H\ 12359 Zaterdag O Juni, A". 1900 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nonuuer bestaat nit DRIE Bladen. Leiden, 9 Jnni. LEIDSCH DA&BLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandon. f 1.10. Franco per post1-dO. Afzonderlijke Nommore0.06. PRIJS DER AD VERTEN TJLËN Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore lettors naar plaatsruimte. Voor het incassoeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. Offioloolo Kennisgeving;, JBnrgemeeBtcr en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brongen by deze ter a gemeen3 kennis, dat door hen op heden vergunning ia vorleend aan het Bestuur der Sociëteit Minerva" on rechtverkrijgenden tot 'hot u tbro'den van de clectiieohj installatie van het 'Bociótoitagobouw aan de LreeBtraat 48/50 door plaat sing en in v.en ing-stelling van een locomobiel van 23 P.K., op do binnenplaats van bet Postkantoor. Burgomeeater en Wethouders voornoomd, Loiden, F. WAS. Burgemeester. 7 Juni 1900. VAN HEYST, Secretaris. In het Nutsgebouw alhier had gisteravond de algemeene vergadering plaats van de „Leidsohe Verzekeringsmaatschappij tegen invaliditeit en ongelukken der werklieden." De voorzitter, de heer A. J. Van Achterberg, opende de vergadering en deelde mede, dat ze eenige dagen uitgesteld was, daar men eorst den uitslag dor stemming wildo weten over het wetsontwerp „Ongevallen t" inde 'Eerste Kamer, en verzocht daarna oen secre taris, den heer C. J. v. d. Drift, de notulen der vorige vergadering te willen lezen. Deze notulen werden onveranderd vast gesteld. De heer C. R. Van Ruyven, penningmeester, kreeg vervolgens het woord en gaf een over- zicht van de financiën, die alleszins gunstig waren. De Maatschappy had gedurende haar 4-jarig bestaan 60 pCt. winst gemaakt in ver houding tot de gestorte waarborgsom, zoodat in plaats van 8 aandeelen van f 1000 nog 4 aandeelen van ƒ1000 er by gekocht konden worden. Het aantal uitkeeringerv-aan invalide per sonen was nogal aanzienlijk, doch in verhou ding tot het aantal polissen niet ongunstig. Steeds, neemt het aantal .Verzekerden toe en hoewel er vele en ook hooge uitkoeringen plaats hebben, heeft dit geen invloed op den gunstigen stand dor financiën. De penningmeester mocht den dank van den voorzitter aanvaarden wegens zijn accu raat en zorgvuldig boheer. In do vorige vergadering waren eenige commissiën bonoemd, ten einde te overwegen, welk plan het geschiktste was, om, a!s de Onge vallenwet door de Eerste Kamer eventueel aangenomen werd, de Maatschappij te her scheppen; nu evenwel de wet verworpen twas, werden deze commissiën permanent verklaard en zullen zy haar rapporten moeten 'indienen, als het door de Regeering toegezegde nieuwe wetsontwerp het bestaan van de Maat schappij overbodig maakt. Naar aanleiding van dit nieuwe wetsontwerp jgaf de Voorzitter in overweging om, nu het nieuwe wetsontwerp alreeds in bewerking is, de Regeering er op aan te dringen, dat |n de wet ook ruimte gelaten wordt, dat niet 'alleen werkgevers met een groot aantal 'werklieden zich niet bij de Rijksverzekerings bank behoeven te verzekeren, maar dat ook do patroons en werkbazen in bouwambachten jen aanverwante vakken zich aan die ver plichting kunnen onttrekken, door gezamenlijk een verzekering tot stand te brengen, die geheel voldoet aan de verplichtingen, welke do wet hun zal opleggen. Een zeer geanimeerde discussie volgde op dezo uiteenzetting en alhoewel zeker allen j©r voor waren om stappon by