8* rZSBZ Wöóix&aag 13 Juni; A\ 1900 h r feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering wan §on- en feestdagen, uitgegeven. "•it nmmer bestaat uit TWEE f: Bladen. iiciden, 13 Juni. JPouLilXotoxa.,, MOOtË VROUWEN. TRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden por 3 maanden. Franco por post Afzonderlijke Nommers *L 3 j.-t T-* -v 140 tr 0 OS r1 »-► - d V'uv» t TRIJS DER AD VERTEN TJLËEI Tan 1-6 regels f 1.05. Iodero regel meer 0.17|. Grootera letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. r. Hot Stedolyk Museum in do Lakenhal zal 1>Ü gelegenheid van de maskerade op 19 Juni 'Q. s., van 's middags twaalf tot vior uren gesloten zijn. De jaarlijksche collecte ten belioevo van het „Fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den Gewapenden Dienst in do Neder landen", sal in deze en verschillende andere gemeenten gehouden worden aan do huizen der ingezetenen op Maandag 18 Juni a. s. en zoo noodig volgende dagen. Burgemeester en wethouders vertrouwen, mot het oog op do steeds toenemende behoeften, dat de ingeze tenen door milde offers blijken zullen geven van hun belangstelling in hot lot dor ge kwetsten. Voor het akte examen Lager Onderwijs zijn geslaagd de dames: I. E. De Hondt, G. Trap en A. Perné, te Leiden. Door de classis 's-Gravenhage der Geref. Lerkcn in Nederland, daartoe gemachtigd door ie Generalo Synode, zullen de kerken «udien ©r geon verhindering komt uitgenoo- tiigd worden, op Woonsdag 20 dezer een biddag of uro des gebeds te houden voor onze stry- üendo stamverwanten in Zuid-Afrika. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 75 jaren overleden de heer JanWaliand, oud-resident der Lampongsche districten. Hy was sedert twee-en-dertig jaar gepensionneera; slechts weinige Indische ambtenaren van don tegonwoordigen tijd hebben hem moer in zijn kracht gekend. II y was ridder 4de klassoder Militaire Willemsorde. Heden geeft do minister van buiten- •landscho zaken liet tweede gastmaal ter eero 'van de Conferentie voor Privaatrecht. Daaraan jtic-men o. a. ook deel do ministers van oorlog, •van waterstaat en van binnenlandscko zaken, do i'icsident- van den Hoogeu Baad en de advocaat-generaal by dat collogo mr. Gregory, zoomede do voorzitter der Conferentie, staats raad Asser, en do secretarissen. Do minister van financiën, de heer 'Piorson, is lieden naar Zeeland vertrokken, 1 ten einde als vertegenwoordiger der Pvegeering by to wonon de opening van het scheepvaart kanaal naar Philippine in Staats-Yuauderen. Do inspecteur van den geneeskundigen dienst dor landmacht, generaai-majoor Fhilip- sen, begaf zich heden voor dienstzaken naar Maastricht. Naar het „Utr. Dbl." thans weer meldt, •zullen 11II. MM. do Koninginnen 3 Juli a. s. een bezoek aan Utrecht brengen. <t Naar wy vernemen, zal waarschynlyk do inierpellatie-Van Kol, over de weigering van gratie in de zaak-Troelstra, plaats hebben op Dinsdag 19 dezer. Het Volk.) Dinaclag 19 dezer zullen ll.H. M.M. de Koninginnen te Soestdyk de gedelegeerden ter Internationale Conferentie voor Privaatrecht ontvangen. Naar men verneemt, is op de f 5,000,000 4-pcis.-obligatiön ten laste der gemeente Amsterdam, gisteren opengesteld tegen den koois van 100 pet., moer dan het dubbele bedrag ingeschreven. In Den Haag is, 86 jaar oud, overleden do lieer L. Votzo, gopens. luit.