N°. 12051 A0. 189? <§ouraii wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Pit noimuer toestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. "VE'lfdag; «Tïani. PRIJS DEZER COURANT i Voor Lelden per 8 cmiandea 1.10. h iFVanco per post p 1.40. j Afzonderlijke Nommers 0.06. PRUS DER ^nWP'l'WiVi'l WM. VaD 1-6 regels l 06. tedere rogoi meer f 0.17$ - Grootore letters oaar plaatsruimto - Voor het tncaaseereD bulten de etad wordt f 0.05 berekend Leiiieu, 8 Juni. »- De Dijkgraaf van Rijnland biect heden in het hotel Verhaaff een maaltijd aan aan ,de leden van het bestuur van h^t hoogheem raadschap, den burgemeester van LeiJen, den burgemeester van Haarlem en eenige andere gasten. Tevens heeft in hetzelfde hotel intrek ge komen lord Brawnlaw met familie, wonende Trafalgar, quare te Londen. De staf en de beide batterijen der Ilde afdteling 2de regiment veldartillerie vertrek ken Maandag 12 Juni a. s. per Staatsspoor te 6.25 uur naar de legerplaats by Oldebroek, ten einde tot 1 Juli d. a. v. aan de schiet oefeningen aldaar deel te nemen. In het Nutsgebouw alhier bad gister- namiduag do jaarljjksche algemeene leden vergadering plaats van de afueeling Leiden der Nederlandsche Penaioenvereeniging voor Werklieden. De voorzitter, prof. mr. H. B. Greven, opende de vergadering. Na voorlezing en goedkeuring der notulen bracht de secretaris, de heer Van Achterberg, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het aantal le .en bedraagt .172, terwijl 97 personen verzekerd zijn in de tarieven A, B, C en E. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer F. De Stoppelaar, werd onder dankzegging voor het gehouden beheer goedgekeurd. De heeren A. J. Van Achterberg en W. F. Verhey van Wijk, die aan de beurt van aftreding waren, werden herbenoemd. Tot afgevaardigde voor de algemeene ver gadering, die Zaterdag 10 Juni te Amsterdam gehouden wordt, werd-^benoemd de heer Van Achterberg en tot diens plaatsvervanger do heer Verhey van Wijk. Daarna werd de vergadering gesloten. De Leidsche Tooneelvereenigiag „Jacob Oats" (opgericht 10 November 1874) hield gisteravond in „Zomerzorg" een gezellige bijeenkomst, welke door den voorzitter werd geopend met een woord van dank tot de kunstlievende leden voor hun toegozegden 8teuQ bij gelegenheid van den tooneelwedstryd, welken de vereeniging zal uitschrijven ter viering van baar a. s. 25-jarig bestaan. Na het welkom sprak de voorzitter tevens de hoop uit, dat de verwachtingen voor dezen avond niet te hoog zouden gespannen zijn, wat het optreden der werkende leden betreft, omdat dezen zich beter op het tooneel thuis gevo len, dan met het houden van losse voordrachten, zooals thans het geval zou zijn, maar dat ditmaal het bal als de hoofdzaak moest beschouwd worden. Het bleek echter, dat aan genoemde ver wachtingen volkomen beantwoord is geworden, indien zo zelfs niet zijn overtroffen, watraen zou kunnen opmaken uit de wijze, waarop het luimige, dat te genieten werd gegeven, werd ontvangen en beantwoord. Immers, de optredenden, evenals do damo, die do Serenade van Braga, met begeleiding, zong, behaal Jen «en groot succes, wat insgelijks geschiedde met de klucht voor drie personen in één bedrijf: „De lastige schoonpapa," waarvan de ver tolkers ook meermalen werden teruggeroepen. De opkomst was zoodaDig, dat de groote zaal geheel gevuld was, en het bal was werkelijk zeer geanimeerd. Voor de akte lager onderwijs is te 's-Gra- venhage geslaagd mej. G. E. Kress, van Leiden. In het belang van den groentenbaqdel zal het post- en telegraafkantoor to Roelof- arendsveen van 16 Juni tot en met 15 Sep tember a. a. op werkdagen open zijn van 7.50 uur 's voor- tot 8.50 uur 's namiddags. De diensturen op Zon-en feestdagen blijven onveranderd. Na gehouden examen van den „Natio- nalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland" is het ciploma van bekwaam heid ook uitgereikt aan mej. C. H. Maignay, to Oegstgeest. Aan de Tweede Kamer zal worden inge zonden een acres van alle reeders teScheve- ningen, houdende, onder dankbare erkenning van hetgeen de ministers van waterstaat en oorlog hebben geJaan tot bevordering van do visschtrshaven to Scheveningen, de verklaring, dat do door de Regeering voorgestelde haven geheel beantwoordt aan de eischen van de Schevenlngsche visscbery. De reeders spreken de hoop uit, dat de Kamer aan Scheveningen de haven niet moge onthouden. Dinsdag 30 Mei jl. arriveerde te Harder wijk oen uit O.-I. terugkeerend detachement, waaronder de Afrikaansche fuselier Jacobs- gerechtigd tot het dragen van het expeditie, kruis, de Kraton- en bronzen medaille. Jacobs is een dor Afrikanen, die in 1861 in onzen kolonialen dienst zyn gekomen. H\j nam in 1874 deel aan de inneming van den Kraton, bleef daarna nog eenige jaren op Atjeh en werd in 1882 gepensionneerd met f 200 's jaars. Van 1882 tot nu bleef hy in Indiê, doch daar hy nu het verlangen te kennen had gegeven, om naar zyn geboorteland terug te keeren (zjj behouden steeds aanspraak op vryen overtocht) is hy naar Harderwyk. gezonden om vervolgens naar Afrika terug te keeren. En alzoo ziet men hem door do straten flaneeren, bewonderd door oud en jong. Soldatenkrant Het voorstel van prof. Bavinck tot ver plaatsing van de Theologische School te Kampen, wordt th .ns door de pers der Gere formeerde Kerken, zoomede in classical© ver gaderingen, cruk besproken. In oen artikelen reeks in de „Heraut" worden door prof. dr. Kuyper onderscheidene bezwaren tegen het voorstel-Bavinck ter sprake gebracht. Onder scheidene classis daarentegen gaan in hoofd zaak met het voorstel-Bavinck mede en adviseeren, dat de Generale Synode, te Gro ningen te houden, het voorstel-Bavinck zal aannemen. Door de classis Woerden is in zake het voorstel-Bavinck het volgendo besluit genomen a. h t gymnasiaal te Kampen zoo spoedig mogeiyk door de Kerken I03 te laten en aan een vtreeniging op te dragen, op voorwaarden, als in het voorstel van prof. Bavinck ge noemd; 6. dat verder in de opleiding van predikanten voorshands nog geen verandering worde gebracht, maar dat het gowenscht is, in het belang der Kerken, opnieuw deputaten te benoemen, waaronder ook de hoogleeraren van Kampen en van do Vrye Universiteit te Amsterdam, en aan dezen op te dragen, zoo mogelijk binnen twee jaren, by de Kerken gezimedyk een voorstel in te dienen, opdat alzoo eenheid van gedachte worde verkregen en door de volgende generale synode deze zaak kan worden beslist. Door de classis Apeldoorn is het volgende besluit genomen: De classis, toejuichend het voorstel-Bavinck in zake de gymnasiale op leiding, meent de aanneming van zyn voorstel ten ernstigste te moeten ontraden, voor zoo ver dit de eenheid der opleiding van predi kanten zoekt in een we?, die principieel in stryd is met de gezoad gereformeerde univer- siteitsgodachte. Op de synode, in Augustus te Groningen te houden, wordt de zaak en t loc beslist. De alphabotische aanbevelingsiyst voor rechter in de rechtbank te Arnhem bestaat uit mrs. H. J. Yan der Poel Hidoingh, substituut officier te Arnhem; P. C. 't Hooft, k.ntonrecbter te Gorkum, en G. Ribbius, rechter te Dordrecht. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is aan allen, die op Yrydag a. s., 9 dezer, den dag van het koninkiyk bezoek, te Rotterdam zullen vertoeven (hetzy ingezetenen, hetzy bezoekers uit andere plaatsen), voor dien dag dispensatie verleend in de onthoudingswet, zoodat alsdan het gebruik van vleeschspyzen zal geoorloofd zyn. De fPetit Bleu" verneemt uit Konstan- tinopel, dat de Nederlandsche gezant by de Porte, jbr. mr. O. D. Yan der Staal van Piershil, zal worden overgeplaatst naar St.