N°. 12015 Woensdag SO A.pril. A®. 1899 feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommcr bestaat nit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 25 April. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COUBANTl 'Voor Leiden per 8 maanden (Franco per post Afoondoriyke Nommere t l.IOw 1.40. 0.05. PEJJS DER ADVKRTENTTÊN VaD 1 6 regels f 1.06. Iedere rege) meer f 0.17 - Gföotor® letters naar plaatsruimte - Voor het tncasseeren bulten do stad wordt f 0.05 berekend Oflioïëele Kennisgevingen. Kamers van Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Brengen tor algemeeno kennis, dat de hor stemming voor de verkiezing van 5 loden- patroons voor de Kamer van Arbeid voor de Voédings- en Genotmiddelen, 4 leden-Patroons voor de Kamer van Arbeid voor do Textielnijver heid en 1 lid-Werkman voor de Kamer van Arbeid voor de Drukkerabedrijven zal plaats hebben op Vrijdag dón 28sten April 1899. De stembureaux zullen zitting houden op het Raadhuis (Kamer van Burgemeester en Wet houders) van des voormiddags 8 tot des namiddags 8 oren. y Voorts vestigen zij de aandacht van belang hebbenden op den inhoud van dé artikelen 17 en 18 vau de Wet op de Kamers van Arbeid, luidende als volgt: Artikel 17. Hot hoofd of de bestuurder van een bedrijf of een onderneming, waarin personen, die op een kiezerslijst voor een Kamer van Arbeid zijn ge plaatst, arbeid verrichten in fabrieken en werk plaatsen, is verplicht te zorgen, dat ieder van dezen gedurende ten minste twee achtereenvol gende uren van den voor de stemming bepaalden tijd gelegenheid vinde om mede te werken tot de keuze, waartoe hij bevoegd is. Artikel 18. Het hoofd of de bestuurder, in het voorgaande artikel bedoeld, is verplicht te zorgen, dat in zijn fabriek of werkplaats, op een plaats, waar arbeid ■wordt verricht, gedurende twee werkdagen vóór en tijdens de tot stemming bepaalde uren, op een zichtbare wijze is opgehangen, een door hem onderteekende lijst, de uren, in het voorgaande artikel bedoeld, vermeldendo voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Onder het woord „arbeid", waarvan in deze heide artikelen sprake is, wordt verstaan alle ■werkzaamheden in of voor eenig bedrijf behalve 1°. werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, boschbouw, veehouderij of veenderij; 2°. werkzaamheden huiten fabrieken en werkplaatsen in of voor héf bedrijf van hem, h;j wien degene/die ze verricht, inwoont, voor -zooyer die wëtkzaamheden ook buiten cenig bedrijf in een huishouding of stalling plegen voor- te komen. tv. Onder de woorden „fabriekan^fin werkplaatsen" wordt verstaan alle zoowêrj^én^ts~'bésdóten ruimten, waar in pf voor eenig bedrijf pleegt ge werkt te worden aan het vervaardigen, veranderen, herstellen, versieren, afwerken of op andere wijze tot verkoop of gebruik geschikt maken van voor werpen of stoffen, of waar in of voor eenig bedrijf voorwerpen of stoffen een daartoe strekkende bewerking plegen te ondergaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, Burgemeester. 24 April 1899. VAN HEYST, Secretaris. Heden was het 25 jaar geleden, dat dr. J. M. Van Bemmelen het hoogleraarsambt 1 aan de Ryks-universiteit te Leiden aanvaardde. Een groot aantal vroegere en tegenwoordige leerlingen en vrienden van den jubilaris hebben de gelegenheid aangegrepen hem op dezen dag bl(jk te geven van hun hoogo waardeering ■voor zyn persoon en z(jn werk. Uit erken telijkheid, niet alleen voor alles, wat prof. "Van Bemmelen hoeft bijgedragen tot den "bloei der wetenschap in ons Vaderland, maar ook voor zijn veelvuldige bemoeiingen met 'de Geologie en met den Landbouw, voor zijn toewijding aan de belangen van het Middel- baar- en Ambachtsonderwys werd den jubilaris heden een geschenk aangeboden