8 H°. 12198 Dinsdas: SS November. A0. 1899 $eze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering v-on <a?ca- ea feestdagen, uitgegeven. pit iiomiuer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Nederlandsch Zuid-Afrikaansciia Vereeniging. ïöQÖÖ.SP/b. Leiden, 27 November. LEIDSCH DAG-BLAD. PBIJS DEZEB GOTXEJJST) Voor Lel dan per 8 maandon. Franco per poet«<-«-•• Afzonderlijke Nommers 1.10. 1.40. 0.05, PEUS DEB ADVKETEKTIEHt Van 1—6 regels f 1.0S. Iedore rogel meer f 0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte Voor bet in casseer on buiten de stad wordt O OG berekend. Tot hedenmiddag drie uren was ons, met ,het Zaterdag vermelde, op verschillende in- teekenbiljetten een bedrag toegezegd van Onooodig bijna om mee te deel.n, dat wy ons voortdurend voor do toezending van ingevulde biljet en blyven aanbevelen. Blanco inteekeiv iljetten liggen aan ons Bureel ter beschikking. Offioiëele Eonnisgevlngen. NATIONALE MILITIE. Zitting van den Militieraad. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter keunis van de belanghebbenden, dat de zitting van den Militieraad, voor deze gemeente, i zal gehouden worden: op Maandag 11 December 1899, des voormiddags te tien uien, voor de lotelingen, die getrokken hebben Nos. 1 tot en met 100, en op denzelfden dag, des namiddags to halfeen, voor hen, die ge trokken hebbeu Nos. 101 tot en met 200; op Dinsdag 12 December 1899, des namiddags to éón uur, voor hen, die getrokken hebben Nos. 201 tot en met 225; op Woensdag 13 December 1899, des voormid dags te halftien, voor hen, die getrokken hebben Nos. 226 tot en met 300, en op denzelfden dag, des namiddags te lialféón, voor noD, die getrokken hebben Nos. 301 tot en met 375; op Donderdag 14 December 1899, des voor- middags te halftien, voor hen, die getrokken hebben No9. 376 tot en met 519; en zulks in oen der lokalon vair bet Invaliden- buis (ingang door deKoppenhinksteeg, aan do zijde der Hooglandscbe Kerkgracht) alhier. Zij herinneren hen voorts, dat, in gemelde zitting, voor den Militieraad moeten verschijnen do lote lingen, die vrijstelling verlangen wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken, of wegens gemis van de (gevorderde lengte; en wijders, dat het niet ont- 1 vangen van een oproepingsbiljet hen niet ontheft jvan do verplichting om voor don Militieraad te (Verschijnon of do tot staving van de redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken in te dienen. Tevens worden de belanghebbenden er met nadruk op gewezen, dat ook het inleveren van de bedoelde bewijsstukken bij den Burgemeester niet Voldoende is om zich de vrijstelling te verzekeren, wna o.i zij meenen aanspraken te kunnen maken, .maar dat hun belang medebrengt om bovendien |de vrijstelling te vragen in de zitting van den Militieraad. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K_ F. WAS, Burgemeester. VAN HÉYST, Secretaris. Leiden, 25 November 1899. Onder overlegging van de ontslagaan vrage van mej. J. M. Van Linden, 4de onder wijzeres in de vrouwelijke handwerken aan de openbare school 3de klasse No. 1, en het daaromtrent uitgebracht advies vaa het hoofd der school, deelen B. en Ws. mede, dat ook bi) hen tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat. Overeenkomstig bovengenoemd advies geven zij dan ook in overweging aan mej. Van Linden met ingang van 1 December a. s. eervol ontslag to verleenen. - Den 31sten December van dit jaar is de tijd verstreken, waarvoor krachtens Raads besluit van 28 December 1893 de levering van de kleeding der agenten van politie en der brugwachters ondershands werd opge dragen aan de firma Dondorp en Jacobson, albier, terwijl dan mede de 6 