H*. T2314 Zatefdag 14 April A0. 1900 .7 ï.io. §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Vijfde Blad Vervolg der Advertentiën. Te Koop: Openbare Vrijwillige Verkooping, Openbare Verkooping. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT I Yoor Lolden per 8 maanden. Franco per post.1 j Afzonderlijke Nommers 1.40. 0.05. PEUS DEE ADVEaTENTrëN: Van 1-8 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17j. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hot lncasseoren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Pinanciëele Kroniek, De Beursweek vóór de Paaschdagen met eleohls vier effectieve Beursdagen heeft in gewonen tyd nooit veel belangrijks te aanschouwen gegeven en zich slechts daardoor gekenmerkt, dat de affaires aan alle markten zooveel mogelijk beperkt bleven. Hoewei de tegenwoordige toestand niet bepaald als gewoon kan worden beschouwd, de oorlog in Zuid-Afrika toch in een hoogst onzekere toekomst doet blikken, is men langzamerhand met het oor logsbeeld vertrouwd geraakt, en dit te meer, naar- mato het duidelijker wordt, dat de oorlog nog zeer langen tijd zal aanhouden. Voor het oogenblik althans worden de gebeurtenissen in Zuid-Afrika met minder zenuwachtigheid gevolgd en toonen de markten grooter ongevoeligheid voor opmerk enswaardige wapenfeiten dan in den aanvang. Zelfs Londen, hetwelk by het begin van den oorlog een zeer duidelijko wankelbaarheid to aanschouwen gaf, heeft in den laatsten tijd een meer onver schillige houding aangenomen en zyn zelfs de goudmyn-aandeelen in een kalmer stadium geko men, waaruit zij niet zoo gemakkelijk meer als in het begin schijnen te worden opgewekt, zelfs niet by voor het Engelsche leger ongunstigo be richten. ,Ten slotte komen wij er toch wel," zegt het Engelsche speculatie-komplot, Ben halen dan onze schade mesr dan dubbel in". Zeker is het, dat de aanwezigheid van Rhodes te Londen niet zonder invloed gebleven is op de stemming ter Beurzo, al was zijn intocht geen uitbundig welkomstfeest, en schynt het, dat zijn tegenwoordigheid een grooter vertrouwen voor de mjjuwaarden heeft doen ontstaan. De groote terughoudendheid in zaken, waardoor de laatste dagen zich kenmerkten, ia in de eerste plaats toe te schrijven aan de feest-Beursvacantie- dagen. Zoowel in ons land, waar met een Beurs- sluiting van vier dagen is rekening te houden, als te Londen, waar onder het Beurspubliek ge woonlijk togen de Paaschdagen een ware exodus plaats heeft en de vacantie foitelyk nog iets ruimer genomon wordt, kan ouder dergelijke omstandig heden natuurlyk weinig belangstelling voor de fondsenmarkt worden verwacht, en het verloop dor vier Beursdagen is dan ook van niet veel betee- kenis. Toch mag niot onvermold blyven, dat de laatste Beursdag een betrekkelijk levendige markt te aanschouwen gaf, en de koersen voor verschil lende waarden, vooral voor Amerikanen, in opmer kelijk vaste stemming verkeerden, altijd de op handen zijnde vacantie in aanmerking nemende. Het blijft toch een feitdat vooral de speculatie geen heil ziot om zaken te ondernemen, wanneer vier dagen van volslagen stilstand in het voor uitzicht zijn. De kroniek over dezo week kan dan ook zeker niet als een der belangrijkste gelden en geeft, de politieke omstandigheden buiten de Beursbe8chouwing latende, weinig te vermelden. Een verschijnsel, dat bovendien telken jare in het voorjaar valt op te merken en meewerkt om eonige meerdere gereserveerdheid in het leven te roepen, ia het duurdere geld. De verklaring hiervoor is te vinden in de