-J Bal-zijde 45 Cts. Deze schoone lichtbeelden waren de aan dacht ten volle waard en menigeen zal er dan ook door genoten hebben. Allen echter niet in die mate en zoo ongestoord als wensehelyk ware geweest. Vandaar dan ook do opmerking van een spreker, dat, wanneer er waren, dis weer rare cingen gingen doen als in de zaal hot licht moest uitgedraaid worden (er waren gelach, g piep, handgeklap, trappelen met de voeten, het nabootsen van dierengeluiden gehoord) of toonden geen be lang te st.llen in hetgeen hy sprak en voor hen gedaan werd, dezen beter deden de zaal te verlat n na het terugontvangen van de door hen betaalde vyf centen. Deze wenk (hoo jammer, dat zulke wenken telkens en telkens weer noodig blyken als er iets voor het volk gedaan wordt!) werd in acht geno- meD, want daarna werd de orde niet meer gestoord. Het was voor menigeen een leerzame avond. Als nagiften voor de inzameling, op den vorigen Zondag gehouden in de St.-Petruskerk, ten Lohoeve der St.-Elisabethsvereeniging, la nog ingekomen 100.51 zoodat de collecte «n haar geheel heeft opgebracht f 40l,68'/a. De Nederlandsche mail uit Oost-Inaiö, loopende tot 8November, worat morgenochtend alhier verwacht. Aangenomen is het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Huins (toez.) door den beer E. B. Meyer, cand. te Leiden. Te 's-Gravenhage vergaderde in het ge bouw der Algemeene Synode van de Ned.- Herv. Kerk ce coor haar Benoemde commissie, die haar zal hebben te dienen van advies over een modus vivenH voor het samenblyven der verschillende richtingen in de Ned.-Herv. Kerk en cie teven 1 zal hebben te onderzoeken of de splitsing utr gemeenten in parochies moge- lyk en wr-nsthelyk is. De commissie is samen- gesteli uit de hoeren: dr. J. Van den Btrgb, predikant te Zwolle, R. H. Dryber, preaikant te Leeuwarden, prof. B. D Eerdmans, te Leiden, C. F. Gronemeyer, predikant te Am sterdam en prof. C. H. Van Rbyn, te Groniogen. De gist>.ren tot adjudant in gewonen dienst van H. M. ce Koningin benoemue kapitein van het Dde regiment infanterie, Graaf SchimmelpenDinck, was in garnizoen to Amersfoort, sedert by van lste-luitenant, ordonnance-oificier van H. M., tot zyn tegen- woordigen rang werd bevorderd. Kapitein Schimmelpenninck was ook als officier van ce landma ht in Nederland eenige jaren by bet Indische leger gedetacheerd en onderscheidde zich toen by een der krijgs verrichtingen in Atj»h, waarvoor hem het ridderkruis uer Militaire "Willemsorde ten deel viel. Hy is een der zonen van wyien Graaf Sutger Jan Schimmelpenninck, oud-minister van financiöa en tevens jarenlang in een hooge betrekking aan het Hof verbonden, Het „Haagsche Dagolaa" deelt de a. 8. ;$noeming me.ie van twee militaire attachés ^ot uywoning dar krijgsverrichtingen in Zula- Afrika. Hiertoe zullen waarschyulyk aange wezen woruen de kapitein jhr. J. H. Ram 3n de 1ste luit. L. W. J. K. Thomson. De ©inabesliasing omtrent deze oporacbti6 welora te verwachten. Beide genoemde officieren hebben by het Indische leger gediend. Onderscheidene hoogg. plaatste oud- en andere O.-l. hoofdambtenaren, stuuiegeDOoten aan de Deutsche inrichting van den afge treden Gouverneur-Generaal, bo.en jhr. Van der Wfick ten vrie-cschuppelyk uiner a n. De he.'