M.io. i§eze fëcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen., uitgegeven ï)lt nouuucr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 7 Juni. N°. 12050 XJoiiderclag; 8 «Juni. A0. 1899 IDSCH PRIJS DEZER COTUAXÏT» Voor Lelden per S maandon. Franco por post Afzonderlijke Nommers "S, (V) 1-40. 0.05, PHUS DEB ABVEBTEHTIËW: Van f0 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte Voor hot incasseeren buiten de stad, wordt f 0.05 berekend. Ofüoiöele KeanSegeyliigon. Burgemeester oq Welhojdera van Leiden brengen ter algemeene kennie, d t de golegonlieid lot het doen inschrijven van leerlingen voor de Hoogere Burgerschool voor Jongena zal worden opengesteld op Dinsdag 6, 13 en 2 0 Juni a. a., dea voormiddaga van 10 lot 12 uren, en dat het Admiekie-Examen zal plaats hebben op Woecedag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 6, 6, 7 en 8 Jnli a» e., beide in het schoolgebouw aan de Pieterskerk gracht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 6 Juni 1899. VAN HEYST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente L iden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de geldjOnheid voor het doen inrohrgvea van leerlingen voor de Hoogere Burgerschool voor Moiejes nog is opengesteld op Maandag en Dinsdag 12 en 13 JudI a. e., telkens des namiddags van 2 tot 4 uren, torwijl de to.latirgs-ex-imens zullen p aats heb en op Donderdag 6 Juli a. s. en volgende dagen, alle In het bobooigebouw aan de Qarenm&rkt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeoöter. ft Juni 1899. VAN HEYST. Seoretaris. Burgemeester en Wethouders van Loiden, Gez'en art. 8, lata alinea, der Hinderwet; Brongen big deze ter algemeene kennis, dat door hen op hoden vergunning is verleend aan de firma VAN DER WEIDE, HELDER Co. en A. CRAMA en rechtverkrijgenden, respectievelijk tot het uit breiden van de fabriek aan do Hoogewoord No. 4, kadastraal bekeDd Sectie D No. 1206, doorplaatsing van een tweeden oven tn tot oprichting van een smederij in het poroeel Noordeu.de No. 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Bu g^meester. 6 Juni 1899. VAN HEYST, Seoretaris. Do hoogleeraar dr. J. E. Van ItersonJ.Az. is na zyn verblyf in httbuitenland tot herstel Tan gezondheid eis'orcvvond hier. ter stede teruggekeerd. Een groot gedeelte der bewoners van het Rapenburg deed--by deze gelegenheid van hun woningen de driekleur wapperen, alzoo uiting gevende aan de gevoelens van vreugde over dit feit. Dat op zichtbare wijze deze hartelijke belangstelling werd te kennen gegeven, zal den hoogleeraar zeer zeker aangenaam verrast hebben en hem hebben overtuigd, dat de terug komst io zijn woning, waar ook een schat van keurige bloemstukken oveneens het zinnebeeld van het „welkom 1" was, door allen op hoogen prijs worat gesteld. Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Lei Jen is het volgende request, voorzien van 64 handteekeningen, verzonden: Edelachtbare Heer en Ondergeteekenden, allen bewoners van de Haarlemmerstraat tusschen Donkersteeg en Bdkkerateeg, geven met gepasten eerbied te kennen, dat zij met leedvrezen bemerkten,- en zijn de geruchten waar, dan was het een proef dat Zaterdagavond 27 Mei jl. de Haarlemmerstraat op het door hen bewoonde gedeelte, onder leiding van den heer markt meester, werd ingericht tot eon zoogenaamde straatmarkt. Zij zegg.n, dit met leeiwezen gezien te hebben. En waarom? Omdat reeds meer malen èn officiéél èn onderling werd geklaagd over de ergerlijke tooneeleD, welke vooral des Zaterdagsavonds op die straat voorkomen, onvoldoende als het politietoezicht er