grootere geldbehoefte voor de uitbetaling der dividenden der onderscheidene Maat schappijen, waarvoor de tijdelijk belegde middelen worden opgevraagd. Iü normale omstandigheden ia deze periode echter van niot langen duur. Onder- tusschen ondervinden do Hollandsche Staats fondsen den invloed van den hoogeren prolongatie- koers; zjj bleven ook deze week in gedrukte stemming, terwijl de omzet weinig te beduiden had. De verschillende Potroleumwaarden bleven meestal verlaten; de andera nogal leven dige boek der Koninkljjko had nu ook een slil aanzien en was daar een fiauwo houding op te merken. De laatste gopubliceerde opgaaf der productie toonde wederom vermindering aan en dit bleef natuurlijk niet zonder ipvloed op de markt. Een geheel andere strooming heorschte in de afdeeling der tabakswaarden, welke bijna aanhoudend gnnstig gestemd bleven en zelfs voor enkele soorten bijzonder geanimeerd waren, zoo wel in verband met de uitkómsten der gehouden inschrijving, als met de verwachting, dat bij de vol gende veiling niet minder voordeolige prijzen zullen worden gemaakt. De meening althaDS is, dat de volgende partijen wederom uitstekende qualiteiten zullen bevatten. Met het oog op dezo omstandigheden is het niet te verwonderen, dat voor enkele Maatschappijen buitengewoon gun stige resultaten in hot verschiet liggen, en onder deze waren voornamelijk' Deli-Plantage, Amsterdam-Deli on Padaug-tabak gefavoriseerd. Cultuur -aandeelen bleven vrij wel verlaten, alleen eenige belangstelling voor aandeelen suikerfabriek Badas in verband mot de hangende reorganisatie-voorstellen. M y n- waarden eveneens zeer stil, alleen voor aan deelen Noord-Celebes Mynbouw-maatschappy bestond een oogenblik goode vraag Europeesche Staatsfondsen waren hier zoer stil,'in afwyking van het buitenland, waar vooral voor Italianen, Spaansohe en Portugeesche waarden een opgewekte stemming bleef heerschon. Alleen hadden ook hier Portugeezen een levendig verloop in verband met de ijverige pogingen der regeering om nu een afdoende regeling met de houders van bui- tenlandsche schuld tot stand te brongen. Natuurlijk ontbreekt het ook thans in Portugal zelf niet aan heftige oritiek, voornamelijk neerkomende op de overweging, dat Portugal thans méér aanbiedt dan men meont, dat het land zal kunnen nakomen, en dan een tweede débftcle nog meer onheil zou stichten dan de eerste. Intusschen mag ook niet uit het oog worden verloren, dat de onderhan delingen, tot nu too gevoerd, blijkbaar niet defini tief in naam der rogeering geschieden, ten minste nog niet als bindend mogen worden beschouwd, doch meer als voorloopige pogingen moeten gelden om tot een punt van overeenkomst te geraken, waarop dan nader do definitieve overeenkomst zou worden aangegaan. Mexicanen bleven vast, maar mot weinig handel, Brazilianen daarentegen waren be langrijk hooger in aansluiting met de gunstige stemming, welke voor deze waarden in den laat sten tyd te Londen heersohendo is. Wel was een oogenblik op de Londensche markt een kentering waar to nemen, doch de gunstige houding bleek sterker te zyn en de laatste berichten melden een zeer opgewekten handel. Peruvian*waarden volgden dezo beweging zeer getrouw na. Na de bolangrylco koersverheffing der vorige week, kwam een oogenblik van reactie, voornamelijk door grooton toevoer van fonds voor winst-realisatie, dooh de eindstemming was wodorom vaat. Onder de Nederlandsche Spoorwegwaavden waren obligatiën Staatsspoor ineeraangeboden in verband met do nieuwe uitgifte, Nederl. Zuid Afrik. Spoor