DAIES-0 VERHEIDEN Trüwilla TOwiin, 59 Rijwielen, WISBRUS LIFFMAffl, Rijwiel-Veiling. ADVERTENTIES. CURATEELE. WINKELJUFFROUW. F. Lz. BERtiülJIS, JDE NIEUWE zijn Leden geötaleerd. Te gelijk berichten wij, dat wij een geheel nieuw Magazijn voor het artikel DAMES-OVERHEMDEN en BLOUSES hebben ingericht, waar tevens gelegenheid bestaat tot passen. Haarlemmerstraat 116, scxnjnr oveb de donkebsteeg. Hot is zeker, dat de Boeren de "water werken by Sanna's Poet, en ook Bosmanskop nog bezet houden, dat een commando van ©on paar duizend Boeren by De-Wetsdorp gelegerd' is, dat Wepener ingesloten is on Rouxvillo door de Engolschcn ontruimd, terwijl ter weerszyden van den spoorweg tusschen Bloemfontein en Springfontein Boeren gozien 7,yn, en er voorpostengevechten geleverd zyn by Leeuvvvlei, oen 40 KM. ton westen van Bloemfontein, en het onrustig is in don omtrek van Fauresmith en Phillppolis. Aan allo zyden wordt Roberts' hoofdmacht dus verontrust, en alleen do verbinding over Springfontein naar het zuiden Is of althans was, oen paar dagen geleden nog onge stoord. Voorts erkennen do Engolsche bericht- gevors, dat de geheelo streek van den Vrystaat ton oosten van den spoorweg zich nog, of weer, in handen van de Boeron bevindt. Een belangrijk boricht is ook, dat de Boeron tot op weinige kilometers van Bethulié opgerukt zijn; over deze plaats loopt een der lynou waarin do spoorweg van Bloemfontein naar do Kaapkolonie zich by Springfontein vertakt. De Engolschcn te Wepener, Kaapsche vry- willigers, die onder bevel staan van kolonel Dalgettv, hebben nog oen uitweg naar Basuto- land, want Wepener Kgs v.Vdi op de grens indien do Basuto's hen ten minste willen op nemen. Sommige berichtgevers denken, dat (ie Boeren de grens van Basutoland zullen overtrekken om Wepener ook aan die zyde in te sluiten; misschien zouden zy dat wel gaarne zien, want Sir Godfrey Lagden zou dan een krachtig argument kunnen aanvoeren om Lerothodi te bewegen, gemeene zaak te maken mot de Engelschen tegen de Boeron over do barbaarschheid van zulk een streven is men natuuriyk al lang heen. Maar juist om die reden, meent d6 „N. R. Ot.", zullen do Boeren het wel laten. lntusschon hecht zy aan het feit, dat de Boeren zich nu overal om Roberts heen ver toond hebben, met een boweogiykheid waarby de onbeweeglijkheid van het Engelsche loger wol sterk afsteekt, voorshands niet altevool gewicht, althans niot ter zake van den invloed op do krijgsverrichtingen die nog volgen zullen. Zocdra Roberts paarden, voedsel en kleeren genoeg gekregen heeft uit de Kaap, kan hy naar het noorden oprukken, en hy zal het dan wel zeer spoedig doen, na die gedwongen rust. Hy moet dan wel is waar een nóg uit gestrektere verbindingsiyn beschermen, maar daar staat tegenover dat de verspreide Boeren- commando's daar ook niet in het zuiden van den Vrystaat kunnen bl^j ven, en die communi catielijn dus minder ernstig bedreigd wordt. En dan, de Engolsche troepen zyn zóó talrijk dat de behoefte aan eenige duizenden, zelfs tienduizenden méér om de spoorwegen te bewaken, geen overwegend bezwaar kan zyn. Het onaangetast houden van den verbin dingsweg BloemfonteinKaapkolonie, d&t is voor het oogenblik het gewichtige punt. Lord Kitchener, die to Bloemfontein behoort te zyn ais chef van den generalen