/: 1. A. G. Van Deldeü, nieuw benoemd Necerlanusch consul te Djeddah, zal heden naar zyn st.ndplaats vertrekken. Uit een te Amsterdam uit Lissabon ont vangen schryven ulyki, dat de le^en oer tweede ambulance aan boord v.in de „Herzog" allen opgewekt zun en van het pracutige weoer genioten. De verzorging aan noord wordt uit stekend genoemd. De lamp coven de gemeenschappelijke tafel is versieru met de Nederlan erscüe vlag en op de talel zelve pryken do portretten der Koninginnen. Naar aanleiding van sollicitatien, ver zochte inlichtingen en anoero aanvragen ver zoekt ue voorzitter van hei hooiucomitó van het No). Roode Kruis mea to ceelcn, dat oe U'tz.ncing van een Pussisch Bollaudsche ambulance, waarvan io de uagbla-ien melding is gemaakt, gescbieut luiten ae bemoeiingen ej ver.aitwooraelyküeid van bovengemeld college. By het aagelyksch bestuur van het Rooce Kru»s is thans in overweging uitzending van materioel tot beLngryke verster fing van beiöe uitgezonden ambulances. Het pantserscnip „Friesland" is te Deiag(*.--baai aaDfcdkome M..n deelt meao, dat do benoeming van jhr. rar. Van A aai» van Wyck tot burgemeester van Au .rstoort tyt. lidmaatschap van de Eerste Kamer niet doet ophouden, omuat het burgemeesterschap niet beschouwd wordt te zyn een bezoldigd staatsambt. De benoeming veroorzaakt een vacature in den gemeenteraad in hot eerste district te 'a-Gravenhage. Hare Majesteit de Koningin en Hare Majesteit de Koningin-Moeuer, vergezeld van de hofuames jonkvrouwe Van ce Poll e& baronesse Sloed van Marx^eld, brachten gister namiddag te twaalf uren een bezoek aan den Grooten Konlnklyken Bazaar te "s-Gravenhage. Ontvangen en rondgeleid uoor de Directie, vertoefden H.H. M.M. ruim een uur in de verschillende zalen en bezichtigden de uitge breide verzameling kunstvoorwerpen. Het 8toomachip „Danae" vertrok 4 Dec, van Gibraltar naar Amsterdam; de „Soem- bawa", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Dec. van Djeddah. Hillegom. Gisteravond omstrerks kwart voor zsvenen had mej. de wed H. Groensu- dyk, alhier, by het verlaten V3n de stoom tram, die voor haar woning stilstond, het ongeluk van de treeplank te vallen, waarby zy met het hoofd onder den wagen en met haar hals op do rails voor een cur wielen terechtkwam, zoodat men den wagen moest lioh'en om haar te kunnen bevryjen. Hevig ontsteld, ooch ongedeerd, werd zy naad haar woning gebracht, waar zy beweerde door een plotseliogen scbok, veroorzaakt door ae machine, van do treeplank te zyn gevallen. By gelegenheid van de openbare ver gadering der Christ. Jongelings-vereeniging „Pe. 119: 9" alhier is ten bate van de Neder landsche Zuid-Afrikaansche veretnigiDg ge collecteerd f 5.895. Loidertiorp. Gedurende de afgoloopen maand November werden in deze gemeente geboren 2 jongens en 2 meisjes, kwamen 4 gevallen van overlyaen voor, terwyi één huwelyk werd voltrokken. Noorthvyk. Geduronao ue aigeloopen maand November is in de postspaarbank alhier ingeiegd 5223.28, tegen e-.n bedrag van ƒ1637.44, dat werd terugbetaald. Het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 777. In den loop dirzelfde maand 2yu aan het rijkstelegraaf kantoor behandeld 533 tele grammen, en wel: verzonden 162, ontvangen 287, overgenomen en verder geseind 84. Ier-Aar. De ioschryving voor de Nationale