daarentegen vast in aanslui ting by de gunstige stemming op de Duitsche markt. Amerikaansohe Spoorwogwnarden waren wankelend, met uitzondering van enkele soorten, welke een geprononceerde houding bleven behouden. Aanvankelijk bleof Nieuw-York zeer flauw en gedrukt in verband met groot aanbod van de speculatie, welke haar verbintenissen voor de feestdagen wilde afwikkelen, terwijl ook de wis selkoers op Londen ongunstiger werd en daaraan verwachtingen van goud-uitvoer werden verbonden. Het is zeker niot te verwonderen, dat na de lang durige sterke ryziDg der golieelo Amerikaansohe spoorwegmarkt, eindelijk een tijdperk van grootore gevoeligheid is aangebroken, waarin de markt meer onderhevig is aan kleine schokken, door weinig beduidende omstandigheden in het leven geroepen. Natuurlyk werd ook de „Bankstaat" ten tooneele gevoerd, en aangezien de eorste gewogen en on gunstig bevonden werd, betaamde het der specu latie om daarover ougorustheid te doen bljjken en mitsdien groote realisatiön uit te voeren. Mot het oog op de nieuwe Bankwet begint echter in dezen tijd een meer of minder ongunstige Bank staat veel van haar beteekenis te verliezen, vooral met het oog op hetgeen ten gevolge dier wet in de toekomst te vorwachten is. Er zyn geen andere symptomen dan een lang durige gunstige ruime geldmarkt te mogen vot- wachten en dit op gronden, waaraan de financiers kringen in Amerika het grootste vertrouwen schenken. Het is dan ook te verwaohten, dat de wijziging der geldmarkt een grooten invloed ten goede zal uitwerken. Daarbij komt nu ook, dat de vooruitzichten van den graanoogst steeds gunstiger beginnen te worden en vooral de verwachtingen van het katoeuvervoer hoog gespannen zyn, zoodat uit dien hoofde groote spoorweg-ontvangsten onge twijfeld zyn weggelegd. Alleen de nadorende Presidentsverkiezing ver oorzaakt gewoonlijk een minder of meer gevoelige reactie en brengt gewoonlyk ook de markt in flauwere stemming. Doch de verkiezingscampagne heeft, nu do strijd om goudon of zilveren standaard voorgoed is uitgestreden, ook al een belangrijken, zoo niet den belangrijksten, factor verloren, zoodat men ook daarom nu geen al te groote afwijkingen voorziet. Ten slotte waren de koersen te Londen voor Amerikaansohe waarden veel gunstiger dan waartoe de Nieuw-Yorksche noteoringen aanleiding gaven te verwaohten en was de houding hier dan ook niet ongunstig. Merkwaardig vast blijven gowone Unions, welke, na een korte wankeling, met hernieuwde kracht den verloren prys weer grooten- deels konden herwinnen, waarbij blijkt, dat Nieuw- York voor deze waardon meer dan gewone belang stelling aan den dag legt. Aandeelen Baltimore &Ohio haddon eveneens een gunstig verloop, met groote vraag voor Nieuw-York, in verband met de enorme vermeerdering der netto-ontvangsten over Maart. Rijnlandsche Bank. Bodegraven. Donderdagavond jl. hielden do aandeelhouders van de Zwem- en Bad inrichting „Rijnstroom" alhier, oen vergadering waarin als bestuursleden zyn herkozen de hoeren J. A. Van Oliesel Grothe, A. Yan Ramshorst, K. Douwes Dokkor, G. Batelaan en A. Van dor Harg. Door den secretaris werd verslag uitgebracht over het vorige jaar. Dit verslag was zeer ongunstig, zooals te verwachten was; immors, door den sluisbouw in don vorigen zomer alhier, was de Rijn afgedamd, ten gevolgo waarvan „Rynstroom" niet over stroomend water kon beschikken, waardoor van de gelegenheid tot baden en zwemmen weinig gebruik werd gemaakt. De penningmeester deed rekening over het afge- loopen jaar, welke werd nagezien on