echter getoerd tusschen de wethouders Van Nispen en Everte. De eerste is een beslist tegenstander van het plan. In den breede ontvouwde by de bezwaren, neergolegd in het advies der minderheid van B. en "Ws. Zyns inziens is men te haastig geweest; had men niet zoo snel toegebeten, dan ware de prjjs zeker lager geworden. De wethouitr Everts daarentegen meende, dat nu het juiste oogenblik gekomen is om aan de wenscben van den Raad en van geheel de gemeente te voldoen. De voorgestelde som is het resultaat van langdurige onderhande lingen, zoo ook de omvang van den aankoop. De prys blyft overigens beneden de limiet, door don Raad gesteld. Veel indruk maakte ten slotte de rede van den wethouder van financiën, den heer Cordes, een man, dien men zeker niet verwijten kaü, ro keloos met de gemeonte-financiën om to gaan, en die zich zon er voorbehoud voor het plan verklaarde. Waar hy or vóór is, daar behoeft de Raad uit een financiöel oogpunt niet te aarzelen. Zoo althans dachten blik baar de meeste Raadsle en er over en het voorstel tot aankoop werd ten slotte aange nomen met 21 tegen 6 stemmen. In zake wijziging van de verordening, rege lende het lag r uuderwys, heelt de gemeente raad aangenomen het voorstel van Burge meester en Wethouders, dat de bevorderingen en verhoogingen van do ondtrwyztrs geschie den door den gemeenteraad, op een met redenon omkleed voorstel van B. en W., gehoord het hoofd der school, den arrondisse mentsschoolopziener en do plaatselyke com missie van to zicht op het lager ondtrwys. Door bestuurderen der Maatsehappy „Arti tt Amicitiae" is een prys uit htt foxus „Willink van Collen" toegekend aan den kunstschilder E. Elias, te Blaricum, en cifc naar aanleijing van zyn inzending voor de tentoonstelling, welke thans in de kunstzalen der Maatschappij te Amsterdam wordt ge houden. Z. M. Willem III was beschermheer van het Kon. Mil. Invaü enhuis Bronbeek, te Arnhem. Hare Majesteit de Koningin heeft zich bereii verklaard, als beschermvrouw van Bronbeek op t9 treden, fl. M. heeft dit den luit.-generaal K. Van der Heyden, comman dant der stichting, op de audiëntie van 13 dezer medegedeeld. AmhCt.) -• Do Raad der gemeente Hasselt heeft aan de electriciteits-maatsehappy „Phaeton", te Nijmegen, concessie verleend voor den aanleg van elektrische geleidingen tot ver lichting der gemeente. Ds. G. Elshoven, te Schipluidr-n, heeft het beroep naar de Gerof. Gem. te Breukblen aangenomon. Reuter seint uit Rome: Naar do „Tribuna" meldt, h eft de internuntius to's Gravenhage bevel ontvangen van het Vaticaan om te vertrekken vóór de opening dc-r Ontwapenings conferentie. Gedelegeerden ter Ontwapeningsconferentie zijn voor Japan baron Hayaski, kolonel Uyohari en kapitein S^kansto. Tot de Ituliaansche vertegenwoordigers be hoort nog generaal Zuccari. Hot stoomschip „Prins Alexander," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 15 April van Qonua; de „Dana9" vertrok 15 April van Gibraltar naar Amsterdam; de „Prins Hendrik," van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 16 April te Southampton; cie „Soenda," van Batavia naar Amsterdam, airiveerde 16 April Kaap Carvoeiro; de „SoDneberg" arri veerde 16 April van Java te Arasterdam; de „Spaarndam" vertrok 15 April van Ni uw- York naar Rotterdam; de „Stassfurt," van Australië en Java naar Amsterdam, is 14 April Port-SaiJ gepasseerd. Leiderdorp. Heden is ter secretarie alhier aangi te gedaan van drie gevallen van mond en klauwzeer onder runderen, op stal staande en in de weide loopende in den Munniken- bcomgaard en toebehoorende aan den heer P. De Graaf Pzn., to Zoeterwoudo. - In deze