jarige termijn verloopen is, waarvoor delevering van schoenen en laarzen, ingevolge openbare aanbesteding, werd gegund aan de firma De Jong, even eens alhier. Thans zal dus opnieuw in de levering van kleeding en schoeisel voor de agenten van politie en de brugwachters moeten worden voorzien. Evenals vóór zes jaar komt het B. en Ws. wenscbelijk voor de levering van de kleeding ook thans weer onder de hand op te dragen aan do weduwe Jacobson, voorheen firma Dondorp en Jacobson, onder de bestaande voorwaarden, aangezien die firma zich gedu rende de 18 jaren, dat zy met de leverantie belast was, steeds tot uitnemende tevreden heid van B. en Ws. van haar verplichtingen heeft gekweten. En bij een leverantie als deze, waar keuring van het geleverde uiterst mooiiyk is e.i eigenlijk eerst onder het dragen kan tlyken of de qualiteit van de geleverde goederen aan do gestelde eischen voldoet, ^eboort in de eerste plaats te worden gelet op h.t vertrouw n, dat men in don leverancier Jbm stellen. Bovendien waren de prijzen in 1893 reeds zóó laag gesteld, dat volgens het ^orJeel van deskundigen verlaging der prijzen alleen zou kunnen plaats hebben ten ko^to van do qualiteit van de geleverde goederen, en wanneer men nu bedenkt, dat de wolpryzen en daarmede die van laken en andere wollen stoffen, in den laatsten tijd nog zyn gestegen, dan meenen B. en Ws. veilig te mogen aan nemen, dat deugdelijke levering op voor de gemeente voordeeliger conditiën niet wel mogelijk is. Zoowel dus om het vertrouwen, dat de weduwe Jacobson van B. en Ws. geniet, als op grond hunner overtuiging, dat de leverantie onmogelijk tegen lagere prezen even good zou kunnen plaats hebben, komt het B. en Ws. voor, dat het belang der go meente continuatie van de onderhandsche opdracht voor den tfid van 6 jaren aan de weduwe Jacobson meebrengt. De prjjzen be;roegen voor de kleeding van de agenten van politie, van de zomerj js f 24.70; de zomerbroek 11.25; de winterjas 26.40; de winterbroek 10; de halsdas 0.45htt paar handschoenen ƒ1.30; de regenjas ƒ20; het verbiezen der jassen 2.50 per jas, per jaar en de verdero reparatie 95 per jaar; en voor die van de brugwachters, van dj zomerjas ƒ23.85; de zomerbroek ƒ11.25; het zomermouwve8t 4.75; de winterbroek 10; en de halsdas 0.47; terwjjl in het nieuwe contract alsnog zullen worden opgenomen voor de brugwachters een regenjas a f 20; een duffelsche overjas a 26.51 en een jek ker a 22, welke drie laatste artikelen reeds sinds langen tfid onder de band voor deze prijzen werden geleverd. Eenigszins anders is het oordeel van B. en Ws. omtrent de levering van het schoenwerk. Hoewel ook de firma De Jong gedurende het afgeloopen zes-jarig tijdperk op alleszins vol doende wfize aan haar verplichtingen hoeft voldaan, zijn B. en Ws. niet overtuigd, dat ook niet door andere echo nenfabrikanten voor dezelfde prezen even goed zou kunnen worden geleverd. Daarbij zijn aan de keuring van dat artikel niet zoo groote moeieiykheJen verbonden als aan die der kleedingstukken. Het komt B. en Ws. daarom billijk en ook door het gemeentebelang geboden voor, dat ook anderen in de gelegenheid worden ge steld naar deze leverantie mede te dingen. Toch achten zfi oen openbare aanbesteding ook in dit geval niet wenscbelijk. Immers eischt een behoorlijke bediening in de eerste plaats, dat de leverancier in de stad woont, en in de tweede plaats schijnt het B. en Ws. ter wille van de soliditeit der leverantie wenschelijk, dat de inschrijving beperkt worde tot de eigenlijke achoonenfabrikanten en dus niet worde uitgestrekt tot alle kooplieden in schoenwaren. Dientengevolge zouden B en Ws. de alhier gevestigde schoenenfabrikanten tot