N'. 12021 Woensdajj: 3 Mei 'L feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (gori' en feestdagen, uitgegeven, Zomerdienst. Leiden, 2 Mei. ATJEH. Feuilleton. DE RENTMEESTER. LEID paus DEZEB COTJBATJTi Voor Lelden por 8 maanden. 1.10, (Franco per post1.40. Aironderlillre Nommer» - 0.05. PBU3 DEH AJ3VEETENTIËN Vao 1 6 regels f I 05. lettere naar plaatsruimte wordt f 0.06 berekend Iedere regel meer f 0.17 J. - Greotere Voor het Incasseereo bulten da stad By dit nommer wordt onzen Abonnés een boekje, bevattende de Zoraerdienstregeling van Sporen, Trams en Booten, aangeboden. Ofllclëele Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 4 Mei 1899, des namiddags te twee aren. Panten tor behandeling: 1®. Benoeming van een eersten onderwyzer aan de school aan de Heerenstraat. (87) 2°. Verzoek van mej. W. Rolloos, om continua tie in de betrekking van stadsvroedvrouw. (77) 8". Verzoek van het Bestuur van het Genoot schap: .Mathesis Scientiarum Genitrix", om het gebruik van eenige lokalen der Stadszaal, voor de tentoonstelling van teekeningen en werkstuk ken. (74) 4°. Verzoek van A. J. Leget, om ontslag nit de betrekking van Concierge van het Stedolijk Museum' „De Lakenhal". (76) 5°. Verzoek van dr. A. W. M. Van Deventer, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs. (84) 6°. Verzoek van F. De Boer, om^rijstelling van de betaling van schoolgeld, Hooger Onderwijs. (85) 7°. Verzoek van mevr. A. Zieck, geb. Zieck, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Hooger en Middelbaar Onderwys. (88) 8°. Rekening dienst 1898, van de Stads-Bank- van-Leening. (78) 9°. Rekening dienst 1898, van de dienstd. Schut terij. (82) 10®. Staat van af- en overschrijving op de be- f rooting dienst 1898, ad 484.00s, tot dekking van et nadeelig saldo van de exploitatie der Bank- van-Leening. (79 en 83). 11°. Voorstel tot goedkeuring van het straten- Elan voor een terrein aan den Morschweg, naast et Militaire Hospitaal, kadastraal bekend onder Sectie L Nos. 94 en 95 gemeente Leiden. (75) 12°. Voorstel tot goedkeuring van het door W. Splinter ingediende stratenplan voor een terrein aan den Haarlemmerweg, kadastraal bekend onder Sectio K No. 944, gemeente Leiden. (86) 13°. Voorstel 'tot opzegging van de aan A. Roos verleende vergunning tot net hebben van een overdekt huisje op den openbaren weg aan de Aalmarkt tegenover de Stadswaag en tot het ver- leeneu dier vergunning aan M. Roos. (81) 14°. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1899, voor de aanschaffing van een nieuwen stoom ketel voor de Liernur-inrichting. (80) 1 15°. Kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1899 (eerste gedeelte). (89) De agenten van politie 2de klasse (briga dier) W.J H. v. d. Laaken en 3de klasse M. J. E. Do Vrind en J. "Wolf, alhier, zyn voor den politiedienst afgekeurd. Op grond daarvan z(jn zy door den Burgemeester, als hoofd der gemeentepolitie, eervol ontslagen, in afwach ting van hun pensioen regeling. By Koninkiyk besluit is de eere-medaille der orde van Oranje-Nassau, in zilver, toe gekend aan mej. C. M. Tibboel, hoofdver pleegster in de afdeeling „verloskunde en gynaecologie" van het ziekenhuis der Rijks universiteit te Leiden. De cursus in handenarbeid (houtslöjd) van de Leidsche Fabriekschool, waaraan ge durende de wintermaanden weer gemiddeld door een zestigtal jongens werd deelgenomen, is gesloten. Dank zy de vrelwRlendheid van een vriend der school, kon die sluiting weer, evenals in vorige jaren, op feestelijke wyze geschieden. De jongens werden flink onthaald en ontvingen daarenboven elk een stuk ge reedschap ton geschenke. De moeste leerlingen hebben door een oefening van enkele jaren reeds zooveel bedrevenheid in het hanteeron van het gereedschap gekregen, dat ze er thuis eon nuttig gebruik van kannen maken, terwjjl bovendien enkelen een handwerk be oefenen, waarby het hun uitstekend te pas komt. Geen wonder, dat allen in Liyde en dank bare stemming huiswaarts keerden. Aan de Tweede Kamer is nog verzonden een adres tegen het wetsontwerp tot invoering van leerplicht met herhalingsonderwys door 106 leden van den Ned. R.