N»; 12365^ r (^aterdag;llT"jr«ni. -AM900 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering M&M- van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blacl. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. De Burgemeester verzoekt een ieder dringend, ter voorkoming van onge lukken door liet schrikken der paarden, 'fiiET met SEDPESTIMES te werpen. De Leidsche Lustrumfeesten. Leiden, 16 Juni. *v 1?RUS DEZER Voor lelden per 3 maanden. Franco per post Aüonderlyko Nommers EB COURANT: f 1.10. i.4o. o.o5. FKLTS DER. ADVEBTENnÉDTs Tan 1 8 'regels f 1.06. Ieder» regel meer f 0.17|. Grootor» letters naar plaatsruimte. Toor het lncasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Wegens cle Maskerade zal deze Courant Dinsdag niet worden uit- igegeven. De Voorbereiding^ Vrijdag-middag. De argeloozo vTeomdeling, die in dezo dagen de Sleutelstad met een bezoek „vereert", moet ongetwijfeld aan allerlei gemengde indrukken ten prooi zijn. Misschien heeft hy de stad naderende zoo iets in zich voelen geboren worden, dat zweemde naar bewondering voor de mooio grijze kerkjes, die uitrezen boven den dakenchaos rood in de blakende zon. Misschien ook voelde hy wel zoo'n schaduw van historische herinnering, zoo'n nevel van halfvergeten, als kind geleorde, geschiedenis, van Spanjaarden en haring mot wittebrood en ondergeloopen landEn hy heeft enkole mooie puntjes bokokon mot eon schiidersoog of met het oog van een, naar „merkwaardigheden" dorstend reiziger. By de Gothiek van de Hooglandsche Kerk stegen zyn gewaarwordingen even boven het allo- daagsche peil, de antieke geveltjes on poortjes spraken hem van het 17de-eeuwsche Holland en herinnerden hem aan den boertigon Breöroo (indien hy dien kende). Even trachtto hy do raadselachtigo lettertjes te onfceyferen op het oude Stadhuis doch hy gaf hot spoedig op. Zyn nieuwsgiorigheid dwaalde door een van de karakteristieke Leidsche steegjo3 on hy haar achterna. Hy komt op het Rapenburg, mymerend, nu en dan wellicht wurmend in een rood boekje, dat hem op myien afstands reeds als „vreemdeling" brandmerkt. Uit die mymering wordt hy plotseling gewekt door een geweldig gekraak en vóór hy weet wat er gebeurt, is er met een zwaren plof en daaropvolgend goruisch iets achter hem op den grond gevallen, zóó vlak achter hem, dat ,hij met een voor zijn doen buitengewone vlugheid is opzygesprongen, op gevaar af van hoed en Baedeker te verliezen. Als hy nu omziet, biykt het, dab een grooto tak van een der hoornen den weg verspert en opziende ziet hy eenigo blauwgekielde monschen boven in den boom, die er op loshakken van waar ben je me. Een voorbyganger licht hem, op zyn vraag, In, dat er „gesnoeid" wordt, en nu ziet hy hoe langs het heele Rapenburg overal de boomen op zeer in het oog vallende wyzo worden „geplukt". Onze vreemdeling stond hior voor een geval, waaromtrent Baedeker hem geen inlich ting kon geven. Hoe kon h y weten, dat oen algemeene gejaagdheid in alle Leidenaars gevaren is? We laten hem dus kalm zyn schrik en zijn verbazing door eon glas bier wegspoelen en gaan ons weegs. En wy (die b9ter op de hoogte zyn) zullen hior en daar de tastbare gevolgen der op het oogenblik heerschende epidemie gadeslaan. Gelukkig is het geen gevaarlyke, maar slechts een 8temmingsepidemio. Geen bewoner van Leiden of er doen zich symptomen by hom voor van de „maskerade-agitatie." Behalve in het verminken van boomen openbaart zich die in het aanbrengen van, door yzerdraad- guirlandes verbonden, latjes aan de kanten der grachten en hier en daar op de stoepen en voor de huizen aangebrachte schapen hokken of collectanten-banken, waarin de straatjeugd een, voor do bewoners der „belendende perceelen", ongetwyfeld treiterend kabaal maakt. In de Breestraat overal gehamer en gezaag, ook hier weer dunne paaltjes. Het .Stadhuis verbergt do beelden en wapenschilden van zyn 6choone oude trap achter yzerdraden zonnen. De studenten-sociëteit is van onder tot boven met latjes bespykerd, waaruit tallooze gloeilampjes echynen te groeien als even zoovele vruchten. 