ff W. 12206 A\ il $eze fourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nomnier bestaat, utt TWEE Bladen. Eerste Blad. Hederlaudsch Zuid-Afrikaausche Vereeuiging. f f 6208.95. Leiden, 6 December. -- PBIJS DEZEB. GOtTBANT» Voor Leidén per S maanden. 1.10. Franco per post 1.40. éfeonderiyke Nommers 0.05. PRUS DEE ADVEETÜN TlÉNt Van 1—0 regels 1.05. ledore regel meer 0.17£. örsoïere letters naar plaatsruimte •-> Voor het incasseeroo buiten de stad wordt ƒ0.06 berekend. Tot hedenmiddag drie uren was ons, met het gisteren vermelde, op verschillende in- teekenbiljetten een bedrag toegezegd van Onnoodig bijna om mee te deelen, dat wy ons voortdurend voor de toezending van Ingevulde biljetten blijven aanbevelen. Blanco inteekenbiljetten liggen aan ons Bureel ter beschikking. De tentoonstelling van Japansche kunst uit 's R jks Etbnographisch Museum te Leiden zal op Zondag 10 December a. s. wederom van 1 tot 4 uren geopend zyn; tevens zullen dan in hetzslLe ge.ouw een aantal voorbeel den van hoogst merkwaardig gietwerk van brons en e nigo snijwerken van ivoor, afkom stig uit het voormalige koninkrijk Benin, ter Westkust van Afrika, te zien zijn. Van het bestaan van soortgelijke kunst voorwerpen in de hoofdstad van dat land 'werd reads door Dapper in zijn 1676 to Amsterdam verschenen werk: Naukeurige Bcschryvinge der Afrikaensche Gewesten" ge sproken, doch zonder dat er veel acht op werd geslagen, omdat men de mededeelingen in Dapper's werk voor een verzinsel hield. Op Vfrra6sen e wijze werden echter de bedoel Jo beri.hton bevestigd door do vondsten, die in de hoofdplaats van het genoemde Ryk gedaan werden, toen die by gelegenheid van do strafexpeditie der Engelschen in Februari 1897 verwoest en geplunderd was geworden. Hedenmorgen woonden velen op do R.-K. begraafplaats aan de Zylpoort de ter- aarde bestelling by van wylen den heer B. J. De Goey, van wiens overiyden en bekwaam heden als zanger wy in ons blad van den 5den dezer meljing maakten. De lykstoet, die onderweg door veel be langstellenden werd gadegeslagen, werd voor- afgegaan door de omfloersde banier van de Sint-Jozefsgezellen-Vereeniging alhier, van welker z^ngafdeeling de overledene direc teur was. De koorzangers der Sint Petruskerk wyddan hun bekwamen cirecteur een prachtig bloem stuk; desgelyks deed het Fanfarecorps te Roelof Arenisveen, dat mede onder zyn leidiDg stond. E n derde bloemstuk was geschonken door familieleden. Behalve de betrekking van organist der Loiowykskerk alhier, vervulde de heer De Goey ook die van onderkapelmeester van het muziekcorps der dd. SchuLtery. Van zyn 16de jaar af tot zyn dooi op 62-jarigen leeftyd werkte hy in dit corps mede als trombonist. Geen wonder, dat dit muziekcorps op den dooienakker aanwezig was en den betreurden dooie huliigje door en van bem scheidde met treurmuziek. Het voerde achtereenvolgens, vóór en na de kerkelyke ceremoniën in de kapel en by de groeve, uit: BeethoveD's „Marcbe funèbre", Chopin's „Marcbe funèbre" en het „Requiem" van Jomelli. Aan het graf werd niet gesproken, maar toch maakte de plechtigheid diepen indruk op de aanwezigen, van wie vooral de vele zaDgers, beoefenaars der toonkuost en zy, die op eenigerlei wyze met de Schuttery in betrekking hebben gestaan of rog staan, De Goey van naby kenden en waardeerden. Het examen voor de 27 leerlingen van den cursus in hoefbeslag, gehouden vanwege de afdeeling Leiden en Omstreken van de Hollandsche Maatscbappy van Landbouw, zal worden afgenomen in de Practisehe Ambachts school alhier, morgen, Donderdag, van 's och tends 8 tot '8 namiJdags 5 uren. Hedenmiddag ontviogen wy per Neder- (andsche mail de Bataviasche bladen van 1 tot en met 7 November. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeone kennis, dat op 1 Februari i960 eu volgende dagen te Leiden, te Utrecht, te Groningen en te Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van do practisehe examens van arts, alsmede te Utrecht tot het afleggen van de practisehe examens van tandmeester. De „Sts.-Ct." bevat de statuten der coöperatieve verceniging: Coöp. Boerenleen bank Alfen en Omstreken, te Allen a/d. R'jn. By Konlnklyk besluit is bepaald, dat de maten en gewichten In het jaar 1900 of 1901 worden oncerworpen aan den heryk, en dat deze plaats zal hebben binnen het tydvak, dat aanvangt op 1 Januari 1900 en eindigt op 1 September 1901. {Sts.-Crt.) De tydelyke waarneming van het con sulaat der Nederlanden te San Francisco is opgedragen aan den beer L. Guislain, consul van België aldaar. Da Oostenryksclie gezant by ons Hof, graaf Okolicsanyi d'Okolicsna, is van zyn verlof in Den Haag teruggekeerd. De Gemeenteraad van 's-Gravenhage beeft gisternamiddag besloten de noo ig ge bleken verbouwing der Koninklyke Muziek school te doen plaats hebben. De gemeente zal ƒ320,000 meer moeten betalen voor de voltooiing der rioleringswerken, dan oorspron- kelyk was geraamd. Aan de op te richten maatschappy „Urbaine" werd vergunning ver leenJ op verschillende standplaatsen rytuigen te stationneeron, tegen een retributie van f 50 per rytuig. De debatten over do begrooting voor buitenlancscbe zaken ia de Tweede Kamer werden gisteren in de diplomaten-loge byge- woond door eenige dames van leden van het corps diplomatique; door den met verlof aan wezigen gezant te Weenen, jhr Van der Hoeven; door den Belgischen gezant; coor de zaakgelastigden van Frankryk en Groot- Britannië en door den attaché van het Russi sche gezantschap. Aan een scbryven van mej. Slot, hoofd van den verplegingsdienst van de 2de ambu lance, aan boord van de „Herzog", te Amster dam ontvangen, ia het volgende ontleend: „Ik kreeg een afzonderlyke tafel voor de leden der ambulance; tot heden is do stem ming prettig, het geiykt my over btt alge meen een flink corps pleegzusters, ook de broeders maken eeo goeden indruk. „Da ligging is goeJ, de ruimte wel wat beperkt, maar wy worden steeds practiscber en zullen nog eindigen ruimte over te hebben. De tafel is goed, middenin prykt trouw te midden onzer bloemen het portret onzer Koninginnen, dat ik van huis meekreeg; algemeen worden zy bewonderd en het „wie lieblicb, wie schön", doet ons nationaal hart warm aan. Met trots vertellen wy, dat onze Koningin-Moeder beschermvrouw is van het Roode Kruis en ons een telegram ten afscheid zond. „Het geheel heeft eeri gezellig aanzien." Z. D. H. de bisschop v.n Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Bodegraven den weleerw. hoer M. H. P. M. De Graaf, tot pastoor te Vlissingen den wtloervr. heer L. Stolk, tot pastoor te Oude Schild den wel eerw. heer A. Vinkensteyn, die kapelaan was te 's-Gravenhage (Allerheiligst Hart van Jesus), en tot kapelaan te Grootebrosk don weleerw. heer H. N. Colla, kapelaan van den H. "Willi.ror jus (buiten) te Amsterdam. Tot voorzitter van het party bestuur der S.-D. A.-P., in plaats van den heer W. H. Vliegen, is met byna algemoene stemmen gekozen de heer H. Spiekman. Het door het „H. Dbld." verspreid be richt aaDgaande bet uitzenden van militaire attache's tot bywoning van den oorlog in Zuid-Afnka is voorbarig, zegt men. Erg voor barig zou de benoeming anders niet wezeD, zegt op haar beurt de „Rsb." De gemeenteraad van Zutfen hechtte zyn goedkeuring aan de begrooting, dienst 1899, Tan het Oude en Nieuwe Gasthuis, waarop voorkomt een post van 400,000 voor aankoop van grond, bouwkosten en installatie, ten behoeve van het nieuw op te richten buitengesticLt tot