N9. 12038 A". 1899 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §onen feestdagen, uitgegeven. Eersle Blad. Houtsnijwerk in de Lakenhal. Donderdag Mei. LEIBSCH DA&BLAD. PRIJS DKZLEB COURANT* Voor Leiden per 8 maanden. I.HX Franco per post1.40. Afzonderleke Nommers 0.05. PRU3 DER AH VERTENTXÈB t Van 1-6 regels 1.05. Iedere regei meer 0.17J. - Grootero letterB naar plaatsruimte - Voor het Incasseereo bulten <te stad wordt f 0.05 berekend Dit noiüiucr bestaat uit TWEE Bladen. OfflcïSele Kennlwgevlugcm Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 8 dor Hinderwet; Brengen ter kenn a van de belanghebbenden, dat de beeliesing op l et v rzoek van do firma YAN DER WEIDE, HELDER en Co., tot uitbreiding van baar fabrieaan do Hoogewoerd No. 4, ia verdaagd, op grond dat" door de getoomde firma aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid dispensatie ie verzocht van oen of meer der bepa lingen van de Veiligheidswet, o^ welk verzoek nog geen beslissing is genomen, Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgomeoster. 33 Moi 1899. VAN HEY8T, Seoretaria. Directe Belastin gen. De Burgemeesler van Leiden brengt ter algemeeno kennia, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Peraoneele BelaatiDg No. 7, van den dienst 1899, executoir ver klaard den 20aten Mei jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hanne verplichting om don aanslag op den bjj de Wet bepaaldon voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 23 Moi 1899. F. WA8. Tegen het einde dezer maand zal door de Vereent ing „de Laecken Halle" een tentoon stelling worden gehouden van Kunstnijverheid. Onder moer zal daar boutsnijwerk, nationaal houtsnijwerk, te zien zijn. Velen weten het misschien nog niot, maar sedert eeuwen wordt er in ons land, vooral door onze strandbewoners, door de visschers, de houtsnijkunst beoefend, een kunst, die wel ïs waar in verval is geraakt, maar waarvan de sporen nog wel degelijk aanwezig zijn, en die dank zy de bemoeiingen van enkele personen langzamerhand weder opbloeit. Menschen, die bij afwisseling hard werk hebben, en dan weder veel vrijen tijd (de wintermaanden), die, als ze op de haring vangst z|jn en de netten hebben uitgeworpen, zich kunnen laten dobberen, dergelijke menschen komen er als vanzelf toe, om, met het 6cherpo mes, dat ze voor het haring kaken altjjd bi) de hand hebben, do voor werpen uit hun omgeving, zooals klompen, kistjes, mesheften, te besnijden on daardoor te versieren. Daaruit is ontstaan de houtsnij kunst, het kerfwerk; in plaats van het groote mes werd genomen een klein, daarvoor geschikt, mesje, dat met een eenvoudigen passer al het gereedschap uitmaakte, dat noodig was. Klompen, stoven, doozen, kLtjes en mesheften, kortom alle voorwerpt uit het dagelgksch leven, werdtn op deze wijze besneden, en het is te begrijpen, dat een kunst, die op deze wijze ontstond, een zeer intiem karakter moest hebben. Zonder leerschool, zonder leiding, sneed ieder de figuren op zijn eigen wijze, niet om de voorwerpen te verkoopen, maar zuiver en alleen om zijn huisraad te versieren. Is dat niet echte vtrsieringskunst, is dat niet onv^rvalschte „huisvlijt"? Hoewel er wol is waar eenig verschil is waar te nemen in do wijze van houtsnijden in de verschillende deelen van onze kuststrook, toch bestaat er een zeer groote overeenkomst in de motieveD, die voor het kerfwerk gebruikt werden; alle hebben één bepaald type, alle dragen één zelfde cachet; veelal zijn het geometrische figuren, cirkelvormig of half cirkelvormig, de tusschenruimten straals gewijze met inkervingen aangevuld; bij mes heften vindt men dikwi)ls de pelikaan als motief gebruikt. Hoogstwaarschijnlijk vindt deze groote over eenkomst in