Royal Windsor ORION-ZEEP. Katwjjksohe Stoomboot-Onderneming. ZOMERDIENST De Bloembollen bloeien Handel in Grind Tarief voor Pon-1 ID G oei penve l'ÏÖfi zeer li Zeepfabrieken ORION, N9.12Ö20 Dinsdag S Mei. A9. 1899 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <2on- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. aanvangende X MEI 1899. Van Katwijk a/Zee naar Leiden. Van Leiden naar Katwijk a/Zee. in de omstreken van Hiilegom, lisse en Sassenheim. Een uitstapje per Stoomtram van uit Leiden of Haarlem naar die plaatsen is zeer aan te bevelen. Vertrek van Leiden (Amsterdamsche Tijd): 6.20, 7.40, 9.15, 10.55, 12.15, 1.49, 3.29, 4.27, 5.49, 7.IÜ, 8.^2., 10.22., 11.22. De eerste Premie-verdeeling zal plaats hebben in het begin van Juli 1899 ten overstaan van Notaris SPRUIJT, te Sappemeer. Alle verbruikers van Orion-Zeep en Orion-Zeeppoeder worden uitgenoodigd hunne omslagen vóór dien tijd franco in te zenden aan de Hoogezand, 8878 DAGBLAD. PBUB DEZER COURANT) 'Voor Lelden per 8 maanden. 1.10, (Franco per poel |.4(X 'AJzonderiyke Nommere o.Oft. PBUS DER ADVERTENTIJöN VaD 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 J. - Gfootar# lettere aaar plaatsruimte - wordt f 0.06 berekend Voor het IncasseereD bolton da stad i koloniën. I BATAVIA, 29 Maart-4 April, j Do kapitein der infanterie H. Van Stipriaan Luiscius is belast met het onderhouden der (politieke aanrakingen met hoofden en bevol king in het gebied der Indrapoeri moekims (Atjeb). De lsto luitenant der inf. K. is te Medan .^floor een dollen hond gebeten en naar Batavia .vertrokken, om zich in het instituut-Pasteur te doen verplegen. De raadsheer by het Hooggerechtshof 3hr. mr. T. J. Van Beyma thoe Kingma is overleden. De raadsheer in het Hooggerechtshof '«or. R. M. Van Haagen gaat met ingang van 5 April met buitsnlandsch verlof wegens ziekte. De controleur late "ki. H. E. Muller, van 'Sumatra's Oostkust, heeft alhier met goed 'gevolg het kltin notaris examen afgelegd. Door den hoofiinpecteur der cultures [h. J. W. Van Lawick van Pabst is het ver zoek gedaan om een jaar verlof naar Europa "wegens langdurigon dienst. f Naar men uit Batavia aan „De Loc." scbryft, is de uit Nederland gedetacheerde lsto luitenant dor infanterie J. J. Verbrugh, bekend geworden door het eucces van de onder zyn commando gelegde hinderlaag naby Molaboe, voorgedragen tot ridder in de Militaire "Willemsorde. Men bericht aan het „Soer. Hdbl.", dat eenige Javaansche hoofden van aanzienlijke positie zich met een Europeaan te Soerabaia hebben verstaan om een request op te maken, waarin by do Regeering aange'rongen wordt op., strenger bepalingen tegen de hadji's, oie eender hoog woord beginnen te voeren. Ket ls haast te mooi om waar te zyn, merkt het blad op. ATJEO. De „Tava-Bode" meldt: De dood van Toekoe Oemar is thans officiêe bevestigd. 