-kol. magazyn- meesier der artillerie. Naar wy vernemen, zal in September een commissie naar Zwitserland worden gezonden om hot legerstelsel aldaar nader te bestudeeren. Zy zal bestaan uit een kolonel van den generaion staf, een kapitein der infanterie en een kapitein der artillerie. Vad Op het drietal voor predikant by de Evang.-Luth. Kerk to Edam komt voords.A, D. Wempe, te Haarlem. T -~'T - De heer G. J.D.Aalders, Gereformeerd prod, te Elburg, heeft zich bereid verklaard, naar St.-Helena te gaan, om onder de krygsgevangen Boeren werkzaam te zyn. „Do Hollander", waaraan wy dit bericht ontlsenon, voegt hieraan nog toe: Mogo hy de rechte man op de rechte plaats zyn! Hy spreekt goed Engelsch en is een ondernemend mm, dio reeds meer van do wereld gezien heeft. v - Eenigo jaren geleden toch vergezelde hy professor Noordtzy naar Colorado (N.-Am.) en was hy diens tolk by de onderhandelingen over aankoop van grondon voor emigranten der bekonde Emigratie-Maatschappy. ïïr. Ms. pantserdekBchip „Noord-Brabant", onder bevel van den kapitein ter zee A. W. F. C. Yan Woerden, is 11 dezer van Willemsoord naar zee vertrokken tor voortzetting van den oefeningstocht, en Hr. Ms. instructieschip „Nautilus", onder bevel van don kapitein luitenant ter zee P. S. R. Wolterbeek, is 11 dezer to Cadix aangekomen. De onlangs uit Oost-Indië teruggekeerde lste luit. der inf. M. Van do Siepkamp, is ingedeeld bij het lste reg. inf. to Groningen. Het 3do reg. huzaren van Amsterdam en 's-Gravenhage zal van 13 tot 25 Augustus oefeningen houden in Noord-Brabant, ten oosten van Tilburg. Naar wy vernemen, zal Hr. Ms. in aan bouw zynd nieuw schip „Gelderland" onder bevel komen te staan van den kapitein-luit. ter zoo baron Sweorts do Landas Wyborgh. Do „Gelderland" is bestemd om in den aan vang van 1901 naar West-Indiö te vertrek- kon. (17. D.) Op het adres van ingezetenen van Haarlem om den milicien. De Bruyn niet meer te straffen, heeft de minister van oorlog geantwoord, dat het recht zyn loop moet hebben, doch dat hy wil toestaan, dat hy zyn dienst vervult by den hospitacldi8nst, als Do Bruyn dat vraagt. Hot stoomschip „Gede" arriveerde 12 Juni van Batavia te Botterdam; de „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Juni van Southampton; do „Pots dam", van Nieuw-York naar Botterdam, passeerde 12 Juni Prawlepoint; do „Kaiser" (uitrpis) passeerde 11 Juni Port-Said; de „Spaarndam" arriveerde 12 Juni van Botter dam to Nieuw-York. Bodegraven. Do cursus, vanwege deland- bouw-afdeeling „Bodegraven en Omstreken" gehouden te Niouwerbrug in het onderzoek van het vetgehalte der koemelk, onder leiding van den hoor P. Van Balen, alhier, is mot gunstig gevolg afgeloopen. Het daar by gebruikte toestel biyft thans voor hen, die er verder gebruik van wenschon te maken, bij den heer Prins te Niouwerbrug gestationneerd. Deze week is nu ook alhier, onder leiding van denzelfden hoer, ten huize van den heer Rykaart, een cursus geopend voor hetzelfde doel. Een zevental landbouwers nomen hieraan deel. Te Niouwerbrug waron vyftion deel nemers. By Burgemeester on Wethouders dezer gemeente is een verzoekschrift ingekomen van Henrikus Wilhelminus Van der Hulst, caféhouder, alhier, om vergunning tot het vorkoopen van sterken drank in het klein, in het thans nog als woonkamer ingerichte gedeolto van hot huis, wyk D. Z. No. 13, en zulks In vereeniging