AUTOMOBILES GERARD UK. DEE, Breestraat 28. ILLUMINATIE LUSTRUMFEESTEN. Dienstbode. ATLAS Toiletzeepen, Gfcsitat i«t lilt* KAMERS. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 19 MEI. - DERDE BLAD: Anno 1900. N. BI. SPRINGER, Best, Welriekend, Goedkoop. Let op gedeponeerd 2407 r fabrieksi d© Dion ©t Bouton A Paris, Alle gewenschte Inrichtingen, Prijscouranten, enz^ gratis en franco. Voor serieuze koopers AUTOMOBIEL ter beproeving» TELEPHOONNUMMER 367. Dienstbode Zitkamer en twee Slaapkamers, No. 12343. FInanolöole KronlelA Do afgeloopon week gaf weer eens een merk waardig staaltje van de onbostemdheid, welke zoo dikwijls het kenmerk van den fondsenhandel is geweest. Niettegenstaande alle beschouwingen, dikwerf gegrond op oogenscbijnlyk zeer vaste kenteekeuen, niettegenstaande verwachtingen, ge grond op oeconomische verschijnselen, is toch de fondsen mar kt nimmer veilig voor verrassingen of wendingen, dio nu en dan nukkig en onverwacht to voorschijn komen. In den laatsten tijd toch was in het algemeen ovor alle hoofdmarkten een- Waas van gedruktheid gekomen, waarvan do oorsprong gezocht kon worden in verschillende toestanden en gebeurtenissen, zoowel op oecono- misch als politiek gebied, en vry algemeen begon de meening veld te winnen, dat een kentering in den lang aangehouden voorspoed op handen was. De koite, maar hevige crisis, in Amerika voor enkele takken van industrie uitgebroken, oefende onmiddellijk invloed uit op Europa, alwaar bijna ^evon spoedig een beweging in ongunstige richting viel waar te nemen, voornamelijk op het gebied der ijzer- en staal-industrie. Natuurlijk konden de fond sen- en geldmarkt hiervoor niet blind blijvenvoor namelijk Londen en Berlijn begonnen teekenen te i geven van zenuwachtigheid. Amerika bleef echter bij voorkeur het land, waar de schokkeu in de iudustrieele ondernemingen het sterkst werden ge voeld, waarhij de toenemende uitvoeren van gond alleszins gesohik; wa«-en, ora de fondsenmarkt nog moer van streek te brengen dan zij door den invloed van de crisis in de motaal-industrio reeds was. Hoewel de nade.-e berichten omtrent het verloop 1 dier crisis weinig verkwikkelijk nieuws te aan schouwen geveu, het is nu toch duidelijk ge bleken, dat de handelingen van den president der groote yzer- en sUalmuatschappij, waarvan de eerste pauiekachtigo bewegingen zijn uitgegaan, niet anders waren dan reusachtig ondernomen speculation, waarbij door hem alle3 op het spel werd gezet, de prijzon van yzer en staal tamo- lyk afwisselend gehouden werden en grove bewe gingen nu en dau met vrucht werden doorgevoerd, toonde Amerika plotseling een opmerkelgk gewij zigde houding, in aansluiting met of als gevolg van Londen. De toestand der markt in laatstgenoemde plaats was toch ten deele onverwacht zeer opgewekt, hoowel de beweging in mijnaandeelen niet zonder steeds grooter wordende bezorgdheid werd aan gezien, doch de willige houding voor Amerikaan- 8che Spoorwegfondscn bleek krachtig genoeg te zijn, om Nieuw-York te iuflnenceeren, en d&dr ■word, tijdelijk de bezorgdheid over e kentering t in industrieele waarden vorgetende en zioh om de belangrijke goudui voeren minder bekommerende, met groote lijdzaamheid de Londensche strooming gevolgd. Aan de gouduitvoeren wordt langzamerhand niet zulk een groote waarde meer gehecht als bij de eerste verschepingen, omdat de omstandigheden, waaronder zij plaats hebben, en waardoor zij wor den veroorzaakt, niet van ernstige beteekenis worden geacht, en wat de beweging in de indus trieele fondsen betreft, hierin is thans een nieuw veld voor de speociaiie geopend en kan men zich oog op zeer uiteenloopeude etroomingen voorbe reid houden, etroomuigen, die zoowel een gedrukte als opgewekte tendenz aaa de markt zullen geven. Na de zeer scherpe daling der laatstgenoemde