met het doel, dat over te dragen aan het Leidsche Universiteitsfonds, de instelling, voor welke •door prof. Van Bemmelen, als mede oprichter, Steeds bijzonder warm geijverd wordt. Moge het fraaie album, dat de namen der Cdoelnemera bevat, voor prof. Van Bemmelen Jnog veel jaren een aangename herinnering teyn aan dezen feestdag! Ofschoon het do wensch van den jubilaris was, dat deze dag zoo eenvoudig mogelijk zou voorbijgaan, vielen hem niettemin veel andere Hijken van hartelijke belangstelling ten deol. Van den gevel van het Laboratorium-gebouw _pp de kleine Ruïne was de driekleur ontplooid. De uitslag van den tooneelwedstryd, uit* eschreven door hót reciteer-gezelschap „Ons enoegeQ" te Sneek en waarin de Leidsche ~"*tooneol vereeniging „Jacob Cats" met den eer sten prijs bekroond werd, is als volgt; Do jury had zich tot taak gesteld te letten op voordracht, samenspel, uitspraak, rolvast- heid, regie, kostumeering en grimeering. Het hoogste aantal daarmede te behalen punten bedroeg 175. „Jacob Cats" verwierf met Glanor's „Uit gaan" 155 Vs P-j vóóral uitmuntende wegens hot samenspel, en verkroeg alzoo de groote gouden medaille en honderd gulden. Voor de persoonlijke onderscheiding van de besten in een stuk optredenden was het maxi mum der te behalen punten op 50 gesteld. Mej. G. H. De Klein, eerelid van „Jacob Cats" en de rol van Marie in „Uitgaan" ver vullende, behaalde 473/% P> naar de jury mededeelde in hot bijzonder om haar beschaafd en mooi spel, zóó dat zU „jury en publiek tot tranen toe had bewogen". Haar werd dus als personeele prys een gouden medaille toe gekend. Op „Jacob Cats" volgt het letterlievond genootschap „Corbulo" uit Groningen, die met „Weldoeners der menschheid" 136s/s p. be haalde en daarom den tweeden prijs, de zil veren médaille en vyftig gulden, won. Den heer H. C. Kroon, die daarin als Dr. Martius optrad, behaalde den tweeden per- soneelen prijs, de kleine gouden medaille, met 452/j punt. De beide andere mededingende vereenigingen waren „Vriendenkring" uit Leeuwarden en „Voorwaarts" uit Purmerend; zy brachtén het resp. tot HC'/s en 111 Vs punt. De jury bestond uit de heeren Hoovink, Chaillet, Gorter, Brakman en Strootman. De Nederlandsche mail, met berichten uit Batavia tot 28 Maart, wordt hedenavond alhier verwacht. Zondag werd te Tilburg een muziek concours gehouden, bestaande in eene uit voering en beoordeeling van marschen, uit sluitend gecomponeerd door muzikanten der Nederlandsche militaire muziekcorpsen, en uitgeschreven door de Koninklijke Neder landsche fabriek van Muziekinstrumenten, eigenaar de heer M. J. H. Kessels, aldaar. Uitgevoerd werden de twaalf beste marschen, by de theoretische beoordeeling der ingekomen composities door de jury daartoe aangewezen. Do jury bestond uit do heeren: N. A. Bouw man, directeur der Kon. Nederl. kapel der grenadiers en jagers te 's-Gravenhage; G. H. v. Aaken, P. A. Stenz en B. Relil, kapel meesters van het 5de, 6de en 2de regiment infanterie, en J. Koning, kapelmeester der marine te Den Helder. Tevens was een prijs uitgeloofd voor den door het auditorium ais den mooist erkenden marscb. lste prijs marsch onder motto „Eert de Kunst", van L. A. Schouten, onderkapel meester der marine te Den Helder; 2de prys marsch onder motto „Wilhelmina"u van J. Vink, solo clarinettist by het muziek corps van het 4de regiment inf. te Leiden; 3de prys marsch onder motto „VaandeL marsch", van A. J. Roeien, stafmuzikant van het 6de regiment te Breda; 4ie prys marsch onder motto „Arbeid Adelt", van J. C. Anderson, stafmuzikant van het 3do regiment te Bergen-op-Zoom; 5do prys marsch onder motto „Beter laat dan nooit", van J. J. Hermans, stafmuzikant van het 2de regiment te 's-Hertogenbosch; aucitorium-prys: Marche militaire van W. Hendriks, stafmuzikant van het 5de regiment te Amersfoort. Aan de Tweede Kamer zijn o. a. verder gezonden de volgende adressen tegen het leerplicht ontwerp: Uit Leiden een van 150 hoofden van ge zinnen uit de parochie van O. L. V. Hemel vaart, een van het bestuur en het hoofd 7an het gesticht „De Voorzienigheid" en een uit de paro:bie van O. L. V. Onbevl. Ontvangen, aan de Hartebrug, onderteekend door den pastoor, den kapelaan, leden van het kerk bestuur en hoofden van gezinnen, samen 332 hanóteekeningen; uit Stompwyk van den pastoor, den kapelaan en veel hoofden van gezinnen; uit Boskoop van den pastoor en tal van hoofden van gezinnen; uit Zoetermeer van de parochiën van Zoetermeer en Zegwaard uit Noordwyk als reeds gemeld; uit Waddings veen van het schoolbestuur en 69 gezins hoofden; uit Nieuwveen; uit Ter-Arr; uit Hoofdplaat; uit Lisse; uit Hillegom. In het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenbage is een vergadering van rijks ambtenaren gehouden ter bespreking van de pensioenplannen van den heer C. J. De Breuk, directeur van het post- en telegraafkantoor te Zandvoort. Deze plannen komen hierop neer, om by de Regeering aan te dringen op het verkry'gen van een pensioen tot het volle bedrag van het laatstgenoten traktement en wel zoodanig, dat de ambtenaren door bystorting de Regeering in staat stellen dit te doen zonder opoffering harerzyds. De Regeering vindt daarby evenveel baat als de ambtenaren, want zy krijgt spoediger jongere krachten en jongere ambte naren behoeven niet zoo lang op promotie te wachten. Het resultaat was oprichting oener pensioen- vereeniging, die by de Regeering zal aan dringen op regeling der pensioenen volgens het stelsel-De Breuk. Do heer De Breuk werd tot eere-voorzitter van het bestuur benoemd en ontving veel bewijzen van symp thio. Tot leden van het testuur dezer vereeniging werden gekozen: tot voorzitter baron v. d. Feltz, oud inspecteur der posterijen; vice- voorzitter de heer J. M. Van Walsem, inspecteur der registratie en domeinen; tot penningmeester de heer C. P. J. Keiser, commies ty het Hoofdbestuur der posteryen en telegraphie; tot secretaris de heer T. A. v. Heiten, commies der telegrapbie, en voorts de heeren: H. Camerlingh, inspecteur der belastingen; J. H. Mooron, directeur van het ryks-telegraafkantoor te 's Gravenhage; C. Middelkoop, boofd-commies aan liet departe ment van financiën; J. P. H. Hartman, boofd- commies aan het departement van marine; J. H. Koning, oud-directeur bij de telegrapbie; G. J. W. Yan Ingen, adj^commies by de Rekenkamer, J. C. C. Schlater, commies by do Rekenkamer; G. H. Tromp, hoofd ambtenaar by het departement van financiën; Portyne, opzichter waterstaat lste kl.; A. Moerel, boofd-commies aan het departement van oorlog, en Muralt. De aanwezigen traden allen toe tot de nieuw gevormde vereeniging. Wy ontvingen het prospectus der Maat- schappy tot Exploitatie van Wielerbanen in Nederland. Het doel dezer Maatschappy is „om de renners, wielryders en wielrjjciersver eni- gingon zeiven zooveel mogelijk by de banen betrokken te doen zyn, waardoor, volgens het prospectus, de meest zuivere toestand ver kregen wordt op het gebied van eeriyke sport." De heer F. W. H. Emons, te Ryswyk (Z.