N°. 12291 Zaterdag W Maart. A0. 1900 gourant wordt dagelijks, met aitzoadering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven* Derde Blad. P euilleton. Een brutaal Engelschman. LEIDSCH DAG-BLAD. PBJJS DBZBB COTRAHT* Voor Leldezi pér 8 maanden: l.iH? Franco per post 1.40a Afzonderlijke Nommerp a 0.05> PRIJS DEB ADVERTENTTENt Van 1—6 regels t 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Qrooter^ letten naar olaatsruimte Voor hst incasseeren bujtea do stad wordt ƒ0.06 berekend. Financiüele Kroniek. Onder een valsch vernisje, dat den schijn moet geven van een vaste houding, is en blijft de Beurs toch eigenlijk bepaald flauw en toont weinig veer kracht. Een enkele maal komt nu en dan wel eens een levondig vleugje te voorschijn, en dan is men dadelijk geneigd om van een vaste of willige stemming te spreken, doch een markt met een werkelijk vasten grondtoon is niet te bekennen. Er zijn teekenen te over, om dit bevestigd te zien. Er gaat heel weinig om en de markt kan weinig verdragen. Een teruggaande koersbeweging vindt onmiddellijk weerklank, doch een opgaande markt wordt slechts matig gesteund en kan het ten Blotte toch niet tegen de flauwe strooming volhouden. De oorzaak voor deze vreemde houding is moeilijk te verklaren, want eigenlijk is er toch geen aan leiding om zulk een ongeanimeerde stemming te mogen verwachten. Da toestand der geldmarkt is wederom zeer krachtig en een nieuwe dóbacle staat niet te vreezen. Dat de oorlog in Zuid-Afnka steeds de aandacht blijft trekken, is begrijpelijk, maar dit kan moeilijk oorzaak zijn, dat de geheelo markt lusteloos blijft, want, eerstens geeft Londen, waar men toch onder de tegenwoordige politieke omstandigheden den gevoeligsten barometer heeft, geen aanleiding tot de aanhoudend flauwe markt, tweedens breidt zich de lusteloosheid over alle Europeesche Staatsfondsen uit, waarop de oorlogs toestand toch van weinig invloed kan zijn, temeer, nu alle Staten eenstemmig hebben te verstaan gegoveu, dat zij zich geheel buiten de Engelsche aangelegenheden wenschen te houden. Wellicht is, in afwachting van algemeen lagere koersen in verband met den Zuid-Afrikaanschen oorlog, een groot bedrag teruggehouden en blijft hiervoor nog gereserveerd tot gunstiger (d. w. z. lager) markt zal zjjn ingetreden. Of deze verwachting echter zal woiden verwezenlijkt is moeilijk te voorzien; intusschen meent men, dat belangrijke bedragen, thans op prolongatie uitgezet, voor dit doel aan de markt onttrokken blijven. Hollandsche Staatsfondsen hadden over het geheel een zeer flauwe week; wel konden de koersen zich nu en dan laatbeura vau hun voorafgeganen val gedeeltelijk herstellen, doch de toon der markt was en bleef gedecideerd flauw. Petroleu m-waarden hadden een zeer ongedeci deerd verloop; over het algemeen verliep de stemming voor aandeelen Koninklijke zeer ongunstig, waarvoor geen bepaalde redenen be kend werden. Wel geoft de nieuw aangeboorde bron nog geen reden tot juichen, doch men meent de thaus nog voortdurende verstopping te zullen overwinnen. De .Koninklijke" is nu eenmaal toon gevend voor het koersverloop der meeste overige petroleum-aandeelen en daarin ligt genoeg ver klaring, dat ook de andere soorten terugliepen. Een uitzondering hierop maakten de gewone aan deelen Schibaieff, naar aanleiding der in het buitenland zeer krachtig herlevende markt voor do Russische naphtha- en petroleum-ondernemingen, vooral nu men overtuigd is, dat de Russische minister van financiën, er geen oogenblik aan gedacht hoeft om de ondernemingen in Rusland tot Staatsbedrijf te monopoliseeren. Stoomvaar t-aandeelen blijven zeer gezocht. Uit de thans gepubliceerd wordende jaarverslagen blijkt niet alleen van een algemeeoen bloei over het afgeloopen jaar, doch meer nog van uitste kende vooruitzichten voor hert thans looponde, waarbij ook de berichten der