""■H Moderne. I Kol"Cf- Salon de Rafraichissements. A. BOTS, Palissier. GEBRs. STRAATSBURG, Mejuffrouw VAN EES, S!zr Patisserie Menie. B Salon de Rafraichissements. Déjenner, Diner, Souper, GÉR. A. BOTS, De Gracieus©, MIG-HUISHOUDSTER. jP oli tie. Chocolat I Patisserie Chocolat Chocolat I Hoogewoerd 1 Chocolat Droste. I is®. OSenezTurbelL inbraakvrij staalpantsen 4 4 £\ps-$ov&t.4 Agenten voor Leiden en Omstreken: Kort-Rapenburg 10. Haarlemmerstr. 42. J. J. L. WEE Co, Hooigracht, Leiden. R.-K. Dienstbode, floofd-Ean-de-Cologne, onmisbaar voor schoolgaande Kinderen. JACOBUS GSSEVÖGRT, Noordwijk-aan-Zee— Piet-Güzenbriig, met bijlevering van Servies en Glnswerk, alsook enkele KOUDE en WARME SCHOTELS. Wiélsrnleuws. - D e ,A. N. W.-B," telt op dit oogeobllk 3160 dimes laden. Da oerste damssiywlel.n, die In den ban- del voorkwamen, wogen ongeveer 27 kilo. Tbans wegen de meeste dames-karretjes nau- well)ka nog 12 kilo. Volgens een statistiek werden in 1898 te Berlijn niet minder dan vier duizend seven honderd rijwielen gestolen. Hoeveel van desa machines weer opgespoord werdeo, is niet beke'nd. Voor den internationalen corps- kegelwedstrijd, te houden door den A-meter- oamschen Kegelbond" in het getouw „Velox" ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, hebben zich reeds 60 verecnigingen aan gemeld. De inschrijving is nog geopend tot en met 10 Augustus e.k. Het ,N. v. H," deelt bet volgende staaltje mee van ambtenaars-krenterigheid Men mag op de adreszjjde van briefkaarten laten drukken zijn naam,, beroep in één enkel woord en adres. Dezer dagen kreeg iemand al zijn brief kaarten onbesteld terug, omdat aan de adres- egde gedrukt stond de naam en daaronder .Manufacturen". De afzender begreep er niets van en vroeg om inlichtingenbij kreeg ten antwoord, dat zijn beroep immers geen .Manufacturen", maar „Manufacturier" was. Als by met de pen dat .Manufacturen" veranderde in .Manu facturier", dan zonden zijn briefkaarten weer ter verzending worden aangenomen. De uitvoer van oude schapen van Tessel naar den vasten wul begint weder belangrijk te worden. In deze week alleen waren aangevoerd 643 exemplaren, die voor 13 a 19 werden Serkocht. De rechtbank te Dordrecht heeft Dingeman Bergijk, te Zwyndreiht, Lambertus Smits en Hencrhia Schmitz, wed. Laepler, bei.en te Dordrecht, verdacht van doodslag, gepleegd op Louise Bakker, ia den nacht van 24 op 26 Juni J.I., buiten vervolging en In vryheid gesteld. Gisteravond zijn aan de werl ,De Schelde" te Vlissingen twee mannen van een stelling gevallen. Eén hunner was onmil- deliyk dood, de ander werd zwaar gekwetst Een vreeselyke brand woedde In het Zoologische museum te Nizza. Het gestaurant, de groote concertzaal, zoowel als bijna het geheele musenm, werden vernietigd. Ontzaglijk was het brallen der tijgers, leeuwen, panters en andere wilde dieren. Gelukkig konden de meeste en kostbaarste hunner ge- rel worden. Alleen de apen eu slangen kwamen in de vlammen om. Een zeldzaam geval van dol- htid deed zich dezer dagen in de Hongaarsche gemeente Deitki (Presburger district) voor. Een geit van een der ingezetenen vertoonde symp tomen van dolheid, en eenigen tyd later wer den acht familieleden ten gevolge van het gebruik der melk ziek. Ds ongelukkigen moesten in een Pasteur-instituut in Buda- Festb ondergebracht worden. Zooals later bleek, was de geit, die kort daarop gcdool moest worden, door een dollen hond gebeten geworden, zonder dat men op het fe.t acht geslagen had. In Wissant vond een inwoner van Boulogne sur Met een ongeveer acht dagen oud kind, dat ia bet laken, waarin het