'Het zal een schoon gezicht zyn als 's avonds het grooto gebouw als uit enkel licht opge trokken, zich zal voordoen. Ook hier weer een houten bak, waarvan roeds druk gebruik wordt gemaakt, al is het nu en dan wel eens wat onveilig, wanneer enkele verdwaalde gloeilampjes naai" beneden vallen of lange kronkelende draden van do geleiding een verwoesting aanbrengen in een of anderen studentenhoed. De „Soleil d'Or" vertoonde een grooto beddeplank aan den voorgevel, waarop uw verslaggever in zyn gedachten vast maar bloemen plaatst. Ook van uit do dakgoot der studenten-sociëteit is plotseling een weelderige flora ontsproten. Yoor ver schillende deftige huizingen in de Breestraat pry ken reeds de wapens en leuzon der ver schillende „bevriende corpsen." Wy zullen daar in licht zien pryken het Y. A. P. (Vindicat Atque Polit) van het Groningsche corps, dat verleden najaar de Leidsche studenten binnen zyn gastvrye muren ontving. Ook do zon der Utrechtsche Academie de „Sol Justïtiao" zal ons beschynen en de I(llu8trissimus) S(enatus) S(tudiosorum) A(mstelodamensium) zal de Breestraat helpen illustreeren. „De Vergulde Turk" is de eenige tot nog toe, die zyn houten „menschen-bak" heeft verguld of liever beschilderd. Waarschynlyk is hierin de lector in het Turksch geraad pleegd, want grillige karakters grynzen u van daar aan. Zelfs de „Turk"sche kellner kon my hiervan de vertolking niet geven, zoodat het, tot groote spyt van schryver dezes, voor de lezei'3 van hot „Leidsch Dagblad" eon geheim moet blyven. Maar het is niet doenlyk één voor één alle versiorings-voorbereidselen na te gaan. Gy zoudt met een geeuw de courant neerleggen en ik moet oppassen u niet te vervelen, niet n reeds, vóór myn eigenlyke werkzaamheid versiaggeven van de feesten, die ophanden zyn, een aanvang neemt. Ik zou u kunnen sproken van do galgjes, die op de Hoogewoerd aan de huizen zyn gespykerd. Ook van het Feestterrein, waarop het my reeds vergund werd een blik te slaan. Doch ik zou myzelf „'t gras voor de voeten wegmaaien". Bovendien is bescheidenheid en goheimhouding hier plicht. Slechts moet ons nu reeds van het hart, dat men zich èr voelde als op eon schoon buiten. Dat in de stad de verfkwast stevig gehan teerd werd, ondervond misschien wel een of andor studentje, dat vroeg in den morgen huiswaarts keerde na een of ander huiselyk feest of na zeer lange en zeer intieme ge sprekken met één of meer vrienden, in een der mooie zomernachten, onder het genot van eon „roemer Rhynsche wyn". Droomerig, in dat vroege morgenuur, hangende over een brugleuning om to genieten van den roomig- golen zonsopgang, als het groen der boomen stil nog was en brokkerig en de vroege morgen zonder ander geluid dan der vogels gezang, moest hy wellicht tot zyn schrik ontdekken, dat zyn mouwen en broekspijpen vervaarlyk gemenied waren, rooder dan do vlammendste zonsopgang. Ja, zelfs zekere yzeren gebouwtjes, die zich iö stille beschei denheid verheffen aan beide zyden van de Korenbeurs, moesten, als kleurden zy over hun aanwezigheid, in een zeer onbescheiden pakje gestoken worden. Gelukkig is hun evenwel weer een meer stemmig kleed gegeven. „Slechts het groen der boomen is niet ge verfd", zoide my iemand. Ik kan niet ont kennen, dat hy overdreef, doch het was zyn wyze om te kennen te geven hoe overal de burgory en de studenten zich voorbereiden op de komende gebeurtenissen. Wie 'savonds in „Harmonie" of „Neuf" zyn biertje drinkt, ziet in de Breestraat een bizondere levendigheid en zyn verbeeldings kracht behoeft niet groot te zyn om hem aan een „boulevard" te doen denken. Meer dan gewone drukte, een soort voorgevoel van plezier, een zekere trilling, die voorafgaat aan den jubel, die door heel het