Gemeenteraad van Bodegraven, Voorzitter de Burgemeester. Afwezig dr. W. H. Kapteyn. Na opening der vergadering leest de secretaris do notulen der vorige vergadering, welke onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn: lo. proces-verbaal van kas- opneming, over het afgeloopen kwartaal, waai uit blijkt, dat in kas was ƒ1391.02*; 2o. missive van Gedep. Staten dezer provincie, houdende goed keuring van de in de laatste vergadering vastge- steldo kohieren van den hoofdolijken omslag en de hondenbelas!ing. Beide 9tukken worden voor kennisgeving aan genomen. Aan do orde is het verzook van den heer Laffrée om gebruik te mogen maken van een schoollokaal ten dienste van ten door hem op te richten zang cursus, welk verzoek in handen was gesteld van B. en Ws. om advies. Overeenkomstig het advies wordt mot algemeene stemmeD afwijzend beschikt. Komt ter tafel het verzoek om ontslag van moj. Waas. onderwijzeres aan school A. Eenparig wordt eervol ontslag verleend, ingaande 1 Juni a. s. De Voorzitter deelt mede, dat B en Ws. een oproeping hebben gedaan ter voorziening in de vacature en dat zich 24 sollicitanten hebben aan gemeld. Overgaande tot de stemming, wordt tot onderwijzeres benoemd tnej. J. E. Wesselink. thans te Hillegom werkzaam. Door den Voorzitter wordt namens B. en Ws. aangoboden het verslag van den toestand der gemeeute over 1898, waaruit o. a. blijkt, dat de bevolking is vooruitgegaan met 108 personen en dat het getal kaaswagens, op de markt aangevoord, \eoft bedragen 9347, alzoo een vermeerdering /an 923 wagens: liet hoogste cijfer, dat tot nu toe bereikt ie. Wordt besloten dit verslag tor visie te leggen en afschriften verkrijgbaar to stollen. De Voorzitter brengt ter tafel een besluit tot Af- en overschrijving van verschillende posten op de begrooting van 1898. welke na voorlezing eenparig worden goedgekeurd. Op een verzoek van het bestuur der Zwem- en ièadinrichting om subsidie tot dekking van het lekort over 1898 ad /"71.42s wordt gunstig be- ichikt in zooverre, dat met algemeone stemmen wordt toegestaan een bedrag van ƒ50. Vooraf was met C tegen 4 stemmen verworpen bet voorstel van den heer Van der Gieseu om bet volle bedrag van het tekort te verstrekken. Ten slotte komt aan de orde een voorstel onv aan bet grootwaterschap Woerden een bijdrage te geven in de kosten van daarstelling van de tweede hulpbrug, waartoe dit waterschap inge volge Rijksmaatregelen verplicht wordt. Do Voor zitter deelt mede, dat bezwaar is gemaakt tegen de door het waterschap genomen maatregelen om in het veikeer over den Rijn te voorzien, alsmede tegen het geheel afsluiten van de Bruggestraat, en dat alsuu door den Commissaris der Koningin is bepaald dat niet alleen een hulpbrug van 3.50 M. breedte over den Rjjn moet gelegd worden, maar ook nog een tweede hulpbrug van 2 Meter breedte onmiddellijk naast de bestaande brug, dat verder het verkeer door de Bruggestraat, waarvan bet middolste gedeelte ten dienste van het water schap moet gereserveerd blijven, geregeld is op bevredigonde wijze; dat het hem billijk voorkomt om voor de 2de hulpbrug, welke nagenoeg uit sluitend in het belang van deze gemeente is, een bijdrage te geven. De heer Van Dam kan zich hiermede niet vereenigen, maar meent, dat het waterschap gemakkelijk zelf de kosten kan dragen. De heeren Okkcrsc, Turkenburg on Rollman vor klaren zich vóór het denkbeeld om bij te dragen. Na ecnige discussie wordt met op één na algemeene stemmen besloten ƒ100 bij te dragen in de kosten van de 2de hulpbrug ad 300. Tegen de beer Van Dam. De Voorzitter deelt mede, dat is aanbesteed het maken van de schutting op bet gedempte gedeelte bij het marktplein en dat dit werk gemaakt zal worden voor ƒ210, waarvan de Ned.