N«. 12330 Vrijdag 4 Mel. A9. f900 <Deze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Muziek der dd. Schutterij. Aanvang te ACHT aren. Red. Zuid-Afrikaansclie ïcreeuiging. F'e'u.illeton. MOOIS VROUWEN. DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: ▼oor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco por postl-10- Afzonderlijke Nommers 0.05. PRUS DER ADVERTENTEËWt Tan 1—8 regelfl f 1.05. Iedere regel meer f 0.17}. Orooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiton de stad wordt f 0.05 berekend. Hot volledig Programma voor Woensdag tl Hoi Is als volgt: EERSTE AFDEELING. Orkest. Optreden van Mr. cn Mine. Calvlnl, Illusionisten. 1. De onzichtbare post. 2. Het ontstaan der bloemen. 3. De gouden regen. 4. Gebroken, verdwenen en teruggevonden. 5. Humoristische uitleggingen. 6. De verdwenen kooi. TWEEDE AFDEELING. Optreden van Dona Maria Carmen met haar gedresseerde Vogels. DERDE AFDEELING. Iuaudi, j. bjjgostaan door Prof. De Thorcey. VIERDE AFDEELING. »c Matogrnnf met verschillende levende beelden, waaronder gekleurdo kijkjes uit Transvaal. Afdeeling Leiden en Omstreken. Ontvangen by den waamemenden Penning meester: Door bemiddeling van hot Leidsch Dagblad Gecollecteerd door B. op de vrooljjke bruiloft van J. on T2.34 Gecollecteerd op het Bruiloftsfeestje van J. J. en A. C. L3.49 Door den penningmeester gecollec teerd op de jaarfeostviering eener Clir. Knapen vereen iging2.66 Opgehaald in den ouden hoed van Jozef op don verjaardag van Gorritjo 2.005 Omdat hetTransvaalsche Boertje zoo mooi zong by B. en N1.25 Van een partijtje bi) Jo en Marie 1.03 Gecollecteerd door Dirk A. 1. Omdat Cobus gezakt en Piet ge slaagd is0-25 Omdat L. don hoed op heeft gehad van Mn 0.10 Omdat L. een ruit gebroken heeft 'Nieuwe Rijn0.10 Schaarhuur0.05 Op een avond voor het Zilverpaar, Haalden wij ƒ3.22 bij elkaar. In den hoed van oom Daan mocht ik 75'/j [cent vergaren, Omdat zijn twee zusters samen 138 jaar waren. Bijdragen kunnen worden toegezonden aan don Penningmeester, Rembrandtstraat 19, of aan het Burool van dit Blad. I>irect© Belastingen. Do Bargemeeetcr van Leiden brengt ter algemeene kouni8, dat. aan don Ontvanger der Directe Belaetiagen ie ter ba d geetold het kohier der Poreonoele Belasting No. 6 van don dienst 1900, executoir verklaard den 2den Mei Jl., en herinnert voorte den belanghebbenden aan hun vorplichtirg, om den ea.ielag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeeeter voornoemd, 3 Mei 1900. F. WAS. Leiden, 4 Mei. In do vergadering, gisteravond in het „Volkshuis" gehouden door de besturen van do afdeeling Leiden van het Algemeen Neder- landsch Werkliedenverbond en een aantal andere werklieden-voreenigingen, voorgezeten door don heer C. H. Kouw, voorzitter dor eerstgemelde vereeniging, werd besloten een adres aan de Eerste Kamer te richten, hou dende verzoek het ontwerp Ongevallenwet aan te nemen. Voor vrijwillige dienstneming by Hr. Ms. zeemacht meldden zich gedurende de afgeloopen maand April by de verschillende kantoren van aanneming der marine aan: 93 jongens boneden den leeftyd van 16 jaren, waarvan er 55 om verschillende redenen werden afge keurd en 38 geplaatst by de Kweekschool voor Zeevaart alhier. Voor het akte-examen lager onderwys is geslaagd de heer J. Tonsen, van Waddings- voen. Mr. L. D. W. Losecaat Vermeer heeft heden voor den Hoogen Raad den eed afge legd als raadsheer in het Gerechtshof te Leeuwarden. Naar „Het Centrum" mededeelt, komt in den toestand van den heer Everts, lid der Tweede Kamer voor Roermond, weinig of geen verandering. De geneesheeren voorzien oen wederinval van don patiënt, en iu dit geval hartverlamming. Tot de vele bezoekers, die door hot Zuid-Afrikaansclie gezantschap, tijdens het verblijf te 's-Gravenhage, zyn ontvangen, be hoorde ook het Engelscho parlementslid