Gemengd Nieuwt Hedennamiddag ongeveer te half twee bracht een irandalarm een massa men schen op do Yol .'ersgracbt bye=n. Weldra bleek, dat het ernst was, en wel in b' pak huis van den heer Ros, winkeli r, woneüde in de Janvossansteeg. In den beginne liet het gevaar zich vrij ernstig aanzien, coch door hulp van de spuit der weesburgere mocht men er in slagen spoedig een einde aan de zaak te maken. Twee nog aangerukte spuiten en de kl-.ine stoomspuit behoefden geen water te geven. Alles is echter gelukkig afgeloopen, vooral met het oog op de ligging van het pakhuis in een nauwe poort, waarin zich een ververij, blikslagerij en pakhuis bevinden, welke zich wel leenden groote uitbreiding aan den trand te geven. Voor de Haagsche rechtbank werdtn heden zaken tehandeld wegens mis drijven, te Leiden en omstr-.ken gepleegd. In de eerste plaats hadUen zich vier jongens te verantwoorden ter zake van verzet tegen twee politie-beamiten op 12 Juli op de Hoog landsche Kerkgracht alhier, toen genoemde politia-heambten een der jongens wegens dron kenschap arresteerden. Een vijfde beklaagde, die mede zou getracht hebben den arrestant uit do handen der politie agenten te ontrukken, was niet verschenen Tegen ieder der vijf beklaagden werd cén "paanJ gevangenisstraf gevorierd door het Openbaar Ministerie. Daaroa stond terecht een warmoeziers- knecht te Ltiien, beklaagd vaD, terwijl hij pis reiziger in galanterieën werkzaam was, lich weüeirechtelijk ten eigen bate verschil lende gelden of goederen te hebben toege- eigend ten nadeele van zijn patroon. Het Openbaar Ministerie eischte voor dezon man drie maanden gevangenisstraf. Bekl. gaf op, uit armoede gehandeld te hebben en in de rceening, dat hy in staat zou wezen hot ver duisterde geld terug te kunnen geven, waarin hy evenwel werd teleurgesteld. Een jongetje van tien jaren uit Katwijk ann Zee verscheen voor de rechters wegens diefstal van een geit uit een weiland. Het kind had, gelijk het rondweg aan de rechters mededeelde, de geit uit de wei gehaald na daartoe een hek te hebben geopend, en ver- volgons het dier voor f 1.25 verkocht. Van dit bedrag zou de knaap 30 cents aan zijn moeder hebben afgedragen met vermeLing daarbij, dat by dat geld met lorrenzosken had verworven; de rest zou hjj versnoept hebben. Van school was hij weggestuurd. Volgens een der getuigen stond de vader van den jongen bekend als stroop.r. De ▼ader en de moeder van bekl. verklaarden beiueD, geen kans te zien hun kind naar lehooren op te voeden. De moeder Ztidé zelfs het wenscheljjk te achten, dat haar zoontje in een opvoedingsgesticht worde geplaatst. De vader kreeg van den president der recht bank een ernstige vermaning wegens het geven van oen slecht voorbeeld voor zijn kinderen. Het Openbaar Ministerie eisebte ontslag van rechtsvervolging en opzending van den jongen naar een opvoedingsgesticht tot zijn achttiende Jaar. De verdoeiger, mr. Kleyn, 6loot zich by dat rtquisitoir aan. Voor een smid uit Leiden werd wegens oplichtery ten Dadeele van een koperslager, wien hy tot afgifte van 9 kilo «oud koper bewoog, en op grond van vro-gere veroor deeling (door den krygsraad) drie maanden geëischt. Sedert den 20sten Juli 11. des morgens heeft da ouderiyke woDing to "War mond verlaten en is nog niet teruggekeerd: Johanna Van Moersel, oud 13 jaren, kltin van gestalte, gekleed met een groen lyf en t ruinen rok, tont schort en zwarten hoed met veder; zy draagt k:ompen. Zy is cien dag te Leiien gezien en het vermoeden bestaat, dat zy in die stad of haar omstreken zwervende is. De Burgemeester van Warmond