1 Het volgende Atjeh-bericht komt voor in lde „Jav. Ct." van 4 April. „De Gouverneur bericht, dat de colonne Westkust in Boven-Melaboeh patrouilleerde, zondc-r ernstige ontmoetingen met den vyand en dat de benden, welke onder Toekoe Oemar gestaan hadden, zich hebben verspreid. „De colonne ageerde daarna in Soegej Toed- joeh en Senagam en ondervond daar geen vyandeiykheden. Sedert zyn de operatiön ter Westkust wegens den slechten gezondheidstoestand en het ongunstige weder, voorloopig gestaakt en in verband daarmede keert het 6de bat.ljon naar Kotta Ra^ja terug. „Do colonne van Geumpang, welke nergens op tegenstand stuitte, keerde 25 Maart jl. te Tamseh terug. „De colonne Van Loenen achtervolgde den Pretendent Sultan en Panglima Polim, die in de richting van Merdoe gevlucht zyn." De „Deli Ct." ontving uit Kotta-Radja, dd. 5 April, het volgende particulier telegram: Colonne Van Loenen achtervolgde Polim en den pretendent-sultan tot in het binnenland van Merdoe. In enkele kleino gevechten werden gewond: schampschot Europ. sergeant Ber- tagnolle, levensgevaarlijk gewond 3 tn niet levensgevaariyk 3 Amb. fuseli rs. De vyand liet 13 dooden met wapens in onze handen; de 6ultan is gevlucht naar Samalangan en Polim naar Endjong en Pedir, waar hy nu wordt achtervolgd. Van colonne Van der Wedden te Tamseh geen berichten. Onlusten op Banks. Met het oog op de op Banka uitgebroken onlusten is een detachement van het lOJe bataljon te Batavia, sterk 75 man, w. o. 50 gewapenden, naar Toboali vertrokken ter ver sterking van het garnizoen aldaar. Dit detachement staat onder de bevelen van den lsten luitenant der infanterie J. P. Donk, terwyl de 2do luitenant van dat wapen M. Kole mede daarby is ingeieeld. De garnizoens compagnie van Banka z 1, na deze versterking ontvangen te hebben, wel in staat zyn alle verzet, waar nooaig, met ge weld te treken, vooral, daar de geheel© troep met repeteer-geweren is bewapend. {J.-B Van Socmalata. Aan „De Java-Bode" werd dd. 2 April van Makassar geseind: De moordenaar van den administrateur van de mynbouw-maatschappy Kwandang-Soema- lata, Knappert, benevens drie amokmakers, zyn gevangengenomen en naar Menado over gebracht. Do troepen en de schutters van Menado zyQ eveneens teruggekeerd. Alles is weder rustig. De resident van Menado meldde, onder dag tekening van 27 Maart jl., dat de zaak minder ern&tig gebleken is dan zy zich aanvankelijk liet aanzi-m en dat zy geen politieke be- teekenis heeft. De kwaadwilligen zyn opgevat en de toe stand is weder normaal, terwijl de mjjnwerk- zaamheden hervat zyn en do bevolking weder in haar kampongs is teruggekeerd. De schutterij verliet Soemalata reels den 17de, den 27ste door de militaire macht gevolgd. De resident zou nog eenige dagen ter plaatse biyven tot regeling van verschillende aacgelegenheden. (Jav, Cl.) Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Wegens langdurigen dienst, een jaar verlof naar Europa, aan den commies op hot residentie-kantoor te Tandjong-Pinang (Riouw en Onderhoorigheden), H. Th. Meeng. Ontslagen: Wegens volbrachten diensttijd, eervol uit 's lands dienst, de zoutverkooppakhuis- moester te Batavia, H. W. Thielscb, met benaling, dat dit ontslag ingaat met den dag, waarop hij zijn administratie aan zijn opvolger zal hebben over gegeven. Benoorad: Bij de in- en uitvoerrechten en accijnzon tot hoofdinspecteur, chef der admini stratie, de inspecteur, chef der administratie, P. A. M. Vermeulen; tot inspecteur, de waarnemende