met hot lokaal, waar voor hy reeds vergunning heeft. De loting voor de ingeschrevenen voor do schuttery, klasse 1875, zal alhier plaats hebben in het Raadhuis op Vrydag 29 Juni a. s., des morgens to 11 uren. Haarlemmermeer. De heryk van maten en gewichten, enz. zal dit jaar te Nieuw- vennep by A. Duivenvoorden plaats hebben als volgt: voor ykplichtigen uit Vennoperdorp 29 Juni o. k. van 8 tot 12 on van 1 tot 3 uur; uit Lisserbroek 29 Juni van 3 tot 4 uur; uit Abenos 29 Juni van 4 tot 5 uur; van Lisserweg en Lisserbrug 80 Juni van 8 tot 9'/i uur; van Ringdijk 30 Juni van 9'/2 tot lO'/i uur; van Burgerveen 30 Juni van 10'/, tot ll'/a uur en IJ weg, Sloterweg, Kaag on overige buurten 30 Juni van li1/* tot 12 on 1 tot 2 uur. Uazerswomie. Kry'n: J6, ga je van den winter moo naar Boskoop, om to loeren exerceeren? Daar geeft het Ryk ieder jaar kosteloos onderricht aan jongelui van 16 tot 24 jaar. Leen: 'k Dank je wel. Dat is my te ver. Als ik den heelen dag hard hob moeten spitten, ga ik 's avonds liever naar m'n mandje dan naar Boskoop te kuieren. Waarom kunnen we dat onderricht niet te Hazerswou krygen? K.: Dat is onze eigen schuld. Het Ryk komt niet by ons; maar wy moeten by het Ryk komen. Je moet altyd begrypen, dat het geheel vrywillig gaat. Je moet het voor je pleizier doen; anders blyf je maar thuis. L.: Maar als het hier ook te krygen is, dan is het heel dwaas van jou om naar Boekoop to willen gaan. K.: Zoo, vindt jo dat? En als er nu weer niets van komt? Het heeft al aangeplakt gestaan en in verschillende couranten is er op gewezenmaar ik geloof, dat er pas enkelen zich hebben aangemeld. L.Nou, hoeveel moeten er wezen, wil het doorgaan? K.20, zegge, twintig on anders komt er weer niemendal van. L.En om je aan te melden, moet je zeker weer een uur ver, naar der. Rjjn loopon. Dat ken ik all K.Niet noodig I De Burgemeester zit voor die zaak iederen Donderdag dezer Junimaand, van 12 tot 1 uur, op de Raadkamer, boven Rodenburg, en verder iederen voormiddag op do secretarie. Wat wil je nu nog meer? L.: Ik moet zeggen, dat het gemakkelijk genoeg gemaakt wordt on ik ga er vast heen, als jy ton minste ook gaat K.Daar kun je op rekenen; maar als er geen 20 komen, ga ik in ioder geval naar Boskoop, want niet alleen heb ik er zin in; maar het geeft grooto voordeelen, als je later voor je nummer in dienst moet. Dat zal ik jo op een anderen keer wel eens duidelyk maken. llillegom. Vrydag 15 Juni a. s. zal in. onze gemeente een collecte worden gehoudon voor de werkloozo diamantwerkers van alle ge zindten te Amsterdam. De heryk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben in een der lokalen van do school voor m. u. 1. o. aan do Kerkstraat alhier op 27 Juni a. s. des voorm. van 10—12 en des nam. van 12'/2— 2'/, uur, voorts op 28 Juni d. a. v. des voorm. van 9'/,12, en des nam. van 12l/i 4'/i uur. Zy, die verzuimen van deze gelegenheid gebruik te maken, kunnen zich voor dat doel na 15 Augustus a. s, en wel dos Yrydags of Zaterdags van dos voorm. 