gemeente zyn aangevraagd twee jachtakten, zes kleine vis/hakten, drij groote vischakteD, een buitengewone machtiging tot het scbi ten van schadelijk gedi rte en drie buitengewone machtigingen tot het verdry von van konijnen en ander schadolyk gedierte. Leimuidan. Ook in deze gemeente komt een geval van mond- on klauwzeer voor. Noorilwyk. Da collecte, ten behoeve der Maatsehappy van Welda.ighaid te Frederiks- oord alhier gehouden, hoeft 12.635 opge bracht. Rypwctering. Ons anders zoo stil dorpje was een dezer dagen het tooneel van voel drukte en beweging. Reeds vroqg in den morgen schuilden groepjes saam van mannen, vrouwen en jongens. Men kon duidolyk be merken, dat er wat broeide. Een vroegere ingtzotene, bekend staande als een niet al te teedere stiefmoeder en biykbaar dientengevolge in haar vroegere woonplaats niet zeer bemin zou dien dag haar man en kinderen verlatOD, om zich metterwoon in Dan Haag te vestigen. Zo zou Rypwetering passoeren. Tegen den nriJdag werd de verhuiswagen in de verte zichtoaar, waarop de bewuste in gezelschap van oen vriendin en haar inboedel gezeten was. En als by tooverslag vormde zich de stoet. Voorop een kolossaal fornuisdeksel of iets dergelyks en alle deelnemers verder van lawaaimakende instrumenten voorzien. Daar ging liet heen, de heele buurt langs, onder oorverdoovend geraas, geschreeuw, gejoel en getrommel stapvoets, tot aan de brug, waar de dupe der historie in niet al te vrieodolyke bewoordingen van haar vroegeredorpsgenooten afscheid nam. Jong en oud liep uit, om het spektakel te zien. Vooral de schooljeugd bad haar draai in den optocht. Hier ter plaatse circuleert een acres ter teekening, inhoudende een v&rzo.k aan den Raad der gemeente Alkemade^ om het hulp kantoor der posteryen alhier telephonisch te verbinden met het hoof. kantoor te Roelof- Arendsveen. Met bet oog op de snelltra en goodkoopere ontvangst en verzending van telegrammen is hot voorzeker gewensebt, dat een verbinding tot stand kome. Sassenlieim. In do hedenmorgen alhier gehouden gemeenteraadsvergadering is met algemeene stemmen benoemd tot secretaris de heer O. Van Eek, van Lefiden. Warmond. De collecte, gehouden alhier aan de huizen der ingezetenen ten behoeve der Maatsehappy van "Weldadigheid, heeft op gebracht 11.83. Burgerlijke Stand van Lelden. Eerste huwelgksafkondiging van 16 April. J. W. Smit im. 25 j. en M. C. Rutgers jd. 23 j. J. P. W. Aalberse jm. 26 j, en B. Van Leeuwen jd. 24 j. 1. Van de Nadort jm. S2 j. en C. W. Bokooy jd. 26 j. F. J. Bleys jtn. 24 j. «n W. F. v. d. Reyden jd. 27 j. F. CoJpa jm. 85 j. en P. Van Oosten jd. 28 j. A. I'\ Fortunati w. en C. Blolhe w. Th. Willemsen jm. 41 j. en C. J. M. Konings jd. 46 j. J. J„ Opdam jm. 25 j. en C. W. Montague jd- 22 j. J. A. P. Scheer jm. 25 j. en A. M. Van Beek jd. 24 j. ACADEMUËSilBirwl. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in do Staatswetenschap de heer 'F. C. Van Geer, geboren te Leiden, na het verdedigen van een academisch proefschrift, getiteld: Agrarische Wetgeying in Pruisen," en tot doctor iu de rechtswetenschap dezelfde heer na verdediging van „Stellingen." Utrecht: Bevorderd is tot semi arts de heer C. J. C. Burkens. Berichtten over Bij n land's boezem, gedurende de week van 9—15 April 1899. Stand van den boezem te Leider. Idem te Onde-Wetering WerkiDg der atoomgemaleo Waterlooziog laügs uatanrlijkea weg. Waterinlating Regenval in znM 9 April. 10 April. 11 April. 12 April. 18 April. 14 April. 15 April. 46 67 55 57 53 58 61 om.—A.P. 54 53 64 52 54 47 om.—a.p. Spaarndam 168 n., Halfweg 507* Gooda 991/, u.