-Petersburg ter vervanging van jhr. mr. Wttewaall van Stoetwegen. Uit Den Haag wordt gemeld, dat deze op verzoek eervol teruggeroepen gezant van Nederland by het Russische Hof gisteren uit St.-Pettrsburg is vertrokken. De gezantschaps secretaris jhr. De Marees van Swinderen treedt tydeiyk als zaakgelastigde op. Men schryft uit Roermond aan de „Nym. Ct.": Den 19don dezer zal in het Consistorie, hetwelk Z. H. de Paus te Rome zal houden, een hulpbisschop (Coadjutor) met recht van opvolging by Mgr. F. A. H. Boermans, bis schop te Roermond, benoemd worden. Hr. Ms. pant8erdekschip „Friesland", onder bevel van den kapt. ter zee L. A. H. Lamie, is 7 dezer te Manilla aangekomen. De 1ste luitenants C. E. Nardten en H. Meywert, beiden van het 5de regiment infanterie, zyn werkzaam gesteld by de Nor maal-Schietschool en in verband daarmede overgeplaatst by den staf der infanterie. By de familie te Breda is telegraphisch het bericht ontvangen, dat de lste luit. van het 6de reg. inf. W. L. Lechrq, van 6 Juni 1897 gedetacheerd by het O.-I. leger, is over leden. Genoemde officier was in garnizoen te Sinkel op Borneo en is, naar de „Bred. Ct." verneemt, verdronken. De uit Oo3t-Indië teruggekeerde lste luit. der inf. G. D. J. Bauduin is weder bier te lande ingedeeld by het 2de reg. inf. te Nyraegon. Het stoomschip „Bromo", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 6 Juni van Southamp ton; de „Gedó" vertrok 7 Juni van Batavia naar Rotterdam; de „König", van Oost Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 6 Juni te Napels; de „Maasdam" arriveerde 7 Juni van Nieuw York te Rotterdam; de „Merapi", van Rotterdam naar Batavia, ver trok 7 Juni van Port-S-id; de „Herzog" vertrok 6 Juni van Delagoabaai naar Rotter dam en Hamburg; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Juni te Suez. Hillegoin. Onder het vee van den land bouwer A. H., alhier, is bet mond- en klauw zeer uitgebroken. Noordwijk-aan-Zee. De volgende bom schuiten worden voor do oaringvisschery gereed gemaakt: N. W. 8, schipper G. Duindam, N. W. 14, schipper J. Van Rood, N. W. 27, schipper D. Van Duyn, N. W. 29, schipper Jacob Plug, en N. W. 30, schipper J. Yan Rcon. Noordwiykerliout. Door den gemeente geneesheer, dr. A. Kervel, van Noor.jwlJk, z..l a. s. Donderdag 15 dez r, 's voormiddags 9 ureD, in hst lokaal aan do Oude school, ge- legenhei 1 gegeven worden tot kostelooze vac cinatie en revaccinatie. Oudshoorn. In de afgeloopen maand werden alhier geboren 6 jongens en 1 meisje, als overleden warden ingeschreven 5 personen. Er werden 4 huweiyken voltrokken. Da volgende miliciens van de lichting 1892 dezer gemeento zyn gepasporte^rd: J. J. Mansvelder, J. Yeenstra, H. Dirkzwager,-iI\,A. Zwier, S. Ylint en P Mulder. v De loting voor de ochuttery voor desa gemeente zal plaats hebben op Woensdag 21 Juni a. s. De heer P. Van Egmond, alhier, is by kon. besluit benoemd tot 2den luitenant by de rustende schuttery, alhier. Wassenaar. In de vergadering der tloem- bollenkweekers werd 0. a. de mede e ling gedaan, dat er bloombollen geveild wordtn op naam, ttrwyl ze het niet zyn. Over het alge meen meende men, dat de directeuren daarnaar moeten zien. Een der leden noemde het onge hoord. Er zyn partyen verkocht voor f 68 on f 65, die geen f 30 waard zyn. De vice voor zitter vroeg, of er een volgend jaar niets op gevonden kon worden om zoo iets te voorkomen. Sommigen meenden, dat men in den cata logus een vraagteeken achter den naam moest plaatsen, als men van den naam der bloem niet zektr was. Daar het aantal aanwezige leden niet byzonder groot was, meende men dat onderwerp to moetea plaatsen op de agende der volgende vergadering om dan nader te beslissen. Woubrug£C. Ook hier zal by genoegzame aanmelding de gelegenheid worden open gesteld tot bet volgen van een cursus voor voorbereidend militair onderricht gedurende de maanden half October dezes jaars tot ultimo Februari 1900. Jongelieden van 16- tot 24-jarigen leeftijd, die hiervan zouden wenschen gebruik te maken, moeten van bun verlangen daartoe ter secretarie doen blyken vóór 1 Juli e. k. De alphabetische naamlyst van de inge schrevenen voor de schuttery ligt ter inzage ter gemeente-secretarie van 815 Juni a. s. De loting zal aldaar gehouden worden Don derdag 22 Juni d. a. v., 's voorm. 