N®. 12115 Woensdag: 33 Augustus. A®. 1899 ran (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Leiden, 22 Anguslus. Feuilleton. In liit duin bedolven. TRIJS DEZER COURANT» Voor Laidon por 8 maanden. 1.10. Franco per post <1 i. t» S r 1.40. - W<-- ïf. PEU3 DEB AD VERTEN TIËNI Van 1—0 rogela f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. GrOotore. letters naar plaatsruimte Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0 06 berekend. Ter voldoening aan het voorschrift van art. 218 der Gemeentewet wordt den Raad ter goedkeuring aangeboden do door den gemeente ontvanger, ingevolge art. 115 dier wet, overgelegde rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1898. Blijkens die rekening bedragen de ont vangsten, zooals bereids is medegedeeld, 1,159,658 79s en de uitgaven ƒ1, 170,485.01, zoodat de dienst 1898 een naleelig slot heeft opgelovtrd van 10,826.215. In de ontvangsten zijn echter verschillende bedragen bogr pen, welke, hetzij tot kapi- talise ring behooren te worden aangewen^, of wel strekken tot dekking van buitenge wone werken, welke uit geldleening moeten worden gevonden ter gezamenlijke sommen van 43,013 02. Daartegenover hebben in 1898 uitgaven plaats gehad voor werken, welke uit buiten gewone middelen (d. i. beschikbaar kapitaal of aan te gane geldleening) moeten worden gekweten tot een bedrag van /"74,094 64s. Blijkens het vorenstaande hebben de buiten gewone uitgaven van het dienstjaar 1893 de buitengewone inkomsten overschreden met /"31,081.62s. De uit geldleening stenig te ontvangen som bedraagt ƒ72,054.17 uit vorige diensten en ƒ31,081.625 uit 1898, samen 103,135.79s. De gebruikelijke uitvoerige toelichtingsstaat op de rekening, waarbij post voor post de verschillen tusschen de rekening en de be grooting worden opgehelderd, is mede aan den Raad overgelegd. Ten vervolge op vroegere door d6n wet houder van financiën opgemaakte statistieke gegevens wordt den Raad aangeboden een opgave, waarmede de „statistiek van Leiden" voor 1898 kan worden aangevuld. De heer J. B. Van de Meen?, onderwijzer aan de Christ school aan da Mi jdelstf gracht, is als zoodanig beooemiL.aaa..4e-s.chpoL yan den beer Meyce aan den Stillen Rfin alhier en heeft die benoeming aangenomen. De bootsman v. k. M. J. Van der Welle, thans dienende aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord, wordt den lsten Sep tember a. s. gedetacheerd bij de Kweekschool ▼oor Zeevaart alhier. Een trouwe dienaar van wijlen Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, de be-.r A. L. J. Couturier, HDs. hofmeester, is Zondag te 's-Gravenhage onverwacht op 83-jarigen leeftijd overleden. De hertogin van Albany met kinderen en gevolg werden gisteravond ten paleize op Eet Loo verwacht; zij zullen aldaar eenige dagen vertoeven. De president van de Tweede Kamer is uit het buitenland te 's-Gravenhage terug gekomen. Een beslissing omtrent de bijeen roeping der Kamer in da eerste week van September is thans weldra te wachten. De heer GrigoriefT, die reeds tydens het leven van de Koningin-Moeder Anna Paulowna als zanger was verbonden aan de door die Vorstin gestichte Grieksche Kapel aan den Scheveningschen weg, is te 's Gravenhage overleden. Hij droeg de medaille van oen der Russi sche orden, hom door den Czaar geschonken wegens langdurigen diensttijd bij voornoemd kerkelijk zangkoor. Aan den heer Joh. Mekking, te Bennekom, op één na de laagste inschrijver, is voor de som van 50,887 gegund het touwen van het sanatorium voor onderwijzers te Luntcron. In verb.nd met den aanhangigen ver koop aan het Rijk van het Palcis van wijlen Prins Frederik in het Lange Voorhout te 