oude stadje daveren zal. Zy uitte zich zelfs by de kleine straatbengels, die juichende aankrioelden achter zekeren manege-ridder, die, gewapend met een speer en te paard, alle boomtakken, die hy bereiken kon, trachtto te doorsteken en door oen schildknaap te voet vergezeld werd, die van elk bereikbaar takje zorgvuldig aanteekening hield. Zy uitte zich in een Iö- Yivatje van eenige reünisten, die, vergaderd by het schuimende bier, dat tegenover het stadhuis getapt wordt, d9 tonen van het Carillon begeleidden, die over de stad klin gelden. Dit is het kleine praeludium, dat vooraf gaat aan het groote, machtige feestlied, dat de duizenden stemmen van hen, die aan onze aloude Academie studeeren en gestudeerd hebben, met zooveel ontroering en zooveel vervoering zingen zullen. Aan een onzer is gezegd, dat bet Turkscke opschrift van „In den Vergulden Tnrk" beteekent: „Weos gegroet, Albrecht van Beieren!" (Red. L. D.) By het den 13den, 14den en 15den Juni gehouden eindexamen aan het gymnasium alhier zyn alle leerlingen der zesde klasse geslaagd, t.w. (in alphabetische orde): S.Yan Dorp, G. F. Evelein, N. J. Pon, J. J. Ticho- laar, S. D. Do Vries, J. D. Werkman, J. Wille, Conradino Yerhey van Wyk (allen voor Afd. A), en J. E. Kroon, J. M. O'Breen, C. Pyper, 8. J. Van Velzen (allon voor Afd. B). Twee extranei werden afgewezen. In de gieteravond gehouden vergadering van de „Vryzinnige Kiesvereeniging" werd benoemd in de plaats van prof. mr. J. Oppen- heim, die voor herbenoeming niet in aan merking wenschte te komen, prof. mr. P. A. Tichelaar. Tot verdere bestuursleden worden gekozen do heeren F. Van Romburgh, C. Christiaanse Jr., A. J. Don Hollander, A. Goekoop, mr. H. Vos en herbenoemd als zoo danig de heer H. L. Van Nifterik. De adviseur-verificateur van 'b Ryks zee-instrumenten alhier, dr. P. J. Kaiser, is by Koninklyk besluit naar'Parys gecommit teerd tot het by wonen van het Congrös Inter national de Chronométrio in Juli a. s. De Vlaamsche Academie koos tot buiten- landsche eereleden dr. J. W. Muller, dr. A. Beets en dr. Boekenoogen, allen te Lelden. In de heden alhier gehouden algemeene vergadering van deNederlandsche Maatschappy tot bevordering der Toonkunst, werd door den heer Dan. De Lange als hoofdbestuurder-secre taris het algemeen verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het jaar, hetwelk ten einde spoedt, in geenerlei opzicht gekenmerkt werd door gebeurtenissen van byzonderen aard. Het aantal afdeelingen vermeerderde met één, door de oprichting eoner afdeeling te Breda. Het aantal afdeelingen was dit jaar 24. Het aantal leden bedroog: 4471 gewone ledon (onder welke 123 donateurs), 207 leden- kunstenaars (4 meer dan in het vorig jaar), alzoo 4678 contribueorende leden (zynde 60 meer dan in het vorig jaar en het grootste getal leden dat ooit de Maatschappy telde). Wyders 96 honoraire, 32 buitenlandsche cor- reepondeerendo en 3 binnonlandscho corros- poudeerende ledon, 29 leden van verdienste, 2 buitengowone eere-loden (H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder), to zamen: 4840 leden. De stand der voorloopige rekeningen is als volgt: ontvangsten 24,434.44'/j, uitgaven ƒ21,743.037,. Het Reservefonds blijft onveranderd op ƒ73,000, Inschryving Grootboek 2£ pCt, De toestand der verschillende fondsen geeft geen aanleiding tot byzondere opmerkingen. Het Onderwysfonds verschafte de middelen, om de jaarlyksche Examens te doen plaats hebben, om aan een jong, veelbelovend zanger een stipendium uit te keeren en om aan drie Afdeelingen toelagen voor het geven van kos teloos Zangonderonderwys te verzekeren. Het aantal leden der Zangvoreenigingen bedroeg 2498, zijnde slechts een gering ver schil met het voorgaande jaar, zoodat hier omtrent weinig is op te merken. Do Afdeeling Breda trad toe met 34 leden. Het aantal leerlingen der Muziekschc'on bedroeg 2801, zynde ruim 160 minder