alsdan is. Menig fatsoenlijk burger durft er zich dien avond niet heen begeven en de daar wonende winkeliers hebben er de groote schade van. Men moet bewoner van dat gedeelte Haar lemmerstraat zijn, om er over te kunnen oorde9len. Maar nu vervallen zij van kwaad tot erger! Druk en beperkt van ruimte als de passage er is, krijgen zy nu de straatnegocianten tot overmaat van ramp er bij. "7 Nu kan het er nog mee door, maar als de «tijd er is van groenten, fruit, en bovenal van '-Binaasappelen, waar moet het dan heen? De toestand is er op dien avond reeds treurig, doch zal, by doorvoering der genomen proef, er cog op verergeren. Wil men den 6traatnegociant, met zyn weinige reclame-behoeften voor debiet, voor zgn levensonderhoud ter wille zyn, met ge- pasten eerbied merken zy op, dat de winkel stand op die straat er niet de dupe van mag worden, op zware lasten als men er toch reeds zit. De groote gemeenten er buiten gelaten, wyzen zy op kleinere gemeenten, als Zwolle, Deventer, Arnhem, Den Bosch e. a., waar den straatnegociant een marktplein wordt aangewezen, waar allen vereenigd staan, zonder de passage te belemmeren of den winkelstand te schaden. Het publiek, dat d B straatnegociant bevoordeelt, zal ook daar be slist heentrekkeo, en de straatnegociant zal er niet minder om zyn. En wil men in het centrum der stad biy ven om zynentwille, by gebrek aan een geschikt marktplein, men neme in overweging als geschikte plaatsen de Voldersgracht of de Yb n-d er-Werf straat. Eerbiedig, doch dringend richten zy zich lot Uw achtbaar College om bovenstaande rechtmatige klachten in overweging te nemen en er aan te gemoet te komen, overtuigd als het zal zyn, dat de winkelstand aldaar reeds onder de bestaande toestanden lydt en by verwezeniyking der plannen in nog moeilyker positie zal komen. Met verschuldigden eerbied hebben zy de eer te zyn, Van Uw College de Dienstwillige Dienaren, Volgen de onderteekeningen). Door het bestuur van het Studenten muziekgezelschap „Sempre Crescendo" is aan den burgemeester ter hand gesteld ten be hoeve van de algemeene armen dezer ge meente, een bedrag van f 51.50 als restant van het indertyd opgericht „Plooifonds", dat thans opgeheven is. Het maken van oen gebouw met twee vergaderlokalen voor het Nederlandsch Werk lieden-Verbond „Patrimonium" aan de Hoog- land8che Kerkgracht 48 is aan den heer D. Kooreman gegund voor f 9793. Op het buitengewone concert, dat Maan dag 12 dezer in de Kurzaal te Scheveningen ter eere van de gedelegeerden ter Vredescon ferentie zal worden gegeven, zal de echtgenoote van den directeur-geüeraal, mevrouw Goldbeck —Bles, haar gewaardeerde medewerking ver- leenen. De talentvolle violiste, die het con servatoire te Brussel verliet, zal zich doen hooren in het 41e concert, in re-mineur, van Vieuxtemps. Naar wordt gemeld, is de heer K. Wiersma, te Goes, benoemd tot Ryks tuin- touwleeraar voor het Westland. Hem is de gemeentë Naaldwyk als standplaats aange wezen. Het verzoek tot deze benoeming was uitgegaan van de vereeniging „Westland." Tydens de Parysche tentoonstelling zal in 1900 te Parys van 1 tot 8 Juli een inter nationaal landbouwcongres gehouden worden. In het vaste comité van deze vereeniging tot bevordering der landbouwbelangen in alle Staten hebben voor Nederland zitting de hoeren D. Bauduin, mr. C. J. Sickesz en P. W. A. Cort van der Linden. By toetreding van dit lilmaatschap betaalt men 20 franken. Aldaar zal mede gedurenle de tentoon stelling gehouden worden een internationaal congres voor het onderwys in de levende talen. De commissie, door de Fransche regeering