secretaris van het gouvernemont Sumatra's Westkust, A. W. Glazoner; tot adjunct inspecteur, J. Van der Sprong, thans met de waarneming dier betrekking belast; tot tweeden commies bjj het Departement van Financien, do derde commies L. Van Koetsveld. Bij do in- en uitvoerrechten en accijnzen mot ingang van 1 April 1899: Benoemd: Tot ambtenaar op f200'smaands, R. A. L. Robert, thaDS tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van verificateur der 5do kl. en J. Sibenius Trip, ambtenaar op wacht geld, wordende zij werkzaam gesteld als verifica teur 4de kl. Overgeplaatst: Van Batavia naar Soera baia, do gezagvoerder J. P. Schaeffer. Geplaatst: Te Batavia, de verificateur Sibenius Trip. Bepaald: Dat geplaatst blijft te Belawan (Oostkust Sumatra), de verificateur Robert. Verleend: Wegen9 ziekte, een tweejarig verlof naar Europa aan den adjunct-inspectear der in- en uitvoerrechten en accijnzen, WV-Ph. C. Pennink. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slands dienst, de zoutverkooppakhuiameester te Buiten zorg W. F. Ilillebrandt en de opziener bij do gouvernements-kina-onderneming A.Ch. Hettfieisch von Ehrenhelm, voor eerstgenoemde met bepaling, dat zijn ontslag ingaat met den dag in de maand April 1899, waarop bij zi,n dm Liitratie aan zijn opvolger zal hebben overgegeven. Belast: Met de waarnoming der betrekking van adspirant-controleur bij het binnenlandscb bestuur op Java en Madoera, de lste commies ter algcmecDe secretarie A. II. Th. Hartevelt. Bij do in- en uitvoerrechten on accijnzen: Bevorderd: Tot verificateur lste klasse H. F. Do Jougb Swemer, thans verificateur'2de klasse tot verificateur 2de klasse C. F. Krijgsman, thans verificateur 3de klasse. Benoemd: Tot ambtenaar op f250 's maands F. H. Van Rijgeisma, ambtenaar op non-activiteit, laatstelijk verificateur 3de klasse, wordende hij werkzaam gesteld als verificateur 3de klasse en voorloopig geplaatst te Batavia. Bepaald: Dat voorloopig bljjven geplaatst te Batavia de verificateur lste klasse 'o JongbSwemer on de verificateur 3do klasse Krijgsman. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Overge plaatst: Van de 14de compagnie [compagnie van Sum. westkustJ te Padang, naar do 17do com pagnie [7de compagnie vesting] artillerie, de kapi tein der art. R. P. Bolland; van bot 13de coinp. [4de coutp. vesting] art te Batavia naar de 14de comp. [comp. van Sum. west kust] te Padang, de kapitein der art. EI. J. Van Dijk; van do 21ste comp. -art. [4de veldbatterij] te Banjoe Biroe naar de lSdo comp. [4do comp. vesting] art. te Batavia, de kapitein der art. J. C. W. Smits; van do 16de comp. [6do comp. vesting] art. te Soerabaia naar do 21ste comp. [4de veldbatterij] te Banjoe Biroe, do kapitein der art. T. T. W. Kattenburcb; van de 3do comp. [Sde borgbatterij] te Soerabaia naar de 16de comp. [6de comp. vesting] art. te Soerabaia, de kapitein der art. P. J. C. O. Kern; van de 9de comp. [3de comp. vesting] art. te Batavia naar de 3do comp. (3de bergbatterij] te Soerabaia, de kapitein der art. J. P. Munling; van de 9de comp. [3do comp. vesting] art. te Batavia naar de [8ste comp.] lste beigbatterij, te Batavia, de 2de luitenant