dan verloden jaar, voornameLyk veroorzaakt door dien de school te Rotterdam 100 leerlingen minder heeft en de Zangschool te Winterswyk, ten vorigen jare 50 leerlingen tellende, opge heven werd. Het Conservatorium van de Afdeeling Am sterdam leed dit jaar een groot verlies door het overlyden van den hoofdleeraar Joseph Cramer, op 65-jarigen leoftyd. Het aantal leerlingen bedroeg 78 en 12 hospitanten, bovendien 24 leerlingen voor de paeöagogische klassen. Aan 15 leerlingen kon bij het eindigen van den vorigen cursus een gunstig eindgetuig- schrift uitgereikt worden. De „Vereeniging voor Noord-Nederlands Muziekgeschiedenis" deed dit jaar verschynen een Verzameling Psalmen voor Gemengd Koor van Cornelis Boscoop, den onmiddeliyken voor ganger van Sweelinck als organist van de Oude Kerk te Amsterdam, en een „Tweede Reeks van Boerenliotjes", bewerkt voor klavier en viool door Julius Röntgen. Een Eerepremie voor eerste uitvoering in den kring der Maatschappy is toegedacht aan den heer M. A. Brandts Buys Jr. voor zyn compositie „Die Löwenbraut" en Eeredukaten aan do hoeren: L. F. Brandts Buys, Creve- coeur, De Haan, Heinze, Lies (2), v. Milligen, Oushoorn, Röntgen, Zwoers en aan mej. Cath. v. Rennes. Behalvo het Huishoudeiyk Muziekfeest te Alkmaar, gaven de Afdeelingen 70 uitvoeringen, waarvan 19 met orkest, 8 met strykquartet en klavier, 19 mot klavier of orgel, 7 instru mentaal met enkele zangsoli en 17 van kamer muziek. Van ruim 90 componisten werden omstreeks 220 grootere of kleinere werken ten gehoore gebracht. Onder deze Componisten waren 47 levende, waaronder 18 Nederlandscho of in Nederland levende. Met een enkel wordt tovens meegedeeld, dat, mot het oog op den lagen stand van de Inschryvingen Grootboek, het Hoofdbestuur gemeend heeft de gelden daarop ingeschreven, nog niet op andere wyze te moeten beleggen. Aan het einde der mededeelingen wordt de afdeeling, waar de ledon der Maatschappy ditmaal samenkomen, gelukgewenscht met de viering van haar vyf-en-twintigjarig bestaan. Do hoop wordt uitgesproken, dat de tweede kwart-eeuw voor baar evon belangryk moge zyn als de vyf en-twintig jaren, die zy thans achter zich heeft. Der Afdeeling dank bren gende voor de aan de Maatschappy betoonde gastvryheid, wordt hot Verslag besloten. In de byeenkomst der vaste commissie der Nederland6che Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde, deze week te Amsterdam in „Arti8" gehouden, \Yerd aan den ^eor Van Veen, alhier, een bronzen medaille toe gekend voor een collectie afgesneden bloemen van vaste planten, alsmede een certificaat van verdienste voor de Helenium Hoopesii. Thans is by het Hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis aan bydragen ontvangen 206,369.235. Ter voldoening aan het verzoek van de schenkers is hiervan ƒ193.50 ter be schikking gosteld van het bestuur der Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging te Amsterdam, In de veranderde omstandigheden in Zuid- Afrika vindt het Hoofdcomité geen aanleiding om wyziging te brengen in de expeditie der brieven aan de leden der ambulances. Hot wordt raadzamer geacht de brieven te blyven verzenden langs de oude mailroutes Napels-Delagoabaai of Marseille-Delagoabaai, dan langs do route Southampton-Kaapstad. De brieven zullen worden geadresseerd aan den consul der Nederlanden te Lorengo-Marquez, den heer Pott. By de onzekerheid en soms ongo- dachte wisselingen in do toestanden in Zuid- Afrika, kan overigens er niet voor ingestaan worden, dat de brieven hun bestemming be reiken. De voorzitter van de Tweede Kamer, do heer Gloichman, brengt, nu de Kamer zich met afdeelingswerkzaamheden bezig houdt, eenige dagen te Leeuwarden door. De Commissie van Rapporteurs der Eerste Kamer voor de Leerplichtwet kwam heden byeen tot vaststelling van het afdoelings- verslag. Het Kamerlid de heer Van Kerkwyk vertoeft tot verder herstel van