N*. 12043 Woensdaa: 31 Mei. A0. 1899 jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. DAGBLAD. PRIJS DKZLEB COURAJTT; Voor Lelden per 8 maanden. f 1.10, Franco per po6t 1.40. Afzonderiyke Nommers 0.05. PELTS DEB. A.DVERTHHTEËN VaD 1-6 regels f 1.06. tedere regoJ meer f 0.J7|. - GroctatS letters aaar plaatsruimte - Voor het Incasseergd bolteo de stad wordt f 0.05 berekend Dit nommcr bestaat uit TWEE Bladen. OiTiiciëele Koniiiegeviugen. Vergadering Tan den Gemeenteraad yaa Leiden, •p Donderdag 1 Juni 1S99, des namiddags te twee uren. Punten ter behandeling: 1°. Benoeming van inwoners dor gemeente, tevens kiezers in het kiesdistrict, voor den tijd van twaalf maanden, tot leden of plaatsvervangende leden in de stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Provinciale Staten en den Gemeenteraad. (106) 2°. Aanwijzing van een lid van den Gemeenteraad, om, zoo noodig, als plaatsvervanger op to treden voor den Burgemeester, als voorzitter van het hoofdstembureau in het eerste kiesdistrict, voor de evontueele stemming ter benoeming van leden van den Gemeenteraad. 3°. Benoeming van de leden en de plaatsver vangende leden van het hoofdstembureau in het eerste kiesdistrict voor de benoeming van leden van den Gemeenteraad en van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaux. (106) 4°. Benoeming van een concierge van het Stedelijk Museum in de Lakenhal. (102) 5°. Verzoek van de wed. B. J. Roeper Bosch Vlieland, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs: (93) 6°. Verzoek van C. Van Proosdij, om vrijstel ling van do betaling van schoolgeld, middelbaar onderwijs. (94) 7°. Verzoek van F. Jas, te Noord wijk, om vrij stelling van de betaling van schoolgeld, middelbaar Onderwijs. (95) 8*. Verzoek van P. Dubois, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs. (96) 9°. Verzoek van J. Van Gijlik, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, middelbaar onder wijs. (97) 10°. Verzoek van mevrouw C. J. Lee—Van Wijk, om terugbetaling van schoolgeld, lager onder wijs. (101) 11°. Verzoek van J. N. Pattist, om ontslag als 3de onderwijzer aan de Jongensschool 2do. klasse. (107) 12'. Voorstel tot het verlocnen van afschrijving van plaatselijke direcle belasting, dienst 1898. (98) 13°. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1898, van de Stedelijke Werkinrichting. (100) 14°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1898, van de Stedelijke Werkinrichting. (100) 15°. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding van het hulppersoneel aan de herhalingsschool, afd. Jongens. (103) 16°. Voorstel tot onderhandsche verpachting van de nardappelentiend te Leiderdorp. (104) 17°. Staten van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1898, ad /"7595.48s. (105) 18°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1899, voor de aanschaffing van een nieuwen stoomketel voor de Liernurinrichting. (80 en 91) 19°. Bezwaarschrift vaD J. Van der Wilde, tegen ■zijn aanslag in. do plaatselijke directe belasting, dienst 1898. (99) 20°. Kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1899, (tweede gedeelte). (109) Leiden, 30 Mei. In verband met het bepaaldo bij art. 61, 2de lid der Kieswet, geven B, en Ws. den gemeenteraad in overweging de onderstaande personen, die allen op uitnoodiging van B. en Ws. zich bereid hebben verklaard, zoo dit noodig mocht blijken, als lid of plaatsver vangend lid in eon stem bureel zitting te nemen, voor den tyd van 12 maanden met ingang van 1 Juni a. 8. te benoemen tot leden of plaatsvervangende leden van de 8tembureelen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten en voor zoover z|j kiozer zija in het kiesdistrict, waarvoor de stemming geldt, oak