verzoekt het aanhouJen en orerbrongen van oie minder jarige.. Men meldt van 18 dezer: Te zes uren v. m. was het detachement pontonniers te Lisse op da appèlplaats present. Na alge meen de terredenheii over de inkwartiering te hebben gehoord, waarby zelfs menig woord van lof kon worden opgemtrkt, werd afge marcheerd naar de ringvaart van den Haar lemmermeerpol er. Aldaar werd een brug geslagen, de afgeladen voertuigen werden over de brug gereden om haar onmiddeliyk weder af te breken en het materiëel op de wagens te laden, waarna men, onder een heeten zonneschyn, marcheerde naar de Oude-Wete- ring. Hier wtrd een reeppont vervaardigd, waarmede onze voertuigen werden overgezet. Nadat de reeppont weder afgebroken en het materiëel op de wagens g laden was, werd het detachement onthaald op bier, dat door allen gretig werd verorberd. Daarna werd opgemarcheerd naar Woubrugge, waar de pontonniers te ruim negen uren aankwamen. De voertuigen, welke onderweg waren voor uitgereden, waren aldaar in óe kom der ge meente opgesteld. Van 19 dezer meldt men: Op 19 Juli werd te halfzeven weder afge marcheerd naar den Ouden Ryn, by Alfen ('8-Molenaarsbrug) Hier werd weder eeD reep pont vervaardigd en werden do voertuigen eaos den auideiykon Eynoever overgezet om onmiddeliyk weder op te laden. Deze oefening werd geheel bijgewoond door geDeraal-majoor Frögtr. Vervolgens werd gemarcheerd en gereden tot naby Zwammerdam, waarby de troep zoo tydig aankwam, dat eenigen tyd rust kon worden gegevey. By aankomst van den reeds genoemden opperofficier werd een brug over den Ryn geslagen, waarna onze pontonniers onthaald werden op t ibak en sigaren. De brug werd weder afgebroken en vervol gens gemarcheerd naar Bodegraven, waar de geheeli troep werd gekantonneerd, om te elf uren 's avonds weder op de appèlplaats te zyo, ten eindo een nachtelyke oefening te houden. Voor de arrondissementsrecht bank to Haarlem stond gisteren terecht T. Visser, een 27-jarig bankwerker aldaar, wien ten laste was gelegd het vermoorden van den 22 jarigen steen rukker J. C. Hubeek. In d6n avond van Zaterdag 13 Mei 11. waren Visser, Hubeek ec hun mede-commensaal W. N. Otto gezameniyk uit geweest en had den daarna een gedeelte van den nacht ge zellig doorgebracht. Des morg.ns werden de verschillende her bergen bezocht, er werd gedronken en als gevolg daarvan ruzie gemaakt. Hubeek en Visser raakten zelfs handgemeen, doch wer den door Otto gescheiden. Thuis gekomen is Hnbeek, die zwaar be schonken en vermoeid was, in een stoel gaan zitten dommelen; Visser ging naar den zolder waar zyn slaapplaats was, en Otto bleef in een andere kamer wat praten met de 16-jarige dochter des huizes. Sedert de thuiskomst was tusscben H. en V. geen woord meer gewisseld. Visser is evenwel, zonder dat iemand het bemerkte, naar benedengekomen, heeft Hubeek met een mes een steek toegebracht, een wond in de linkerborst onder het hart ver oorzakende ter grootte van 12 cM. Nog den- zelfden dag overleed Hubeek. Als deskundigen in deze zaak werden ge hoord de hoeren Van Praag, Van Linden van den Heuvell en "WestermaD, die allen verklaarden, dat Hubeek overleden was aan verbloeding, ten gevolge van verwonding aan het hart. Uit het verhoor der verdere getuigen bleek niet ten volle de aanleiding tot degruwelyke daad. De officier van justitie wees er op, bo9 wederom in deze zaak misbruik van sterken drank de middellyke oorzaak is, ging na de mogeiyke toedracht der zaak en kwam ten slotte tot het resultaat, dat, hoewel uit de plaats der wond en de kracht, waarmede deze was toegebracht, een