De Gracieuse. Maskerade. totok isr MdiM IMeradefeesten. ONS PfiETTIGSTE OUBTJE, I.USTBUMFEE8TEN. Zeer fijneMUSOAAT FïtONTIGNAN a fl.60 per flesch, M. C. WILLEBRANDS, Algemefeüc beschouwing Tan Lichamen en Krachten, Warmte cn Moleculaire Krachten, Leer der Trillingen en Geluid, P. A. SARONI, dat de oorspronkeiyko kroniek is opgesteld in 11485, aangezien van den abt Hendrik Van Hees -wordt gezegd, dat hy „anno currente 1485" stierf. Tot een hoogeren ouderdom kan men niet •besluiten, daar men reeds in de levens der 'eerste abten toespelingen op gebeurtenissen der 15de eeuw vindt gemaakt. Van sprekers hand zal eerlang een nieuwe uitgave van deze belangryke geschiedbron, met uitvoerige inlei ding en met aanteekeningen, verschenen. Als •bijlagen zullen daaraan eenige onuitgegeven stukken worden toegevoegd en daarby een lijst der abten, die tevens als inhoudsopgave der kroniek kan dienen, benevens een lyst van onbekende Aduarder stukken. Zoo hoopt 'spreker den toekomstigen geschiedschry ver van ■de beroemdste abdy dor Ommelanden het pad te hebben geëffend. Daarna sprak dr. H. T. Colenbrander over „do geschiedenis van de Kaapkolonie onder Do Mist en Janssons." Dr. H. T. Colenbrander geeft, naar aanlei ding van de studie vaa op het Rijksarchief over die periode aanwezige documenten, een overzicht van de geschiedenis der Kaapkolonie op het eind der vorige en in de eerste jaren v.Lii deze eeuw. Hy herinnert hoe Jietbestuur oor O.-I. Compagnie nimmer, en de algemeene opinie in Nederland eerst zeer laat, in de Kaap iets anders is gaan zien dan enkel een ververschingsstation op den weg naar Indië. Dit bleek nog by de zending van Nederburgh •en Trykenius (17.93), die voor de rechtmatige grieven der Kaapsche bevolking geen zin haddon hoegenaamd, hoewel de rogeering in het moederland tooh reeds dringend gewaar schuwd was, zoowel door de kolonisten zei ven als door een man van gezag als Jacob Pieter 'Van Braam (1790). Het eind was, dat begin 1795 de districten van Graafif Reinet en Swellendam tegen de Compagnie in opstand kwamen en zich feiteiyk als republiekjes organiseerden. De oneenigheid en haat tusschen de ambtenaren der Compagnie en de land bevolking hebben toen een krachtig verweer tegen de aanvankelijk zwakke macht, waarmede de Engelschen in 1795 den aanval waagden, verhinüerd. Na den val van Kaapstad echter hielden de republiekjes het nog een kleine drie jaar tegen de Engelschen vol, tot gebrek aan munitie, en ook het gebrek aan een predikant om do huwelijken in te zegenen en de kinderen to doppen, hen dwongen zich te onderwerpen. Een staaf militair bestuur volgde, tot in 1803 by de overdracht aan de Bataafsche Republiek een betere tyd scheen aan te breken. Spr. deelt daarna het een en ander mede omtrent het kortstondige bestuur van De Mist en Janssens, dat aan do Kaap een gunstige herinnering heeft achtergelaten en waarmede wy meer eer hebben ingelegd dan met dat van de gouverneurs der Compagnie. Toch is het aan te nemen, dat de Kaap ook in Hol- landsche handen een buitengemeen moeiiyke kolonie zou zijn gebleven .om ±e besturen. De nadeelen der slavorny zoowel als het hachelijke van de opheffing er van, de moeilijkheid om de positie der naturellen bevredigend te regelen, de treklust der Booren ca hun geringe onder geschiktheid aan een centraal gezag wolk ook, de afwezigheid van allo hoogere cultuur aan de Kaap, dit alles werd toen reeds gevoeld en 'het bestuur voorzag or de groote gevaren van. !Het was echter eon bestuur, dat do bevol king eer'Jyk en welwillend tegemoet kwam, en dat, ware