de Rogeoring te doen, ten einde dit te verkrijgen, wensch- ten toch onkelen om dit niet dadelijk, doch Ireeds na indiening van het wetsontwerp, als dit dan noodig was, te doen. De heeren C. J. v. d. Drift, A. J. v. Hoe- iken, L v. cL Kamp, H. J. Jesse, C. R. v. Ruy ven, G. De Vink en andere heeren voerden hierover het woord. Ten slotte werd het voorstel van den voor zitter in stemming gebracht en met groote meerderheid aangenomen. Na de gebruikelijke rondvraag werd do ^vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst gesloten. Gisteravond werd in lokaal Ephraïin dooi afd. Leiden van de Sociaal-Democratische iAvbo. ersparty een openbare protest vergadering gehouden tegen de verwerping door de Eerste Kamer van de Ongevallenwet. De heer H. J. jSchaper, lid van de Tweede Kamer, trad als fcproker op. Deze behandelde achtereenvolgens tien omvang der bedryfsongelukken, het on voldoende der bestaande verzekeringen en gaf tie hoofdtrekken van de door de Tweede Kamer Aangenomen Ongevallenwet weer. Ondanks de Vele betoogingen en redevoeringen er tegen, a. die van den spreker zeiven, te Groningen gehouden, welke ten onrechte door „De Neder lander" als dreigement opgevat werd, is de jwet toch door de Eerste Kamer verworpen. Hy ging de bezwaren van de Eerste-Kamer- leden uitvoerig na, om ze één voor één als ongegrond af te wijzen. De beteekenis der gevallen beslissing, in de eerste plaats natuurlek het gemis aan ver zorging van invaüde arbeiders, dat nu be stendigd wordt, ligt in de tweede plaats hierin, jdat men nu voor alJe wolten, die voor arbeiders jgunstig zyn, iots dergelijks verwachten kan. Maar nog meer vond hij te betreuren do oplossing, die de Regeering voor het conflict govonden heeft. De Regeering heeft den nek gebogen voor de Eerste Kamer; en dit wijst er op, dat zoowel by Regeering als bü Tweede Kamer de belangen der arbeiders niet veilig zijn. Dit kan alleen verbeterd worden door algemeen kiesrechten dat noemde de spreker ten minste een goed gevolg van de verwerping, dat de arbeiders van alle gezindheid in het vervolg eendrachtig voor hun belangen zullon opkomen. Debat had niet plaats, Naar men ons mededeelt, heeft de Hoofd commissie van Chr. Nat. Schoolonderwijs na informatie bij het bestuur der christelijke scholen alhier, besloten op de zaak van den onderwijzer Van de Putte niet verder in te gaan. Den llden Juni a. s. wordt ook de deta cheering by de Kweekschool voor Zeevaart, alhier, van den marinier der Iste klasse N. Volkert ingetrokken, omdat hy ook met ge noemden datum zal worden ontscheept en terugkeert naar het corps to Willemsoord. Ds. P. T. Van den Berg, pred. by de Ned. Herv. Gemeente te Nieuwkoop, heeft na byna 56 jaren dienst tegen 1 Sept. eervol emeritaat aangevraagd. De voorzitter-penningmeester van het hoofdcomitó van het Ned. Roode Kruis ont ving tot heden aan giften f 206,362.39s. Het Hoofdbestuur van de Broederschap van candidaat-notarissen in Nederland en zyn koloniën heeft besloten een schry ven te richten tot alle rechtbanken in Nederland, waarin uiteengezet zal worden het nadeel, verbonden aan de beschikking over het protocol, door den notaris, krachtens art. 68 der Notariswet. Binnenkort denkt ds. L. Schouten, van Utrecht, zich in Den Haag to vestigen. Het in heel Nederland en ook in het buitenland vermaard Bybelsch Museum, zyn eigendom, komt dan in de residentie. Intusschen zal een vereeniging tot het in-stand houden en uitbreiden daarvan worden