N°. 12325 A*. 1900 i§eze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. F'euilleton. MOOIE VROUWEN. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maanden. 1.10. Franco per post B 1.40. Afzonderlyko Nommers .s„ 0.05. PRIJS DER ADVERTEHTIËN: Van 1-8 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17j. Srootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. - Leiden, 2S April. In do heden gehouden openbare ver- 'gadoring van D'ykgraaf, Hoogheemraden en Hoofüingolandon van Rijnland word de rekening over 1899 van dat Hoogheemraadschap goed gekeurd in ontvangst op 195,246.82, in •uitgaaf op 146,085,24, batig saldo 49161.58. Voor het akte-examen lagor onderwas, zijn te 's-Gravonhage geslaagd de heeren H. J. Van DiLman, P. C. G. A. Wykmans en C. Van Oeffelen, to Leiden, A. C.Vermeulen, te Voorschoten, en O. Hendriks, te Noordwyk, welke laatste tevens geslaagd is voor het examen in de vrije- en ordo-oefeningen der gymnastiek. Do b\j het 4de regiment infanterie eenoemdo luit.-kolonels C. J. Vaillant en A. D. Potter blijven respectievelijk in garnizoen to Lëidon en te Delft. Ook do bij het 4de regiment infanterie benoemde majoor O. J. A. Schwarz blijft in zjjn nieuwen rang te Leiden in garnizoen. Do oud-Gouvernour-Generaal van N.-Indiö jhr. Van der Wtfek is thans van zjjn lang durig verblijf in het buitenland te 's-Graven- »hago teruggekeerd en blijft voorgoed daar ter stoj/ wonen. Het Dageiyksch Bestuur van het Nederl. jLandbouw-Comité heeft in «en adres aan de Tweede Kamer zijn zienswijze bekendge maakt betreffende de inrichting van den Ne- derlandschen Consulairen dienst. In het be lang van den landbouw acht het bestuur een beteren en meer stelselmatig ingerichten con sulairen dienst noodig. Het dringt aan by de Kamer op aaneming van de motie Van Raai te ^betreffende den Consulairen dienst. Aan den zuivelconsulont der Holl. Maatsch. van Landbouw voor Noord-Holland, den hoer W. Keestra, is, op zijn aanvrage, eervol ontslag verleend. Een opvolger zal bo- noemd worden. De Onderlinge Brandverzekering van de ledon dor Holl. Maatsch. van Landbouw heeft tot heden geassureerd een bedrag van f 4,050,987. Ook door de Kamer v. Kooph. en Fabr. te Delfzijl en door de Baarnache Schilders- patroon8-vereeniging is nog adhaesle betuigd aan het adres, door de Vereeniging van No- derlandsche werkgevers tot de Eerste Kamor gericht, waarin gevraagd wordt verwerping der Ongevallenwet. Het lid der Tweede Kamer voor Roer mond, dr. W. Everts, sedert eenigen tyd aan influenza lijdende, is door een aanval van be roerte getroffen. Zijn toestand is zorgelijk. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Hr. Ms. pantser- dekscliip „Zeeland" op oen der eerste dagen van do maand Mei a. s. van Curasao via St.- Lucia naar Nederland zal terugkeeron. Mot 9 togen 8 stemmen verwierp de gemeontoraad van Gouda in een voltallige ver gadering het voorstel van de gascommissie en B. on Ws. tot veihooging van de gas- prijzen met 1 cent als gevolg van de hooge steenkolenprijzen. De prijzen van het gas blijven dus voorloopig bepaald op 6 en ±{/i cent. In deze vergadering kwam opnieuw aan de oide do aanvraag van regenten der beide gasthuizen om een krediet van ƒ600 voor de aanschaffing van oen Röntgen- apparaat. De krediet-aanvraag is met alge- meene stommen op één