BADINRICHTINGEN lieuflettefflis)] S. H. C. SMITS, ATTENTIE. Pakünis: KLIkËE, öartesteeg. Mm ut Toin te Snor, KAMERS. BAD BENTHEIM. HHL LEIDSCH DAGBLAD, DINSDAG 10 APRIL. - TWÊEDE BLAD.' Anno 1960. Burgerlijke Stand. Vervolg der Advertentiën. J. L. CREIJGHTON. Bericht van Inzet Bericht van Inzet. Mr. J. C.VAN DER UP, Fraaie Photographieën de Firma C. KOOYKER, Privaat- en Cursusonderwijs in Boekhouden en andere Handelswetenschappen. Inrichting: Langebrug 65 3178 20 W. M. HACKFOORT, P. A. A. VAN LOON, Haarlemmerstraat, hoek Paardensteeg. Groote Sorteering Overhemden, Fronts, Boorden en Manchetten, Nieuws sending SFOBTHSMDEZT. Heeren-Dassen, Strikken en Handschoenen Neem proef met de zwarte wollen Kousen, merk „CASTOR". Wij hebben de eer onze geachte Cliënleele hiermede te berichten, dat w|j met ingang van heden L. D. PAPENDRECHT, te Sassenheim, als onzen Agent hebben ontslagen. Bestellingen, voor onze drukkerij bestemd, gelieve men dus voorlaan rechtstreeks aan ons kantoor te doen of aan onzen vertegen woordiger te Lisse, den Heer H. C. VA. 1ST GttlNSVEJST. 3193 46 Stoomdrukkerij TACONIS, Leiden-Lisse. Jenever 0 6572, f 0 75, 0 35 Brandewijn - - 0 67V2, 0 75, 0 85 Cognac 0 85, 105, 1 22 Likenren. 0 45, 0 75, 1 Bordeaux 0 50, 0 60, ,,0 70 Madera 0 60, „0 80, 1 Port a Port „0 80, 1— 125 Malaga „0 80, 1— «125 NUtlfA Volgens te Amstef fl.m outw»»- tan bericht la het Ned. stoomachlp „Bestevaeri 8 April te Bordeaux in aanvaring geweest 'ïhefc het stoomschip „Cordouan" van de „Mes- sageries Maritimes." De schade is echter van weinig beteokenis. Pest in Australië. Men seint nit Sydney, dd. 9 April: Drie en negentig nieuwe gevallen van pest zijn geconstateerd, waarvan negen en twintig met doodelUken afloop. Gruwelen in den Oongostaat. Do mededeolingen van de „Petit Blen" over in den Congostaat gepleegde gruwelen wor- don ten vollo bevestigd in een brief, dien een der beschuldigde ambtenaren, de heer Louis Lacroix, aan zijn broeder te Antwer pen heeft gezonden en opgenomen is in „De Nieuwe Gazet". Aan dezen brief ontleent hot Hbl." het volgende verhaal van de feiten, die door getuigen zijn gestaafd 1, In de maand November, toen ik mij nog te Monbia (hoofdplaats van het Matima-gobied) bevond, gaf de heer M ons bevel alles te fusileeren wat zich in dit inlandseh dorp bevond. „Twee en twintig vrouwen on twee kinde ren werden in het dorp zelf afgemaakt; drie andere vrouwen, die in een piroog (schip van boomschors) vluchten wilden, insgelijks. „Door modelijden bewogen ben ik verplicht geweest mijn overste, den hoer Mte beletten voort te gaan mot schioten op een kind, dat hU reeds verscheidene keeren had gemist en welkB moeder met talrijke Albini- geweerkogels doorboord lagl „Dit onschuldig schepseltje dreef alleen in de piroog. Het lijk zijner moeder met dat eener andere vrouw lagen aan zjjn voeten. Allen werden In het water gesmeten, het kind uitgezonderd. „De bovenstaande gruwelen werden ge pleegd, omdat do pirogen niet op tijd geko men waren om caoutchouc te komen halen in verschillende posten. „2. Rond November LI. werd een ge naamde Bzinga, soldaat in mijn post, aan een boom vastgebonden en gefusileerd ep be vel van mijn overste, den heer M. In den post van n' Doke werd de vrouw van dezen zwarte aan den ketting gelegd. „Ziehier, volgens den brief, dien de hoer U. m(j geschreven heeft, do reden waarom deze soldaat werd gedood: „HjJ zou zjjn boy naar de Bivelas (Staats- dorpcD) hebben gestuurd, om daar de aan komst van den hoer M. bekend te maken. „Korporaal Ribia van Monbia