waarden is voor het oogenblik een aanmerkelijke verbetering daarvocr ingetreden en onder dezen invloed verkeerde de Nieuw-Yorkacho markt in deze dagen daa ook. in veel opgeruimder stem ming; zooalo dikwyls kan worden waargenomen, dat bij krachtig» daling van een enkele rubriek der fondsenmarkt de gehoele handel daaronder gebukt gaat, zoo sch'jat than3 de tegenoverge stelde werking te hebben plaats gehad, althans verkeerde hier de geheele Beurs in beter stem ming dan in de laatste weken het geval is geweest. Voor Holland«ohe btaatsfondsen valt ditmaal van een betere stemming melding temaken; hoewel de koereverbe-ering slechts matig kon ge noemd worden, was tooh de geheele houding ge durende de afgeloopen beu«eweek vast Wat de Hollandsche industrieele en koloniale waarden be treft, biervoor was het verloop tamelijk verschil lend. Aandeelen N od s rl ands che Margarine- fabriek herwonnen na een vrij belangrijken val weer veel van hun oudsn koers, terwyl voor aan- deolen W ester „uikerrafinadery de ver- handoliug van een enkel stuk voldoende was om eenige koerssling-tring to veroorzaken. Onder de scheepvaart-maatschappijen trekt de aanhoudende daling der maatscb*ppj „Nederland" de aan dacht. Men meent, dat do scherpe concurrentie, welke tegenwoordig ia Indië door andere lijnen wordt gevoerd, er toe zal moeten leiden, dat door de .Nederland" hiermede rekening sal worden ge- honden en een wijziging harer vrachttarieven daarvan het gevolg zal dienen te zijn. Aandeelen Oostzee bleven gevraagd en in verband daar mede was de koers oploopend. Voor Petroleum- w aarden was de stemming zoer verdeeld; voor sommige, zooals de Dordtsche en de Moeara, bestond uitgobreide vraag en was daardoor, vooral voor de laatsten, een belangrijke verhooging te notoeren; andere daarentegen, zooals de Koninklijke, de HannoversoheenSchi- b a i e f f, werden tegen meer of minder belangrijk lagere koersen verhandeld. Bij de Hannoversche zal het aanbod wel zjjn uitgelokt door de hooge noteering van den laatsten tyd, waarbij veel houders zich met winst van hun bezit zullen hebben kun nen ontdoen, terwyl aandeelen Schibaielf sterk door Londen werden aangeboden. De afdeeling der Tabakswaarden ver- koerde in ODgon9tige stemming. Het aanbod was voor byna allo soorten overwegend, waartegen slechts zeer matige vraag bestond, zoodat het koersverloop voor alle ongunstig was. In aan deelen Handelmaatschappij kon door aan- zienlyko aankoopen een zeer vaste koers be houden blijven, terwyl aandeelen Javasche Cultuur aanvankelijk sterk gevraagd, doch slechts beperkt aangoboden waren, hetgeen een flinke prijsverbetering ten gevolge had. De afdeeling der buitenlandsche Sta at s- f o n d s o n had een geanimeerd karakterover het algemeen was de stemming opgewekt en vast en in overeenstemming daarmede waren de koersen beter. Hongaarsohe fondsen, hoewel byna geheel zonder handel, waren iets terugloopond, waarvoor in de ophanden zynde uitgifte der nieuwe Hon- gaarscho leoning, welke nog in deze maand kan worden verwacht, voldoende verklaring te vinden is. Portugal was zeer vast in aansluiting by de willige stemming te Parys, alwaar men in de meening verkeert, dat de onderhandelingen betref fende een nieuwe regeling der sohuld nu eindelijk spoedig tot een goed resultaat zullen leiden. Spanjaarden behouden een tegen verwach ting gunstig verloop, en dit wel voornamelijk in verband met de geruchten, dat de uitgifte der nieuwe Spaansche leening reeds voor de deur staat en een zeer spoedige behandeling der voor genomen conversie te vorwacbten is. Depolitieko toestand in Spanje is overigens niet alleen onrustig, zij wordt zelfs als hoogst ernstig beschouwd, en of do regeming dan nu juist eeu gelukkig tijd stip voor de nieuwe leening heeft uitgekozen, mag worden betwgfeld, zoodat het toch nog