-H.), geeft verdere informatiön. Het bestuur van den Nederlandschen Studenten Roeibond heeft zich voor de too- stemming om te Haarlem zyn roeiwodstryden te mog.n houden tot nu toe steeds tot den burgemeester gewend. Als liet dan vroeg om den wedstryd op Zondag te laten plaatsheb ben, volgde altyd eon afwijzende beschikking, njaar er werd wél toegestaan te roeien op den Tweeden Pinksterdag. Het bestuur van den Bond is dit jaar te rade gegaan met de Zondagswet en heeft zich, zooals die wet voorschrijft, citmaal gewend tot het „pbatselyk bestuur" dér gemeente. Burgemeester en wethouders, van oordeel, dat zy daarmede bedoeld werden, hebben besloten toe te staan wat jjerd gevraagd, n.l. den wedstryd te houden op Zondag 28 Md. Tegen dit besluit hoeft do burgemeester zich verzet, omdat do Zondagswet aangeeft, dat geen publieke vermakelykheden mogen gegeven worden vóór den afloop der gods dienstoefeningen, die ook 's middags en 's avonds plaats hebben. Maar het college, van oordeel, dat de wet daarmede bedoelt do voormiddaggodBdienstoefeningen, is by zyn besluit gebleven, waarom de burgemeester daarvan heeft kennis gegeven aan Gedepu teerde Staten, die nu de beslissing van den minister van binnenlandsche zaken bebben ingeroepen. Yolgc-ns de wet moet die beslissing binnen 30 dagen vallen. In de gisteravond te Amsterdam ge houden vergadering van maunelyke lidmaten der Ger. Kerk is voor do vacature C. A. Renier tot predikant daar ter stede beroepen de heer J. C. Sikkel, predikant te 's Gravenhage. Aan bet verslag der Vereeniging „De Nederlandsche Blinden-bibliotheek" over 1898 is het volgende ontleend: Do bibliotheek biyrt 6teeds aan haar doel beantwoorden. Het aantal lezers noemt toe; diverse instellingen ten bate der blinden, als het Instituut to Amsterdam, het gesticht voor volwassen blinden in de Werkinrichting te Rotterdam, werden geregeld van lectuur voor zien, zoodat in 1898 ongeveer 5000 deelen werden verzonden. Gelyk vroeger, had zoowel de verzending als de terugzending van boeken voor minvermogenden voor rekening der Ver eeniging plaats. Door den yver en de toewyding der mede werkers werd de boekenschat met een 300 tal deelen verrykt. De financiëele toestand is niet ongunstig. Behalve de giften in geld, ontving de Ver eeniging door de zeer gewaardeerde bemid deling van den heer L. A. E. Suermonót, te Rotterdam, de volgende effecten: 3 eert. 300 4 pCts. Vereenigde Amerik. fondsen; 1 pandbrief a ƒ100 4 pCts. Hypotheekbank voor Nederland; 2 loten a fr. 300 3 pCts. Genève, en 1 oblig. a R. 125 4 pCts. Rus sische sporen. Ook mocht de Vereeniging wederom ontvangen do opbrengst, a 175, van vyf orgelconcerten door den heer W. R. Van Bruggen, te Groningen, ten behoeve der Vereeniging gegeven. De gewone inkomsten bedroegen 1568, de buitengewone 575, do gewone uitgaven ƒ1706. Er was op 31 Dec. ƒ4397 in kas. Dokter Lammasch, boogleeraar aan de universiteit te Wc enen, zal Oostenrijk op de Haag8cbe conferentie vertegenwoordigen, wat de besprekiDgen betreft van het internationale recht. Kolonel Wheelan, militair attaché by de legatie der Vereenigde Staten te 's-Gravenhage, heeft zich naar Beriyn begeven. Naar men verneemt, zijn de heeren C. E. Dittlinger, luitenant ter zee lste kl.; G. J. C. A. Pop, kapitein der infanterie, jhr. mr. A. G. Schimmelpenninck, gezantschapsattacbé, en jhr. mr. J. W. Rochussen, adj.-commies van het departement van buitenlandscho zaken, benoemd tot secretarissen der Nederlandsche gedelegeerden ter Ontwapeningsconferentie. De heer Bas Vcth, te Dordrecht, heeft by Ged. Staten van Limburg concessie aan gevraagd tot het ontginnen van steenkolen in de gemeenten Jabeek, Bingelrade, Merkel beek, Brunssum en Schinveld over een terreinuitgestrektheid van ongeveer 1027 H. A. (N. R. Ct.) De vereeniging voor Diaconessenarbeid te Hilversum is voornemens een diaconessen- huis te bouwen, waarvan de bouw en inrichting 35,000 zullen kosten. Reeds is voor dit doel oen terrein aan den Neuweg aangekocht en is aan giften tot een bedrag van ƒ7000 inge8cbreven. De minister van oorlog is voornemens oen Dieuwe regeling te treffen ten aanzien van de betaling van militaire kleer- en schoen makers; er zou hun nl. oen vaste som per man en per dag worden