staf, moet weer een inspectiereis langs de iyn ten zuiden van Bloemfontein gemaakt hebben, en men zegt zelfs, dat hy persoonlyk belast biyft met de zorg voor deze belangryke zaak. (De Kitche ner, die onlangs in het Weeten togen de opstandelingen optrok, was oen andere Kitche ner, waardoor verwarring is ontstaan en men ovoral naar Kitchener ging zooken.) Een Engelsch blad heeft de opmerking gemaakt, dat Kitchener reeds in Soedan geleerd heeft, hoe hy een spoorweg bewaken moet, want daar had hy een fijn van veel honderden my Ion, van Wadi Haifa naar Omdoerman, te beschermen. Ma3r de militaire medewerker van de „Daily Chronicle" stelt daar tegen over, dat Kitchener in Soedan met een byzon- dor lakschen vyand te doen had, die zyn verbindingsiyn nooit zelfe maai* bedreigde, en dat de lyn ook gemakkeiyk te bewaken was, daar men ze alleen kon naderen langs be kende karavanen wegen, waar de putten bezet waren door de Egyptenaron of hun bondge- nooten. Het vraagstuk is in den Vrystaat heelwat ingewikkelder. Dat geldt echter, zou de „N. R. O." zeg gen, voor al de Britsche officieren gelykeiyk, en dan schynt 't haar toe, dat Lord Kitchener, ten nadeele van de Boeren, hier wèl de man op zyn rechte plaats is. Do medewerker van de .Daily Chronicle" uit ook zyn verbazing en by hen, die warm zyn voor do zaak der Boeren is 't een oudo klacht over het feit, dat de verspreide com mando's den spoorweg nog niet opgebroken hebben. Maar hy voegt er terecht by, dat „tonzy zy een punt aan don spoorweg bezet kunnen houden, of een sterke positie, diode lyn bestrykt, do vernieling van een enkel stuk spoordyk, het wegnemen van een aantal rails en dwarsleggers, het laten springen van een kleine brug of overgang, voor do Engel- schen geen ernstige zaak is. Het nadeel, hun aldus toegebracht, zou binnen enkele dagen, misschien uren, hersteld zyn, en slechts een tydeiyke belemmering in het verkeer veroor zaken." Inderdaad zouden de Boeren het moeten doen op verscheiden punten achter eenvolgens, of een brug over de Oranjerivier zeer ernstig beschadigen, om van zulk een coup-de-main veol voordeel te trekken en Lord Roberts in ernstige verlegenheid te brengen. De in dat opzicht werkeiyk gevaarlyke punten lagen, geiyk do deskundige van de „Daily Chronicle" opmerkt, verder in het zuiden, in de bergachtige districten der Kaap kolonie maar die gelegenheid hebben de Boeren ongebruikt laten voorbygaan. Na do quaestif» van de verbindingsiyn komt die van de paarden. Nieuwe worden aange voerd by massa's, maar als de sterfte onder de Engelsche paarden werkeiyk zoo ontzet tend groot is als men zegt en er is geen reden om er aan te twyfelen dan kan dit bezwaar slechts tydeiyk opgeheven worden. De Boeren schynen van gebrek aan paarden lang niet zooveel last te hebben; Burnham, de Amerikaansche spoorzoeker, heeft nog pas de talrykheid, snelheid en goeden staat van hun ry- en trekdieren geprezen. De zaak is niet alleen dat de Boeren gezouten paarden hebben, maar ook dat ze allen weten hoe ze er mee moeten omgaan, en dat weten lang niet alle Engelschen, vooral niet onder vreemde omstandigheden en een vreemd klimaat. Lcsiag over dc Trouwenbewegiiig» Uitgonoodigd door de onlangs opgerichte Leidsche afdoeling van de Yoreonigiag voor Vrouwenkiesrecht, hield