na, die van den heer Prince, geweigerd. Tor Algemeene Landsdrukkerij in Den Haag is verschonen oen lijst van boeken over Zuid-Afrika, uit de Koninklijke Bibliotheek. De lijst bevat ongeveer 670 titels; een titel- register en oen zaak-register maken het opzoeken gemakkelijk. Benoemd is tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Gorkum dr. Jungius. Het in dit jaar to houden veeartsenfj- kundig examen, bedoeld in art. 10 der wet van 8 Juli 1874 (Stsbl. No. 39), zal aanvan gen op Maandag 14 Mei in de lokalen van 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht. De Vereeniging tot oprichting en exploi tatie van vólks-sanatoria voor borstlijders in Nederland zal een algemeens vergadering houden op Donderdag 24 Mei te Utrecht. Behalve dat jaarverslagen zullen uitgebracht worden, moeten twee leden van het Hoofd bestuur worden gekozon in de plaats der heeren jhr. mr. E. O. A. De Caserabroot on dr. W. Strybosch, die bedankt hebben. Gisteren nam de raad dhr gemeente Schoonhoven het zeer gewichtig besluit, om aan den eisch, door de Provinciale Staten van Zuid-Holland gesteld, te voldoen, en verhoogde de vroeger toegestane subsidie voor een stoom tram Schoonhoven Gouda tot f 35,000 als renteloos voorschot en onder het afstaan van den benoodigden grond voor sporen, emplace menten, station enz., welke grond als bouw grond een hoogere waarde bezit, waardoor het gevraagd bedrag meer dan voldoende is gewaarborgd. In verband met de terugreis van het oorlogsschip .Zeeland", van Curasao naar Nederland, is de rechtstreeksche verzending van brieven en andere stukken aan dat oorlogs schip gestaakt. De algemeene vergadering van aandeel houders der Maatschappij tot exploitatie van zuivelinrichtingen „Neerlandla", te 's-Gravon hage, heeft het verslag van den directeur over 1899 met .de balans en winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 4 pet. Biykens het verslag is de omzet te 's-Gravenhage aanmerkelijk toegenomen. De heeren mr. A. Ferf, J. J. L. Heldring en M. Hymans van Wadonoyen werden als commissarissen herkozen. Hot totaal bedrag aan giften, voor het Nederl. Roode Kruis ontvangen, bedraagt thans f 204,626.05s. Van de eerste ambulance Lingbeek is do arts dr. C. W. Vinkhuyzen in Nederland teruggekeerd. Ook van do ambulance Koster keeren eonigo leden terug. Het Hoofdcomité van bet Roode Kruis herinnert er aan, dat den 12den Mei a. s. goederen worden goöxpedi&ord naar de ambu lances. De daarby te voegen colli's moeten 8 Mei a. s. te Amsterdam zyn: Handelskade loods C aldaar. Het stoomschip „Malang", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 27 April van Port-Said de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 26 April Sagros; de „Soombawa", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 April van Port-Said; do „Anchises''arriveerde 27 April van Amsterdam te Padang. Bodegraven. In een vergadering van inge landen van den polder Weyland en do Bree- te Nieuwerbrug gehouden, is de rekening van dien polder over het afgeloopen jaar vastge steld aan ontvangsten op ƒ3389.87 en aan uitgaven op ƒ1752.195, met een batig saldo van 1637.675. De begrooling voor hot jaar 1900 werd met algemeene stemmen vastge steld aan inkomsten op 3574 en do uitgaven op geljjk bedrag. De aanslag werd evenals in de "laatste jaren bepaald op 