Militie van de mannelyke ingezetenen dezer gemeente, die geboren zy in het jaar 1881, zal ten Gemeentehuice woruen gehouden op Maanaag 8 Januari 1900, des voormiddags te 11 uren. Door B. en Ws. dezer gemoente is by publicatie ter algemeene kennis gebracht, dat dit jaar zal gehouden worden de 8ste tien jarige volkstelling, welke ten do=l heeft de aanwyzing van allen, cie te middernacht tusschen 31 Dec. 1899 en 1 Jan. 1900 hun werkeiyke woonplaats binnen Ne erland heb ben. Omtrent dezen moeten opgaven verstrekt woraeD, die gevraagd wor-en op kaarten, cie tusschen 26 December a. s. en 1 Jan. 1900 zullen worden rondbezorgd en dadeiyk na Nieuwjaar zullen worden teruggehaald. Door of voor ieder moet aan zfin woning worcen Ingevuld. Een blauwe kaart vo^r oen man of jongen, een witte kaart voor ten vrouw of meisje, een oranje kaart voor een tydelyk aanwezigen man of jongen, een rose kaart voor een tydelyk aanwezige vrouw of meisje. Gedurende de maand November zyn er aan het Rykstelephoonkantoor alhier behan deld 57 telegrammen, nameiyk ontvangen 41 en verzonden 16. In ciezelfda maand van het vorige jaar bedroeg het behandelde getal telegrammen 99. Het aandeel der voor deze gemeente te leveren manschappen voor de lichting der nationale militie van 1900 bedraagt 5 Daar de eers'a vyf lotingsnom uiers getrokken zyn door lotclingen, die geen redenen tot vry6tel irng hebben ingediend, zal daardoor lotiugs- Dommer 6, behoudens nadere voorkomende lichaamsgebreken, buiten oproeping ilyven. Wassenaar. Den 14den Decern uer zal door de Chr. zangvereenigiug „Zingt uen Heer" wederom een uitvoering gegevtn worden in het geDouw der Ned.-Herv. Kerk. Het aantal Dammers, dat gezongen zal wor en, is zeer groot en er komen fraaie stukken by voor. Bohalve door eenige solo's zal het programma algewisseld worden door stukken voor viool, pLtuo en orgel. De heeren Portegys (viool), "Van iDgen (piano) en Kooien (orgel) hebben bon medewerking belootd. Zegwaard. De leiding van de achtste tien- jaariykscbe volkstelling is ia ueze gemeente opgedragen aan uen heer J. Tanis, aan wien nog zal worden toegevoegd als teller de ge meente veldwachter J. Rademaker. Zoetormcer. Gedurende de maand Novem ber 1899 wera aan het hulpkantoor alhier in de Rykspostspaarbank ingelegd in 51 inlagen een beurag van ƒ1730.74, aan 11 inleggers terugbetaald ƒ3512.64, terwyl 4 nieuwe boek jes weruen atgegeven. Aan het Rykstelephoonkantoor Zoeter- meer zyn gedurende de maand November be handeld 137 telegrammen, waarvan 57 ver zonden en 80 ontvangen. Tot brandmeester dezer gemeente ls, in de plaats van den heer J. Van Dorp, aan wlen op verzoek eervol ontslag is verleend, door burgemeester en wethouders benoemd de heer Jac. Ziere. Door hetren ambtenaren t(j 'sryks be lastingen is tegen een landbouwer onder deze gbmeente proces verbaal opgemaakt wegens het slachten en afhakten van een koe, binnen den daarvoor vastgestelden tyd. Zoetermeer-Zegwa&rd, De alhier gehou den collecte ten voordeele van de vereniging „Trouw aan Koning en Vaderland" tot onder steuning van behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of van de Citadel-Medaille, heeft opgebracht te Zegwaard ƒ9.66 en te Zoetermeer 9.44. Het aandeel in de lichting 1900 van de nationale militie bedraagt