Mevr. Versluys Poelman gisteravond in de kleine Nut3zaal een lezing, die door een groot aantal belang stellenden werd bygewoond. Spreekster begon met een kort overzicht van de geschiedenis der Vrouwenbeweging in ons land, waaruit bleek, welk een groote ver andering er in de publieke opinie in korten tyd heeft plaats gegrepon. De spot on min achting, waaronder de voorgangstors en ook do Vereoniging voor Vrouwenkiesrecht in do eerste jaron van haar bestaan (zy is in 1894 opgericht) had to Ijjdon, hebben plaats go- maakt voor waardeering. De Vereeniging telt thans 14 afdeelingen met ruim 1200 leden. Ons land kwam achteraan, maar in korten tyd is hier meer gedaan dan elders, zoodat w(j niet veel by andere landen ten achter zyn. Spreekster boantwoorddo daarna de vol gende vragen: Uit welke behoeften is de vrouwenbeweging ontstaan? Onder welke vormen vertoont zy zich? Wat is het eind doel en op welko wyze is dat te bereiken? Wat het eerste betreft toen door machines en de grootindustrie het werk in huis de vrouw uit de hand was gonomon, trad de vrouw buiten het gezin en kwam haar ver houding tot de wet aan den dag. Het bleek, dat vele beroepen en betrekkingen voor haar waren gesloten, dat zij geen rechten had op hare kinderen geen recht op het geld, door haren arbeid verdiend geen recht op den arbeid zelf. De vrouwenbeweging berust dus op economischen grondslag. Hot zyn voornameiyk twee richtingen, waarin de vrouwenbeweging zich openbaart. De eene, die het verkrijgen van betere toe standen op dit oogenblik ten doel heeft, hetero huweiykswetten, uitbreiding van den werk kring der vrouw, hoeft vereenigingen doen ontstaan, als Vereeniging ter behartiging van de belangen der vrouw te Rotterdam, vak- vereenigingen als Thugater, do Naaistorsbond, Dienstboden vereeniging, Vereeniging tot onder linge Vrouwenbescherming. Do Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht vertegenwoordigt de andere richting, die in meerderen invloed der vrouw in de eerste plaats een groot voordeel voor de maatschappy ziet. Evenmin als in het gezin kan de vrouw in de huishouding van den Staat gemist worden; do vraag is niet, of zy met den man golijk staat, neen, Juist, omdat zy anders is dan de man, heeft zy in do maatschappy haar eigen werk te vervullen. Als einddoel der vrouwenbeweging noemde spreekster: Herstel V3n hot evenwicht in de maatschappy, dat verbroken is door den overwegenden invloed van den man. Daar toe is noodig vaste aaneensluiting der vrouwen, zooals in ons land is verkregen in den Nationalen Vrouwenraad, Jn wyderen kring in den Internationalen Vrouwenraad. Alleen Indien de vrouwon zelf kiesrecht hebben, kunnen zy ingrypendo veranderingen verwachten. Een groote schrede voorwaarts in deze richting is het zeker, dat politieke partyen van verschillende richting Vrouwenkiesrecht op hun programma hebben geplaatst en dat de kiesvoreenigingen beginnen vrouwen als leden toe te laten. Van de gelegenheid tot het doen van vragen en opmerkingen werd gebruik ge maakt door de heeren prof. Tichelaar, Lorentz en Offerhaus, die allen voorstanders van Vrouwenkiesrecht bleken te zyn. Op een vraag van prof. Offerhaus of de vrouwen iets dachten te doen naar aanleiding van het voorstel, om do vrouwelijke leden der Nod.- Herv. Kerk stemrecht te geven, kon mevr. V.