ge- 'wikkel! was, 6000 fr. in goud, alsmede een ibrief, by zich droeg, waarin den vinder ver zocht werd zijn naam in een dagblad te pu- bliceeren. Hy zou dan iedere maand 60 fr. vcor het ooderboad van het kind ontvangen. Een 18-jarige boeriD in Kiew, die als kindermeisje diende, verworgde twee kinderen van haar beer, knapen in den ouder dom van 7 en 4 jaren. Beide misdaden werden door haar binnen eenige dagen vol bracht. Toen de plotselinge dood van de steeds gezond geweest zynde kinderen ver denking wekte, werd een onderzoek ingesteld en bekende het meisje. Men gelooft, oat haar .geestestoestand niet in den haak is. Yan de Engelsche veroeniging .De kus der Koningin" is nu ook het laatste lid, in bet graafschap Essex, overleden. Mc-n zal zich herinneren hoe, toen de latere koningin Victoria als zuigeling in een der Londensche parken werd rondgereden, een veertigtal schoolmeisjes haar tegenkwamen, dis de min voor een shilling omkochten om haar toe te laten het Prinsesje te kussen. De min werd ontslagen, maar voor de meisjes was het geval levenslang een Land. De Ko ningin heeft een krans gezonden om op de kist van de laatste barer eerste bewonderaar sters gelegd te worden. Het zeilschip .Marie et Jeanne", van Calcutta naar Marseille, is naby Kaap de Goede Hoop vergaan. De geheele beman ning, 21 man groot, is verdronken. Bloedige familieveete. Te Manchester, Clay, Kentucky, is een rechts- ge.iDg hangende betreffende twee familién, Baker en Howard, die elkaar als Corsicanen pogen te verdelgen. Reeds zyn vijf Howards en vier Bakers gevallen en andere familién kiezen vóér en tegen partU, met name de Whites en do Philpots. Het zyn voor het overige de braafste mensehen van de wereld, meest bouthandelaars. De oorzaak van het moorddadig geschil is te zosken in een geld zaak van jaren her. Eenigen tyd geleden nam de .sheriff" Bon White, vriend der Howards, honderd man in dienst en de geheele familie Baker in hech tenis. Doch de Bakers werden allen vryge- sproken en wreekten zich door den broeder des sheriffs te dcoden. Eiodelyk is de militie van het gewest met een mitrailleuse er by te pas gekomen, om Tom Baker, ««huldig aan don laatiten moord, to vermeesteren en voorte hem en de rechtbank te beschermen. De wegen iyn afgezet, om de Bakers, die ten getale van honderd tot aan de tandon gewa pend aan de booten dor Beer-beok gelegerd zyn, en een nagenoeg even sterke maebt Howards, buiten de stad te houden. De vrouw van den laatst vermoorden Baker heeft by het lyk haars mans gezworen, dat zy haar elf kinderen met geen ander doof zou opvoeden dan om hun vader te wreken. Hertogin opllchtster. Te Vanetié heeft terechtgestaan de hertogin De Beauffre- mont, dochter van een heer Leroux, te Lyon, echtgenoota van prins Roger de Beauffremont, wien zy een groot vermogen ten huwelyk bracht, maar die al spoedig tot kindsebbeid verviel, waarna zy haar 20 mill, op allerlei wijze doorbracht. O. a. had zy een manio van haar vrienden ryke huwelijken te bezorgen. Ean Belgische gelukzoekster, Eveline Tilkin, gescheiden vrouw van een zanger Prévost, maakte kennis met haar. De hertogin be loofde haar een Fransch millionnair tot man, In verband waarmede zij iemand omkocht om valscbe akten to maken, ten einde de avontu rierster quasi te adelen. Maar bet huwelyk mislukte toch, waarover Eveline zich troostte door te Genbve een koffiehuisknecht uit Nizza te trouwen, dis een .housche" Russische prins was, Troubetzkoi genoemd. Helaas, .niet steeds is de liefde", enz. Het leed niet lang, of Eveline liet haar prinselyken Jan in den steek, werd te Berlyn