9 tot des nam. 1 uur aanmelden aan het ykkantoor te Leiden. Lïsse. Onder begunstiging van het prach tigste zomerweder gaf het harmoniegezelschap „Eensgezind" gisteravond in de tont haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen. Een talryke menigte, waaronder velen uit omliggende plaatsen, bewoog zich om de tent. Aandachtig werden de verschillende num mers aangehoord en nu en dan gaven do luisteraars door handgeklap te kennen, dat het nummer hun in den smaak viel. Er word, als altyd, goed geblazen en do eerste uitvoering mag als welgeslaagd worden beschouwd. Door mevrouw douairière Gravin van Lynden ls aan het burgerlijk armbestuur alhior geschonken een gift van ƒ100, wolke gift door dat bestuur dankbaar is aanvaard. De loling voor de rustende schuttery zal in deze gemeente gehouden worden ten raadhuize, op Woensdag 27 Juni a. s., des voormiddags te 11 uren. Hot aantal ingeschrevenen bedraagt 80. Noordwyk-aan-Zeo. Voor de herbouwing en vergrooting van het kerkgebouw der Ned.- Herv. Gemeente alhier (architect Foeke Kuipers) werd gisteren ingeschreven als volgt: J. F. De Be3, te Noord wyk-Binnen, voor f 12,300 N. Verloop, te Noordwyk-aan-Zee, v. f 12,105; A. B. Van der Boon, te Noordwtjk-Binnen, voor f 11,980; N. Den Hollander, te Noordwyk- aan-Zeo, voor f 11,830; Jac. Verloop, te Noordwyk-aan-Zee, voor f 11,670, en R. Van Dyk, te Noordwykerhout, voor f 11,360. Het werl^ is nog niet gegund. Noordwyk. Voor den yk en heryk van maten en gewichten zal alhier gelegenheid worden gegeven in do oude gemeenteschool in de Voorstraat en welvoor de ykplichtigen in Voorstraat en Kerkstraat op Maandag 18 Juni van 9 12 en van 1 3 uren; voor do overigen in Noordwijk-Binnen op Dinsdag 19 Juni van halfnegon tot 12 uren; voor die van Noordwyk-aan-Zeo op Woensdag 20 Juni van 1 uur tot halfdrie. Noordwykcrhout. Do landbouwora G. Hoogcrvorst en Bert Duivenvoordo alhier hebben te Rypwetering een dochter on zoon getrouwd en zouden die gistermorgen gaan bezoeken. Na niet ver van dio plaats met do pont te zyn overgezet, lieten zij hot rytuig by den veerman staan, om den nog restenden afstand te voet af te leggen. Hoogervorst en echtgenoot© gingen op verzoek van Duiven- voordo maar vast vooruit, daar het te voet gaan van laatstgenoemde, wegens zyn lioogon leeftyd, niet meer zoo vlug ging en reeds het gebruik van een stok noodzakelijk maakte. Toen Hoogervorst na eenige oogenblikken eens omkeek naar zyn reisgenoot, zag hy, dat deze zich zeer moeiiyk staande hield, waarom hy terugging om te zien of bij ook bystand kon bieden. Men kan de ontroering van don hoer Hoogervorst begrypen, toen hy moest ervaren, dat zyn reisgenoot reeds stervende was. Do heer Duivenvoorde gaf binnen weinige oogenblikken den geest. Heden, Woensdagavond, tegen 7 uren is oen spoedeischonde vergadering van den ge meenteraad belegd. Zegwaard. Door Burgemeester en Wet houders is ter openbare kennis gebracht dat do lyst dor inkwartiering, bevattende de namen der inwoners, die daarvoor in aanmerking komen, van hoden tot en met den 25sten Juni 1900 op de secretarie der gemoonte voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Bezwaren tegen die lyst kunnen sohriftelyk worden ingediend van af 26 Juni tot en met 10 Juli daaraanvolgende. j Do schouw over de heggen en grasber-, men langs openbare wegen en voetpaden zal' te Zegwaard gehouden worden op Woensdag' 20 Juni aanstaande. Zoctcrmeor. W. C. Bottes, brievenbesteller allhor, is tegen 16 Juni a. s. benoomd tot brievenbesteller to 's-Gravenhage. By de gehouden aanbesteding der werken van het jaarlijksch onderhoud der Stomp- wijkscho en Elloboogscho verlaten, waren 6 inschryvmgsbiljetten ingekomen. Laagste