verpleging van krankzinnigen, te plaatsen in do gemeente Warn8veld aan den weg naar Vorden, naby het welbekende „Jachtbuis". Is men wel ingelicht, dan verkregen de bouwplannen reeds de goedkeuring van de inspecteurs voor het Staatstoezicht op het krankzinnigenwez^n en zal in het aanstaande voorjaar met den bouw van het nieuwe ge sticht een begin worden gemaakt. Het v. d. D." meldt: De heer J. P. Knapp ontvangt van vele zyden instemming met het door hem geop perde plan tot het houden van een vergade ring, waarin geprotesteerd zal worden tegen ËDgelano's optredeo in Zuid-Afrika, met name tegen de Engelsche troepen, die weer- looze lieden afmaakten. Meer dan twee duizend brieven, briefkaarten, telegrammen en kaartjes, heeft de heer Knapp reeds ontvangen, niet alleen uit ons land, maar ook uit het buitenland, en nog dagelyks komen er by. Eenige van de invloedrykste personen onder de velen, die hun instemming betuigden, zullen eerstdaags door den heer Knapp tot een voorloopige huishoudelyke vergadering wor en uitgenoodigd, waar de plannen voor de groote protest-meeting zullen worden vastgesteld. Naar wy vernemen, is aan baron H. A. Clifford, hofmaarschalk van H. M. de Koningin, door Z. M. den Keizer van Duitschland de Pruisische Kroonorde lste klasse geschon ken. (D.) Do „Staatscourant" bevat een verslag omtrent een onderzoek naar miltvuurkiemen in buitenlandaeh graan, opgemaakt door den dislrictsveearts J. F. Lamóris en den plaats vervangend districts veearts dr. D. A. De Jong Jzn. De „O. H. C." meldt, dat mr. J. B. Loman Woensdag met dr. Van Loersum naar St.-Petorsburg gaat, ten einde met het comité aldaar de byzonderheden vast te stellen der Russisch Hollandsche ambulance. Blykena by het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Ms. pantserdek- schip „Zeeland", onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, 5 dezer van Kopenhagen vertrokken, en Hr. Ms. pantserJekscbip „Koningin Wilhelialna oer Nederlanden", on:er bevel van den kapitein-ter-zee J. E. Sickens, 5 dezer to Port Saïd aangekomen By den commandant bestoad bet voornomen 6 dezer te vertrekken. Naar wy vernemen, is de majoor H. G. Van Tarel, van het 7de reg. inf. to Amsterdam, bestemd om op te treden als directeur van de Cadettenschool te Alkmaar, ter vervanging van den luit-kolonel J Doarnboscb, oio op vor- zoek daarvan wordt ontheven. (ZZ. D By beschikking van den minister van marine is, met ingang van 1 Janu>ri 1900, bovorüerd tot eersten kl rk by hot departement van marine, de tweeae klerk T. H. A. Meyer, en aangesteld tot tweeuen klerk, de hoor P. Riemens. De ministers van justitie en van binnen- ltndsche z>ken verleenen deze week geen auuiëntie. Het stoomschip „Reichstag" arriveerde 29 Nov. van Hamburg en Antwerpen te Delagoabaai. Alkeninde. Voor de inschryving voor de Militie, van de mannelyke ingezetenen geboren in 1881, waartoe deze zich ter gemeente secretarie ln Januari 1900 behooren aan te mdden, zal meer bepaald aldaar zitting worden gehouden op Maandag 8 Januari 1900. Alfen. In de stoomdrukkery van den heer N. Samsom bad hedenmorgen een groot ongeluk plaats. De workman Saton was met de snymacbine bezig papier af te 6nyden, toen twee vingers van zyn rechterhand ouder het mes raakten. Beiden werden finaal afgesoeden. Benthuizen. In de laatstgehouden kerke- raad8-vergadering is in do plaats van den altreienden diaken den heer P. Van der Spek, als zoodanig benoemd de heer L. Noordam. Eq daar deze de benoeming heeft aanga- nomen komt nu de betrekking van secretaris kerkvoogd weder vacant. Bodegraven. Gedurende de maand Novem ber is aan bot postkantoor alhier in de Rijks postspaarbank ingelogd f 1422.50 en terugbe taald ƒ988.20. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 701. Het gezin van den vrachtryier S., wonende tusschen Bodegraven en Zwammer- dam, i3 zeer zwaar beproefd geworden. In een week tyds zyn er van do vyf kinderen, die er in dit gezin waren, vier aan diphtheritis overleden. Ook het nog eonig overgebleven kind is door deze kwaadaardige ziekte aange tast en is nog niet buiten gevaar. Donderdag 7 Dec. a. s. zal het departe ment Bodegraven |van de Maatschappy „Tot Nut van 't Algemeen" een huishoudelyke vergadering houden, waarop oen secretaris zal gekozen worden in de plaats van den heer J. A. Van Gbesel Grothe, dié bedankt heeft. Leiderdorp. De begrooting dezer gemeente, voor den dienst 1900, is door Gedeputeerde Staten vaa Zuid Holland goedgekeurd. Ten gevolge zyner benoeming elders, heeft de heer C. Ripping eervol ontslag aan gevraagd en verkregen als ambtenaar aan de Secretarie dezer gemeente. Door Burg. en Weths. is bepaald, dat de verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente, in de plaats van den h.er L. Sillevis, zal woraen gehouden Donderdag 21 Decem ber a. 8. Noordwyk. Op een getal van 46 lotelingen voor de lichting 1900 is het contingent van de te leveren manschappen op elf bepaald. Valkenburg. Voor de lotelingen dezer gemeente zal de zitting van den militieraad gehouden worden te Leiden in het Invaliden huis op Dinsdag 12 Dec. 1899, 's morgens te halfelf. De thans door Gedoputeerde Staten goed gekeurde gemeentebegrooting voer het oienst- jaar 1900 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 5516.58y2. Het aantal te leveren manschappen voor de nationale militie, lichting 1900, z.-l voor deze gemeente 2 zyn, geiyk door Ge:eputeerde Staten is bepaald. Zeer wa.rscbyniyk is dus No. 3 reoJs vry van den dienst. De kerkelyke verkiezingen hebben tot uitslag gehad, dat herkozen is als ouderliDg en als kerkvoogd de heer A. Oosterlee; als diaken de heer W. Groot en als notabel de heer J. Van Duikeren. Rynsburg. Op het Rykstelepboonkantoor alhier zyn in do maand November verzonden 105, ontvangen 96 telegrammen, totaal dus behandeld 201 telegrammen. In dezelfde maand van het vorig jaar worden 141 telegrammen behandeld, waarvan er 46 werden verzonden en 96 ontvangen. Voorhout. Evenals de vitr vorige jaren werden Maandagavond al de mindergegosde huisgezinnen der gemeente verrast door een St.-NLolaasgeschonk van de Vereeüiging „Wel dadigheid." De dames dezer onder voorzitterschap van mevr. Van Dobbelen zoo nuttig werkzame Vereeniging vervaardigden in het afg^loopen jaar zeshonderd kleedingstukk*n, welke wegens hun degelyke en tevens keurige afwerking mochten gezien worden. By de nadering van het St. Nicolaasfeest begint voor het bestuur, waartoe tevens be hooren de dames M. Van Deursen en C. Prins Gd. de groote drukte, omdat de ge schenken verban i moeten houden met het aantal en den ouderdom der kinderen van elk gezin, benevens byzondere beboeten Zooals te verwachten was, kweet het bestuur zich hi-rin uitstekend van zijn taak. Moge de Vereeniging steeds met denzelfden yver tot weldoen bezield biyven en daarin gesteund worden door zoo mogeiyk nog mildere bycragen der begunstigers'. H .t aandeel dezer gomeento in de lichting 1900 der nationale militie is bepaald op twee lotelingen, zoodat No. 3, W. Huyts, waarscbyn- lyk vry van oproeping zal blyven. Warmond. Alhier is met de leioing der volkstelling belast de heer C. C. Nederburgh, terwyl als tellers zyn aangewezen de veld wachter B. G. Moor en de heer G. Heenk. Zoeterwoudo. Gistermiddag werden het hoofd en de leerlingen der openbare school te Zoeterwoudo alleraangenaamst verrast. Namens iemand, die onbekend wenscht te blyven, werd voor de leerliogen allerlei Sint Nicolaasgobak bezorgd. Dat