voor de verkiezing van leden vool den Gemeenteraad. Voorts stellen B. en Ws. voor, over te gaan tot de samenstelling der verschillende stombureelen voor de eventueele stemming en herstemming ter benoeming van 9 leden van den Gemeenteraad op Vrijdag 7 en Vrijdag 14 Juli en mitsdien: lo. aan te wijzen een lid van den gemeente raad, om, zoo noodig, als plaatsvervanger op te treden voor den Burgemeester als voorzitter van het hoofdstembureau in het Ute kies district 2o. te benoemen de leden en plaatsver vangende leden van het hoofdstembureau in het l6te kiesdistrict en de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureelen. Eerste kiesdistrict: D. J. Van Amerom, H. Van Andel, dr. A. Beets, A. Boekwijt, H. H. Brauning, A. Corts, mr. C. M. Dozy, H. C. A. Van Duuren, dr. H. D. Van Gelder, F. G. H. Gerlings, C. Goekoop, mr. J. H. Goudsmit, mr. H. B. Groven, D. Hartevelt H Czdr. D. C. Hesseling, mr. C. G. 't Hooft, W. F. Kaiser, dr. A. Kluyvtr, C. H. Konw, J. J. Ter Laag Cz., W. C. Lenderink, mr. J. C. Van der Lip, W. H. Van der Meer, J. Mersie BruyD, W. C. Mulder, ör. J. W. Muller, C. D. Van Paddenburg, C. H. Pleyte, A. L. Reimeringer, N. F. Reyst, dr. P. H. Roessingh, A. P. W. Sanders, H. M. Sasse, B. H. J. Schmier, K. L. Van Schouwenburg, F. A. W. Schudel, C. A. Simonis, mr. M. P. Sipkes, mr. O. W. Sipkes, S. Thors, H. W. Tieleman, dr. G. Van Vloten, mr. W, Van der Vlugt, mr. H. Vos, M, Van der Wal, J. F. Wolterbeek en J. C. Zaalberg. Tweede kiesdistrict: A. J. Van Achterberg, dr. P. J. Blok, P. J. M. Boone kamp, J. H. Van der Burg, P. J. Burgersdijk, dr. D. A. H. Van Eek, M. J. Eigeman, E. Groen, C. M. A. Hartman, J. J. Van Hoeken, H. J. Jesse, mr. R. B. Ledeboer, C. J. Leen- dertz, W. A. Van Lith, L. E. Nieuwenhuizen, S. J. Le Poole, T. H. Ritman, C. R. Van Ruyven, dr. L. H. Siertsema, L. Spruyt, F. De Stoppelaar, mr. P. A. Tichelaar, mr. I. G. J. Toutenhoofd, F. H. Verster, G. De Vink, dr. S. G. De Vries, C. Wassenaar, P. Werkman, dr. Th. B. Van Wettum en J. H. Van den Worm. Derde Kiesdistrict: Mr. P. M. Von Baumhauer, A. J. Binnendijk, B. Blankenberg, H. L. A. Van Campen, C. Th. Driessen, J. A. Van Dijk, P. Fontein, J. M. P. De Graaf, G. Groen, H. J. Van Noubuys, C. G. Van Oerle en M H. Van Waveren. Onder overlegging van het desbetreffend adres van den heer J. N. Pattist, houdende verzoök om eervol ontslag als 3de onderwijzer aan de openbare jongensschool der 2de kl en het daaromtrent uitgebracht rapport van het hoofd der school, deelen B. en Ws. mede, dat bij hen tegen inwilliging van het verzoek geen bedenkingen bestaan. Zy geven mitsdien in overweging aan adres sant met ingang van 1 Juli a. s. eervol ont slag uit zijn betrekking te verleenen. Ten vervolge op hunne voordracht dd. 29 April jl. (Ing. St. No. 89) bieden B. en We. den gemeenteraad ter vaststelling aan het tweede gedeelte van het primitief kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1S99, bevattende de wjjken 3, 4, 5 en 6. Do proefdrukken dezer wijken zijn aan de Raadsleden toegezonden. Door wijlen mejuffrouw M. M. Zitman, weduwe van B. Van Beek, is bij testamen taire beschikking aan de „Veroenigirg voor Christelijk onderwijs ten behoeve van on- en minvermogenden", alhier, gelegateerd een be drag van 300, vrij van lasten. Uit het verslag over het fHöpital wallon", alhier, over het jaar 1898, blijkt, dat gedurende dit tijdvak 't aantal in die inrichting verpleegde zieken aanmerkelijk is toegenomen. Er zijn 267 zhken in opgenomen, tegen 216 in 1897 en 190 in'1896. Het aantal verpleeg- dagen bedro-:g nu 7243, tegen 6010 in 1897 en 5349 ia 1896; en wel: in de eerste klasse in 1898, 1897 en 1896 respectievelijk 2850, 1902 en 1557; in de tweede klasse 2056, 