-P. bevestigend antwoorden, met de voor lezing van een adres en een manifest, die eerlang zullen worden verzonden. De prosidente sloot hierop de vergadering met een woord van dank aan het publiek voor de talryke opkomst en de getoonde be langstelling en aan mevr. V.-P. voor haar boeiende en degolyke rede. Een twintigtal nieuwe leden trad tot de Vereeniging toe. 17 el egram me n. LONDEN, 10 April. B0.) De avondbladen bevatten een telegram uit Pietermaritsburg Een hevige kanonnade begon hedenmorgen by Elandslaagte. PARIJS, 10 ApriL (B. O.) De ministerraad heeft besloten den minister Delcassé te mach tigen om graaf Berry niet te antwoorden op diens vraag omtrent het vervoeren van troepen door de Engelschen over Beira. PRETORIA, 7 April. {B. O). Uit Mafeking wordt bericht dat in den nacht van 6 April een troep gewapende Kaffers door de linie der Burgers heen brak. Zy werden echter vei> volgd, in een bosch omsingeld en beschoten met een Maxim Nordenfeldt. Daarna bestormden de Boeren hun stelling en doodden 31 Kaffers, die zich tot het uiterste verdedigden. Er wordt gemeld dat er schermutselingen plaats hebben by Biggarsberg en in denVrystaat. BULUWAYO, 3 April. (12. O.) Kolonel Plumer is op 31 Maart tusschen Ramathla- bama en Mafeking met de Boeren slaags geraakt, toen dezen zich zes myien van laatst genoemde stad om drie uren des middags in grooten getale vertoonden. Ten einde te voorkomen dat zjjn flank aan beide zyden werd omgetrokken, moest kolonel Plumer langzamerhand terugtrekken op Rama- thlabama en vervolgens teruggaan naar zjjn hoofdkwartier. (Gaberones). Het gevecht duurde tot zes uren in den avond; het terugtrekken geschiedde ingoede orde. GABERONES, 1 April. B. 0.) De ver liezen door kolonel Plumer op 81 Maart ge leden, bedragen: drie officieren en «even man gedood; 24 man gewond en elf vermist. Het verlies der Boeren moot zwaar ge weest zyn(l) BETHULIE, 9 April. (12. OJ De Boeren houden feiteiyk het geheele gebied oostelijk van den spoorweg bezet. Zy hebben zich verzameld twaalf myien ten ooeten van Bethuliö. KIT.A ND ST.-HELENA, 10 April. {JEU O) De krygsgevangen Boeren syn hier beden aangekocnon. Hun houding was goed. Waarschyniyk zullen ze morgen geland worden. LADYSM1TH, 10 April. (R. O) Dezen morgen werd in de richting der Zondagsrivier hevig vuren gehoord, dat eenige uren aanhield. B(jzondorheden ontbFeken. Kaffers, die van Newcastle kwamen, ver tellen, dat de Boeren bezig waren om kanonnen in stelling te brengen op don Biggarsberg. NAPELS, 10 April. (22. O.) De Bóeren- afgevaardigden Fischer, "Wolmarons en Wessel zyn aan boord van het stoomschip Kaiser" hier aangekomen. Zy werden ontvangen door den vertegen woordiger van den Oranje-Vrystaat, den hoer Muller, on den heer Van Boeschoten, secretaris der legatie van de Transvaal te Brussel. De heoren zullen eenige dagen hier ver toeven. BRUSSEL, 10 April. (R. O.) De gezant der Z.