toeleg tot doodelyko verwondiog zou zya op te maken, de gronden daarvoor niet voldoende waren. Hy vroeg, wegens opzettelyke Verwonding, die den dooten gevolge had, een gevangenis straf van 4 j.iren. De verdediger van den beklaagde, mr. Willekes Macdonald, riep de clementie der rechtbank in. De bekrachtiging van het wets ontwerp tot aanleg van eeu haven te Scheve- ningon door de Eerste Kamer der Staten- Generaal heeft gisteravond aanleiding gegeven tot groot vreugdebetoon to Scheveningen. Geheel het dorp vlagde en in de straten heerschten een levendig gewoel en groote vroolykheiJ. De kinderen waren met oraDje- sjerpen getooid en trokken in optocht door het dorp. Tegen balftien gingen alle vereen!- gingen te Scheveningen den minister van waterstaat, handel en nijverheid, den heer Lely, een serenade brengen. Er vormde zich op het erf van den heer De Niet aan de BaJbulskade een lichtstoet, die zich in deze volgorde langs Badhuisweg, Gevers-Deynoot- en Badweg begaf naar de woning van den Minister aan den Parkweg: De Permanente Commissie uit de reede- ryen, gez ten in open landauers, leien van den gemeenteraad, de vereeniging .Eendracht", uit de reeders; Schevenings Belang; de a:res beweging; de vakvereeniging; het Lees gezelschap; de Reedery-maatschappy; het Nut van 't Algemeen; Scheveningscb Mannenkoor; Vincentius a Paulo; Eendracht maakt macht; Voor ons door ons; Patrimonium; De Hulp des Heeren zy ons Schild; de Christelyk- Historische Kiesvtreeniging; de R.-K. Kies- vereeniging; Nederland en Oranje en de Gymnastiek- en Turnvereeniging. De deelnemers aan den optocht droegen ieder een Venetiaanschen ballon. De stoet werd voorafgegaan door een orkest en be woog zich tusschen de dichte ryen van men- scben langs den weg. De leden van de Per- manento Commissie droegen als onderschei- dingsteeken een Oranjekleurige lelie in het noopsgat en alle deelnemers in den stoet hadden bloemen in het knoopsgat. De betooging ging in de beste orde op marsch naar de woning van den Minister. Nadat de sto.t zich voor de deur had op gesteld, deed de muziek de nationale liederen booren en ging de permanente commissie met et bestuur van „Scheveningsch Belang" de woning van den Minister binnen. In de eerste plaats deed de Minister voor het geopende venster mededeling van een telegram van H. M. de Koningin, waarin deze haar ingenomenheid betuigde met de aanne ming van bet wetsontwerp. De voorlezing van oit telegram werd met luide byvalsbetuigingeu begroet. Hierna begaf de heer Hoogenraad zich tot den minister en werd door dezen en mevrouw Lely ontvangen iB tegenwoordigheid van den heer Koster, hoofdambtenaar by het departe ment van Waterstaat. De heer Hoogenraad tracht hulde aan den minister, aan wiens yverig streven Scheveningen zyn haven te danken heeft, en herdacht daarby ook den steun van den minister van oorlog. Verder herinnerde hy er aan, hoe reoda 70 jaar ge leden pogingen werden aangewend om te Scheveningen een haven te krygen, aan welke pogingen de heer Maas een krachtig aandeel hal genomon. Voorts herdacht hy dankoaar de medewerking van H. M. de Koningin tot het slagen van het thans aangenomen wets ontwerp. Hierna ging de feestwijn rond. De heer Lely bracht een groot deel van de hem geboden hulde over op zyn ambtgenoot van oorlog, die veel meer had te stryden dan hy, omdat zyn adviseurs aan het departe ment zyn gevoelen niet deelden. Voorts wees hy er op, hoe krachtig Scheveningen zelf had medegewerkt om tot een gunstig resultaat te geraken. Hy dankte de aanwezigen en allen, die aandeel in de havenzaak hadden