N\ 12081 Vrijdag 14 Juli. A0. 1899 feze feourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomiucr bestaat nit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 13 Juli. IDSCH PRIJS DEZER GOTBAHTj t Voor Lolden per 8 maanden. r iiW 1.10. franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. i PRIJS DER ADVERTETmËK"l Van 1—0 regels 1.05. ledore regel neer 0.17J. Grootero letters naar plaatsruimte Voor het incasseeren fcuiton do etad wordt 0.06 berekend. Officieel© Kennisgevingen» De Burgemeester der gemeente Leiden; Vestigt de aandacht der ingezetenon op den inhoud van de artikelen 57 en 58 van de Kieswet, luidende als volgt: Artikel 57. Het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of een onderneming, waarin manlijke personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, aibeid verrichten in fabrieken en werk plaatsen, is verplicht te zorgen, dat ieder van die personen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achter eenvolgende uren, tuaschen acht uren des voor middags en vijf uren des namiddags, daartoe ge legenheid vinde. Artikel 58. Het hoofd of de bestuurder, in het voorgaand artikel bedoeld, is verplicht te zorgen, dat in zijn fabiiek of werkplaats, op een plaats, waar arbeid •wordt verricht, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden tüd op een zichtbare wijze is opgehangen een aoor hem onderteekende lijst, de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermeldende voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Op ao woorden „arbeid, fabrieken en werk plaatsen" is 1 der Arbeidswet toepasselijk. 1 der Arbeidswet, omvattende de artt. 1 en 2, luidt als volgt: f Art. 1. Onder arbeid verstaat dezo wet alle werkzaamheden in of voor eenig bedrijf, behalve: 1°. werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, bosohbouw, veehouderij of veenderij; 2°. werkzaamheden buiten fabrieken en workplaatsen in of voor het bedrijf van hem, bij wien degene, die ze verricht, inwoont, voor zoover die werkzaamheden ook buiten eenig bedrijf in oen huishouding of stalling plegen Yoor te komen. Art. 2 Onder fabrieken en werkplaatson ver staat dezo wet alle zoowel open als besloten ruimten, waar in of voor eenig bedrjjf pleegt ge werkt te worden aan het vervaardigen, veranderen, herstellen, versieren, afwerken of op andere wijze tot verkoop of gebruik geschikt -maken van voor werpen of slóffen, of waar in of voor eenig bedrijf voorwerpen of stoffen een daartoe strekkend© bewerking plegen te ondergaan. Keukens on soortgelijke inrichtingen, waar spijzen en dranken voor onmiddellijk verbruik bereid wor den, benevens apotheken, zijn hieronder niet be grepen. Overtreding van de artt. 57 en 58 van de Kies wet wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste f 75. (Zie de artt. 154 en 157). Leiden, De Burgemeester voornoemd, 18 Juli 1899. F. WAS. Voor het examen in het boekhouden, handelsrekenon en handelsrecht, gehouden door de vereeniging „Mercurius", te Rotterdam, is geslaagd de heer J. M. Den Blaauwen, te Leiden. De eerste luitenant P. J. H. Van der Palm, van do 3de comp. 5de bat. 4de reg. infanterie, wordt, te rekenen van af den lsten November a. s., werkzaam gesteld by de Kon. Militaire Academie, ten einde op te treden als leeraar in de tactische en aan verwante vakken. Genoemde luitenant gaat mitsdien op boven genoemde datum over by den staf der infanterie. Dinsdag den lSdeu Juli a. s. zullen de le^en der Eerste Kamer een gezameniyk bezoek brengen aan de haven en werken te IJmuiden en aan de Zaanstreek. De beer Van TionhoveD, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, had de leden reeds vroeger genoo igd tot dit bezoek, cat toen echter wegens een sterfgeval in zyn