in- schryver was W. C. Vollebregt, te Zoetermeer, voor f 146. Voor den Driemanspolder onder' Zoetermeer on Stomp wijk waron 4 inschry-, vingsbiJjetten ingekomen. Laagste Jongeneel te Stomp wyk, voor f 187. Aan beide laagste inschrijvers is heb werk gegund. Voor denj Zoetermeerschen of nieuwdrooggemaakten polder waren 2 inschryvmgsbiljetten inge zonden, nl. van W. Noordanis voor f 415 en, W. C. Vollebregt f 420, beiden alhier. Dit werk is niet gegund geworden. Voorhout. Ds. G. Van Wyhe, predikant, alhier, herdacht gisteren den dag, waarop by. voor dertig jaren het predikambt aanvaardde te1 Hoofdplaat. Achtereenvolgens was ZEerw. geplaatst te Willemsoord, Grollo, Nieuw-Dordrecht, Maas-, dam, Over- en Nederasseit, Oosterdyk en Arkel. Moge ZEerw. nog veel jaren nuttig werk zaam zijn tot heil zyner gemeente. De inspectie van de verlofgangers uit deze gemeente zal plaats hebben to Sassen-1 heim op Maandag, 18 Juni a.s. des voor middags om lialftien. Uit do „Staatscourant". Koninkl. b o s 1 uiten. Aan den heer I. Van Lior Ez., 2den luitenant bij de stedelrjko schutterij op Curasao, vergunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken der derde klasse van het borstbeeld van den Bevrijder, hem door het Hoofd der Republiek Venezuela geschonken. lo. opgeheven do betrekking van inspecteur van 's Rijks stoomvaartdienst, en do ingenieur der lste klasse K. F. Koning eervol van de waar neming daarvan ontheven; 2o. ingesteld: a. bij het Departement van Marine, do betrek king van chef van het bnroau Stoomwezen; b. bij 's'Rijks werf te Amsterdam, de betrokking van inapcctear van den marioaslooravaartdienst oo. belast met de waarneming der betrekking van chef van het bureau Stoomwezen bij het Departement van Marino, de ingenieur der lste' klasse K, F. Koning; 4o belast met de waarneming der betrekking van inspecteur vau den marinestoomvaartdienst, do officier-machinist dor lste klasse A* Jongkcos, ilians gedetacheerd bij het Departement van Marine. Frans-Bals-fecstea. Do reeks der feeateiykheden to IJaarlem wordt hedenavond geopend met de opvooring, van een door den heer H. M. P. Van Emmerik voor deze gelegenheid vervaardigd toonoelstuk,' „Hals in drie tydperken zyns levens'1, door do Tooneelvereeniging „J. J. Cremer". Op den 14den Juni heeft do onthulling plaats, direct na aankomst der Koninginnen om 1uur. Voor haar en haar govolg wordt een fraai gedecoreerd tentvormig getimmerte opgericht. De heer J. Krol, voorzitter van het Hals-comité, zal het standbeeld, na de ont hulling overdragen aan de gemeente. Na afloop daarvan rydon do Koninginnen naar het stadhuis, waar de schilderyen van Hals worden bezichtigd; vooraf, terwyi de Vorstinnen op het bordes staan, heeft ©en- dóflló plaats van Haarlemscho vereenigingen van allerlei aard, waaraan voel zorg is bo- C3) Een kreunend geluid ontsnapte aan haar ilippen, terwijl Ehlors zich langzaam omkeerde. In liet looien van den wind, dio togen do ruiten klopto en in den schoorsteen bulderde,- meende Ines het smadeiyk lachen der wereld Jto vornomen. Een ijskoude rilling voer haar door deloden, Toen door do onhoorbaar geopende deur Frits ,Eblors met slependen tred de kamer verliet. ïoan zü hem zag verdwijnen, was het haar 'alsof liet plafond boven haar instortte, alsof [door do openstaande deur oen graflucht haar tegen woei. Zij wilde om hulp