-Herv. Kerk de helft betaald, door don laagsten inschrijver C. Zaal, terwijl het verplaatsen van de pomp is gegund voor ƒ61 aan den laagsten inschrijver A. Hoogendoorn. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering gesloten, nadat nog de heer Van Dam een vraag heeft gedaan over het rijdon met auto mobielen, de heer Turkenburg er op attent heeft gemaakt, dat het raadzaam zal zijn om dezen zomer te verbieden het gebruikon van water uit de pomp op het marktplein voor schrobwator en de heer Van der Giesen gesproken heeft over het plaatsen van een brandklok aan de Molenbrug welko zaak reeds bij B. en Wa. aanhangig bleek te zyn en ovor een reparatie in de naast zijn perceel liggende steeg. Gemengid IVIeu"ws. Willem Frederik Do la Rio en „Zomerzorg"! Ziedaar met recht twee onaf- Bcheidbarenl Wie op Zomerzorg komt, weet, dat hy daar De la Ris zal zien, ea wie hem tegenkomt, denkt aan Zomerzorg. Het kan dan ook niet anders! In wtlk koffiehuis ziet men een bediende 26 jaren achtereen blijven? Het is een zeldzaamheid, welke zich hier nu voordoot: De la Rie zal op 7 Juni a. s vijf en twintig jaren op Zomerzorg ziin diensten hebben gewijd aan de naar verfrisschingen snakkende menschheidt Als jongeliag aldaar gekomen, toen hij uit den dienst kwam, is by in dien tijd getrouwd en heeft voortdurend met ijver zijn plicht vervuld. Hy zal veel vrienden hebben, daarvan z\jo we overtuigd; vrienden, die hom op 7 Juni zeer zeker geluk zullen komen wenschen en daarbij zullen voegen een dankbetuiging voor de welwillendheid, waarmede hy do bezoekers altyd te gemoet kwam. Op Tweeden Pinksterdag werd een reiziger in trein 12 Rotterdam—Amsterdam bet slachtoffer van een zakkenroller, die hem zon portemonnaie mst ongeveer 37 en zijn horloge afhandig wist te maken. Toen de bestolene bet te Leiden bemerkte, was de vogel reeds gevlogen. De Chinoosche afgevaardigde tor Vredesconferentie, gelogeerd lo het „Oranje- hotel," deed Maandag aan het strand te Scheveningen met zijn zoontjes een wandeling. De belangstelling voor deze personages iD hun nationaal kostuum was echter van de zyde van hot publiek zóó groot, dat de politie moest komen om de vreemdelingen voor over last te vrywareu. Aan het Spui to 's-Gravenhage is Zondag een 7 jarig knaapje spelende te water geraakt en verdronken. Met dreggen haalde de politie het ïykje op, waarna het naar do ouderiyke woning aan de Ammunitiehaven werd gebracht. Maandag is iemand de dnpege- worden van kwartjesvinders, met wie hy in bet Scheveningsche Park had zitten kaartspelen. Hy raakte ruim f 100 kwyt. Aangifte by de politie was als mosterd na den maaltyd. Het mooist was, dat een der handlangers van de kaartspelers met den bedrogene mee was ge gaan naar het commissariaat van politie om het verhaal te bevestigen. Hot bestuur der Sociëteit „Ver- eeniging" te Haarlem wordt vervolgd wegens overtreding van de politie verordening, door na bezetten tyd particuliere partyen te geven in haar lokalen. Pinksterverk eor. De stoomtram der H. IJ.-S.-M. Den Haag—Scheveningen ver voerde Zondag 5360 ea Maandag 14,790 personen. To Haarlem zyn op 2den Pinksterdag per spoor in het geheel aangebracht ruim 17,000 personen, waarvan alleen 12,000 uit Amster dam. De paardentram vervoerde er 9090. Een déraillement op de Staats- spocriyn, dat overigens ongelukken noch materiëele schade berokkende, kwam Maandag avond al heel ongelegen voor den dienst aan't station te 's-Gravenhage. Een der locaaltreinen Den Haag Voorburg ontspoorde aan laatst genoemd klein station tydens het raDgeeren. Een tweetal wagens kwam daarby in zoo- danigen stand, dat bet