wegens verschillende onwettelyke handelingen aange houden en hing zich in de gevangenis op, zoodat mevr. de hertogin De Beauffremont geb. Leroux van haar vriendschappclyke be moeiingen weinig genoegen teleefde. Engfcit niet alleen: daar ook die bemoeiingen met de wet kwalyk strookten, werd zy met haar handlanger vervolgd en zy is nu tot tweo jaar en één maand gevangenis, haar ban I- langer tot tweo jaar on tien maanden ver oordeeld. By het vernemen van het vonnis viel zy in zwym. Gevonden voorwerpen: Eanige sleutels. Een zilveren horlogo. Een zilveren armband. E^n kinderhom j3.— Een joogensmutsje. Inlichtingen zijn dagelijks tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Jacoba Johanna Maria, D. van A. Verhaar en Tb. Zoet. Theodora Emma, D. van P. Wesselman en M. C. Stenis.se. Wilheltnina, D. van C. Bartel9 en J. Van der Willik. Gehuwd: Sj. Hoekstra,' weduwnaar van P. Wezelenbarg 40 j., en A. M. Borst, jd. 27 j. Ondertrouwd: J. Bots, jm. 2üj., van Leiden, en H. E- Straathof, jd. 25 j. KATWIJK. Geboren: Jacoba Maria, D. van W. Tb. G. Klaver-wijden en A. M. Vei hart. Willem Heodrik, Z. van W. H. Haasbroek en G. Bekooij. Covnclis, Z. van W. Oudshooru en J. M. F. Koelewnn. Elizabeth Geertruida Maria, D. van W. H. Versteeg en E G. M. Schouw. Wilhelmina, D. van M. Den Duik en A. ParlovJiet. Ondertrouwd: J. Dubbeldam jm. 30 j. en A. Gnyfc jd. 29 j. LISSE. Geboren: Maria, D. ran Tb. Van Steyn en M. Jolieree. Anna Maria Sophia, D. van Tb. Van Rniten en W. H. Keekers. Overleden: Anna Elizabeth Ottilia Hart man, 6 m., wonende te Leiden, Geertruida Damiaans, eebtg. van G. Marseille, 68 j. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Wilhel mina Maria, D. van P. Duivenvoorde enC. Meeuwen oord. Leonardus, Z. van P. Heemskerk en A. Bakker. Johanna, D. van G. Wijnands en C. Jansen. RIJNSBURG. Geboren: Agnes Johanna, D. van W. A. Mejjboom en J. H. Den Breejcn. Gerarda Elisabeth, D. van C. Zandbergen en P. C. Vink. Grietje, D. van J. Monster en P. v. d. Sleet. Ondertrouwd: S. Brussec jm. 27 j., te Kat wijk, en M. v. d. Valk jd. 23 j te Rijnsburg. Gehuwd: T. v. Delft jm. 23 j. en G. Heems kerk jd. 20 j. A. v. Egmond jm. 27 j. en B. Pauw jd. 23 j. 1\ v. Egmond jin. 21 j., te Oegstgeest, en J. Ravensbergen jd. 22 j., te Rijnsburg. STOMPWIJK. Bevallen: C. A. D. Ilill geb- Tnffijn, Z. P. C. Van Veen geb. Van Hagen L). WOUBRUGGE. Geboren: Simonia Maria, D. van M. J. v. d. Salm en C. Balther. Jacob, Z. van C. Visser en v. M. Bol. Overleden: G. Feenstra, 14 mnd. Ch. Swart, 84 j., weduwe van fl. Treur. ZEGWAARD. Geboren: Cornolis Jan, Z. van M. Bos en A. Overvliek Frouke, D. van W. Dijk en J. J. Den Hartog. Cornelia Johanna, D. van J. Waardenburg en M. C. Do Rijk. Overleden: J. van Klaveren 8 w. J. Plas 4A j. ZOETERMEER. Ondertrouwd: W. Hijdra 35 i., wedr. van M. Rotteveel en W. Borst jd. 34 i. Geboren: Elisabeth Gerarda, D. van W. J. Vollebregt en G. Van Santen. Johannes Gerardus, Z. van N. Kramer en G. Erdtnia». Overleden: Aaltje Broekhuijzen 69j., bursvr. van M. Bos. BUITENLAND. FrnnkrjjR. De „Petit Cbampenois" hoeft de ware reden ontdekt van de op generaal De Négrier toegepaste straf. Die raden komt voort uit een gebeurtenis by de grooto manoeuvres van 1891, toen generaal De Négrier comman dant was van een legercorps en generaal De Galliftet leg.r-inspecteur en chef van de cavalerie was. De belde generaals bevonden zich op een gegeven oogenblik voor een beek, die zy over moesten. Do Négrier deed dit bet eerst en een „snelle en bevallige sprong" van zyn pa&ri bracht hem aan den anderen kant. De Galllffet wilde hst ook