het in stand en van denzelfden .geest bezield gebleven, meer en beter werk had kunnen doen voor Zuid-Afrika, dan hot Engelscho militaire bewind, waardoor het in 1806 is vervangen. Niet het minst aan het bestuur van De Mist en Janssen is het te danken, dat de Hollandsche naam aan de Kaap inog lang in eero is gebleven, ook na den bui tengemeen pynlyken indruk van het tractaat van 1814, waarby wy de Kaap dan wel niet hebben -verkocht, maar er toch geld voor heb ben aangenomen, dat zy ons niet werd terug gegeven. In de commissie voor taal- en letterkunde sprak dr. J. Verdam over: „eenige beteekenis- sen van het w. w. „ontkennen" inhetMiddel- nederlandsch". Prof. Verdam brengt tor sprake hetpraefix ont-, over welks geschiedenis uit het Middel- nederlandsch nieuws to putten is, vooral wat betreft de daaraan eigene versterkende kracht, die uit de inchoatieve is voortgevloeid en nog niet voldoende in het „Nederlandsch "Woorden boek" i6 in het licht gesteld. Vervolgens spreekt hy cvar de beteokenissen van het Middeinod ontkennen, waarvan de meeste thans geheel vergeten zyn, omdat k e n n o n toon ook nog als causatiof kon worden op gevat, en waarby merkwaardig ia dat ont kennen in het oosten van ons land juist het tegenovergestelde beteekende als in de westeiyke dialekten en nog heden in onze taal. Hetzelfde vorsohynsel werd met eenige andere -voorbeelden uit het Middelnederlandsch toe gelicht Daarna voerde dr. J. J. Salverda de Grave het woord over: den „Reinout van Mon- talbaen". Dr. Salverda de Grave besprak de Middel- nederlandsche bewerkingen van den Reinout van Montalbaen, en behandelde vooral de vraag of zy oen oorspronkelijker redactie ver tegenwoordigen dan de Oudfransche die wy over hebben. Dat zy uit het Fransch zyn vertaald, ïydt geen twyfel, doch de moge- ïykheid bestaat dat het Oudfr. origineel waar naar z\j zyn bewerkt, ouder en primitiever was dan de teksten die wy thans bezitten. Inderdaad is dit, naar spr. meening, Ret ga- val, en om zyn bewering te staven trad hy in een eenigszins uitvoerige vergeiyking van de MiddelnederlandBche met de Oudfransche overlevering. De jaariyksche algemeene vergadering werd heden geopend met een toespraak van den voorzitter, prof. dr. J. Verdam. Na in her innering te hebben gebracht, wat de maat schappij in den looP van dit jaar heeft gedaan en hoe zy gebruik had gemaakt van de vóór eenige jaren gemaakte opmerkingen en wen- schen, gaf hy een korte, kernachtige aan- schouwelyke levensschets van de leden, die sinds de laatste vergadering waren overleden. Met een breed overzicht van den vroeseiyken kryg, dien de Zuid-Airikaansche Boeren te voeren hebben tegen de heerschzuchtige en hebzuchtige Engelschen en het uitspreken van zyn geloof in de toekomst, waarin de vryheid zal zegepralen, eindigde hy zjjn mot groote aandacht gevolgde en mot warmte toegejuichte toespraak. Nadat de secretaris verslag had gedaan van den staat van de Maatschappy en van haar belangrijkste lotgevallen en handelingen ge durende het afgeloopen jaar, las hy een brief voor van de Huygens-commissie, waarin deze mededeelt, dat zy, wegens gemis aan finan- oieelen steun, zich genoodzaakt ziet haar mandaat neer to leggen. De voorzitter be tuigde daarover zyn diep leedwezen, maar koesterde do hoop, dat gunstiger tyden zullen aanbreken, waarin de hoogst belangryke brief wisseling van Constantyn Huygens zal worden uitgegeven. Het verslag van den bibliothecaris over den staat der Boekverzameling werd met belang stelling aangehoord. Desgelyks het -verslag van de commissie voor