dr. Clarke, bekend warm voorstander in hot Britscho parlement en daarbuiten van de zaak der Boeren. Uit Berlp'n wordt geseind, dat de Neder- landsche deputatie, bestaande uit luitenant- generaal A. Kool, chef van don generaion staf, adjudant in buitenge wonen dienst van H. M. de Koningin, kapitein R. J. graaf Schimmelponninck, adjudant der Koningin, on luitenant F. W. J. Loudon, ordonnans-officier van H. M.j gisteravond te halfelf daar is aangekomen tot bijwoning der feesten by gelegenheid der meerderjarig-verklaring van don Duitschen Kioonprins. De deputatie werd aan het station ontvangen door do leden van hot gezantschap en door defl majoor van het Duitscho leger, graaf Schwerin, die tot eero-adjudant van do depu- tatio is aangewezen. Tot predikant by do Nederd.-Horv. Gemeente te 's-Gravenhage is beroepen ds. G. J. A. Jonker, te Haarlem. De heer J. II. Heidenryk, predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te Tiel, heeft, na ruim 41-jarigen dienst, besloten, tegen 1 Oct. a. s. eervol emeritaat aan te vragen. Van H. M. de Koningin is wederom een gift ontvangen van 250, ten behoeve van het Weduwenfonds dor Maatschappu „Arti et Amicitiae" te Amsterdam. De luit.-kol.-magazynm. der artillerie W. H. B. Wilkens, hoofd dor stapel maga- zynen te Delft, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. (Fad.) Tot de studiën aan de Hoogere Krygs- school zyn toegelaten de l3te luits. II. J. Furstner, van het 1ste rog. veld-art.do lsto luits. F. H. W. Haannebeek, van het 3de, en C. Van Tuinen, van het 4de reg. vest.-art. Tot buitenlandsch lid van de Parysche Académie de Módecine is benoemd prof. J. W. R. Tilanus, te Amsterdam. By referendum hebben zich verreweg de moeste leden van het N. O.-G. vóór verplichte schoolvergaderingen verklaard. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandscke zaken zal Zaterdag niet plaats hebben. Het stoomschip „Maasdam" vertrok 3 Mei van Rotterdam naar Nleuw-York (aan boord 39 kajuitspassagiers, waaronder het Transvaal-Oranje-Vrystaat's gezantschap, be nevens 477 tusschendeks-passagiersde „Merapi," van Rotterdam naar Batavia, ver trok 3 Mei van Marseille. Hillogom. Gistermorgen, toen de echtge- nooto van den hoer T. P., alhier, een gloeienden strykbout uit de kachel had gehaald, geraakte haar boezelaar door een vonk vuur in lichter laaie. Hevig ontsteld en geen kans ziende om hot brandend stuk goed te verwyderen, riep zy om hulp, waarop haar dochter toesnelde, die mot veel beleid en tegenwoordigheid van geest de vlammen wist - te dooven en het brandend kloodingstuk te verwijderen, zoodat haar mooder daardoor voor een ernstig ongeluk is bewaard gebleven. Ten huizo van den heer S. K. aan de Hoofdstraat, alhier, heeft zich een geval van besmettelyke ziekte (roodvonk) voorgedaan. Hoogmado. In de plaats van den heer J. G. R. Van den Berg, wien op zyn verzoek wegens vertrek uit de gemeente eervol ontslag is vorleond, is door de bevoegde stemgerech tigden benoemd tot secretaris en penning meester van den Does- en van den Vlietpoldor do heer H. Meycr, hoofd dor R.-K. parochie school te Hoogmade, en van den Roodon polder de heer C. H. Krebbors, hoofd eener dergelyke school te Oud-Ade, gemoento Alkemade. Zoetorwoude. In de afgeloopen maand April werden alhior géboren 3 jongens en 5 meisjosals overleden werden ingeschreven 2 ongehuwde manuen en 1 ongehuwde vrouw, terwyi 4 liuweiyken worden voltrokken. In do maanden Jan., Febr. en Maart bodroeg hot aaütal sterfgevallen respectioveiyk 14, 7, 10. Do maand April steekt daarby zeer gunstig af. Iu do jongste vergadering van het hoofd bestuur dor R.