingent, die den veldtocht in Zuid-Afrika meemaken, zullen teruggezonden worden ter vervanging van de Indische troepen, die in Juli naar China vertrekken. Men bericht, dat lord Kitchener tot opper bevelhebber van het leger in Britsch-Indië zou worden benoemd. Aan den generalen staf te Londen wordt dit bericht intusschen niet bevestigd. Het verzoekschrift van de bewoners der Kaapkolonie ten gunste van de onafhankelijk heid der Boeren-republieken heeft meer dan 40,000 handteekeningen verkregen. In Kaap stad zjjn de meeste handteekeningen inge- 'zamold. In de tweede plaats komt Malmesbury, het kiesdistrict van den heer Schreiner. 1 Luitenant-generaal Baden-Powell iS bjj zjjn bezoek aan Pretoria allerwegen zeer harteljjk 'ontvangen. Zelfs Boeren, die deel hadden uit gemaakt van Snymans lager, kwamen 30 mjjlen ver, om den man, die hun mot zooveel geestkracht weerstand had geboden, de hand te drukken. Baden-Powell deed do reis met een geleide van 35 bereden manschappon. Een Router-bericht uit Potchefstroom meldt, dat de Britsche troepen, die de stad binnen trokken, met groot© geestdrift werden ont vangen door de Britsche inwoners. De Hollanders in de stad waren echter stil en ter neer geslagen. Zjj leveren nu hun wapenen in. In het station werden acht locomotieven en verder rollend materieel buitgemaakt. i pfflcioel is van dit alios nog_niets_bekond,_ De icare schuldigen Onder den titel „Les vrais coupables'* is bj) J. H. Do Bussy, te Amsterdam, verschenen een brochure van prof. mr. W. Van der Vlugt, to Leiden, als antwoord op de beweringen van den heer Ed. Tallicher, redacteur van de „Revue Suisse", die in zjjn blad de regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek voortdurend aanviel en de ministers van Koningin Victoria als blanke zieltjes hoog hield. Prof. Van der Vlugt zet de geheele Zuid- Afrikaansche quaestie op heldere wyze uiteen en beschouwt als de ware schuldigen de Z,- Afrikaansche kapitalisten. De brochure is een waardig pendant van dr. Kuyper's bekend Revne-artikeL Dc opstand der Ashantijaen. Uit Accra wordt bericht, dat majoor Mor ris, vóór Koomasi binnen te trekken, een onderhoud had met do Ashantjjnen. Dezen eischten, dat de gouverneur Koomasi verla ten moest, en vroegen volledige vryheidvoor den slavenhandel. Zjj wilden ook de scholen en onderwyzors weg hebben en vroegen de uitlevering van vader Ramsey er. Majoor Morris viel hen den volgenden dag aan en drong de stad daarop binnen. Volgens latere rapporten was de gouver neur in den schouder gewond en werden acht officieren in een uitval gedood. Levens middelen zyn schaarsch. De insluiting der stad is zóó nauw, dat niemand door den vyand kan heendringon. BUITENLAND. Italië. Saracco zal den Koning heden de ljjst van het niouwo ministerie aanbieden. Het kabinet is samengesteld uit: president en binnenland- sche zaken, Saracco; buitenlandsche zaken, Visconti Vónosta; justitie, Gianturco; finan ciën, Rubiniopenbare werken, Branca; onder- wys, Gallo; oorlog, dl San Martino; marine, Morin; landbouw, Carcano; posteryen en tele graaf, Pascolato. De Kamer is tegen den 27sten Junibyeen- geroepen. Spanje. Volgens officieele opgaven bedroegen de ontvangsten uit do belastingen