niet als zeker behoeft to worden beschouwd, dat zy spoedig ter markt zal worden gebracht. In Turksohe fondsen ging zeer weinig om, en de houding was niet willig. Mexicanen en Brazilianen hadden een levendig verloop, waarbg de koersen zioh vry vast konden handhaven. De afdeeling der Amerikaansche Spoor wegwaarden had een geheel ander aanzien dan in de vorige week. Een grondige oorzaak aan te geven voor het wisselvallig karakter dezer markt is niet mogelyk en zal dan ook wel alleen zijn toe te schryven aan de manoeuvres der specu latie. Voor deze laatste categorie, welke in Amerika krachtiger bloeit dan ergens andera ter wereld, komt nu weer oon kostelijke tyd. Zij weet, dat in de periode, welke de verkiezing van den nieuwen president voorafgaat, aan de markt weinig steun of belangstelling wordt verleend, zoodat het „be werken" der koerson weinig moeite kost, te meer oog, na te verwachten is, dat dezon zomer veel spoorwegmagnaten naar Europa zullen verhuizen, das geen kraohtige tegenstand zal zijn te over winnen. Het is daarom niet onwaarschijnlijk, dat de Amerikaansche Spoorwegmarkt in den eerst- komenden tijd een aaneenschakeling zal vertoonen van gedrukte en opgewekte stemmingen, alle vermoedelijk van korten duur, maar door welker afwisseling -aan het speculantenlegor een prachtige campagne zal worden geopend. Bijnlandsche Bank Gemeenteraad Tan Katwijk. Tegenwoordig de Voorzitter met alle leden. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekourd, waarna door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat door den heer Commissar ia der Koningin In deze provincie de administratie ten gemeente huize in orde was bevonden, en dat Z.Exc. de toezegging heeft gedaan binnen enkele dagen wederom te Katwijk te komen, ten einde alsdan een speciaal bezoek aan Katwijk aan Zee te brengen. Vervolgens wenscht Z.EA. van deze plaats hulde te brengen aan de brandweer, waardoor by den op het Instituut gewoed hebbenden brand, deze tot het verbrande gedeelte be perkt bleef. Ook de brandweer van Rynsburg zoowel als de plaatsoiyke politie wordt hulde gebracht voor haar krachtdadig optreden on goede diensten. Verder dat weldra aan de leden zal worden toegezonden het rapport in zake een ge- meentoiyke assurantie, dat het grasgewas gedurende dit jaar is verhuurd aan C. v. Tol en de kosten van zooeven aangehaalden brand voor de gemeente hebben bedragen onge veer 450. Vervolgons passeeren verschillende ingezon den stukken de revue, waaronder het advies van den rechtskundigen adviseur der gemeente, in zake den door J. v. As ingenomen gemeente grond besloten na goedkeuring van Ged. St. tot het voeren van een procedure over te gaan ter handhaving van het eigendomsrecht der gemeente. Verzoek van J. Minnee om wyziging der in de vorige vergadering vastgestelde rooiiyn door die terug te brengen tot op 4 M. van uit de sloot. De heer v. Mels zou heb zeer gevaariyk vinden, om op dit pas genomen be sluit terug te komen, later kan oen ander bouwer weer iets anders vragen. De Voorzitter zegt, dat de vastgestelde rooi- lUn op goeden grondslag berust en na overleg met meer dan één deskundige werd aange nomen. Daarenboven kan het voor de bouwers, zooals verzoeker in zyn schryven mededeelde, geen schadepost wezen, daar 10 M. breedte, voor den openbaren dienst bestemd, zal over genomen worden. Nadat den heer Aandewiel was verzekerd, dat de grond diep genoeg bleef om flinke woningon op te bouwen, werd het verzoek by acclamatie afgewezen. Aan de heeren A. v. Beelen, M. v. d. Marei en T. A. O. De Ridder wordt respoctieveiyk 'Ai V* en V% gedeelte afschryving verleend van den aanslag in de hondenbelasting. By de behandeling van reclames Hoofdei, omslag worden de verzoekschriften der heeren M. G. De Jong, A. H. Llebert en dr. v. Wedel gewezen van de hand; het