ingesteld, tot regeling van dit congres, heeft besloten een oere-comité van Franschen en vreemdelingen aan het hoofd te plaatsen. Nederland is daarin vertegenwoordigd door prof. H. Kom, te Leiden. Prof. Von Bloch hield gisteravond in „Diligentia", to 's-Gravenhage, zyn tweede voordracht. Veel gedelegeerden 'waren aan wezig. Ook mevrouw Bertha Von Suttner, mevrouw WazklewiczVan Schilfgaarde, mevrouw Selenka en de heer William Stead waren tegenwoordig. Spreker behandelde de techniek van den oorlog; opgehelderd door een lange reeks lichtbeelden. Hy beriep zich ten slotte vooral op de uitspraak van generaal Von der Goltz, die gezegd heeft, dat te voorspellen is, dat de oorlogen niet anders kunnen eindigen dan door algeheele vernietiging van den een of to.tale uitputting van den ander der oorlog voerenden en vroeg den gedelegeerden ter Conferentie de juistheid daarvan te onderzoe ken. De voordracht werd zeer toegejuicht. Gisterochtend had in de Grieksche kapel aan den Ouden Scheveningschon Weg te 's-Gravenhage een dienst plaats ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Keizerin van Rusland. De dienst werd bygewoond door den zaak gelastigde van den Czaar te 's Gravenhage, staatsraad De Berends, leden der Russische legatie en enkele der gedelegeerden van Rusland ter Vredesconferentie, allen in gala gewaad. Ook was tegenwoordig mevrouw De Staal, de gade van den president der Conferentie. Nu men meer en meer gaat inzien hoe zeer do volksontwikkeling kan bevorderd worden door voordrachten met lichtbeelden, zooals die tegenwoordig op veel plaatsen door Toynbee-vereenigingen en andere inrichtingen voor volksontwikkeling gehouden worden, is het zeker voor velen van belang de aandacht te vestigen op het bestaan van de „Vereeniging tot het houden van Voordrachten met Licht beelden", die ongeveer een jaar geleden door „Ons Huis" te Amsterdam, in overleg met de meeste andere Toynbee-vereenigingen hier te lande, in het leven is geroepen. In navolging van Engeland en vooral van Frankryk, waar de regeering de zaak ter hand heeft genomen, werd een centraalbureel te Amsterdam opgericht, waar men lang zamerhand een zoo volledig mogelyk stel populaire voordrachten, geïllustreerd door lantaarnplafcen, wil verzamelen. Tegen een kleine vergoeding kunnen vereenigingen of personen, die zich voor volksontwikkeling interesseeren, deze voordrachten in bruikleen ontvangen. Om prospectussen vervoege men zich by mej. E. Philips, Prinsengracht 1019a, te Am sterdam. De begrafenis van wyien prof. Huet, te Delft, zal plaats hebben a. s. Donderdag te elf uren. Door bet „Delftsch Studentencorps" is bot Funus aangeboJen. Het corps heeft voor zes weken den rouw aangenomen. Voor de akte lager onderwys zyn te 's Gravenhage geslaagd de heeren T. J. Her- weyer, te Goudswaard, en C. Van Elten, te Nieuwerbrug. In de Maandag te Utrecht geopende ver gadering van het Provinciaal Utrechtsch Ge nootschap werd in de sectie voor Letterkunde, Wysbegeerte en Geschiedenis het woord ge voerd door den Utrechtschen hoogleeraar dr. J. M. S. Baljon, over den brief aan Diognetus. De Amsterdamsche hoogleeraar jbr. dr J. Six gaf een bydrage over beschryvënde kunst. Dinsdag hield mr. S. Muller Fz. als voor zitter de openingsrede en wees ter inlèioing op den jongsten verbitterden stry d, die er op het gebied der historiographie in Duitschland is ontstaan naar aanleiding van de Deutsche Gescbïchte van den Leipziger hoogleeraar Karl Lamprecht. Tot nieuwe leden van het Genootschap werden benoemd: In de sectie „Natuur- en Geneeskundige Wetenschappen" dek heeren