in de eerste vyf maanden van het jaar 1900, 50 millioen pesetas meer dan in het overeenkomstige tydvak van het vorige jaar. Portugal, Er is een nieuw Portugeesch ministerie gevormd door den heer Hintze Ribeiro. Offloiëele Hennisgevlcgeiu Vergadering van den Gemeenteraad vanLeiden, op Donderdag den 28sten Juni 1900, des namiddags to twee uren. Punten van behandeling 1°. Verzoek van Mej. B. Do Jong, om conlinnaiie in do betrekking van Stads-vroeavrouw. (148; 2°. Benoeming van een Commissaris der Stads- bank-van-loening. (147) 3°. Benoeming van een Directeur der Hoogore Burgerschool voor Jongens. (149) 4°. Verzoek van K. Kropf, om restitutie van be taald schoolgeld. Lager Onderwijs. (151) 5°. Rekening, dienst 1899, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen en Vrouwenhuis. (153) 6®. Rekening, dienst 1899, van de Stedelijke Gasfabriek. (154) 7°. Rekening, dienst 1899, van het Krankzinni gengesticht T Endegeest." (155) 8°. Voorstel tot beschikbaarstolling van gelden tot goedmaking der kosten verbonden aan de vol tooiing van bet woning-onderzoek in deze ge meente. (150) 9°. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 29 Maart 1.1. in zako de verhuring van bet ijkkantoor aan het Rijk. (156) 10°. Verzoek van het Bestuur der Christelijke Vereenigiug voor Ziekenverpleging ,het Diaco- ncssenhuis", om vergunning tot hot dempen van een gedeelte sloot langs den "Witten Singel vóór het terrein Kadastraal bekend Sectie M. 1635 en 1636, gemeente Leiden. (109 en 139) 11°. Voorstel tot uitbreiding van het bedrijfs kapitaal der Stedelijke Gasfabriek. (152) Harktborichton. Rotterdam, 25 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd: paard, veulen, ezel, magere rundereu, 211 vette runderen, 356 vette en graskalveren, 2 nuchtere kalveren, 1173 schapen of lammeren, 501 varkens, big, bok of geit. Men noteert: Vette Runderen prima 1ste qual. a late qual. 66 a 2ae qual. 60 a 3de qual. 51 a cents, Ossen 1ste qual. 64 a 2de qual. 58,3de qual. 62 cents, Stieren lsto qaal. 55 a 2de qual. 45 a3de qual. cents. Kalveren lste qual. 85, 2dequaliteit 75 a 60 cents. Handel traag. Schapen lste qual. 58 a 2de qual. 52 a cents. Handel vlug. Varkens lste qual. 43 a 2de qual. 42, Sde qual. 41 cents. Licht soort 41 a 30 cent3. Redelijke aanvoer en tamelijk vlugge handel. Aardappelen: Wostlandsche klei 1.50 a ƒ2,— per J/s muds Kin. Alfcn, 25 Juni. Aangevoerd 22 wagen3 kaas partijen: te zamon 1036 stuks. Prijs: Goudsche kaas lste qual. /25.a ƒ27.2de qual. J 21. a f 24.—. Handel vlug. Aangevoerd 87 lammeren. - Tolcgrammon, LONDEN, 24 Juni. (RO.) Lord Roberts seint, dat generaal Hamilton Heidelberg heeft bezet. De Boeren deden een aanval op Honing- spruit en staken drie viaducten in brand voordat versterkingen aankwamen. gram van admiraal Kempff over Tsjifu van 23 Juhi meldt: De Amerikaansche matrozen onder majoor "Waller en 400 Russen hadden een gevecht met het Chineesche leger by Tientsin. Zy konden niet door do vyandeiyke linie breken. Admiraal Kempff voegt er by, dat de poging nu zal worden gedaan door een strydmacht ter sterkte van 2000 man. Groote boteekenis wordt gehecht aan het feit, dat het het Chineesche leger is, dat tegen de vreemdelingen