Taal- en Letterkunde. Dx. Boekonoogen bracht rapport uit over de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Hy wees op den gunstigen toestand der financicn, blykende uit het feit, dat tegenover het nadeelig slot van het vorige jaar, een belangrijk voordeelig saldo in dit jaar is aan te wjjzen. Op zyn voorstel, overge nomen door den Voorzitter, bracht de ver gadering haar dank aan den penningmeester, dr. H. G. Hageu. Door dr. Salverda de Grave werd rnede- deeling gedaan van den uitslag der stemming over de te benoomen 15 gewone en 15 buiten- landsche leden. Tot g e w o n o leden zyn gekozen: J. F. D. Blóte, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Tilburg. Dr. T. J. Do Boer, conservator by de universiteitsbibliotheek te Groningen. A. J. M. Brouwer Ancher, ambte naar aan het gemeente-archief te Amsterdam. Dr. H. Van Gelder, privaat-docent aan de Ryks- Universiteii te Utrecht. Dr. J. Hoinsius, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Gouda. Dr. E- T. Kuiper, leeraar aan het Gymnasium to Leeuwarden. Dr. W. "W. Van der Meulen, leeraar aan de Hoogere Burgerschool to 's-Gravenhage. Th. Morren, commies aan het Rijksarchief te 's-Gravenhage. Dr. H. P. N. Muller te 's-Gravenhage, consul-generaal van den Oranje-Vrystaat. I. Van Rennes (schuil naam: Jan van 't Sticht) te Utrecht. Mr. L. M. Rollin Couquerque, commies aan het departement van oorlog te 's-Gravenhage. Mr. J. J. S. Baron Sloet, commies-charter meester by het Ryksarchief te Arnhem. Mr. P. A. Tichelaar, hoogleeraar te Leiden. Mr. C. A. Verryn Stuart, directeur van het Centraal Bureau voor Statistiek te 's-Gravenhage. J. A. Wormser te Amsterdam, schryver van „De Zuid-Afrikaansche Republieken", „Van Amster dam naar Pretoria" e. a. schetsen, van een levensbericht van Joubert, enz. Tot buiten 1 a ndsche leden zyn benoemd Theod. X. Bants te Nieuw-York, Secretaris van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. Taalbelangen in Amerika. Dr. W. H. Car penter, hoogleeraar aan Columbia Univereity, te Nieuw-York, lid van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. Andrew Carnegie te Nieuw-York, lid van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. taal belangen in Amerika. Mevrouw Lecky-Baro- nosse van Dedem te Londen, uitgeefster der „Mémoires du Génóral Baron de Dedem de Gelder", schryfster van vele opstellen betr. hot Huis van Oranje-Nassau in Engelscke tydschriften. Mr. F. V. Engelenburg te Preto ria, redacteur van „De Volksstem", schryver van „Leiden tot 1674", „Het internationaal krankzinnigen-wezen", van opstellen over „Zuid-Afrika up to date", „Despellings-quaestie met het oog op Zuid-Afrika" in „De Gids" enz. F. Harrison te Londen, schryver van „William the Silent" en van vele artikelen betr. Zuid-Afrika in „The Positivist Review" enz. C. W. Van der Hoogt te Baltimore, lid van „The Holland Society, bevorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. L. Ch. Van Noppen te Nieuw-York, vertaler van Vondel's „Lueifer", „Adam in Ballingschap", van tal van oudere en nieuwere Ned. gedichten enz. Dr. J. "W. G. Van Oort te Kaapstad, schryver van „De godsdienst der Grieken", „Constan tyn do Groote", Grieksche mythologie", „Slagtersnek", van artikelen in „De Gids", „Ons Tydschrift" enz. Hon. Seth Low, presi dent van Columbia University, te Nieuw-York, lid van „The Holland Society" bevorderaar der Nederlandsch© taalbelangen in Amerika. Geerhardus Vos, hoogleeraar te Princeton N. J., lid van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. Judge Rob. A. Van Wyck, te