1387 en 1463; in de derde klasse 2272,2558 en 1566. Het aantal verpleegdagen, waarvoor niet betaald werd, bedroeg in die jaren 65, 163 en 763. Gedurende 18 dagen werd één zieke In de afzonderingsinrichting (station d'isolement) verpleegd. Bovendien hebben de zusters 589 dagen en 43 nachten haar zorgen aan patiënten aan huis gewijd, of totaal 632 verpleegdagen of -nachten, tegen 408 in 1897. Het personeel bestaat, behalve de directrice, uit 17 zusters, een huishoudster en een assistent-huishoudster, 7 vrouwelijke en 2 mannelijke ondergeschikten voor het huis houdelijk werk. Van de zusters zijn er 4 gediplomeerd. De inkomsten stegen tot 35,092.59, een bedrag, dat zelfs tot het maken van eenige buitengewone kosten in staat stelde, als bijv. voor ameublement, lianengoed, uitbreiding der kamertjes van de zusters, meerdere veilighoid in geval van brand (nooduitgang) en tot betere belooning der zusters. Het saldo in kas bedraagt ƒ620.795, waarbij nog moet gevoegd ƒ929.205, verschuldigd aan de inrichtiog voor ziekenverpleging. Drie Leidsche doctoren geven den zusters les in voor haar noodige wetenschappen, waar door zy uitzicht erlangea op het verkrijgen van een diploma. De inrichting verkeert thans, dank zy den onvermoeiden yver der regenten, de nauw keurige administratie der directie, de toöwy- ding der zusters, in veel beteren toestand dan vroeger, toen zelfs een oogenblik de voort during van haar bestaan werd bedreigd. Haar toestand zou zelfs geheel bevredigend zü'n, indien het mogeiyk ware geweest te beginnen met het betalen der rente der 30,000, der inrichting geleend toen zy vergroot moest worden, evenals aan de afbetaling dezer schuld. Om daartoe te komen moeten regenten echter uit rykere hulpbronnen kunnen putten. Onder de inkomsten komen voor de jaar- lyksche contributiën en giften. In 1897 be droegen de eerste ƒ351.50; zy zyn gedaald tot ƒ316.805 in 1898; de tweede bedroegen in 1897 731.285; zy zyn gedaald tot 575.775 in 1898. Er wordt verlangd naar vermeerdering in plaats van naar vermindering van gelde- ïyken steun in de toekoüist. Gisteravond hield de anti-revolutlonnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een druk bezochte vergadering. Aangezien men vernomen had, dat dr. Den Houter wegens drukke bezigheden zyn mandaat wenscht neer te leggen, besloot de vergadering ge noemd Raadslid dringend uit te noodigen, aan dat voornemen nog geen gevolg te geven. Verder hield de vergadering zich met de a. s. Gemeenteraadsverkiezing bezig. Wy ontvingen van de „Voreeniging tot verzorging van kleine kinderen" te Leiden haar verslag over het jaar 1898. Daaraan is het volgende ontleend: Het gegronde vooruitzicht, dat de kinder bewaarplaats naar een goed ingerichte en aan do eischen der hygiëne voldoende woning zou kunnen worden overgebracht, is haar vervulling een g03d eind naby gekomen. In het afgeloopen jaar moest het echter nog altyd met een huisje voor lief worden ge- nomeD, dat in byna alle opzichten te wenschen overlaat. Dank zy de goede zorgen van het personeel, aaa de crèche verbonden, onder welke in de eerste plaats de directrice mej. Wttselaar wordt grnoemd, bleef de inrichting een ware weldaad voor de kinderen, aldaar verpleegd. De toestand der geldmiddelen mag ook in zooverre voldoende worden gevonden, dat in 1898 htt saldo in kas ni.t behoefde te worden aangesproken. Met ingenomenheid wordt ver meld de toename eer coritribuths van de leden, dio van f 994.75 in 1897 tot/4007?50 in 1898 stegen, terwyi het getal dier leden van 315 in 1897 tot 308 in 1898 vermin derd is. Het getal kinderen, In de crèche verpleegd, ie opni-uw aaDzionlyk gestegen. Het bedraagt thans 6342 kinderen voor den geheelen dag en 2668 voor den