Dr. VIS rne. GÉR. A. BOTS, HLMBER-RIJ WIELEN. Emtio Agenten mor Leiden en Omstreken: JOHs. DEE ZOON, Salon de Rafraichissements. DIENSTBODE Dictaat-Cahiers. IJote. BBB&Znpa,Bre8str.28.| Ojenhare Trlillliie Mooi! JAN COTTEREAU Déjeuner, Diner, Souper, PIJPORGEL. BEKENDMAKING. Volksfeesten. - Lisserbroek. Burgerlijke Stand. Vervolg der Advertentiën. s is weder te consnlteeren. Publieke Verkooping Muziek-lnstrumenten, Brillen, enz, Publieke Verkooping. H. J. T. MATVELD, Paardensteeg 4. Soiar-Lantaarns Residentie-Zadels. Prix d'Hontieup för Diplome d'Honneur iiiuoovitv uivuuiiii;. Amsterdam met bijlevering van Servies en Glaswerk, alsook enkele KOUDE en WARME SCHOTELS. Breestraat SS. Do S rviscbo kolonie te Parys beeft aan het blad een krachtig protest gezonden, „dat het individu in quaestie volkomen onbekend is in Servië en niets te maktn beeft met de doorluchtige dynastie, waarvan by beweert af te stammen (bier wordt bedoeld het geslacht- Lazare, dat van 1374 tot 1389 aan de regee ring was). De laatste telg van deze dynastie is gestor ven in 1428. Uit Transvaal. XXIX. 't Liep tegen nieuwjaar en hoe langer hoe meer geraakten de menscben in feestelijke stemming, vooral de jongere. De avonden waren te heerlijk om er niet van te genieten. Terwijl de ouderen heel gezellig in groepjes bijeen zaten, zochten de jongens zich den tijd met een of ander spel te korten. Het leeuwspel was onder hen het meest geliefd, behalve als de ezels toivallig op de plaats waren, want dan oefen den ze zich in het rijden op ongeleerde ezels. Yan uit de verte kwam dan het gejoel en gegichel tot ons, veroorzaakt door eon kluch- tigen val van een of meer der ezelruiters. De jongelingen en jongedochters waren er hat slechtste aan toe: te jong om in den raad der ouden te mogen meespreken en te oud om aan het spel der jongsten doel te nemen. „Ja, meester en juffrouw," zei oü Arie daar een maal van, „ik begrijp nie die jongmenschen van ons tijd, hul is nou al oud, als hul schaars hul behoorlijk kan kleê. Toe ons jongmen schen was, speelde ons tot in den nacht en deê allerlei kattekwaad en 's morgens voor zon op stond ons weer in die werk, om miskien al gauw een pak slagen te kry, omdat buur man geklaagd had, dat hij vroeg had willen inspaD, doch na lang soeken ze trekgoed en tuigen op die dak had gekrij, of omdat ons die deuren en vensters van de huizen buiten kant dicht had gemaakt. Maar tegenwoordig ze jongmenschen is soo maar soo dooierig." Toch waren ze niet altijd zoo saai. Als er een danspartij ophanden was, kon het ge oefend oog ook bij hen meerdere levendigheid opmerkeo. Voor mü werd zoo iets goed ver borgen gehouden, doch mijn vrouw, voor wie de meeste meisjes geen geheimen hadden, wist reeds vroegtijdig er alles van, en daar mijn vrouw voor mij geen geheimen had, was ik even spoedig op de hoogte. Mijn vrouw werd dan nog eens vaak geraadpleegd over het balkostuum; de Zondagsche japon mdest dan nog een paar roode, blauwe en groene strikken krijgen, of drie en een half yard witte stof werd omgetooverd in een blouse naar de nieuwste modeplaat. Als ik dan eens onder zoekend vroeg, waarom juist nu al die jonge dochters zoo behaagziek waren, kreeg ik incest een ontwijkend antwoord, want, zoo