familie moest uitgesteld worden. A. s. Vrydag zal door ET. M. de Koningin ©en garden party gegeven worden op H t Loo, waarop genoo Jig 1 zyn de verschillende autori teiten in de provincie Gelderland. Het biykt onjuist, dat ook de gedelegeerden der Vredesconferentie daaraan zullen deel nemen. Dinsdagmiddag kwamen op het paleis Get Loo aan: Baron Clifford, hofmaarschalk, en baron Bentinck, stalmeester van H. M. de KoniDgin; denzelfden avond kwam eveneens aldaar aan Z. E. de minister van bionenland- sche zeken mr. Goeman Borgedus, die den volgenden dag weder vertrok. Er is een instructie uitgevaardigd voor de commandeeren Je officieren der zeemacht, dat de oefeningen in de gymnastiek ge durende den vryen tyd aan Loord motten worden aangemo:digd, zonder dat echter van dwang sprake mag zyn. Zy moeten echter ondir behooriyk en zoo mogelyk deskundig toezicht plaat3 hebben. In verband met het groote nut van bedoelde oefeningen, zullen do vrye oefeningen in de gymnastiek moeten worden beschouwd als dienstverrichtingen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisternamiddag aan dr. P. D. Chantepie de la Saussaye, nut ingang op 16 Sept. e. k., eervol ontslag verloend uit zyn betrekking van hoog leeraar aan de universiteit aldaar. Benoemd werden: tot directeur van het gemeenteiyk electrisch bedryf, op een salaris van ƒ6000, onder bepaling, dat dit salaris om de twee jaren zal worden verhoogd met 500, totdat het maximum van ƒ8000 zal zyn beroikt, de heer A. W. Resting, electro- ingenieur, onderdirecteur der fabrieken voor gas en electriciteit te Rotterdam; tot tweeden onderwyzer aan school I, de heer J. Boom kamp, onderwyzer te Alblasserdam; tot tweeden onderwyzer aan school W, de heer J. Vroom, onderwyzer te Leiden. Do Raad van Arnhem was gisteren opge roepen tot een buitengewone openbare ver gadering, waarin mededeeling werd gedaan van het overlyden van den burgemeester, jhr. D. J. A. A. Van Lawick van Pabst van Nyevelt. De heer Eekhout, waarnemend burgemees ter, bracht weemoedig hulde aan de nage dachtenis van den man, die steeds de belan gen der gemeente in het oog hiold, die ze bleef bevorderen, zoolang zyn krachten hot toelieten. Gedurende 15 jaren bekleedde hy zyn betrekking met eere en, vervolgde spr., wy zagen onder zyn bestuur veel goeis tot stand komen; daarom zal zeker by ieder, die terugblikt op wat de overleden burgemeester gedaan heeft, zyn naam in dankbare herinne ring blyven. Besloten werd een adres van rouwbeklag aan mevr. de wed. Van Lawick van Pabst van Nyevelt te zenden. By bet Staatsexamen tot toelating aan de universiteit zyn toegelaten voor de facul teiten der godgeleerdheid, enz. J. H. G. Bekker, H. C. Rutger, J. Laurense en Chr. Van Schoone- velt. Voor de faculteiten der geneeskunde, enz. toegelaten W. A. Wiemer en L. F. De Beaufort. Gisteren is te Arnhem op 88 jarigen ieeftyd overleden de gepensionneerde majoor der genie E. H. Borgsma. Hr. Ms. instructnechepen „Polux" en „Castor", respectieveiyk onder bevel van den kapitein-luitenaot ter zee P. S. R. Wolterbeek en den luitenant ter zee 1ste klasse W. Th. Van Vloten, zyn 12 dezer van den oefenings- tocht in de Noordzee te Nieuwediep terug gekeerd. Gisteren was het 40 jaren geleden, dat dr. A. W. H. Wirtz, directeur aan 's Ryks Veoartsenyschool, na een vierjarige studie het diploma als veearts aan deze inrichting ver wierf. Deze feostelyke gelegenheid werd door een groot aantal veeartsen, oud-leerlingen en ook niet oud-leerlingen van den jubilaris her dacht in het Hotel des Pays Bas te Utrecht. Fraaio en practische cadeaux werden den heer "Wirtz aldaar aangeboden, terwyl een gezellige maaltyd, met don jubilaris als hoofd persoon, het feest besloot. Door het krediet