voor Zoetermeer 3, jsoodat No. 5 boogstwaarschyniyk niet zal worden opgeroepen. Voor Zegwaard bedraagt het aantal 5, zoodat voor die gemeente No. 15 hoogstwaarscbyolyk zal vryvallen. Zegwaard-Zoetormecr. Tot ouderling by de Hervormde Kerk dezer gemeente is her kozen de heer H. H. Steenwyk, terwyl In de plaats van den heer J. Van Dorp, die verzocht had niet in aanmerking te komen voor een her benoeming, is gekozen de heer J. Van Dorp Hz. Uil de „Staatscourant"* Ivon. besluiten. Benoemd by den grooten staf lot llarer Majcsteits adjudant in gewonen dienst kapitein R. j. graaf Schimmelpenninck, van bet 5do regiment infanterie. Benoemd tot bewaarder van do hypotheken, hot kadaster ou de scheepsbewijzen te Goes A. Tukker, ontvanger dor registratie te Hulst. Benoemd tot griffier aan de rechtbank te Haarlem mr. Al. E, Booy, rechter aan de rechtbauk te Trel. Herbenoemd tot schoolopziener in het arron dissement Zuidborn mr. S. L. Andreae te Zuidhorn. Benoemd tot ontvanger dor directe belastingen te Lobith de heer Smilde, tbans ontvanger te Neuzen; te Leek de heer J. L. Zuur, thans ont vanger te Gieten; te Wornmels de heer G. W. Worst, thans ontvanger te Elburg; te Lemmer, do heer P. Be Poole, thans ontvanger to Aarden burg, te St.-Oedenrode do heer J. D. Boermo, thans ontvanger te üitgoest; te Zutien de heer A. Merens, thans ontvanger te Dordrecht. Met ingang van 16 Januari 1900: aan den direc teur van het postkantoor te Scüagen F. G. C. J. Heyligers, wegens lichaamsgebreken, op zijn ver zoek, als zoodanig eervol ontslag verleend; not-do directie van het postkantoor te Schagou beia>. W. F. L. Oudenhoven, thans directeur yüd het postkantoor te Heemstede. De met verlof in Europa aanwezige öfilcior van gezondheid 2de klasse van het leger in Ned.Tndië ilazoux Kuhr, ter Rake van lichaamsgebreken, niet ingang op 1 Januari 1900, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De minister van financiën maaktbekend.dat het saldo van 's Rjjks schatkist op 2 dezer bedroeg: by de Nederlandsohe Bank ƒ2.386.931,4572 en by de betaalmeesters 8.449.829,37'/a- Te zamen 5.786.760,83. De minister van financiën maakt bekend, dat de ontvangers van het recht van zegel, aan gewezen overeenkomstig artikel 2 van het konink lijk besluit van 13 April 1888 (Stbld. No. 73) als bevoegd om over de plakzegels, die zij op reeds gebruikt papier plakken, eon afdruk te stellen van eenen, hun van 's Rykswege te verstrekken stempel, zyn aangeaohreven, om daarin hot jaartal 1900 aan te duiden door „00"; 1901 door „01" en zoo vervolgens. Cremengu Nieuws» In onze vestibule die door het drukke bezoek reeds feitelyk te klein is ge- wordtD, maar waaraan voor het oogenblik weinig te veranderen valt komen morgen niauwe platen, voornamelijk op den oorlog betrekking hebbende. In één uer platenkasten via t mon uit knipsels uit Fransche scbimpbladen, waarover do Engelschen zoo ontevreden zyn, en ook het blad „La Caricature", in beslag genomen te Parfls op Lst van den minister van binnen- landsdhe zaken. Voor den Hoogen Raad diende gisteren het cassatieberoep van den officier van justitie te Haarlem tegen het vonnis van de rechtuank aio aar, waar'r-y met bevestiging van ce uitspraak van d'.n kantonrechter aldaar, de cirecteur van de Ned. Stoomtrawler-vis- sshery