-K. Volksbond alhier. By de alhier gehouden aanbesteding van het ontruimen der ruïne en weder opbouwen van de onlangs afgebrande stoommeelmal-ry en het woonhuis aan de Oostdwarsgracht waren hoogste en laagste inscbry vers de heeren D. Kooreman en W. M. H. Keiler, respect, voor f 7500 en f 5895. De Leidsche Zwemclub heeft haar alge- meene vergadering in „De Harmonie" alhier gehouden. Uit het jaarverslag van den secre taris, den heer W. Draayer, bleek o. a., dat de ledenlyst de namen bevat van 4 donateurs, 72 werkende leden en 10 a Jspirant-leden. De rekening van den penningmeester, den heer H. M. Byieveld, sloot zonder nadeelig saldo. Ala afgevaardigde ter Bondsvergadering w.rd benoemd jhr. M. Rappard. De periodiek aftre dende bestuursleden de heeren G. J. Sala en H. M. Byieveld werden herkozen. Den 2den Juli a. 8. hoopt de Vereeniging een zwemfeest te geven op „Rhynzigt". Eindeiyk werd op voorstel van een der bestuursleden met alge meene stemmen besloten aan de Studenten- Roei vereeniging „Njord een medaille aan te bieden voor den in Juni a. s. te houden roei- wed8tryd ter viering van haar zilveren feest. De Oranje-zaal in het Huis ten Bosch1 waar do vergaderingen der Vredesconferentie worden gehouden, zal 100 plaatsen bevatten, behalve een tafel voor het comité en een voor het secretariaat. Het laatste wordt saamgesfc^ld uit 10 heeren, t. w. jhr. Van Eys, oud-minister-resident, als chef van dat bureau; den gezantschaps secretaris 2de kl. ridder Van Rappard; den gezantschapsattaché, jhr. mr. Schimmdpen- ninck, beiden van het kabinet van buiten- landsche zaken; jhr. mr. Rochussen, adj.- commies aan dat Departement; den kapitein van den generalen staf Fop en den luit. ter zee late kl. Dittlinger. Aan hen zullen nog 3 of 4 attachés van Nederlandsche legaties worden toegevoegd. Het wordt steeds waarschyniyker, dat de Conferentie niet in het openbaar zal worden gehouden. Do Pers zal echter vanwege het Bureau mededeelingen ontvangen omtrent de voor naamste handelingen eo besluiten der Confe rentie. De Mexicaansche Republiek benoemde tot vertegenwoordigers ter Conferentie de heeren A. De Mier, gezant van dien Staat te Parys, en J. Zenil, minister-resident van Mexico te Brussel. De officièele mededeeling der namen van de Belgische gedelegeerden is nog niet gedaan. De heer De Staal, gezant van Rusland te Londen, die vermoodeiyk tot voorzitter der Conferentie zal worden benoemd, wordt 14 Mei a. s. in Den Haag verwacht. Omtrent het afdeeliDgsonderzoek in de Tweede Kamer van de krediet-aanvrage voor de Vredesconferentie zal naar wy ver nemen geen voorloopig verslag, doch een eindverslag worden uitgebracht. De openbare behandeling kan dan ook spoedig worden tegemoet gezien, al zendt de regeering nog een nota van inlichtingen in. De heer W. C. J. De Bruyn, stationschef te Haarlem, herdacht gisteren zyn 26-jarigen dienst by de Holl. IJzeren Spoorwegma&t- schappy. De jubilaris deed achtereenvolgens dienst te Wormermeer, Winterswyk, Leiden en nu sinds een jaar to Haarlem. Hoewel dus nog slechts korten .tyd in laatstgenoemde gemeente in functie, bieek uit de hem betoonde belangstelling, dat de heer De Bruyn aldaar reeds veel vrienden telt. Het personeel vereerde hem oen bureaustoel en Inktkoker en de maatschappy „E Pluribus