10 uur. Warmond. Over het program der feesteiyk- heden by het 100-jarig bestaan van het Groot- Seminarie te Warmond, 14 Juni a. s., deelt men nog de volgende byzonderheden mede: 'sMorgens zal Mgr. Bottemanne een Ponti ficale H. Mis van dankbaarheid opdragen. Daarna een luncheon op do nog ledige en dus zeer ruime bovenverdieping van het nieuwe gebouw. Vervolgens reünie van leerlingen en oud-leerlingen in de bibliotheek, waar, behalve een plechtige complimenteering van Mgr. en de gasten, het uit Cantate en voordrachten bestaande Declamatorium (fDe H. Berg") zal g geven worden. Ongeveer te 5 uren gezameniyke feestmaal- tyd in de versierde recreatiezaal. Ter herinnering aan het eeuwfeest zullen de professoren en theologanten van het Seminarie op 20 Juli a. s. en corps ter bede vaart gaan naar Brielle, om daar op het graf der H. H. Martelaren van Gorkum moed en kracht af te smeeken in de belydenis van het katholiek geloof. (Gentrum). Jongelingen tusscbeu den 16- en 24 j «rigen leeftyd, die in den a. s. winter wenschen do-1 te nemen aan de vrywillige oefeniDg in den wapi-nhanöel, wor.t herinnerd, dat zjj zich vóór 1 Juli a. s. behooren aan te melden ter secretarie der gemeento. By deelneming van minstens 20 personen kan een cursus geopend worien. Do verkiezing van leden van den ge meenteraad zal plaats hebben op 27 dezer. De opgaven van candidaten behooren -op oien dag van 's voormiidags 9 tot 's nam. 4 ur^-n by den burgemeester te worden Ingeleverd, door minstens 4 ki zers onderteekend, waar voor formulieren van af 8 dezer kosteloos ter gemetnte-secretaria verkrygbaar zyn. Aftredende leden zyn de heeren C. H. C. Machen, L. P. De Haas en J. De Vetten. Uit de „Staatsconr&ut*" Kon. besluiten. Benoemd tot president van hot gerechtshof te Amsterdam, mr. W. R. Op ten Noort, thans advocaat-generaal bij gemold college tot vice president, mr. R. Van de Werk, thans raadsheer; tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in het arrondissement's Her togenbosch, voor de kantons Oss.Heusden, Waalwijk en OirschoLterstandplaats's-Hertogenbosch.mr. W. M. Van Lansckot, thans kantonrechtor-plaatsver- vauger, advocaat en procureur te 's JHerlogenbosch; tot notaris binnen het arrondissement's-Hertogen bosch, ter standplaats do gemeente Dinlher, S J. Van Dieten, notaris te Leeuwen; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Assen, de directeur J. A. Van de Velde, thans tijdelijk gedetacheerd aan het hoofdbestuur der posterijen eu telegraphio. Aan mr. J. F. Th. Van Valkenburg, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van president van het gerechtshof te Amsteidam, onder dankbetuiging voor dedoorhem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten, aan mr. M. H. s'Jacob, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-president van het ge rechtshof te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. De Vredesconferentie. Door dm beer Beernaert; gedelegeerde van Beléiö, is verleden week in de tweede com missie een voorstel ingooiend, dat geheel nieuw wat de strekking betreft, er zeker veel toe zal bedragen om do gevolgen van den oorlog te verzachten. De Belgische gedelegeerde becogt met zyn ontwerp de oprichting van een informatie-bureau, dat aan krygsgevangenen het leven in het vyandeiyk land minder bard zal