opvatting haar grond in do stam verwantschap, die er bestaat tusschen de bewoners van onze Noordzeekust. De interes sante catalogus van de tentoonstelling van nationale kleederdrachteD, die het vorig jaar in het Stedelijk Museum te Amsterdam ge- houlen is, gaf ons daarover een zeer duidelijke beschouwing; wij leerden er uit, dat do be woners van onze geheelo Noordzeekust van zuiver Friesche af komst zijn. Dit feit verklaart dan ook de overeenstemming, die is waar te nemen bij onze kustcewoners zoo wat betreft taal, als wat aangaat eigenaardigheden, kleeder- dr icht en kunst. Vergelijkt men het oude kerfwerk van ons land met dat van andere landen, dan vindt men wel, dat er in het oude Noorsche snij werk soms enkele figuren met die van ons Werk overeenkomen, maar in hoofdzaak loopen de motieven zoo ver uiteen, dat men met het volste recht ons boutsnijwerk een echt oationalo kunst kan noemen. In het harde eikenhout, in het wagenschot, waarvan stoven en kistjes veelal gemaakt werden, moest het snijwerk vanzelf minder diep zijn dan in het zachtere bout, dat tegen- wooroig voor kerfwerk gebruikt wordt. In do Jaatsto tientallen van jaren toch ia er wedes leven gekomen in de kunst, die dreigde dood te gaan. Enkelen wisten nog dat erin Friesland, op Marken, in BergeD, Zandvoort, Katwijk, Monster en in Zeeland houtsnijwerk te vinden was, en dat er nog personen waren, die dezo kunst te hooi en te gras beoefenden, maar het is vooral aan het initiatief van de heeren Van Eeden en Rie'cer te danken, dat tegen woordig het mes en de passer moer gehanteerd worden, en dat er, vooral in Friesland, naar de oude voorbeelden, veel kerfwerk gemaakt wordt. Het is te hopen, dat buitenlandsche invloed deze kunst niet verbastere en het houtsnijwerk nog lang het nationale karakter behoude. Leiden, 24 Mei. D3 heer H. J. E. Westerman Holstfin, cand. tot den H. Dienst alhier, hoeft een beroep ontvangen naar de Ned.-Herv. Gemeente te St.-Anthonypolder. Onze stadgenoote mejuffrouw G. Uitten- broek is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke School aan de Middelstegracbb alhier. De HoJlandsche Maatschappij der Weten schappen hield té Haarlem haar honderd zeven en-veertigate algemeene vergadering, welke door oen veertigtal directeuren en leden werd bijgewoond. In zijn openingsrede herdacht de voorzitter mr. G. Van Tienhoven de verliezen, die de Maatschappij in hot afgelcopen jaar had geleden door bet over lijden van den directeur jbr. mr. J. P. A. Teding van Berkhout en van de leden P. L. R;tjke, W. A. Enschedé, R. Fruin, W. F. R. Suringar, G. F. W. Baehr en J. E. De Vry. Van de nieuw benoemde directeuren hadden de heeren J. Nienhuys, J. A. Laan en W. J. Prins bericht gegeven tot hun leedwezen ver hinderd te zyn deze vergadering by te wonen, van de nieuw benoemde leden de heeren A. A. W. Hubrecht en W. A. Van Dorp. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de directeuren jbr. mr. P. Teding van Berkhout, W. J. Geertsema en mr. C. M. Rasch en de leden L. Aronstein, E. F. Van de Sande Bakhuyzen, W. Einthoven en K. V. Meinsma, die voor de eerste maal de vergaderiog bijwoonden. Uit de mededeelingen van den secretaris bleek, dat in het afgeloopön jaar door de Maatschappij werd uitgegeven het tweede deel van de tweede serie der Archives Néerlandaiscs des sciences exactes et naturelles. Het achtste deel van de Oeuvres coinplèles de Christiaan Ruygens kwam dez r dagen gereed. Een exemplaar bevindt zich op de bestuurstafel Het is versierd met een portret van Christiaan Quygen8 naar het marmeren medaillon, door J. Clérion 1679 vervaardigd, dat zich op de Leidsch9 Sterrenwacht bevindt. Het deel omvat de correspondentie van het begin van 1676 tot het einde