Unum" deed haar gc-lukwensch van een stoffeiyk bewys van ingenomenheid vergezeld gaan. Morgen, Woensdag, zal mr. C. W. Schlin- gemann, nieuwbenoemd substituut-griffier by de Haagsche rechtbank, ais zoodanig worden geïnstalleerd. Mr. P. Buys werd gisteren in de zitting van het gerechtshof te 's-Gravenhge beëedigi als substituut-officier van justitio by de recht bank te Zieriksee. De groothertog en de groothertogin van Baden trachten Zaterdag jl. te Hausbaden een bezoek aan H. M. de Koningin en H. M. de KoDingia-Moeder. Door eenige marinerofficieren te Nieuwe- diep is een schryven gericht aan ds. A. C. De Koe, predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te Den Helder, naar aanleiding van een preek, onlangs gehouden ter gelegenheid van het doopen van twee kinderen van marine officieren. Zy beklagen zich over enkele, door hom gebezigde uitdrukkingen. Van bet schry ven is afschrift gezonden aan den kerkoraad. Den 27sten dezer vertrekt van Amster dam per stoomschip „Koningin Wilhelmina" een detachement aanvullingstroepen ter sterkte van 2 onderofficieren en 35 minderen, onder bovel van den van verlof terugkeerenden lsten luitenant der infanterie jhr. K. L. A. P. Van der Maesen de Sombreff en onder medegeleide van den by het O.-I. leger gedetacheerden 2den luitenant der infanterie J. R. L. Jans. De by het 3de reg. huzaren in actieven dienst opgeroepen luit. kolonel J. C. P. Thirion heeft aangevraagd om op pensioen gesteld te worden. Te Arnhem is ia 89-jarigen ouderdom overleden do beer A. Ch. G. De Veye, gepen- sionneerd majoor der genie, ridder in de orde van de Eikekroon en gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis. Men herinnert zich, dat do Synode der Nod.-Herv. Kerk aan wylen prof. Acquoy opdroeg de psalmmelodieën rhythmisch te be werken, zooals de Gereformeerde vaderen ze zongen. En aan die opdracht heeft hy voldaan en thans is do psalmbundel in het licht ver schenen by de Bybelcompagnie. Volgens de „N. R. C." zal H. M. de Koningin in het paleis te Amsterdam ce afge vaardigden ontvangen, die de verschillende Staten zullen vertegenwoordigen op de aan staande Conferentie. Reuter seint, dat de Britsche onderminister van buiteulandsche zaken, de heer Brodrick, in het Lagerhuis op een desbetreffende vraag antwoordde, dat de Britsche Regeering geen gelegenheid had gehad te protesteeren tegen de tegenwoordigheid van een gedelegeerde der Zuid-Afrikaansche Republiek ter Ontwapenings conferentie, daar niet was voorgesteld de Re publiek een uitnoodiging te zonden. H.t provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft, na meer dan 40-jarigen evan gc-liedienst, eervol emeritaat verleend aan ds. F. D. J. Moorrees, pred. by deNed.-Herv. Gem. te Vianen, met ingang van 1 September. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat dr. H. Van do Stadt optrad als directeur der hoogere burgerschool te Arnhem. By deze gelegenheil ls hem namens de leerlingen en oud-leerlingen een souvenir aangeboden (een schryf bureau, boekenkast en album), terwyi ook eeüige oud-leerlingen, die te Delft 6tu- deeren, hem hulde kwamen brengen en hem een geschenk vereerden. Veel leeraren hadden zich mede vereenigd om den directeur op zyn gewiebtigen feestdag eon biyk hunner belang stelling aan te bieden. Het stoomschip „Prins Maurits" vertrok 1 Mei van Amsterdam naar Suriname; de „Java", van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 30 April 0ue88ant; de „Koningin Wil helmina", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 1 Mei Kaap Roca; de „Rotterdam" arriveerde 30 April van Rotterdam te Nieuw- York. Noordwyk. Gedurende de afgeloopen maand April werden $oor hst Rykstolegraafkantoor alhier