's-Gravenhage, wordt de komst aldaar tege moet gezi n van den vorst van Wied. D Ook te Winschoten wil men een bijeen komst houden om afkeuring uit te spreken over de houding van Engeland tegenover de Zuid-Afrikaan8che Republiek. De Transvaal-betooging zal te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt Vrijdag plaats hebben. Van officiëele zijde wordt het bericht, dat de werving voor het corps mariniers gesloten zou worden, tegengesproken. Naar men verneemt, heeft de heer C. J. Van Eeghen, burgemeester van Putten, om gezondheidsradenen de Koningin een eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. Zaterdag kwam het Belgische koninklijke jacht „Alborta" ter rcecte van. Vlissingen ten anker. Aan boord bevonden zich Z. M Koning L opold van B.rlgië, zjjn dochter H. K. H. Prinses Clémentine en gevolg. Met een sloep begaven do vorstelijke personen zich aan wal, maakten daarna eenrijto r naar Middelburg en keerden toen, na eenig oponthoud aldaar, weer naar boord terug. Ook het vorig jaar bracht Z. M. een kort bezoek aan Vlissingen en Middelburg. Het stoomschip „Admiral", van Oost- Afrika naar Vlissingen- en-Ham bur#, pesseer-de 20 Aug. Kaap-ëel-Armi; de „Bogor", van Rotterdam naar Java, is 20 Aug. Suez ge passeerd; de „Gedé", van Rotterdam naar Batavi3, vertrok 20 Aug. van Pirim; de „M-rapi", van Batavia naar Rotterdam, is 10 Aug. Sagres gepasseerd; de „Prins Willem IV" vertrok 19 Aug. van Nieuw-York naar West- Indië; de „Prins Willem I" vertrok 19 Aug. van Paramaribo naar Amsterdam; de „Prins Wil lem III" arriveerde 18 Aug. van Amsterdam te Paramaribo; de „Telamon" vertrok 21 Aug. van Amsterdam naar Liverpool en Java. Alfen. De ƒ900, door de Mij. tot Exploit, der Staatsspoorwegen van do inwoners der gemeenten tusschen Leiden en Bodegraven geëisebt om weder voor negen maanden een scbooltrein in te voegen, zijn niet bijeenge bracht. In den nieuwen cursus zullen de leer lingen uit deze streek, die te Leiden school gaan, daarom weder van 4 tot 6 uren op den trein moeten wachten. Haarlemmermeer. Zaterdag werd door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Bolland een officiéél bezork aan dezo gemeente gebracht. De burgemeester wachtte Zijn Excellentie, cie vergezel! werd coor de heeren jhr. Boreel, lil van Gedeputeerde Staten, en mr. Pahud de Montanges, commies t r provinciale griffie van Noord-Holbnl, aan de Vijfhuizen af, waarna de openbere school tlilaar bezichtigd werd. Vervolgens reed mtn langs den Vyf'huizerweg naar den Aalsmeerder- weg, waar eveneens een bezoek werd gebracht aan school No. 2. Van hier vertrok Zijn Excellentie naar Aalsmeer en keerde de burge meester naar Hoofddorp t-rug. Des namiddags om balfdrio ontmoette de burgemeester den Commissaris andermaal, te Ni uw-Vennep. Nadat kerken en scholen al iaar ook werden bezichtigd, kwam de Commissaris circa te vier uren aan het Raadhuis te Hoofddorp en verleende aldaar audiêntp. Na afloop der audiëntie wirden, behalve het gemeentehuis, de kerken en scholen te Hoofddorp nog bezichtigd, waarna de Com missaris naar Haarlem terugkeerde. Van de meeste getouwen wapperde de driekleur. Naar wy met vrjj groote zekerheid kunnen medeceelen, zullen bij gelegenheid der feestelijkheden te Haarlemmermeer op 31 Augustus a. 8. geen hazardspelen worden toegelaten, noch ook zoogenaamde slag- machines. Oudslioorn. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen S. S., alhier, wegens het rij ien zondtr licht door de gemeente. Te Alfen werden gedurende de afgeloopen maand ter markt aangevoerd 137 partijen kaas, tjgen 112 partijen gedurende Juli van het vorige jaar. V-n 1 Jan. 1899 tot 1 Aug. daaraanvolgende werJen aangevoerd 578 par tijen. Gedurende ditzelfde tydv..k van 1898 bedroeg cit 567. Zoetcrwouilo. Door den gemeente- en onbez. Rijks veldwachter Van der Stel, alhier, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. in den L idsch-DeÜtschtn Vliet aangetroffen een persoon, die zich onledig hield met be hulp vin e-n schuit baggét"te ootvreemden, welke toebehoort aan den Provincialen Water staat in Zui J-Hollani. Deze persoon zal, evenals reeds zooveel malen met bem het geval was, zijn welverdiende straf niet ontgaan. Vit de „Staatscoarant." Kon besluiten. Benoemd: voor het tijdvak van 1 September 1899 tot en met 31 Augustus 1900, tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Groningen, A. W. Visser, tijdelijk leeraar aan die school; voor bet tijdvak van 1 September 1899 tot en met 31 Augustus 1900, tot leeraars aan de Rijks hoogere burgerschool te Utrecht, L. G. J. C. Landry, dr. D. J. Janssen, leeraar aan het gymnasium, B. Gonggrijp en K. Later, allen te Utrecht; tevens is aan dr. D. J. Janssen voor noemd machtiging verleend, om, te gelijk met zijn ambt van leeraar aan de Rijks hoogere burger school te Utrecht, dat van leeraar aan het gym nasium aldaar te beklcedeu; de arts W. Vos, ondor toekenning van eervol ontslag als 2dé geneesheer aan het Rijkskrank zinnigengesticht te Medemblik, met iügang van 1 September 1899, tot geneesheer-directeur van het kijkskrankzinuigengesticht te Grave, en de arts J Kat, met iügang van 1 September 1899, tot 2den geneesheer aan het Rijkskrank zinnigengesticht te Medemblik. Eervol ontslag verleond mot ingang van 1 October 1899, aan A. J. Postma, als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Gouda. Goedgekeurd: Dat G. A. Rutten, burgemeester van de gemeente Budel, is benoemd tot secretaris dier gemeente. Vergunning verleend nan mej. S. J. C'br. Mori, geboien te Kleef (Duilscbland), tot het geven vau lager onderwijs, mits zij overigeos aan de daartoe bij de wet gevoiderdo vereischten voldoet. Do gewone audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag 24 Augustus a. 3. niet plaats hebben. Personalia. Benoemd: Tot inspecteur der posterijen en telegraphie in algeraeenen dieost, de hoofdcom mies der posterijen H. J. Mahieu, gedetacheerd bij het hoofdbestuur; tot adjunct-inspecteur der posterijen en telegraphie, do hoofdcommies der posterijen J. Ten Gate, werkzaam ten bureele van den inspocteur der spoorwegpostkantoren te Utrecht. Tot brievengaarder te Sir Jaosland, J. nderdijk. Tot telephonist to Uengeloo mej. A. A. Tissot van Patot, te Almeloo mej. O. A Rodenburg en te 's-Hertogenbosch mej. L. J. Knuppe. 1 Sept. Tot directeur van het spoorwegpostkantoor No. 1 te Amsterdam, P. J. Fabius, thans hoofdcommies der postorijen aldaar; tot assistent te 's-Gravenhage, S. A. Willemsen, thans conducteur der brieven malen 2de klasse ten spoorwegpostkantore No. 2, standplaats Rotterdam. Bevorderd: Tot klerk der posterijen en telegraphie lsto klasse, de klerk 2de klasse, J. H. A. Vóoren, te Hillegom. Verplaatst: De telephonist mej. P. C SiDgels, van 's-Hertogenbosch naar Breda. 1 Sept. De telephonisten mej. G. Ferwerda, van Amsterdam nuar Haarlem, en mej. A. Heringa, van Haarlem naar Amsterdam. 1 Oct. Pe telegrafist J. J. Robitsch, van Rotterdam naar Haarlem; de klerk der posterijen en telegr. 