eene onderhandsche inschrijving voor do levering van schoenen en laarzen willen uit- noodigen. Dat het, zoowel ten aanzien van deklee:ing als van het schoeisel, aanbeveling verdient levering en reparatie op te dragen aan één en denzelfden persoon, behoeft volgens B. en Ws. wel niet nader te worden uiteengezet. Onder overlegging van het desbetreffend verzoekschrift van den heer M. Van der Els, gep. 1ste luit. van het Oost Ind. leger, deelen B. en Ws. mede, dat adressant zich in den loop der maand October in de gemeente ge vestigd heeft en zyn kinderen dientengevolge eerst sedert den lsten November het onder wijs alhier hebben gevolgd, 2 aan de school van den heer Van Dfik, 1 aan de school van den heer Van Wijk. Zij geven mitsdien in overweging aan adressant restitutie te verleenen van het over de maand October betaalde schoolgeld ten bedrage van 3. Aangezien George Edwin Van Heems- kerek, vroeger leerling der Hoogere Burger school voor Jongens, den 26sten September jl. de school heeft verlaten, ten einde in dienst te treden by het Instructiebataljon te Kampen, geven B. en Ws. in overweging aan den beer J. De Josselin de Jong vrijstelling te verleenen van het voor zijn pupil over de laatste drie kwartalen van den loopenden cursus verschuldigde schoolgeld. Den gemeenteraad leggen B. en Ws. over de verzoeken van de heoren H. W. Blóte, A. Kist, dr. W. Th. M. Weebers en dr. Th. Van Wfik, om benoemd te worden tot stads- genees- en heelkundige, ter vervulling der vacature, welke met 1°. Januari zal ontstaan ten gevolge van het aan dr. C. M. Van Voort- huysen verleend eervol ontslag. Aangezien dr. Weebers de andere sollicitanten in anciën niteit verre overtreft, meenen B. en Ws. dezen in de eerste plaats te mogen aanbevelen. Tevens deelen zy mede, dat dr. Den Houter, tot dusverre alleen belast met de genees kundige armenpraktyk, thans, ingevolge de voorwaarden zijner aanstelling, van ai i Januari ook met de heelkundige armenpraktijk zal z\jn belast en zijn jarrwedde dientenge volge van 550 op 1000 zal woroen ver hoogd. Daarentegen zal de nituw te benoemen genees- en heelkundige voorloopig weder alleen belast zijn met de geneoskundige armenpraktijk, in afwachting van het tijdstip, waarop ook hem weer ingevolge een even tueel© vacature tevens do heelkundige armen praktijk zal kunnen worden opgedragen. Op grond van een en ander geven B. en Ws. in overweging thans over te gaan tot de benoeming van een sfcads-genees- en heel kundige, voorloopig alleen belast met de geneeskundige armenpraktijk, op eeo jaar wedde van 550. Ter vervulling der vacature van 3den onderwijze aan do openbare lagere school der 4do klasse No. 2, ontstaan door bet aan J. De Best toegekend eervol ontslag, wordt den gemeenteraad de volgende voordracht aangeboden: lo. Ydes Holtrop, adspirant onderwijzer aan de openbare Jongensschool der 2ie klasse; 2o. J. H. Otto, tydelyk werk zaam aan.de openbare school der 3je klasse, No. 3; en 3o. J. G. Van Tertbolen, adspirant- onderwijzer aan de school der 3de klasse, No. 3. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. aan een tweede ljjst van reclames tegen het kohier der plaatseiyke directo belasting 1899. Zy stellen voor te handhaven de aan slagen van: J. Van Beek, A. Blansjaar, F. Blansjaar, C. W. Th. v. d. Brandhof, A. G. C. Van Bruggen, L. Brugman, J. Burger, M. v. d. Burg, S. Buys, W. F. Buys, J. Calk- hoven, P. R. Campert, A. Driessen, L. Van Duuren, A. J. Duymaer van Twist, J. v. d. Ende, B. H. Everts, T. B. Evers, Th. B. Van Galen, G. Gouda Quint, W. P. J. Gouda Quint, M. Gunning, E. H. Haarlem, J. H. d'Haene, G. Hendriks, A. J. Hendriksen, J. Horree, C. v. d. Horst, Ch. J. Van