ik verstond, behoorde het ook tot de plichten 7.in den onderwijzer om streng op te treden tegen hen, die deelnamen aan een dans. Ik was echter te nieuwsgierig naar zoo'n partij, dan dat ik iets in den weg zou gelegd hebben, Varwyi ik ook meende, dat het de taak der >uders was hun kinderen te beletten aan iets deel te nemen, dat zij verkeord achtten. Neef Martinus had een week geleden een nieuwen kleivloer in zijn huis gelegd en om Let barsten te voorkomen dien vloer eiken dag gedurende eenige uren met een zwaren stamper bewerkt. Nu was hy bijna goed droog. Een extra-stampbeurt zou hem goed doen. Daarom besloot hij het aangename aan het nuttige te verbinden en had de meisjes en jongens uitgenoodigd voor een dans. Tegen hoe laat vermeldde de mondelinge kennis geving niet, maar als by instinct bepaalden allen„Als meester naar bed was." We gingen dien avond wat vroeger naar bed dan gewoon lijk, d. w. z. we bliezen de kaarsen uit, om het geduld der danslustigen niet te lang op de proef te stellen. Toen de muziek ons ver telde, dat het bal in vollen gang was, wan delden we naar het huis van neef Martinus. Het voorhuis was schitterend verlicht door een petroleumnachtlampje in den eenen en een kaars in den anderen hoek. Martinus stond tegen de leuning van een stoel in een der hoeken met een viool onder de kin en streek er dapper op los; Gerrit bespeelde de concertina. Ik bewonderde den violist, die, strak voor zich starend, met zyn vereelte vingers de vlugge dansmuziek niet onver dienstelijk speelde. Om ruimte te winnen, waren alle meubelen uit het voorbuis geno men; hadden de dansers of danseressen be hoefte aan rust, dan begaven ze zich naar de eetkamer en de kombuis, waar ze zich konden verkwikken aan „zwartkoffio" (by ge brek aan melk) en „stormjagers" of oliebol len, die Alida, de gastvrouw, druk bezig was te bakken. Lang zou ik misschien dat too- neeltje onbemerkt hebben kunnen bespieden, als Castor het zich niet tot plicht had gere kend, al die vrienden en kennissen te groeten. Kwispelstaartend sprong hy naar binnen en begaf zich tusschen de rondzwierende paartjes. Een andere hond zou op allesbehalve zacht zinnige wyze de deur uit zyn gejaagdCastor werd als myn heraut heelwat eerbiediger ontvangen. „Daar is meester, daar is meester" werd er gefluisterd, verlegen zochten enkelen het donkerste hoekje op en eenigen zochten een goed heenkomen in de kombuis. Doch daar liepen ze myn vrouw te gemost, die 2an den achterkant binnen was gegaan. Ik ttelde de angstigen spoedig gerust en ver zekerde hun, dat het myn bedoeling niet was geweest, de vreugde te verstoren, de meest bevreesden werden tevreden gesteld door de tegenwoordigheid myner vrouw. In dit kleine oponthoud waren de stofwolken die het ademen byna onmogeiyk hadden gemaakt, een beetje gezakt Martinus stemde als waarschuwing de viool; de paartjes kwamen weer alle naar het voor huis. Balboekjes hielden ze er niet op na. Als Piet van oom Jan tot de hupsche Sanna van oom Daan zyn uitnoodigend „Toe San!" richtte, was Sanna dadeiyk bereid een dansje met hem te maken en ze hielden niet op voor de een den ander waarschuwde met: „Nu is ik gedaan", of „Ik is bekaf." De mooie bruinoogige Sara was meer in trek, dan