heeft het eerst bevel ontvangen om vuur te gevon; hy schoot echter in de lucht. Daarop ging de heer M. zelf ter plaatse en duidde zjjn gunsteling, een soldaat Lintambala, aan voor deze taak. Een geweerschot doodde den ver oordeelde. „3. Hier volgt nog een ander geval, dat gebeurde op bevel van den heer M. en terwijl een ,'ong agent, de heer Coopman, in den post was. Deze laatste was nooit te voren in Afrika geweest. „Zekoren dag in de maand October 1.1. wasde soldaat Sétembé gevlucht om te Kwawa te gaan werken. Do overste van dien post, de heer Billolr, gaf hem een brief, met de opdracht, dien te gaan overhandigen aan den heer M., die zich toen in myn post bevond. „tk herkende hem en duidde hem als deserteur by myn gebiedsoverste aan. „De heer M. liet hem eerst van de chi- cotte geven en vervolgens aan den ketting leggen. „Hier waren toen twee schildwachten; de Mn moest Moutchouo, de ander de gevangenen bewaken. „Dezen echter liet, by uitsondering, de heer 1L een eold&at van rijn dienst op schildwacht zetten, denrelfden Litambala, wten hij bijzondere onderrichtingen gaf. ,'a Morgen» lag Sétembé afgemaakt 1 B Altijd omstreeks de maand November LL werden, door myn overste, den heer M. een zestigtal vrouwen gevangengenomen, die ons versche levensmiddelen kwamen brengen voor den post van Monbia. „Al deze schepsels werden, zonder uitzonde ring of genade, aan den ketting gelegd en van alle voedsel beroofd, omdat hun dorp (Mumbumbala) geen caoutchouc aanbrachtI „Van deze 60 vrouwen, bevestig ik u, biyven er nog slechts vyf over. „Al do anderon zyn gestorven van honger en ellende, niettegenstaande de hoofden en de bewoners van dit dorp ons een som van duizenden „mitakos" kwamen aanbieden om hun vrouwen af to koopon en om zich vol komen aan den wil der blanken te onder werpen". De heer Lacroix vertelt verder, dat op het oogenblik te Nieuw-Antwerpen zes blanken terechtstaan, één wegens het afmaken van 150 inlanders en het afsnijden van 60 han den, de overigen wegens eenigo andere moor den en wegens bovengenoemde feiten. KOLONIËN, BATAVIA, 10-13 Maart. Eenige maanden geleden werd een vierjarig Chineesch meisje te Solo dood aan den kali kant gevonden. Algemeen was men van gevoelen, dat het door bandjir overvallen was en verdronken; doch een geneeskundig onderzoek bracht uit, dat er aan misdaad moest gedacht worden. De vader en de stief moeder waren spoedig genoeg uitgevonden, maar katrangan was niet te krygen. Door onvermoeide nasporingen, door het met elkaar in verband brengen van oogonschyniyk aan elkander geheel vreemde omstandigheden, door onuitputtelijk geduld, is, volgens de „Loc.", de zaak nu geheel tot klaarheid gebracht en biykt de moord op zoo'n gruwelijke wijze te zijn gepleegd, dat het waarlijk te bejammeren zou wezen, als de daders den dans waren ontsprongen. De stiefmoeder, die het kind haatte, heeft haar nl. mot een touw geworgd, terwijl de vader haar de beentjes vasthield. De Regeering heeft bepaald, dat de militaire post te Boekit Koeboe onverwijld zal worden opgoheven en dat de bezetting in haar geheel zal overgaan naar Koeala Sim pang in afwachting van de voorgenomen herziening der formatie en dislocatie van het garnizoensbataljon ter Oostkust van Sumatra. Naby Sidajoe heeft volgens het „Soer. Hand." weder een geval van zeeroof plaats gehad; daar werd een visschersprauw door een bende, die de kust by Sidajoe onveilig maakt, geheel uitgeplunderd. De opvarenden bleven ongedeerd. Het vonhis van den krijgsraad te Padang, waarby de fuselier H. Krieger werd veroor deeld tot een jaar gevangenis, te vervangen door militaire detentie van gelijken duur ter zake van het moedwillig toebrengen van kwetsuren onder verzachtende omstandigheden, is by sententie bekrachtigd. De krygsraad te Magelang veroordeelde don fuselier F. Buwalda tot vyf jaren militaire gevangenis ter zake van feitelyke insubor dinatie onder verzachtende omstandigheden. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Jndië zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot resident van Amboioa, de assistent-resident van Koetei en de Noord-Oostkust van Borneo [Znider- «n Ooeterafdeeling van Boksm] E. Van hmm met bepaling, <kt hy syn beatemming eerst sai volgen, nadat hij xjjn function aan zya opvelger zal hebbes overgegeven; Tot assistent-resident van Siboga [Sumatra's Westkust], tevens vendumeester aldaar, de secre taris der residentie Benkoelen, P. L. Ch. Lesuear. Verleend: Een binnenlandsch verlof voer den tijd van zos maanden met stilstand van de aan zijn betrekking verbonden bezoldiging en verder geheel buiten bezwaar van den lande, aan den adjunct-chef der 3de afdeeling bij de exploi tatie der Staatsspoorwegen op Java, S. G. Heymering. Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan de opzichters der 2de klasse bij den waterstaat en 's land Burgerlijke Openbare Werken C. J. Evers en C. Swartnof. Wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan den ingenieur lste klasse bij den aanleg van Staatsspoorwegen op Java J. F. P. Richter. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slands dienst, de klerk by het departement van Onder wijs, Eerodienst en Njjverheid E. G. A. Von Schimmelmann. Tijdelijk belast: Met de waarneming der betrekking van adjunct-chef der 8de afdeeling bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java, de adjunct-ingenieur bij dien dionst J. F. A. Mulock Houwer. Verleend: Wegens langdurigen diensteen jaar verlof naar Europa aan den commies op het residentiekantoor te Palembang, J. H. Roldanus. Ontslagen: Eervol uit zijn betrekking de controleur bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madeera, K. E. C. Groen op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de klerk op het residentiekantoor te Poerworedjo [Bageleu] J. W. Ligtvoet. Bij het boschwezen op Java en Madoera. Belast: Met bet beheer over het boscbdistrict Preanger Regentachappen-Krawang-Bantam, met do hoofdplaats Bandoeng als standplaats, do hont- vester J. Ch. Schouwenburg, thans belast met het beheer over het boschdistrict Todanan; met het beheer over het bqschdistrict Todanan met de dessa Padakan (distiict Ngawen) als standplaats, de benoemde houtvester H. J. Van Hasselt By het binnenl. bestunr op de bez. bniten Java en Madoera. Ingetrokken: De overplaatsing van het gouvernement Celebes en Onderhoorigneden naar de residentie Westerafdeeling van Borneo, van den controleur G. J. Koopman. V erplaatst: Van het gouvernement Celebes en Onderhoorigheden naar de residentie Wester afdeeling van Borneo de controleur J. J. Lans. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: Een maand verlof wegens ziekte naar Fort-de- Kock aan den lsten luitenant der infanterie bij het corps marechaussee E. Th. C. Tolhuys. Overgeplaatst: Van Atjoh naar Fort de- Kock de officier van gezondheid lste klasse L. F. C. Alers, van Fort-de-Kock naar Atjoh, de officier van gezondheid lste klasse L. H. Lebbe. Verloond: Wegens langdurigen diensteen jaar verlof naar Europa, aan den lsten luitenant der infanterie D. Toekamp Lammere; wegens ziekte een tweojarig verlof naar Europa, aan den kapitein der infanterie H. W. Houbolt. Bevorderd: Tot kapitein by..het .wapen der infanterie, de lste luitenants J. J. Krug, G. K. Dykstra en W. J. De Voogt: tot majoor bij het wapen aer genie, do kapitein J. C. II. Fischer. Bij het corps ambtenaren, ressorteerende onder het departement van oorlog. Benoemd: Tot lsten commies, de militaire ambtenaar 3de klasse A. A. Casparino; tot 2den commies, de 3de commies bij gemeld corps T. G. Muller; tot 3den commies, de burgerlijke schrijver lste klasse C. L. Laprö. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per es. „Salak", naar Marseille en Nederland: opderwijzer 3de kl. J. Groenema met echtg. en 3 kinderen, lste luit. der infanterie C. A. J. De Bruine en echtg., mevr. F. Adèr geb. Verwer, mej. A. Oosterhagen, gop. lste commies bij het Departement van Oorlog G. H. Van Wijaarda en echtg., de heeren J. P. Schalkwijk en H. Ennen, magazijnmr. der genie 3de kl. H. J. Borghart met echtg. en 6 kinderen, lste luitenant der infanterie K. G. A. Muller met echtg. en 2 kinderen, P. Steigerwald met echtg. en kind, officier van gezondh. lste kl.C. H. Felix, mevr. S. W.M.Vaa Bijlert en 2 kinderen, jongeheer F. N. H. De Bonde, kapt. der inf. H. C.] Hoedt met echtg. en 3 kinderen. Me eoamioa b, F. Beeckman, W. Van dar Staatsspoorwegen K- Inde, benevens Hr. Ma. troepen en eobepelbgen,* te Padang emberfceeren: kapitein der inf. L. Ma real en echtgenoot*. De aanslag op den Prins van Wales. Meert, als Sipido'o medeplichtige te Brussel aangehouden, is een knaap van zestien jaar en de zoon van een handelsreiziger. Boven dien is bevel tot gevangenneming uitgevaar digd tegen zekeren achttienjarigen letterzetter Beckers, die Sipido een door dezen zelf ge- dicteerden brief schreef betreffende een be trekking en hem alzoo een voorwendsel ver schafte, om quasi ten einde te gaan sollici- teeren uit te gaan en zjjn opzet te volvoeren. Beckers heeft verklaard meegegaan te zyn naar het station, denkende, dat het om een gewone manifestatie tegen den Prins te doen was, en is na verhoor weder losgelaten. Sipido is met zjjn vader geconfronteerd geweest en heeft sedert verklaard, dat hy, met zyn vrienden over de verwachte komst van den Prins pratende, gezegd had, dat deze den dood verdiende. „Gemakkelijker gezegd dan gedaan," meende er één, en toen Sipido vol hield, bood men hem een weddenschap om 5 fr. aan, dat hy niet zou durven. Dit had hy aangenomen, zoodat het schynt, dat hy vooral gehandeld heeft om niet voor een lafaard door te gaan by zyn kameraden. Niet onvermakeiyk is de prent van de „Spectator", deze week. Door een raam van de „Chartored-Company-Club" ziet men Rhodes en Chamberlain kaart spelen en den Prins van Wales er by toezien. Een Boer met zyn geweer en een afzichteiyke Belgische jongen, die op zyn kiel den naam I. N. Sipido draagt, staan voor de stoep. „Ben jy een stommerik 1" zegt de Boer, met den duim over den schouder naar de kaartspelers wyzende: „Als je rooineks wil schieten, kom dan by ons, maar maak geen reclame voor zulk volk." Er is nog een jongmensch in verband met Sipido'8 aanslag in hechtenis genomen, zekere Meir of Meier. Sipido's ouders hebben een vry uitvoerig en allernederigst smeekschrift aan Koningin Victoria gericht om genade voor hun edel, maar misleid en bedrogen kind, gelyk zy zeggen. Middelerwyi heeft de Prins van Wales te Kopenhagen meer dan 900 telegrammen met gelukwenschen ontvangen. Zondag heeft een dankstond plaats gehad in de Engelsche kerk aldaar. De