behandeld 478 telegrammen, en wel verzonden: 140, ontvangen 173, opgenomen en verder geseind 165. In den loop derzelfde maand werd in do postspaarbank ingelegd f 3273.94, tegen een bedrag van f 2675.42, dat werd terugbetaald. Het laatst uitgegeven boekje droog het num mer 699. - Da gewone jaariyksche inspectie van verlofgangers zal voor deze gemeente alhier plaats hebben op Vrydag 9 Juni a. s 's voor- middags 10'/., uur. Valkenburg. Aan het voor korten tyd ge opende t-lephoonkantoor alhier zyn gedurende de maand Maart '99 behandeld 27 telegrammen, waarvan werden ontvangon 13 stuks en ver zonden 14. In April werden ontvangen 23 telegrammen en verzonden 25, totaal 48. Wassenaar. Als een buitengewone zeld zaamheid wordt gemeld, dat alhier (in den tuin van den Zeereorw. heer pastoor) reeds Vrydag een lysternest is gevonden met 4 springlevende jongen. Uit do „Staatscourant.* By Koninklijk besluit is jhr. mr. E. W. F< Wttewaall van Stoetwegen, Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te St.-Peters urg, benoemd tot ridder-grootkruis in de ord van Oranje-Nassau. Benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, mr G. Wttewaall, thans rechter in de arrondis3ements-rechtbank aldaar; tot notaris binnen het arrondissement Leeuwarden, ter stand plaats Kollum, gemeente Kollumerland, D. Tei Haa". thans notaris to Warga. Goedgekeurd, dat J. G. Doedens, burgomaster van de gemeente Zeeland, is benoemd tot aecretari' dier gemeente. Goedgekeurd, dat aan W. J. M. C. Friesen, burgemeester der gemeente Grave, op zijn verzoek, eervol ontslag ia verleend als secretaris dier gemeente. Toestemming verleend aan: G. J F. Van den Oever, burgemeester der gemeente Huisseling c. a., om tet 6 Maart 1905 te Rovenstein te blijven woDen; W. F. Smits, burgemeester der gemeente Jutphaas, om tot Jan. 1901 te Utrecht te blijven wonon. Aan den luitenant ter zee dor 2de klasse W. H. M. De Fremery, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den zeedienst. —Bevorderd tot luitenant ter zee der 2de klasse, de adelborst der lste klasse M. W. Schajy. Aan den luitenant ter zee der 2de klasse F. H. De Koek van Leeuwen, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Benoemd brj het wapen der infanterie: bij het lste regiment, tot lsten luitenant, de 2de luits. J. Steen en W. J. M. Diokhof, beiden van het corps; bij het 4de regiment, tot kapitein, de l9te luitenant W. Monhemius, van net regiment grenadiers en jagers. Benoemd bij het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot paardenarts lste klasse, de paardenarts 2de klasse L. J. M. Rijnenberg, van aat personeel. Aan nagenoemdo personen pensioenen verleend: J. Blom ƒ141, P. Schagen 209, J. Slikker 238, D. Bosscher ƒ302, G. J. F. Groothoff f 587, P. De Gelleke f 232, Z. Van dor Vegto 2667, J. C. Jongbloets ƒ419, B. H. J. Meyer ƒ268, F. Van Anael f 1264. De heer A, P. Obermeyor, referendaris-titulair, eerstaanwezend ambtenaar bij het Koloniaal Eta blissement te Amsterdam, op zijn verzoek, eervol uit 's lands dienst ontslagen. De Oost-Indische ambtenaar met verlof, W. Beyerinck, laatstelijk assistent-resident voor dt politie te Makassar (Celebes en Onderhoorigheden), op zijn verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, eervol uit 'a lauds dienst ontslagen, met toeken ning van pensioen. Mejuffrouw C. C. Van Genns, laatstelijk onder wijzeres der lste klasse bij het oponbaac lager onderwijs voor Europeanen on met dozen gelijk- gestelden in Nederlaodsch-Indië, thans met verlof in Nederland, op haar verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, eervol uit 's lands dienst ontsla gen, met toekenning van pensioen. Blijkens Tan den eourerneur-generaal van Nederlandsch-Indië ontvangen telegraphischa beriebten zijn sedert de jongste mededeelingen dionaangaando, in de ,Ned. Sts.