H. L. A. Van den Wall Bake, te Utrecht; dn J. P. Dozy, te Amsterdam; dr. G. Klinkert, te Rotterdam; dr. B. J. Kouwer, te Utrecht; dr. A. A. Nyland, te Utrecht; A. Polak, te Rotterdam; dr. H. Snellen Jr., te Utrecht. In de sectie „Letterkunde, Wysbegeerte en Geschiedenis" de heeren dr. G. Brom, te Utrecht; dr. H. Brugmans, te 's-Gravenhage; P. Fynvandraat, te Utrecht; dr. B. Ter Haar Bz, te Zwolle; dr. L. Knappert, te Assen; F. G. Kramp, te Amsterdam; A. B. Ter Haar Romeny, te Middelburg. In de sectie „Rechtsgeleerdhei 1 en Staats wetenschappen" de heeren mr. M. Van Regte- ren Altema te Utrecht; mr. H. W. M. Boers te Utrecht; mr. J. Bool te Utrecht; mr. M. L. Van Goudoever te Utrecht; mr. J. Pb. Suyiing te 's-Hertogenboschmr. W.~Tonckens te Paramaribo; mr. A. C. Visser te Leiden. H. M. de Koningin heeft zich bereid veri- klaard als Beschermvrouw op te treden. Ia het verslag der lotgevallen van het ge nootschap worJt dankbaar herinnerd, dat drie leden der directie, de heeren Brondgeest, Van Lynden en Rauwenhoff, den afgeloopen winter hun zilveren jubiló mochten vieren. Door den dood waren aan het genootschap ontvallen drie historici: R. Fruin, J. C. Bysterbos en A. J. Andreae; drie rechtsgeleerden: C. Asser, C.- F. F. Van Maanen en H. E. C. Van Kerckhoff; drie schoolmannenJ. Dornseiffen, A. F. Van Aken en A. H. A. Ekker; twee ambtenaars: W. A. Van Verschuer en A. C. Van Heusde, en twee letterkundigenA. L. H. Ising en C. M. De Jong van Roden- burgh; eindelyk drie geleerden op verschillend gebied: W. F. R. Suringar, G. F. W. Baehr en M. A. N. Rovers, met vier mannen, werk zaam op practisch gebied: B. J. G. Volck, J. Ortt van Schonauwen, J. P. De Bordes en N. J. Den Tex. Aan dr. H. Van Gelder werd de gouden eereprys overhandigd, hem verleden javr toe gekend voor zijn bekroonde verhandeling over de geschiedenis van het giland Rhodus in de klassieke oudheid. In het afgeloopen jaar werden o. a. als subsidiên uitbetaald f 1000 als 1ste bydrage tot het diepzeeonderzoek der Siboga; f 500 als lste bydrage aan de commissie voor htt rechtsboek der Transvaal; f 250 als derde bydrage tot de uitgaaf van Sweelincks werken ƒ200 als 6de en laatste bydrage tot de uit gaaf van Saenredams gezichten in de Uirecht- sche kerken. De heer J. W. De Bruyn, eerste klerk ty het gemeente-archief te Rotterdam, herdacht gisteren zyn veertigjarige ambtsvervulling. Te Alkmaar is overleden de heer M. J. Stucki, stadsttekenmeester, in den ouderdom van ruim 89 jaren. Te Baarn is op ruim 70-jarigen leeftyd overleden de heer R. Van der Flier, schilder, en jaren lang lid van den Raad. Tot gemeente ontvanger te Bsrkenwoude is benoemd de heer M. Molenaar Cz. De heer G. Fontein, oud-arrondissements betaalmeester, is in 83 jarigen ouderdom te Apeldoorn overleden. Te Rotterdam overleed, 83 jaren oud, de oud-Ryksontvanger C. C. Exalto d'Almaras. In den ouderdom van 76 jaar is over leden de heer R. v. Eek, burgemeester van Hemmen. Maandag overleed te Nymegen Raden Mas Soertio, geboren te Djokjokarta 7 Juli 1881, zoon van Pangeran Ario Noto Koeeomoe, Prins van Pakoe Alaman op Java, en klein zoon van den regeerenden vorst over genoemd gebied. In de vergadering der Vereeniging tot beoefening van Overyselsch Recht en Geschie denis, gisteren te Deventer gehouden, zyn tot leden benoemd de heeren J. L. L. Tilanus, te Ambt-Almeloo; mr. J. S. P. Gualthórie van Weezei, H. G. Goosztn, J. Rebel, E. J. Slichtenbree, C. A. GolJenberg, dr. J. Van Delden, E. Kagei, W. Stoffel, J. C. F. Lau- rillard en mr. J. Kosters, allen te Deventer; jhr. mr. R. A. P. Sandberg en