toegekend voor de door hen verricht wordende reparation, waar onder te begrypen de kosten van bylevering van grondstof en fournituren, zooals tot dusver h t geval was. Voorts wordt hun voor het plaatsen van chevrons, gouden lissen en gouden en zilveren distinctieven voor onder officieren byzondere belooning toegekend. Do minister wenschte ook aan deze regeling de bepaling te verbinden, dat do kleermaker dè zorg zal dragen voor het nummeren der gebreide goederen en de schoenmaker verplicht zal zyn de reparation aan schako's, colbaks en talpa's te verrichten. (FacJ.) Te Nymegen wil men een militaire muziekschool tot stand breDgen, ten einde jongelieden van 1314-jarigen leeftyd op te lei Ion tot militaire muzikanten. De cursus is bepaald op 3 jaar. By genoegzame deel neming wordt die muziekschool op 1 Juni a. s. geopend. Tot de Evangeliebediening zyn toegelaten de heer S. Vos, cand. te Amsterdam, die beroepen is £e Vianen, J. Van Lonkbuyzen, cand. te Amsterdam, die beroepen is te Wilnis. Voor Noord-Holland is voor de eind examens der Hoogere Burgerschool met 5 j. c. ook een dubbele commissie ingesteld. Zy bestaat uit de heeren: dr. H. Brongersma, directeur der H. B S. met 5-j. c. te Haarlem, lid en voorzitter; dr. D. A. Kerkhoff, dr. H. W. Waalowyn en J. L. G. Belonje, leeraren der H. B.-S. met 5-j. c. te Alkmaar; dr. C. E. Poser, P. De Vos Jr., D. Stigter, A. L. J. Bouten, J. De Vries, P. Hemmes, J. L. Boeye, L. Boumao, J. Rienstra, leeraren aan de H. B. scholen met 5j. c. te Amsterdam, en dr. J. C. Costerus, directeur der H. B.-S. m. 5 j. c. (Keizersgracht) te Amsterdam; B. J. Ter Brugge, leeraar aan de Handelschool te Amster dam ror. F. A. De Graaff, dr. H. J. Calltoen, E. A. W. Pauw, A. v. d. Voort, W. H. L. Janssen van Raay en M. F. Van Goor, leeraren aan de H. B.-S. m. 5-j. c. te Haarlem; R. Rykens, directeur der H. B.-S. m. 5-j. c. te Den Htldcr; mr. J. H. L. Van Oven, C. v. d. Zeyde, leeraren, en A. Pelt, directeur der H. B.-S. met 4-j. c. te Zaandam; dr. J. Meyers, R. Van Duinen en A. Van der Stempel, leeraren aan de H. B.-S. met 5-j. c. te Hoorn, W. P. v. Vlissingen, directeur der H. B.-S. met 3-j. c. te Enkhuizen. Door de vereeDiging „Kunst en Vermaak" te Maastricht is besloten, ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan, een internationalen wedstryd uit te schrijven in Nederlandsche Tooneelkunde, die in het a. s. winterseizoen 1899/1900 zal gehouden worden. Alle byzon- derbeden hieromtrent zullen binnenkort bekend gemaakt worden en per circulaire aan de rederyker8kamer en toonoelmaatschappyen van Nederland en België toogozonden worden. De „Times" schryft naar aanleiding van de Ontwapeningsconferentie in Den Haag, dat het zoo goed als zeker is, dat de hec-r Von Staal, de Russische gezant te Londen, tot voorzitter gekozen zal worden. By het openen der eerste zitting zal natuurlijk, zoo redeneert de „Times", de doyen het presidium aanvaar den. Waarscbyniyk zal dit graaf Münster zijn. Zelfs wanneer de voorzitter langs alphabe- tischen weg verkozen moest worden, zou de Duit8che gezant graaf Münster de aangewezene zyn. (Allemagne). Deze zal dan minister De Beaufort, als vertegenwoorriger van het landj wiens gastvryheid door de Conferentie genoten wordt, voorstellen. Doch het ligt voor de hand, dat de heer De Beaufort den heer Von Staal al3 vertegenwoordiger van het land, dat hetplin der Conferentie op touw zette, als voorzitter zal voorstellen. Verplaatst is met 1 Juni do klerk der posteryea en telegraphie lste kl. J. M. Haas van Gouda naar Brielle; de klerk der posto- ryen en telegraphie 2de kl. K. H. Buschmann van Brielle naar Gouda. Door wijlen mej. A. C. Zegelaar, te Brielle, is aan de diaconie der Ned.