er eenige afwyking van de orJe eer werkzaamheden plaats had, is te begrypen, doch de kinderen genoten buitengewoon. Eén ding was jammer, nl. d t de gever niet persoonlijk kon worden bedankt, want daaraan voelden allen behoefte. In de afgeloopen maand November werden alhier geboren 6 jongens en 4 meisjes; als overleden wtrdon ingeschreven 1 gehuwde en 1 ongehuwde vrouw en twee kinderen beneden het jaar, terwyl vier huwdyken vol trokken werden. Voor rekening der gemeente is in het krankzinnigengesticht „Eniegeest" opgenomen J. M. Teljeur. Het aantal aldaar verpleegden dezer gemeente bedraagt thans drie. Alhier is ter openbare kennis gebracht, dat dit jaar de 8ste algemeene tlenjaariyksche volkstelling zal gehouden worden. Geiyk vorige jaren bracht ook gisteren Sint-Nicolaas aan de R.-K. Zusterschool zyn jaariyksch bezoek. Nadat hy met een rijtuig gebracht was, werd hy door de kinderen met feestliederen verwelkomd. Gevolgd door zyn zwarten knecht, trad by het schoolgebouw binnen om de kleinen op versnaperingen te onthalen. Dat er vreugde heerschte kan men begrypen, en na eenigen tyd vertoefd te hebben, werd hem ook weer door de kinderen naar het rytuig uitgeleide ge laan. Vit de „Staatscouraut". Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in de orde van Uranje-Nas3au de heer B. Th. J. Frederiks, gepensionneerd Reomsch-Katholiek geestelijke van den 2den rang op Curasao; tot rechter in dearr.- rechtbank te Breda, mr. G. F. M. Pathuis Creraers, thans kantonrechter te Bergen op-Zoomvoorden tijd van vijf jaren, gerekend van 20 October 1899, bij bet personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tut reserve officier van gezondheid 2de kl. de heer W. N. Besseni, arts. Aan den commies bij het Departement van Marine D. I. R. K. Roobol, met ingang van 1 Januari 1900, eervol ontslag uit zijn betrekking verleend, ter zake van lichaamsgebreken, die hem voor de waarneming van zijn ambt ongeschikt maken; bij gezegd Departement met gemelden datum bevor derd tot commies, de adjunct-commic9 F. W. Van tërp Taalman Kip, en benoemd tot adjunct-commies, do lsto klerk E. li. Schmidt. Gemeenteraad van IVaxerswonde. Voorzitter: Mr. J. Bruyn. Alle elf leden iee*« woordig. Voorlezing der notulen. Onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken: lo. Proces verbaal van de opneming der kan van den gemeente ontvanger. In kas f 3815.89. 2o. Goedkeuring van het raads besluit van de ontwerpverordening op het heffen van leges voor stukken, tor secretarie af te gevoc. 3o. Missive van den heer W. F. Visser, van Ter Aar, inhoudende dankbetuiging voor de humane behandeling van zijn dochter, mej. de wed. Okkcrse. 4o. Missive van Ged. Staten, houdende kennis geviug, dat de gemeenteraad van VVaddiügsveen do jaarmarkten en kermis in die gomeente beeft afgeschaft. 5o. Missive van Ged. Staten, behelzende, dat door do gemeente ƒ100.60 moet wordon uit gekeerd voor kwade posten in do directe belas tingen, over het jaar 1897. 6o Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van do begrooting, dienst 1900. 7o. Missive van Ged. Staten, bevat tende kennisgeving van do goedkeuring der v*r- booging van de jaarwedde der beide wethouder» 1. De Voorzitter deelt mede, dat blijkens inge komen medisch attest van den plaatselijken gone»* kundige, den heer P. Wijn, de toestand van der. jeugdigen Petrus Van den Hoorn, zoon van Pietei Van den Hoorn, tot volslagen idiotisme is over gegaan en opneming in een krankzinnigengestic'c^ dringend noodzakelijk is. 2. Alvorens tot de benoeming van een hoof* der school aan den Rijndijk te besluiten, gaat 4 vergadering over in comité-generaal. Nadat de vergadering w eder in een openbare i» overgegaan, geeft de Voorzitter