van ƒ35,000, verleden jaar door de Kamers toegestaan voor bouw werk aan 's Ryks Museum te Amsterdam, is de bouwmeester, dr. Cuypers, in sta..t gesteld, zyn plan om een der torens van het Ryks- museum van een carillon te voorzien, ten uitvoir te leggen. Een carillon van den toren ts Arnemui.en, een werk van Hemony, werd voor d ze eereplaats bestemd. Van het stel klokken, dertig in getal, zyn er drie gebarsten, welke alzoo overgegoten moeten worden. Dit overgieten is toevertrouwd aan den 82 j.irigen klokkegieter Fritze te Aarle-Rixtel by Helmond, cio in het bezit is van oud gereedschap, dat eens aan Hemony zeiven heeft toebehoord. Het 2al nog twee jaren duren eer het carillon in orde zal zyn gebracht. De in het afgdoopen jaar te 's Graven hage gehouden tentoonstelling heeft zulke schitterende geldelijke resultaten opgeleverd, dat het bestuur eer Vereeniging Nationale Tentoonstelling vaD Vrouwenarbeid in staat is op de aandeden in het waarborgfonds en oie van het fonds voor de afdeeling zuivel bereiding gestorte gelden geheel terug te betalen. In de gymnastiekzaal der 2de kl. H. B.-S. met 5-jarigen cursus te Amsterdam in de Roelof-Hart-straat, feesteiyk met bloemen en groen versierd, waren gisteren een zeventigtal oud leerlingen van de H. B. S. aanwezig, ten einde aan dr. J. Campert, benoemd tot inspecteur van het M. O., een huldebiyk aan te bieden, ter herinnering aan 't vele goede, door dr. Campert als directeur der H. B.-S. met 5-jarigen cursus verricht. Dit huldebiyk bestond uit oen fraaie noten houten boekenkast, waarby gevoegd was een album met gecalligrapheerdo opdracht, be- ▼atttnde de namen der schenkers. To n dr. Campert, vergezeld van zyn echt- genoote en zyn twee dochters, het lokaal was binnengetreden, richtte de president der commissie van oud-leerlingen, de hetrJ. O. S. Van der Veen, het woord tot dr. Campert. „Aanvaard dit souvenir", zoo eindigde hy, „als een blyk van hul 'e, erkenttiykheid en hoog achting, gy, die onze directeur niet alleen, maar onze vriend geweest zyt, steeds bereid ons ook later met raad en daad by te staan". Nadat een luid applaus den spreker beloond had, trad dr. Campert naar voren en sprak zyn dank uit voor het geschenk en de vriendelyke woorden, daarby gevoegd. Hy had in de laatste tyden veel waardeering en betuigingen van be langstelling ondervonden en was nu dankbaar, dat hy 13 jaren geleden aan het hoofd van de school aan de Keizersgracht was gesteld. Hy was biy te weten, dat hy een band had weten to vinden, die leeraar en leerlingen bindt. Wy leven onder wttten, die in deze tyden aan veel critiek worden onderworpen, en voorzeker is er nog veel te verbeteren. Doch als ik zie, zeide spreker, wat samen werking en een vriendscüappeiyke verhouding tot de leerlingen heeft kunnen bewerken, dan geeft my dat hoop en moei voor de toekomst van ons volk. Spreker huldigde nu de drie leden van de feestcommissie, die door hun positie toonden welke goede resultaten de school opleverde, hoe zy een gezonde veerkracht en elasticiteit bezit en ook thans aan vrouwelyke leerlingen reeds gelegenheid had geboden zich voor goede maatscbappeiyke betrekkingen voor te be reiden. Spr. dankte voor het fraaie huldebiyk, ver zocht allen aanwezigen een hoezee uit te bren gen op do directeuren der andere H. B.