opgericht. Binnenkort verschynt do 20ste druk van Hildebraml's ,jOamera obscura." De thans byna 80-jarige schryver, prof. dr. A. Beets, heeft zelf de proeven voor do niouwo uitgaaf nage zien. Te 's-Gravenhage is aangekomen de consul van Nederland te Calcutta (voor de provincie Bengalen), de hoer G. D. Advocaat. De Engelsche gezant sir Henry Howard begaf zich gisteren naar München. De Duitsche gezant by ons Hof, graaf De Pourtales, is met verlof naar Beriyn ver trokken. De kapt. A. Van Doveren, van het 4de reg. inf., is eervol ontheven van zyn deta- cheering ten bureele van den inspecteur der infanterie te 's-Gravenhage en keert naar zyn corps terug; aan hem is, wegens ziekte, drie maanden verlof verleend. De 1ste luit. M. J. M. Willems, van de instructie-compagnie te Schoonhoven, wordt 1 Juli overgeplaatst by hot 3de reg. vesting artillerie. De varende trein van het corps ponton niers to Dordrecht zal van 6 tot 9 Augustus oefeningen houden op de Lek en den Ryn. Te Zwolle is voor het examen apothekers bediende geslaagd mej. S. M. Splinter, van Leiden. Voor het akte-examen Lager Onderwys zyn geslaagd de dames: C. W. C. Mingelen en Tb. A. Goossens, van Leiden, alsmede mej. G. H. De Jong, van Oegstgeest, leerünge der byzondere normaallessen te Lisse. Uit Roermond wordt bericht, dat mgr. dr. W. Everts, lid der Tweede Kamer, aldaar is overleden. Vroeger leeraar en later directeur der scholen voor hooger en middelbaar onderwys te Rolduc, volgde hy in 1893 den heer Ruys do Beerenbrouck als vertegenwoordiger van het kiesdistrict Roermond op. De overledene had den ouderdom van 73 jaar bereikt. Voor het toelatings-examen tot de cadettenschool to Alkmaar hebben zich 168 jongelieden aangemeld. Met 16 Juni a. s. worden de luitenant ter zee 2de klasse G. L. d'Abo en de benoemde luit. t. z. 2de kl. D. R. Schuitemaker, dienende aan boord van het pantserdekschip „Zeeland", op non-activiteit gesteld, en de adelborst lsto kl. A, H. Van der Mersch, mede dienende aan boord van gemeld pantserdekschip, over geplaatst aan boord van hot pantserdekschip „Kortenaer". Het stoomschip „Bali", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Juni Perim; de „Kaiser" (uitreis) vertrok 7 Juni van Napels; de „Lombok", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 Juni Gibraltar; de „Priam", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Juni te Marseille; de „Myrmidon", van Amsterdam naar Liverpool en Java, arriveerde 7 Juni te Singapore; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 8 Juni van-Perim; de „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw- York, passeerde 8 Juni Prawlepoint; de „Sindoro" vertrok 8 Juni van Padang naar Rotterdam. Bodegraven. Het bestuur van den Zuid- zyder en Boezempolder, alhier, zal op Woens dag 20 Juni a. s. schouw dry ven over de slooten, vlieten, weteringen en hoofdeneinden, in genoemden polder gelegen. Yeryolgens zal op Woensdag 27 Juni a. a. het bestuur van den polder „Reeuwyk" schouw voeren over de in den polder aan wezige vaarten en wateringen met de daarin zich bevindende kunstwerken, de dyken, kaden en wegkanten, welke volgens het hoefslagboek door de ingelanden moeten worden onder houden. Koudekerk. De tyd is weder aangebroken, waarin de verfrisschende invloed van het water aangewend wordt tot verkwikkende ontspan ning en tot gezondheidsbevordering mede. Het baden reinigt en versterkt de huid, verhoogt haar veerkracht en dio van het geheele lichaam. De huid, hot groote