250 per hectare Hillegoin. "Wederom had gistermorgen alhier omstreeks v\jf uren, een ernstig ongeluk plaats. De timmermansknecht H. Wolters, alhier, werkzaam zynde te Lisse, trachtte naby zyn woning op de stoomtram te springen, torwyi deze zyn woning voorby- reed. Hy had evenwel het ongeluk te vallen, waardoor hy met zyn rechtervoet onder een der wagens geraakte, en zwaar gekwetst werd opgenomen en naar huis gebracht, alwaar hy door den heer J.H. Der Weduwen, die inmiddels tor hulp was geroepen, werd verbonden. De verwonding van den voet was van ernstigen aard, en men vreest dat een der teenen zal moeten worden geamputeerd. Genoemde Wolters staat bekend als een ijverig en oppassend jongeling en is de eenigo kost winner van zyn bejaarde moeder. Lisse. Het jaariyksclie onderzoek der verlof gangers van de militie te land zal voor deze gemeente gehouden worden te Sassenheim op Maandag 18 Juni a. s., des voormiddags to half tien. Noordwyk. De jaariyksche prysuitdeeling voor getrouw schoolbezoek, verbonden met een schoolfeest, zal dit jaar voor allo vier lagere scholen plaats hebben op a. s. Donderdag 3 Mei. Noord wij kerb o ut. Het hotel „Hot Recht huis", alhier, dagteekent al uit het bögin der vorige eouw. Toch is het zyn ouderdom niet aan to zienhet werd door de eigenaars steeds goed onderhouden. In den iaatsten tyd is het veel verfraaid, voornameiyk de omgeving. De groote ruimte er véér, bezet met zware iepen, wier kruinen straks beschutting bieden tegen de foists zonnestralen, is afgezet door een flink yzeren hek. Daarbinnen zyn perken aan gelegd met hyacinten, tulpen, narcissen, enz., die thans in vollon bloei staan, en goinakkeiyke zetels noodigen als vanzelf tot plaatsnomen uit. Daarvan wordt door hen, die onze plaats vooral per flets doortrekken, een ruim gebruik gemaakt. Die nieuwe aanleg heoft de kom van ons toch roeds Iiefgelogon dorp veel verfraaid. Het bezoek van vreemdelingen, waarschyniyk ton gevolge van do uitstekende grindwegen, neemt steeds toe, is op Zon- en feestdagen zelfs druk, on daarvan zal stellig ook wel iets ten goede komen aan het hotel „Het Recht huis", welks keukon en keldor reeds een ge- vestigden naam hebben. Burg. en Weths. hebben bekend gemaakt, dat zy, die iets te vorderen hebben van de gemeente over het jaar 1899, hun rekeningen moeten indienen vóór of op den 20sten Juni a. s. Na dien tyd zyn de vorderingen verjaard. Gisteren werd de door onze afdeeling van de vereeniging voor Bloembollencultuur geor ganiseerde veiling van bloembollen gehouden onder directie van de heeren H. Homan Sc Zonen. Vooral in do namiddaguren was zy goed bezocht. Hyacinten, tulpen en narcissen, good te veld staande, brachten goede pry zen op. Met krokussen was dit, naar we vernamen, in mindero mate het geval. Voorhout. De afdeeling Voorhout van het Hollandsch Bloembollenkwoekers-G enootschap hield in het Stationskofflehuis een vergade ring, waarin tegenwoordig waren het bestuur, met uitzondering van den heer L. P. Zonne veld, die verhinderd was, en 23 leden. De voorzitter, de heer J. Meyer, riep den aanwezigen van harte het welkom toe en verheugde zich over de talryke opkomst, die blyk geeft van de belangstelling der leden. In het byzonder heette de voorzitter nog welkom het nieuwe lid, den heer A. Van der Lans, waarna hy den socretaris, den heer G. Paardekooper, verzocht de notulen te wil len lezen der vorige vergadering, die vervol gens onveranderd worden goedgekeurd. Allereerst bracht nu de voorzitter een dege- lyk verslag uit van eene door hem byge- woonde vergadering van kwoekers en ver zenders betreffende vaststelling der bollen- pryzen, waarna behandeld werd de agenda voor do 9de algemeene vergadering van het H. B.