genomen, en stelde een dronk in op den bloei van Scheveningen door zyn zoolang begeerde haven. Toejuichingen, muziek, èn na eenige we- derzyesche plichtplegingen ging de stoet terug naar Scheveningen, waar zy by de sociöteit „Neptunus" werd ontbonden. De maatschappy .Zeebad Scheveningen' heeft het volgend telegram gezonden: Permanente Commissie uit de Reedery adres: A. Hoogenraad, secretaris. Harteiyk gelukgewenscht met de definitieve beslissing in zake de haven. .Moge dezelve spoedig tot heil van de visschery tot stand komen en zy, die zich daarvoor zooveel moeite gaven, en U in de eerste plaats nog vele jaren getuigen zyn van den nieuwen bloei van het visschersoorp. Maatschappy Ztebad Scheveningen. Ruysch, gedelegeerde; Goldbeck, directeur-generaal." De Permanente Commissie uit de Reedery zal by den Minister van Oorlog een audiëntie aanvragen om hem namens de Scheveningsche bevolking dank te betuigen voor zyn krachtige houding by de verdediging van het haven- ontwerp aangenomen. Het Uitvoerend Comité voor de adresbe weging in zako de haven te Scheveningen zal op een nader te bepalen tydatip aan H. M. de Koningin dank betuigen voor Haar hooge bescherming aan de havenzaak ver leend. By den secretaris der Permanente Com missie uit de Reedery, den heer Hoogenraad, zyn van officiéele zoowel als van particuliere zyden tal van gelukwenscben ontvangen, zoowol telegrapbische als in anderen vorm, met 't gisteren genomen gewichtige eind besluit. In den nacht van Woensdag op Donderdag beeft men te Rome een sterke aardbeving waargenomen. Slechts één in aan- touw zynd huis stortte in. Te Regime-Coeli waren de verontruste gevangenen slechts met moeite te bedwingen. Te Rocca di Papa is de aardbeving zeer sterk gevoeld en zyn tal van huizen beschadigd. Te Cast-.l Gandolfo is een kerk ingestort; te Frascati hebben de meeste huizen schade geleden. Nog in verscheidene andere plaatsen is stoffeiyke schade aangericht. De bodem, die tegen kwart over tweeën begon te schudden, werd eerst om vyf uren weer rustig. Er zyn, naar 't scbynt, veel menschen gekwetst, maar niemand is omge komen. De Etna moet een hevige uitbarsting ge had hebben. Men meldt uit Alkmaar aan de ,N. R. C.": Met den spoortrein, die te circa tien uren van Den Helder alhier arriveerde, gebeurde nabij de spoorbrug over het Groot Noord-Holiandsch kanaal een ernstig ongeluk. Het portier n.l. van een der waggons ging, terwyi de trein in volle vaart het station naderde, door een thans nog onbekende oor zaak open, ten gevolge waarvan een ongeveer 14 jarig meisje van H=erhugowaard uit den trein viel. Zonder overreden te worden zyn de gevolgen van den val echter van cien aard, dat haar toestand zeer zorgeiyk is. De trein naar Hoorn wist noch juist bytyds te stoppen, anders ware zy daardoor overreden. Nadat on- midJeliyk geneeskundige hulp was ingeroepen, werd het meisje naar bet gasthuis alhier vervoerd. Ook de heer B. De Vries, consul van Turkye, is door den rechter van instruc tie gehoord in de zaak der Conferentie, onlangs te 's Gravenhage gehouden door de vertegen woordigers van „Jong-Turkye." Niet erg winstgevend. - Ineen vergadering van aandeelhouders der Rotterdam- sche Brandassurantie-My. „De Maas", in liqui datie, is verslag uitgebracht, waaruit bloek, dat gedurende bet zesjarig bestaan f 44,000 ver loren is. Van commissarissen was bericht ontvangeo, dat zyverhinderd waren de vergadering bü te wonen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd te Rotterdam een eigenaar- digo jacht gehouden. Omstreeks één uur werd een man gezien, loopende