-Crt." van 1 December 1898, b(J de krijgsverrichtingen in Atjeh gesneuveld de fuseliers D. E. F, Muller, No. 45589, en L. Yan Essen, No. 38654; aan bekomen wonden overledon de fuseliers P. H. Yan de Weerdt, No. 45186, en 3. Hem- rica, No. 26725; gewond de lete luitenant der infanterie van het leger hier te lande, gedetacheerd by dat in Nederlandsch-In ië J. J. Verbrugh, en licht gewond de lBte luite nants der infanterie van het Nederl.-Indische leger J. C. Lamster, F. H. Ockerse, D. Van der Keilen en P. H. Yan der Linde, de twee laatstgenoemden door schampscholten. (Sts-C^ '60) s Het ziet er min of meer feesteiyk uit. Behalve een dampende koffiekan met toebehooren en een stapel gesneden versche „boerenmik," staat op tafel: een krentenbrood, een zoetemelksch kaasje, een schaal met eieren en een ander met rookvleescb, bewys genoeg, te meer, omdat men in gewone omstandigheden hier welhaast het „middageten" op tafel zou zien dragen, dat er „volk" wordt verwacht. En het schynen gasten te zyn, die met blijdschap worden verwacht. Meermalen reeds is een half ongeduldige blik geworpen, door Van der Kroese en Herman beiden, nu eens op de stevige wyzers der Friesche klok aan den wand; dan weer op het smalle pad, dat, licht kronkelend, zich voortwindt door de weilanden, waarop een der keukenramen uitzicht geeft. „Ginds komen zei" roept eindelyk Herman. En meteen springt hy op, om de naderenden te gomoet te snelleneen voorbeeld, dat door zyn vader onmiddellyk wordt gevolgd. Ook de jonge vrouw ryst van haar stoel. Zy volgt echter de tweo manDen niet, maar treedt naar hot raam; en na hier even gekeken te hebben, keert ze naar de tafel terug; ver gewist zich, dat het kooltje onder heur £offiepot nog „glimt" en haast zich dan om de eieren, daarstraks in natuurlijken staat vast klaargezet, het vereischte kook-proces te doen ondergaan. Binnen enkele minuten zyn de kennelyk zoo welkome gasten de hoeve binnengeloodst, en biyken nu oude, maar ons geheel ont groeide kennissen ook van ons te zynEvert en Jakob Zwingelmans. De eerste, twee en twintig jaar oud, is candidaat in de theologie; zyn vyf jaar jongere broeder leerling aan de hoogere burgerschool te GliezerveoD, of, stipt genomen, ex-leerling thans: want een dag of wat geleden is het eind-examen van den vyfjarigen cursus met goed gevolg door hem afgelegd. Men ziet alzoo, dit tusschen twee haakjes, dat Zwingelmans en zyn vrouw hun lievelings-idee nog verwezeniykt en hun „oudste" predikant zullen zien. Evort had lust getoond voor die betrekking; en met het tegenwoordig inkomen van ƒ1800 per jaar, vooral wanneer daar by wordt vertold wat in de reeds verloopen jaren van zetboerschap was overgespaard, zou het Zwingelmans alles zins mogeiyk zyn geweest, uit eigen kas de studiekosten te bestryden. Daarop was alles dan ook aangelegd geweest. Maar toen de tyd op handen kwam, dat Evert naar de Academie-stad zou trekken, had zich onver wacht een buitenkansje opgedaan. Professor H die een ryke „beurs" te vergeven had, zoodat jaarlyks drie a vier jongelieden daarvan profiteeren konden, gehoord hebbeyide van den aanleg en den onvermoeiden ijver, door den jeugdigen Evert Zwingelmans aan den dag gelegd," had uit eigen beweging aangeboden, hem uit gezegds beurs te laten studeeren. Onze gedachten zyn aan het zwerven ge raakt en het is tyd ze tot do orde te roepen. Terwijl zy toch zich bezighielden met wat in de jongstverloopen jaren is voorgevallen, heeft hot gezelschap hierbinnen zich reeds goed en wel om de koffietafel geschaard. Er valt véél te vertellen en véél te luisteren