politie te Kopenhagen heeft het salonrytuig van den Prins onderzocht, om de richting vast te stellen, waarin het schot van Sipido is gegaan, en om te zien hoeveel kogels er uit de revolver zyn gekomen. Eén der kogels moet door het tegenovergelegen portier verdwenen zyn, en nu heeft men, na meer dan twee uur zoekens, den tweeden tusschen de zitting on den rug ooner sofa gevonden, waarop admiraal Stephenson en de hofdame Knollys gezeten waren toen het schot gelost werd. De kogel is naar Brussel gezondon met het politierapport, waaruit blykt, dat 's Prinsen leven ernstig gevaar heeft ge- loopen. pe Koning vap Denemarken heeft Vrijdag aan tafel een toost uitgebracht op &n -PriA en zyn gemalin, zyn blydschap uitsprekende over het mislukken van den aanslag. De Hertog van Orleans, die, zooals men weet, het raadzaam vond na het bekend wor den van zyn brief aan den teekenaar dér „Rlre" Engeland te verlaten, heeft by zyn aankomst te Napels ook uit naam zyner ge malin den Prins van Wales een telegram van gelukwensching gezonden. Hy onderteekent: „uw toegenegen neef'. In de Portugeesche Kamer van Afgevaardig den heeft de voorzitter een motie van geluk wensching voorgesteld, mede te richten aan het Britsche ministerie, het Koninkiyke Huls en de natie, met welke, zeide hy, Portugal' vanouds zoo innig verbonden is geweest. De minister van Justitie weidde by deze gelegenheid uit in den lof van Koningin Vic toria, verklarende, dat de Portugeesche Regoe- ring zich gehaast had Engeland zyn gevoelens uit te spreken over den aanslag tegen een Prins, „geroepen om eenmaal het sterke, het machtige en grootmoedige Engeland te be stieren". Op gelyken toon liet ook meer dan één Afgevaardigde zich uit. Koning Leopold, Zaterdagochtend uit Wies- baden to Brussel teruggekeerd, is onmiddeliyk den Britschen gezant zyn afschuw over het voorgevallene gaan betuigen. HILLEGOM. Bevallen: M. Huis geb. Do Rooy Z. M. E. Meyer geb. Apswoudo D. M. Meyer geb Wilderom Z. C. M. Schouten geb. Seip Z. J. Woyers geb. Bergman Z. P. Schram geb. Broers Z. A. M. v. d. Tang geb. Van Huizen D. Overleden: J. Ilassing 57 j. NOORDWIJK. Geboren: Catharina, D. van J. Verkade en C. A. Van Steyn. Dorothea Christina Geertruida, D. van J. Van der Werf en G. A. Hollenkamn. Cornelia Jannetje, D. van A. Van Delft en C. Bouwman. Petrus Johannes, Z. van W. Van der Zalm en P. Koeman. Leo Piet, Z. van C. J. L. Van der Meer en G. Lobbe. Overleden: Een levenl. aaugeg. kind van J. Verkade en C. A. Van Steyn. E. Klinkenberg 10 m., Z. van S. Klinkenberg en A. Plug. Marktberichten. Bodegraven, 10 April Kaas. Aangev. 88 wagens, te zamen 4620 stuks, wegende -±- 20877 KG. Prijs lste soort Goudsc-he ƒ28.50 a ƒ30.—, zwaardere a 2de soort 24.—a 26.50; Derbykaas, prijs l9te soort f a 2de soort ƒ26.a Edammer Kaas, prijs lste soort a f 2de soort ƒ26.60 a f—.—, wagens Leidsche Kaas, a het schippond. Handel matig. Allen, 9 April. Aangevoerd 14 wagens kaas partijen: te zamen 580 stuks. Prys: Goudsche kaas lste qual. f 25.— a f 28.—, 2de qual. 20.— a f 24.Handel vlug. Schiedam, 9 April. Spiritus ƒ6.75. Moutwijn willig; Distillateurs ƒ8.50. Beurscommissio 8. Jenever f 12.50, id. Amst. proef ƒ14. Utrecht, 9 April. Op de heden gehouden Paardenmarkt werden aangevoerd 1200 paarden en veulens. Prijzen als volgt: Luxe paarden ƒ500 tot ƒ900, Workpaardon 100 tot 400, Oode paar den ƒ50 tot ƒ100, Éénjarige veulens 100 tot ƒ170, Tweejarige veulens 170 tot ƒ280. Kampen, 9 April. Boter Aangevoerd 10,400 KG als: 420/8 v., 20 a 22 en 180/16 v. 10 a ƒ11; 400 stukken van 7« KG., 45 a 50 c. Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 1 7 April 1900. Btand van den boezom to Lelden. Idem te Oude-Wetering Werking dor stoomgemalen Waterlooziog linga natuurlgken weg. Waterialating Begen7al in mM. 1 April. 2 April. 3 April. 4 April. 6 A ril. 6 April. 7 April. 63 66 69 69 66 64 62 om.—A.P. 64 66 63 68 66 64 61 om.—A.P- Spaarndam u., Halfweg n., Gouda u., Katwgk u. Bpaarndam C n., Halfweg n., Goada I9i/i o-, Katwjjk 61 u. Door de eluia to Gouda n. 17.3 Net gemeubileerde Hamers van verschillenden prijs met degelijk Pension terstond beschikbaar. 1678 6 Papenstrnat. 4. voor Gas of Kolenvuur, voor zien van de nieuwste ver beteringen, met Zinken, Geschilderde of Ge ëmailleerde Baden. By de op 7 April 1900 in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van Nota. C. KORTEWEG, te Hazers- woude, gehouden veiling, zyn de perceelen in bod gebracht als volgt: Perc. 1. Een HUIS, waarin Brood bakker^, aan de Hooigracht, met Bergplaats in de Heerensteeg te Leidén, op Perc. 2. Een PAKHUIS in dezelfde Steeg, op Perc. 3. TweeHEEREN- HI7IZEN onder één dak, met Tuin aandenHoogen Ryndyk, tegen de grens in Leiden, in de gemeente leterwoude, op D« afslag bljjft bepasTd "op 'il a. s. in gemeld Notarishuis. Terboogtngen kunnen worden ge- >mon tegen genot vso één vfjlHe - hoogsom. 8186 24 f 3750.- 660.- 5220.- 14 Seizoen van 3 Jnnl. Zwavelbronnen, Zwavel-, Slyk- en Moorbaden, Douches, enz. Massage, Electriciteit toegepast by Rheumatiek, Jicht, Ischias, Verlammingen, Long en Onderiyfs-Catarrhen. De boschryke omgeving van Bad Benilicim, de opwekkende (ozon) lucht, maken Bad Bentheim tot eon uitstekend herstellingsoord. Hollandsche Keuken. Electrische verlichting van het Kurhaus, Park en Spoorlaan. Prospectussen door 3192 18 het Badbestuur, San. Rath Dr. ft. IH DER STRDTH. Woensdag 11 April 1900, te elf uren, in het Koffiehuis aan de Koudekerksche Brug, aan den Hoogen Ryndük te Hazerswoude, ten over staan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van den WINDHOUTZAAGMOLEN „DeNjjver- heid", HOUTLOODS en c.a., voorts: H FERENHGIS,BURGERWOONHUIS, WaRMOEZIERSLAND en eenige ARBEIDERSWONINGEN,zeergunstig gelegen aan den Hoogen Rjjndijk te Hazerswoude, samen ter grootte van 99 aren, 85 centiaren, gevoild in acht perceelen en in bod gebracht als: No. 1 opf 800.- Terstond verhoogd met. 100.— Nader met60.— No. 2 op660.— No. 3 op510.— Terstond verhoogd met. 90.— Nader met 50.— No. 4 op826.— Terstond verhoogd met. 76.— No. 5 op1400. No. 6 op400.— Terstond verhoogd met. 60.— No. 7 op350.— Verhoogd met. 50.— No. 8 op. 420.— Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot en met Dinsdag e. k., op alle werkdagen van 102 uren verhoogingen aangenomen tegen genot van ééa vijfde der ver- hoogsom. 8127 39 van f275, f450 en f7Si09 zeer modern en gerieflyk ingericht. Te bevragen by P. VAM DRIEL Bz., Nieuwe Ryn 43, Leiden. 3181 6 Advocaat en Procureur, ia VERHUISD naar Wienwc 9Iare SI. 3088 6 VAN HET 3012 12 verkrijgbaar b(j NIEUWE RIJN 16. Leeraren M. O. en Handelswet.; gediplom. Boekh. en Accountants. in de bekende prima qualltelten. In diverse prijzen. 3182 50 Dames-Kraagjes, Ruches, Handschoenen en Konsen steeds in ruime keuze voorhanden. ÜA.SSB]XjnyL-A.IT «to IPAHSTIDEIRv Leiden, ïloogewoerd 115. GROOTHANDEL, speciaal in Tapijteii, Gordijnstoffen Vloerzeilen. Grootste voorraad voor dadelyke levering. Nieuwste dessins van de eenvoudigste tot do fijnste genres. Lage prijsnoteerinjr. 317i 20

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5