-A. Republiek, dr. Leyds, is naar Napels vertrokken, om de commissie to ontmoeten. De afgevaardigden hebben hem uitgenoodigd met hen te komen spreken, om de stappen te regelen, die zy by de mogendheden zullen doen. BULUWAYO, 2 April. (R. O.) Naar ge meld wordt, heeft de voorhoede van liotont- zettingslegor Vrijburg verlaten, op wog naar Mafeking. PRETORIA, 9 April. (R. O.) De Yoksraad is byeengeroopen voor de gewone zitting, die op 7 Mei zal worden geopend. PRETORIA, 9 April. (R. O.) Officiéél wordt gemeld, dat Lord Methuen oprukt in de rich ting van Hoopstad. GABERONES, 3 April. (R. O.) Plumer word in het gevecht van 31 Maart licht gewond in den arm. PARIJS, 10 April. (R. O.) Met het oog op de weigering van den minister van buiten- landsche zaken, den heer Delcassé, om de vraag van den heer Berry te beantwoorden, betreffende de vergunning der Portugeesclie Regeering om Engelscho troepen en oorlogs materiaal te vervoeren over Beira, heeft do afgevaardigd© Castelin besloten, by den aan vang der zitting van morgen, een verzoek tot het houden eener interpellatie in te dienon. ROME, 10 April. (R. O.) Do correspondent van de „Corriore d'Italia" had eon onderhoud met den heer Fischer, die te Napels ls aange komen. De hcor Fischer sprak het vertrouwen uit, dat Lord Roberts niet te Pretoria zou aankomen. Hy gaf zyn afkeuring te kennen over do insinuatie, dat de aanslag op don Prins van Wales het gevolg zou zyn van de houding van dr. Leyds. BLOEMFONTEIN, 9 April. (R. O.) De jongste ondervindingen hebben de vraag doen ryzen, of de Engelschen de Vrystaters niet te zacht moedig hebben behandeld. Velen dringen er hier op aan, do krachtige militaire rechts maatregelen in te voeren, die do Duitscho autoriteiten in den oorlog van 1870—71 in practyk brachten. Do behandeling dei* Boeron, die de wapenen hebben neergelegd, hoeft in hot leger groote gevoeligheid gewekt. Een deskundige deelde mede, dat bet verlies aan paarden waarschijnlijk 6000 por maand zal bodragen gedurendo den veldtocht. PARIJS, 10 April. (R O.) Uit Londen wordt aan de Temps" gemold, dat de ont moeting by Do Wetsdorp gehoel afgescheiden zou zyn van dio by Roddersburg. Do ge vangengenomen Engelsche cavalerie zou zyn de afdoeling, welke Gatacre had uitge zonden om de gevangenen van Reddersburg te verlossen. LONDEN, 11 April. (R. O.) Do „Daily Mail" bevat het volgende telegram uit Brandfort van 8 April via Loren^o-Marquez: Gisteren versloeg generaal De Wet de Engelschen by Meerkatsfontoin. Het aantal dooden en gewonden bedroeg 600; hy nam 900 man gevangen en maakte zich meester van twaalf wagens. De verliezen der Boeren bedroegen 5 man gedood en 9 gewond. LONDEN, 11 April. (R. O.) De „Daily Mail" publiceert het volgende bericht uit Lorengo- Maiquez van den lOien April: De Nedorlandsch Zuid-Afr. Spoorwegmaatschappy erkent heden een telegram ontvangen te hebben, waarin een overwinning der Boeren by Kroonstad vermeld wordt. 900 Engelschen werden ge vangengenomen; de Boeren hadden geen ver liezen LONDEN, 11 April. (B. O.) („Daily News"). In Pretoria werd 9 April officiéél meegedeeld, dat 600 Engelschen gedood en gewond werden in een nieuw gevecht ten zuiden van Brandfort, 800 Engelschen werden gevangengenomen. LONDEN, 11 April. (R. O.) („Morning Post") Uit Bloemfontein wordt 9 April gemeld, dat men yverig doorgaat verschansingen op te werpen op de heuvels, die Bloemfontein bestryken; burgers worden by dezen arbeid gebruikt. LONDEN, 11 April. (R. O.) De „Standard" verneemt uit Durban, dato 10 April: Een groot aantal troepen komt, volgens bericht, hier aan, om zich naar de Kaapkolonie in te schepen. Twee regimenten, reeds