goed gekeurd. Verder word besloten aan den Raad dezer gemeente een verzoek te richten, om subsidie te verkiygen tot dokking van het tekort. Door den hevigen storm, die er op Goeden Vrydag woedde, werden op enkele boorderyen, alhier, gaten in do rieten daken geslagen. In het dorp waaiden ook schoor- steenen omver en werden hier en daar pan- non van de daken gerukt. Vrydag 20 April a. s. zal de zangvereeni- ging „Harmonie" in hethotol „Van Haaften", alhier, een openbare uitvoering geven. Wy hopen, dat hot vergevorderde seizoen geen oorzaak moge zyn van oen minder trouwe opkomst van het publiek. Tot aanvulling van ons bericht in dit blad van Maandag j.l. diene, dat de landbouw- afdeellng alhier, behalve zoogenaamde Fransch- jes, ook pogingen zal aanwenden, om een flinke verzameling Edammer en gewone Goudsche kaas naar de wereldtentoonstelling te Parys te zenden. Boskoop. By Koninklyk besluit is met ingang van 16 Mei a. 8. benoemd tot direc teur van het post- on telegraafkantoor te Boskoop de heor B. H. 0. SchSuikes, thans in geiyke betrekking te Zwartsluis. Hillegom. Vanwege het Nederlandsche Jongelings- Verbond zal de Paaschvergadering van den ring „Leiden en Omstreken" worden gehouden in het Evangelisatie-lokaal aan de Meerstraat, alhier, op Maandag 16 dezer, des voorm. te 11 uren. De vergadering van den gemeenteraad Is bepaald op Woensdag 18 dezer, des voorm. to 10 uren., Lisso. De hyacinten bloeien reeds vry aardig, ondanks het koude weder; zelfs hier en daar zyn reeds kleine partyen voor de Engelsche markt afgesneden. Met de Paasch dagen wordt vcol bezoek aan do bollenstreek verwacht; de vroolyko tinten op de velden geven alles reeds een feesteiyk aanzien. Toch zullen we niet genieten van een totalen bloei, daarvoor hebben wy te weinig zon gehad. Vermoedeiyk zal het toppunt van den bloei 8 dagen na Paschen valleD. Aan de planten zeiven is tot nog toe niet veel schade gedaan door de nachtvorsten. Enkele soorten hebben een weinig geleden, doch het bepaalt zich tot zeer enkele party en. Oude-Wetering. Op Paaschmaandag hoopt do Chr. Zangvereeniging „Halleluja" alhier een uitvoering to geven te zeven uren 'savonds in de Chr. school. Reeds een tiental jaren is deze nuttige vereeniging thans onder haar directeur, den heer A. Van Loon, van Lei- muiden, werkzaam om den lust voor den zang by oud en jong op te wekken. Aan den heer A. F. Muller, Ryks-veearts, alhier gestationneerd, is vanwege de provincie een jaariyksche toolago van f 150 toegekend. Tor-Aar. De verpachting van het gras- gewas zal vanwege do gemeente worden ge houden op Donderdag don 2östen April a. s., des avonds te 7 uron by den kastelein J. Van der Laan, van de bermen langs den weg te Langeraar, en op Yrydag den 27sten April d. a. v. des avonds te 7 uren, by J. Van Rossenberg, van de grasbermen, gelegen langs don weg te Korteraar. Zoeterwoudo. Aan het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur H. Joannes den Dooper Ont hoofding alhier is over het jaar 1899 als Ryksbydrage in de kosten van het onderwys voor elk der beide scholen, de jongens- en meisjesschool, toegekend een bedrag van f 400. Door ingezetenen alhier zyn voor het seizoen 1900/1901 12 groote vischakten en 20 kleine vischakten aangevraagd. Het biykt dus, dat er in deze gemeente nogal lief hebbery voor visschen bestaat. Aan don lotoling der lichting 1895 uit deze gemeente P. P. Overdyk, aan wien een buitenlandsch verlof is verleend, is tevens uitstel verleend van het in do maand Juni a. s. te houden onderzoek over de verlofgangers der militie te land tot op een nader te bepalen dag in de maanden November of December a. 8. Zegwaard-Zoetorineer. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de hoer J. J. Kot zyn functie aanvaardde als hoofd dor Chr. school alhier. Door treurige familieomstandigheden 1 moest eonige i'eesteiyke viering van dezen herinneringsdag achterwege blyven. Door de ingezetenen was een flinke som byeengebracht, waarvoor o. a. een prachtige pendule met candelabers was gekocht, welke hem, ver- gezeld van e*n album, vermeldende de namen der gevers, Donderdagmorgen doorDs.Bootsma met een toepasseiyk woord in de school werd aangeboden. Ook in deze gemeenten zyn ten behoeve der Transvaalsche stridors kleedingstukken vervaardigd. Door de meisjes der naaiver- eeniging en der breischool alsmede door enkele particulieren zyn in korten tyd 82 bouffanten en 27 paar polsmoffen vervaardigd, welke in twee kisten door mevrouw Bootsma aan mej. Kuiper te Amsterdam zyn opgezonden. Woubrugge. Op 1 Juni a. s. zyn van het bestuur van den polder Vier-Ambacht periodiek aftredend de heeren Heemraden W. Timmers te Rynzaterwoude, M. C. Piek to Oudshoorn en 0. Langeslag te Woubrugge, ter vervulling van welke vacaturen de stemming is bepaald op 26 Apiil a. s., te gelyk met de vaststel ling der Tokening over 1899 en begrooting voor 1900. Alhier is onverwacht, op ruim 80-jarigen leeftyd, overleden de heer Jb. Van der Boon, do laatste jaren zy'ns levens president-kerk voogd by de Ned.-Herv. Gemeente, en voor zitter van het bestuur der byzondere school te dezer plaatse. Waddingsveon. Door de dames, die zich tot een commissie gevormd hadden tot inzameling van gelden ton behoeve onzer Transvaalsche vrienden, is gecollecteerd de som van f 220.93. De gemeenteraad heeft benoemd tot onderwyzer aan school B don heer M. F. J. Wolters, met ingang van 14 Mei a. s. Do jaariyksoho prysultdeelingen tot bevordering van getrouw schoolbezoek hebben by het begin der Paaschvacantle op do boido openbare en de beide byzondere scholen plaats gehad. Horliol |jko Berichten. Rynsburg. N.-Horv. Kerk. lsten Paasch- dag, 's morgens te halftien Ds. H.Van Druton, bevestiging van nieuwe lidmaten. 'e Avonds te vyf uren, Ds. H. Van Druten. 2den Paaschdag, 'a morgens te halftien, Ds. H. Van Druten. Gereform.Kork. lsten Paaschdag, 's morgens te halftien, Ds. W. B. Renkema. 'sAronds te zes uren Ds. W. B. Renkema,' 2den Paaschdag, 's morgens te halftien, Ds. W. B. Renkema. Woubrugge. Geref. Kerk. Zondag (lsten Paaschdag), te tien uren en 's avonds te half- zeven, de heer Hiensch, van Veenendaal. Maan dag (2den Paaschdag), te tien uren dezelfde. Ter Afdeeling van den Ned. Protestanten bond zal alhier Zondagavond (lsten Paaschdag) te halfzeven, godsdienstoefening worden ge houden, welke zal worden geleid door Ds. G. A. Lolcama, Ned.-Horv. pred. te Boskoop. Hazerswoude: Nod.-Herv. Gemeente. Eersten Paaschdag, 's voormiddags te halftien, ds. K. W. Vethake, van Leiden, 's Namiddags te twee uren, ds. Broers, van Benthuizen. Tweeden Paaschdag, 's voormiddags to halftien, ds. C. Hartwigsen, van Leiden. Geref. Kerk. Eersten Paaschdag, 's voor middags te halftien en 's avonds te halfzeven, en Tweeden Paaschdag, 's voormiddags to halftien, ds. J. L. Schouten. een bruin Merriepaard, oud 11 jaar, mak in alle tuigen, by J. VAN LIEROP Pzn., Hoogewerf, Hillegom. 