-K. Kiesverooniging, alhier, werd tot voorzitter gekozen de heer W. G. Streefkerk en tot viee-voorzittor de heer W, De Jong; door beide heoron word de betrokking aan genomen. Zoetcrmcer. Door ingelanden van don Zoetermeorschen Meerpolder is do rekening over 1899 vastgesteld zooals deze door het bestuur was aangebodon alsaan ontvangsten 3114.64, aan uitgaven ƒ2486.21, goed slot alzoo 628.43, tegenover 416.595 hot vorig jaar. De begrooting voor 1800 word vast- gestold tot een bedrag van 3336.97s aan ontvangsten, 3333.50 aan uitgaven, ver- moodeiyk batig saldo ƒ3.475. Do omslag werd, evenals het vorige jaar, bepaald op f 5 per hectare. Tot Dykgraaf van den polder word her kozen de heer C. Yan Haastert. Zegwaard. By beschikking van den Minister van Oorlog is ingetrokken het bevel tot afvoering als deserteur vau den verlof ganger P. Yan der Helm en bepaald, dat deze alsnog gedurende een maand onder de wapenen zal worden geroepen. Do heer D. Leouwenburgh heeft, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag gevraagd als brandmeester. Deze woek is het de politie mogen gelukken dos nachts omstreeks drie uren in den Palensteinschen polder een paar stroopers, B. H. en A. J., beiden wonende te Delft, te betrappen, terwyi zy in de Leidsche Wallen- waterlng bezig waren met palingstekken. De stekken en de visch werden gewaardeerd en tegen de overtreders is proces-verbaal opgemaakt. Woensdag 16 Mei a. s des morgens te tien uren, zal alhier een vergadering van in gelanden van den Binnenwegschen polder, onder deze gemeente en Bleiswyk gelegen, plaats hebben tot vaststelling der rekening over 1899 en der begrooting voor 1900, welke stukken gedurende 14 dagen ten kantore van den secretaris des polders ter inzage zyn nedergelegd. TJit do „Staat6COurantM. Koninkl. besluiten. Do dirigecrendo officier van gezondheid lste kl. dr. C. AJers, geplaatst in de irectie der marine te Willemsoord als dirigeerend officier van gezondheid, tevens ehef van bet hos pitaal der marine aldaar, wordt met 1 Juli eervol van die betrekking ontheven en op non-activiteit gesteld. Met gemelden datum wordt genoemde betrekking tijdelijk opgedragen aan den dirigeeron- den officier van gezondheid 2do kl. dr. H. J. Van Rhijn. Met ingang van 29 dezer worden de officier van gezondheid lste kl. S. Ruitinga en de officier van administratio 2de kl. J. R. J. Do Raadt geplaatst in de rol van het wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van het instructie3chip .Urania." Met gelijken datum wordt de luitenant ter zee kl. W. Bange tijdelijk geplaatst als officier 2de van politie bij het Foninklyk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Examens voor vroedvrouw. Blijkens een mededeeling in de ,Sts.-Ct" zal eerlang gelegenheid worden gegeven tot het of- loggen der examens ter verkryging van een ge tuigschrift als vroedvrouw. i'eze examens zullen worden afgenomen vóór 1 Augustus e. k. to Amsterdam en tusschen 1 Aug. en 31 December e. k. te Groningen. Zij, die lot die examens wenschen te worden toegelaten, worden urtgenoodigd daarvan vóór 1 Juni e. k. schriftelijke opgave te doen nan den inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht voor Noord-iJollaud, dr. J. P. Dozy, to Amstordam, zoo zij te Amsterdam wenschen te worden geëxa mineerd, en aan den inspecteur voor het Genees kundig Staatstoezicht voor Friosland en Groningen, dr. Oh. H. Ali Cohen, te GroniDgon, indien zij Groningen verkiezen, met overlegging van oen oxlróct uit do registers van den burgerlijken staud, waaruit blijkt, dat zij den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, en van het bewijs, dat z(j als leorliug- vroedviouw bij een gonoeskundigen inspecteur zijn ingeschreven, onder de voorwaarden, vastgesteld bij art. 11 van voormeld koninklijk besluit, en minstens 10 gewone verlossingen in tegenwoordig heid van een bevoegd verloskundige hier te lande hebben verricht. Gemeenteraad van Leiderdorp. Na opening der vergadering met gebed, lezing on goedkouring der notulen, wordt o. a. ter tafel gebracht: Het proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger over het lste kwartaal 1900, waaruit blykt, dat alles in orde en in kas aanwezig was 968.12. Een missive van Gedeputeerde Staten. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres van het bestuur der afdeeling Leiden der schippersvereeniging „Schuttevaor", modedeelende, dat naar zyn oordeel geen be lemmering zal worden veroorzaakt voor de scheepvaart, indien vergunning wordt verleend tot hot oprichten van een scheepsbouwwerf naby de Spanjaardsbrug. Dit stuk wordt ter behandeling gesteld in handen van Burge meester en Wethouders. Een verzoek van T. Rietkerk, alhier, om restitutio voor botaalde hondenbelasting, wegens afschaffing van een hond. Met algemeene stemmen wordt besloten teruggave te verleonen voor de helft van het bedrag, zynde 0.75. Een verzoek van D. Piena, bezembinder, alhier, 'om ontheffing van zyn aanslag in den hoofdelyken omslag, dienst 1899. Op dit verzoek wordt, gelet op ingewonnen ïnfor- matiön en do betrekkelyke verordening, met algemeene stemmen afwyzend beschikt. Een missive van Gedeputeerde Staten van 3 April, houdende verzoek om binnen een maand de beschouwingen mede te deelen, waartoe het verzoek om subsidie voor den aanleg eener tramverbinding door de Hol- landsche Electrische Spoorwegmaatschappy, voor deze gemeente aanleiding mocht gevon. Do Yoorzitter brengt in herinnering, dat de Gemeentoraad, o. a. op voorwaarde, dat de richting, in deze gemeente aan de lyn te geven, moet geschieden met zyn goedkeuring, een rentegarantie heeft verleend. By het nemen van inzage der teekening ten gouvernementshuize is evenwel gebleken, dat van de oorspronkelyko richting is afge weken, waarom een nadere teekening aan de Maatschappy ls verzocht, die evenwel nog niet is ontvangen. In verband hiermede wordt besloten de beantwoording van dit schrijven voorloopig uit te 6tollen. Een verzoek van den Bond van vrouwelyke verloskundigen wordt, als zynde ongezegeld, ter zyde gelogd. Vervolgens wordt der vergadering aange boden het verslag van den toestand der ge meente over 1899, hetwelk voor de leden ter lezing wordt gelegd. Hierna wordt, zonder discussie, met alge meene stemmen goedgekeurd de rekening van het „Schoolfonds" over 1899 en de begrooting voor 1900. Uit do door het bestuur van dat fonds opgemaakte voordracht, bestaande uit de heeron J. Vollekoop on J. H. Woydung, bei den te Zoeterwoude woonachtig, wordt, wegens periodieke aftreding, eorstgenoomde met alge meene stemmen herkozen. Het kohier van het schoolgeld over het lsto kw. 1900 wordt daarna met algemeono stemmen vastgesteld tot een bedrag van ƒ27.285. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde van behandeling het verzoek van do hoeren J. Pohlmann en J. Boekwyt, te Delft, om con cessie voor don aanleg en de exploitatie van een watorgasfabriek binnen deze gemeente. De secretaris doet voorlezing van de vor- 8chillendo stukken, op dezo zaak betrekking hebbende, alsmede van het concept dor voor waarden door B. en Ws. in overleg met den heer Boot en de aanvragers opgemaakt. De heer Rynsburger vraagt inlichtingen omtrent de sterkte van het licht, speciaal wat de straatlantaarns betreft; de Voorzitter zegt, dat by persooniyk de verlichting te Breukelen, op hetzelfde systeem berustende, in oogen- schouw heeft genomen en daarover zyn tevre denheid to kennen moot gevendo heer Boot spreekt hetzelfde oordeel uit over de verlich ting te Katendrecht. De heer Van der Stoel vreest voor de langs den weg staande boomen. By het leggen der buizen zullen den opzich ter hieromtrent instructies worden gegeven. Met algemoene stemmen wordt daarna do verlangde concessie verleend, onder boven vermelde voorwaarden. Aan den rjjksveld wachter brigadier-titulair J. P. Letschert wordt over 1899 mot alge meene stemmen een gratificatie toegekend van 12.50. 