Zwitsersche Zijde BESTE! PUIKE KOFFIE, H. MENS, Vraagt HERCULES-BOUILLON. PETROLEUMKACHELS, J. L. CREYGHTON. bij C. BEYNIS Izn., Coezastraat 6. Pliotograiiliie B0NGENA4R, Leiden, ApMersit 16, Stoomtram HAARLEM LEIDEN. ORGELS: 9,99,9 AFBRAAKVEILING. Mini lij Insclriiïii Joie, tall, WMMeu Cent de 5 Ons, 8981 24 Pianiuo's en Vleugels; Geldersche Rookworst. Openbare Verkooping Agentes: GSBBs. VAN HEES, Botterdam. Technisch Bnrean H. E. OVING Jr. Botterdam, Eeldersehekade 31 (Plas 0.) Voerden, Hoogewoerd. 8014 20 WILLEM BOJSGÈNAAFt. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van Bestel- en "Vrachtgoederen per Stoom tram het voordeeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede en Haarlem om 7 u. 30 en 11 u. 20 V.M. en 3 u. 12 en 7.04 N.M. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het bestelkantoor Clarensteeg No. 2 nabij de Mare. 3749 40 Feuilleton. Allerfijnste qnaliteit Afbraak S^0RGELS.-^3 L. H. BRIJNEN, Turfmarkt 7. Wasch- of Veevoeder- Foruuizen, M. LANGEZAAL Zn. Ontvangen H. A. ANTONY. Rapenburg 97. GRONDIG ONDERRICHT SOEP, Papenstraat 4. Bouwmanswoning goed onderhouden Inboedel, Deze Bouillon (onder voortdurende controle der Heeren Dr. v. Hamel Boos Hakmens te Amsterdam) spant de kroon boven alle andere merken In kracht cn zuiverheid, getuige de enorme verkoop. Uitstekend voor zieken tot opwekking van eettusti, Verkrijgbaar by de alleen-verkoopers voor Holland en Koloniën firma ROODZ4NT- &WE91EB, Breda, ot by de 7454 20 Vraagt monsters onzer nieuwheden In zwart, wit of gekleurd van 85 Cents tot 9 Gulden por Meter. SPECIALITEIT: Kleawsle Zydenstoffen voor gezelschaps-, bol- en wandeltoilet en voor blouse9, voering, enz. Wy verkoopen voor Holland slechts direct aan particulieren en zenden de gewenschte Zy enstoflen franco en vry van Invoerrechten thuis. SCHWE1ZER Co., Luzern (Zwitserland). ZIJ»G1V«TOFFEN.eXPORT. 5571 30 I IJZERCONSTRUCTIE. Overkappingen IJzeren gebouwen, Geconstrueerde Balken, enz., Fabrlekaaparcn. Centrale Verwarming. Inalallatlea voor Stoomwa«8cher(Jea. 2773 16 7471 20 AALMARKT 25. beslist veilig en reukvrij, uitsluitend voorzien van onze bekende solide lampen. Verschillende nieuwe modellen in gelakt, emaille en nikkel. Glazen en Katoen voor alle soorten Kachels. 12 VISITE-PORTRETTEN met proef ƒ3.— 0 2 Aanbevelend, "Whit en de BoereD, dienzelfden dag by Ladysmith geleverd, de Engelsch-n 12 dooien en 89 gewonden hadden, meerendeels beboo- rende tot het Gloucester-regiment. Volgens de „Evening Standard" bedraagt het gezamenlijk cijfer der Engelsche verliezen voor Glencoe en Eland6laagte 484, waarvan 78 dooJen, 396 gewonden en 10 vermisten. En bet heele eskadron nog! Een officiéél telegram aan het departement van oorlog te Londen van generaal "White, gedateerd Woensdagnamiddag, meldt, dat de voorhoede van de 6trydmacht, die gistermorgen door generaal White was uitgezonden om voeling te houden met de colonne van Yule en haar te helpen, op drie myien afstand was van die colonne, welke tydeltjk halt hield aan de Zondagsrivier. White voegt er by, dat bü omstreeks 12 uren alle sterke stellingen aan den weg Baar Ladysmith had bezet, waar over by zich niet verder ongerust maakte. Van een beambte van de veldtelegraaf had White de beste rapporten gekregen omtrent de opgewektheid en stryavaardigheid der troepen. Aan de „Temps" wordt uit Londen geseind