3310 5 Ten overstaan van den Notaris P. C. L. EIKENDAL te 's-Gravenhage, zullen op Woensdag, 25 April 1900, worden geveild en op Woensdag, 2 Mei 1900, in het openbaar worden verkocht telkens des voormiddags te elf uren, in het Koffiehuis van den Heer RADEMAKER te Leiderdorp: Perceel Ecu. Eenige perceelen uitmuntend MOESLAND, met daarop staande steenen SCHUUR, gelegen aan den Lagen Rfindyk, onder de gemeente Leiderdorp, bekend op den perceelsgewfizen kadastralen legger dier Gemeente, onder Sectie B, num- mors 373, 374, 375, 376, 377, 878, 379, 380 en 381, te zamen groot 95 aren 13 centiaren. Perceel Twee. Eenige perceelen uitmuntend WEILAND en WATER, vroeger Lustplaats of Bosch, zeer geschikt voor Moesland, gelegen aan den Lagen Rfindyk, in den Kalk- polder, onder de Gemeente Leider dorp, bekend op den perceelsgewyzen kadastralen legger dier Gemeente onder Sectie B, nummers 383, 384, 385, 386, 887, 389 en 391, tezamen groot 2 hectaren 8 aren 38 centiaren. Perceel Drie. Eenige perceelen uitmuntend WEI- of HOOILAND, ge logen in den Kalkpoldor onder de Gemeente Leiderdorp, bekend op den perceelsgewyzen kadastralen legger dier Gemeente, onder Sectie B, num mers 315, 316, 317, 269, 270 en 262 te zamen groot 7 hectaren 85 aren 37 centiaren. Ingeval van separaten verkoop der vorkoopsperceelen twee en drie, dan wordt ten behoeve van perceel drie en ten laste van perceel twee ge vestigd het servituut om over het perceel twee: 1. zoo na mogelijk langs de kade, strekkende langs het kadastrale perceel water nummer 372, beesten te leiden, doch niet andera dan vastgehouden met de hand, en 2. des zomers langs dien zolfden leid- weg met een voer hooi of ledigen wagen te ryden van- en naar den Lagen Ryndyk, tot op dien dyk, over den toegang tusschen dien dyk en het leidend erf. Het verkoopsperceel drie geniet een recognitie van f 8 per jaar wegens het gebruik van het molenerf, dat ter bede is afgestaan aan den Kalk- polder. De laatste aanslag in de polder- lasten voor perceelen twee en drie bedraagt 39.88; die in de grond belasting voor perceel een f 15.76, voor perceel twee 14.51 en voor perceel drie f 55.14; terwyi de laatste aanslag in Rynlands bundergeld be draagt f 12.101/} voor alle perceelen te zamen. Het verkoopsperceel een ls ver huurd tot en met 81 December 19Ó2 aan den Heer G. DE KONINtt v#or f I8ê ia trt J&êL. Do vorkoopsperceelen twee on drie zyn verhuurd tot en met 24 December 1902 aan den Heer G. DE JONG Jzn. voor f 950 In het jaar. By den afslag zullen verkoopspor- ceelen twee en drie ook gecombineerd worden opgehangen. Voor de schotsteekening en uit voerige omschryving der perceelen zie men de verkoopbiljetten. De perceelen zyn te aanvaarden onder gestanddoening van de looponde huren, by de betaling der kooppen ningen op 1 Juni aanstaande. Nadere information on verkoop- biljetten zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris EIKENDAL, in het Noordeinde nummer 88 te 's-Gravenhage, alwaar de verkoops- voorwaarden, de bewyzen van eigen dom en de loopende huurcontracten ter inzage zullen liggen. De verkoopsvoorwaarden zyn mede tor inzage by den Heer RADEMAKER te Leiderdorp. Verkoopbiljetten zyn gratis te be komen by genoemden Notaris EIKEN DAL en den Heer RADEMAKER te Leiderdorp. 