vecht. SHANGHAI, 23 Juni. (R. O.) De Ameri kaansche consul ontving een telegram uit Taku van 22 dezer, meldende, dat de Russen en Amerikanon, die trachtten Tientsin te ontzetten, op Él dezer gedwongen werden terug te trekken, maar dat zy waarschyniyk den aanval gisteravond zouden herhalen met versterkingen. Een gepantserde trein is gisteravond gede railleerd. De onderkoning van Nankin telegrapheert, dat do legation te Peking op 20 dezer veilig waren. BERLIJN, 23 Juni. (R. 0.) Het Chinee sche gezantschap alhier ontving hedenavond bericht uit Shanghai, dat allo gezantschap pen te Peking ongeschonden en alle gezanten veilig zyn. ROME, 23 Juni. (R. 0.) In den Senaat deelde de minister van buitenlandsche zaken mede, dat de Italiaansche gezant instruction had ontvangen, zich by zyn ambtgenooten van de andere mogendheden aan te sluiten voor alle stappen, welke de omstandigheden zouden meebrengen. Dergeiyke instruction ontving de opperbevelhebber van de Italiaan sche schepen in China. Thans is er een dorde schip op weg met den admiraal aan boord; drie andere schepen zullen weldra klaar zyn. De minister constateerde, dat er volkomen eenstemmigheid heerscht onder de mogend heden. LONDEN, 24 Juni. (R. 0.) De admiraliteit heeft van den schout-by-nacht te Taku een telegram ontvangen, gedagteekend van Tsjifu 23 Juni, meldende, dat de nederzetting te Tientsin schier geheel verwoest is en de Engelschen hard vechten. Bericht werd ont vangen, dat de poging om Tientsin den22sten te ontzetten met eenig verlies is afgeslagen. SHANGHAI, 23 Juni. (R. O.) Prins Tuan heeft Yunglu, den bevelhebber van het Chi neesche noorderleger, ontslagen en persooniyk het opperbevel op zich genomeD, nadat hjj had aangekondigd, dat hy naar Tientsin zal gaan en het handjevol vreemdolingen daar zal wegjagen. Reuter's correspondent verneemt uit officieoio bron, dat de Keizerin besliste bevelen gaf om alle vreemdelingen te verdelgen. SINT-PETERSBURG, 25 Juni. (R. O.) Op bevel van den Czaar moeten de troepen gemobiliseerd worden in het militaire gebied aan de Amoer (grens van Siberië en China) en de noodige reserven opgeroepen worden. WASHINGTON, 25 Jum. (R. O.) Het bevel, dat het oorlogsschip „Monadnock" naar Taku zou gaan, is ingetrokken. De door het ministerie van oorlog getroffen voorloopigo maatregelen zyn van tot nog too ongekenden omvang en voorzien elke mogelyke gebeurtenis in China,, De onlusten in China. BERLIJN, 23 Juni. (R. 0.) De bevelhebber van het Duitsche kruiser-eskader meldt omtrent het gevecht by Taku het volgende: De forten opendeD te 12.50 des nachts het vuur op zeven kanonneerbooten in de rivier, doch werden na een hardnekkig gevecht van zos uren overmeesterd en bezet. De comman dant van de litis" was de ziel der onder neming; hy streed byzonder schitterend. De- machines, de ketel, do romp en de acht- centimeter-kanonnen van de „litis" zyn onge deerd, doch de opstanden van de drie 7-centi- metor-kanonnen zyn sterk beschadigd. De houding van do manschappen was schitterend. WASHINGTON, 23 Jum. jR. 0j Een tele- PORT-VICTORIA, 23 Juni. (R. 0.) De ziekte van den Khedive is van gecomphceerden aard; do keel en het verhemelte zyn aangedaan. Het bulletin van hedenmiddag