L. Groen is ontslagen van allertchts- v.rvolging wegens het zonder vergunning van den directeur der visschershaven te IJmuiden eeu hocveelh.ii visch, aldaar aan- gevosru, doeo vervoeren naar een open terrein, alwaar uie visch in het openbaar is verkocht en wegens het niet doen van aangifte van de soort en de hoeveelheid der aangevoerde visch. Mr. Z. Van den Bergh, voor den ge- requiruerdc Groen optredende, begon met de op merking, dat door den dwangmaatregel (wegens overtreding waarvoor gerequireerde is vervolgd), gebiedende, dat alle visch, die in de haven te IJmuiden wordt aangevoerd, moet worden verkocht in de Ryksvischbal, de visscher ae beschikking over zyn eigendom zou vtrliozen en do visch zoa verkocht worden tot eiken prys, zonder dat hy eonigen invloed zou kunnen uitoefenen mot betrekking tot den verkoop. Voorts herinnerde pleiter, dat hy in dit proces van uen aanvang af nog geen vyafl had ontmoet, daar zoowel hut Open baar Ministerie ty kantongerecht en rechtbank als doze beide collegos zeiven tot een ontslag van rechtsvervolging kwamen, terwyl voorts ook iy de bekeDds interpellatie over deze zaak in de Eerste Kamtr juristen van naam het met pleiter eens waren over de onwettigheid van den hieroedooiuen maatregel der Reg.; ook in het college voor de zeevisscheryen tindelyk vond pleiter geen tegenstander. Pleiter vleiue zich ook ty den Hoogen Raad geen vyand te vinden in den stryj, waarin de gerequireerde teo gevolge van den regee- ringsmaatregel omtrent de vischbal te IJmui den is gebracht. Overigens bestreed pleiter uitvoerig het cassatieberoep op grond van de door hem beweerde onwettigheid van het onderhavige koninkiyk besluit van 25 Maart 1899 tot wyziglng van het Reglement van politie op de visschershaven te IJmuiden en het hiermede in verband staande reglement van den Minister van "Waterstaat, Haudel en Nyverheid, waarby hy deed uitkomen dat het politiereglement omtrent de uitgestrektheid van de haven ver bulten de wet gaat; dat de bepalingen, die op waterstaatswerken slaan, zyn toegepast op een instelling (den Ryks- afslag) In die werken; dat by politi reglement ontzetting uit den eigendom is voorgeschrev n; dat de delegatie teo onrechte aan den Minister is verleend en elndelyk dat deze daarvan heeft gebruik gemaakt tot een onwettige heffing. Op dezen grond verwachtte pleiter bevestiging van bet vonnis, waarby ontslag van rechtsvervolging werd uitgesproken. Adv.-gen. mr. Patyn zal over 14 dagen conclusie nemen. Op een bouwwerk aan den Van- Lennep-weg, te 's-Gravenhage, van den aan nemer Mussert, *yn gisterochtend 3 werklieden gevallen door het breken van stetgerhout binnen het werk. Een opperman werd zwaar gewond per zlekenas naar het gemeente ziekenhuis vervoerd; de andere mannen be kwamen min of meer ernstige kwetsuren. Er werd spoedig geneeskun :ige hulp ter plaatse verleend, o. a. coor dr. De Niet. In de Naarder8traat te Hilvorsum is Zondagavond, tegen middernacht, een blok woningen afgebrand, bewoond door 5 gezionen9 waarvan er, naar men zegt, geen vtrzekerJ was. Eigenaar is de beer C. Ros. Dos daags zag men op ondersch iden plaatsen met pot lood geschreven papiertjes aangeplakt, waarop to lez:n atoni: „Geen kermis in 't lanom do veertien dagen brand." En 't heelt