gezondheid in Gelderland. Te 's-Gravenhage is overleden de heer A. L. Trippelaar, oud-kol. der mil. adm. De kolonel van den genoralen staf R. J. Van Moock is aangewezen om do najaars oefeningen van het Zwitsersche leger te volgen. De kapitein ter zee D. Stolp, die ge durende vier jaren het bevel voerde over het Kon. Marine-Instituut te Willemsoord, inge volge de daarvoor bestaande bepalingen, zal als zoodanig binnenkort worden vervangen. De leden van de Conferentie voor inter nationaal privaatrecht en do ministers van buitenlandscho zaken en van justitie zyn door Hare Majesteit de Koningin-Moeder genoodigd tot deelneming aan het dejeuner van Hare Majesteiten, Dinsdag a. s. te Soestdyk. H. M. de Koningin heeft als tweede gift oen bedrag van 500 doen toekomen aan het Uitvoerend Comité tot ondersteuning van werk- loozo diamantbewerkers te Amsterdam. De Nederlandscho gepantserde kruiser „Noord-Brabant" is te Kiel binnengevallen, komende van het Noorden. Hy blyft eenige dagen aldaar. By haar bezoek aan Utrecht willen do Koninginnen ook de Munt bezichtigen. By die gelegenheid zal er een herinnerings- medaille geslagen worden, waarop aan de eene zyde de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmina en aan de andere een inschrift, aan het bezoek herinnerende, voorkomt. Indien de guldensstempel, die op het oogen blik te Parys vervaardigd wordt, vóór dien tyd gereed komt, zullen ook guldens met den nieuwsten beeldenaar van H. M. geslagen worden. Men schryft aan de „N. R. C.": Zuster Slot, oud-hoofd der verpleging aan do tweede Nederlandscho ambulance in Zuid-Afrika, is verloofd met een ingezetene van Pretoria en zal, na gehuwd te zyn, daarheen vertrekken. Nog een paar zusters van het Nederlansche Roode Kruis zyn, naar wy vernemen, in Transvaal verloofd. Zy blyven daar. De zeereerw. heer A. F. v. d. Voorden, deken en pastoor van Schagen, die Dinsdag in het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam werd opgenomen tot het ondergaan van een ernstige hersenen-operatio, is hedenmorgen in den leef- tyd van byna 50 jaren overleden. Naar men uit Leksmond meldt, heeft de burgemeester dier gemeente, do heer Van Slype, tegen 1 Juli a. s. ontslag gevraagd uit zyn betrekking, die hy in December van dit jaar 40 jaar zou hebben vervuld. Het stoomschip „Soembawa" vertrok 16 Juni van Amsterdam naar Batavia; de „Solo" vertrok 15 Juni van Padang naar Rotterdam. Alkemade. By totstandkoming van den tramaanleg Amsterdam-Leiden door deze gemeente zal deze gedurende 10 achtereen volgende jaren jaarlyks 1000 aan de Hol- landsche Electrische Spoorweg-Maatschappy bydragen. Bodegraven. In do AmbachtsteekenschooT, alhier, zal er voor ingezetenen dezer gemeente op Vrydag 22 Juni a. s., des morgens te 9 uren, gelegenheid zyn tot kostelooze inenting en herinenting. Het bestuur van den Meyepolder, alhier, zal op 20 Juni a. a. schouw voeren over de slooten, vlieten, weteringen en hoefden-einden van genoemden polder. Lisse. De heryk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben in de oude school op Maandag 25 Juni a. s., dos voormiddags van halftien tot 12 uren en des, namiddags van halféén tot 3 uren en op Dinsdag 26 Juni, des voormiddags van 9 tot 12 uren en des namiddags van halféén tot halfdrio. Noordwijkerhout. Zooals we reeds meldden, heeft ds. Van Aalst voor het op hem uitge-; brachte beroep naar Heteren bedankt. Zyn gemeente stelt dit op hoogen prys en oml hiervan getuigenis te geven vormde zich een commissie uit den kerkeraad voor de aan-- bieding van een cadeau, om te dienen als blyk van ingenomenheid met de gonomen( beslissing. En „Als één van ziel, als één van zin, Die één belang gevoelen, Die 'tzelfdo wit bedoelen", ging de gemeente met den kerkeraad medai en we gelooven niet indiscreet te zyn, door, te melden, dat de bydragen van dien aard waren, dat de gemeente haar herder en loeraar niet één, maar