roepen, maar ;haar lippen schenen van marmer te zyn. Zy brachten geen geluid voort. Zy was als ver stijfd en niet in staat een vinger te verroeren. Er werd geklopt. Julietto Yen Tronkstein' sloeg do portiere naar het aangrenzende boudoir weg. „Dat duurt geweldig lang met jel Men ;Wordt ongerust. Wol, kijk, gy zyt immers klaar! Maar wat ziet gy er nog verschrikt uit! Wacht, ik zal jo een weinig do wangen Wrijven Nu week de verstijving. Ir.os hief afwerend do hand op. -Zoo'n koud stortbad ovor den rug is 'aLchuwclyk!" verzekerde do barones iachend. |tMaar ga nu meel Als ik jou was, zou ik «en paar glazen champagne drinken en daarna r,n sigaret rooken. Als ik mij erger, vooral .(ver Adolf, doe ik dat ook. Later vergeet men fit on komt er weer ovor hooi^ Ines hoorde niets van het gebabbel. Zy keek naar de schitterende pracht, welke haar overal omgaf on die haar nooit zoo kostelyk, zoo onontbeerlijk was voorgekomen. Steeds weer keerde het gevoel van verlam ming terug. Daarna doemde tusschen deze schitterende pracht en liaar blik oen zwarto leegte op alsof alles om haar heen in een onzichtbaren afgrond verdween. Zy moest de oogen toeknijpen om aan de zinsbegoocheling een einde te maken. Niemand onder de aan wezigen mocht vermoeden, boven welken afgrond de vrouw des huizes zich lachend bewoog. Eenmaal, toen zij naast Klaussen stond, welde er een gevoel van weemoed in haar borst op. Zy fluisterde zyn naam. Hy keek haar verstrooid aan, zyn gedachten waren ver af van al do rechten, waarop zy voor zich aanspraak kon maken. Die blik verharddo haar hart. Een onweer staanbare lust om hem te laton hoeten voor zyn koelheid en voor haar gekrenkten harts tocht verdreef voer eon oogenblik elk ander gevoel in haar binne Toen de laatste gast de schitterende ver- trekkon had verlaten, begaf Ines zich, aan dit demonisch gevoel gevolg gevend, naar de kamer van haar echtgenoot. Toen Klaussen haar zag binnentreden met een doodsbleek gelaat en fonkelenden blik, stond hy op om een onaangename scène te. voorkomen. Hy was van plan de kamer te verlaten. Zy trad hem in don weg. „Blyf! Gy zult naar my luistoren." „Ik weet, wat gy my to zeggen hebt," ant woordde hij, zyn kalmte bewarend. „En wijl ik niets daarop heb to antwoorden, wil ik gaan." Zy kruiste de blanke armen over haar borst. Uit de halfgesloten oogleden fixeerde zy hem met loerenden blik. „Dan kunt gy my wellicht verklaren, wat daarvan worden moet?" „Nietsl" zeido hy zacht. „Wanneer gy ons beiden mocht bedoelen l" Zij knikte. Maar onder den glimlach kookte haar bloed. „Gy hebt Greta nog altyd liof?" Hy schrikte en zweeg. „Gij hebt haar liofi" ging zy voort, haar armen latende vallen. „Gy ontkent het niet eensl Wyl ik by ondervinding weet, dat gy jo genegenheid als je handschoenen verwisselt, zou dat ook doelloos zyn. Het kost jo niets meineedig te worden...." Hy balde de handen. „Dat, van jou?" „Ja, van mijl" riep zy ni9t bitteren hoon. „O, hot is een kluchtl Deze blonde heilige, die gy maar al te gaarne weer aan je groot kunstenaarshart zoudt willen drukken, is sluwer dan gy. Zy stolt moer vertrouwen in effecten dan in jouw geloofwaardigheid. De man, dien zy van avond zoo uit de volheid van haar hart toelachte, je vriend „Zwijg!" riep hy en de wonde, welko hem nog pyn deed, liet zich met verdubbelde kracht gevoelen. Zy lachte schamper. „Dwaas, die gij