er althans allen achyn van, dat men woord houdt. De zaak Hogerhuis zal, naar men vernoemt, den 20sten Docomr.rr in revisie voor den Hoogen Raad dienen. Dsn 13den Dec. zal o. a. bek ndeld worden een revisii-aanvrago van G. Nieuwenuuis, in 1S79 door 't Hof te Arnhem tot 25 jaar tuchthuisstraf veroordeeld wegens diefstal en moedvrilligen doo'slag. Gisternacht is doordo.olitie te Delft zwervende govonden en naar haar woonplaats overgebracht M. L. V., oud 15 jaren, cie do ouderiyke woning te Rotterdam oniloopen w;.s, opgevende de merkwaardig heden van Delft te willen bezichtigen. (D. C.) Do werkman A. v. D, wonende op ce Prins-Hendrikkade te Rotterdam, die gistermorgen op het stoomschip „Statendam" aldaar over de wins in het ruim werd ge slingerd, is gisteravond in het ziekenhuis aan du gevolgen overleden. Door het uitsteken van de Trans- vaalsche vlag gaf iemand te Haarlem Zaterdag uiting aan zyn vreugde ovc-r de geboortovan een tweeling. De jonge zoon ontvangt de voornamen van oom Paul, het meisje die van Krugers vroaw. De Zondagavonden worden te Oosterhout hoe langer hoo rumoeriger. Byna geen week gaat er voorby, zooder erastige vechtpartyen, waarby gewooniyk van de messen wordt gebruik gemaakt. Zoo word ook 11. Zonaag-avond een jonge man in een vechtparty met een mes gesneden van den schouder tot aan den elleboog, zooi at hy in het Gasthuis moest worden opgenomen. De dader bevinjt zich in arre6t. Drank misbruik was weder oorzaak. De stoffelyke overblyfselen van de vroegere bezitters van het Huis ter Haar, welke in hot begin der restauratie van dat kasteel in de oude slotkapel werden ontdekt, zya gisteren in den grafkelder van de nieuwe kapel tygez.t, in tegenwoordigheid van den tegonwoor igen eigenaar van voornoemd kasteel, baron Van Zuilen van Nyevelt van de Haar, met zyn familie, terwyl de pastoor van Vleuten wjjding aan de plechtigheid gaf. Meo sell ry ft aan het „Hbl.": Het eiland Marken is in den nacht van Zaterdag op Zondag weer ged-.elteiyk onder water geloopen. De landeryeo staan alle blank en op het pad naar da haven kan men zonder laarzen niet loopen. Hot ware te wenschen, dat door de Regee ring afdoende maatregelen genomen werden, coor byv. den dyk, die om het eiland ligt, te verhoogen tot 3 M. boven vol zee en dat men dan t.vens een stoomgemaal kreeg; daar Marken erg laag gelegen is en de ring- dyk op sommige plaatsen steeds doorwatert, is de waterstand altyd veel te hoog. In de vorige week zyn op een terrein van het Trocadero te Parys vanwege de algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur in Nederland, voorzitter de heer Kre- lago, onder toezicht van den heer J. J. Kerbert, veel duizenden lollen in dea grond geplant voor het tulpenveld, waarmede Hollands tuinbouw op de wereldtentoonstelling hoopt to pronken. Door een plotseling en dood over vallen wei1. Zondag te Utrecht om kwartier voor tienen mej. C., wonende in de Baanstraat, terwyl zy gezeten was iQ een rytuig aer Utrochtsche tram. Even te voren was zy in de Kogelstraat naby de Muntstraat opgestapt, toen de uood h .ar in de Keistraat naby hbt Irene-gebouw overviel. Door eenige heeren met behulp van de juist passeerende mej. v. D. werd de oude üamo by dr. Bosscha ingedragen. Deze kon niet anders dan den dood