verzoek van E. Rogout voor zyn zoon H. M. H. Regout niet ontvankeiyk verklaard en A. L. Hoog terug gebracht in de klasse ad 760. Wordt vastgesteld het kohier der belasting op de honden ad 600.50 en hot kohier der belasting wegens gebouwde eigendommen met een oindcyfer van ƒ7908.50, waarvan te beffen 50% of f 3954.25, benevens het tweede Suppl. kohier H. O. dienst ad ƒ53.386. Het besluit tot het doen der gewone jaar- ïyksche af- en overschryvingen ten behoeve der rekeniDg 1899 wordt daarna zonder be sprekingen genomen, waarna in behandeling komt het verzoek van de Holl. IJz. Sp.-My. tot hot doen rooien van 3 In plaats van 2 boomen by „de Roskam" ten behoeve der baanomlegging van de stoomtram. Hoewel noode, wordt met het oog op de openbare veiligheid met algemeene stemmen de begeerde vergunnig verleend. Do Voorzitter deelt mede,-dat het wenscheiyk is by de in de vorige vergadering besproken rioleoring en bestrating, waarvoor reeds krediet werd verleend, ook op te nemen do rioleering van den zeeweg van af de R.-K. begraafplaats tot het kerkplein en Karnemelks- buurt van af Tol tot Groote Steeg. Na eenige toelichting worden B. en Ws. gemachtigd ook tot de uitvoering dezer werken te doen overgaan. Besloten wordt de Voorstraat te Katwyk- aan-Zee, te beginnen met het volgende jaar, by gedeelten te vernieuwen, zoodanig, dat het geheel in vyf jaar zal zyn volbracht. Vervolgens wordt in verband met de ver kochte gronden vastgesteld het gewone besluit tot aanvulling der begrooting dienst 1900. Het gemeenteverslag wordt daarna aan geboden onder mededeeling, dat dit by de loden zal circuleeren, waarna de vergadering door den Voorzitter onder dankzegging aan de heeren voor hun tegenwoordigheid, wordt gesloten. Drankbestrijding. Do vyfde jaarlyksche Onthoudersdag van den „Nederl. Ohr. Geh. Onth. Bond" zal 4 Juni a. e. (tweeden Pinksterdag) weder plaate hebben op het landgoed „De Hartekamp", te Heemstede, by Bonnebroek, daartoo welwillend afgestaan door Baron B. Van Verschuer. Als sprekers treden op de heeren P. O. Tys8en: „Drank en Evangelie"; L.G. James: „Evangelisatie en Drankbestryding"kapitein Jager van het Leger de3 Heils; K. U. Wegkamp „Volksweerbaarheid"; H. Meyering: „Stemmen uit Noord-Holland"; J. Timmerman: „Inwen dige Zendingsarbeid met- den Bybelwagen in Noord-Holland"; R. R. Posthuma: „Een vyf- voudige ondergang"; G. Velthuysen Jnr.: „Middernachtzending" en verder de dames: S. C. Neyhoff: „Werkplaats beneden, Woning boven" en C. E. Clausing: Zelfverloochening". De heer G. Velthuysen Snr. spreekt het slot woord. Twee muziekgezelschappen verleenen hun medewerking. Do Koninginnen te Scliwarzburg. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt het oen en ander gemeld over het verbiyf van onze Koninginnen te Schwarzburg. De Hollandsche vlag waait nu boven het hotel „Zum weissen Hirsch", waar de Koninginnen met een gevolg van 21 personen haar intrek hebben genomen. Zy nemen den gansohen rechtervleugel van het hotel, drie verdiepingen, in beslag. 's Morgens worden Staatszaken afgedaan (er komen driemaal per dag stukken uit Den Haag aan); daarna, van tien of elf tot twaalf of één uur, doet de Koningin een wandeling, meestal in gezelschap van haar moeder en alleen gevolgd door een kamerdienaar. Ook schildert zy veeL Volgens den correspondent van het genoemde blad schilderde zy tot dus verre twee doeken: het Schwarzadal met het Schwarzburger slot en een portret van een oude boerin uit het dorp. Na de wandeling wordt het tweede ontbyt gebruikt en om zeven uren het middagmaal; beldemaaltyden gebruiken de Koninginnen te zamen. Reeds heeft de Vorst van Sckwarzburg- Rudolstadt een bezoek gebracht, evenals Prinses Adolf, aan wie de Koninginnen een tegenbezoek hebben gebracht In weerwil van het koele weer trekt het verbiyf der Koninginnen