-S. met 5-j. cursus te Amsterdam en nooiigde zyn oud-leerlingen en verdere belangstellenden uit hedenavond in de kleine 1 ovenzaal van het American Hotel op hun beurt zyn gast te zyn. De internationale deputatie, die ten be hoeve van Finland een beroep heeft willen doen op den Czaar, heeft een verslag van haar zending opgesteld en een afschrift daarvan by aangeteekenden brief aan keizer Nicolaas II gezonden. Het oorspronkeiyke verslag is met do oorspronkeiyke adressen aan de zorg van professor Van der Vlugt, te Leiden, toevertrouwd, en er is besloten, dat deze stukken voorshands in Nederland blyven berusten. De Prov. Staten van Zeeland verwierpen gisteren de aanvraag om subsidie voor den aanleg van een stoomtram van Vlissingen naar Domburg. Wegens den dood van den Grootvorst- Troonopvolger van Rusland zyn de vlaggen van de verschillende natiën, wier vertegen- wooroigers in de voornaamste bot-.Is te 's-Gravtnhage verbiyf houden, halfstoks geheschen. Het stoomschip „Maasdam" arriveerde 12 Juli van Nieuw-York to Rott-rdam; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 11 Juli to Suez; de „Prins Alexander" vertrok 12 Juli van Botavia naar Amsterdam; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 12 Juli Gibraltar; de „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Juli Ouessant; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Juli van Suez; de „Werkendam", van Nieuw York naar Amsterdam, passeerde 12 Juli Lizard. Haarlemmermeer. Alhier zyn tot leden van den gemeenteraad beno md: lste district: de heeren W. J. De Jongh en A. Rombout. 3de district: de heer P. Verkuyl. 2de district: herstemming tusschen de heeren P. De Breuk 156, G. B. 't Hooft 191, J. W. De Gey 123 en T. C. L03 149 stemmen. Uitgebracht waren 397 stemmen; van on waarde 11. In het lste district waren uitgebracht 290 stemmen, van onwaarde 6. In het 3Je district 371 stemmen, van on waarde 11. Noordwyk-aan-Zco. In tegenwoordigheid van den predikant den eerw. heer ds. A. Op 'fc Holt, en van eenige Kerkeraadslcden der Gereformeerde Gemeente alhier had gister- namiddag te halfvier de eerste-steen-legging plaats voor haar nieuw kerkgebouw. Nadat door de talryke belangstellenden, die in weerwil van de tropische hitte getuigen van deze plechtigheid wilden zyn, vers 1 van Psalm 103 gezongen was, sprak de predikant een gebed en eenige treffende woorden, waarin Z.Eerw. er op wees, hoe reeds na 24 jaren een nieuw bedebuis noodig was geworden, dat dan ook onder den zegen des Allerhoog^ten tot stand zal komen. Hierna verrichtte de eerste steen legging de hooggeboren boer S. baron Yan Heemstra, van Sassenheim, die er aan her innerde, hoe reeds sedert tal van jaren Ncord- wyk en Sassenheim in 't tydelyke en geestelijke verbonden waren geweest. Ook deed deze spreker mededeeling van den inhoud der oorkonde, die reeds 28 Juni jl. was ingemetseld geworden. Met het zingen van Psalm 98 vs. 2 werd deze plechtigheid besloten. Itynzaterwoudo. By de gemeenteraids- verkiezingen zyn de aftredende leden herkozen. Woubrugge. Kostelooze gelegenheid tot inenting en herinenting wor .t den ingezetenen geboden en wel te Woubruggo in bet Raad huis op Dinsdag 18 Juli, des nam. te halftwee, en te Hoogmade in de O. L. school op Woensdag 19 Juli, des voorm. te halftwaalf. Omtrent de oorzaak van den br.nd in den hooiberg van den landbouwer J. Buitenhuis worct als zeker aangenomen het spelen met lucifers door kinderen. Ongeveer 30 uren is door de brandweer gewerkt om het vuur geheel te blusschen. De schade, welke nogal aanzienlyk is, werd gisteren door een inspecteur van de firma De Jong Co. reeds geregeld. De Vredesconferentie. In het ontwerp der overeenkomt betreffende de arbitrage, zooals dit Vrydag j.l. werd aan genomen, zyn nog verschillende wijzigingen voorgesteld, meerenieels van redactioneelen aard. De Commissie van Redactie vergadert heden en zoo noo.ig ook nog verder deze week, ten einJe de definitieve redactie voor Maandag in handen van alle gedelegeerden te kunnen stellen. Uit de „Staatscourant*" Kon. besluiten. Benoemd tot kantonrechter le Tiel, mr. G. J. Van Everdingen, than9 griffier bij bet kantongerecht