Nieuw-York, lid van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. taal belangen in Amerika. Judge Aug. Van Wyck te Nieuw-York, voorzitter van „Tho Holland Society", bevorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. Hon. Andrew D. Whito te Nieuw- York, lid van „The Holland Society", be vorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. Judge John Woodward te Nieuw-York, lid van „The Holland Society", bevorderaar der Ned. taalbelangen in Amerika. Na de pauze hield prof. dr. P. D. Ckantepie de la Saussayo z(jn voordracht over „Het mystieke in onze nieuwste letteren." Met groote ingenomenheid werd zyn degelyke, fijne, diep gedachten gevoelde rede door do vergadering aangehoord en van hem de belofte vorkregen, dat deze rede een plaats zal vinden in de Handelingen en Mededeelingen. Het voorstel van de Maandelyksche Ver gadering om uit de renten van het Fonds een som van ten hoogste 260 gulden to bestemmen voor de uitgave eener Nederlandsche bewerking van dr. E. Wrangel's „Sverigos litberSra förbindelsor med Holland sïrdeles under 1000-talel", werd aangenomen. Daarentegen werd het voorstel van den heer T. H. De Beer: „De Levensberichten der af gestorven leden der Maatschappy niet verder uit te geven; maar jaarlyks te doen verschy- non eene volledige lyst dor in dat jaar afgestorvenen met opgave van datum van geboorte en ovmlyden, titels, onderscheidingen en c. q. lyst van werken", na bestryding daarvan door Let Bestuur, by monde van den Voorzitter, door den voorsteller terug genomen. Tot loden de3 Bestuurs in de plaats van de aftredende leden, de heeren G. J. W. Koole mans Boynen en dr. A. Beets, werden uit de door de Maandelyksche Vergadering voor gedragen dubbeltallen gekozen de heeren: mr. J. B. Breukelman en F. G. Kramp. Tot secretaris werd herkozen dr. S. G. De Vries. Aan het slot van de vergadering werd den Voorzitter harteiyk dank gezegd voor zyn uitnemende leiding. Daarna begaven zich vele leden naar „Zomerzorg" om deel te nemen aan don ge- meenschappelyken maaltyd. T e 1 e r am m e n. LONDEN, 12 Juni. RO.) Een telegram van Kelly-Kenny uit Bloemfontein, van gisteren, luidtEr is geen bericht van Methuen ontvangen sinds den 7den. Den 6den had Methuen noor- deiyk van don Vechtkop gevochten. Steyn bevindt zich in de nabyheid der plaat-s. Reitz is oostolyk van Lindley. De naar Vrede go- stuurde Engelscho gevangenen worden goed behandeld. LONDEN, 12 Juni R0.) Kelly-Kenny seint heden uit Bloemfontein, dat de EDgolsche troepen, uit het noorden komend, Honfngspruit hebben bereikt, waar zy de Boeren hebben gesiagen. Morgenochtend zullen zy Amerika- station bereiken. Generaal Knox vertrekt uit Kroonstad, om den Boeren den weg af te snyden. PARIJS, 12 Juni. {R. O.) De „Petit Temps" verneemt uit Londen, dat de dagbladen een telegram uit Lorengo-Marquez publiceeren, van den 11 den, meldende, dat de consul der Zuid-Afrikaansch© Bepubliok officieel heeft berioht, dat de Boeren Bloemfontein hadden hernomen. Volgens een telegram uit Kaapstad is een gedeelte der kantoren van de Chartered Com pany door brand vernield. Men schryft dezen toe aan de Afrikaandere. LONDEN, 12 Juni. {R. 0.)Bulier seint heden wan Joubert's Hoeve: Ik kampeer hier op 6.5 KM. van Volksrust. De Boeren hebben gisteravond Laingsnek en Majuba ontruimd. De divisie van Ciery, komende van do Ingogo, trekt thans over Laingsnek. Ik was gedwongen hier te kampeeren we gens gemis van water. BRUSSEL, 12 Juni. R0.) Volgens het „Journal" is Van Boeschoten, secretaris der legatie van de E.