Het wor-t bevestigd, dat de generaals Yule en White een aaneensluiting hebben tot stand ge racht en hun troepen op Ladysmith con centreerden. Volgens stellige inlichtingen gaat het departement van oorlog voort met bet geheimhouden o. a. van het juiste aantal doodeD, gewonden en vermisten. Inder daad zullen meer dan 2000 man van de reserve gemobiliseerd worden om de open plaatsen aan te vullen. De „Westminster Gazette" erkent, dat de noordclyke driehoek van N..tal in handen der Boeren is, nu Duadee aoor beu is bozet. Een telegram, Maaaoag uit Kaapstad ont- vangeD, bevestigt, Jat generaal Symons' ge zondheidstoestand vooruitgaande is. Uit Melmotb, in Zoeloeland, is te Durban een offi ioel bericht ontvangen, volgens het welk Zondagmorgen om 2 uren een groot commando Boeren naar oie plaats oprukte. Alle inwoners namen onmiddellyk intrek in het fort Maxwell. Maandagmorgen in de vroegte werd een aanval verwacht. Volgens oen correspondent der „Daily Tele graph" behoort onder de krygsgevangenen, die door de Engdschen gemaakt zyn ty Elano8laa.'te (waar dr. H. J. Coster als officier sneuvelde) ook de hetr Verselewd oe Witt Hamer, lid van dtn Transvaalschen Volksraad der Zuid-Afrikaansche Republiek en oud officier van het Nederlandsche leger, nu com mandant van het Nejerlandscbe vrycorps. Uit een te Arnhem ontvangen particulieren orief van een Hollancsthen spoorwegbeambte In Transvaal, geci. gteekond 1 eo 2 October, halen wy hieronder een en ander aan. Na verhaal te hebben, dat voort ur nd troepen met oen trein vertrokken, tot zei a in beesten wagens zitt nde, allen vol moed en uit roepende: „Wy zuil n bet winnen", gaat de icnryv r voort: Eergisteren ben ik gecommandeerd om naar Volksrust te gaan. Myn gewetr en patronen heo ik reeds ontvangen. Paard, zadel en uit- '»«ting zyn nog iy onzen vtlikomefc. Myn Iweo kleine jongeüs willen mee. Als ik van tie schietoefening terugkom, willen zy met gewold myn geweer cragen en ze hebben me al gevraagd, of er geen kleine geweren wareD, oan wilden ze mee Ik leef hier goed en bemin myn nieuwe vaderland en liever vecht ik me dood, dan ondtr Cen druk aer kapitalisten to zitten. Want die (hier volgt een minder vleiende naam) zyn de schuld van alles, wat bier voorvalt. Daar onzo oom Paul en zyn regee ring de uitzuigery nooit zullen gedoogtn, hebben ze met alle mogelyke leugens onze fegeering belasterd en in Engeland geklaagd, dat Eugelschen slecht behanueld worden, wat van A tot Z gelogen is Ge kunt aan Mzeggen, dat ik alle Ilaar Stiefmoeder. 13j Dr. Lewis scheen sinds een paar dagen wat beter te worden. Mrs. Lewis oefende weer haar betooverenden invloed op hem uit en tot zekere hoogte hield zy hem daarmee in het leven. Eetzy de oorzaak hiervan goedhartig heid was of dat zy hem in het byzyn van vreemden niet wilde veronachtzamen, is moei- ïyk te zeggeD, maar zy bedacht steeds allerlei plannetjes voor zyn amusement, die natuur- lyk ook baar eigen genoegen en dat van baar dochters ten doel hadden. Mr. Angerstyne was nog niet zoo verkwistend ten opzichte van het huren van rytuigen geweest als mrs. Lewis nu. Rytoeron in den omtrek en ritjes in de stad dat was aan de orde van den dag. Anne werd zelden gevraagd om van de party te zyn; voor haar scheen er nooit ruimte te wezen. Maar wat gaf zy daarom? Wanneer zy thuis bleef, genoot zy van het gezelschap van mr. Angerstyne. Terwyi