-G. op 7 Moi a. s. De vergadering vereen igde zich met een voorstel der afdeolingen Lisse en Hillegom, om het Genootschapsjaar te doen ingaan op 1 Januari en te eindigen ultimo December en alsdan de jaariyksche Algemeene Verga dering te houden in Januari, doch betreffende het voorstel van dezelfde afdoelingen, om een definitief besluit te nemen in zake de 4 en 1 pCt., word besloten een onmiddellijke afschaffing niet te steunen. Een statistiek der in cultuur zynde bloem bollen werd onvortrouwbaar en dus onnoodig geacht. Tot afgevaardigde naar de Alg. Verg. werd benoemd de heer W. Prins en tot diens plaats vervanger de heer Th. C. Mens. Naar aanleiding van een verzoek van moj. wed. J. Van Steyn, kofflehuishoudster, alhier, werd besloten de vergaderingen der Afdeeling beurtelings ook in het café „Do Bonte Koe" te houden. De vraagbus bleek ledig, waarom de voor zitter met een woord van dank voor de op komst de vergadering sloot. Hierna werd overgegaan tot een gezellige verloting van zeven fraaie pry zen, waarvan de gelukkige winners waren de heeren: Th. Van Werk hoven, C. Prins Lz., J. Van dor Hulst, Joh. Van Steyn Jr., P. Warmerdam Jr., J. Meyer en P. Hoogduyn. Wassenaar. Op do tentoonstelling van af gesneden bloemen, welke gistermiddag ge opend is, zyn de navolgende bekroningen toegekend: 1. De grootste en schoonste verzameling hyacinten: lsto pr. J. v. d. KroftSr., 2depr. C. v. d. Kroft. 2. 10 soorten hyacinten late pr. J. v. d. Kroft Sr., 2de pr. C. v. d. Kroft. 3. De grootste en schoonste verzameling tulpen: lste pr. C. T. Remmorswaal. 4. 15 soorten tulpenlste pr. C. T. Rom- merswaal, 2de pr. A. Knynenburg Gzn. 5. Do grootste en Bchoonste verzameling narcissen: lste pr. J. v. d. Kroft Sr.,2depr. J. v. d. Kroft Jr. Bostuurspryzon W. Zonne veld en C. v. d. Kroft. 6. 10 soorten narcissen: bestuursprys J. Rooyakkers, lsto pr. J. v. d. Kroft Sr., 2de pr. J. v. d. Kroft Jr. 7. Do grootste en schoonste verzameling Trlttillaria imperialislste pr. G. Knynen burg Gzn. 8. Zee soorten Tritillaria imperialis: lste pr. G. Knynenburg Gzn. 9. Bouquotten. Bestuursprys J. Klooster man. Bruidsbouquet lste pr. J. Kloosterman. Balbouquet 2de pr. J. Kloosterman. 10. Bloemstuk, lste pr. J. Kloosterman. 2de pr. G. Knynenburg. Bestuursprys G. Knynenburg. 11. Inzendingen buiten mededinging: be stuursprys J. Knynenburg voor een collectie zaailingen narcissen. Bestuursprys J. v. d. Kroft Jr. voor collectie tulpen. 