luidt, dat de patiënt goed vooruit gaat en dat er geen symp tomen van diphtheritis zyn. KrEL, 25 Juni. (R. O.) De onthulling van het gedenkteeken voor Keizer Wilhelm don Grooten teHoltenau,;vond plaats onder prachtig weer. Tegenwoordig waren prins en prinses Hein- rich, de vorsten van Monaco en prins Kaun van Japan; en de staatssecretarissen Yon Bülow, Bosadowsky en Yon Tirplitz. Onder de officieren bevondt zich ook de commandant der hier liggende Turksche, Nederlandscho on Japansche schepen. Do Keizer begaf zich naar het Keizeriyk paviljoen, waar Bosadowsky een redevoering hield. Na de onthulling legde de Nederlandsche kapitein Van Woerden commandant van de kruiser „Noord-Brabant" een krans op het gedenkteeken. De Keizer keerde daarna aan boord van de „Holionzollern" terug. De Leldsehe Lusirumfeesteu. werden zy toegejuicht. Ook aan de overige nummers van het programma violen luide toejuichingen ten deel, en talrijke kransen werden door vertegenwoordigers dor bevriende corpsen aan Sempre's banier gehangen. Onder het concort waren de hoofdpersonen binnengekomen en hadden zich op den troon geplaatst. Door Albrecht, geleidende de zuster van den burgemeester, werd het bal geopend, en welhaast krioelde hot er van draaiende paren. Het was haast te vol; ware de tuin onbruik baar geweest, het dansen zou onmogoiyk ge weest zyn. Een mooi bal, goed geregeld en goed geslaagd, wat zal men er meer van zeggen dan dat om vyf uron nog gedanst werd en het feestterrein eerst om acht uren werd gesloten. Gisteren reden do deelnemers aan den optocht in rijtuigen ouder gewoonte over den Deyl naar Scheveningen, waar in het Oranje hotel hen een maaltyd wachtte. Dat vertrek bezorgde hier op de Breestraat voor de sociëteit „Minerva" en buiten de voormalige Wittepoort 's namiddag^, heel wat drukto. LEIDEN, 25 Juni. Thermometorstandgisteravond om 8 uren 14.5° C. 58.1° Fabr.heit, hedenra orgen om 8 uren 15.5° C. 59.9° F., 's middags om 12 uren 17.5° C. 63.5° F., 's namiddags om 4 uren 18° C. 64.4° F. Het schrifteiyk gedeelto van het examen tot toelating voor den hoofdcursus zal dit jaar op 12, 13 en 14 Juli a. s. worden afge nomen, terwyl do adspirantcn, bohoorendo tot het 4de regiment infanterie, vermoedelyk tus- schen 23 en 27 Juli a. s. voor het afleggen van het mondeling gedeelte naar Kampen zullen worden opgeroepen. Door den kolonel, commandant van het 4de regiment infanterie, is de fourier H. H. Hasz, van hot 2de bataljon alhier, met ingang van 26 dezer aangesteld tot sergeant-majoor by het lste bat. te Delft. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes by partijen van 10 en 5 H.L. waren de hoogste pryzen 7.70 en 3.90; de laagste 7.70 en 3.85. Op den laatsten dag der Maskerade-week zou een bezoek gebracht worden aan de sociëteit „Minerva." Opgepropt vol waren zoowel conversatiezaal als biljartzaal, en als de stroom van bezoekers nog niet ophield, dan werd in de localiteit boven toevlucht gezocht en ge vonden, want ook daar was voor de ontvangst der genoodigdo Leidsche familiön met hun dames alles netjes gemaakt en opgeruimd. Met trots lieten do leden aan de bezoekers de collegiumskamer zien, met de mooie eiken houten kasten, de stoelen, spiegels