der art. A. Cramwinckel; van do 16de comp. [6de comp. vesting] art. toSoo- rabaia naar de lüdo comp. [2de beigbaltorij] te Willem I, do 2de luitenant der art. E. D. Lager- werlf; van Semarang naar Salatiga, als kwartiermeester van bot garnizoen, de kapitein-kwartiermeester P. L. Van do Kasleelo; van Salatiga naar Semarang, op bet bureau van den gewestenlijkon intendant, do lste luitenant- kwartiermeester P. M. Van Ileycop ten Ham. Verlengd: Met een maand bet hun verleend verlof wegens ziekte naar Soekaboemi; aan den lsten luit. der inf. bij het 2de reserve bataljon M. J. J, B. H. Campioni en den lsten luit. der mf., geëvacueerd van Atjeb naar Batavia, J. Buys. Bevorderd: Tot officier van gez. lsto kl. bij den militairen geneeskundigen dienst, de offic. van gez. der 2de kl. dr. L. J. Sieburgb. Ontslagen: Op verzoek, wegens vertrek eervol als lid der directie van het militair wedawen- en woezenfonds in Nederlandscb-Indië, de gepen- sionneerde luit.-kol.-titulair der inf. van het Nedro- landscb-Indische leger A. M. Van der Meer, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoom d: Tot lid der directie van het militair weduwen- en weezenfonds in Nederland3cb-Indië de dirigeerende apotheker der lste kl. F. T. Schroder. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per sa. „Koningin Wilbelmina", kapitein C. A. Bakker, naar Genoa en Amsterdamonderwijzeres mejuffrouw M. J. L. Sanders, onderwijzer 3de klasse Th. J. A. Ililgers mot echtg. en 1 kind, onder wijzeres rnejuft'r. J. M. Van der Voort, de heer J. W. T. Van Ingen en zoon, jongejuffrouw M. C. Trip, mevr. E. De Stoppelaar geb. VanToorenen- bergen on 1 kind, olnc. v. gezondh. lste kl. H. J. Kijlstra met echtg. en 2 kind., control, lste kl. W. P. Quartero met echtg. en 4 kind., A. Van Loon met echtg. en 3 kind., mevr. de wed. Van Loon, R. Van Lennep met echtg., 8 kind. en kinder juffrouw, mevr. M. J. Zeeman geb. Beuts v/d. Berg en kindje, president van de factorij der N. H.-Mij. H. C. Soeters met echtg. en 2 kinderen en juf frouw, mevr. Doppen en 5 kind mevr. C. J. Lee geb. Van Wijk en 3 kind., J. F. Colinet met echtg., jongedame L. Wellenstein, mejuffrouw M. A. J. Penn, luitenant ter zee 2de kl. C. Kruys met echtg. on kind, officier van adm. J. F. De Hart, offic. van adm. Ch. P. Soutendam, hoofdinsp. boschwezen W. Buurman van Vreeden met echtg. en 3 kindondorw. '2de kl. C. J. Cornelis met echtg. en 2 kind., lid b.d. raad van justitie mr. li, L. E. De Waal met echtg. en zoon, lste luit.- kwartm. W. E. J. Redding met echtg., kapt. inf. H. P- Hosselaar met echtg. en 4 kind., jongenh. Driest, J. A. Nijhoff, mr. C. J. Schuster, J. De Jonge, J. G. Winter, mevr. M. Donkers met 4 kind., S. E. Juta, J. Ten Bosch mot echtg. en 6 kind., J. A. Pittors met echtg. en 2 kind., opz. lste kl. E. Do Graaf met echtg. en dochter, N. A. Weyns, C. Stolk; te PadaDg embarqueerenkapt. dor art. Kroon, L. Bos Janszen, Von Garrel, naar Padang: mevr. Schokker, J. A. Watering. Burgerlijke Stand. KATWIJK. Geboren Hendrik, Z. van J. R. Bloot en A. A. De Jong. Pietor, Z, van G. v. d. Oever en P. Kuyt. Leonardus Jacobus, Z. van C. J. Bellokom en A. v. d. Bosch. Jacob