12 Vakken. J. Ruygrok bestuursprys. lste pr. G. Knynenburg, 2de pr. W. Zonneveld. Wassenaar. Niet alieen in do kom van het dorp, ook daarbuiten wordt veel gebouwd, getuige het aantal nieuwe woningen, die in den Iaatsten tyd langs den straatweg ver rezen zyn. Van de gebouwen, die langzamer hand hun voltooiing naderen, noemen we hot huis op „de Wittenburg" en do Oude Dyl. Hot huis op „de Wittonburg" doet inoer denken aan een middeleeuwsch kasteel, dan aan een modem „maison de campagne". Vlug en fier ryst het uit don grond. Do kleine ruitjes en de trapgevels verraden den Oud- Hollandschen styi en herinneren sterk aan sommige fraaie iLlustraties uit VauLennepen Hofdyk's „Kasteelen van Nederland". Naast het Oude Huis Den Deyi ligt thans een breede oprylaan, op het einde waarvan zich het koetshuis en de stallen bevinden. Voor deze gebouwen is oen ruim plein, waar hoel wat ryluigen kunnen „stationeeren". Aan stalling en koetshuis is ook verbonden een koffiekamer voor de koetsiers. Ook het rytuig dor twintigste eeuw kan een onderkomen vinden. Er is voor de auto mobielen oen afzonderiyke stalling, die wyseiyk van de gewone stallingen verwyderd is. Op de plaats, waar vroeger de stal was, staat thans een flinke ruime zaal. Hoewel alios nog afgeworkt moet worden, kunnen we toch mededeelen, dat alles in modernen styi zal worden bewerkt. Er wordt ook ge zorgd, dat de zaal kan dionen voor uitvoe ringen, want er zal een vast teoneel in worden aangebracht. Voor het gewone ge bruik wordt er in do zaal een scheiding gemaakt, zoodat een deel uitsluitend bestemd biyït voor dames. Met het oog op de wieler sport mag dio inrichting zeker practisch genoemd worden. Het oude zaaltje, dat nu nog staat, zal spoedig tot de geschiedenis behooren. Hot wordt afgebroken en op die plaats zal het hoofdgebouw verryzen. Hoewel do uitvoerder van het werk zoo beleefd was ons de teeko- ningen te laten zien, willen we toch op dit oogeoblik alles niet verklappen. Zoetermeor-Zog waard. Behalve enkele gewone „voorjaars-bruidspaartjes" hebben we thans hier vjjf zilveren bruidsparen en één gouden bruidspaar. Zegwaard. By de ten overstaan van notaris H. Van Hamersveld gehouden verkooping van een huis met erf, staande aan de Dorpsstraat alhier, van wyien mej. de wed. J. F. Solters, (in bod gebracht op ƒ1800 en verhoogd met 50) is by den gehouden afslag niet geraynd geworden, zoodat het genoemde perceel aan den hoogstbiedende is gegund. XJit do „Stoatfiscoiix-aiit". Kon. Besluiten. Op zjjn verzoek aan 11. II. Chriotiani, eervol ontslag verleend als burge meester vnn lierwen en Aerdt. Verleend de bronzen eere-inedaille, verbonden aan de orde van Oranjo-Nas?au, aan P. VanVugt. te G'rÊvecoour, sluismeestor aan de schutsluis aldaar. Kerkolyko Berichten. Hazerswoude: Ned.-Herv. Gera. Zon dag-voormiddag te halftien: de heer J. De Bruin, hulpprediker te Rousselare, in Belgiö. Tevens collecte voor die gemeente, 's Avonds te halfzeven, ds. Hartwigson, van Leiden. Geref. Kerk. Zondagmorgen te halftien en '8 avonds te halfzeven, ds. J. L. Schouton. Rynsburg: Geroform. Kerk. Zondag morgen te halftien en 's avonds te zes uren, prof. Noordzy, van Kampen. ii) Zy kon zich mot voorstellen hoe hot zyn zou, wannoer deze man weer het dorp verliet, wanneer door hun stille woning niet meer zyn geliefde stem kioak, wanneer zy hem niet meer met luchti3en tred do houten treden hoorde afspringen. He* het zijn zou, wanneer hy niet meer d« kloiro bank voor haar terocht schoof, niet meer langs den schilders ezel heen met een stralenden blik naar haar keek. Zy dacht, dat het hart haar zou breken, wanneer aan dat alles een einde kwam. Dikwyis, wanceer zy zyn oogon, welke haar als de mooiste op aarde voorkwamen, op zich zag rusten, welde uit haar hart de vurige bede op: „Biyf by nrj li: zal sterven zonder u t" Maar haar lipo-iu verbraken haar bedeesd stilzwygen niet. Yfaarom ook? H\j had immers gezegd, dat hy m mschenharten. kon door gronden. Dus wist >4j immers ook wat erin haar hart omging. Zy wa3 zich van haar eigen onwaarde tegenover hem zóó di?p bewust, zóó door drongen van zyn neerbuigende goedheid, en zóó hoog zag zy tot bom op, dat zy ook niet het minst»- dr.'