reeds veel toeristen. POSTERIJEN. In verband met een nader ontvangen be richt, dat het niet zeker is, dat depaketboot, wolke 25 Mei e. k. van Marseille naar Mauritius vertrekt, te Diego-Suarez zal aansluiten op een van daar vertrekkend stoomschip naar Delagoabaai, zullen met de genoemde paket- boot alleen die brieven en andere stukken voor de Transvaal en den Oranje-Vry staat worden verzonden, welke tusschen 21 en 23 Mei e. k. worden ontvangen, en met de paket- boot, welke 24 Mei e. k. van Napels vertrekt, alle brieven en andere stukken, welke vóór dien tyd zyn ter post bezorgd. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur In strooibiljetten en advertentie wordt ondergeteekende genoemd als zijnde uitgenoo- aigd om op Maandag 21 Mei a. s. te ver- schynen in het lokaal Ephraim, om verant woording te doen van de woorden, die hy gebruikt heeft op het Congres van het Algem. Nederl. Werkl.-Verbond, gehouden te Amster dam op 15 en 16 April. Ondergeteekende heeft zyn woorden genoeg gomotiveerd, om aan te toonen het hooge 6pel, dat de Heeren Socialisten gespeeld heb ben, om de belangen van don arbeider op te offeren aan de politiek, om tegen de Leerplicht wet te stemmen. Hy gevoelt ook geen lust om Maandag te verschenen, omreden hy ter verantwoording wordt geroepen tegenover iemand, dien hy niet persooniyk kent; wel kent hy zyn geestes gaven als Redacteur van den „Rooden Duivel". Ook kwam het my verdacht voor, dat H.H. Bestuursleden geen naam zetten onder adver tentie en circulaire. U dank zeggende, Mynheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte, teekonikmy, Hoogachtend, Leiden, 19 Mei 1900. C. H. KOUW. Koudekerk. De zorg voor goed drinkwater wordt door de hyglönische voorschriften als gebiedend voorgeschreven; het gebruik van onzuiver water kan oorzaak zyn van verschil lende ziekten, van meer of minder ernstigen aard, tl naar de grootere of geringere hoe veelheid der nadeelige bestanddeolen. Het atmosferisch water (sneeuwregenwater) moge het zuiverste zyn, toch bevat dit steeds onreinheden door aanraking met de lucht, met de daken der huizen, met goten en afvoer buizen. Boven rivierwater, dat door langzamen stroom, door verontreiniging met stoffen van allerlei aard bepaald onzuiver moet zyn en zeer gemakkeiyk overbrenger van smetstof wezen kan, zal zonder twyfel goed welwater worden geprefereerd. Waar nu in onze gemeente zich nog zoo velen by voortduring van hot Rynwater biy ven bedienen, daar meenen we in hun belang te handeion, hen er opmerkzaam op te maken, dat dezer dagen de gemeentepomp op het schoolplein weder voor gebruik het publiek ter beschikking is gesteld. Bewezen is, dat het water dezer pomp zondflr 6toornis voor de gezondheid kan worden gebruikt; schei kundig onderzocht, is de deugdeiykheid or van gebleken. Een druk gebruik toone, dat men zyn be lang begrypt en dat men op prys stelt, wat er in dezen met sanitaire doeleinden wordt gedaan. Noordwjjkorhout. „Loopt ie, of loopt ie niet?" Dat is de vraag, die ons reeds onge veer veertien dagen in spanning houdt, waarom weddenschappen worden aangegaan en waarover we ons soms zeer warm maken. Loopt ie, of loopt ie niet? Ik bedoel natuurlijk de rioleering. Veertien dagen ongoveer is het geleden, dat het regende en al wat we sinds schreven over mildere natuur, ia gewoon onzin ge bleken, wat niet alleen mij spy ten zal. De mildheid reduceerde tot beneden nul en zelfs de nachtegaal verstomde. Maar toen het regendo spoedde zich menigoen, van wien men het in het minst niet zou hebben verwacht, naar Schippersloot om te kyken of ie liep. En daar had jo de ruzie gaande. A. zei, dat hy vuiltjes utf de rioleering in Schippersloot had zien stroomen, maar B., die even later kwam, had juist het omgekeerde gezien. De vuiltjes maakten dus ongeveer do beweging van vlot