10) „Waarvoor, denkt gy," vroeg zy, haar oigen beold viuchtig in den spiegel beschouwend, „dat ik myn jeugd opofferde, zoo dat niet om den rykdom van den ouden, gebrekkigen man gebeurde? Wat geef ik om uw wapen en stamboom I Myn voorvaderen hebben dorgelyko decoratiestukken niet noodig. Dit goud, waarom gy my als een vampier ver volgt, heimelijk en begeerig, ovenals zulk een afschuweljjk beest, heb ik en nog veel meer daarby, verdiend voor het beklagens waardig lot de vrouw van uw broeder to boeten. Het komt my van rechtswege toe. En zelfs wanneer ik het verkwistte, alle kanten uitstrooide, wat zou ik dan anders doen dan wat gy met uw erfenis eveneons gedaan hebt? Ach en wee over den zeden- ipreeker, die zyn zoon het land uitjoeg I" Het gelaat van den markies verschoot zóózeer van kleur, dat de markiezin op het .punt stond de zilveren schel tegrypen, waar mede zy gewoonlyk Florence by zich riep. „Haiti" zeide hy barscli, zyn hand er 'tusschen stekend. „Wy zyn nog'niet geheel ten einde." „Hadt gy wellicht gewild, dat ik Hector's ■chuldeD betaalde?" vroeg zy spottend. „Ja, dat hadt gy moeten doen l Toon gy dat j weigerdet, had ik het gevoel, dat gy er eons i voor zoudfc moeten boeten. Hoe heet de duivel, vroeg ik myzelvon dag en nacht af, die indertyd mijns broeders secretaris te Gteuèv# ia bet water dreefT* „Jougd en lichtzinnigheid, wanneor waanzin of dronkenschap te loeiyk mochten klinken," zeido Inos met een schrillen lach. „Kan uw hebzucht de doodon niet eens met rust laten Markies, ik heb er genoeg van, my door u te laton sarren en plagen. Ik verbied het u, ooit weer voor my te verschynen. Bestorm de rechtbanken, doe wat gy wilt, maar wacht u den voet ooit weor over my'n drempel te zetten 1 Ik zou dan geweld moeten gebruiken." „Bedelprinsesl" mompelde hy, haar met verachting beschouwend. Ines schelde haastig. Toen Florence binnentrad, begaf de markies zich naar de deur. „Kleed my aan. Ik wil naar de schilderyen- tentoonstelling ryden," zeide de jorigo vrouw, nog bevend van verontwaardiging. De markios nam zyn hoed uit den chaos van snuisteryen. „"Waarby ik niet storen wil, mevrouw. Vergun my dit laatste woord: Tot weerziens, mevrouw I" En met trotsch opgericht hoofd verliet hy* de kamer. „Dezo heer mag nooit weer binnengelaten worden. Ik wil niet eens zyn kaartjo zien. Verstaat ge? Anders ontsla ik je uit myn dienst." Bedelprinsesl In haar herinnering doemde het beeld van oen oude tante op, die, verwelkt en uitge droogd als perkament, in een lederen stoel troonde en wier hoofd met een soort tulband van oude, vaal geworden tulenkant was ge tooid. Uit den tandenloozen mond klonken echter op plechtigen toon de namen van een eindelooze reeks grafelyke voorouders, wier bloed ook in de aderen van haar, Ines, stroomde. En schitterende feestmalen, drink gelagen en maskerades, waarvoor een onuit puttelijke geldbron scheen te bestaan, trok ken in den geest aan de oogon van het luis terende meisje voorby. En dan een achterkamertje in een afgelegen wyk van Genèvel Zydon kleeren, waaraan niets echts en stevigs was, en een armzalig middagmaal uit do dichtstbijzyndo gaarkeuken I Een handvol lyfgoed en een hoed met veoren; maar het zachte dons van achttien jaren op het aristocratisch mooie gelaat en het tinte lend en gloeiend verlangen naar weelde en genot in de aderen 1 O, zoo do duivel zelf in den persoon van don half verlamden heer De Boauremont haar had begeerd, zy zou haar jeugd voor hem opgeofferd hebben, zóó dorstte zy naar den grooten toovenaar Goud, naar zyn machtigen on veelvormogenden tooverstaf! De jonge vrouw drukto de handon togen de slapen. In plaats van haar gebrekkigen echtgenoot te verplegen, zooals zy beloofd had, stortte zy zich in een roes van vermaken on dreef den spot met den haat der Beauremonts. Geheel