zytl Gy verlangt dit engelreine schepseltje weer to bezitten? Gy, dio haar als een landloopster weggezonden hebt? Dio haar in ellende liet zitten met haar kind, waarvoor gy op zulk een teedere wyze je vaderliefde hebt bewezen, dat gy tot dusver zyn graf nog niet kent..." Sprakeloos van smart en toorn keek hy voor zich neer. Dat was dezelfde Ines, die Raoul De Beauremont had leeren kennen. „Wanneer nog een zweem van vrouwelijke schaamtebracht hy met gesmoorde stem uit. „Wanneer gy nog ieta ducht „Nietsl" zeide zy barsch. „Ik zou wellicht gehoopt hebben, maar gy wist my daarvan te genezen." „Wat kan een vrouw als gy, die my, van hetgeen ik verkeerds jegens haar deed, hoonend een verwyt maakt, wat kan zulk een vrouw nog van my eischen?" „Nietsl" herhaalde zy spottend. „Evenmin als Greta iets van je eischen zal, tot haar geluk t Met een minachtend lachje zal zy aan je huweiykstrouw denkon. Met een gelukkig lachje kinderen op haar schoot wiegen, do kinderen van jo vriend, wion gy* grootmoedig een kogel tusschen de ribben- zendt." Het duizelde hem in het hoofd. Hy verborg het gelaat in do bandon. Tegenover deze koel bloedige boosheid kwam hem zyn eigen handel- wyze voor het eerst in een zachter licht voor. „Moge Greta aan Olafs zijde gelukkig wor den l" zeide by bewogen. „Hy heeft het aan haar verdiend. Zy' heeft my vergevendat is alle3, wat ik kon verlangen. Van nu af schei den onze wegen zich", voegde hy er vastbe raden by. „Ik zou de vrouw niet kunnen weerzien, die myn eergevoel onder de voeten heeft getreden, uit een beweegreden, welke ik niet begryp, maar die my mot ontzetting en afschuw vervult." - De wind klopte weer tegen de ruiten, evenals hy by Ehlers' woorden daartegen had geklopt. Ines ontstelde. Wellicht rolde nu reeds de trein door den nacht, welke haar verderver naar Genève bracht. En de man voor haar, die haar liefdo versmaadde, hy zou in dit uur vryblyven van do foltering, welke haar gemoed pynigde? Vry blyven van den smaad, welken Greta's broeder met krankzinnige vast beradenheid op het punt stond op haar hoofd te doen neerkomen? Een lachen klonk van haar lippen, waarvoor zy zelve schrikte. „Gy zult hebben, wat gy wonschtl" riep zy, hem nogmaals den weg versperrend. „Vryheidl Maar eerst moet ik jo nog eenmaal naar den tyd van je hartstochtely'ko liefdo voor my terugvoeren; naar den tyd, toen de millioenen van Ernst De Beauremont jouw oogen verscherpten, dio my om liefde smeekend, aanzagen. Ploeter nog eenmaal in den goud stroom rond, welken ik om je heon verbreiddo en waarin gy met zooveel genoegen onder-' dompeldet Hy greep haar hand en schudde die, buiten zichzelven van toorn. „Zyt gy een duivel, dat gy deze martelingen voor my uitdenkt? Wilt gy niet uitscheiden my to kwellen?" „Noemt gy dat martelen?" zeide zy spottend. En hot triomfeorend gelaat van Hector Do. Beauremont doemde voor haar geestesoog op. „Dat noem ik kinderspel." Haar liefde tot hem welde nog eenmaal met; kracht op. Doch zy spoorde haar slechts aan om hem nog dieper te treffen, hem nog erger te wonden dan tot dusver gebeurd was. „Kfik my aant Het testament van Ernst, Do Beauremont, dat mU tot universeole ert1 gename maakte, was niet geldigi" Hy liet haar hand onmiddeliyk los, alsof hem eon slag had getroffen. „Zyt gy wel goed by het hoofd?'' Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1