van 1684 en brengt het getal der thans gedrukte brieven van 2082 tot 2378. In het supplement zijn opgenomen 4 brieven, die tot vroegere jaren behooren en waarvan er twee eerst onlangs in openbare veilingen konden worden verkregen: de e;n door de Leidsche bibliotheek, de ander door de Maat schappij. Het thans verschenen deel doet, evenals de vorige, veel wetenswaardige bij zonderheden kennen over het wetenschappe lijk werk van Huygens. Het blykt o. a., dat by, terstond de juistheid inzien Je van Römer's bepaling van de snelheid van het licht, door zijn oordeel den tegenstand, dien deze ont dekking by Cassioi in de Fransche Academie ondervond, overwon en dat hy, groot be lang stellende in do ontdekkingen van Leeuwen hoek, ze met eenige vermeerderde en de in richting der microscopen verbeterde. Er biyven thans nog van Buygen's brief wisseling omstreeks 500 6tukken uit te geven over. Zy zullen nog twee deelen in beslag nemen. Eerst daarna kan worden overgegaan tot het bewerken van zyn overige nog on uitgegeven geschrifteo. Een nieuwe uitgaaf en bewerkiog van zyn in de zeventiende en achttiende eeuw reeds verschenen werken zal het geheel moeten voltooien. De Maatschappy ontving in bet afgeloopen jaar slechts één antwoord op do door haar uitgeschreven prysvragen. Het betrof de vraag„De Maatschappy verlangt, over de diffractie-vtr3chyn8elen in het algemeen of over eenige dier verscbynselen in het byzon- der, een onderzoek, waardoor de bestaande theorie in eenig opzicht wordt verbeterd." Volgens bet eenparig advies van de drie be oordeelaars: prof. Van der Waals, prof. Lorentz en prof Kamerlingh Onnes, kan het antwoord voor bekroning in het geheel niet in aanmer king komen. Dienovereenkomstig wordt door de vergadering besloten. Na het vaststellen van piysvragen, te be antwoorden vóór 1 Januari 1901, werden tot leden der Maatschappy benoemd: prof. J. Rit- zema Bos, prof. H. C. Rogge en dr. P. Zee man, te Amsterdam; prof. W. H. Julius, te Utrecht, prof. J. F. Eykman, te Groningen, en F. A. H. Schreinemakers, te Leiden. De gebruikeiyke maaltyd had plaats in het Hotel Funkier. (H. C) H.H. M M. de Koninginnen zyn gister middag te 5 u. 35 minuten in welstand uit het buitenland in de residentie teruggekeerd. Hare Majesteiten werden aan het Staats spoorstation verwelkomd door den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, den burgemeester, den gouverneur der residentie, generaal Van Pommeren, on baron Bentinck, eersten stalmeester, met wien H.H. M.M. zich eenige oogenblikken onderhielden. De Koningin en Haar Mo9der droegen ieder een ruiker met linten in do nationale kleuren. Toen H.H. M.M. in een open rytuig palels- waarts reden, gingen uit de menigte In de Rynstraat levendige hoezees op. Op het perron waren ditmaal verschillende verslaggevers van buitenlandsche bladen, die tydens de Vredesconferentie in de residentie hun werk verrichten. Van het verdyf in het buitenland wordt nog gemeld: Zondagmiddag heeft H. M. de Koningin van Zweden en Noorwegen aan H.H. M.M. onze Koninginnen een tegenbezoek gebracht. H. M. de Koningin heeft per extra-trein andermaal een bezoek gebracht op het kasteel Scbaumburg by der Vorst en de Vorstin van Waldeck. H. M. was na het dirter terug te Königs winter, vergezeld van prinses Elisabeth. H. M. de Koningin van Zweden en de Vorstin-Moeder Von Wied dineerden Maandag te Königswinter by H.H. M.M. Gisterochtend kwamen aldaar aan de Ko ningin van Zweden, de Vorst en de Vorstin Von WieJ, de Vorstin van Bentheim en de Vorstin Moeder Von Wied, om afscheid van Hare Majesteiten te nemen. H. M. de Koningin zal zich morgenvoor middag te 10 n. 37 min. per Staatsspoor naar Het Loo begeven en aldaar om 12 u. 52 min. aankomen. De