buitenlandsche Maat schappijen zich krachtig aansluiten. Het is dus niet te verwonderen, dat de speculatieve beleg ging met voorliefde naar deze waarden omziet. De aandeelen der verschillende T a b a k sonder nemingen hadden een ongunstig verloop, in ver band met minder gunstige verwachtingen omtrent den oogst van het vorige jaar, welke nu lang zamerhand ter markt wordt gebracht. Onder de Nederlandsche Spoorwegwaarden waren vooral aandeelen Nederl. Zuid-Afrikaan se h e Spoor gezocht voor Duitsche rekening, in aansluiting b|j Berlijn, waar, vooral in het begin der week, een zeer willige stemming heerschte in verband met de berichten omtrent vredesonder- baudelingen en de verwachting van een spoedig einde van den oorlog. Later bekoelde de geestdrift een weinig, toen het duidelijk werd, dat het woord .vrede" door de Boeren nog wel niet op hun agenda zal worden geplaatst. De afdeeling der Buitenlandsche Staats fondsen was zeer stil en verkeerde in flauwe stemming. De omzetten zyn tegenwoordig tot een minimum gedaald en het kost moeite om eenige affaires van beteekenis uit te voeren. Dat na de vaste houding voor Spanjaarden eenige reactie zou intreden, was niet te verwonderen; trouwens, de liefde voor dit fonds is bijna uit sluitend in Frankrijk te zoeken, terwijl op de Am8terdamsche Beurs daarvoor ternauwernood een markt te vinden is, zoodat de affaires hier toch geen afspiegeling geven van de stem ming voor deze waarden te Parijs. Turkache fondsen maakten een goed figuur en behielden een vast verloop. Of de beweging, in het leven geroepen om een hooger aflossingsporcentage op de premiën der Tnrksche loten te verkrijgen, met succes zal worden bekroond mag voorloopig nog worden betwijfeld. Ook maakten Portugeezen oen gunstige uitzondering. De steun voor deze fondsen kwam voornamelijk uit Berlijn, waarvoor in den laatsten tijd belangrijke aankoopen plaats hadden, in verband met het gerucht, dat de invoering van Portugeesche waarden aan de Beurs te Berlijn spoedig zou plaats hebben. Onder de Zuid-Amerikaan9che waarden viel alleen op te merken, dat Mexicanen in reactie waren, in aansluiting met den teruggang der zilver- prijzen. Maxwells waren over het algemeen zeer vast en er bestond voor dit fonds ook meer belangstelling dan waarin zij zich langen tijd hebben mogen verheugen. Men meent, dat de verwachting, door de directie in het jongste jaarverslag uitgesproken, is bewaarheid geworden en de Maatschappij een deel barer vlottende schuld heeft kunnen delgen. De strooming der Amerikaansche Spoor- wegmarkt is ten eenemnale onbegrijpelijk. In den aanvang der Transvaalsche worsteling heette het, dat Amerika onder den indruk verkeerde der zeer ontmoedigde Loodensche Beurs. Later werd de meening verkondigd, dat Nieuw-York zich lang zamerhand van Londensche invloeden scheen te onttrekken en zelfstandig genoeg was om een houding aan te nemen, meer in overeenstemming met de krachtige teekonen van den ongekenden voorspoed op handels- en spoorweggebied in de Ver- eenigde Staten, en nu Londen, dat thans veel ruimer adem h$alt, telkenmale betere koersen geeft en van een opgewekte markt melding maakt, nu wil Amerika niet meedoen. Duidelijk is het, dat de rechte stemming to Nieuw-York ten eenen- male ontbreekt; te meer moet dit verwonderen, nu naast de grooto opl anden zijnde wijziging in de Amerikaansoho munt-aangelegenheden, waar door een hoogst belangrijk kapitaal, dat tot nu toe steeds ongebruikt in reserve werd gehouden, productief zal worden gemaakt en ontegenzeglijk tot een groote verruiming der geldmarkt zal leiden ook de politieke toekomst, in verband met de aanstaande verkiezing van den President der Yereenigde StateD, zonder groote ongerust heid schijnt te mogen worden afgewacht, dus alle aanleiding bestaat om een rustige en krachtige toekomst te voorzien. Doch al deze gunstige