drie prachtige cadoaux kon aanbieden. „Dat zy den band versterken I" De verkoop van het Armenhuis aan den Schulpweg door de gemeente is niet doorge-j gaan, aangezien op den daarvoor bepaalden tyd geen enkele kooper kwam opdagen. Poëzie schuiit overal Overal myn vrinden, t Is de vraag maar wie ze wèl^ Wie ze niet kan vinden. Nu, hior heeft men ze gevonden en het gevolg was het ontstaan van een fanfarecorps met den poëtiscben naam van „Echo der Duinen", 't Is te hopen, dat het kleine vlam metje door dat Corps wordt aangeblazen tot een groote vlam, want wezenlyk we hebben behoefte aan wat poëzie in ons kleingeestig wereldje. Onder de leiding van den hoor Bervais, die zyn sporen reeds verdiende, is daar misschien wel kans op en wat do fondsen betreft, die staan niet zwak. We hebben dus alleen onze- hoop te stellen op het volhardingsvermogen 1 der executanten. De zaal in het „Wapen van, Noordwykerhout" biodt uitstekende gelegen-) beid voor de repetition. De bakkerszoon L. Van Hensbergen ont kwam gisteren ternauwernood aan een drei gend gevaar. Op een takkenschelf bezig ztjncj©, begon deze te waggelen en viel byna tege-1 ïykortyd om. Met een geweldigen sprong, een acrobaat waardig, wist hy zich nog intyda' te bergen, zoodat hy met een lichte kneuzing aan het been vrykwam. Oogstgeest. De collecte voor den go- wapenden dienst In deze gemeente zal ge houden worden a. s. Maandag 18 dezer. ïtu>Aar. De gelegenheid tot inkwartiering in deze gemeente is volgens opgemaakto U)st' als volgt: Langeraar 94 manschappen, 26l paarden en 2 officieren; Kerkbuurt 22 m., 10 p. en 1 o.Ringsloot 11 m. en 9 p.;{ Aardam 22 m. en 8 p.; Jaagpad 63 m., 20J p. en 1. o., Kortoraar 49 mansch., 4 paarden; on 1 officier. Bovengenoemde Ijjst ligt tot en met 27 Juni a. s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter .inzage, terwyi bezwaren daar tegen schriftelijk kunnen worden ingediend. By den landbouwer M. Angenent, alhier, is een rund door don bliksem doodgeslagen. Een tweede ongeval Is by hem spoedig ge volgd, daar een korten tyd geleden melding is gemaakt van het verbranden van zyn be woond perceel en inboedel. Valkenburg. Door hoogen leeftyd daartoe gedwongen, heeft do heer P. Sehoononberg ontslag genomen als wethouder en lid van den gemeenteraad, na zeer veel jaren als zoodanig to bobben gefungeerd. Do verkiezing van een nieuw Raadslid zal plaats hebben op 26 Juni a. s., de stemming, zoo noodig, op 10 Juli en oen ovontueele herstemming op 20 Juli d. a.v. Door wylen den heer D. L. Irnraink, to Katwyk aan den Ryn, is aan doze ge meente gelegateerd de som van duizend gulden onder zekere voorwaarden. In zyn jongste vergadering heeft de gemeenteraad dit legaat aanvaard. In het tegenovergestelde geval zou zulks ten goede zijn gekomen aan de Prins-Hendrik-stichting to Egmond-aan-Zee. Voorhout. Ingevolge het verzoek van eenige ingezetenen zal op den Maskeradedag (19 Juni) <le extra-trein, die om 1 u. 60 m. van Leiden vertrekt, aan de halte Voorhout stoppen. Aan de leerlingen der openbare school wordt dien dag vryaf gegeven. De collecte ten behoeve van hot Fonds tot aanmoodiging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden zal in deze gomeente worden gehouden op Woensdag en Vrydag, 20 en 22 Juni aanstaande. Door de veehouders hier en in den omtrek wordt de gratis verkrygbare afval der bloem- bollenvelden, waaronder do zieke bollen, dikwyls tot bomesting van het weiland ge bruikt. Als gevolg hiervan schiet op zulk weiland een enkele bloembol opde narcissen vooral schynen gemakkeiyk te groeien. j Onlangs werd het vee van een geacht inge^ zetene door een vreemde ziekte aangetast. De ontboden veearts constateerde, na onderzoek van het weiland, waarin het vee liep, ver giftiging door het eten van het loof van aldaar groeiende nar cissen. Xwee koeien atyn gestor-j

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1