Izenburg, we LA. H. JacojsColpa, N. A. De Joncheere, Th. Juffermans, J. A. Karstens, J. J. H. Klomp, J. Koet, H. De Koning, J. H. Kray, P. Krook, E. J. M. v. d. Laarschot, E. Leemans, D. Van Leeuwen, J. v. d. Leur, D. Massaar, P. W. Meihuizen, J. Midderham, L. v. d. Nat, J. W. Nieuwenhuizen Segaar, J. H. Ie Noble, wed. H. C. Noyen, wed. T. Ouwerkerk, A. Pauw, E Poulie, F. Pynaker, J. Pynaker, B. W. Raumann, W. Ridderhof, B. W. Rutgers v. d. Loeff, J. D. Rutgers v. d. Loeff, G. M. Rutten, R. Scbolten, L. Schry vers, J. Simons, J. Slot, J. A. Snel, N. v. d. Spek, A. v. Steenbergen, J. H. Stenzier. W. J. Tilanus, D. H. Terburgb, weL D. J. Verhoeven, A. Verhoog, P. Vorstraaten, K. Vogelaar, J. J. Vreeburg, L. O. De Vries, W. WagUr, G. v. d. Water, R. De Wilde Rz., D. Wilhelm, J. F. E. Willemsom, J. J. Van Wqk, A. v. d. Wyngaard, G. W. Zandvoort, W. Zwart; en te verminderen de aanslagen van: A. N. Adriaans met 0.68; G. A. C. Aenmey met ƒ7.42, F. J. C. Van Aken met ƒ1.65; J. Alma met ƒ15.12; J. Arnoldy met ƒ6.87; Wed. M. Boelens met 1.38; WeJ. B.Bolleman d. Veen met 9.62E. J. Bomli Sr. met 3.44; A. Van Borselen Sr. met ƒ11.J. Bruining met f5.50; J. Bruystens met 2.06; J. Duyverman met ƒ1.38; Wed. H. Filippo v. Wijk met 78.38; A. Grauwelman met 1.38; P. v. Groningen met 16.50; G. J. Gros met ƒ2.06, T. J. B. Haan met ƒ2.75; A. A. v. d. Haas met ƒ1.10; J. J. t. d. Hoek met 24.75; M. Kamerlingh Onnes met 28.88; P. J. W. Knaap met ƒ11.27; Wed. J. A. LismanMeyer met ƒ12.37; J. v. d. Meel met ƒ2 75; J. P. C. Meerburg met ƒ5.50; J. Middenham met 2.75; H. Noppe met ƒ1.10; M. C. Otger met ƒ2.06; A. Owel met 7.98; C. P. Tiele met f 23.37; H. J. Visser met ƒ12.38; J. J. G. Vurtheim met ƒ9.63; J. G. H. v. d. Weide met 41.25; J. v. d. Wilk met 6.88; A. Zwaanenbeek met f 3.55. Het totaal der voormelde afscbryvingen bedraagt ƒ364.76. Da commissie van financiën heeft tegen deo door den Schuttersraad der d.d. Schuttery ingedienden suppletoiren staat van begrooting, voor het dienstjaar 1899, geen bezwaar; even min tegen de in haar handen gestelde supple- toire begrooting van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1899, en de begrooting ▼an het H. G. of Arme Wees- en Kinderbuis, dienst 1900. Zy stelt den gemeenteraad dus voor, tot goedkeuring van die begrootingen over te gaan. Den 13den December a. s. hoopt ds. K. W. Vethake, predikant by de Ned. Herv. Gemeente albier, den dag te herdenken, waarop hy vyf en twintig jaar geleden het leeraars ambt by de Ned.-Herv. Gem. aanvaardde. Mejuffrouw M. Tillema, albier, is ge s-lciagd voor het examen der vrye- en oroo- oefeningen der gymnastiek te Dordrecht. De vereenigde vergadering van dykgraaf, hoogheemraden en hoofdingelanden van Rijn land stel je in haar alhier gehouden ver gadering de begrooting voor dat hoogheem raadschap voor 1900 vast in ontvangst op ƒ187,216 36; in uitgaaf op 183,298.26; batig sal o ƒ3918.11. Het bundergeld werd bepaald op ƒ1.10 per H.A., tot een totaal bedrag van ƒ92,645.46. De kosten van huisboudeiyk bestuur werden vastgesteld op ƒ45,046 58; de onvoorziene uitgaven op 10,000. De inkomsten van bezittingen worden ge raamd op ƒ28,210.21; die der vergoeding van diensten, door llynland aan anderen bewezen, op 8322 54. Op de 2l8te lyst van de 21ste jaar collecte voor de Scholen met den Bybel komen o. a. voor: Leiden met 791.26; Aarlanderveen met Nieuwkoop (Zuideinde) met ƒ83.20. Op het viertal voor pred. by de Ned.