probeeren, maar zijn paard weigerde te springen, en woedend moest da chef van de cavalerie een vrty grooten omweg maken om «ver een brag den anderen oever to bereiken. Dat beeft hy no al» minister De Négrier betaald gezet. Zoo schrift men geschiedenis i zegt het „Utr. DbU* itaiia; Uit Rome wordt bericht, dat Don Lorenzo Perosi de laatate hand legt aan een nieuw oratorium, „de geboorte van Jeztia Christus" gebeeten, dat twee deelen sal bevatten, ten eerste een Aonnniciatid, ten tweede de ge boorte. De Latynsche tekst zal ten deelo aan het Evangelie naar Mattbeus ontleend zyn, ten döele schrjjft Perosi hem zelf. Een Mariabeeld, met een Latynsch op schrift van Z. H. den Pans, zal deze maand in tegenwoordigheid der Koningin van Italië, die er een inschryving voor deed openen, op den top van Roccia-melone, by Susa, in Turijn worden onthuld. Bedoelde bergspits verheft zich 8537 meter boven de zee. Het beeld (van Stuar^i) is van brons en drie meter boog. Koningin Margarets is als groot liefhebster van bergtoebtjes bekend. Turkse. In den loop van de maand Juli Is het aan oen gedeelte van een Bulgaarsche rooversbende gelukt by Djuma Balo de grens van Macedonië te oversebryden on In het sandschak van Serres binnen to dringen. Do Mutessarif van Serres, Dschewal Boy, besloot dientongovolge met alle beschikbare troepen/een diyfjachtte houden en de bende in de bergen van Serres te omsingelen. Werkelijk gelukte het aan de troepen de roovers den I8aeu Juli aan de Menlikitsch-rivier tusscben Serres en Dewir Hissar tot een gevecb# te dwingen en hen na een hevig vuurgevecht uite n te dryven. Het verlies van de roovers bedroeg acht man aan dooden. De inval van de -bende in het sandschak van S=rres werd, zoo neemt men te Saloniki aan, door het Macedonische comité te Sofia op touw gezet om Dog t-r elfder ure de aandacht van de Vredesconferentie te 's-Gra- venhage op de zoogenaamde Macedonische quaestie te vestigen. De onderneming leed schipbreuk op de apathie der bevolking van Macedonië en dank zy den uitgebreiden maat regelen van do Turksche regeering, die zooals bekend is na het einde van den oorlog met Gri-kenland alia beschikbare Nizam-trorpen heelt aangewem lot bezetting van de Servische en van de Bulgaarsche grens en van de strategische punten ia het binnenland van Macedonië. 6orvi6. Uit Belgrado komen soortgelijke klachten als uit Rennes; de beschulclg.'en ia hc-t pro ces wegens dea aansl ig op oen ex kooing Milan t.n do daaruit gocistilldèrde samenzwe ring tn hun verdedigers klagen ste n en been over de keuzo van do zaal, waar bet% g.rechtshof zijn zittingen zri houden. Deze zaal is, naar goon-ld wordt, zoo kUin, datzy, behalve de beschuldigden, de getuigen en de leden van het corps ciplomatique, van wie niomanl de Servische taal voldoende machtig is om den loop van de debatt.n te volgen, niemand anders z .l kunnen bevatten. Van de openbaarhrid der debatten zal op cis manier niet veel terecht kom n. Het proces tegen Knezevit6ch, den bedrijver van den aaudag, begint den 8sten Augustus; het proces t^gen do radicale leiders, te „samenzweerders", zal eerst in de tweede hel!t van Augustus plaats vinden. Do roebtbank te Belgrado veroordeelde Dinsdag den redacteur vau de radicale „Dnevi List," Gregor Regnerowitsch, en den student Milan Jankowitsch tot rasp. 2 en 3 jaren ge vangenisstraf, omeat zy in genoemd blad hadden bericht, dat de Servische regeering met hot Belgrad.