heelwat tyd vorderde alvorens de lyD, waarop de ontsporing plaats had, vrykwam, ten gevolge waarvan de uit D_-n Haag vertrekkende treinen, op een druk uur, halfnegen omstreeks, van eon ander spoor moesten afryden, hetgeen met bet oog op den tarnelyk veelvuldigen treinenloop, enz. hoel- wat last veroorzaakte. Zondag werd te Haarlem door een agent-rechercheur aangehouden een doof stomme bedelaar, die hem op straat een lei aanbood, waarop geschreven stond: „Een doof stom meubelmaker, zonder werk, vraagt UEd. beleefd een kleine ondersteuning voor een warm middagmaal". By zyn aanhouding gaf hy op Jan Yerlee te heeten, maar al spoedig is gebleken, dat hy is genaamd Maarton Postmus en gesignaleerd stond in 't „Algemeen Politieblad", daar by nog 15 dagen hechtenis moest ondergaan ter zake openbare dronken schap, hem opgelegd door do kantongerechten Kampen en Zwolle. Hy is naar het Huis van Bewaring overgebracht. (O. E. C.) Verleden "Woensdag werd op de markt te Woerden een boerenwagen door de politio aangehouden met verdachte lading. Een dood varken bloek onder huiden weg gemoffeld. Uit een op last van den burgemeester vanwege het veeartsenykundig staatstoozicht nader ingesteld onderzoek bleek nog, dat tweo lammeren, vier geiten, eon konyn en een kalf, allen dood en in meer of minder belorven toestand, tot den inventaris behoorden. Volgens den vervoerder zou dit alles voor honden- voedsel moeten dienen. De keurmeester van vleesch achtte het evenwel veiligor een en ander af te keuren en onschadeiyk te maken. Eindeiyk werd nog een eend in een hoekje in een zak gevonden. Een moeilyke arrestatie. De agent van politie Sde klasse A. W. Jacobs te Rotterdam bevond zich 's nachts om 12 uren op surveillance aan den Plantageweg en zag tóen twee mannen het raam van een onbe woond benedenhuis inklimmen, welk raam zy te voren opgeschoven hadden. Toen by zag, dat die mannen g09d en wel binnen waron, spoedde hy zich om hulp naar den politiepost in de Van-der-Lecke-straat. Van een agent-majoor vergezeld, keerde hy dadelyk daarop naar dit onbewoonde benedenhuis terug. Beidon verschaften zich toegang en liepen de gang daarvan iD, Jacobs voorop. Aan bet einde der gang vonden zy de keuken deur openstaan. In de keuken stond ook de tuindeur open. In dez9 laatste dour zag Jacobs de schimmen van twee mannen, en terwyi by dit ziet, flikkert er eensklaps een vuurstraal in zyn richting. Dadelyk nemen de inbrekers de vlucht. On versaagd acbtervolgt de ageDt, wien een kogel rakelings langs het hoofd ging, het vluchtende paar over de schuttingen van een titnfcal tuinen in de richting der Assendelftstraat, terwyl inmiddels de agent-majoor, die hulp gekregen had van een derden agent, zich mtt dez-rQ naar de Assendelftstraat spoedde en zich daar in een der huizen begaf om de vluchte lingen te grypen Toen dezen dat bemerkten, keerden zy terug, en klommen weder over een aantal tuinschuttingen, doch bierby weken zy eenigszins van hun weg af, zoodat zy aan een bewoond benedenhuis op den Plantage weg uitkwamen. Hier verkregen zy van den bewoner ver gunning om door zyn huis heen de straat te bereiken. Daar 6tonden de agent majoor en de derdo agent ook reeds, die de inbrekers op wachtten en arresteerden. Beiden werden daarop onder behoorlijke bewaking naar het politie bureau ia de Meermansstraat overgebracht, waar de een bleek te zyn de 34 jarige bier huishouder Schmitz, reeds eenmaal tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, en de ander een 21-jarig los werkman Vermeer genaamd. De kogel, bestemd voor den agent A. W. Jacobs, was in de onmiddeliyke nabyheid van -dien agent in de keuken in den schoorsteen mantel gedrongen. By