zuiveringswerktuig van het lichaam, zal door hot reinigingsproces des te beter in staat worden gesteld haar zeer belangryke functiën te vervullen. Ziekten ont staan door onvoldoende reiniging, ziekten worden or door bevorderd. Wie over zyn ge zondheid waken wil, zal zich geregeld baden. Het is er echter verre van, dat do noodzake- lykheid van totale lichaamsreiniging zóó alge meen wordt ingezien, als in overeenstemming is mot haar nut. Het is gewoonte, sleur, traditie, die hier in dezen parten speelt. Wat men niet gewoon is, doet men niet gaarne. Maar tegen die zelfbeperking van zoovelen, om het geheele lichaam niet te doen deelen in hetgeen men slechts noodig acht voor de handen, het aangezicht en het haar, dient te worden gestreden in hun eigen belangiedere poging, dio aangewend wordt, om de menschen tot het geregeld nemen van een bad te bren gen, heeft recht op toejuiching, nulp en steun. Bad- en zweminrichtingen, ze zyn geen over tollige weelde; we zouden ze wenschen overal, waar er behoefte aan bestaat. In deze om geving komen ze, als we ons niet vergissen, slechts voor te Alfen en Bodegraven; in de overige plaatsen ontsta de drang, haar in dezen meer bevoordeelde zustergemeenten op zyde te streven. Voor onze en do aan de andere zyde van don Ryn gelegen gemeente deze vraag: Zou het particulier initiatief niet de noodige maatregelen ter voorziening kunnen nemen; wéllicht dat, gelyk hier en daar elders, door gemeentelijke eui>3idiën of door bydragen van vereenigingen op sanitair gebied, misschien ook van de maatschappy „Tot' Nut van 't Algemeen", de zaak toe een goed einde zou kunnen worden gebracht en meteen de toe komst van bedoelde inrichting worden ver zekerd. Voor do tweede maal in een kort tydsbe- stek moeten we melding maken van een ongeval, dat echter, door tydige tusschen- komst, nog gelukkig voor de betrokken per sonen is afgeloopen. Ditmaal geldt het een tweejarig zoontje van den heer L., dat gister morgen in een onbewaakt oogenblik, tot minder aangename gewaarwording, kennis maakte met het water der Lagewaardsche Wetering. Th. d. J., by den heer L. werk zaam, bemerkte nog spoedig genoeg het gevaar, waarin de kleine zich bevond en mocht zyn pogingen tot redding met gunstigen uitslag bekroond zien. Leiderdorp. B. en Ws. maken bekend, dat de alphab. lyst der ingeschrevenen voor de schuttery van 8 tot 15 Juni a. s. ter socre- tarie ter lezing ligt en dat de loting tusschen do ingeschrevenen zal plaats hebben ten raad- huize op Donderdag 28 Juni a. s. des middags te 12 uren. Door den commandant van het 3de bat. rustende schuttery in deze provincie is de heer J. J. Koning, kapitein, aangewezen de commissies by haar verschillende werkzaam heden by te staan. B. en Ws. maken bekend, dat Jhr. A. Rappard, te Leiden, hoogor beroep heeft ingesteld togen hun besluit van 31 Mei, waarby hem voorwaardeiyk vergunning is verleend tot hot oprichten van een scheepsbouw werf, enz. naby de Spanjaardsbrug onder dezo ge meente. Lcidsehcndam. Vanwege do Hollandsche Maatschappy van Landbouw zal Dinsdag a. s. de afdeeling Stompwyk en Veur een tentoon stelling van stieren houdon. Ook heeft een ringrydery met tweewielige rytuigen plaats. Het feest zal opgeluisterd worden door twee fanfarecorpsen der gemeente. Noordwyk-aan-Zee. Nu de „trek" naar onze badplaats weer begint, komt men er als vanzelf toe, als belangstellende in haar vooruit gang, oon nader kykje te nemen op al wat er sedert het vorige jaar