maken. Art. 7 stuitte op tegenstand van Duitschland. De1 ervaringen, in den oorlog van 1870 71 opgedaan, verzotten zich tegen den geest van dit zeker humaan beginsel. Ten slotte echter werd het voorstel in zyn geheel met alge meene stemmen aangenomen. Gisternamiddag hield de subcommissio voor de arbitrage aangelegenheden een zeer lang durigs byeenkomst in de Trèveszaal. In afwy- king van het voornemen om reeds nu de eigeniyke quaestie der arbitrage met de daar mede verband houdende voorstellen ia be handeling te nemen, hield de subcommissie zich bezig met de overweging van verschillende détails van do Zaterdag voorloopig vastge stelde bemiddelingsartikelen, welke alsnog aan leiding gaven tot belangryko punten van internationaal recht, die intusschen minder algemeen dan veeleer juridisch belang bezitten. Men kwam daaromtrent tot overeenstemming, zoodat de daaromtrent gemaakte wyzigiügen nader aan een geheele commissie zullen worden oncerworpen. Do hoofdzaak, de quaestie van de instelling van een permanent Hof van Arbitrage, zal eerst aanst. Vrydag in de subcommissie een onderwerp van overweging uitmaken. Yolgens het „H. Dagblad" is het voorstel van generaal Den Beer Poortugael, dat de mogendheden zich vertinden in vyf jaar geen nieuw geweer aan te schaffeD, in de onder- afdeeling van militaire wapeningen in stem ming gebracht. Da uitslag was, dat negen gedelegeerden zich van stemming onthielden, negen stemden voor en twee (Duitschland en de Yereenigde Staten van Noord-Amerika) stemden tegen. Gemeenteraad van NoordwyU, (Zitting van Woensdagavond.) Voorzitter jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, burgemeester. Afwezig: de heeren H. Homan en C. J. L. Van dor Meer. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Behalve eenige missiven van Ged. Staten, houdeDde goedkeuring van Raads besluiten, was ingekomen een schrijven van D. J. Van Rhijn, waarin hij zijn verzoek om aankoop van gemeentegrond intrekt; verder een rapport over den toestand der gemeente in 1898, dat bij do leden zal circuleeren. Eenige af- en over schrijvingen op dcD dienst 1898 en '99, ten bedrage van resp. 3006.875 en f 50, worden zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Alsnu komt ter tafel een voorstel van B. en Ws. tot uitbreiding der straatverlichting, in dien zin, dat zij voorstellen, nu de gasfabriek in eigen beheer is gekomen, op enkelo punten, als in de nabijheid van het postkantoor, „verlichting aldaar is geen rijkszaak", antwoordt do Voorzitter op een vraag van een der leden van de woningen der heeren geestelijken en doctoren, benevens in do Voorstraat, als verkeersweg tusschen deze gemeente en andere, alsook aan de hoeken der straten, een twaalftal lantarens den geheele^ nacht te laten branden (natuurlijk, zoolang hel rh .iker is). Dit voorstel vindt sterke bestrijd'mg i».j den heer C. Alkemade, die wel in de winternachten, maar niet 's zomers, als wanneer hot bijDa niet donker wordt, eenigo lantarens wil laten branden. De Voorzitter wijst er op, dat bijv. in de Voor straat do zomernachten door het dichte lommer der boomen zeer donker kunnen zijn, en dat vreemdelingen, bij aankomst met de laatste tram, alsdan moeilijk den weg zouden kunnen vinden welk laatste argument door den heer Alkeraade wederom bestreden wordt, daar volgens hem de vreemdelingen zelden per laatste tram arriveoren. De heer Van der Weyden wijst vooral op de duis ternis bij het postkantoor en wanneer 's nachts de geestelijken gehaald worden. By deze laatste bewering brengt do heer C. Alkcmade in hot midden, dat dit nooit zonder geleide geschiedt, en de heer A. W. Alkemade, dat ook de Zeeweg onverlicht is. terwijl '9 nachts arme monschen, zonder geleide, de \roedviouw van Zee moeten halen. Op een vraag van den heer Parlevliet (die tevens op het