2807 101 in het Notarishuis aan Den Burcht te Leidon, by opbod Zaterdag 28 April, by afslag Zaterdag 5 Mei 1900, beide dagen des avonds te lialf- aclit, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLA VERWIJDER Notaris te vau No. 1. Het goed onderhouden HUIS en ERF, bestaande uit: BENEDEN HUIS met afzonderiyke BOVENWO NING en TUIN, te Leiden, aan de Steenstraat Nos. 5 en 7, groot 1 are, 33 centiaren; het Benedenhuis bevat: Gang met wit marmer bevloerd, Zy- kamerlje, Alkoof, Slaapkamer, grooto Voorkamer met Alkoof, Achterkamer, Kelder, groote Keuken met Aanrecht- bank mot marmeren blad, Tuin mot Waranda, Schuurtje, Zolder met twoo Kamertjes en Vliering; de Bovenwo ning bevat: Gang met parkotvloer, twee Voorkamers, Alkoof, Slaapka mer, Portaal, Slaapkamer, grooto Keuken, Zolder met tweo Kamertjes en Vliering. Do Kamers zyn behangen, voorzien van vele Kasten, Stookplaatsen, waar van eonige met marmeren Mantels en verdere gemakken. Het perceel hoeft Gas- en Duin waterleiding. Het Benedenhuis is verhuurd ge weest voor f 360. per jaar. De Bovenwoning is verhuurd tot 1 Mei 1901 met 5 optiejaren voor 'f 250. per jaar, hebbende de huur ster het recht de huur te doen ein digen ten allen tyde, na eene vooraf gaande waarschuwing van 8 maanden. No. 2. Het onlangs nieuw gebouwd HUIS, te Leiden, aan de Boorhave- straat No. 1, waarin Bierhuis, groot 30 centiaren; bevattende: Voorportaal, twee Lokalen en beschoten Zolder. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. Verhuurd voor f 2.50 per week. No. 8. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de Lammerenmarkt No. 80, groot 54 centiaren; bevattende beneden: Gang, Voorkamor, Binnenkamer, Kel der, Keuken on Plaats, boven: Voorkamer, Achterkamer en Zolder. Do Kamers zyn behangen, voor zien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd voor f 3.— per week. No. 4. Het HUIS en ERF, te Leiden, motTUINTJE, in de Hoefstraat No. 17 en uitkomende aan den Vestwal, groot 85 centiaren; bevattende beneden: Gang, Voorkamer, Binnenkamer, Ach terkamer, grooto Keuken en Tuintje,; boven: Voorkamer,Tusschenkamer, Achterkamer, Zolder mot Bergplaats en Vliering. De Kamers zyn behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd geweest in twee gedeel ten voor f 4.— per week. De perceelen zyn te bezichtigen: Nos. 1 en 2 des Maandags en Woens dags, van 1 4 uren, en Nos. 3 en 4 daags vóór en op de dagen van vei ling en afslag, van 10 2 uren. Te aanvaarden by de betaling der kooppenningen 21 Mei 1900. Meerdere inlichtingen zyn te be komen ten kantore van genoemden Notaris KLAVERWIJDEN, Plant- soon 45, alwaar op iederen werkdag tusschen do veiling en den afslag van 10-3 uren, verhoogingen worden aangenomen tegen genot van l/s ge deelte van elke verhoogsom. 3306 89 De Notaris L. A. T. BINNENDIJK, te N o o r d w y kzal op Donderdag 19 April a. s., des morgens te II uren, ln het Badhotel van den Heer W. H. VAN KONIJNENBURG, te Noord'vijlt aan Zee, verkoopen: le. Een WOONHUIS, bevattende: 10 vei h ekken, Keuken, By keuken, Achterhuis, Kelder, Zolder met SCHUURTJE, ERF on BOUWTER REIN, te Noordwyk aan Zee, aan de Hoofdstraat, groot 6 areD, 60 centiaren. Te veilen in 2 perceelen. 2e. Een WOONHUIS, bevattende: 2 vertrekken, Aehtorhuis, Wasclihuis, Kelder, Zolder, met groote houten SCHUUR, ERF en BOUWTERREIN aldaar, aan den Achter weggroot ongeveer 24 aren, 90 centiaren. To veilen in 3 percoelen. 8e. Een WOONHULS, bevattende: 3 vertrekken, Achterhuis, Kelder, Zolder, met ERF en BOUWTERREIN aldaar, aan de Hoofd straat en den Achterweg, groot ongeveer 16 aren, 20 centlaren. In 2 perceelen. Te bezichtigen het 1ste perceel des Maandags en Woensdags van iedere week en de overigen op alle werk dagen en te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen op 15 Hiel a. 8., met uitzondering van de schuur yan perceel 2, die aanvaard kan worden 1 Juni a. s. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. 2800 39

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 17