-Herv. gemeente aldaar gelegateerd een som van 1500, vry van successierechten. In de plaats van jhr. Van Holthe tot Echten, wien met ingang van 16 Mei op verzoek eervol ODtslag is verleend als adjunct- chef van het mouvement by de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, is benoemd de heer J. J. Proost, gepensionneerd kaplttin der genie O.-I. leger, te Utrecht. De minister van binnenlandscho zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het in dit jaar te houden veeartsenykundig examen zal aanvangen op Maandag 15 Mei 3. 8. in da lokalen van 's Ryks Veeartseny- school te Utrecht. Vier der gedelegeorden van Zweden ter Ontwapeningsconferentie zullen verblyven in „Hotel Do Tweo Steden", in Den Haag. In de vergadering van aandeelhouders in het „Zuid-Hollandsch Koffiehuis", te 'a Gra venhage, werd het dividend vastgesteld op 70 per geheel aandeel. Tot commissaris werd gekozen de heer F. Kirchmann en als zoodanig herkozen do heer E. De Nocker. De correspondent van de „N. R. Ct." te Konstantinopel schreef 20 April: Hóewei de Vradesconftr. ntie reeds binnen een maand zal bijeenkomen, is hot op het oogeoblik nog niet mogeiyk, met eenige zekerheid het aantal en de namen der gedele geerden op te geven, die de Porte naar Den Haag zal zenden. ZoojIs hier te lande in dergelijke gevallen byna altyd gebeurt, zal daaromtrent hoogst waarschijnlijk niets stelligs kunnen worden gemeld, voordat de heeren afgevaardigden goed en wèl van hier zyn vertrokken; want somtyds wordt er, ten gevolge van kuiperyen te Jil iz, op het allerlaatste oogenblik nog verandering gebracht in de samenstelling van naar het buitenland bestemde missies. Sedert den 26sten Maart, toen de eerste benoemingen plaats hadden, is de te zenden commissie al driemaal gewijzigd. Dien dag werden daarin aangewezen de fijne diplomaat Noeri bei, secretaris-generaal aan het minis terie van buitenlandscho zaken, die Turkyo ook op het anarchisten-congres te Rome hoeft vertegenwoordigd; luitenant-generaal Abdoel- lah pasja, een paleis-generaal, sous-chef V3n de militaire kansdarü te Jildiz, en de vrywel onbekende schout-by nacht Mehmed pasja. Den 5den April werd aan die drie, als chef der missie, toegevoegd Turchan pasja, glad als een aal en zoet als honing, een geboren ciplomaat, die reeds meermalen minister- ambassadeur en provinciaal gouverneur-gene raal is geweest en zeer in de gunst staat by den Padisjab. Een week daarna, den 13deD, werd bovendien Hassan Fehmi pasja, een zeer bekwaam administrateur, eveneens reeds verscheiden malen minister en gouverneur- generaal en op het oogenblik o. a. president van de rekenkamer, nog ter deelneming aan de Conferentie aangewezen, welk besluit even wel den 18den weder werd ingetrokken. Het aantal der liefhebbers om dat uitstapje naar het rijke Nederland zooals men hier nog altyd zegt mede te maken, en de intriges om daaraan deel te nemen, nemon steeds toe, vooral sedtrt bekend is geworden, dat het hoofd der delegatie 600 pond 6600) reiskosten en bovendien 6 ponl (ƒ66) per dag verblijfkosten en htt tweede lid 500 pond en 5 pond per dag zal ontvangen; ter- wyl de overige leden het met 450 pond en 4y2 pond zullen moeten doen. De secretarissen, bedieiiden, enz., die de afgevaardigden zullen vergezellen, en omtrent wier aantal nog niets is bepaald, zullen natuurlijk naar evenredigheid worden schadeloos gesteld. Zulk een buitenkansje kunnen, in verband met de ongeregelde betaling hunner trakte* menten, velen in de Turksche ambtenaars wereld best gebruiken 1 Te Zwolle is in den ouderdom van 80 jaren overleden de heer W. Hoenders, tot 1896 adj.-comml69 lste kl. ter provinciale griffie van OveryseL. De Katholieke Landdag zal dit jaar in de maand Mei te Sneak worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1