een door den onder- iospecteur Van FenDema ter plaatse ingesteld onderzoek worden in de tuinen verschillende inbrekersgereedschappen gevonden, waaronder een paar moorddadig zware yzeren staven. Ook in de woning van den bierhuisbouder werd een dergelyke staaf in beslag genomen. Het wapen, waarmede geschoten werd, vond men nog niet. De tyd om iets te ontvreem den ODtbrak aan de inbrekers. De aangehouden bierhuisbouder S. is een schoonzoon van den beruebten Kraayenbrink, die zich nog altyd als verdacht van een der daders te zyn van den te Berkel gepleegden moord, in voorarrest bevindt. NJï. C.) Schmitz pleegde in December 1897 ook inbraak te Hillegersberg, in vereeniging met genoemden Kraayenbrink. Schmitz werd In Mei 1898 voor de recht bank te Rotterdam vrijgesproken. De eisch was 8 jaar. Ook verdacht van den moord te Berkel werd S. den 19don Januari te Rotterdam, alwaar hy in de Dirk-Smit-straat zyn bierhuis heeft, gearresteerd. De justitie heeft de arrestanten naar do cel doen overbrengen, nadat de officier van justitie persooniyk het terrein van de inbraak geïnspecteerd had. Eon desperate bruid. Hoe hot kan tegenloopenl Iemand, die in de Spaarn- dammerbuurt te Amsterdam een S3akj9 heeft geopend, zou Maandag receptie houden voor zUn aanstaand huweiyk. De vooruitzichten waren niet slecht. Een broer van de bruid had al lang zes mooie nieuwe stoelen beloofd en haar moeder een bed. De broer gaf nog vóór de receptie zyn stoelen. Hy had er evenwel niet het rechte plcizier van, want zyn aanstaande schoonbroer vond ze niet naar zyn zin. Hierover nu was de broeder van het bruidje weer gebelgd. Hy klaagde zyn nood aan mama, die nu zich voornam van haar kant het beloofde bed niet te geven, want, zoo zeide zy, daarop konden ook wel eens aanmerkingen gemaakt worden. De bruid, ook met mis, had f 180 opgespaard en die haar moeder ter bewaring gegeven. Uit weerwraak vroeg z'y nu terstond haar geld terug. Maar mama, daarover verstoord, zeide, dat zy nu niet op de receptie kwam. Toch had de receptie plaats. Er kwamen veel gasten. Algemeene verbazing, dat bruidjes mama niet tegenwoordig was. Gevraag aan de bruid: Komt je moeder niet? Neen, moeder komt niet. Wel gek, wat vreemd. Hoe komt dat? Al dat verwonderd vragen maakte de bruid wol wat zenuwachtig. Zy ging eens even naar boven om een glas water te crinken. By het uithalen van haar zakdoek mistzy haar f 180. Angstig gegil: Ze hebben my bestolen; myn ƒ180 is gestolen 1 De politie kwam er by te pas. De deuren werden gesloten en alle gasten werden ge fouilleerd. Van de receptie was de aardigheid af. Wat erger is. Het bruidje zei, dat nu de aardigheid ook van het trouwen af was en het huwoiyk nog maar een jaar uitgesteld moest wordon. {Tel.) Belasting van paarden. Voor den Hoogen Raad werd gisteren behandeld de vraag, of een paard, waarmede men zich begeeft naar de plaats, waar men zyn beroep uitoefent, is een paard „gebezigd tot belast baar gebruik." De Haagsche rechtbank had deze vraag in bevestigenden zin beantwoord en óientengovolge een paar kooplieden cie hun paarden, welke ze bezigden om zich naar hun klanten of naar de markt te begeven, hadden aangegeven als „paarden in gemengd gebruik" veroordeeld wegens het doen van onjuiste opgaven, daarby o. a. overwegende, dat deze kooplieden hun paarden W6l bezigden ter vergemakkelykiog van de uitoefening hunner beroepen, maar dat de eigenlyke uitoefening eerst aanving wanneer ze ter plaatse, waarbeen ze zich daaitoe begaven, waren aangekomen. Deze beslissing werd thans namens de kooplieden bestreden resp. door jhr. mr. W. Th. C. Van Doorn en mr. J. A. De Ranitz, die zich daarby o. a. beriepen op de uitspraak, in