zy ergens heen reden, of zich in de stad met winkelen en het flaneeren in mooie toiletten amuseerden, was Anne geheel vry om van haar gevaariyk geluk te genieten. Gevaariyk, wanneer het tot niets leidde: en hy had tot dusver nog niet gesproken. Zy bestudeerden af en toe de Duitscbe taal, die Anne hem trachtte in te pompen, en lachten <hn dikwyi8 over zyn fouten. Wanneer zy eer aan zyn landgenooten geef. Hoera voor j de Duitschors; als één man staan ze by ons. Hedenmiddag zyn er weer 500 naar de grenzen gegaaD, allen flinke kerels. Ik hoop hen spoedig te volgen. We gaan nu het land zuiveren van onge dierte en dan zullen we weer werken en gelukkig leven en hangen het geweer aan den muur, maar nooit voordat het land schoon is. Liever tot den laatsten man gevochten. De „Tyd" schetst aldus don indruk, dien de gunstiger tydingen uit Natal op het publiek te Amsterdam maakten: Opgetogen gezichten, blyde gesprekken, lachende uitroepen met vroolyk gebalde vuist. Naderby hoort men het: „Flink zoo! Zoo hoort hetl Potverdikkie, meneer, wat zeit u er van? Bravo 1 Ze hebben op d'r lichaam gehad, de Engelschen. Het zyn toch kranen, die BoerenDat is nu echt. Het is voor gelezen in de Tweede Kamer te Londen 1 Ik dacht ook al. Dat kon nietl" Vervolg der Advertentiën. Haarlemmerstraat 53, Lelden. EBNST KaPS SCHIEDMAYER UDd SoEüNE. Eerste klasse Amerik. Fabrikaten. Goudsche, oude vette L-idsche en echte Edammerkaas, steeds verkrygbaar. 6865 6 Wed. J. ITËEKUAUER A Zn., Mandenmakerssteeg 4 by den Waag. De Deurwaarder P. H. VAX T 01 IEL, te Leiden, zal op Vry dag 27 October a. 8., aan te vanzen 's morgens te 1©£ uur, aan de Boommarkt alhier, om contant geld, verkoopen: een flinke party van te Leiden geamoveerde Perceelen, als: 4WOÖ oude Rootle Pannen, Denren, Ramen, Binten, Strandhont, Cement- en Jlarmertegels, party hard steen, alsmede een OS DERPUI, treed 4.61, hoog 3.59, met hardsteenen Borst wering, staande aan de Steenstraat 14-16; dagelyks te bezichtigen. 8553 18 der goei onueruou ;en BOUW 91 AX8- W 6 1 G, genaamd f Johanna's Hoeve", staan ie te Nieuwe-We tering, gemeente Alkemade, bewoond door den Heer E. BLONK, met stalling voor 36 Koeien, Paarcenstal, Schuur met stalling voor 6 Koeien, Varkens- schuur, Wag. nschureD, Karnmolen, Hooiberg, verdere getimmerten, Erf en Tuin, alsmede diverse perceelen uitmuntend Wei- en Hooi land in den Googerpolder, benevens het tegenover de woning liggenae boekje dyk met pad en twee Arbeiderswoningen met Erf en Tuintjes, alles te zamen groot 26 hectaren, io aren, 18 centiaren. De verhuring gescbieot voor 5 jaren. Al de go:dtren zyn te aanvaarden met Kerstmis 1899. 8691 25 Insehryvingsbiljetten, door gegadigden en twee gegoede borgen onderteektnd, kunnen vóór of op 10 November 1899 worden inge leverd ten kantore van Notaris VAN GREÜ- NINGEN, te Oude-Wetering, alwaar de voor waarden der verhuring ter inzage liggen. ging wandelen, kwam mr. Angerstyne haar meestal achterop, en dan toefden zjj buiten in de heerlyke herfstlucht, totdat de schemering Inviel. Wat de toekomst ook mocht breDgen, voor het oogenblik, daar was geen twyfel aan, leefde Anne in een zaligen roes. En een veertien dagen verstreken zoo ongestoord. Toen stortte dr. Lewis weer in. Op zekeren dag, dat hy uit ryden was, kreeg hy weer een attaque in het rytuig. Het was oen zeer lichte aanval geweest, zeide