factoren blijven zonder invloed en de Amerikaansche Spoorwegmarkt vol hardt in een flauwe stemming. De steeds verwacht wordende „ongunstige Bankstaat" beeft veel op zyn kerfstok, want telkenmale doet hij dienst als motief om de flauwe houding van Nieuw-York te verklaren. Yeel waarde kan men echter aan die ongunstige staten niet meer hechten, want de nieuwe Bankwet zal spoedig haar goede uitwerking doen gevoelen, en al zullen daarvoor nog wel een paar weken verloopen, Amerika weet nu waar het teu opzichte van ruimere geldmiddelen aan toe is. Veel gaat er in den Amorikaanscben spoorweghoek niet om, of boter gezegdde omzetten zijn uiterst gering. In enkele soorten heeft de handel nog iota te beduiden en dit is in de gefavoriseerde Union-, Atchison- en Norfol k-aandeelen. De opgaven der netto-ontvangsten dezer lijnen blijven bij uit stek gunstig en geven blijk van een zeer krach tige positie. Hierbij kan ook de Southern P a o i f i c gerangschikt worden, wier netto-ont vangsten de vaste lasten overtreffen. Wanneer de tegenwoordig beerschende gunstige toestanden in de Vereenigde Staten blijven aan houden en de Spoorwegmaatschappijen blijven voor groote tegenspoeden bewaard, dan zal ook de dividendbetahug op de gewone aaDdeelen der drie laatstgenoemde lijnen een quaestie zijn van niet zoo heel langen duur. De handel in Western N.-Y. Pennsylvani a-waarden, kort geleden nog zoo opgewekt, is thans geheel en al verdwe nen er gaat in deze soorten, niettegenstaande een onafgebroken noteering in de prijscourant, zoo goed als niets om. De Ponnsylvania-spoorweg schijnt de hand geheel van de Western to hebben terug getrokken. Rijnland sche Bank. Hazerswoudc. Donderdag wapperde de nationale driekleur van menige woning, 't Waa dan ook een dag van gewicht voor onze geheele gemeente. De arbeidersvereeni- ging „Onderling Hulpbetoon" zou dien avond in „Salvatori" het feeat vieren van haar 25-jarig bestaan. Nadat de „Harmonie" de vergadering door het spelen van den 68sten Psalm in gewade stemming had gebracht, nam de voorzitter tan „O. H.", de heer J. Gaarkeuken, het woord en maakte in gloed volle woorden een vergelijking tusschen den toestand der vereeniging in 1375 en thans. Toen 9 leden, nu 119; toen miskend, nu erkeDd, toen geminacht, nu geacht; toen gewantrouwd, nu vertrouwd; toen met schouderophalen voorbijgegaan, nu, op dit feest, vereerd door het bezoek van burge meester en wethouders, door afgevaardigden en telegrammen van zusterverenigingen, en ontvangen in een zoo schoon gebouw als „Salvatori". Daar het tevens 25 jaar geleden was, dat do heer J. Gaarkeuken voorzitter der ver eeniging was geworden, werd hem, namens bestuur en leden, by monde van den secretaris, den heer J. Dekker, als blijvend aandenken, een gouden bril overhandigd. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de leden van „O. H." vergezeld van hun dames, in 1883 reeds een bezoek brachten aan de tentoonstelling te Amsterdam, dat de vereeniging in dien tyd bedroeg als lid van de Zuiderzee-vereeniging, aan de IJsclub „De Rijnstreek", aan de Yereeniging tot Werk verschaffing alhier en aan de Ned. Zuid-Afrl- kaansche vereeniging; dat H. M. de Koningin- Regentes zich eenmaal a;n haar liet gelegen liggen en dit toonde door een gift in eens, terwijl mevrouw de douairière W. Yisser van üazerswoude en onze burgemeester in de laatste jaren een geldelijke bijdrage schenken. Overigens bedruipt de vereeniging zichzelve. Aan het einde van 1899 mocht zij wijzen op een batig saldo van f 626.30. In die 25 jaren werd aan contributie ontvangen f 9440.50, aan zieken uitgekeerd f 4373, aan levens middelen den leden teruggegeven f 3545 en aan steenkolen verstrekt f 162.50. Voor een contributie van f 4.50 per jaar, waarvan ge woonlijk f 2.40 in den vorm van levens middelen wordt teruggegeven, heeft men d9 zekerheid, by ziekte