den door hen bepleiten zin, van den Raad van Beroep voor de personeele belasting. Advocaat generaal mr. Patyn zal 5 Juni a. s. hieromtrent conclusie nemen. Een veenarbeider uit Ruinen, oie van bet turfmaken Zaterdag huiswaarts keerde per schuit uit Nieuw-Amsterdam, om de Pinksterdagen in zyn gezin door te bren gen, had zyn hoofd gestoken door een raampje van do schuit, om te zien wat boven hem gebeurde, waar eenige lioden ruzie hadden. Hy zag niet, dat de schuit in volle vaart de Geeserbrug over het Zwindersche Kanaal naderde. Het gevolg daarvan was, dat zyn hoofd letterlijk verbrijzeld werd tusschen de brug en de schuit. De ongelukkige was gbhuwd en had één kind. De te Delft bosbaan hebbende vlee8chbouwers- of slagersvereonigiDg is dezer dagen ontbonden. Een arbeider te Tilburg keerde gisteren met zUn gezin in een karretje huis waarts van een uitstapje naar Dussen. Onder weg brak een der widen, de in het voertuig zittende personen vielen er uit en kwamen terecht op bet lichaam van het 4-jarig dochter tje, dat eenigen tyd daarna ten gevolge van de bekomen kneuzingen overleed. By een landbouwer te Ingen moest de kap van den hooiberg, waarop een ooievaarsnest met vier jongen zat, vernienwd worden. Ia de onmiddeliyke nabybeii werd nu een paal opgericht on hierop een noodnest gemaakt. De jongen werde# er ia gelegd. Dit stond evenwel den ouders slecht aan en den ganschtn dag waren zy zeer onrustig. Den volgenden morgen vond men de vier jongen dood in het nest, vermoord door hun ouders. Een waarschuwend voorbeeld. Een jongen, die aan den Maurikschen dyk, onder Eek en WH, een vogelnestje wilde uithalen, had bet ongeluk uit den boom to vallen en bleef op de plaats dood. Te Noordbroek heeft Zaterdag een treurig ongeval plaats gehad. Terwyl de voerman M. aldaar zyn paard voederde, beet het dier onverwachts de vrouw, die by haar man stond te praten, in het gezicht, waardoor een deel van de wang en den neus werd weggenomen. Zy is onmiddeliyk naar Gro ningen getransporteerd. Omtrent het drama te Koewacht meldt de „Middelb. Ct." nog: De verdachte was Zaterdag niet te Koe wacht, maar tal van personen vverdon in den loop van den dag gehoord. De vermoedeiyke dader is zekere MIsseghers, die te Koewacht woont, op slechts twee minuten afstands van de woning van Haeck, den man der vermoorde vrouw, geboren Prudence Vervaert. M., een ongehuwd per soon, web vroeger slichter van beroep. Hy behoort tot een deftige, welgestelde familie, die in de omstreken van Moerbqfce woont. ZUn moeier, een bejaarde, brave vrouw, woont met twee barer dochters te Koewacht. Omtrent het vinden van 'de ontbrekende lichaamsdeelen van de vermoorde vrouw worden nog de volgende büzondeiboden gemeld: Vrydag-mHdag begaf zlcb, terwyl de Bel gische en Nederlandsche justitie den omtrek hadden afgezet, een geoefend zwemmer uit Moerbeke, verbonden aan een stevig touw, in den put. Na een minuut of vyf gezocht te hebben, bracht by een goed dichtgomaakte baal bovon water, die eon verpestende lucht verspreidde. De baal werd naar de Belgische school vervoerd en daar geopend. Zy bevatte het hoofd der vermoorde, dat er allerakeligst uitzag, de armen met de schouderbladen, eoD gedeelte der borst en eenige stukken vleesch. Aan een der vingers van do eene hand zat nog een ring; do andere hand was dicht geknepen. Aan de beenen bevonden zich zwarto kousen en lage schoenen. In den zak werden nog gevonden een hemd, een muts, een ledige portemonnaie en vyf stecnen, geheel gelyk aan die, in den anderen zak en op het orf van den verdachte gevonden. De droeve zaak en het onderzo?k wekt natuurlyk veel belangstelling daar en in de omstreken. Tydens do put werd