con8tateerun. (17. D.) Schipper Reinhoudt en zyn knecht hebben In den nacht van Vrydag op Zaterdag een viertal bange uren uoorgebracht. Hun met pulp geladen vaartuig zunk in de Ooster schei e. Gelukkig bleef de mast bovenwater uitst.ken. Hierin vluchtten zy, tot een ander schipper hen kwam redoen. Handelende krachtens instruc ties van den minister van binnenlandscbe zaken heeft de Parysche politie-pr- fect b6t spotblad „La Caricature" in beslag laten nemen wegens een prent, van beleedigenden aard voor koningin Victoria. Uit Dover worat aan de „StanJard" ge meld, dat ook daat een menigte Fransche blaadj-s, met spotprenten op koningin Victoria en leden aer koninklyke familie, door ae aouane in beslag zyn geoomen. Gisteravond is aan het Kraling- schaveer het lyk opgeviacht Vun e^n onbekend manspersoon van omstreeks 30-jarigen leeftyd. Gisternacht is te Breda oen vreeseiyke misdaad gepleegd. Iu de Ginnikenstraat werd omstreeks half- twee door huiswaarts keerende heeren het lyk gevonden van een man, die by onderzoek bleek door vLr messteken te zyn afgemaakt. Do vermoedelyke dader ls aangehouden. Hy biyit hardnekkig ontkennen. De gerechtkiyke schouwing beeft heden plaats. De wonuen zyn toegebracht met een gewoon zakmes. (D. v. Nb.) Het levende rundvee, dat be- stemd is om in Belgiö Ingevoerd te worden, wordt aan de grens eerst door tuberculine- insputtingen onderzocht, ten einde te weten of het aan do paarlziokte Jydendo is. Dieren,, die na deze inspuitiogen 1.5 graad koorts; Vcrioonen, zyn uitgesloten van den invoer.: Volgens do Brusselache „Soir" hebben de| veehandelaars een middel gevonden om zelfs ly longziek vee ce werking der tuberculose- inspuitingen vruchteloos te maken, door den dieren te voren een middel tegen de ophanden/ zijnde koorts in te goven. Het middel moeti volgens de opgave van eon veearts ealicylzuuf zyn, waardoor In den laatsten tyd de Invoel? van honderden aan tuberculose ïydende diererf mogeiyk geworden 13. Zondagavond werd Iemand op den, grindweg van Laren (G.) naar Deventer, even voor de Har/sensche school, door twee per sonen staande gehouden, die den man van z(jn horloge en portemonnaie ontlastten. Het onderzoek in zako het groot e, spoorwegongeluk naby Forest is thans eerst geelotea. De verantwoordeiykbeid voor cit' ongeval wordt toegeschreven aan drie beamb-j ten, den machinist Paturlaux, den stoker Charlier, en den hoofdconducteur Leuviilon. De uitkomsten hebben aangetoond, dat by alt spoorwegongeluk 24 menschen gedood, 154 zwaar en 59 licht gewond ayn. Zekere Labourdetto, maire van Orion in de B«neden-Pyreneeön, is in hechtenis genomen, beschuldigd van zyn wethouder Tuya, met wien by 's nacht naar huis ree), vermoord te hebben. Te Nizza heeft een bakker Garcbie: zyn vier-en-twintigjarigen zoon, die zich ellendig gedroeg c-n zyn ouders en zusters dreigje met een revolver doodgeschoten. Hy ls in hechtenis. Uit Hamburg wordt gemeld, dat een van Haugesuud komende brik op de Kunnarotsen aan de Noorweegsche kust is gestrand. Van de 13 man bemanning ver dronken er 11. Te Parys wekt een geval algemeen opspraak, dat in het Beanjouhospitaal i> voorgekomen, waar nameiyk één of meer onbekenden des nachts hebben weten door te dringen in het lokaal, waar de examenopstellen bewaard werden