.kbeold had van zyn gevoelens omtrent Hierdoor behield z(j haar kinderlyke onbe vangenheid in den omgang met een man, wiens zenuwen van verlangen trilden om haar mooie lippen met innige kussen te bedekken Aan den horizon gloeide nog het avond rood. De violen ontwaakten en verspreidden door 't geheele tuintje hun bedwelmenden geur. De y verzucht had den lammen jongen uit buurmanswoning achter do groene haag by den lindeboom gedreven, waar hy, met wrok in het hart, getuige werd van hetgeen hy reeds lang had zien aankomen. Hy staarde naar de plek, waar Greta een arme vrouw haar kind had ontnomen, wyl deze het brood, dat het jonge meisje uit huis had gehaald, in haar mand moest borgen. „Gy moet beter op den kleine passen, vrouwtje," zeide zy medelydond, torwylzyde magere wangetjes van het kind streelde. „Hy hoeft nog niets warms gehad en is vandaag niet erg goed." „Dat is naar. Wacht, ik zal melk halenl In de keuken is de kachel aan." Zy gaf do moeder het kind, snelde door de achterdeur het huis binnen en kwam spoedig met een kom dampende melk terug, ging haastig op de onderste steenen trede zitten, nam den jongen haar op schoot en drukte hem de kom aan de lippen. „Kyk eens hoe hy sliktI" riep zy lachend. „Hy smakt letterlyk van pleizier." „Geef hem my nu maar weer, na is hy zat," zeido do arme vrouw, den kleine den mond afvegend. „Wilt gy hem een kus geven, juffer?" Greta druk e haar lippen op zyn wang. „Goeden dag, kereltje!" zeide zy, in de handen klappend om hom te amuseeren. „Ga weor dezen kant uit, vrouwtje." Vriendelyk knikkend keek zy beiden na. Toen zy zich omkeerde, stond Klaussen vóór haar. Hy had gezien hoe Greta den kleine had gekust, en niets in de wereld kwam hem zoo benydens waar dig voor ais dit kind. „Goeden avond I" zeide zy biydo verrast. „Ik heb niet gehoord, dat gy my riept." „Ik heb u ook niet geroepen. Ik kwam, wyl ik u hier vermoedde, en zag juist hoe gy u met dat leelyke ventje afsloofdet. Wanneer gy eens wist hoe achteruitgezet ik my daarby gevoeldel Het is belachelyk van my. Het was een dwaas gevoel yverzucht. Kont gy dat ook?" „Neen," zeide zy verlegen. Hy boog zich diep over haar heen, zoodat zyn adem over haar goudblond haar streek. „Hebt gy nooit iets liefgehad, dat gy geen ander menschenkind gundet?" „Neen l" Toch, plotseling klaarde haar gelaat op. „Ja, toch wel, ik heb iets zeer liefgehad en wilde het gaarne voor myzelve behouden. Het was een vogeltje. Nicolaas Meissner mocht het ook gaarne ïyden. Moeder zeide, dat ik het hem op zyn verjaardag moest geven. Toen gaf ik het hem. Eerst ging het my wel aan hot hart. Maar zyn blydschap deed my ten laatste nog meer genoegen." „Gy moet niet meer aan dien leelyken jongen denken, als ik by u ben," zeide Klaussen hartstochteiyk. „Nooit meer aan hem denken. Beloof my dat. O, wanneer gy eens wist Hy hield opDe purperen gloed van den hemel omgaf haar met een magisch rood. „Er bestaat nog een