onderzocht, bevonden zich honderden nieuwsgierigen in den omtrek, dio door de Belgische en Nederlandsche politi9 op een behoorlyken afstand gehouden werden en die na het vinden van den zak van medeiyden en verontwaar diging biyk gaveD. Uit Koewacht wordt Dog aan de „Tel." ge schreven Het onderzoek vordert go^d on veel beschul digingen stapslen zich tegen den verdachte op, die steeds tlyft ontkonneD. Zoo is o. a. gebleken, dat de deolen zoo danig van bet lichaam gescheiden zyn, als de slachters een koo verdeelen. Verdachte verstond het slagersvak zoo goed, dat hy steeds zelf zyn varkens slachtte. Ook liet verdachte, die anders steeds zichzelf scheerdo, in do laatste weken zich by eon barbier scheren, voorgevende, dat zyn scheermes zoek was. Op een vraag van een der meisjes van ver slagen?, die verdachte onlangs vroeg, waar haar mosder was, antwoordde by: „Gy xult uw moeder nooit terugzien". Zaterdag is de justitie van Middelburg weer te Koovorden geweest om een nader onder zoek in te stellen. Ook het parket van Gent was aanwezig. Te zamen bezocht men do openbare school op k6t Belgische gedeelte, waar de verschillende afgesneden lichaams deelen en stukken vleesch, men zegt 17 in getal, door de geneesheeren werden onderzocht. Vol gens de deskundigen moet de vrouw een slag op het hoofd gehad hebben met een zwaar voorwerp, waardoor zy bewusteloos geworden is; daarna moet haar de hals zijn afge sneden waarna het lichaam in verscheiden stukken- is verdeeld. De Nederlandsche justitie begaf zich daarna naar het huls van den verdachte, waar bloed sporen ontdekt zyn. Er werd een mes, een touw en een vrouwenparapluie in beslag ge nomen. Alles wekt sterk vermoeden, dat de moord in die woning, waar de verdachte geheel alleen woonde, heeft plaats gehad. Daardoor zal dus de zaak in handen van de Nederlandsche justitie overgaaD, waarna de verdachte, die thans te Gent gevangen zit, uitgeleverd zal worden. Mon scbryft uit Koewacht aan de „N. R. C.:" De schedel van de verslagene is door de Gentsche geneesheeren Leboucq en Debar- sacques tot nader onderzoek medegenomen do andere doelen van het lichaam zyn op het R-K. kerkhof alhier bograven. De verdachte blyft nog steeds alle schuld ontkennen. Hy geeft toe den 13deo April, den dag, waarop de ongelukkige vrouw het laatst gezien Is, in baar gezelschap ge weest te zyn, doch zegt niet to weten, waar zy gebleven ie. Do „Midd. Ct." meldt nadeS": De vermoedens, dat M. de workelyke dader van den moord is, worden hoe langer zoo sterker; o. a. wordt beweerd, dat Zaterdag ia zyn woning een gedeelte van oen oor belletje gevonden is, waarvan bet ontbrekend# detl in den zak aan een der kousen van do vrouw hing. Ook zou hy een paar weken geleden te Stekene gezien zyn met eon pakje, bevattende eenige met bloed bevlekt# kleoderen. M., die 38 jaar oud is, heeft een niet gunstig verleden. Voor een jaar of zes werd by te Gent, wegens poging tot moord op den echtgenoot der v9rmoorde vrouw, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Onder de brandkasten mogen er veel goede zyn, doch dat niet altyd met volkomen veiligheid groote bedragen daaraan kunnen worden toevortrouwd, biykt wel als het te laat is. Gelyk in het Tweede Blad wordt mede gedeeld, komt toch uit Amerika het bericht, dat het handelskwartier van Dawson City by na geheel verbrand is.Volgens nader tt1 ^gram wordt do schade op 4,000,000 dollar geschat,' waarvan een millioon aan g?ld, dat in een brandkast van do Bank of British North America lag, maar toch door het vuur ver nield werd. De vrouw van den Duitschen gezant te Rome, mevrouw Van Bennecken- dor ff, heeft men te Pisa een valies ontstolen, waariD voor 160,000 