mr. Lewis, toen zy thuiskwamen; by was zyn bewustzyn slechts drie h vier minuten kwyt geweest. Hy bleef daarnl? echter zeer zwak en ziek, zoodat een geneesheer, dr. Malder, werd geroepen. Wat deze zeide, kwamen alleen de patiënt en zyn vrouw te weten, want niemand anders was tot de conferentie toegelaten. „Ik verlang naar huis," zeide de dokter den volgenden morgen tegen Anne op zyn gewonen klagenden, vermoeiden toon. „Ik weet zeker, dat do verf niet meer ruikt; zy moet het zich verbeeld hebben. Ik heb behoefte aan rust." „Maar, papa, waarom zegt gy dat dan niet?" „Het geeft my niets of ik het al zeg; zy luistert niet naar my. Ik kan niet tegen dat drukke leven hier en dat eeuwige ryden; het schudden van het rytuig doet myn hoofd pijn. En dan die onkosten! Het benauwt my." Anne wist niet wat te antwoorden. Zy zolve was machteloos en haar vader was het ook tegenover zyn tweede vrouw. Dr. Lewis keek de kamer rond, om zich te vergewissen, dat Goedkoop en solled adres voor een degelyk AHERIKAAX9CH ORGEL la STEMMEN, REPAREEREN, 4082 8 VERHUREN en RUILEN. ▼an 55 tot 150 Liter, in voorraad, zoolang de voorraad strekt, zonder ▼erboogiug van prys. 8686 11 PRIMA amiTEIT 8641 S Aanbevelend, By een beschaafde Dame bestaat er gele genheid voor nette Meisjes om te ontvangen in het Knippen, Naaien en Handwerken, tegen biliyke conditiën. Adres Bureel van dit Blad No. 8485. 7 dagelij Us verkrij gbaar k SO Cents per portie. 6902 6 tic koop, prima Rashonden, ouders 21- maal met lsten prys bekroond, f 17.öO per stuk. Spoed. Blieven aan het Bureel van dit Blad No. 8637. 6 uit de hand tie koop, net Stalling voor 39 Koelen, Schuur met Stalling voor 7 Koelen en een Paard en Varkens hokken, in alles zeer gemakkeiyk gel-gen in de kom van het dorp Oude-Wetering, alsmede rukn 24 Hectaren extra best Wel- en Hooiland ia don Googerpolder. Te aanvaar-en naar verkiezing. Te bevragen by M. OOSTMOEfi, 8690 12 Ouae-Wetering. op Dinsdag den 31sten October 1999, te beginnen des voormiddags te IO uren, ten sterf huize van den Hoogedelgestrengen Heer Prof. Dr. P. L. RIJKE, a n de Hooigracht No. 13, te Leiien, ten overstaan van en te Leiden gevestigdeu Notaris W. F. KAISER, van een gedeelte van een bestaande in Canape's, Stoelen, Buffet, Bonlieur du «Foor, Schrijfbureau, Llancnkasteo, Spiegels, Pendules, Can- delabrcs, Gordyoeo, Vloerkleeden, Ledikanten met Deddegoed, Tafel- en Bedlinnen, Kachels, Fora nis, Por selein, Glaswerk, eenlg Zilverwerk, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. 8694 23 Te bezichtigen op Maandag den 30sten October 1899, van des voormiddags te 10 tot des namiddags te 4 uren. er geen luisteraars waren, en ging toen op fluisterenden toon voort: „Ik ben geruïneerd, Anne. Al myn baar geld is op; zy heeft alles opgemaakt en my gedwongen het uit de Bank te nemen. En daar in die lade zyn twee bundeltjes reke ningen; zy bracht ze my gisteren en er is niets om ze van te betalen." Anne ontstelde. Verbeeldde hy zich in zyn verwarden geestestoestand deze dingen slechis of waren zy inderdaad waar? „September is nu aangebroken, papa, en u krygt dus spoedig de rente van uw aandeelen." „Die zyo verkocht," fluisterde hy. „Zy had een menigte dingen voor haar huwelyk noo- dig en de menschen zouden my in rechten ver volgd hebben, wanneer ik die niet had betaald. Ik wou, dat wy weer in Frankryi wareD, kind! Ik