over de daken van de huizen van den Scbiedamschen dyk tus- schou de Jonkman- en de Leuvebrugsteeg. De politie werd gewaarschuwd, waarna oen jacht begon, die eerst om halfvier in den ochtend met de arrestatir van den daklooper einiigde. Het bleek, dat de man zi:h tot de daken tosgang verschaft bad nit een logement in de Jonkmansteeg No. 11, waar hy op de bovenste verdieping een deur opengebroken en een paar glasruiten verbryzeld had. Naar het politiebureel in de Pauwensteeg overge bracht, kwam ty een nader onderzoek aan htt licht, dat de aangehoudene een Italiaan sche zeeman en logeergast in het aangeduide logement was en niet wel by het hoofd scheen te zyn. De bewoners in den omtrek boetten by deze jacht een deel van hun nachtrust in. Hedenmorgen om kwart voor achten is er een goederentrein by Eist go deraillserd. Vyf waggons werden vernietigd en zyn op de locomotief vastgeschoven. De rem mer en de treinsmid bekwamen onbeduidende kwetsuren. De aansluitingen zyn geheel ver broken. Terwyi schipper T. v. d. Wielen, uit Druten, tydeiyk met zyn schip aldaar liggende, gistermorgen afwezig was om zyn kind te begraven, werd uit een gesloten kast op diens vaartuig een som gelds ontvreemd Van dezen diefstal wordt verdacht een zekere W. B., uit 's-Hago, schippersknecht, die by thuiskomst van den patroon de plaat gepoetst had en met de Nymeegsche boot in de richting van Rotterdam vertrokken was. De verdachte is nog eerst 16 jaar ond. Nader deelt men ons mede, dat de verdachte schippersknecht by schipper v. d. Wielen gisteravond omstreeks negen uren zwaar geboeid te Tiel werd binnengebracht. Met behulp van den schipper was het de politie gelukt den jeugdigen dief op te sporen. De werkman O., uit Deventer, werkte te Avereest by een in aanbouw zynd huis, waarin hy 's nachts overnachtte. Toen de andere worklhden gistermorgen in het huis kwamen, vonden zy O. levenloos in den kelder liggen, waarin hy waarschymyk reeds des avonds was gevallen. Een geneesheer constat-.erde hersenschudcing. Gisteren bracht een zoon van K. Byieveld, te Warden (N. H.), een stier naar de weide. Plotseling viel de stier zyn geleider aan, nam hem op zyn horens en takelde hem vreeseiyk toe. Een arm werd op twee plaatsen gebroken en verschillende ernstige wonden werden hem aan hoofd en borst tos- gebracht. De jongen werd mot mo ite ontzet door een bosr, die een sloot moest doorwaden om by hem te komen. Gisteren bad te Kampen op de emailleerfabriek van de firma H. Berk Zn. een droevig ongeluk plaats. E.n der werk lieden, met name Hs. Van den Berg, 20 jaar oud, was op de eerste balklaag, waar een paar losse planken lagen. Het ongeluk wil Je, dat een der planken kantel Je, ten gevolge waarvan v. d. B. bewusteloos op den grond viel. Nog denzelfden avond is by aan de gevolgen overleden. Inbraak en diefstal. Dezer dagen, Tcrmoedeiyk in den nacht van Zondag op Maandag, is in een huis aan de Rouaansche kaai te Middelburg, waarvan de bewoners tyde- lyk te Vlis6ingen vertoefden, op een brutaio wyze inbraak en diefstal gepleegd. De inbreker heeft zich toegang verschaft door een ruit der woning aan de voorzyde stuk te slaan en toen het raam op te schuiven. De dief of de dieven hebben daarop in de voor- en achterkamer, die aan elkaar grenzen, het ganscho huishouden door elkaar geworpen en een linnenkast opengebroken. Daartoe heb ben zy gebruik gemaakt van twee kachelpokeD, die geheol gebogen zyn, wel een bewys, dat er groote krachtsinspanning noodig was om de deur der kast te openendie deur is aan ook ten deele versplinterd en het slot geheel ontzet. Uit