den weuscb te kenneD, dat bij een zoo gowichtige stemming als deze, tot benoeming van een hoofd dor school, geen persoonlijke invloeden mogen geldon, va» welken aard ook. De heer D. De Bruyn betreurt het, dat bij een benoeming van zooveel gewicht voor kinderen en ouders, de laatston geheel buiten de zaken staan en bet kiezen van hun plaatsvervanger aan anderen moeien overlaten. De heer H. Krop, ondorwijzor te Rotterdam, vereenigt op zich 7 stemmen, de heeren R. Kiestra, onderwijzer te 's-Gravenhage, en C. llettema, hoofd der school te Herw ijnen, ieder 2, zoodat de heer U. Krop met meerderheid van stemmen tot hoofd der school aan den Rijndijk benoemd is. Do ïn-functie-treding wordt bepaald op 1 Januari 1900 en, zoo dit niet mogelijk is, aan B. on Wa. over gelaten, daaromtrent nader te beslisson. 3. Af- en overschrijving begrooting, dienst 1899. Voor de uitkcering aan het Rijk voor de kwade posten komt ƒ0.60 te weinig op de begrooting voor, terwijl voor advertentiekosten slechts 25 was uitgetrokken, welke som met ƒ6.52 over schreden is. B. en Ws. stellen voor, die som op de onvoorziene uitgaven af te schrijven. De kosten van het Vergelijkend Ondorzoek hebben bedragen ƒ307.82 en ten gevolge van de vacature en de tijdelijke voorziening daarin, is een tekort ontstaan van 1255. Een voorstel van den Voorzittor, om die sommen te vinden op de onvoorziene uitgaven en den post brandspuiten, wordt met algemeone stemmen aangenomen. 4. Verpachting tol Gemoenewcg. De pachtsom van deu tol was eorst op ƒ500, doch later op ƒ480 bepaald, maar kan volgens don pachter Van Wijk, vooral na 1 Mei, als de rijkstollcn zijn op geheven en hij voor de bediening van hot hek iemand zal moeten aanstellen, geen winst meer opleveren. Hij ziet er vooleor in de toekomst een schadepost in en verzoekt de pachtsom te ver minderen tot ƒ350- De heer A. W. Straathof merkt op, dat met de afsohaffing der rijkstollen wellicht meer op den weg zal worden gereden en de opbrengst dus ook kau toenemen. De Raad is echter vrij algomeen van gevoelen, dat Van Wijk, die een nauwkeurig boekhouder is, in dat geva! zoo eerlijk zal zijn, te verzoeken op die vermin dering terug te komen. Met algemeene stemmen wordt tot de verlaging der pachtsom tot ƒ350 besloten. Nog had Van Wijk mondeling verzocht, den tolboom wat dichter by zijn huis te mogen hebben. Die zaak wordt naar B. en Ws. gerenvoyeerd lot nadere voorbereiding. 5. Benoeming leden stembureaux. Gekozen de heeren C. Korteweg tot Voorzitter, stembureau Rijndijk, J. B. Wesseling en G. C. De Jong tot leden en A. De Jong tot controlecrend lid. Voor het stembureau in het dorp; Voorzitter: mr. J. Bruyn als burgemeester der gemeente, leden: do heoren C. De Bruin en A. W. Straathof en als controleerend lid de heer P. J. Noordam. Tot wa*."- nemond Voorzittor van stembureau No. 1, dat in in het dorp, wordt gekozen de heer Jb. Koetsier. 6. Benoeming leden commissie beoordeelir>g vleesch en spek. Bij acclamatie herbenoemd de heeren J. D. Van den Akker, J. B. Wesseling, Jb. Koetsier on A. W. Straathof. Ook voor de commissie dor schulUrf worde» alle leden bij acclamatie herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de openbare beraadslaging gesloten en gaat de vergadering tot vaststelling der kohieren van den hoofdelijke» omslag over in besloten zitting. Gemengd Nieuws* Gisteravond zyn te Amsterdam wegens het feit, dat de gebroeders Hogerhuis op den dag af vier jaren lang in de gevangenis hebben doorge racbt, twee meetings geboudan, eene in de zomerschouwburg der heeren Van Lier, belegd door het provinciaal ceinité. en eene ln „Frascati", uitgeschreven doer het iaodeiyk comité

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1