en wat al meer fraaie geschenken, door de jonge dames aan hot corps aangeboden. Ondertusschen word beneden een concert ten gehoore gebracht door het muziekkorps van het 7de regiment infanterie. Om ongeveer halfvier verhief ieder zich van zyn zetel, by het binnentreden van Aolbrecht en Margaretha met kloin gevolg, die, aan den ingang opge wacht, door do kroegcommissie naar den voor hen opgerichten troon geleid werden, en daar plaats namen, vriendeiyk zich onderhoudende met den praeses van die commissie. Tegen halfvyf, toen alles bekeken en bewonderd was, begaf men zich naar huis, om zich te prepa reeren voor het bal van „Pro Patria" en „Sempre Crescendo". Om halfnegen nam het concert, dat aan het bal vooraf zou gaan, een aanvang in de zaal van het feestgebouw; ditmaal binnens huis, omdat het do leden van „Sempre" zelf waren, die voor de muziek zorgden, onder loiding van hun directeur, den heer Gottfried Mann. Trots do drukte van de voorbereiding der feesten had men tyd genoeg gevonden om een flink programma in te studeeren en goed uit te voeren. Als solisten traden op de heeren W. G. De Marez Oyens, viool, en H. A. Hartogh, violoncel, en mejuffrouw^Marie Houtgraaf, harp. Luide De matroos der lsto klasse P. F. Korndöffer, behoorende tot de rolle van Ilr. Ma. wachtschip te Amsterdam, is met ingang van heden gedetacheerd by de Kweekschool voor Zeevaart alhier. De Nederlandscho mail met berichten uit Oost-Indië wordt hedenavond alhier verwacht. Naar de „N. Arnh. Ct." van bevoegde zyde verneemt, is'de voorgestelde wyziging' van de Drankwet in de afdeelingen van de Tweedo Kamer zeer ongunstig ontvangen. Het stoomschip „Koningin-Regentes," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juni van Genua; de „Soembawa," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 Juni Kaap Blanc. Voorschoten. Van den minister van binnen- landsche zaken is by het bestuur der plaatse lijke afdeeling van de HolL Maatschappij van Landbouw de madedeeliog ingekomen, dat aan de afdeeling een subsidie van f 200 zal worden toegekend voor den op te richten landbouwwintercursus, mits aan dien cursus minstens 12 leerlingen deelnemen. Moge deze voor den landbouw zoo nuttige zaak in dezo gemeente veel succes hebben. Zy, die zich nog niet aangemeld hebben voor deelneming, kunnen zich vóór don aan vang van den cursus by den secretaris, don heer J. C. Paap, of een der leden van het bestuur alsnog opgeven. Bargcrlijko Stand van Leidon. Eerste huwelijksafkondiging van 24 Juni. W. Van Deventer jm. 22 j. en W. A. Vn* Ommeren jd. 23 j. J. A. 'lisseur jm. 88 j. ei 13. Peuler jd. 33 j. W. J. S. Van Hees jm. 32 j. en A. M. v. d. Voort vred. 30 j. li. Hense.i jm. 23 j. eu A. M. Laterveer jd. 20 j. Ia dc Sted. Werklnr. zijn opgenomen DATUM. DAGEN. Yolw. pers. Kiu- derun. Totaal. 17 Juni. Zondag 64 16 70 18 Maandag 65 11 66 19 Dinsdag 31 9 40 20 Woensdag. 66 10 66 21 Donderdag G3 11 74 22 Vrijdag 58 10 68 23 Zaterdag. 