ter verbetering, verfraaiing of vergrooting is aangebracht. En dan treffen ook dingen aangenaam het oog. Het aantal villa's op en aan de duinen is weer met eenige schoone exemplaren vorrykt, gebouwd zoowel door vreemdelingen zeiven, die hier een va3t optrekje willen hebben, als door vooruitstrevende ingezetenen, die door verhuring de badgasten in de gelegenheid willen stellen, onze verkwikkende zeelucht en onze heerlyke omgeving te genieten. Behalve genoemde villa's zyn het vooral het badhotel of, moderner, het Kurhaus „Huis ter Duin" en het nieuw opgericht pension „Noordzee" van den heer W. Van Beelen, die de aandacht trekken. Laatstgenoemde fraai aangelegde inrichting bevat 36 kamers, alle degelyk ge meubileerd en van electrische schellen voor zien, die aan de voorzydo ieder met afzonderlyke veranda, vanwaar men een ruim gezicht op de volle zee heeft, de slaapkamers aan de achterzijde met prachtige vergezichten over de duinryke omgeving. Bijwijze van vleugels zyn aan woerszyden villa's aangebouwd, alles te zamen den heeren Jesse, van Leiden, architect on Ouwehand, te Katwy k, aannemer, tot eer ver strekkende. Ook de directeur van „Huis Ten Duin", de heer W. Tappenberk, heeft aan zyn inrichting, onder leiding van den architect W. Lankhout, een vleugel bygebouwd, be staande uit geheel glazen veranda of serre, twee restauratiezalen met biljarts en boven een ruime eetzaal, alles bestemd voor dogenen, die, zonder tot de geregelde badgasten of pensionnaires to behooren, hier van het eenig schoone zeegezicht willen profiteeren. De ruimte vóór het hotel, tot dusverre duin, Is door den heer T. in oen geplaveid terras herschapen, met balustrade, van waar men uit de hoogte onmiddeliyk op het strand neer ziet. Een tweetal gemakkelijke trappen leidt van daar strandwaarts. Beide inrichtingen bevelen zich vanzelf aan, terwyi dit, wat althans de logó's betreft, onzer- zyds voor dit jaar niet noodig is: alles is, naar wy vernemen, reeds voor het grootste gedeelte van 't seizoen verhuurd. Noordwykerliout. Maandag, Dinsdag en Woensdag, 18, 19 en 20 Juni a. s., telkens 's voormiddags tusschen 9 en 12 u. en's namid dags tusschen 1 en 8 uren, maar meer byzondor Dinsdag 19 dezer tusschen 1 en 3 uren zal voor onze gemeente gelegenheid zyn maten en gewichten te laten yken te Noordwyk. Tot uiterlyk 1 October a. 8. blyft evenwel nog do gelegenheid daartoe open te Leiden. Op Donderdag 21 Juni a. s., 's voorm. tusschen 10 en 12 uren, zal in de Oude Raadzaal ten huizo van mejuffrouw de wed. Do Wilde de verkiezing plaats hebben van twee poldermeesters voor den Noordzyder Polder. De verkiezing geschiedt doordien de heer G. Warmerdam is gekozen als voorzitter en de heer M. Paardekoopor zoowel wegens zyn hoogen leeftyd als gezondheidstoestand als poldermeester heeft bedankt. Voorhout. De voorbereidende militaire oefe ningen hebben alhier reeds 2 winters met succes plaats gehad, zoodat met recht ver wacht kan worden, dat vóór 1 Juli zich minstens weer 20 belanghebbenden voor den a. a. winter zullen hebben aangemeld. Zy', die reeds aan het onderricht deelnamen, worden er aan herinnerd, dat voor hen nieuwe aangifte verplichtend is. Aan de ykplichtigen dezer gemeente zal by voorkeur gelegenheid worden gegeven hun maten en gewichten tot den horyk aan te bieden te Sassenheim op Vrydag 22 Juni a. s., vau 9 tot 11 uren. Bovendien zal aldaar do heryk plaats heb ben op Donderdag 21 Juni a. 8. van 9 tot 12 en van 1 tot 3 uren en op