Johannes, Z. van J. Barnboorn en A. Hazen- broek. Maria, D. van J. Drilbergcn en N. Dub beldam. Overladen: N. Houwaard 24 j., D. van H. Houwaard en G. Borreman. N. Haasnoot 76 j., wed. van A. Verloop. VOORSCHOTEN. Geboren: Hubortus Hen- drikus, Z. van B. Van Meygaarden en A. M. Straat hof. Lidia, D. van J. Rodenburg en II. Roden burg. Geraidu8, Z. van J. Knijnenburg en C. M. v. Dam. Wilhelmus Leonardus, Z. van B. M. Oorschot on J. C. Dobbe v. Bergen. Overleden: Bernardus Willem 4 m., Z. van B. W. Ziegelaar en W. Kost. WARMOND, Ondertrouwd: L. Van Noord jm. 32 j., te Sassenbeim, en A. Van Kempen jd. 28 j te Warmond. Gehuwd: J. C. Van Winsen en F. M. J. Van der Hoorn. P. M. Nederburgh on A. A. Van der Wilk. Overleden: M. J. Van Stijn 16 m. LISSE. Ondertrouwd: J. Langclaan, wedr. en A. C. De Winter, wed. Overleden: L. P. v. d. Snoek, 5 m J. v. Aalst, 23 j. N. Vrijburg, wedr. van A. Teu- niase, 77 j. RIJNSBURG. Gehuwd: T. Zwaan jm. 31 j.,te Valkenburg, en S. Ravensbergen jd. 25 jte Rijnsburg. ALKEMADE. Geboren: Catbarina Hester, D. van P. J. Borst en A. v. Leeuwen. Levenl. D. van P. Kuiper en M. Huigsloot. Overleden: A. v. d. Hoorn, echtge. van J. v. d. Hoorn, 38 j- Johannes, 20 j., Z. van H. v. Egmond en H. Schiebroek. Gehuwd: N. D. y. d. Voort jm. 24 j. en G. v. d. Meer jd. 23 j. Ondertrouwd: A. H. Bakker jm. 24 j. en J M. Bontje jd. 22 j. (van Woubrugge) J. Vol water jm. 30 j. cn A. De Jong jd. 25 j. NOORDWIJKERHOUT. Bevallen: A. M. Do Groot geb. v. d. Eist, D C. M. Duivenvoorden geb. Hiep, D. J. Bouwmeester geb. Jansen, Z. M. C. v, Berkol geb. Van Velzen, Z. N. Duivenvoorden geb. Vaneman, D. Ondertrouwd: N. Steenvoorden en M. Heemskerk. Overleden: P. Duivenvoorden, wed. P. y. d. Burg, 59 j, LEIDERDORP. Bo vallen: II. Kasser ge'>. De Lange, Z. Ondertrouwd: J. P. Vervark en C. Mitua. STOMPWIJK. Ondertrouwd: C. Sterrenburg jm. 22 j. en M. v. Valen jd. 27 j. A. Dea Hollander jm. 27 j. en J. A. v. Leeuwen jd. 26 j. Bevallen: P. C. Schouw geb. Borst, Z. El. v. d. Voort gob. Van Dijk, Z. P. Onderwater geb. Baak, D. M. A. Zuur geb. v. Nellen, Z. Overleden: M. E. v. d. Akker jd. 22 j. VALKENBURG. Geboren: Hendrik, Z. van H. De Wilde en J. J. Tibboel. Levenl. Z. van D. Boi Dz. en J. P. Schoonenberg. WOUBRUGGE. Geboren: Lucas, Z. van P. Overvliet en M. C. Verploegh. Overleden: T. Hermans, 49 j., ochtge. va i J. Verkade. L. Overvliet, 1 dag. TWEEDE Inlandsche vrosdvouwen. In eon Nota aan de Tweede Kamer, naar aanlei ing van het verslag omtrent het wetsontwerp tot wijziging van de Indische begrooting voor 1899, sluit de Regeering zich geheel aan by de hulde, gebracht aan de heeren W. P. Janssen, J. Nienhuya ea H. C. v. d. Honert, wegens hun vrygevigheid en hun steun aan een nuttig en edel dool. De Minister van Koloniën verklaart er ten volle mede in te stemmon, dat contioul* telt van opleiding en van toezicht voor de aanstaande en fuogeerende iolandsche vroed vrouwen noodzakeiyk is; dat van de sta biliteit en de ptrsooniykheid dtv me' die opleiding belaste geneesheeren zeer veel af hangt, en dat om beiJe redenen het steunen ook der medische zending aanbeveling veroient. Sodert de inciening van dit