en de twee jeugdige bezoekers verzekeren (en bewyzen metterdaad) onder al die be- dryven, dat bosrenmik en krentenbrood, en in 't algemeen alles, wat op tafel staat, door hen „uitstekend l" wordt gevonden. „Wat ga jij nu beginnen?" vraagt, ietwat abrupt, Yan der Kroese aan den jongsten Zwingelmans. „Wat ga jij nu beginnen, Jakob, nu je de burgerschool hebt afgeloopen? Verder door8tudeeren zeker?" „NeeD," is het antwoord, „ikbiyfby vader." „Dus wordt je boer?" „Ja. „Heeft mogelyk vader of moeder daar op aangedrongen?" „Volstrekt nietl De keus van beroep is volkomen aan myzelven overgelaten. Om me beter en langer daarin vry te doen zyn, heeft vader me den burgerschool-cursus eerst doen doorloopen." „Tegenzin alzoo in de studie?" „Neen, Yan der Kroese, maar vóórliefde voor hot landbouwvak. Ik zou wel predikant, wel rechtsgeleerde, wel honderd andere dingen willen zyn, maar liefst van alles ben ik boer." „Jakobs studiën'", zoo neemt Evert het woord, „hadden vader anders ook geen cent behoeven te kosten. Van profossor H hebben we gisteren weer een brief gehad, en daarin het aanbod, dat ook Jakob van de „beurs" kan profiteeren, onverschillig welk studie-vak hy kiest." Van der Kroese heeft het erg druk de laatste oogenblikken met een boterham, door zyn schoondochter voor hem klaargemaakt. H(j zit die in heel fijne reepjes te snyden en deze reepjes dan nog weer in kleine brokjes te verdoelen, 't Is anders volstrekt 's mans gewoonte niet, dergelijke zaak zoo kruimelig te behandelen; en als Evert Zwingelmans er hem mee bezig ziet, en daarna een onder zoekenden blik op zyn gelaat heeft geworpeD, vraagt hy verwonderd: „Hoe nu, Van der Kroese: hadt u liever gezien, dat ook Jakob het gild verlaten had?" „Weineenl" is het haastig antwoord. „Hoe kom je daarby, Evert?!" Do jonge Zwingelmans laat de quaestie rusten. Maar als straks Herman den aan staanden vakgenoot heeft meegetroond om „ereisjes te gaan bouwen" en kort daarop ook Hormans vrouw het vertrek voor eenige oogenblikken verlaten heeft, treedt Evert op Van der Kroese toe, legt vertrouweiyk de hand op diens schouder, en zegt: „Mo dunkt, Van dor Kroese, ik las straks teleurstelling in uw oog: is het met die beurs- quaestie wel heelemaal in orde?" „Watwat bedoel je?" vraagt Van der Rondgaan, om alles op eon boerderij te bekijken, zoowel den veestapel als de op hot veld staande vruchten. Kroese, tevergeefs zyn best doende om er onbevangen uit te zien. „Ik bedoel", zegt Evert, „of het geld voor myn studiën wel uit die „beurs" gekomen is. Wees gerust!" vervolgt hy snel, fals hy den droeven, onrustigen blik van den hoeve naar heeft opgevangen, „wees gerust, Van der Kroese: Vader zal door mij uw geheim niet te weten komen! Veel to goed kan ik me voorstellen hoe graag ik, in uw plaats ztynde, dat geheim geeërbiedigd zou zien. Maar mag ik vragen hoe u het hebt aangelegd, om vader en ons den blinddoek voorgebonden te krygen?*' „Eenvoudig genoeg l" zegt onze landman, wiens gelaat zyn joviale uitdrukking terug heeft gekregen. „Professor Hheeft wer kelijk bedoelde „beurs" te vergeven, en dit wist ik. Ik ben toen naar Utrecht gegaan en hier by den professor; en deze was on middellyk bereid my ter wille te zyn, om,' quaxi op kosten van de „beurs", voor myn rekening jou en je broer te laten studeeren. Want ik wist, E^ert, dat je vader uit eigen middelen de studiekosten weer zou hebben kunnen bestryden; maar ik wist toch ook, dat het in zyn geldtrommel nog een leeiyke bres geschoten zou hebben. En jou, jongon, dank ïk hartelijk, dat je my het genoegen, door het welslagen van die liet myn doel geworden, niet hebt bedorven 1" (SM volgt,)

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1