Genovo lag bewonderend aan haar vooten. En dan, o, een wereld vol nyd en wraak zucht zou haar de nalatenschap van den ouden man niet uit de handen rukken! En daarop volgdo haar zwervend leven. Wat dreef haar voortdurend van de eene plaats naar de andere? Ines De Beauremont liet de handen vallen. Zy verkeerde in een afschuwelyke stemming. Haar arme oud-tante had haar van een voor vader verhaald, die zyn slechte luimen door het slaan van onschuldige lyfeigenen trachtte te vordryvon. Wellicht had mevrouw De Beauremont iets van dien aard overgeërfd, want de arme Florence moest het geducht ^ontgelden, terwijl zy hot mooie lichaam der markiezin met de wonderen der nieuwste mode tooide. Eindelyk rolde het rytuig voor, een bokoor- lyk, zacht nestje, behaagiyk verwarmd, met een spiegel, gevat in het zyden bekleedsel aan den voorkant. Hot doel van den rit was do tentoonstelling van schilderyen in do kunstacademie. De goede toon der voorname wereld schreef zulk oeu bezoek als noodzakoiyk voor. Voornamelyk trok óén schildery do nieuws gierigheid on de aandacht dor critiek tot zich, n.l. do schildery van een jongen kunstonaar, die reeds eenmaal mot oon stuk opgang had gemaakt: Hans Klaussen's „Madonna onder Rozen". Omgoven door een zwerm vereerders, liep Ines Do Beauremont door de zalen, schynbaar onverschillig voor do bowondoring, welke haar vorschyning overal verwekte. „U is zeker ook verlangend, mevrouw, om de ster van do tentoonstelling in oogenschouw to nemen?" vroeg een byzonder ólógant gekleed heer aan haar rechterkant, terwyi hy het profiel der mooie woduwo vol ver rukking beschouwde. „Ja, daarom kom ik hierl" Zy sprak tamelyk vloeiend Duitsch met oon vreemd accent, wat aan haar gesprek een eigenaardige aantrekkeiykheid gaf. „Men maakt zooveel ophof van die schildery, alsof er nooit iets dergelijks geweest is. Waar hangt dan dat wonderding, Excellentie?" „Zoo dadeiykl" zeide do hoer VonJLottow, die de millioenen der markiezin als tot haar persooniyke eigenschappen behoorend be schouwde en haar dus onweerstaanbaar vond. „Eigeniyk vind ik het pyniyk hier voor gids to dienen. Is het dan volstrekt noodzakeiyk om dood doek te zyn, om dezen aangebeden oogen belangstelling af te dwingen? Wanneer myn jaloezie in dit oogenblik grooter was dan myn dionstyver „Dan," bracht zy, coquet het hoofd aebtor- over buigond, in het midden, „zou ik naar oon moer vertrouwbaren gids moeten omzien." „Wat zyt gy wreed l En denkt gy, dat een ander, zonder dezo zelfde vraag in het hart, voor dit madonnawonder zou kunnen treden?" „Het gelaat moet immers hemelsch schoon zyn," antwoordde Ines ontwykond. „Betooverend mooil Maar het biy ft do vraag of in uw byzyn dit gelaat ook bewondering zal afdwingen. Hier, woes zoo goed, ver achteruit to treden, mevrouw I Hier hobbon we do madonna van Klaussen." Door haar gevolg in eon halvon kring omgeven, stond Ines Do Boauremont nu tegenover de schildery. Met brandende nieuws gierigheid sloeg zy de donkere oogon op. Onraiddollyk daarna gleed eon minachtend lachje over haar gelaat. „Dat noem ik een teleurstelling op groote schaal," zeide zy, de schouders ophalend. „Ik ben geen goede beoordeelaarster dor schilderkunst, maar wanneer men wekenlang van een schepping, welke haar gelyke niet heeft, hoort, dan - eorlyk gezegd, hoeren - wat is or aan dit gelaat, behalve de fijn- besneden trekken, te bewonderen? Is het niet in elk opzicht vorvelend? Wat is er voor boeiends aaD? Do houding misschien? A bal Neem elk naaimeisje, om hot evon wio, en- zy zal een even goede pose aannemen. Eeni onbeduidend suikerwatergezicht, waarop eon' jongmensch verliefd is geworden en nu meent, dat hem iets zeer byzonders is overkomen. Hoe heet de schilder ook nog weor, Excellon tie "Wordt vervolgd.}

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1