D. Van Her waarden, beiden te Diepenveen; W. D. v. Leeuwen Boomkamp, teOlst; H. H. Kortetos, te Rysen; mr. F. A. baron v. Ittersum, te Zwolle; dr. J. Heinsius, te Gouda; A. Z. graaf Van Rechteren Limpurg, in Den Haag; mr. A. Stibbe, te Hilversum; dr. J. W. Muller, te Leiien. Het stoomschip „Bundesrath" vertrok 5 Juni van Mombassa naar Vli3singen en Hamburg; de „Maasdam"; van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 6 Juni van Boulogne- sur-Mer; do „Prins Willem IV", van Para maribo naar Amsterdam, arriveerde 6 dezer te Havre. Alkemade. By de brandweer dezer geme nte zijn benoemd tot assistent-brandmeester te Oude-Wetering, T. P. Van der Salm, tot brand meester te Roelofarendsveen H. Loos Cz., tot assistent-brandmeester te Roelofarendsveen S. Van Ruiten Dz., tot brandmeester te Ryp- wetoring A. Van der Meer, tot assistent- brandmeester te Rypwetering N. D. v. d. Voort. Dinsdag 27 dezer heeft de verkiezing plaats van 3 leden van den gemeenteraad, alhier, ter voorziening in de vervulling van de plaatsen der heeren A. Los, A. J. Van der Zon en C. Van Ryzen, die met den eersten Dinsdag van September a. s. volgens den by art. 27 der Gemeentewet bedoelden rooster moeten aftreden. De opgaven van candidaten behooren op dien dag van 's voorm. 9 tot 's nam. 4 uren by den burgemeester te worden ingeleverd, door minstens 10 kiezers onderteekend, waarvoor formulieren van af 12 dezer, kosteloos ter gemeente-secretarie ver- krygbaar zyn. Aarlanderveen. De heer J. Kop, die 5 September 1893 tot lid van den Raad dezer gemeente werd gekozen, heeft den wensch te kennen gegeven by do a. s. periodieke verkie zing niet meer in aanmerking te komen. Bonthuizen. By de aanstaande periodieke aftreding van leden van den gemeenteraad zyn aan de beurt van aftreding de heeren L. Paul, A. A. Van Velde en Jacs. Van der Knyff Czn. Bodegraven. T. G. F., alhier, is door het kantongerecht te Woerden wegens drankwet- overtreding veroordeeld tot 25 gulden boete of 10 dagen gevangenisstraf. Een van de automobielen, die voor het publiek verkeer gebruikt zullen worden voor den nieuw te openen dienst Leiden Woerden heeft reeds een proefrit gemaakt. Het groote voertuig, dat 16 personen bergen kan, reed door onze gemeente en had natuuriyk veel bekyk8. "Was in de vorige week reeds een enkele boer in den omtrek met het grasmaaien be gonnen, thans is men overal daatmede bezig. Do eerste snede zal dit jaar veri meer opbrengen dan men aanvankeiyk dacht. Het bestuur van den Meyepolder, alhier, zal op Woensdag 14 Juni a. s. schouw dry ven over de slooten, vlieten, weteringen tn scheid8looten van genoemden polder. Zaterdag 17 Juni a. s. zal het bestuur van den Noordzyderpolder, alhier, schouw dryven over de wateren in genoemden polder. De vereeniging „Ziekenvoeding", alhier, heeft haar jaarvergadering gehouden, waarin rekening en verantwoording werd gedaan over 1898. In dat jaar werd in hoofdzaak voor melk en 9ieren uitgegeven f 421.C6, dit is f 150 meer dan ooit vroeger besteed is. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. J. G. Yerhoeff, K. Douwes Dekker, ds. J. L. F. De Meyere, J. A. Van Ghesel Grothe en A. Okkerse Sr. By het graven in de bedding van den Ryn, die voor een gedeelte droog gemalen is, voor het maken van een nieuwe sluis alhier, werl op een diepte van vier voet eenig oud wapentuig opgegraven, bestaande uit een sabel, een dolk en een strydbyi. De wapenen dag- teekenen uit de 17de eeuw. Werd reeds in dit blad vermeld, dat de politie den dader van den paardendiefstal uit de Legmeer, die de gestolen paarden op de Bodegravensche markt heeft verkocht, op het spoor was, thans kunnen we melden, cat de vermoedelijke dader te Rotterdam is aange houden en gevankelyk naar Haarlem ia overgebracht. Lisse. De loting voor de rustende schuttery zal in deze gemeente gehouden worden ten Raadhuize, op Woensdag 28 Juni 1899, des voormiddaga te elf uren. Leiderdorp. Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurendo de afgeloopen maand iu 30 inlagen een bedrag gestort van f 389.28, terwyl aan 3 inleggors een bedrag van f 715 werd terugbetaald. Vyf nieuwe boekjes werden uitgereikt. De loting tusschen de in dit jaar inge schrevenen voor de schuttery zal worden gehouden ten Raadhuize op Donderdag 22 Juni a. 8., des middags te twaalf uren. Voorhout. De oefeningen van het voorbe reidend militair onderricht zullen evenals het vorige jaar in deze gemeente plaats hebben, indien zich in den loop dezer maand een twintigtal jongelingen tusschen 16- on 24- jarigén leeftyd tot deelneming aanmelden ter gemeente secretarie. De goede uitslag der oefeningen gedurende den vorigen winter zal ongetwyfeld er toe medewerken, dat spoedig het vereischte aan tal de.lnemers is verkregen. Betreffende het maken der los- en laad: plaats voor goederen naby de halte Voorhout vernemen we, dat daarmede eerst begin Augustus zal kunnen begonnen worden wegeos de vele nieuwe werken, die de Holl. IJzeren- Spoorweg-Maatschappy op het cogenblik onder handen heeft. Hoewel dus uitstel geen afstel zal zyn, is het te betreuren, dat men zich wederom gedurende twee drukke maanden op de oude wyzo zal moeten behelpen. Woubruggo. Een in de Ned.-Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate der zonding heeft zuivir opgebracht f 15.35s; voor de diaconie is een extra-gave van f 10 ingekomen, waarvoor zeker de armen dankbaar zijn. Zwammerdam. Door het Rykstelepboon- kantoor alhier zyn in do afgeloopen maand Mei behandeld 103 telegrammen, nl. verzonden 48 en ontvangen 55, tegen 79 in dezelf e maand van het vorige jaar, nl. verzonden 37 en ontvangen 42. De eerste 5 maan Jen van dit jaar is het aantal verzonden en ontvangen telegrammen 425 geweest. Zoeterwoude. Gisteravond vergaderde het bestuur der R. K. KiesvereeDiging alhier tot het bespreken en stelbn van candidaten voor de a. s. gemeenteraads-verkiezingen. Dó op komst was ni t t dryk, zoo Jat do vergadering een kort verloop had. Met algemeene stemmen werd besloten de aftredende leden woJorom candidaat te stellen. De alphabetische lyst van de in dit jaar ingeschrevenen voor de schuttery ligt van 8 tot 15 Juni a. s. ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage. De loting zal plaats hebben op 22 Juni d. a. v., des o .htends te elf uren. Zoetermeer-Zegwaard. Den jongelingen tusschen den 16- en 24-jarigen leeftyd, dia a. s. winter wenschen deel te nemon aan do vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, wordt herinnerd, dat zy zich vóór 1 Juli a.s. behooren aan te melden ter secr tarie der gemeente. Zoo minstens 20 deelnemers zich aanmelden, kan een cursus geopenJ worden. Zegwaard. Op de secret ^rie dezer gemeente is ter visie gelegd een verzoek met byiagen van den heer M. Van e er Hagen, om ver gunning tot uitbreiding van do stoomzuivel- fabriek, staande aan den Molenweg onder deze gemeente. Maandag 19 Juni a. 8., des namiddags te 6 uren, zal in het raa huis alhier gelegenheid worden gegeven om tegen die uifc'c rei Jing bezwaren in to brengen. Zy, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurendo drie dagen vóór genoemd tydstip op do secre tarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1