f 90 te zullen ontvangen, n.l. 30 weken achtereen f 3. Vervolgens brachten de heeren De Jong, voorzitter van de vereeniging „Samenwerking" te Alfen a/d Rijn, en Groenendijk, uit naam van „Patrimoniums onderstandskas" te Zwam- merdam, in proza en poëzie de gelukwenachen hunner vereenigingen over, terwijl Bodegraven langs telegraphischeo weg sympathie betuigde. De burgemeester, mr. J. Bruyn, vergeleek in een bezielde toespraak „O. H." bfi een boom, die zijn weldadige schaduw laat vallen op de ziekbedden der arbeiders en door de ramen der aroei lerswoningen, en rekende zich gelukkig, burgemeester te zijn van een gemeente, waar zulk een vereeniging bestaat. Nadat alle werkzaamheden waren afgedaan, gaf de heer J. Kerkhoven, van Oudshoom, een voorstelling met lichtbeelden, betreffende Zuid-Afrika, waarbij d0 h00r J- Wieringa, hoofd eener openbare school in die gemeente, op heldere en bevattelijke wijze toelichtingen verstrekte. De vertooniDg slaagde uitstekend en alle beelden waren tot achter in .de zaal zeer duidelijk waar te nemen. Toen ten slotte de beeltenissen van onze geëerbiedigde Koningin nen en van den voorzitter der vereeniging, benevens een „Hulde aan Onderling Hulpbe toon" op het doek verschenen, kwam er aan de luidruchtige toejuichingen schier geen einde. De „Harmonie", die door to-passelijke stuk ken de feestviering afwisselde, viel toen in met het Wilhelmus io de oude toonzetting, dat staande mede gezongen werd, waarna alle aanwezigen op verzoek van den voorzitter zich vereenigden in de zegenbede: „Dat 's Heeren zegen op ons daall" Dat de heer Gaarkeuken niet naliet, den burgemeester, den beiden wethouders, den af gevaardigden en het bestuur van Salvatori, alsmede allen, die tot het welslagen hadden medegewerkt, een hartelijk woord van daDk toe te brengen, spreekt wel vanzelf. Te halftwaalf ongeveer werd de vergadering ge sloten. Rynsburg. Het vaarwater door onze ge meente is wear geopend. Yan 3f het eind van den zg. Kaïwjjkerweg tot aan het bruggetje van dr. v. Walsem, met inbegrip van de Lange Yaart, is het water nu op flinke diepte gebracht, zoodat de diepst geladen schepen er door kunnen varen. Reeds is een geladen motor coor een gedeelte er van gestoomd; door een gedeelte, want de nauwe bruggen beletten nog de doorvaart voor al te breece schepen. Het volbrachte werk is echter een groote verbetering, waarvan de ingezetenen eu vooral de schippers de voordeelen zullen plukken. Vanwege het Hoogheemraadschap Rijn land zal voor Rynsburg en Oegstgeest schouw gedreven worden over wateringen, slooten, zijpen, greppels, bruggen, heulen en duikers op Maandag 26 Maart a. s. H. M. de Koningin heeft door tusschen- komst van dr. A. J. Van Walsem aan den kleermaker A. Heine alhier f 40 geschonken voor het aar.schaffen van een kunstbeen. Gisteravond gaf de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" een uitvoering in het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gemeente onder leiding van den heer K. A. v. Unen. Tusschen deze uitvoering en de vorige van dezelfde Vereeniging ligt een tijdruimte van circa drie jaar. Als wij in aanmerking nemen de wederwaardigheden, waarmee „Excelsior" gedurende dien tyd te kampen heeft gebad, het telkens komen en gaan en verwisselen van zangeress n en zangers, dan moeten wjj den moed bewonderen, waarmee ze na zoo'n korte oefening onder haar nieuwen directeur, reeds nu een uitvoifing durfde geveo. De verschillende partyen heboen hun beat gedaan; vooral sopraan- en alt-stemmen willen w|j een woord van lof niet ontbou Jen. By de lenorparty merkten wy tnkele st-mm n op, die niet bijzonder toonvast wareD; hier door werd, vooral ty de nummers vóór de pauze, schade gedaan aan het ensemble. De leiding liet niets te wenschen over. Ds. v. Druteo, die ae bijeenkomst geopend had met gebed en etn inleidend woord, sloot ook den