van de studenten in do geneeskunde, dingende naar het internaat. Men heeft in de goed gesloten en moeilyk open te breken bouten doozen gaten geboord- en daarin een bytend vocht gegoten, zoodatf van de 240 ingeleverde opstellen omtrent 80 geheel onleesbaar zya geworden. Het bedrtyf wordt toegeschreven aan candidaten, die, het ongelukkig getroffen hebbende met de gestel ie vragen of te kort geschoten in studie, zich op gelukkiger mededingers hebben willen wreken ol hoopten alzoo het geheele examen te eoen uitstellen. Van dit laatste zal, naar het scbynt, niet Inkomen: vermoedeiyk zni men den 80 eenvoudig een nieuw opstel vragen. Inmiddels is een gerechteiyk onderzo.k ingesteld. De kabel tusschen Aden en Zan zibar is hersteld. De telegrammen voor Zui Afrika kunnen derhalve weder over Au on worden verzondec. Zy biyven onderworpo aim de vroeger genoemde beperkende be palingen. RECLAMES, a 25 Cents per r^gel. tot ƒ14.65 p. Mat., - zoo ila zwart, wit en ge klenrd „Ilennebcrg-ZIJde" van 45 Cts tot ƒ14.65 p. Met., gl.d, gestreept, ge karteld, gespikkeld, damast, enz. 24C Terecli, gualit. en 3000 verscb. kleuren teekenlngen, enz.), franco en r> Invoerrechten thuis. Monsters omgaan Dubb. brlefporto naar Zwitserland. 10087 1 Ci. UENNEBEUO-8 ZUdcnf»lnleke.i (K. u. H. Uofl.) ZUrlch. UITLOTINGEN. Rotterd&maohe bcboawbnrt; lotoa van 18'J-i ad ƒ1.50. Trekking van 1 Dec. 1^9'J. Betaalbar 16 Jan. 1900. Getrokken «serieën: 13.3 343/ 2459 3642 on 8-U2. Preiniöa Ser. 78 no. 58 f 25, e. 201 n. 09 12.öu, e. 6 5 n. 7G en e. 9'<7 61 elk f5, p. 1373 b. 32 ƒ26, e. 1718 d. CU fl 'O, e. 2084 n. 8 o, e. 2264 n. 66, e. 2372 n. 62, o. 2501, d. 36 en d. 2S66 n. 77 elk ƒ10; e. 3329 n.82 en e. 171 n. 20 elk 60; e. 290 o. 45 ƒ126; 62 n. 80 en s. 1109 n. 22 elk ƒ5; b. 1584 n. 26 12.5 - n. 1718 n. 09 IC; b. 2 65 d. 7 u e. 2302 u. l7 elk ƒ6; 0. 241 n. 97 26; b 2720 d. fó; b 2931 n. 8 ƒ12.60; e. 8613 n. 9S ƒ60; e. 186 d. 3 en e. 898 d. 03 elk ƒ5; e. 7u7 uo. ó2 en e. 1181 d. 02 olk ƒ12.69; e. 1637 n. 46 ƒ6; e. 1914 d. 74 i0; e. 2130 d. 17 J 6; e. 2307 n. G9 600; e. 2 1 u. 88 en 8. 2848 n. 33 elk ƒ6 e. 901.i n. i ƒ12.60; e, 3919 n. 86 ƒ6. De overige iu bovenstaande eerieën uitgekomen 94 numnieTB zya loabaar met ƒ2.60. ACADEMIENIEUWS). Utrecht. In de vergadering van het Utrecht8ch Studonten corps van 1 December jl. werd het novitiaat in - Rn zin gewijzigd, uat voortaan de corpsleden de novitii zonder uitdrukkelijke toestemming van den Benaat niet zullen mogen rredenemen naaropenlyko vermakelykhedeD, cafó's, eethuizen en BOciö- teiten. Verder werd aan den pro rector van den Senaat de wettelyke verplichting opge legd alle in de corpswet strafbaar gestelce overtredingen zoo spoedig mogelyk by den Senaat aan te brengen. Amsterdam. Bevorderd zyn tot arts de heeren H. Sterneberg, geb. te Amsterdam; G. Van Alpben, geb. te Rotterdam; en ge slaagd is voor het lste gedeelte: de heer A. P. Geloud emans. - Door de studenten in de theologie aan de Universiteit van Amsterdam is ten, van ruim veertig hanateekeningen voorzien, adres aan Burgemeester en "Wethouders gericht, waarin door hen wordt gewezen op het alles zins bedroevend feit, dat voor professor tir. P. IX Chantepie do la Saussaye nog steeds

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2