- Herv. Gemeente to Hazerswoude komen voor: Dr. P. J. Kromsigt, te Wierden; A. F. Krull, te Mydrecht; A. Van der Sluys, te Monster; J. Dippd, te De Bildt. Ds. C. Spoelstra, vroeger pred. te Zoeter- woude, die het beroep naar Heinoo heeft aan genomen, hoopt aldaar 17 December, des namiddags, zyn Intree rede te houden, na des voormiddag3 bevestigd te zyn door ar. A. J. Van 't Hoo't, van Borne. Te Dordrecht herdacht onder vele bewyzen van belangstelling ds. P. M. Keller van Hoorn den dag, waarop hy voor 50 jaren de Evangeliebediening aanvaardde by de Ned.- Herv. Gemeente te Baambrugge. De jubilaris stood ook nog te Noor Jwyk-Binnen, 1859, en is sedert 12 Februari 1860 te Dordrecht werk zaam. Naar men verneemt, zal Hr. Ms. fregat „Koningin Emma der Nederlanden", thans beboorende tot het auxiliair eskader in Oost- Indiö, in Januari a.s. de terugreis naar Neder land aanvaarden. Door den Raad te Woerden is aan den heer W. F. Stoop, gemeente-ontvanger aldaar, op diens verzoek, wegens gezondheidsredenen, tegen 1 Januari a. 8. eervol ontslag uit zyn betrekking verleend. De heer Kerdyk, die de laatste dagen in de Tweede Kamer gemist werd, heeft zich verplicht gezien wegens redenen van gezond heid naar het Zuiden te vertrekken. De heeren D. W. Stork, W. J. Biyden- stein, J. B. Van Heek, D. Gelderman, E. Ten Cate Jr., K. H. Beyen Jr. en H. P. L. C. De Kruyff Jr., te Enschede©, hebben zich met een adres tot de Tweede Kamer gewond, waaria zy hun leedwezen betuigen, dat het ontwerp Ongevallenwet een zoo ty uitstek centraliseerenden geest ademt, waardoor een heirleger van ambtenaren zal Doodig zyn en waardoor belanghebbenden zelfs de geringste medezeggenschap in de uitvoering is ontnomeD. Zy constateeren, dat de ontworpen regeling, die hen zal stellen voor vermoedelijk onnoodig zware lasten, is ontworpen en behandeld zonder dat zy vooraf daarover waren gehoord en zonder dat hun later geformuleerde wen schen ook maar eeDigermate zyn bevreaigd. Zy betreuren dat te meer, omdat het hier gold een eersten stap op htt gebied der arbeidersverzekering, waarby zy niet minder dan de arbeiders zei ven direct-belangheb benden zyn. Na een en ander uitvoerig uiteengezet te hebben, verzoeken zy de wetsvoorlracht af te wyzen, indien althans geen amendementen worden aangenomen, die aan hun grieven te gemoet komen. Gisterochtend woonde H. M. de Koningin de godsdienstoefening by in de Ned. Herv Kerk te Apeldoorn onder gehoor van ds. Van Ryn, die tot tekst had gekozen Tbimotheus 2 vers 19. In het Park aan de zyde van de Maas te Rotterdam is van gemeentewege een terras gemaakt, waarop, mede voer rekening der gemeente, een fraai ververschingsgebouw is neergezet, dat weldra gereed is. Op welke wyze het gemeentebestuur voor nemens is dit gebouw te exploitetren, blykt uit de voorwaarden, die tor goedkeuring den Raad zyn aaDgeboden. B. en Ws. wenschen het gebouw 1 Maart 1900 of zoo mogelyk vroeger te verpachten voor den tyd van vyf jaren. Het zal niet dan tot ververschingsgebouw mogen dienen en derhalve niet als logement gebezigd worden, terwyi er evenmin kamers mogen worden verhuurd en muzikale uitvoeringen of andere voorstellingen, van welken aard ook, er niet dan met toestemming van B. en Ws. mogen plaats hebben. De restauratiezaal mag aan oeMoten gezelschappen voor dejeuners en diners worden afgestaaD, doch niet meer dan 3 dagon per week en niet langer dan 10 uren psr dag. Voor officiöele recepties zullen B. en Ws. het recht hebben over het gebouw te beschikken. De gemeente verschaft de toestellen voor stoomverwarming, gasverlichting, brandblus- schen en electrische schelinrichting en belast zich tevens met het onderhoud. De meubileering geschiedt door den pachter in overleg en ten genoegen van den directeur der gemeente werk n. Do laatste beeft ook het tarief der ververschingen goed te keuren. De pachter Is verplicht tot bet verkrygbaar stellen van