avond. Hy dankte den directeur voor zfin toewyoing en ijver, de zangeres en en zangers voor den genoeglijken avond, oien zy den aanwezigen verschaft hadden. Ten slotte werd nog door alle aanwezigen het Transvaalsch Volkslied gezongen. WaddingsYoen. Alhü-r werd onder leiding van den heer v. d. Putten, uit Gou^a, een Transvaalavond met lichtbeelden gehou ;en. Het publiek toonde veel belangstelling in de werkzaamheden van den heer v. d. Putte, die met een flink, krachtig woord den avond inleidde. De lichtbeelden waren duidelyk en gaven een getrouw beeld van eenige plaatsen en toestanoen in de Z.-A. Republieken. Zeer jammer was het, dat de „toegift" na de pauze den indruk van den vooravond totaal bedierf. Toen werden wat flauwe en niets- waaroige beelden vertoond, die met Transvaal hoegenaamd niets te maken hadoen. Da heer W. Th. v. Dartel, enderwyzer aan school B, is als zoodanig benoemd te Teteringen. De nieuwe belasting „Schoolgell" is deze maand in werkmg getre ien. Z|j laat die personen vry, welke een inkomeD van f 300 of minder per jaar genieten. De Algemeene Vergadering van het Fanfarecorps „Concordia" zal plaats hebben op Woonsdag 21 Maart a. s. Ds. Kropfeld, predikant der Geref. Gemeente, zal op 29 April a. s. zyo afschel jb- rede houden. 8) Het is een overbekend, maar een onaan genaam feit, dat in eiken vreugdebeker zich eenige druppels alsem bevinden. Dat zou Wilmot ook spoedig ondervinden. Hy bad van den commandant verlof gevraagd en liet zich voorloopig door zyn ondergeschikte Fowler vervangen, terwyl htf in Monaco bleef en urenlaüg met de mooie en beminiyke Maudlin samen was. Maar er was in de idylle een rustverstoor der, die den betaalmeester veel bezorgdheid inboezemde. Dat was sir Broker, een jong en rijk baronet, die den ouden Driver en zyn dochter op reis had vergezeld en nu niet meer van Maudlin's zijde week. Hy maikte de mooie koopmansdochter zeer ernstig het hof en Maudlin moest het huwelyk met een edelman als een byzonder geluk beschouwen, wyl zy daardoor in de „voorname kringen" kwam, wat voor den Engelschman uit den burgerstand het toppunt van zyn eerzucht is. Driver scheen in elk geval zoo te denken, want hy voelde zich byzonder vereerd door de pogingen tot toenadering van den baronet. Natuurlyk bing alles van miss Maud af. Deze Ret zich de huldeblyken van den baronet welgevallen, en al was zy ook niet byzonder voorkomend jegens hem, zoo moest deze sir Broker voor Wilmot toch een zeer gevaariyk medeminnaar zyn. Driver zelf scheen over de aanwezigheid van den betaalmeester volstrekt niet verrukt te wezen. Hy maakte dan ook, dat hy steeds tegenwoordig was, wanneer Maudlin en Wilmot te zamen waren. Behalve het oogenblik van verwelkoming, waren de beide jonge menschen geen seconde alleen geweest. Of Driver was op zyn post, öf de arrogante Broker, die Wilmot niet alleen onbeleefd, maar ook zeer uit de hoogte behandelde, was aanwezig. Menigmaal had Wilmot aanvallen van wan hoop. Had het geluk hem slechts naar de hoogste hoogte gevoerd, om hem des te dieper te laten neerstorten? Had hy slechts daarom Maudlin zoo onverwacht weergezien, om er wellicht getuige van te zyn, dat zy zich met een ander verloofde? Drie dagen waren verstreken. Het was ongeveer negen uren 's morgens, toen de kellner Wilmot by het ontbyt een brief over handigde. Deze was van Maudlin en luidde: „Vanmorgen om tien uren ga ik-met myn vader en sir Broker naar Nizza en breng daar een gedeelte van den dag door. Ik vermoed, dat er iets op til is. De tocht is tusschen myn vader en sir Broker afgesproken en moet naar allen scbyn met een huwelyksaanzoek en een verloving eindigen. Wanneer u er iets aan gelegen is, dat ik niet de vrouw van sir Broker word, kom dan als toe vallig aan het station en reis mede naar Nizza. Zyt gy niet op het perroD, dan weet ik wat dat te beteekenen heeft. Misschien