wou, dat wy het nooit hadden verlaten I'* En om één ding wenschte Anne dat ook. Op een namiddag, het was reeds laat, ging Anno naar de High Street, om een lint voor heur haar te koopen. Mrs. Lewis was met haar gezelschap naar Croome gegaan, wyi iemand haar had aangeraden daar de tuinen te gaan zien. In het pension van de dames i Lake was het zoo druk als ooit, want er werden dien avond nieuwe gasten verwacht. Anne had miss Dinah geholpen en slechts op het laatste oogenblik had zy nog even kunnen uitvliegen. In het terugkomen, juist voor het College, hoorde zy voetstappen achter zich en voelde zy, dat Iemand haar arm aan raakte. Het was mr. Angerstyne. Hy was de Latste twee byna drie dagen te Malvern geweest. By het zien van hem was het haar alsof de zon begon te schynen. „O! - zyt gy het? - zyt gy terug?" riep zy, met zooveel onverschilligheid als zy kon voorwenden. „Ik ben juist teruggekomen. Myn tante is beter. Ea hoe maakt gy het, Anne?" „O zeer goed, dank u." „Moet gy reeds naar huis? Laat ons nog een klein eindje opwandelen 1 Het is zulk een heerlyke namiddag." Hy noemde het namiddag, maar het was byna avond, en hy ging onder het spreken door de poort van het College. Zy wandelden om het St.-Michael-kerkhof heen, vervolgens naar de Dark-Alley en kwamen zoo by de oevers van de Severn. „Hoe gaat het by de Lakos?" vroeg hy nu, het stilzwygen verbrekend. „Zooals altijd. Het is vandaag een groote schoonmaakdag," voegde zy er vroolyk by, „en wy dineeren niet vódr zeven uren." „Zeven? Des te beter. Maar waarom?" „Eenige menschen van gewicht komen Mr. Angerstyne schoot in een lach en zy lachte ook. „Miss Dinah gebruikte dezelfde woorden: menschen van gewicht. Zy komen laat en daarom is het dioer uitgesteld." „Pas op, Annel* Een paard, dat een praam voorttrok, kwam hen achterop. Mr. Angerstyne trok Anne op zyde en het diner en de nieuwe gasten waren vergeten. Het was byna donker, toen zy terugkwamen. Mr. Angerstyne was over zyn landgoed in Essex begonoen te spreken. Dat was een ge liefkoosd onderwerp voor hem en Anne scheen zyn bezitting reeds geheel te kennen. „Gy zoudt het stroompje, dat door de landeryen loopt, ook bekooriyk vinden," merkte hy op. „Het is natuuriyk iets geheel anders dan de groote rivier, die wy juist verlaten hebben, maar de wandeling erlangs is heel mooi, want het kroDkelt op de meest schilderachtige manier, en de oevers worden door boomen overschaduwd." „Gaat gy door de kloostergangen? Is het daar niet te laat voor? Het is een groote omweg," bracht Anne in het midden, niet wetend wat te antwoorden, wyi ze niet wilde bekennen, dat zy heel gaarne langs dat stroompje zou wandelen. „Te laat? Neen. "Waarom? Gy zyt toch niefc bang voor spoken, is het wel?" Anne lachte. Maar uit vrees, dat zy bang voor spoken zou zyn, trok hy haar hand door zyn arm, toen zy het donkere, nauwe achter poortje doorgingen; en zoo wandelden zy arm in arm door de kloostergangen. „Ja, Anne, gy zoudt het zeker heerlyk vindon, om op een zomerdag by dat kronke lende stroompje te zitten en naar het zacht gemurmel daarvan, naar het zingen der vogels, het zacht ruiachen der boomen te luisteren of met een geliefd wezen een fluisterend gesprek te voeren. Het zou juist iets voor a zyn, want gy zyt stil van aard en houdt van mymeren." (Wordt vervolgdj

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 6