wetsvoorstel is een verzoekschrift ontvangen van den zendeling-arts dr. Beivoets, strekkende om voor het zending6ziekenhuis te Modjowarno oen subsi ie te erlangen van f 3000 'sjaars ter bestrijding van de onkosten voor ver pleging der zich aioaar aanmeldende inlandsche zieken. Do Minister, 't wenschelyk achtende door het toestaan van het gevraagde matige bedrag, do door particuliere aangewende pogingen om allengs te geraken tot betere toestanden op saoitair gotieJ, stelt daarom nader voor verhooging van onder-afdeeling 65 met f 3000, ten einde het bedoelde subsidie reels over dit jaar te doen verleenen. Nopens de vereischten, waaraan een ge neeskundige voornamelyk zal moeten voldoen om voor het opleiden van leerlingen geschikt te worden geacht, zal de Indische Regeoring het best kunnen oordeelen; natuurlyk zal daarby niet uitsluitend op capaciteit worden gelet, en zal ook de aanwezigheid van onont- beeriyke onderwyshulpmiddelen niet uit het oog worden verloren. DITLOTINGE 3-pCts. lolen HoDgaarao o Hypo theekbank k fl. 100. Trekking van 25 April 1899. Betaalbaar 25 Juli 1899. 8orie 3198 no. 83 fl. 100.0CO, 8. 2421 n. 77 fl. 4000, a. 186 d. 24, e. 1790 n. 60, e. 2011 d. 45 elk JL 2000, e. 178 n. 8, a. 020 n. 13, e. 1460 n. 60, e. 1616 n. 14, a. 1534 n. 87, e. 1575 n. 66, a. 1660 n. 20, e. 1603 d. 11, a. 1978 no. 52, e. 2416 n. 14, a. 2620 n. 80, s. 2905 n. 88, a. 3084 n. 45, a. 3152 d. 29 en s. 3401 n. 81 elk fl. 4C0, e. 2664 n. 1—100 e'k fl. 20. Ter amorticatio getrokken: e. 1117 n. 1CO, a. i 2299 n. 1—100. Vervolg der Advertentieu. voor Tuinen, Wegen en Pleinen. Aanbevelend, j. h. omtzigt. Zoefcrwoude a/d. Bijo. 3645 7 DE BEROEMDE HAARHERSTELLER HEBT U GRIJZE HAREN? HEBT U ROOF? ZIJN UWE HAREN ZWAK OF VALLEN ZIJ UIT? J ZOO JA, Gebruikt de ROYAI» WINDSOR, die aan do grijze baren de natur- rlljke kleur ea aohoon- 1 held der jeugd weder teruggeeft. Zij gaat den val der haren te gen en doet de roof 1 L'4P havwjab verdwijnen. Zij ia de CSNIQE HAARHERSTELLER welke bekroond ia. On verwachte uitkomsten. Steeds bloeinder verkoop. I Op de flacons de woorden ROYAL WINDSOR elsohen. Bevindt zich bij de Kappers, Reuk- verkoopers in heele en halve flacons. Entrepot i 28 rue d'Eoghieu, Parijs. Franco toezending op aónvraag van den Prospectus bijzonderheden en pétuigsohriiten bevattende. Verkrijgbaar te Leiden by den HeerP. J. W. KNAAP» Kapper-Reukverkooper, 118 Breestraat, £181 24 A B A B A B A B KATWIJK A/ZEE. 7.30 8.30 10.30 12.- 2.- 4.- 6.- 7,30 KATWIJK A/D. RUK. 7.50 8 50 10.50 12 20 2.20 4.20 6.20 7.50 KALKEKBÜRC. 8.- 9.- 11.- 12.30 2.30 4.30 6.30 8.- HAACSCHE SCïïOKW. 8.15 9.15 11.15 12.45 2.45 4.45 6.45 8.15 DE VINK. 8 25 9 25 11.25 12.55 2.55 4.55 6.55 8.25 LEIDEN. 8.35 9.35 11 35 1.05 3.05 5.05 7.05 8.35 3624 70 B A B A B A B A LEIDEV. 6.45 9.- 10.15 12.- 2.15 4.25 6.- 7.30 DE VINK. 6.55 9.10 10.25 12.10 2.25 4.35 6.10 7.40 HAACSCHE SCHOUW. 7.05 9.20 10.35 12.20 2 35 4.45 6.20 7.50 VALKEVBURG. 7.20 9.35 10.50 12.35 2.50 5.- 6.35 8.05 KATWIJK A/D. RIJK. 7.30 9.45 11.- 12.45 3.- 5.10 6.45 8.15 KATWIJK A/ZEE. 7.40 10.05 11.20 1.05 3.20 5.30 7.05 8.35 11.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 5