royale voorbeeld van Katwijk wijst)» hoeveel die lantarens per uur kosten, vernemen we van den Voorzitter, dat het hoogstens lV-ct. per uur en per lantaarn bedraagt, zoodat-, rekent do heer Parlevliet, 1'2 lantarens, gemiddeld a 4 uur per nacht, 72 ets. daags zullen kosten, welk bedrag den heer C. Alkemado nog to hoog voor komt, 0111 zijn stem aan hot voorstel to kunnen geven De heer De Groot vraagt, hoe hot met het aansteken en uitdooven gaan moet: of daarvoor extra diensten zullen vereischt en betaald moeten worden. De Voorzitter antwoordt, dat het aanste ken op den gewonen tijd en de gewone wijze ge schieden kan, terwijl hij zich voorstolt, dat de nachtdienst belast kan worden met het nitdooven. Op die voorwaarde kan de heer De Groot mol het voorstel meegaan, maar do heer C. Alkemad« vindt daarin juist aanleiding, om zich nog meet er tegen te verzetten; immers, 't ia bekend, dal meermalen des nacht3 onbehoorlijkheden gepleegd worden, wanneer de bedrijvers van dergelijko dingen nu weten, dat de nachtwacht op zekere oogenblikken bezig is met lantarens uit te dooven, zullen zij alsdan nog meer hun gang gaan. Dit argument zou voor den Voorzitter nog meer reden zijn voor uitbreiding der verlichting; wilde men straatschenderijen en erger dingen grondig te keer gaan, dan was het beter niet 12,maaralle4Glantarons te laten branden. Een denkbeeld van den heer Admiraal om alle lantarens tot 12 uur te laten branden en dan allen uit te dooven, kan in over weging, doch thans niet in behandeling genomen worden. Het voorstel van B. en Ws. wordt alsnu met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. (De heeren C. en A. W, Alkemade, Smit en Hoogeveen stem den tegen.) Alvorens ter behandeling van bezwaarschriften tegen schoolgeld en van het suppl. kohier school geld in gesloten zitting over te gaan, ontvangt bij de rondvraag de heer C, Alkemado op een desbetreffende vraag ten antwoord, dat het nu niet moer gebruikte pakhuis in het Schie vóór 20 dezer moet weggeruimd zijn. De hoer Parlevlio maakt de aanmerking, dat, nu pas de politie-verorde- ning strafbepalingen tegen het berijden der kleine steentjes in 't leven heeft geroepen, men geregeld vier van de zes dagen in het Westeind wageus bij Parijs op het trottoir kan zien staan. De Voor zitter, hoewel opmerkende, dat wegens de tramlijn de ruimte voor ladende en lossende wagens zeer beperkt is, belooft op een en ander te zullen doen letten. Burgerlijke Standi. V OORSCHOTEN Geboren: Geertruida Maria Petrouella, D. van C. Grundeken en C. P, liooij- man3. Gijsbertus, Z, van C. Den Heeten en G. Dozy. Gehuwd: G. Starrenburg 23 j. on W. M. Duivenvoorde 22 i. Overleden. C. E. Van Vliet 11 m., D. van C. II. Van Vliet en C. P. Hooijmans. L. T. De Bruin 15 m., Z. van P. J. M. De Bruin en H. J. Beekamp Apeldoorn. WARMOND. Geboren: Maria Henrietto, D. van C. Lugthart en van C. J. Verpoorten. Getrouwd: M. Dubbeldeman en L C. C. Munnik F. C. A. N. Machen en M. J. Meiman. Overleden: Gijsje Haas 2 j. WASSENAAR, bevallen: G. M. Borsboom geb. Van der Lubbe Z. A. M. Van der Zalm gob. Smits Z. J. Van Beek geb. Hazeleger Z. J. J- C. Borsboom geb. Van den Burg D. Ondertrouwd: J. Molenkamp en M. Koster. Over loden: A. Van der Bijl M. geh. 51 j. ZOKTERWOUDE. Geboren: Christianas Arnoldus, Z. van J. Luk en M. v. Vliet. Maria Cornelia, D. van H. W. Versteegen en M. v. Leeuwen. Floris, Z. van C'. v. Tol en F. v. d. Bogerd. Roelofje, D. van A. II. Blom en H. A. Moesman. Geertruida, D. van F. v. Tilburg en M. Lagerwey. Maria, D. van J. v. d. Poel en P. S. Vink. Overleden: Adrianus Booro 9 m., Z. van J. Boore on J. Zengors. Catbarina Kop 76 j., gehuwd met D. Veerman. Ondertrouwd: G. v. d. Hoeven 24 j,, wonende te Noordwijk, en M. v. Yelzen 25 wonende alhier.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1