de plompe Hanoa; ze bad ook na afloop van het bal de meeste vuile vingers op baar witte blouse. En oom Fauie ze Jan kon eindelyk ternauwernood meer een meisje bewegen met bem te dansen, omdat by zoo geweldig met zyn knieën kon stooten, of zyn meisje nogal eens op de teenen trapte. Eenige jongens en meisjes moesten al vroeg naar huis. Cattio van oom Hendrik was byv. door het raam van haar slaapkamer het huis uitgegaan, omdat haar ouders haar anders zeker zouden teruggehouden hebbeD, en Lenie van oü Arie had een kuier naar een harer vriendinnen als voorwendsel genomen. Maar eenigen dansten on vermoeid voort, al moesten ze zich telkens het zweet en het stof van het gezicht vegen. Da ontzettend hooge temperatuur en het stof nood zaakten ons spoedig naar buiten te gaan. Nog even bleven we daar luisteren naar de rëeletjes, die Martiüus onvermoeid bleef speleD, en be gaven ons toen huiswaarts. Den volgendon morgen waren al myc leer lingen in de school, maar de lodderige oogen van eenigen toondeD, dat ze liever wilden uit slapen. Ze hadden allen op een boetpredikatie gerekend en het was hun maar half naar den zin, dat ik alleen de opmerking maakte, dat ze oud geEoeg wareD, om zelf te beslisseD, waar ze hoorden en waar niet. KOLONIËN. BATAVIA 3 8 Augustus. Het „Soer. Hbl." schryft: Onlangs versche nen in de „Java Bode" eenige mededeelingen over toestanden te Timor-Koepang, die de ven olgenhMd van den wd. resident Fokkens opwekten. De ver olgenheid moet zulke grenzen aan genomen hebben, dat het gezond veratand tydeiyk verdween. Er werd althans een lyst gezonden aan alle ingezetenen, waarop zy werden uitgenooaigd op hun eerewoord te verklaron, dat zy geen mededeelingen aan de courant hadden verstrekt. Ht idee was zot, maar de ingezetenen, op kleine buitenposten meest allen afhankelyk van den resident, teekenden toch de lyst. Slechts twee personen onthielden zich, de heeren G. en K. „Daar heb je de verraders!" Fluks een oppasser naar beide heeren heönToawan b9sar panggil. Meneer G., hebt u aan de „Java Bode" geschreven? Neen, resident, ik ken den 8cbryver wel, maar wensch hem niet te noemen. Ik geef u twee dagen bedenktyd. De heer G. af, de heer K. voor. Hebt u in de courant gescbreven? Jawel, resident 1 Dan wordt u onmiddellyk ontslagen als hulp postcommies en agent van cie weeskamer. De heer K. bekleedde cie baantjes. De eieb wraakneming is uitgevoerd. Of nu de heer Fokkens denkt, dat coor zulke streken de critiek op wanbeleid wordt gestuit? De intocht van den benoemden gouverneur- generaal van Nedtrl.-Indië te Weltevreden zal plaats hebben op den 2den October a. s. de plechtige overgave van het bestuur op den volgenden dag. De luitenant ter zee 2de klasse A. E. Thierens, die naby Gorontalo op de jacht den officier van administratie A. G. Ter Co.k oo deiyk verwondde, is, naar aan Batavia bladen uit Soerabaia geseind werd, door den zeekrygs- raad te Soerabaia schuldig verklaard aan het in artikel 307 van het Wetboek van Strafrecht omschreven misdryf, en veroordeel i tot 1 maand hechtenis, te Soerabaia te ondergaan. Het bewuste wetsartikel luidt: Hy, aan wiens schuld de dooi van een ander to wyten is, wordt gestraft met gevangenis of hechtenis van ten hoogste negen