halven dag, te zamen dus 9010. Met dankbaarheid wordt vermeld, dat enkele stadgenooten opnieuw blyken van belang stelling gaven door giften en het sturen van geschenken in kleertjes en speelgoed, dat steeda heel welkom is. B. Slimmen8, gepasp. korp. der huzaren te Haarlem, is met ingang van 1 Juni benoemd tot agent van politie te Leiden. Door dr. C. W. Broers, officier van ge zondheid te Breda, en dr. H. Idenburg Jr., te Jutphaas, is aan de Universiteitsbibliotheek te Leiden ten geschenke aangeboden een aan- zieniyk deel van de medische fcoek-.n, nage laten door den onlangs te Doorn overleden dr. Broers. Hierby bevinden zich verscheidene zeldzame en kostbare werken, afkomstig van diens vader dr. J. C. Broers, oud-hoogleeraar te Leiden. Aan de schenkers is daarvoor den dank der Regeering betuigd. Sts.-Ct By de gisteren alhier gehouden verkoo- ping van cokes, in partyen van 10 en 5 heet., waren de pryzen: ƒ4.50 en 2.25. Men meldt ons: De heer Yan Doorninck, onbezoldigd ambtenaar ter secretarie der gemeente Leiderdorp, sedert eenige maanden waarnemende de betrekking van secretaris- ontvanger dier gemeente gedurende drie dagen in de week, dat de secretaris-ontvanger als lid [de leden van voornoemde commissie in het district Leiden ontvangen een belooning van 2500 en ƒ500 vergoeding voor reis kosten (K. B. 26 October 1897)] der com missie voor de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen afwezig moet zyn, heeft met ingang van 1 Juli 1899 eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd, op grond o. a., dat hem gebleken is, dat hy voor laatstgenoemde waarneming geen vergoiding ontvangt en het derhalve in stryd met zyn belangen is langer werk te verrichten, min stens zes uren per dag, waarvoor hy toch niet wordt betaald. Ds. G. Wielenga, pred. te Katwyk a./d. Ryn, door de Geref. Kerk te Rotterdam be roepen tot predikant by de Geref. Kerk te Batavia, heeft aan den Rotterdamschen kerke- raad doen weten, dat hy op medisch advies zich genoodzaakt ziet te verzoeken hem van deze beroeping te willen ontheffen. De kerke- raad heelt aan dat verzoek voldaan. Voor de betrokking van hoofd der Chr. school te Mydrecbt aan den Hoef hebben zich 28 sollicitanten aangemeld. Door het bestuur dier school zyn op de voordracht (alphabetisch) geplaatst de heeren D. J. Dragt, Woerden; A. Huszing, Hattem; J. De Jonge, Nleuw-Vennep; J. Lakerveld, Amsterdam, en W. Vermeer, Molenaarsgraaf. De heer A. Veldwyk, te Haarlem, is be noemd tot onderwyzer aan de Cbr. school te Nieuw Vennep, Het eindexamen by de Koninklyke Militaire Academie zal aanvangen op 12 Junia.s. Door de commissie te 's Gravenhage, gevormd uit verschillende vereenigingen, die zich ten doel stelt te bevorderen, dat Haagsche werklieden onder deskundige leiiing de in 1900 te Parys te houden wereldtentoonstelling bezoeken, is aan' den gemeenteraad financiêele steun gevraagd. De commissie veroorloo't zich er op te wyzeD, dat een spoadige beschikking op dit verzoek van belang is, vermits, zoodra van voldoenden financiëelen steun zal zyn geblekeD, do noodige maatregelen zullen kunnen worden getroffen, en aan de uit te zenden werklieden de gelegenheid zal kunnen worden geopend ora een aanvang te maken met bet wekelyks bydragen hunner spaar penningen. Verzocht wordt een subsidie toe te kennen als den Raad nuttig zal voorkomen. Uit Rotterdam wordt gemoH, dat de heer Frits Tartaud zich verloofd heeft met mej. Alida Klein. In het hotel „Den Oudon Doelen" te 's-Gravenhage is aangekomen markies De Medina, lste secretaris der Spaansche legati°. Benoemd is door de Regeering der Z.-A. Republiek tot docent in de mineralogie, geologie en minerale analyse aan de Staats-mynschool te Pretoiia dr. J. F. G. Boerlage, vroeger te Nymegen woonachtig. De lste luit. der inf. J. A. Leers is van zyn detacheering by het O.