Vrydag 22 Juni a. s. van 11 tot 12 uren. Waddingsycon. De heer C. C. Regt heeft als directeur-president van het Fanfare-corps „Concordia" bedankt. In zyn plaats is benoemd de heer H. De Haan, van Zevenhuizen, die Woensdag 13 Juni reeds in functie treedt. Op den Kerkweg zyn de drie veelbe sproken rustbanken geplaatst. Ofschoon ze niet als monumenten van moderne bouwkunst mogen genoemd worden, munten zy uit door verbazende stevigheid. De witte kleur tusschen het groen geeft aan dien weg iets idyllisch. Weemoedig doet het ons aan een rustbank vlak by het kerkhof te aanschouwen. Op de middelste bank heeft men een zeer riant ge zicht op water- en landpartyen. De tyd zal moeten leeren of doze banken in een bepaalde behoefte voorzien. Zegwaard. In de plaats van den heer D. Leeuwenburgh, vertrokken naar Den Haag, is door burgemeester en wethouders benoemd tot brandmeester de heer J. Bouman, in wiens plaats tot 2den commandeur der spuitgerood- makers is aangesteld de heer M. Bos Iz. Door het bestuur van den Binnenweg- schen polder onder deze gemeente en Bleiswyk is vastgesteld een ontwerp keur- of politie verordening voor dien polder, welke gedurende een maand ter inzage van belanghebbenden is nedergelegd. De beproeving der nieuw aangekochte brandspuit voor deze gemeenten zal plaats hebben op Maandag 11 Juni a. 8., des avonds te halfzeven. In een huis, bewoond door den sigaren handelaar E. Verboom, alhier, is door een gebrek aan den schoorsteen brand ontstaan. Het onheil werd spoedig door de bewoners opgemerkt, zoodat met behulp der buren de brand met eenige emmers water werd gebluscht. Gemeenteraad van I£|jnsl>ui'g. Voorzitter: do Burgemeester. Aanwezig: 7 leden. Na opening der vergadering en lozing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd, deelde de Voorzitter o. a. mede, dat door hem een schry ven is gericht tot do bevoegde autoriteit ter verkryging eener 4de postbe stelling, maar daarop nog goon antwoord heeft ontvangen. Aan de orde was de benoeming van een brandmeester voor de kleine spuit in plaats van den hoer N. v. Egmond Dz., die door zyn verkiezing tot lid van den Raad als zoo danig is afgetreden, en een opzichter van de slangen in plaats van wylen den heer J. Oud water. Tot brandmeester werd bonoemd de heer C. Zandbergen Cz. en tot opzichter de heer N. v. Egmond Jz. Ingekomen waren: lo. een request van den heor A. v. Delft Dz., waarin deze verzoekt een brug to mogen doen leggen over den Vliet langs de Lange Vaart, en 2o. een dito verzoek van den heer J. Kromhout Jacz., om een brug te mogen leggen over den Ouden Vliet achter de woning van den aanvrager. Vooral het eerste verzoek gaf aanleiding tot lange besprekingen, omdat deze brug tevens rybrug zal moeten worden en de brug van den heer J. Kromhout alleen bestemd is voor eigen gebruik en voetgangers. De heer Van Iterson drong er op aan, dat door den heer A. v. Delft plan en teekening zouden worden ingezonden, waarnaar de Raad kan oordeelen. Ook vreesde de hoer Van Iterson, dat de helling van den opry te groot zou worden. De wethouder Van den Ejjkel had met aanvrager den toestand ter plaatse opgenomen en verklaarde;- 'dat de brug zeer geschikt gelegd kon worden op dezelfdo hoogte als de „Hooge brug", zonder een enkel bezwaar. Besloten wordt don heer Van Delft een plan met teekening te doen inzenden, waarna de zaak a. s. Woensdag opnieuw zal behandeld worden. Op het verzoek van den heer J. Kromhout wordt besloten de gevraagde