2de kl. E. H. Bolten, van Haarlem (telegraafkantoor) naar Rotterdam (tele graafkantoor). Belast met het beheer 1 Nov. Van het bijtelegraaf kantoor Schreierstolen" te Amsterdam, de commies der tel. 2de kl. C. Koorn, van hot hoofdtelegraaf kantoor aldaar. Examens stuurman. Do Rijkscommissie voor de examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen, zal, overeenkomstig het bij K. B. van 17 Juni 1891 (Staatsblad No. 106) vastgestelde veglemeDt voor die examens, aan vangende 12 September, te 9'/? uur, zitting houden te Amsterdam, in het Raadhuis aldaar. In de aanvraag om toegelaten te worden, welke den voorzitter vóór 5 September portvrij moet hebben bereikt, zal do candidaat, onder toezending van eenig aulhentliiek geboortebewijs, levens te kennen moeten geven voor welke vaart: Groote of Kleine, voor welk diploma: Zeil of Stoom en voor welken -rang hij verlangt geëxamineerd te worden. Mocht hij bet examen volgens een der programma's B of in dezelfde zitting nog een aan vullingsexamen wenschen af te leggen, zal hy ook dit moeten vermelden. Voor verdere bijzondeiheden zie men de ,Sts.-Ct." van 22 Aug. No. 196. Gemengd Nieuws. In onze Vestibule is van af Woensdag te zien a „petit-bleu", waarover in de Dreyfus z iak zooveel wordt gesproken. Verder nieuwe platen over de Dreyfus zaak, de aanslag op mr. Latori, bet Hotel Guérin, Van Dyck-feesten te Antwerpen, enz., enz. De tentoonstelling van voor- worpen van Japansche kunst uit 's Rijks Ethnograpbisch Museum alhier werl Zondag bezocht door ruim 700 personen. De winkelierster uit Leiden, die alhier iemand uitschold voor moordenaar van zijn vrouw, wtrd heden door de Haagsche rechtbank vrijgesproken. Hot Leidsch Schaakgenootschap kondigt tegen morgen, Woensdag avond, in een bovenlokaal van de sociëteit „Amicitia" een blind-séance van zes partijen door den heer R. Loman aan. Een gewezen kantoorbediende op een effectenkantoor alhier, die de firma estok-n hud op eon maaier, die voor utn jongen van 16 j ren zeker eenig kan genoemd worden, had zich heden voor de Haagscho rechtbank deswege te verantwoorden. Belast met het zg. opz-.tten der wissels, d. w. z. het opmaken der dagljjsten, had hy een bedrag van ruim ƒ2000 geïncasseerl ea zich dat gtld toegeëigend. Zijn verteringen die de aandacht trokken en die hy onmogelijk van zyn salaris van ƒ125 kon doen, gaven aanlei.ing tot de ontdekking van de knoeieryen van den jongen, gelukkig nog bytyis, zoodat nog een bedrag van ruim 1600 gulden terecht kwam. Natuurlyk was het bedrag, dat de knaap had zoek gemaakt, op de gewone manier vermorst. Er werd een fiets en een revolver gekocht, in Katwijk werden groote verteringen gemaakt, en zoo was in korten tyd een 400 gulden verknoeid. De jongen btkende do verduisteringen ge pleegd te hebben. Hy had, zooals men dat noemt, het eene gat met het andere gestopt en den eenen wissel gedekt met den anderen. Vooral toen hem zijn betrekking was opge zegd, omdat hy niet langer vertrouwd werd, had by zooveel mogelijk geïncasseerd om een potje te maken, hetgeen hem vry goed gelukt®, want in zyn lessenaar werden nut minder gevonden dan 1220 aan bankpapier en 430.64 aan munt-iljetten en specie. Wat het heertje met de revolver wilde doeD, tl-ek niet duideiyk. Hy beweerde het wapen gekocht en geladen te hebben, omdat hy 's avonds veel buiten ging fietsen. De subst-off. van justitie mr. Maclaine Pont, betreurende de door en door oneerlyke en brutale handeling van den jongen, achtte niettemin een strenge straf noodig en vor derde een jaar gevangenisstraf. Mr. Micheels, namens „Pro Juventute" toe gevoegd, vroeg e.n lichtere straf voor den knaap. Onder leiding van den heer A. Koolhoven bad in bet Brongetouw te Haarlem gisteravond oen byeeukomst plaats van wielryders, byeengeroepen door een comité, dat zich ten doel stelt een optocht van wiel ryders te organiseeren op den Koninginnedag. Onder de 131 aanwezigen waren verschi lende dames en jonge meisjes. Het plan is verschillende gro pen te for- meeren: wagens met symtolieke voorstellingen van het Koningschap, een groep Haarlem Bloemenstad, groepen van jongelieden met versierde fietsen, voorstellingen van landmacht en marine per fiets, een afjeeling schutters per fiets en „befietste" politie voor- en achter aan, een en ander afgewisseld door muziek corpsen. Medewerking wordt natuurlyk ook verwacht yan de wiolrydersverecnigingec, gymnastiek- en zacgvereenigingen. Men hoopt ook Haarlems oudsten wielryder, een 72 jarigen ouden heer, in den optocht te zien. Staan:e de v-.rgadering werd een bedrag van 148 50 tot bestryding der kosten toe gezegd. Het plan is den tocht te 2'/i 3 uur in het Brongetouw op te stellen, dan door de stad te ryden en te eindigen in den tuia der Sociëteit „Vereeniging". 8) Hy bield op en slaakte een diepen zucht. De jonkvrouw De Castilhac haastte zich te antwoorden: „En wie zegt u, mynheer Paul, dat uw vader, al was hy zelf hier, de macht zou hebben my dit huis, waar ik geboren beD, te doen verlaten?" „Wat, Valórie, zyt gy, sedert hot vertrek uwer broeders, niet de onbeperkte meesteres over al uw handelingen? Niets moet u thans weerhouden in deze akelige eenzaamheid, waar het u, zooals ik reeds bespeurd heb, aan alle gemakken des leven8 ontbreekt. Zyt gy dan geschapen, om u in de afzondering en de eenzaamheid te verkniezen, ten prooi aan de pynlykste ontberingen? Wie noodzaakt uhier te blyven?" „Myn wil, Paul," antwoordde Valórie op vasten tooD, „myn woord, dat ik myn broedors, op het oogenblik van hun vertrek, plechtig gegeven heb. Zy hebben my, als een kostbaar erfstuk, deze oude woning toover- trouwdt waarin voor ons geheel hot roem ruchtig verleden van or8 geslacht ligt opgesloten; ik zal er de trouwe bewaakster van zyn en zal ze slechts in de uiterste nood- zakeiykheid verlaten." „Paul Robin beschouwde haar met een blik van ongekunstelde bewondering. pDan zal ik voor het oogenblik niet langer aandringen," hernam hy. „Ik weet, hoe onomstootelyk by de Castilhacs een eenmaal genomen besluit is: mijn moeder was göwoon te zeggen, dat zy „een ijzeren hoofd en een stalen trots" hebben. En het zy gezegd zonder u te kwetseD, gy zyt oen ware Castilhac. Maar gy zult my ton minste toestaan u nu en dan te komen bezoeken, to wakeD, dat aan al uw wor.schon voldaan wordt...." „Myn waarde neef," klonk Valérie's ant woord, op droovigen, maar nog steeds vasten toon gesprokoD, „ook dat moet ik u weigeren. Ik zal er niet van gewagen, dat de wel- voegiykheid, de toestand van mijn vermogen, de eenzaamheid, waarin ik leef, my de uiterste terughouding opleggenik wil u liever open hartig bekennen, dab ik verplicht ben aan gevoelens, aan vooroordeelen te gehoorzamen, die ik niet deelMyn broeders hebben my doen zweren, dat ik in hun afwezigheid hier niemand zou ontvangen, en vooral niet dogenen, die zy in hun rampzalige verblind heid hun vijanden noemen." Een smartelyke verbazing teekend9 zich op Pauls gelaat af. „Ik bogryp u, Valórie," zei hy met tranen in de oogen; „myn bezorgdheid hindert u, en gy jaagt my weg. Van uw broeders kon ik ongetwyfeld slechts beleedigingen en smaad verwachten; maar van u, myn speelmak kertje, myn zusterI" De jonkvrouw Do Castilhac stak hem de hand toe. „Paul," sprak zy ontroerd, „beschuldig my niet 1 Ik sta aan duizend moeilijkheden, aan duizend gevaren bloot, 't Is een verzoek, dat ik tot u richt; verwerp het niet. Het offer, dat ik u vraag, bereidt iny evenveel verdriet als u misschien." „Ha! Dat is eindelyk eens een verstandig woord!" riep Paul Robin uit, terwyl by de hem toegestoken hand met kussen bedekt?. „Het zy zoo, Dicht! Ik eerbiedig uw eed; ik verwyder my. Maar zoo het my