-A. Republiek, naar Afrika vertrokken, om zich ter beschikking van Kruger te stellen. De legatie blfift bestaan zoolang Kruger zich niet heeft overgegeven. MASERU, 3 2 Juni. RO.) De Boeren in het zuidoosten van de Oranjerivierkolonie (den vroegeren Oranje-Vrystaat) nemen een zeer uitgestrekte stelling in, maai- zyn geheel in gesloten door de Engelsche generaals Methuen, Rundie en Brabant, met omtrent vyftig stuk ken geschut en 35,000 man. KAAPSTAD, 12 Juni. R0.) Minister president Schreiner houdt zich onledig met de hervorming van het ministerie wegens het aftreden van de ministers Sauer, Te Water en Merriman. De Afrikaanderbond, die onder leiding staat van de heeren Hof- meyr en Te Water, verlangde een algemeene amnestie voor de rebellen. Minister-president Schreiner beval het plan aan, dat door de Britsche Regeering in overweging was ge geven inhoudende de benoeming van een byzondere rechtbank, waarvoor de rebellen zouden terechtstaan. De leiders zouden worden veroordeeld tot gevangenisstraf en voor hun leven uit het kiesrecht worden ontzet, terwyl aan de volgers voor een onbepaalden tyd het kiesrecht zou worden ontnomen. Men gelooft, dat Schreiner's staatkunde door de geheele oppositie zal worden ge steund. Zyn optreden heeft de goedkeuring van de geheele loyale openbare meening in Zuid-Afrika. KAAPSTAD, 12 Juni. R0.) Het bericht omtrent het aftreden van Merriman, Sauer en Te Water is voorbarig. KAAPSTAD, 12 Juni (R. 0.) Rose In nes roept de progressisten op om Schreiner in do quaestie der rykspolitiek te steunen, ten einde aldus de oogmerken der heethoofden van den Afrikaanderbond onbereikbaar te maken. LONDEN, 13 Juni (R. 0.) Aan de „Times" wordt van 12 dezer uit Peking geseind, dat de soldaten van de lyfwacht der Keizerin den kanselier der Japansche legatie gruwelyk hebben vermoord. MADRID, 13 Juni. R0.) De Koningin- Regentes teekende een decreet, waarby een commissie benoemd wordt, die tot taak heeft zich te verstaan met de buitenlandscke houders van de Spaansche staat&echuld over de be lastingen aaar hot inkomen en op het meubilair. De „Heraldo" zegt, dat de minister van financiën Villavcrdo aan de Regentes zyn ontslag heeft gevraagd. TIENTSIN, 12 Juni. (R. 0.) By Lang-Fang vielen Maandag 2000 Boxers een patrouille van Engelsche zeesoldaten aan, die den eersten trein voorafmarcheorden, welke vreemde troepen naar Poking overbracht. De matrozen hielpen de zeesoldaten en dieven de Boxers op de vlucht, er veertig doodende en won dende. Deze expeditie telt 2044 man, waar onder 915 Engelschen, 350 Duitschors, 300 Russen en 158 Franschon. Overigens bestaat ze uit Amerikanen, Japaneezen, Italianen en Australiërs. Aca cl o in i en i o u w w. Leiden. Geslaagd zyn voor hot doctoraal examen in de rechten de heer E. Bonn; voor het candidaats-oxamen in de theologie lsto gedeelte de heeren J. A. Van Krieken en C. H. Hagenvoor het 2de natuurkundig-examen de hoer J. F. S. Esser. LEIDEN, 12 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 24J C. 75.2° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 20.5° C. 68.9° F., 's middags om 12 uren 21.5° C. 70.7° F., 's namiddags om 4 uren 15' C. 59° F. Na de gisteren door den kerkeraad van de Geref. Kerk (A) alhiBr gehouden aanbe steding van het afbreken der huizen Nos. 3, 4, 7, 8, 9 en 10 aan de Kalvermarkt en No. 67 aan de Vestestraat en het bouwen van een woonhuis op het terrein van genoemde huizen Nos. 3 en 4 aan de Kalvermarkt en een woonhuis op het terrein van genoemd huis No. 67 aan de Vestestraat alhier, archi tect de heer B. E. Spyker Az., is het werk gegund aan den ïaagsten inschryver den heer M. P. Splinter, te Leiderdorp, voor 5698. Het juffrouw-Maas-holje zal gebouwd worden op het terrein, dat vrjjkomt door afbraak der perceelen 7, 8, 9 en 10 aan de Kalvermarkt. De aanbesteding daarvan zal over eenigeD tyd plaats hebben. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Juni van Suez; de „General" (uitreis) arriveerde 12 Juni te Tanga; de „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Juni Ouessant; de „Prins Alexander" vertrok 13 Juni van Batavia naar Amsterdam; de „Timor," van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 13 Juni te Padang. A&h anti-land. Volgende op de ernstige nederlaag, die gisteren werd vermeld, gaat nu te Accra het gerucht van een nieuwe ramp, de colonne ten noorden van Prak overkomen. De marsch van het gros der ontzetcolonne, dat nog ten zuiden van Prak is, wordt door zware regens vertraagd. Aan de kust heerscht groote vrees voor een inval der Ashantynen in de kolonie. Men ziet het lot van Koomassie zeer duister in. Gistermorgen is in de Gaffel- etraat No. 102, te Rotterdam, overleden onder vergiftiging6verschynselon Catharina Rietdyk, 4 jaar. Beddegoed, melkkan en kopje zyn in beslag genomen. De vader, L. Rietdyk, 72 jaar, is gisteren in arrest gesteld; heden ook de 37-jarige moeder. Ze geven elkander de schuld. Het ïykje wordt gerechtelyk geschouwd in het ziekenhuis aldaar. Omtrent den moord-in Den Helder schryft men nader aan de „N. R. C.": De mannier 2de kl. O., gisteren met de „Koningin Emma" uit Oost-Indië alhier torug- gekeerd, verkeerde onder den invloed van sterken drank. Terwyl hy zich met een kame raad, die eveneens dronken was, op straat bevond, greep hg een burger aan en wierp dezen, geheel zonder eenige reden, zoodanig op straat, dat hy een ernstige hoofdwonde kreeg. Daarop werd hy door den agent C., met behulp van eenige visschers, ingerekend, naar het politiebureel overgebracht en in bewaring gesteld. Daar nam do agent de namen op van de lieden, die hem hadden bijgestaan, doch terwyl hy .daarmede bezig was, liep de marinier naar de deur van het arrestanten lokaal, die blykbaar niet goed gesloten is ge weest, om te ontsnappen, gewapend met een mes, dat hy by zich gedragen moet hebben. De politieagent, bemerkende, dat zyn ge vangene wilde wogloopen, greep hem aan. Vóór hy het kon beletten, had de mannier hem echter in de linkerdy een paar diepe sneden van 8 a 10 o.M. lengte toegebracht, met dit ernstig gevolg, dat de slagader werd doorgesneden. Dö agent, die nog zyn sabel trok, om zich te verdedigen, zakte neer; spoedig daarop gaf hy den geest. Do woesteling keerde zich daarop tot hot inmiddels toegesnelde publiek, het mes links en rechts zwaaiende, en daarmede hield hi) zich een ieder van het ljjf. Met stokken en steenen word naar hem geworpen, doch niemand waagde het binnen zyn bereik te komen, tot een juist gerichte steenworp hem het mes uit de hand wierp en men hem wist meester td worden. Door een verontwaardigde menigt® vergezeld, werd hy ten tweeden male naar het politie-bureel overgebracht en nu op' betere wyze in bewaring gesteld. Op zyn weg daarheen had hy van de zijde van het publiek heel wat te verduren. De verslagene, als een voortreffelijk agent bekend staande, en by het publiek geacht,' laat vrouw en kind achter. Het geval wekt' algemeene deelneming. ADVERTENTIES. Getrouwd J. H. L. BRUINS sn G. J. VERHOOG, die tevens hartelyk dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Leidbn, 13 Juni 1900. 