do kast is ontvreemd een be rag van ongeveer f 55, benevens verschillendo voor werpen van waarde. Daaronder behooren een ouderwetsche gouden balsketting met dito sluiting (twee handjes), een vry groot, glad, gouden medaillon, twe9 gouden heeren vinger ringen, een halssnoer van lichtblauwe koralen met gouden tonnetjessluifcing en een klein glad gouden medaillon, benevens een balsketting van zwarte gitten (vyf toer), oveneens met gouden sluiting. Verder hebben de dieven den inhoud van al de laden V3n de chiffonnière onderzocht, wat blykt uit het feit, dat het linnengoed over den grond verspreid lag. Dat do inbrekers zich volstrekt niet gehaast hebben, is uit verschillende sporen af te leiden. Tot nu to9 is er geen enkele aanwyzing, die tot opsporing van den dader of de daders leiden kan. Zaterdagavond werd by de politie ts Middel burg aangifte gedaan, dat in een ledig staande woning op de Lange Burg, uit een doosje, dat in een gesloten kast was geborgen, een bedrag vóh f 55 was ontvreemd. De kast was niet geforceerd en blykbaar geopend met een sleutel, die in een andere kast was opge hangen. Een werkvrouw, die Vrydag in de bedoelde woning alleen haar werk gedaan had en sedert een lange reeks van jaren het vertrouwen genoot van hen, by wie zy werkte, heeft den diefstal gepleegd. Het gold werd, op een gulden of acht na, die zy verklaarde gebruikt te hebben, in het bed verstopt ge vonden. De vrouw, engeveer 50 jaar oud, is gehuwd en moeder. Een 16-jarige knaap uit Nym egen (jhr. J. Cl. K. v. Br.), die dezer dagen te Lent, terwyi by fietste, met een rijtuig in aanraking kwam, is ten gevolge daarvan overleden. Te Puifiyk verbrandden gister- □acht vyf huizen, bewoond door z s gezinnen. Do huiz:n waren verzekerd, doch slechts één der inboedels. Er werd weinig gered. Drie dochters van een landeige naar waren by Saalfeld, in Oost-Pruisen, in een meer aan het baden. De jongste zonk opeens en sleepte in haar radeloozen angst haar zusters, cie baar helpen wildeD, mee. Toen kwam do vader aan en redde de oudste en de jongste. Maar toen hy ook het andere meisje wilde redden, begaven hem de krachten, en beidon verdronken. In een slaapplaats voor zooge- naamde „reizende kooplieden" te Veenendaal werd gisternacht door een der kooplieden een koffertje met 13 horloges ontvreemd, aan een 8laapmakker toebehoorende. Het mocht der politie tot heden niet gelukken den dader op te sporen. Een reiziger, die uit Breda gis- teren per Holl. Spoor te 's-Gravenhags was aangekomen, werd kort daarna in de retirade aan het station dood gevonden. Het lyk. is door de politie naar de Algemeene Begraaf plaats vervoerd. Te Eist by Amerongen ontstond gistermorgen brand in het logement „De Oranjeboom", van P. Rosst. In korten tyd lag het geheele gebouw tegen den grond. Het vuur deelde zich ook mede aan een aangren zend perceel van D. Rensen, bewoond door drie gezinnen, dat ook geheel uit randde. Een derde perceel, ook van D. Rensen heeft men met vereende krachten behouden. De huizen waren verzekerd; de inboedels gedeelteiyk. Oorzaak onbekend. Do „Zeepost" deelt mede: De koopsom van het stoomschip „Edam," der Holland-Amerika lyn, dat dezer dagen aan een Italiaansche firma verkocht werd, bedraagt f 109,000. Het schip is bestemd om, na een paar reizen gedaan te hebben, voor oud yzer te worden verkocht. Te H u i s e n (G.) is een moord ge- pleegd. Gerardus Bies, 26 jaren, en W. Jans« sen, 22 jaren, zouden 1.1. Zondag het loon gaaq ontvangen, dat ze nog van hun ploegbaas te goed hadden. In plaats van hun geld te krygen, werden do arbeiders