tend gras. Zoo staan we nu nog altyd voor de vraag: loopt ie, of loopt ie niet? en alleen om dat nu eens te weten, verlangen we hier zoo naar regen en liefst een malschen. In de vergadering van ingelanden van den Hoogoveenschen Polder, die gisteren in het hotel „Het Rechthuis" alhier plaats had, werd de rekening over 1899, sluitende mot een batig saldo van ƒ854, goedgekeurd. De omslag voor 1900 werd bepaald op ƒ1 per hectare. Het vorige jaar bedroeg deze f 1.50. Do hoer G. Warmerdam, gekozen tot hoofd van den Noordzyder Polder, heeft zyn benoeming aangenomen. In zyn plaats zal nu een andere poldermeester moeten gekozen worden, daar beide functiön niet vereenig- baar zyn. Burg. en Weths. hebben manlyke inge zetenen, geboren in 1875, uitgenoodigd zich ter secretarie te vervoegen, ten einde te worden ingeschreven voor de schuttery. Hoewel de tyd daartoe is opengesteld tot 81 Mei a. 8., zal echter speciaal zitting worden gehouden Donderdag 24 Mei a. s. voorm. te 11 uren. Woubrugge. De verkiezing van een lid van het bestuur van den Oudendykschen polder, alhier, wegens gewone aftreding op 1 Juni a. s. van den heer J. Yan Griethulzen, zal gehouden worden op 23 Mei a. 8., te geiyk met de vaststelling der rekening dos polders over 1899 en der begrooting voor 1900. 21/j-pCHa- Braeseleohe Lotea v. 1806 a fr. 100, TrekkiDg 15 Me: 1900, betaalbaar 2 Januari 1901, 80 eerieên 25 etake: 66 12689 26879 89662 61828 74180 84830 91015 848 15099 273 8 42073 61921 74928 85565 96939 1192 15608 28772 42628 G4480 75561 87571 99039 1943 16859 29810 44437 67241 708;1 88721 99539 8029 17526 298J5 48114 68874 78149 88796 100125 7822 18204 80101 54387 0S582 79428 89105 102312 8452 18909 31026 56642 69163 79879 90516 104639 9164 22849 82901 59274 70254 81932 90824 106290- 10188 28506 37167 59947 73871 82369 90944 10G722 12344 25436 88062 81646 73920 8*983 913GC 111102 Premlën: e. 106722 n. 6 fr. 25000, e. 91366 d. 12 fr. 1000, e. 31026 n. 12 fr. 600, e. 235UG n. 10, 8. 48114 n. 17 elk fr. 250, e. G6 n. 11, e. 66 n. 21, e. 1943 n. 14, e. 3029 n. 9 e. 10188 d. 2, e. 12344 n. 17, e. 18909 n. 20, e. 23506 n. 3, e. 2G87U n. 6, a. 26879 u. 20, e. 27318 n. 17, e. 31026 r. 21, e. 42073 d. 1, e. 44487 n. 19, e. 59274 n. 13 e. 01828 n. 10, e. 68562 n. 6, s. 73871 n. 9, a. 79379 d. 7, 8.' 99539 d. 2 elk fr. 160. De overige nuoimere in bovonetaande aerieSn vervat elk fr. 110. Illuminatie door middel van Eleclrisclie Gloeilampen in alle kleuren met verhuring van Machines en X.-araportabele Accumu latoren v. h. Electriseae Laadstation van Dr. H. W. SALOMONSON. Wordt op billijke voorwaarden ge ïnstalleerd door het 4418 28 ELECT R. TECUN. BUREAU Plantage Muidergracht 13, AMSTERDAM. Teleplioonnummer 2215. Inlichtingen worden op aan vrage gratis ter plaatse verstrekt. Terstond gevraagd: een flinke Dienstbode, P. G. Adres: H. L. FEGN, Warmonder hek, Warmond. 4456 7 EENIG AGENT VOOB LEIDEN EN OMSTREKEN» 4464 168 OPENBARE UITVOERING by gelegenheid van het Vyfjarig bestaan van de „Uarmonio van llazerswoudo", DirecteurA. FORTGENS, met medewerking van den Heer GEORGE YAH DER WERF, Decla mator te Leiden, op UonderUug 84 Mei o. In de Openbare School (dorp). 4453 15 Programma, tevens bewys van toegang, k 0.30 verkrijgbaar by het Bestuur en op den avond der Uit voering aan het Schoolgebouw. Aanvang te 1 uren. HEI'BESTUUR. gevraagd, tegen midden Augus tus, by Af. PEEBEBOOAI, Hoofd der Schopl te Wassenaar. 4436 5 Net gemeubileerde Kamers van verschillenden prys met dogoiyk Pension terstond beschikbaar. 1678 6 Papenstraat 4. Gevraagd tegen 1 Sept.een ruims in de bnurt van Leiden, buiten de gemeente, voor 2 Heeren. 4429 5 van nette Burgerlieden, die een vrye Kamer en een net en degeiyk Ko&tliuift verlangen. 6178 5 Adres: Papenstraat 4

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9