waarde aan juweelen, o. m. e9n zwarten opaal, die 60,000 mark waard mojt zyn. Men vermoedt, dat een kellner uit 't hotel, waar zy logeerde, den ciefstal heeft gepleegd.' In de achterbuurt van Alexandrië hebben zich twee gevallen van builenpest voorgedaan. De gezondheidsraad heeft, naar uit Fort Said gemeld wordt, streDge maat regelen genomen ter voorkoming van de uit breiding der ziekte. Italië en Griekenland hebben quarantaine-voorschriften voor schepen uit Egypte afgekondigd. Admiraal Walker, voorzitter van do Nicaraguakanaal commissie, ceelt mede, dat zyn commissie de kosten van het ont worpen kanaal op 125 millioen dollars schat. Binnenkort zal het commissierapport Mac Kmley wordon aangeboden. Do Vredosconferentie. Do eerste gedelegeerden ter Vredesconfe* rentio werden hedc-nnamiddag in het Paleif ontvangen: eerst door H. M. de Koningin ei| daarna door H. M. de Koningin Moedor. werden voorgesteld door den minister van buitenlandsche zakon. Do hoofden' der delegation, die des middags toegelaten zyn, zullen des avonds ter soirée in gala, op hun beurt de verdere leden aan H. M. voor.-tellen. De dames, die verschillende vertegenwoor digers vergezellen, worden dan mede aan H. M. gepresenteerd. De soirée zal met muziek worden opge luisterd door de orkesten van de Koninklyke Militaire Kapel en van de Haagsche d. d. schuttery, en zal, te halftlen aanvangende, te halftwaalf eindigen. Behalve de buitenlandsche gasten zyn nog onderscheidene autoriteiten in Den Haag ge- noocigd. Omtrent de keuze der presidenten van verschillende commissies, waarin de Vredes* conferentie verdeeld is, verneemt men, dtfj de eerste en tweede commissies gesplitst zy$ ieder in twee afdeelingen, zoodat er eigen lijk vyf presidenten zyn, en eenige vice- presidenten. Die presidenten zyn de heeren Beernaert, president van de Belgische Kamor van Volksvertegenwoordigers; Martens, Rus sisch geheimraad; Bourgeois, oud-minister president van Frankryk; Van Karnebeek,' oud-minister van Nedeiland, en Asser, lid van den Raad van State, idem. Tot de benoemde vice-presidenten behooren geen Nederlanders. De eerste commissie bestaat uit twe9 af deelingen, mot do boeren Beernaert en Van Karnebeek als presidenten; de tweede uit twee afdeelingen, met de heeren Martens en' Asser als presidenten, en de derde ongesplitst, met den heer Bourgeois als voorzitter. De ambassadeurs der groote mogendheden zyn als eere-presidenten benoemd. Iedere commissie vergadert op zichzelve. Heden zal er in het geheel geon vergadering worden gehouden van commissies, maar Don derdag komt de tweele commissie byeen. Voor de woning van sir Howard, Engelsch gezant, in bet Hoogo Westeindo, zal heden avond, by gelegenheid van het eerste officieels diner den gedelegeerden van dat Ryk aan- ge'oden, een gasverlichting ontstoken zyn, een decoratieve voorstelling van bet Britsch# wapen. Do zaak Dreyfus-Picqnart c. s. Na haar beschouwingen over het „petit bleu" te hebben befcindjgd, bespreekt de „Figaro" van Dinsdag één vcor één de be schuldigingen, tegen Ficquart ingebracht, en komt tot de slotsom, aai deze öf belacheiyk óf ongegrond zijn, zoodat het blad zyn artikel besluit met den uitroep: „Dat zyn nu de beschuldigingen, c'oor den generalen staf aangevoerd, en op 13 Juli zal het een jaar zyn, dat Ficquart in d# gevan genis zit." De ex-majoor Esterhazy heeft thans aan de „Matin" zyn lezing medegedeeld omtrent het door nu wylen Lemercier-Picard in de wereld gezonden valsclie stuk „Otto". Ester hazy beweert Lomercier Ficard persooniyk niet te hebben gekend, maar toch weet byt dat deze in 1897 een rol heeft gespeeld in

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2