-r slachthuis zou beginnen te con- curr tieren. Volgens latere berichten zyn van de 26 personen, die ten gevolge Van don aanslag gevangengenomen waren, vyf in vryhtü ge tteld, ornaat het onderzoek geen voor het in ienen van een aanklacht vol-.oonie be zwaren aan het licht Leeft gebracht. Daar het onderzoek eerst heden of morgea zal ten einde Ioopen, kunnen er nog meer besluiten tot in-vryheid-stellïng van verdachten ver wacht worJtn; men denkt, dat in het geheel 18 personen door don recht-.r van Instructie naar het gerechtshof verwezen zullen worden. Van de leiders der radicale party, cio te geiyk le en van het centraal-comitó waren, zullen Pasic, Tausclianovlc, Wosoic en Stanojevic in sLat van beschuldiging gesteld worden. Finland. Sedert het manifest ran den Czaar van 15 Februari is afgekoncigd, is in Finland een veroatrusten.e landverhuizing begonnen. Nht minder dan 8000 jonge, krachtige mannen hebben in de laatste weken hun geboorteland verlaten, om zich een nbuw tehuis te zooken. Men verwacht, dat de landverhuizing nog grooteren omvang zal aannemen, wanneer er geen acht wordt geslagen op het antwoord van den Finscben landdag op de voorstellen tot regeling van don dienstplicht. Een commissie is gereisd van Newfound land en van daar naar Canada om geschikte plaatsen te zoeken tot vestiging van landver huizers-koloniën. San-Domingo. Generaal Figuero moet als president der Republiek San-Domingo zyn opgetreden. Hy heeft Donderdag den eed afgelegd. Do medeplichtigen van den moord op president Heureaux zyn te Moka Dinsdag gefuslleerd, zegt een telegram uit Port-de-Franc* o éèw sfcufe (yfooQfttt 4 4 6350 7* ZUIVERE Raap- en PfctcntolJc, Bakkcrsollc, Am. Reuzel, Ruwe en gekookte Lijnolie, Wagensmeer, Patcatas-olie, Sehuur- linnen, gcbaurpaplcr. 6326 9 Concurreerende prijzen. UITSLUITEND VOOB H.H. WINKELIERS. Er biedt zleh aan, om terstond in cienst te treden: een Tan buitén, Tan goede getuigen voorzien. Bruven Liter by den Boekbandelaar J. W. WIERUA, Breeatraat 52. 6346 7 VERKRIJGBAAR in Flacons van 35 en 3f» ets. bij J. WIJNBEEK, Haarlemmerstraat 10. J. v. BEVEREN, Haarlemmerstraat 6. F. t. DORP, Haarlemmeratraat 5. L. LASANDER, BoerhaTeetraat 29. D. P. WEIJERS, Beestenmarkt 42. W. VERMErj, P. K.-Koorsteeg 6. G. SELIER, Maredyk 20. P. J. GODDIJN, Heerenstraat 15. M. T. KOUWENBEBG, Noordeinde 6. J. BINNEKADE, Saesmhelm C. BINNEKADE, Wadaingereen. J. A. GODIJN Jr., Katwijk a/d. Ryu. K. DE MOOIJ, Hillegom. W. BORSBOOM, Warmond, en W. HUYTS, Voorbout 6348 24 N.B. Deze Hoofd-Eau-dc-CoIogne is T0lgen9 me.iecb voorschrift bereid, is de boet bestaande qualiteit en de blliykste in prys. Deskundige (voor Vrouwen). DAGELIJKS te spreken OUDE SINGEL lie. Wegens langdurige ziekte, beriebt onder geteekende zyn geachte Ciiënteelo, Heeren Architecten en Aannemers, dat hy zfin zaak heeft overgedaan aan zyn Broeder hopende, dat by het vertrouwen mag ver werven voor de prompt-3 en netto leveringen van alle mogelijke hardsteen- en marmer- werken. ^Hoogachtend, UEd. dw. Dnr., J. OSSEVOORT. Leiden, 5 Augustus 1899. (Haven 11.) 6351 15 Gevraagd, met half September: een Fr. br. by G. N. LEMMERZAAL, Oude- Wetering. 6357 5 De voorlooplge Commls9le tot exploi tatie van ecu Tram-Omnlbustfilcnst vice-ver6a, zal op WOENSDAG 9 Augnc* lus 1899, des namiddags te 8 uren, in btt „Hof van Holland", te NOORDWIJX, Aanbesteden Het leveren van de bespanning' voor en het rijden van een TRAM-OMNIBUS voor het tijd vak van één jaar, ingaande 14 AUGUSTUS a. s. Voorwaarden liggen van af Maandag a. s. ter lozing by den Heer A. DORSMAN, Boekh., Voorstraat te Noordwyk-Binnen. De Commissie voornoamd, Noordwijk, 4 Aug. 1899. 6356 22 LEVERING VAN C354 40 HOOGEWOERD 138. Cuisinier.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 11