maanden. De controleur der 2ie klasse W. J. Ketjen heeft het verzoek geiaan om een jaar verlof naar Europa, wegens laDgdurigen dienst. Van Salatiga schreef men aan de „Loc.," dat het vermoeden veld wint, dat de ritmeester De Lannoy by de eerste vacature, die in den majoorsrang zal ontstaan, by keuze zal wor den bevorderd. De heer J. De Haan is voorgedragen tot directeur van het laboratorium te Batavia. De onderwyzer 3de kl. te Poercolinggo (Banjoemas) J. A. N. Sterrenburg heeft in het belang zyner 6tudiën overplaatsing gevraagd naar Djokjakarta. De opzichter der genie 1ste kl. J. W. Lehnhausen te Mr.-CorneliB heeft ontslag uit den dienst aangevraagd en zal zich te Batavia als bouwkundige vestigen. Wy kunnen tbans met zekerheid mede- aeelen, dat de oirigeerende officier van gez. lste kl. (luit.-kol.) Platteeuw, in garnizoen te Semarang, den militairen dienst met pensioen zal gaan verlaten. Er is den laatsten tyd een sterk verloop onder de hoogere officieren van den mil. geneesk. dienst. (Bat. Nbl.) De wnd. directeur van het laboratorium dr. H. F. Roll, heeft gisteren een request, om twee jaren buitenl. verlof wegens ziekte, ingediend. zoek, eervol ontslagen als notaris, tevens vendu meester, te Tandjoeog Pandan [Uilliton]. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Ingetrokken: De overplaatsing van den be noemden onderwijzer der lste klasse H. Voskuil van do school te Djember (Bczoeki) naar de school te Ternato. Benoemd: Tot onderwijzer der 3de klasse J. H. Verduyn den Boer, S. C. Nelson, daartoe gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal. Overgeplaatst: Van de school te Djombang, Soerabaia, naar die Ie Ternate, als hoofd der school, de onderwijzer lste kl. J. J Weist; van de school te Solok naar die te DiombaDg als hoofd dor school, de benoemde onderwijzer lste kl. G. Bakker; van de school te Dopok naar die to Solok als hoofd der school de herbenoemde onderwijzer 2do kl. A ltoose, en zulks met introkking zijnor over plaatsing naar de school te Djember (üezoeki]; van de school te Tasikmalaja naar die te Djember [Bezoeki], als lste onderwyzer, do benoemde onder wijzer 2de kl. J. N. Kuding; van de school to Toeban naar die te Tasikmalaja, de onderwijzer der 3de klasso Ch. H. Tb. J. Eybergen van de 2de school te Bandoeng naar de school te Depok, do onderwijzer 3de kl. W. Verbruggo; van de school te Padaog Sidempoean naar de 2de school te Bandoeng do onderwijzer 3de kl. W. Hiemstra; van de lste school B te Semarang naar de lsto school to Makasser de hulponderwijzeres E. E. Kloër; van de school te Pati naar de 2de school te Probolinggo, als lste oDdeiwijzer, de ouderwijzer 2de kl. D. De Boer. Geplaatst: Aan de school te Padang Sidem poean de benoemde onderwijzer 3de kl. J. H. Ver duyn den Boer; aan de school te Pati de benoemde onderwijzer 3de kl. P. C. Nelson. Bepaald: Dat de benoemde onderwijzer lsto kl. H. Voskuil als hoofd der school geplaatst blijft aan de school te Djember; dat de beuoemde onderwijzer 2de kl. D. Koster als lste onderwijzer geplaatst blijft aan de school te Pati; Ontslagen: Met ingang van 5 September 1899, op verzoek, eervol uit 'a lands dienst, de assistent-resident van Djombang (Soerabaia) K. F. Van Delden Laerne. Verlengd: De termijn, waarvoor de ambte naar S. 11. L. Scipio ter beschikking is gesteld van den voorzitter der landraden te Koedoes en Japara, ten einde met griflierswerkzaamheden bij uie rechtbanken Ie worden belast. Benoemd: Tot onderwijzer lste kl. de onder wijzer 2de kl. G. Bakker. tot onderwijzer 2de klasse de onderwyzer 3de kl. J. N. Rusting. V erleeod: Wegens langdurigen dienst, een jaar verlof naar Europa, aan de hulponderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen, mevrouw C. E. Bosch, geboren Baptist. Wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan den Islen commies Dij de algemeene reken kamer P. J. Do Raadt en aan den onderwijzer 2de kl. bij het op. lager ond. voor Europeauen J. Stada. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dieust, de klerk bij het departement van justitie L. D. Rhemrev, met bepaling, dat dit ontslag wordt geiekend te zijn ingegaan op 22 Juli 1899; eervol uit 's lands dienst, de klerk bij het hoofd bureau van don post- en telegraafdienst C. Jtl. Zeemejer, met bepaling, dat dit ontslag wordt geacht te zijn ingegaan op 27 Juli 1899. DEPARTEMENT V^N OORLOG. Overge plaatst: Naar Malang als kwartiermeester van het lste reserve-bataljon, de 2de luitenant-kwar tiermeester van het garnizoen to Makasser, J. G. Smit; van bet commandcmeut dor artillerie in Atjeh en Onderboorigbeden- te Kotta-Radja naar het commando der veld- en bergbalterijen op Java te liaDjoe Diroe de luitenant kolonel aer artillerie F. C. Grampré Molière; van do 4de compagnie artillerie (4de bergbattorij) to Kotta-Radja naar bet commandement der artil lerie in Atjeh en Onderboorigbeden te Kotta-Radja, do majoor der artillerie W. Collard; bij het rechter lialf 4de bataljon, de kapitein bij het 10de bat. P. H. Speltic; bij het 17de bat., de kapitein bij het lsto depot- bat. F. W. Cornels de Groot, de onder-luitenants van het 10de bat. L. F. Verdoorcn, en van het 11de bat. A.. C. Kittel. naar Sumatra's Westkust ter nadere indeeling, de lste luiL bij bet 18de bat. J. C. L. Engelhart en de onderluitenant bij het lode bat. E. Heyder. Opgedragen: Aan do voor den tijd van vijf jaren van het Nederlandsche by het Indische leger gedetacheerde lste luitenants der infanterie A. IJ. Reitsma, M. D. J. Do Jongb, H. J. L. Kroon en H. G Post, naar Nederland terug te keeren met stoomschepen, welke in de maand September 1899 van Batavia, Soerabaia en Padang naar Nederland vertrekken. Overgeplaatst: Bij het garnizoensbataljon van Amboina en Ternate do kapitein bijhetrech- terhalf 4de bataljon J. F. H. Bontenakel. bij bet subsislentcnkader te Padang, de kapt. bij het garnizoeDS-bataljon van Amboina en Ternato A. B. B. Jansen. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per sa. .Burgemeester Den Tex," naar Genua en Amstordam: de heeren F. K. Van der Werjde met echtg. en 2 kinderen, G. Kocli met echtg. cn 3 kinderen, gop. luit-kolonel der aït. J. H. Gaade met eebtg. en 2 kinderen, lste luit-kwartierm. J. Van Pienbroek en echtg., mej. M. P. Van Efvercn, G. De la Fontaine Verweij, mevr. de wed. J. Maicr, luit.