69 12 71 ADTEBTEKTIEN. j. R. OE BME ÖRQEKEYCLDT, ARTS, 5521 6 is tot nadere aankondiging niei te cosisuiteereii. Ds. on Mevr. PLUG berichten hier mede do voorspoedige geboorte van een Zoon. 5501 4 Katwijk-aak-Zee, 23 Juni 1900, Heden overleed, na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, tot onzo diepe droefheid, onze innig ge liefde Echtgenoote, Behuwddochter, Zustor en Behuwdzuster JANNETJE DEKKER-Van dek Bekö, in den ouderdom van 33 jaren. W. J. DEKKER. L DEKKER. H. VAN DEN BERG. H. E. VAN DEN BERG, Pp. acht. C. PRIVÉ-Dekker. I. PRIVÉ. Dm IL. DEKKER Jr. Baan H. DEKKER-Van dep. Steek. E. S. VAN DER WAALS, Dekker. P. J. VAN DER WAALS. N. DEKKER. M. DEKKER-Strokbel. J. J. DEKKER. Leiden, 24 Juni 1900. 5503 24 (Rijnstraat 32, boven.) Heden overloed te Haarlem, tot onzo diepe droefheid, onze veel go- liefde Broeder on Behuwdbroeder Meester PAUL DU RIEU, Candidaat- Notaris, in den ouderdom van 41 jaren. G. D. DU K1EU. G. DU RIEU Timmerman. Katwijk a/Zee, 24 Juni 1900. (Villa „Hedwig Matliilde".) Bezoeken kannen niet Korden afge wacht5528 11 Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden b(j liet over lijden van onzen dierbaron Echtgenoot en Vader, betuig ik, ook namens Kinderen en verdere familie, mijn oprechten dank. Wed. C. H. TIMMERMANN, Randoe. Leiden, 25 Juni 1900, 5526 9 Voor de vele bewijzon van deel noming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Broeder PETRUS, betuigen w(j onzen hartel(jken dank. 5500 8 H. P. D. KNAGE. 's-Graven- J. J. F. KNAGE. J hage. L. P. KNAGE. Leiden. De Commissie van Beheer verzoekt allen, die betreffende de Lustrum feesten van de Sociëteit te vorderen hebben, hunne rekeningen onmiddcliyk in te dienen. 5525 9 De Commissie van Beheer HOOGEWOERD 50. 1611 6 Vcreeniging tot lievordering van don van Werkmanswoningen te Leiden. Het dividend over 1899 is vastge steld op il pCt. on betaalbaar op Bewijs No. 8 ten kantore der Kijn- laiulsclie Bankverecniglng F. F. 1V. HJEFSTZ en Co. Leiden, Juni 1900. 5522 10 De DIRECTIE brengt ter kennis, dat van Zaterdag 30 JnnilftOO bij de Heeren EEZWIJX EIGEBIAN te Leiden en bij de Associatie Cassa te Amstordam, worden betaalbaar gesteld de drie- eu-twlntigste Coupon met Vijf tig Gulden en het tlrie-en- twintigste Dividend bewijs met Vijf-en-deriig Gulden. 6519 16 DE DIRECTIE. te koop, in goeden staat en mak by den weg. 5527 6 Te zien en te bevragen by van 15 tot 18 jaren kunnen direct werk bekomen aan de Biscuitfabriek „Nutrix". Aanbiedingen in persoon 's morgens tusschen S> en 12 uren. 5515 6 gevraagd, niet boven 16 jaar. Adres: Nieuwe Hiju 16. 5520 5 Gevraagd, met 1 Augustus: een fliuak© JDienstlbocle, P. G., good kunnende werken en koken. Adres. Villa „Nieuw Oost- Einde", Voorburg. 5516 6 Wordt gevraagd, 1 Aug.: een smakeiyk kunnende koken en ge- negon huiswerk te verrichten. Loon ƒ125, ƒ25 waschgeld. Brieven onder No. 5523 aan het Bureel van dit Blad. 9 Gulden voor hen, die iemand van onbe sproken gedrag aan een fatsoen lijke Broodwinning kan helpen. Br. onder No. 5518 a/h. Bur. v. d. BI. 6 a ƒ1.65 por mand van 5 K.G., br°. fr°. verzeDdt J. GERRITSEN, te Andel8t, Hofleverancier van H. M. de Koningin. 5529 11 WORDEN GEVRAAGD: (twee) voor oen Student. Brieven Iranco letters W HKaiserstraat 16. 6508 6 KNECHT gevraagd, in boven genoemd vak volkomen bekend, onnoodig zich zonder goede getuigen aan te melden. Adres: C. VERBEEK Az., Zuid- wal Delft. 8

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3