is hetgeen ik u hier schryf zeer vreemd, maar ik bevind my in een neteligen toestand. Maudlin," Deze brief bracht Wilmot in de grootste opgewondenheid. Hy zou natuurlyk op het perron verschynen en mede naar Nizza reizen; daarin zou hem Diets ter wereld beletten. Toen hy echter op het punt stond om naar het station te gaan, trad Fowler by hem binnen, die steeds 's morgens by Wilmot verscheen om zyn orders te ontvangen. Nu bracht hy zeer gewichtige dingen mede. Ten eerste was door de admiraliteit aan het adres van den betaalmeester een geldbrief van honderd duizend franken voor de scheepskas gekomen. In Gibraltar was er nameiyk aan de machinerieën van de „Lucknow" een groote reparatie gebeurd en deze was betaald. Er bevonden zich nog wel over de anderhalf honderd duizend franken in de scheepskas, maar deze waren niet voor alle gevallen vol doende. Daarom kwam het geld. Ten tweede moest Wilmot eenige kooplui, die nieuwe proviand geleverd hadden, met Fransch geld betalen. Wilmot moest nu eigeniyk naar het post kantoor gaan, daar den geldbrief in ontvangst nemen, naar het oorlogsscbip terugkeeren en van het geld uit de kas de kooplui betalen. Maar wanneer hy dat deed, dan kon hy niet naar het station gaan en dan was voor hem alles uit. Maudlin, die zyn wegblijven ver keerd zou uitleggen, keerde waarscbynlyk uit Nizza als de verloofde van sir Broker terug. Dat mocht niet gebeuren l Wilmot deed nu iets, wat waarschynlyk ook ieder ander io zyn plaats zou gedaan hebben, maar dat geheel tegen de instructie indruischte. Hy ging haastig met Fowler naar de post, nam den geldbrief in ontvangst en gaf dezen Fowler; hy stelde hem eveneens den sleutel van de geldkas ter hand en ver zocht hem de kooplui uit te betalen. Hy drukte den man nogmaals op het hart vooral stipt en nauwkeurig iu het afdoen der geld zaken te werk te gaan en verliet hem daarop om naar het station te snellen. Met een liefiyken blos en een bepaald teederen blik ontving Maudlin hem daar, maar mr. Driver scheen hy zeer ongelegen to komen en sir Broker kon nauweiyks zyn hevige mis noegdheid verbergen. Hl. In den verrukkeiyken, met tropische planten begroeiden tuin van het „Grand Hötel" te Nizza werd door Driver en zyn gezelschap het middagmaal gebruikt. Het giüg daarby zeer stil toe. Wilmot vermoedde, dat hy voor eeu gewichtige beslissing stond. Driver was verdrietig over zyn aanwezigheid, want Maudlin had hem op het perron uitgenoodigd met hem mede te gaan vóór haar vader dat verhinderen kon. Sir Broker streed oogen- schyniyk met een besluit en zag er als iemand uit, die iets gewichtigs, dat hem niet gemakkelyk valt, voor heeft. Maudlin was alleen vrooiyk, ja, byna uitgelaten; zy tracht t« met Wilmot te schertsen en haar vader wierp haar nu en dan een misnoegden blik toe. Toen het diner was afgeloopen, legde sir Broker het servet weg, stond met een ruk op en zeide met een zekere plechtigheid tegen Maudlin: „Mag ik u verzoeken, miss Driver, een kleloe wandeling met my door den tuin te maken?" „Ga, myn kind, gal" bracht mr. Driver in het midden. „Wat sir Broker je te zeggen heeft, bezit myn volle toestemming." Maudlin wierp Wilmot nog een blik tos,' dien deze in zyn opgewondenheid niet vol komen begreep. Driver wilde oogenschyniyk de aandacht van Wilmot afleiden, ten minste van het paar^ dat juist achter een groep heesters verdween. Hy bestelde champagne en vulde onder een vloed van woorden over het mooie weer en de heerlyke omgeviDg de glazen, terwijl hy Wilmont steeds tot drinken aanmoedigde. Juist had mr. Driver, die zelf zenuwachtig scheen, zyn derde glas leeggedronken, toen zyn gelaat plotseling betrok, want reeds keerden Maudlin en sir Broker van hun wandeling terug en het gezicht van den jongen baronet zag er zóó somber uit, dat Driver er byna van schrikte. {Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9