dejeuners, diners en eoupers, mits voor niet minder dan 3 p-rsonen en by bestelling minstens 2 uren te voren. De bezoekers zullen met den raeesten spoed en de meeste nauw gezetheid bediend moeten worden Vooral moet dat ook met de meeste beleefdheid en be scheidenheid geschieden. Bljjkens bericht van Harer Mojesteits gezant te Brussel zal, met ingang van 1 Dec. e. k., het Belgische grenskantoor Santvliet wederom voor den invoer van Ncderlandsch melkvee geopend zyn. Tot hoofdredacteur van „De Kampioen" is gisteren benoemd de ho.r Meyer, thans redacteur van dat blad. Naar men verneemt, mo;t Hr. Ms. pantserdekachip „Zeeland" uit zee naar Vlis- singen, om Woensdag daar te zyn, wanneer de Keizer van DuitschUno aldaar verwacht wordt op zfjn terugreis van Engeland naar België. De heer A. Rausverda, assistent van prof. Eykmann, to Qroningeu, hee:t wegens gezondheidsredenen by de curatoren verlof aangevraagd en verkregeo. Bjykens by bet D parteiuent van Marine ontvaDgen bericht bestond by den kapitein- luitenant ter zee J. H. M. Jdiisen, commandant van Hr. Ms. fregat „Tromp", het voornemen 28 dezer van Rio de-Janefro te vtrtrekken. De Minister van Marine brengt ter alge- meene kennis, dat blykens van don directeur en commandant der marine te Willemsoord ontvangen bericht, op 22 November jl. een reddingsboei, afkomstig van Hr. Ms. pantser- schip „Kortenaer", in de Noordzee is verloren geraakt. Het vinden van dit voorwerp behoeft der halve geen aanleiding tot ODgerustheiJ te geven. Het stoomschip „Cyclops" arriveerde 25 Nov. van Amsterdam te Greenock; de „Deen," (W.-Ind. Maildienst), van W.-Indiö naar Amsterdam, is 26 Nov. Dover gepas seerd de „Glaucus" vertrok 29 Nov. van Batavia naar Amsterdam; de „Kanzier." van O.-Afrika naar Hamburg via Rotterdam, arri veerde 24 Nov. te Napels; de „Laertes" arriveerde 24 Nov. van Amsterdam en Liver pool te Batavia; de „Maasdam" vertrok 25 Nov. van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Priam" vertrok 22 Nov. van Batavia naar Amsterdam; de „Prins Alexander," van Bata via naar Amsterdam, vertrok 26 Nov. van Genua; de „Prins Hendrik," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Nov. te Southamp ton; de „Soembawa," van Batavia naar Am sterdam, vertrok 26 Nov. van Perim; de „Sumatra," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Nov. te Padang; de „Gedé," van Rotterdam naar Java, passeerde 25 Nov. Oitavo8; de „Kaiser" vertrok 24 Nov. van Delagoabaai naar Zanzibar. Bodegraven. Woensdag 29 Nov. a. s. zal de rederykerskamer ,H. K. Poot", alhier, haar 113de openbare vergadering houden, waarop, met medewerking van een twoetal dames, opgevoerd zal worden: „Door de Inten dance", biyspel in vyf bedryven, naar het Duitsch van C. Heole, door E. De Saöl. De zangvereeniging „Maarten Luther", alhier, beeft tot directeur benoemd onzen plaatsgenoot, den hoer A. J. Laffrée. Yan drie der vier bestaande zangvereenigingen in deze gemeente is de heer Laffrée thans directeur. llillegom. De zitting van den Militieraad voor deze gemeente zal plaats hebben te Leiden in bot Invalidenhuis den 12den December, des voormiddags te kwartier over elven. lvoudokork. Naar wy vernamen, zal ook alh'ur, in den loop der maand December, op initiatief van Dr. Baar, op de bovenzaal van het hotel van Mej. Van EgmonJ, een Transvaalavond worJen gehouden, waarvan de entrée-opbrengst wellicht zal worden be steed tot bet aankoopon van lafenisbrengende en andere nuttigo zaken voor de gewonde Zuid-Afrikaan8che Boeren, ten einde oen en ander door bemiddeling van de Nederlandsch- Zuid-Afrikaansche Vereeniging naar Zuid- Afrika over te makeiu

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1