aldaar; tot burgemeester dor gemeenten Meeuwen, Hill en Babyloniönbroek, J. H. Van We asem. Aan den heer G. J. Bijn, op zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn betrekking van adjunct-commies bij het departement vau buitenlandsche zaken en tot dien raDg bevorderd de heer B. M. Molewater de la Rivo Box, thans eersten klerk Aan J. J. Keenon, geboren to Neeroeteren (België), vergunning verleend tot het geven van hoogor onderwijs aan een inrichting van hooger onderwijs, genaamd Collegium Franciscanum", te Woorden. Aan den tweeden luitenant C. L. Tondu, van het wapen der artillerie, thans op non-activiteit, met ingang van 1 Augustus 1899, op het daartoe door boni gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. De minister van binnenlandscbe zaken brengt ter kennis Yan belanghebbenden, dat niet 1 Sep tember te vervullen is de betrekking van leeraar in de wiskunde aan de Rijks hoogere burgerschool niet 5-jarigen cursu3 te Alkmaar. Jaarwedde flbOO. Zij, die voor dezo betrekking in aanmerking weuschen te komen, gelieven zich vóór 20 dezer schriftelijk, met opgave van de vakken, waarin zij bevoegd zijn aan eene hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus onderwijs te geven en voor- loopig zonder toezending van sollicitatiestukken, aan to melden bij den inspecteur van het middel baar onderwijs, dr. J. Campert, te Amsterdam. Gemeenteraad Tan Woubruggc. Al de leden zijn tegenwoordig. Na lezing der notulen, dio goedgekeurd worden, geschiedt mededeeling van ingekomen stukken, als Kennisgevingen van de heeren L. J. Zwetsloot en C. Molenaar Dz., dat zij hun benoeming tot lid vau den Raad aannemen. Missive van Gedep. Staten, dat de uitkeering van het Rijk over het loopendo jaar is vastgesteld op /4365.655. Missive van den schuttersraad van het 3do bat. rustonde schutterij, toozendcude afschrift dor opgemaakte bogrooting voor 1900. Adres van de heeren W. Den Hertog c. s., allen veehouders in de gemeente Woubrugge, betoogendo de wcnschelyklieid van het in de gemeente ge vestigd zijn van een geëxamineerd veearts en verzoekende daartoe maatregelen te nemen, ook in het belang eener deugdelijke vleescbkeuring. Vervolgens komt aan de orde do benoeming van een onderwijzeres. Met algenieene stemmen wordt benoemd No. 1 der voordracht, mej. A. M. Staal, te Hoogeveen. De schuttorij-bogrooting wordt daarna in be handeling genomen; ze wordt unaniem voorloopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op ƒ381. Over het adres van de heeren Den Hertog c. s. ontspon zich een breedo discussie; de meerderheid was van gevoelen, dat het niet op den weg van den Raad ligt in deze aangelegenheid te voorzien met vijf tegen twee stemmen werd afwijzend beschikt. Een iDgekomen reclame betreffende den Hoofdo- lijken Omslag wordt in besloten zitting behandeld, waartoe de openbare zitting door don Voorzitter werd gesloten. Gemengd Nieuws. De byziende drogist, die aan de menschen in plaats van Valeriaan Phenol leverde, i3 heden door den k-ntonrechter te 's-Gravenhage veroordeeld tot twee geld boeten van 50 ieder, elk te vervangen door 10 dagen hechtenis. Tot 5, subs. 2 dagea hechtenis, werd ver oor ieeld de bestuurJer van een der automobile- postrytuigen, wegens het sneller rfiden dan in matigen gang. Meermalen werd totdedirectie van het Sportterrein Den Haag de vraag ge richt, waarom zy geen groote buiteulandsche st.rron, lsto klasse wielrenners, op haar baan dood uitkomen; de wielerwedstryden vond men meestal zser goed en interessant, coch men wilde gaarne eens eenige der beste Euro- p9oschu ryders zich met elkander zien meten. Hc-t antwoord der Haagscho directie moest steeds luiden, dat do Hagenaars in tegen stelling bflv. met do