toestemming te verleonen op voorwaarde dat do brug op dezelfde hoogte zal gebracht worden als de f „Hooge brug" en geen belemmering oplevert voor de scheepvaart. Verder werd nog op voorstel van den web houder A. Van den Eykel besloten dit jaar de bovenstraten eens goed op te knappen en daarvoor voorloopig 40.000 klinkers aan te schaffen. Met het vernieuwen van sommigo gedeelten walmuur zal nog een jaar gewacht worden. De rekening der gemeente over 1899 gaf slechts aanleiding tot enkelo besprekingen. Zy werd door den Raad voorloopig goedgekeurd met een ontvangst van f 13127.185, een uit gaaf van f 12011 en een batig saldo aldus van f 1116.185. Deze rekening blyft 14 dagen ter vtsio liggen op do gomoonto-secretarie. Niets meer aan de orde zynde, sloot de Voorzitter hierop de Vergadering. Examens Polytechnische School* Geslaagd voor art. 64: C. R. H. Arntzenius, F. Begomann, E. P. Haverkamp Begemann, P. F. Bliek, C. Blokhuis, P. C. Boogaardt, L. F. Botter, E. O. Douwes Dekker, A. Dros, W. C. Engel, H. M. Engelhard Jr., K. M. A. Enthoven, F. Feith, A. M. Sollewyn Gelpke, H. C. Ghyson, H. S. Hallo, E. A. Hamburger, W. I. Hartjen8, W. C. Hein, B. J. H. Herweyer, G. Ten Hoopen, A. M. Hubregtse, E. H. Huyskes, H. F. De Jong, G. D. Jordens, A. De Kanter, J. A. J. M. P. Kerssemakers, D. Kos, Tb. B. Granpró Molière, J. A. Monod de Froideville, F. Muller Jzn., F. Muller van Brakel, C. Noteboom, G. 0. Op ten Noort, B. S. Van der Ploeg, J. H. Poppink, D. Postma, D. L. H. Van Raalto, J. A. Reus, W. F. H. Van Ryckevorsel, Th. R-osskopf, W. H. Van Schouwenburg, F. C. Tuyl Schuitemaker, A. Da Silva, A. H. Sirks, F. J. Sirks, H. L. Slinkers, C. Spruit Jr., A. S. C. Stoop, J. D. Tours, W. Veonhoven Azn., G. H. M. Vierling, R. Van Vloten, J. F. Van Weeldoren, F. Westendorp, F. E. Wynmalen, F. W. E. Wolterbeok Muller. Alsnog geslaagd voor hot eerste gedeolto van examen B: Voor artt. 61, 62 en 64: J. E. De Meyier Jr., H. H. Nieuwenhuis, C. Noteboom, P. J. Van Rees, R. Wclcker. Voor art. 64: C. G. Van den Wall Bake, P. S. H. Boelen, A. Broese van Groenou, M. H. Damme, C. A. W. Fournier, A. Honig, J. K. H. Phitzinger. Voor artt. 64 on 65: J. A. R. Stuff ken. Voor artt. 61, 62 en 64: C. G. Van Baerle, F. J. R. Bakker, F. M. Beunke, Z. S. Beyl, C. J. Ninck Blok, L. G. Van Dam, J. B. Drossaers, H. Van Eek, E. C. Ph. Gallas, J. M. Gasille, W. A. De Graaf, H. De Groot, A. J. A. De Gruytor, J. H. L. C. Gusdorf, C. A. W. Hirschman, E. C. Van der Hoek, O. O. A. Van Lidth de Jeude, A. E. Kempees, A. Keppler, C. P. Kesper, J. Klopper, A. H. E. Lahaye, J. J. Van Leeuwen, J. F. Ligten- berg, P. N. Max, H. Meelhuysen, J. W. L. H. Meertens, W. A. Van der Meulen, W. J. M. Nivel, A. G. Quarles van Ufford, L. F. Van Ravenswaay, G. Redeker, K. Robbers, J. Röoll, N. De Ronde Bresser, J. Schaly Jr., A. C. S. Schweers, W. A. Slinkers, G. C. M, Smits, D. C. W. Snell, A. W. G. Stigter, J. W. Stoutje8dyk, H. Strick van Linschoten, M. E. H. Tjaden, H. Van der Veen, H. L. Vornhout, E. De Vries, J. G. Wattjes, D. F. Wouda. Voor art. 63, 64: A. Van Driel. Voor art. 64 en 65: J. G. Bydendyk, P. N. Degons Jr., S. Van Dorsser, A. J. Gouka Jr., J. G. B. Van Heek, W. H. D. De Jongh Dzn., W. A. Knol, J. De Lange, C. Moerman, F. P. C. Van der Ploeg, B. F. P. Romer, J. Do Vries, Th. C. Van Wyngaardon. Voor art. 65: Z. S. Beyl, E. A. Douglas, G. E. Graven harst, C. A. Guffroy, C. L. Van Nes, P. Tesclfe

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1