-I. leger teruggekeerd; aan hem is twee maanden verlof verleend in afwachting van zyn indee ling. Het „W. v. M." deelt mede, dat Urlus, van de Nederlandsche Opera, zich eerlang naar Bayreuth zal begeven oua zich aldaar onder leiding van Kniese te stellen. Graaf De Ségur d'Aguesseau, secretaris lste klasse by de Fransche legatie te 's-Qraven- hage, heeft zich naar Parys begeven. Te Schiedam is in den ouderdom van 65 jaren overleden de heer H. W. M. Roelants, notaris aldaar. Dr. H. P. Van Praag, te Oudewater, herdacht Vrydag den dag, waarop by 50 jaren geleden aldaar de geneeskuncjge praktyk aan vaardde. Aan mr. Tonckens, gouverneur van Suriname, is (zie „Uit de Staatscourant") tegen begin Juni een buitenlandsch verlof verleend voor den tyd van zes maanden, tot herstel van gezondheid. Volgens de „N. R. C." is tot zyn plaats vervanger benoemd de by het regeerings- reglement daarvoor aangewezen ambtenaar, de procureur-generaal mr. W. J. Van Oos terzee. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan dor parochie van het Allerh. Hart te Rotterdam den weleerw. pater L. H. Perquin en tot kapelaan te Schiedam (O. L. Vr. Rozenkrans) den weleerw. pater A. Van Hasselt. De arrondissementsrechtbank te Amster dam heeft een adres gezonden aan H. M. do Koringin met verzoek die maatregelen te willen nemen, welke verhooging der jaarweddon van de leden der rechtbank en der ambte naren van parket en griffie zullen verzekeren. Er wordt o. a. in gewezen op de kostbaarheid van liet leven te Amsterdam, de hooge huis huren en do zware plaatseiyke belasting. Waor meer en meer in hot Staatsleven zoo wordt ten slotte uiteengezet het beginsel wordt vooropgesteld, dat de arbeider z(jn loon waard ia en hem dit verzekerd moet worden, voert de rechtbank aan, dat ten opzichte van het werk harer leden zulks volstrekt niet geschiedt. Het stoomschip „Kanzier", van Ham burg en Amsterdam naar Oost Afrika, arri veerde 29 Mei te Port-Said; de „Soembing", van Java naar Rotterdam, passeerde 29 Mei Eastbourne; de „Statendam", van Nieuw-York Daar Rotterdam, passeerde 29 Mei Prawlepoint; de „Ardjoeno", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 29 Mei te Suez. beide handjes en polsen bloedig werden ver wond. Op het angstgeschrei kwam de moeder haar kleine spoedig ter hulp, waardoor wel licht ernstiger verwondingen zyn voorkomen. Leiderdorp. Als voorzitter van bet bestuur van den Kalkpolder onder deze gemeente is dit jaar aau de beurt van aftreding de heer A. Vromesteyn. De verkiezing zal plaats hebben den 31sten dezer, des avonds van 7 tot 9 ureD, ten huize van den heer P. J. Ramaker, alhier. Tevens zal alsdan plaats hebben de verkiezing van twee leden van het bestuur. Oudshoorn. By publicatie hebben Burg. en "Weths. de ingezetenen gewezen op het steeds toenemend aantal collecten, welke ge houden worden door elders gevestigde instel lingen, waarvan de behoeftige inwoners de nadeelige gevolgen ongetwyfeli zullen onder vinden. Zy noodigen alle ingezetenen daarom dringend uit geen gaven voor collecten meer af te zonderen voor elders gevestigde instel lingen, dan wanneer do collectanten voorzien zyn van een schrifteiyke aanbeveling van het Gemeentebestuur. De milicien N. De Blanken, van da lichting 1896, ingedeeld by het reg. grenadiers en jagers te 's-Gravenhage, wordt tegen 3 Juli a. s. in werkeiyken dienst opgeroepen. Wassenaar. De brievenbesteller C. Ooster- veer is met ingaDg van 1 JudI lo gelyko be trekking benoemd te 's Gravenhage. Onze dorpsgenoot de heer Ewyk, die zyn opleiding te Doetinchem genoot, slaagde gisteren voor onderwyzer te Arnhem. De „Klip" is voor wiolryders eeD „gevaar- lyke helling." Doch wie per pedes apostolorum de Klip overtrekt, geniet van een schoon pano rama. Door de vlakte beneden hem slingert zich heel bevallig de griadweg door een vlakte in de duinen. Het eentonige er 'an wordt afge broken door eenige pittoreske houten en steenen gebouwtjes. Het laatste dier ge bouwtjes, dat in den loop der tyden gedegra- deerd is tot een „krot", zal spoedig worden afgebroken en vervangen door een steenen huis. De louw er van is door bet Burgeriyk Armbestuur gegund aan den hoor G. F. Verboog. Woubru^gc. Mej. L. A. Mooy, onderwyzeres aan de openbare school, alhier, in geiyke betrekking benoemd te Weesperkarspel, beeft die benoeming aangenomen. Zoeterwoude. Door een drietal Toehouders in d-ze gemeente is in de laatste dagen aan gifte gedaan van mond- en klauwzeer onder hun respectieve veestapels. De navolgende miliciens der lichting 1895 dezer gemeonte, t. w. C. Barnhoorn, W. DcO Eisen, H. Wessel, T. T. Overdyk, P. Groenen- dyk en C. Hilgersom, zyn tegen 3 Juli 1899 in werkeiyken dienst opgeroepen. Ter secretarie dezer gemoente zyn voor belanghebbenden ter inzage nedergelegl de keuren of politieverordening van den Grooten Westeindschen polder; den drooggemaakten. Gelderswoudschen polder en den Barren en Oud-Groenendykschen polder. Bezwaren tegen beide eerstg-inoemde kunnen worden inge bracht vóór 23 Juni, togen laatstgenoemde vóór 29 Juni as. Hillcgom. Gistermiddag had het driejarig dochtertje van F. v. d. V., albier, het ongeluk van een ladder te vallen, waardoor het een verwonding aan bet hoofd en een lichte hersenschudding bekwam, zoo dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Gistermiddag ward een meisje van l1/, jaar, dochtertje van C. A. R alhier, op het erf van de ouderlyke woning aangevallen dffer een haan, ten gevolge waarvan haar Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten: Aan G. H. G. De Lange, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kapitein-commandant van het corps, gevormd uit de weerbaarheidsvereeniging Burgerplicht" to Gouda. Aau mr. W. Tonckens, gouverneur van Suriname, op zijn verzoek, met ingang van den dag, waarop hij do kolonie zal verlaten, tot herstel van ge zondheid, een buitenlandsch verlof verleend voor den tijd van zes maanden. De met verlof hier to lande aanwezige kapitein der infanterie van bet leger in Ncd.-lndië M. A. Van Heekeren, ter zake van lichaamsgebreken, mot ingang op 1 Juli 1899, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Min. beschikkingen. De benoeming van dr. C. P. Tielo. hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Leiden, tot gecommitteerde der Regeoring bij de eind-examens der gymnasia te Deventer, Zutfen, Arnhem en Nijmegen, op diens verzoek, ingetrok ken, en als gecommitteerden, te wier overstaan de eind examens der gymnasia to Deventer (te houden op 19, 20 en 21 Juni1, Zutfen (te houden op 22, 23 en 24 Junh, Arnhem (to houden op 26, 27, 28 en 29 Juni) en Nijmegen (te houden op 30 Juni cn 1 Juli) zullen worden afgenomen, nader aangewezen: dr. J. Woltjer, hoogleeraar aan de vrije universiteit te Amsterdam, dr. P. L. Muller, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden, en dr. W. Kapteyn, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. 's Rijks schatkist. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schat kist op 27 dezer bedroeg: bij de NcderJandsche 13ank f 7 642,934.42'en bij de betaalmeesters ƒ2,495,614.91' te zameD ƒ10,138,549.34. De Vredesconferentie. Oflïciëele mededeeling). Tn de- afgeloopen week heeft de Conferentie na hare jongste nlgemeene vergadering in de commissies gearbeid.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1