door den baas met een spade bedreigd. De zoon van den ploegbaas verscheen daarop gewapend met e^n revolver en trof Bies met twee kogels in de slapen, zoodat de dood onmiddeliyk volgde, terwyl Janss£n door een schot een hoofdwonde bekwam. Do ploegbaas is ge arresteerd, de 20 jarige moordenaar voort vluchtig. Gisteren is de aardappelfabriek van den heer H. Meyer te Zuidwenaing by Veendam totaal afgebrand. De turfloods is blyven staan. Te Amsterdam hoeft men gister nacht ten huize van den heer Huisinga, villa Maria, aan de Utrechtsche zyde tusschen halfweg Kalfje en Kalfjeslaan, door middel van valscbe sleutels inbraak gepleegd. Ver schillende zilveren voorwerpen, zooals lepds, vorken, fourchetringen, enz. worden vermist. De dader of daders zyn nog onbekend. De stakende metselaars te Augs burg z(jn voor een fabriek in de voorstad Wertacb, waar Italiaansche metselaars aan den arbeid waren, tot ODgeregel ibeden over gegaan. Versterkt door een paar honderd omwonenden, trachtten de stakers een fabriek binnen te dringen, maar hun kokende opge wondenheid was niet bestand tegen do krach tige stralen van de brandweer, cie hen op een behoorlyken afstan 1 hield. Zy bestookten daarop uit ae verte't gebouw met steenen. Do politie was machteloos, maar de ter hulp geroepen militairen behoefden niet handelend op te treden. De rustverstoorders bleven op een afstand aan hun woede lucht geven, totdat de slaap ze naar huis dreef Een aantal hunner zyn in verzekerde bewaring gesteld. De tramstakers te Nieuw-York. Woensdagavond hebben ernstige rustver storingen te Nieuw-York plaats gehad. Veel personen zyn gewond; elke tramwagen werd in de Tweede Avenue door oen uit mannen, vrouwen en kinceren bestaande volksmenigte met steenen geworpen, terwyl ook van de daken en uit de vensters allerlei voorwerpen werden gegooid. De rustverstoorders wierpen barricaden in de straten op en er ontstond vaak een handgemeen met de politie, die ten getale van 600 man de tramiyn bewaakte. Verscheidene agenten zyn met beenbreuken of schedelwonden naar het hospitaal gebracht en veel passagiers zyn erg gekwetst. Tot negen uren Donderdagmorgen hebben geen vtrdere rustverstoriogen door de stakers plaats gegrepen. De nationale garde, die te Nieuw-York en te Brooklyn 7235 man telt, wordt gereed gehouden voor geval van nood. Te Beriyn hebben de dienst- meisj?s met de knechts samen een onder- steuningsvereeniging opgericht. Dinsaagavond is de eerste vergadering gehouden, waar het zeer levendig toeging. Nog voortdurend komen berich ten van onweer en hagelslag nit Duitschland. Dinsdag is het zwaar weer geweest in Wur- temberg. In Saalgau werd de oogst op de gemeente-akkers voor het grootste gedeelte verniel J, in Wargen en Deutschenhofe werden twee meisjes door de bliksem gedood enzoomeer. In de Zweedsche provincie West- Gothland heerscht sinds eenige dagen een miltvuur-opiJemie, die thans een gevaariyken vorm heeft aangenomen. De ziekte tast niet alleen het vee aan, dat by tientallen sterft, maar ook de menschen, die de zieke dieren hebben aangeraakt. Te Falköping ïyden reeds zeven personen aan de ziekte, cie zich, ondanks de krachtige maatregelen der overheid, snel over ce provincie verspreidt. In de magasins du Louvre te Parys Is gisteren een Engelsche dame gearresteerd, die voor 9000 franken byouterieön had ge stolen. De dame had 1200 franken aan bankpapier by zich. By een huiszoeking in haar hotel vond men voor 500 franken coupons zyde. Zy is een dame van hoo/en rang in is mil-' lionnaire.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2