andere wereld dan dit dorpje," ging hy voort. „De mooie vrouwen zyn daar koninginnen. Hebt gy nooit van die wereld gehoord?" „Jawel. Myn broer heeft er dikwyls over geschreven. Hy vond het een heeriyk leven. Ik heb nog goed onthouden, wat hy ons voor prachtigs daarvan vertelde. Ik had daarby altyd het gevoel alsof alles een sprookje was. En bet eindigde zeer treurig." „Maar do lust ontwaakte toch by u, eens in dit andere leven een kykje te nemen? Eens iets anders te leeren kennen dan dit treurige liulseiyke leven, de vlucht hooger te nemen, u vry te wiegen op de vleugelen van het geluk en van de de liefde?" Verlegen nam zy de banden van haar boeze laar en speelde daarmede. „Hebt gy het dan niet gevoeld," ging hy met vleiende innigheid voort, „dat ik dag en nacht aan niets anders meer denken kan dan aan u? Greta, zoo kan het immers niet blyvon; ten minste, ik verdraag de folteringen niet langer." Het angstgevoel van het scheiden kwam weer ovor haar. Zy drukte de handen voor haar gelaat en barstte in snikken uit. „Wilt gy weg?" vroeg Greta. „Dat wil ik," zeide Klaussen, terwyi hy haar bevende handen greep, „maar niet alleen I Van het eerste oogenblik, dat ik u zag, heb ik my tot u aangetrokken gevoeld. Het heeft my moeite genoeg gekost, myn gevoelens te verbergen, maar myn beeld moest zich eerst in uw rein, schuw hart geprent hebben, vóór ik u myn liefde wilde bekennen. Greta," hy kuste haar handen „wanneer gy om my weent dan ben ik zalig. Ik heb je immers zoo onuitsprekeiyk liefl Zeg, Greta, lieveling, wilt gy my ook liefhebben? Kunt go dat? Spreek!" Hy hield haar gevouwen handen tegen zyn borst gedrukt en legde den arm om haar schouders. Het was haar te moede alsof de grond onder haar voeten beefde, alsof de hemel zich boven haar hoofd opende en vreugde en zaligheid in onbegrensden overvloed haar deel werden. jGreUi" fluisterde hy hartstochtelijk, „zie my aan! Ik sterf van verlangen naar een blik." Zy sloeg de oogen op. Nog hadden zy een vochtigen glans. Maar uit hun donkerblauwe diepten straalde zulk een zachte, reine gloed, dat Klaussen als bed weid haar vast togen zich aandrukte. „Zeg oens: Ik heb je liefl" fluisterde hy met een gelukkig lachje. „Zeg het! Ik moot het hooren!" „Ik heb je lief," zeido zy bevend, „zoo lief als niets anders in de wereld. Maar ik weet niot, wat my overkomt, dat ik het jo eindolyk kan zeggen." Hy sloeg den arm vaster om haar heen en leidde haar naar de bank onder den lindeboom by de haag. Daarop ging hy zitten en trok het geliefde meisje naast zich en aan zyn hart. „Weet gy nu," fluisterde hy, „wat my op dit mooie stukje aarde boeide?" Zy knikte verheugd. „En weet gy ook," ging hy voort, „dat ik je nu voor altyd mot my neem? Want gy zyt de myne en ik ben de uwemyn vrouw zult gy zyn, Grota." En hy kuste haar op wangen en mond. Zy duldde dit gaarne. Achter de haag klonk het als oen kreunen. Maar het vreemde geluid ging zonder gehoord te worden in de avondlucht verloren. Door don moeiiykon gang van zyn mis vormde ledematen werd Nicolaas godwongen, de marteling, waaraan hy zich niet moer onttrekken kon en welke hy zichzelven op den hals bad gehaald, gehoel door te maken. Hy lag nu op den grond, om bet gelaat van den gelukkigen man niet moor te zien. {Wordi wvclgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1