aange komen, gaan vandaag onder zeil. Generaal Hart gaat ook naar de Kaap. SIMONSSTAD, 10 April. (22. O.) Do nog overgebleven Boeren-krygsgevangenen aan boord der transportschepen zyn ten getale van ongeveer twee duizend overgebracht naar het vasteland, uitgezonderd negentig zieken, die men van plan is een goed onderkomen te verschaffen op de „Harlech Castle." BLOEMFONTEIN, 10 April (R. 0.) Gene raal Gatacre keert naar Engeland terug. Generaal Chermside is aangewezen voor het commando van de elfde divisie. Verscheidene veranderingen onder de brigade- commando's zyn waarschyniyk. ALIWAL NOORD, 10 April. De verliezen, door de Engelschen gisteren by Wepener (ten Zuidoosten van Bloemfontein tegen de grens van Basuto-land) geleden, bedragen 11 doo den en 41 gewonden. Het gevecht is heden opnieuw begonnen. De Engelschen handhaafden hun stelling goed. LONDEN, 11 April. (R. O.) Lord Roberts seint uit Bloemfontein van 10 April: De vyand ls zeer roerig gedurende de laatste paar dagen. Een commando bevindt zich ten Boorden van de Oranje-rivier, niet ver va» Aüsai Noord, Een teder commando valt Wepener aan. Het garnizoen van deze plaats houdt zich dapper en bracht de E;eren gisteren ernstige verliezen toe. Troepon worden snel daarheen gezonden. LOJfDEY, 11 April (U. O.) Het ministerie van oorlog beeft geen bevestiging ontvangen van bet ge melde berlcbt omtrent een neder laag der Engelschen te Meerkats- fontezn. [Dit is nu wel geen tegenspraak van het boricht, dat begrUpeltfker wyze eerst zooveel vreugde veroorzaakte, maar by ontstentenis van berichten aan het Engelsche ministerie van oorlog biyft helaas bevestiging natuuriyk ook nog uit.] Voorhout. Hoewel we niot anders dan uitstekende qualiteit vleosch van onzen slager Rotteveel gewoon zijn, leidde deze toch Maandag een met palmkransen en rozen opgesierde paaschkoe door de gemeente, die als pracht exemplaar op de Paryscho wereldtentoon stelling geen kwaad figuur zou gemaakt hebben. Naar wy vernemen, hopen de heer P. C. Romyn en eclitgenoote op 1 Mei aanstaande hun 60-jarige echtvereeniging te vieren. Acadcmlenlou w Lelden. Heden is alhier bevorderd tot arts de heer S. W. Vryiand. Marl tber! eb te u. Lelden, 11 Aprfl. Ter markt werden Leden mb- fovoer;Stieren 6 staks ƒ65 af 11*2. Kalf- en lelkkoeien 26*2 etuks /lö0a/270. Varekoeien 90 stuks ƒ89 a ƒ210. Vette Ossen en Koeien 1G9 6tuks 119 a ƒ330. Graskalvercn 8 stuks ƒ24 a 1 67. Kalveren (vetto) 38 etuks 30 a 94.—. Kalveren (magere) 158 staka ƒ3.a IS.—*.1 Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) 6tuks a Schapen (vette); 203 stuks ƒ18.a SO.—Schapen (weide) 101 stuks J12.a ƒ21.Lammeren (magero) stuks a Varkens (magere) 169 stuks ƒ14.a 3S.Varkens (veMe) stuks n f per KG. Varkens (biggen) 344 stuks 4.50 a ƒ13.—. Paarden stuk a Veulens 1 stuk f'A0 a Bokken of Geiten 3 stuks ƒ2.50 a ƒ6. Ter ruarkt aangevoerd 634 runderen, 196 kal veren, 301 schapen, lammeren, 169 varkens, 844 biggen, paard, 1 venlen, 3 bokken of geiten. Ter wekelrjksche Kaasmarkt aangevoerd 18 partijen. Besteed word voor Goudsohe Kaas au ƒ18.— tot 28.Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas 2do qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 11 partijen, 499 stuks, wegende 2316 KG. Scïilediun, 10 April. Spiritus ƒ6.75. Moutwgn flauw; Distillateurs ƒ8.50. Beursoommissio 8. Jenever /"12.50, id. Amst. proef 14. J Ondertrouwd: 3211 6 CORNELIS OOMS en MARIA JOHANNA UITDENBOGERD. Zegwaard, Bleiswijk, 11 April 1900. Heden ontvingen wij de trourige tyding van het overly den van onzen waarden Zwager on Oom Dr. ROBERT KOENIG, te Potsdam. Uit aller naam, 3176 7 A. MELLET. Voorschoten, 9 April 1900. Voor de zeer vele bewyzen van deolnoming, ontvangen bij het over- lyden van onze iunig geliefde Eohtgo- noote en Moeder REGINA SUSANNA KRULS Becking, betuigen wy onzen hartoUjken dank. 3228 10 Mede namens verdere Familie, J. J. C. KRULS. J. J. C. KRULS JB. Leiden, 11 April 1900. in het Notarishuis aan Don Burg te Leiden, bij opbod Zaterdag 21 April 1900, b\j afslag Zaterdag 28 April 1900, des avonds te kalfackt, ten overstaan van Mr. J. A. F. COE- BERGH, Notaris te Loiden, van: Het goed onderhouden HUIS en ERF mot grooton TUIN, te Leiden, aan de Zuidzyde van de Hoogewoerd, No. 165, groot 1 are, 84 centiaren. Het perceel, waarin sedert twintig jaren do Photographiezaak wordt uit geoefend, bevat b o n ed e nVestibule, Gang, groote Zykamer, Kamor, uit- komendo aan don Tuin, Keukon, ruimen drogen Kolder, grooten Tuin mot Vruohtboomen, waarvan eenge- deolto thans is ingericht als Atelier; voorts Bergplaats voor Brandstoffen boven: Voorkamer, Logeerkamer, Achterkamer, Slaapkamer en Zolder met twee afgeschoten Kamertjes. De Kamors zyn behangen, enkole gestu kadoord en de meesto voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemak ken. In eigen gebruik. Hot perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Te zien: in de weken van veiling en afslag, op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. Aanvaarding en betaling: 16 Mei 1900. Meerdere inlichtingen zyn te beko men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschon de veiling en den afslag op allo werkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van tJt der verhoogsom. 3241 42 Ei) Tonnis der Arrondiseements- Koclitbank te 's-Oravonhage van 8 April 1900 is PETRI'S BAIt- THOLOllEBS VAN EEÜE.V, Bleeaikveeker te Noordwijk- Biiuieu, op eigen verzoek wegens zivaklici'J tan vermogens onder Ctirateele gesteld. De Officier van Justitie te 's-Gr&venbage, 3238 13 VAN DER KEMP. Tegen hoog salaris wordt met Mei gevraagd: een bekwame Win» keUjufifrouw, op de hoogte van het Dames-Modevak on van goedo go- tuigen voorzien. Brieven onder No. 3239 aan hot Bureel van dit Blad. 9 Door den Deurwaarder P. H. VAN THXEIi, te Deiden, zullen op Woensdag 19 April 1900, aan to vangen 's na middags te één uur en zoo noodig 'savonds te 7 uren, ln liet Natsgebouw aan de Steensckuur te Deiden, publiek worden VERKOCHT: ongeveer 3243 26 prima Engelsch fabrikaat met W W Velgen en afneembare Banden, (met garantie). Voorts een groote partij toe- beliooren, w. o. Banden, Lantaarns Bellen, Hoorns, enz. Bezichtiging: Dinsdag 17 April, van 10 tot 5 uren. By A. W. SIJTHOFF, te Lelden, is verschonen: L. VAN HEUSDEN's HANDLEIDING herzien door Directeur tm de Ambachtsschool en van de Gemeentelijke ATOndechool voor Hand werkslieden te Arnhem. Achtste vermeerderde en veel verbeterde druk, nel talryke figuren tusschen den tekst. 11.9Ü. LEIDEN, 8237 80

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3