6187 8 Getrouwd: RICHARD TV. JANZEN en ELISABETH DOOL, die, mede namens hun wederzydscho 1 Familie, hun harteiyken dank be tuigen voor de vele blyken van be langstelling, by hun huwelyk onder vonden. Leiden, 13 Juni 1900. 5213 10 Geboren TJISOIE BIRKS, Zoon van C. H. NOLET en D. NOLET Wixbsma. Leiden, 12 Juni 1900. 5215 6 Heden overleed, na tijdig voorzien te zyn geweest van de HH. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer PETRUS VAN RIJN, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Uit aller naam, Wed. P. VAN RIJNDs Kjeuning. Oegstgebst, 12 Juni. 5218 10 Voor de vele blyken van deel neming gedurende de ziekte en by het overiyden van onze geliefde Echtgenoot©, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. GEERTJE DE CLER, geb. Piket, zeggen wy allen onzen harteiyken dank. Uit aller naam, J. J. DE CLER. (Oranjegracht 65). 6203 10 Voor de zoovele bewyzen van deel neming by het treurig verlies van onze beminde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante HELENA FRANCLNA COPIER, geb. v. d. Steen, betuigen wy onzen hartelyken dank. Mede namens de verdere Familie, W. COPIER. Lbiden, 18 Juni 1900. 6198 10 DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken en welgemeenden dank voor de liefderyke zorgen en behan deling aan den Weled. Hooggel. Heer Prof. VAN ITERSON, aan Heeren Doctoren, Verpleegsters en allen die hem zoo zorgvuldig hebben behandeld, tydens een ernstige amputatie van een zyner beenen, in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Katwuk a/Zee, 13 Juni 1900. 6202 13 A. KRUIJT. Ondergeteekende zegt met deze zyn hartelyken dank aan den Weledel- Zeergeleerden Heer Dr. 0. METZLAR, te Lisse, voor de liefderyke en zorg vuldige behandelingen, aan zyn Vrouw gedaan, waardoor zy spoedig genezen was. C. L. RUIGROK v. d. WERVE. Lisse, 13 Juni 1900. 6214 9 VAARWEL. By haar vertrek naar Nieuw-York (Noord-Amerika) roept ondergetee kende aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelyk vaarwel en tot weerziens toe. 6201 8 Mej. BETSY J. S. F. VERZIJL. A/b. ss. „Maasdam", 14 Juni 1900. Uitgaven van A. W. SI JX HO FF, te Leiden: en van hare voornaamste toepassingen, UOOB Dr. JT. BOSSCHA. EERSTE BOEK, bewlbkt dook Dr. J. BOSSCHA en Dr. W. C. L VAB SCEAH. Prys /'4.50. TWEEDE BOEK, bewekkt doos Piof. Dr. i. V. KUJENEN. Prfls ƒ7.35. DERDE BOEK, BK WERKT DOOS Et. W. 0. Ii. VAH SOHiJE. Prijs f 3.35. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. Mooi, nieuw en goedkoop is de sorteering bit 31 INieuwe Rijn. 5216 10 Het Bestuur der Ned. jgpyjjBanketbaJikers-Vereeni- tPö7 gingaf deeling Leiden, verzoekt, namens zyn Leden, aan hun geachte Cliënteel© de bestellin gen voor den Maskeradedag zoo vroeg mogelijk te doen. 6222 7 Frambozen, Citroen, Sinaas appel, Grenadine Siroop en Lemon Squash, bereid uit zuivere vruchtensappen. Per flesch ƒ0.85. ,0.45. Nieuwe Rijn 99, en hy de bekende afnemen 5226 15 Hamer met 2 Ramen le liuur, op een der mooiste gedeelten v. d. Rreestraat, vlak by de Stud.- Sociëteit. De stoet passeert verschil lende malen. Brieven aan het Bareel van dit Blad onder No. 5224 9 By alle Boekhandelaars is verkrygbaar: DOOB WILHa. langermans, in chromo-prachtband, rjjk verguld. f 1.50. Dit book, met tal van allerliefste plaatjes tusschen den tekst, leent zich uitstekend voor geschenk aan kinde ren van 7 tot 9 jaar. D© verhaaltjes zyn zeer onderhoudend en het uiteriyk is buitengewoon aantrekkeiyk. van IIEPlMAV F. L DlMV ZOOL flarastoog 2a. ea aan do bekeaie Depots Visctuuarkt 19 en Kraaiorstraat, lioeKJL ftjjn. 5211 04i

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3