Amsterdammers en Haar lemmers geen voldoend geld voor dergelijke groote wedstryden over hadden, dat de liefde voor de sport - en speciaal „de offerende liefde" in Den Haag al te conservatief was. Dit argument werd door eonigen ODgegrond genoemd, en mitsdien werd besloten een con tract aan te gaan met een onzer beste Euro- peesche ry ders, een ryder bemind by het publiek, gezien en gevreesd door al zyn tegenstand rs: Cordang, den stoeren Hollander, oio door gansch Europa de HollanJscbe kleuren heeft hoog ge houden, den favoriet op elke lange afstanarace, den houder van de meeste baanrecords. Een tegonstander, Cordang waardig, vond men in Fischer, don winnaar van den 2den prys BordeauxParys Mei 1899, die dbzen afstand in ongeveer 17'/2 uur aflegde en even frisch te P^rys aankwam, alsof hy een toertje in bet Bois de Boulogne gemaakt had. (Cor dang was, zooals men weet, gedurende don rit gevallen). Met denzelfden Fischer wilde Cordang zich gaarne meten en de uitdaging werd aange nomen. Onnoodig te zeggen, dat deze match uiterst spannend zal wezen, de ryders zyn tegen elkaar opgewassen en zullen elkaar geen duimbreed toegeven. Wy vernemen alsnog, dat het bestuur der Haagsche baan nog dit seizoen een tweode match zal organiseeren tusschen de in Europa meest vermaarde ryders, indien het Neder- landsche publiek door talryke opkomst by de match CordangFischer voldoende belang stelling toont. De reizigers in den eersten trein, dia gistermorgen te 7.32 m. vertrok van Amsterdam naar Parys, werden even voorby Haarlem opgeschrikt door een gewelJigen schok en het plots> ling stilstaan van den trein. By onderzoek bleek, dat een koe, die zich op do rails bevond, door de locomotief gegrepen en overreden was. Nadat I ver pletterde beest onder den tr-in was weggo- haald, kon de reis met eenige vertraging worden voortgezet. De borgen van den ex-gemeente ontvanger van Ooststellingwerf heblen appèl aangetekend tegen bet vonnis der recht ank te Heerenveen, waar'y zy zyn veroordeeld tot betaling van het ttkort van dien gemeente ambtenaar. Door kwaadwilligen was Maandag morgen een groote keisteen gelegd op de tramlijn St. Oedenro:e-'s-Boscb, oven vóór St.-Michiels Gest 1, waardoor de machine een gewei .igtn schok kreog en geheel defect ge raakte, zóó zelfs, dat voor den wissol op S-hyndelsch grondgebied de tram niet m er verdir kon, zeer ten ongeriove van het reizend publiek en de post, dis twee uren to laat baar Instemming bereikten. Van den dader is nog go:n spoor ontdekt. Een der mooiste boaschen der Ardennen, het i03ch St.-Michiel, tusschen Sint Hu ert en Nassogne, wont volgens ten bericht uit Hubert mot vernieling bedreigd door een soort van houtkever, waartegen reeds maatregelen geno.wen zyn. De boschwachters zoeken overal de broeiplaatcen dier vernie lers op. Een treurig ongeval trof gisteren het huisgezin van den tlo.ker Van Münster aan de Boll-.hofschostraat to Utrocht. Het driejarig zoontje speelde achter het huis en in een oogenblik, dat zyn moeder bet buis inging, geraakte do kleine In de Bitsche grift, die achter langs het huis loopt. Het ongeval werd spoedig bemerkt en het knaapji uit het water gehaald. Het bliek echter reeds te laat te zyn; eenige genceskunligen, die terstond ge roepen werden, konden slechts den dood con- stateeren. TJD.) Maandagavond is aan den zee- dyk van Sc!.ore in de Westerschei Je aan- gedrevon het lyk van een als zeeman gekleed manspersoon. Z(jn kleeding bestond uit een gryze broek met zwarte strepen, bruine frak en Engelsche schoenen met gryze kous n. De bennen en bet linkeroor, dat byna geheel wa3 afgebeten, waren nog bloedende, terwyl het voorhoofd aan de linkerzij le een

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1