directeur van het Kabinet der Koningin, jbr. Gevers Deynoot, wordt van zyn buiten- landsch verlof terugverwacht en zal zich voor- loopig nog te Zeist vestigen. Om dienst te doen by het eskader in Oost Indiö zullen den 27sten Mei a. s. met particuliere gelegenheid derwaarts vertrek ken zes sergeanten-scbryver8 van Hr. Ms. zeemacht. Naar men verzekert, zal mgr. Tarnassi, internuntius te 's-Gravenhage, de opvolger worden van den internuntius te Miiochen, mgr. LoreDzelli. Door wylen den heer H. Dolk Jz., over leden te Prinsenhage, is aan de Vereeniging tot opneming en opvoeding van verwaarloosde weezen te Neerbosch een legaat besproken van 1000. Mr. Th. Heemskerk, te Amsterdam, is door den keizer van Oostenryk benoemd tot ridder 3de klasse van de IJzeren Kroon-orde. De heer A. Kaufman aldaar ontving de Frans- Jozef-orde. Naar de „Tel." verneemt, is H. M. de Koningin door den Keizer aller Russen begiftigd met de orde in briljanten van St.-Catherina. Dr. Van Tienhoven, lyfarts van H. M. de Koningio, ib gisteren voor eenigen tyd naar Hannover -vertrokken. Den 26sten Juni bestaat het Provinciaal Krankzinnigengesticht „Meerenberg" vyftig jaar. Op denzelfden dag van 1849 werd er de eerste patiënt binnengebracht Hoewel in 1874 het toenmalig bestuur nuttig gevonden heeft het 25-jarig bestaan te herdenken op foesteiyko wyze, zal de tegenwoordige commissie van toezicht den dag zonder ophef laten voorbygaan. Feiteiyk geeft de historie voor het gesticht in die halve eeuw weinig reden tot juichen, tenzy men het voor een beuglyke zaak mocht houden, dat het aantal verpleegden, voor wie er toelating gevraagd werd, steeds is toegenomen, en reeds twee jaar geleden het maximum bedroeg, dat de Rykswet toestaat, namelyk 1313. Was het aantal patiënten op 31 Dec. 1849 slechts 221, einde 1859 waren er 468; 1869 722; 1879 879; 1889 1172 en einde 189G het maximum. Natuuriyk zyn daarvoor in den loop der jaren onophoudeiyk verbouwingen noodig geweest. De gronden van het gesticht beloopen nu te zamen een oppervlakte van 43,882 hectaren. Hoewel het gesticht staat onder hot beheer der provincie, heeft deze sedert 1860 geen subsidiën aan „Meerenberg" meer behoeven te verstrekken, tot dekking van nadeelige saldo's. Deze en veel andere voor de geschiedenis van „Meerenberg" belangryke feiten vindt men in het werkje van den heer C. Druyvestein, secretaris van de commissie van toezicht, ge titeld: „Het Provinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinnigen Meerenberg, te Bloemen- daal." De „Sts.-Crt." van heden bevat het ver slag van de in 1899 gehouden examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwys in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes. Voor de nuttige handwerken werden ge ëxamineerd 1397 adspiranten, waarvan zich terugtrokken 2, afgewezen werden 444, toe gelaten 951. Voor de fraaie handwerken werden geëxami neerd 148 adspiranten, waarvan afgewezen 52, toegelaten 96. Dr. G. H. Lamers hoopt den lsten Juni a. 8. te herdenken, dat hy 25 jaren bet hoog- loeraarsambt in de theologische faculteit aan de hoogescholen te Groniagen en Utrecht be kleed heeft. De 1ste luit. C. J. A. Kruyt, van het 4de reg. inf. te Haarlem, wordt van 15 Juni tot 15 Augustus gedetacheerd by de normaal- schietschool te 's-Gravenhage, ter bywoning van den herhalingscursus in gymnastiek, schermen en zwemmen. Aan het toelatingsexamen voor den hoofdcursus te Kampen nemen 106 adspi ranten deel. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 23 Mei Scilly, met 70 kajuitspassagiers; do „Salak", van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Mei te Port-Said. Alkemade. De 20 Maart 1899 door het bestuur vastgestelde, den 4den April d. a. v. door de Gedep. Staten van Zuid-Holland goed gekeurde herziene Keur of Politieverordening ▼oor den Yeender- en Lyker-Polder buiten do Bedyklng onder deze gemeente en Woubrugge, volgens de Wet van 20 Juli 1895 (Staatsblad No. 139) is heden Dinsdag afgekondigd en in werking getreden, waardoor die van 28 Februari 1878 van rechtswege is vervallen. Bodegraven. De beslissing van het Ge meentebestuur, dd. 2 Mei 1899, over het verzoek om verbetering der vastgestelde kiezerslijst, ingediend door den heer mr. C. S. Van Dobben de Bruyn, alhier, is ter inzage op do gomeente-secretarie. De slager U alhier, ging met zyn vrouw en twee zusters den 2 Jen Pinksterdag naar het festival te Alfen. Hg geraakte met zyn familie tusschen vechtenden, die hom 40 gld. ontrolden en hem bont en blauw sloegen. De vrouw werd aan den arm gewond en de zusters liepen ook een pak slaag op. Eenige leden van een der vereenigingen maakten van het festival gebruik om ijverig in da drie dorpen Alfen, Aarlanderveen en Oudshoorn, te colporteeren met „De Kleine Amstel- cn IJbode", officiéél orgaan van de antirev. propagandaclub Keuchenius, onder het geroep van: „Weg met leerplicht, leve de volksvryheid". De heer J. Th. Beyen, alhier, is bonoemd tot voorzitter van de liberale kiesvereeniging „Burgerplicht". Uillegom. Ten gevolge van het misbruik maken van sterken drank is de arbeider H. v. S., wonende aan de Glip, te Bennebroek, Zaterdagavond te ongeveer elf uren onder die gemeente naby de gemeente Hillegom door de van Haarlem komende stoomtram over reden. Nadat de dood was geconstateerd, werd de ongelukkige met verpletterd hoofd naar het haarhuis vervoerd, van waaruit by Maan dagmorgen is begraven. De man was gehuwd, doch leefde gescheiden van zyn vrouw. Leidscliendam. Vrydag viert onze Parochie een heuglyk feest; het is dan 2,5 jaar geleden, dat de zeereerw. heer Vos tot pastoor dezer parochie is benoemd. Donderdag zal Zyneerw. plechtig worden ingehaald naar de versier Je pastorie. Een Haagsche dame, vroeger inwoonster dezer gemeente, schonk aan de parochiekerk een preekstoel van marmer, met voorstellingen uit het leven des Zaligmakers. Leiderdorp. Tot lid van het bestuur van den Munnikenpolder, onder dez9 gemeente, is benoemd de heer F. Filippo, alhier. De vergadering van ingelanden van den Achthovenerpoldtr, tot vaststelling van d* rekening over den dienst 1898 en de begrooting voor 1899, en ter verkiezing van een voor zitter van het bestuur, is nader bepaald op Vrydag 26 Mei a. s., des avonds te zeven uren. Roclof-Arendsveen. Het centrum van het dorp, vooral in de omgeving der R.-K. kerk, was gisteren, Dinsdag, in feestgewaad; van de meeste huizen toch woei de driekleur ter eere van den waarölgen koster dier kerk, H. Sombeek, die als zooJanig zyn 25-jarig jubi leum vierde. Tcr-Anr. Alhier werd gehouden de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van den Vc-reeniglen Bloklandschen en Korter- Aarschen polder. Voorzitter was mr. J. Th C. Viruly, burgemeester van Haastrecht. Na voorlezing en goe Jkeuring van de notulen der vorige vergadering was aan de orde het ▼aststellen der rekeningen der vier afdeelingen Na onderzoek werd vastgesteld de rtko- ning over 1898: bestuurskosten: inkomsten f 380.22®, uitgaven f 806.89, batig saldo ƒ73.335. Die van afd. 1 co 2: inkomsten 544.22, uitgaven ƒ364.23, batig saldo 179.99. Die van afd. 2 en 3: inkomsten f 2874.75, uitgaven 2338.32, batig saldo ƒ536.43. Die van afd. 3 en 4: inkomsten ƒ894.935, uitgaven ƒ497.755, batig saldo f 397.18. Daarna werden de btgrootingen van 1899 vastgesteld, en wel dio van: Bestuurskosten aan inkomsten en uitgaven op f 362.89. Afd. 1 en 2: aan ink. en uitg. op f 543.89'. AfJ. 2 en 3: t ƒ2580.93. Afd. 3 en 4: ƒ1266.93. Besloten werd in afd. bestuurskosten een omslag te heffen van 0.90 per H.A. In afd. 1 en 2 2.50 por H.A. In afd. 2 en 3, behalve de vaste omslagen, een van ƒ11 per H.A en in afd. 3 en 4 ƒ4.50 per H.A. Niets meer aan de orde synde, werd de vergadering coor den voorzitter gesloten. Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Bonoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot officier van gez- der 1ste klasse, de officier van gez. der 2de kl. C. H. Ter Laag, van dat personeel. Aan den officier van gez. der 2de kl. A. Klein, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, thans op non-activiteit, op bet daartoe door hem gedaan verzoek, met ingang vau 1 Juni 1899, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend; met ingaDg van evcn- genoemdon datum die officier van gez. benoemd tot resorve-officier van gez. der 2de klasse b(j de landmacht. Pensioen verleend aan jhr. C. W. Van Weilor, of Von Weiier of Von Woiler tot Poelwijk, ont vanger der directe belastingen on accijnzen, 2740; A. Uhr. Van Ruyven, landmeter late klasse van het kadaster, f 1547; J. E. Simon, controleur van den waarborg on de belasting der gouden on zilveren werken, 1272; M. A. beek, commies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, 522; C. M. Poot, verificateur 2do categorie hg 's Rijks belastingen, ƒ1064; A. Bakker, commies 1ste klasso bij's Rijks belastingen, ƒ561; C. A. Vrijman, wed. van G. Strous, laatstelijk commies 1ste klasse bij's Rjjks belastingen, ƒ231; L. H. Schmidt, wed. mr. A. M. Pareau, gep. vice-president der rechtbank te Amsterdam, f'GOO. Min. beschikkingen. Met ingang van 1 Juni, aan P. A. Schroot, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als assistent voor do burgelijke bouw kunde aan de Polytechnische School te Delft. Do gewone audiëntie van den minister van koloniën zal deze week niet plaats hebben; die van den minister van financiën is bepaald op Donderdag a. s. U 10 uren. Wetsafkondiging. De „Sts.-Crt." bevat de wet van 19 Mei 1899, tot aanvulling en verhooging van hot dorde hoofd stuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1899. (Kosten der Ontwapeningsconferentie). Surnumerairs directe belastingen Op den 22sten Augustus en volgonde dagen zal te 's-Gravenhago worden afgenomen hottweode examen voor surnumerair dor directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, waarbij tevens gelegen heid zal worden gegeven tot het afleggen van het examen voor de betrekking van adspirant- verificateur, voor ten hoogste drie plaatsen, welker vervulling waarschijnlijk eerst in den lqpp van 1901 zal kunnen geschieden. Vacaturen M. O. De minister van binnenlandscbo zaken brengt in do „Sts.-Crt." van heden ter kennis van be langhebbenden, dat to vervullen ié de betrekking van leeraar in de scheikunde, technologie, waren kennis, aard- en delfstofkunde aan de ltijks- hoogore burgerschool met 5-jarigen cursus te Middelburg. Jaarwedde /2000. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wenscben to komen, gelieven zich vóór 10 Juni a s. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. W. B. J. Van Eyk, te 's-Gravenhage. Met 1 September a. s. is te vervullen de betrek king van leeraar in de gymnastiek aan do Rijks- hoogere burgerschool te Gouda. Jaarwedde 600. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wen scben te komen, gelieven zich vóór 10 Juni a. s. schriftelijk aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. J. Campert, te Ara sterdam, en, indien alsnog nadere inlichtingen betreffende dezo betrekking worden vorlangd, zich daartoe vóór laatstvermelden datum te wendeu tot don directeur der voormelde school.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1