-kolonel intend, by do mil. adm. C. H. W. Boers en echtg., lste luit. art. J. C. Pnbst. lste luit art. H. E. Visscher en echtg., do heer E. De Munck Mortier, 3 dames Boerlage, de heeren A. Schuster Edler von Schussheim, C. P. A. Van Ranmsdonk, F. P. Van Baxcel, A. Winner, dr. W J. M. Linden met echtg. en 2 kinderen, F. Beijgang, J. Brouwer, W. C. Ringeling, Hr. Ms. militairen en schepelingen; te Padang einbarkeerende heeren Bordeaux en 2 zoons, G. C. W. F. Fikonscher met echtg. en 5 kinderen, kapt. inf. Schokker en echtg., lste luit. inf. J. M. W. Grootenboer met echtg. en kindje. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot trjdelijken vervanger van den Dotaris te Batavia A. Wijnstroom, gedurende diens verdere afwezig heid met buitenlandsch verlof H. G. Van Os, wor dende hij in verband met deze benoeming, op ver ALKEMADE. Geboren: Wilhelmus Nicolaas. Z. van J. Van der Meer en M. Van der Geest.— Maria JohaDna, D. van P. Van der Knijff en J. C. Cuvelier. Gehuwd: A. H. Kroon jm. 25 j., van llillegom, en A. J. Kuiper, jd. 23 j. KATWIJK. Geboren: Albert, Z. van G. v. d. Plas en L. v. Duyn. Jannetje, D. van Jb. Do Best en J. Wassenaar. Cornelis, Z. van C. Barn- hoorn en G. Varkevisser. Cornelis Maarten Andries, Z. van J. De Vries cn A. v. d. Mark. Leendert, Z. van L. D. Barnhoorn en W. v. d. Luyt. Cornelis, Z. van C. v. d. Boon en J. De Best. Margaretha, D. van C. v. Vel zen en N. v. d. Mey. Agatha, D. van J. v. Rhrjn en G. v. d. Plas. Jannetje, D. van A. Schonenberg en N. Zwanenburg. Pieteraelia, D. van J. C. Zwanenburg en L. Riethoven. Pieternella, D. van G. Kraayonoord en D. v. d. Oever. Arie, Z. van W. Zwaan en A. Guyt. Leendert, Z. van P. Schaap en A. v. Duyn. Overleden: J. Kruyt, wed. K. Haasnoot 85 j. Jan Schonenberg, geb. met J. Ouwehand, 60 j. W. Den Duik 1 m., D. van M. Den Duik en A. Parlevliet. J. Schoneveld 9 m., Z. van W. Schoneveld en G. Van ODck. LISSE. Ondertrouwd: B. J. H. Molkenboer ©n B. C. Verhaar. GeboreD: Arie, Z. v. A. Faas en H. De Jong. Alida FraDcina Maria en Petronella Jacoba, dochters van H. Van Haaster en G. Hoogendoorn. gevraagd met Kaveatbcr, als MKIB- ALLKËJV, goed kanneni» koken en met goede getuigen, in oen kltio, deftig gezin ia Ddn Haag. Loonƒ!••,-,Wascbgeld f20.-. Zich te vervoegen b(J He»r. ENGELMAMflf, Plantsoen 85, der avonds na 8 uren. 7327 8 Te koop: een goed onderhouten PIJP ORGEL, zeer mooi van tooD, met 8 registers, voor slechts 50 Gwldea. Te bevragen: Rapenburg 7 5. 7323 6 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Leimuiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat kan wor Jen ingeschreven naar eenige voor rekening dier gemeente nit te voeren onderhoudswerken aan de brag over de Drecht, de daarby gelege i sluis en wat daar verder mede in verband slaat. Inschryvlngsbllfetten te bezorgen bjj den Burgemeester vóór den 31slen Sep tember e. k., terwyl de gunning later zal worden bekend gemaakt. Het bestek ligt Tan af heden ter inzage ter Gem een te-Secretarie op lederen werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur. Aanw()zlng in loco zal plaats hebben op Hlaanda- den ISien September c. k*, des voor middags te iO uren. Ljkimüiden, den 7den September 1899. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, NINABER. De Secret ris, 7306 28 J. HEENK JR. (wegens sterfgeval). Do Notaris Mr. J. A. F. COEBERGH zal op Jlaandag IS September 189®, des voormiddags te 19 uren, in het Notarisbuis a/J. Burcht te Leiden, publiek verkoopeni (nagelaten door wyien den Heer F. BRÜGGEMANN), als: Violen, Violoncels, Klarinetten, Fluiton, Citers, Harmonica's, Strykstokkon, Snaren, enz., zoomede Brillen, Lorgnets, Montures, GlazeD, Toonetl- en Yerrekyk^rs, Leesglazen, Loupes, Vochtwegera, enz. Te zi-rn: Vrijdag en Zaterdag 15 en 16 September 1899, van 10 tot 3 uren. De notitie der veiling gratis verkrijgbaar by den Vendamoester D. C. POST, aan den Burcht. 7320 22 Op öonderdag 14 September 1899, des voormiidags te IO uren, zal in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden worden pabllek verkocht: als: Canapé's, Stoelen, Tafels, Linnen-, Com mode- en Boekenkasten, Secretaires, Chiffon nières, Antieke Kast en dito Schryfburean, Spiegels, Gravures, Pendules, Gasornamenten, Beddengoed, Tafel- en Beolinnen, Porselein en Glaswerk, eenig Goad en Zilver, Fornuis, Kachels, enz. 7321 17 Daags te voren van 10—3 uren te zien. Op Woensdag 13 Sept. a. 9. zullen te Lisserbroek VOLKSSPELEN gehouden worden om fraaie prjjzcn. y De leestelykheden zullen 's namiddags om I uur aanvangen en zullen worden opge luisterd door mozlek. Het Fanfarecorps te Lis86 zal 's avonus een Concert geven. 7322 10 DE COMMISSIE. 20 Bladen dik 8 Cts. per stuk, 80 Cts. per dozyn. 40 Bladen dik 16 Cts. per stuk, 7326 16 160 Cts. per dozyn. Zakinktkokers, Zakpenhoudcrs. öermaïograph, Collegctasscheiu EN 7329 HL| ia het Logement „De Zwaan", te Leidschendamgemeente Stomp- wyk, ten overstaan van Notaris C. DE KONINGH, te Voorburg, voor inzet op Woensdag 27 September 1899 en voor verhooging en afslag op Woensdag den 4den October 1899, telkens des voor middags te elf uren, van de kapitale goed onderhouden BOUW MANS WONING, ge merkt No. 202, met stalling voor 36 stuks Hoornvee, Stalling voor 3 Paarden, Varkens hokken, Wagenschuur, Karnmolen, een 5-roeden en een 4-roeden Hooiberg, Tuin en Erf, benevens eenige perceelen puik Wei- of Hooiland, te zamen groot G hectaren, 99 aren, 18 centiaren. Een en ander aan elkander gelegen te Veur< aan den Achterweg, in den Zydepolder. In drie perceelen. Te aanvaarden ce Landeryen met Kerstmis 1899 en de Woning met Hooibergen en ver dere aanhoorighoüen en Erf den lst.n Mti 1900. Betaling der kooppenningen 23 Decem ber 1899. De grondlasten bedragen f 56 54, polder- lasten gemiddeld f 3. por hectare en R(jn- landsch bundergeld f 1.10 per hectare. De perceelen 2yn d3gelyks te bezichtigen. Combinatie wordt voorbehouden. De te veilen perceelen z(jn in huur by den Heer PETRUS VAN WIJK, de Landeryen tot Kerstmis 1899 en de woning tot 1 Mei 1900 voor f 750.— per jaar. 7310 37 Inmiidels uit do hand te koop. Alles breeder by biljetten omschreven. Zooeven is verschenen by den Uitgöve' A. W. SIJTHOFF te Leiden: door LOUIS B. M. LAMMEES. Geïllustreerd mot 8Platen* Prijs geb. f 1.60. Dit werk, verdeeld in twaalf hoofdstukken, behandelt een tydperk uit de Geschiedenis en is zeer boeiend geschreven. Hot lydt goen twyfel of onze jongens zullen dit boek ver slinden. Verkrygbaar by alle Boekhandelaren. LEVERING VAN 7318 40 HOOGEWOERD 138. Cuisinier. 7328 30

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 11