niet vergund wordt hier to komen, ik zal er niet minder om met u bezig zyn." „Acb, Paul, het zou wellicht beter wezen niet meer aan my te denken. Keer dus tot uw vader terug! Gy zyt zyn eenige zood, on hy zal wel zeer ongerust over uw afwezig heid zyD. Ga die ongerustheid wegnemen, en zeg hem, dat zyn nicht zeer gelukkig zou wezen hem alle teederheid te kunnen be tuigen, welke zy voor hem govoelll" Ia weerwil van dit stellig afscheid, ver- wyderdo Paul zich niet. Zijn nicht moest hem opnieuw en vastberaden uitnoodigen weer naar Bordeaux te vertrekken. „'t Is goed," zeide hy eindelyk, „ik zal uw ontrust goweton niet storen; ik heb myn plan. Komaan, vaarwel, nicht! Het zou echter gemakkeiyker zyn dit opgestapelde zand weer in den Oceaan te werpen dan my te betetten aan u te denken." By deze laatste woorden kuste hy Valérie de hand en vertrok. Het geluid zyaer voet stappen verloor zich langzaam in de diepten van den toren. Na zyn vertrek kon do jonkvrouw De Casliihac zich tiet meer bedwingen en stortte overvloedige tranen. Toch boog zy zich over de verschansing, om to zien, hoe het Paul Robin verder ging: zy bemerkte hem op de helling van het duin, terwyl hy af en toe nog met zyn hoed wuifde. Op vasteD grond gekomoD, groette by eon laatste maal. Maar Valérie bespeurde, dat hy, in plaats van zich in de richting van de herberg te begeveD, waar by zyn paard gelaten had, in de heide verdween; een bocht in het terrein onttrok bem weldra aan haar oogen. Geheel hot overige van den dag bracht het jonge meisje in droevig gepeins door. Des avonds kwam Marcus Pitou op bet gewone uur thuis en zette zich op de oude kist, wtlke hem gemeeniyk tot zitplaats diende. Zwygend breide hy aan oen kous, maar zyn levendige en spottende blik vestigdo zich heimelijk op de jonkvrouw Do Castilhac. Valérie had niemand dan dezen braven man, aan wien zy om raad kon vragen; zy wilde hem dus het bezoek van haar neef vertellen. „Ik weet het al; ik heb den jongen gezien," viel de herder haar kortaf in do rede. „Eq wat heeft by u gezegd, Marcus?" „Hetzelfde als aaa u; het is een flink jongmeDsch." „Dat, dütt geloof ik. Dus, Marcus, heb ik ongeiyk gehad hem zoo slecht te ontvangen? Hy is zoo goed, zoo edelmoedig „Ta, maar een eed is een heilige zaak; de schim, welke door den toren waart en, naar men zegt, do ziel van een C stilhac moet zyD, die al wel duizenden jaren dood is, zou uw rust kunnen verstoren, als gy het aan uw broedors gegeven woerd niet hijldt.'1 Ik zal het houden, Marcus, niot uit vrees voor die schim, maar uit vrees voor mijzelve." En zy trok zich op haar kamer terug, terwyl de oude herder haar met zyn schalk- schen glimlach nakeek. Den volgenden morgen haastte Valórie zich naar het terras op te klimmen, alsof zy verwacht had, van dat verhoven standpunt iets buitengewoons te zullen zien. Maar tevergeefs liet zy haar oogen rondwaren over het onmeteiyko landschap, dat haar omringde: geen enkel levend wezen bewoog zich heinde of ver, bebalvp de drie of vier magere koeien van Marcus, die laDgzaam door een pignada ronddwaalden, wier eombore, kegelvormige boomen tegen de zilverwitte wolken afstaken, „Niets!" zuchtte Valórie. Wat zocht zy dan? Zy wilde gaan zitten en haar naaiwerk weer ter hand nemen, toen oen frissche en blymoedige stem zich in haar onmiddollyko nabyheid deed hooren. „Goeden dag, mejonkvrouw Do Castilhacl" klonk de stem; „wat zyt gy van morgen frtsch en bekooriykl" Valórie sidderde; het terras van den toren was ledig, en toch moest de persoon, die zoo even gesproken had, slechts op eenige schre den afstands verwyderd zyn. (WorcM vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1