( Katwijk n. Spaarndam o., Halfweg o., Gouda 3 u., Katwijk 881/, u Hoor de Blnie te Gouda 14 n. 39.4 XXVste Nederlandsch taal- en letter kundig congres. Het bestuur der Regelingscommissie heeft het bericht ontvangen, dat Hara Majesteit Koningin Wilhelmina der Nederlanden, gunstig beschikkende op het Haar gedaan verzoek, den titel van Beschermvrouwe van het aan staande vyf en twintigste Nederlandsch Con gres beeft aanvaard. De gemeenteraad van Gent hoeft verleden Vrydag met eenparige stemmen een toelage van duizend franken voor hit Congres verleend. Uit de „Staatscourant,* Bij Koninklijk besluit zijn lot gedelegeerden der Nederlandsche regeoring bij de op 20 April a. o. te Brussel to houden conferentie, tot herziening van de bij artikel XCII der Algemeene Akte van Brussel vastgestelde hefting van rechten op alko- holische dranken in Afrika, benoemd do heeren ihr. mr. R. A. A. Von Pestel, Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd miuister by het Belgische Hof, en J. H. Drielsma, hoofd inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen bij het departement van financiën. Aan J. M. Bottemanne, op zijn verzoek, eervol ODtslag verleend als technisch opziener der vissche- ryen op de Schelde en Zecuwsche Stroomen. Met ingang van 1 Mei 1899, de directeur van het post- en telegraafkantoor te Ter-Neuzen, J. Spaanstra, ontheven van zijn tegenwoordig beheer en werkzaam gesteld ten telegraafkantore te Rot terdam. Min. beschikking. Met ingang van 1 Mei 1899, aan P. C. Gilde, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tijdelijk assistent aan bet Rijkslandbouwproefstation te Groningen. Vacature scheikundig assistent. De minister van binnenlandscbe zaken brengt in de ,Sts.-Cfc." ter kennis van belanghebbenden, dat eerlang zal zijn te vervullen de betrekking van scheikundig assistent aan het Rijkslandbouw- proefstation te Groningen. Jaarwedde ƒ1000. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zien vóór 21 April a. s. aan te meidon bij den directeur van gemeld Ryksland- bouwproofetation. Gemengd Nieuws. De tentoonstelling der Vincen- tius-lotery werd gisteren zeer druk bezocht. Heden is men aan de trekking bezig, waar van om 3 uren de lysten Dinsdag-namiddag a3n het gebouw Hoogl. Kerkgracht 32 ver krijgbaar zullen zyn tegen 10 cents per stuk. Woensdag en Donderdag zal dan van af 10 uren des morgens tot 3 uren deB namiddags de afgifte der pryzen volgen. De pop is heden getrokken op No. 38 en zal ook Woensdag worden afgegeven. Naar wordt medegedeeld, is door den minister van waterstaat, handel en nijverheid gunstig beschikt op het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken tot vestiging van een hulppostkantoor bier ter stede. Binnen weinige weken reeds zou zoodanig hulpkantoor worden gevestigd in een perceel aan de Hoogewoerd. (L. C.) Vol gen 8 bet „Vad." denkt men alhier onder de werklieden over een coöpera tieve broodbakkery. Op de hon denten toonstelling te Amsterdam is in de rubriek Dashonden nog bekroond met een zeer eervolle vermel ding „Menni9", van mevrouw LevedagSny- ders, alhier. Do militaire hoofdwacht, sedert onheuglyke jaren bezet in een der lokalen van het Raadhuis alhier, wordt op last van den Minister van Oorlog sedert 12 dezer niet meer betrokken. Ze behoort tot het verledene. De voor de hoofdwacht bestemde man schappen worden samengevoegd met de wacht aan de infanterio-kazerne by de Morschpoort, van waar zü naar de verschillende posten worden geleid. Alleen nog op traktomentsiag en op zon en feestdagen zal de hoofdwacht worden bezet. Het lokaal bltyft dus ter beschikking van het garnizoen. Een 21-jarig koo p m an oit L ei d e n oen oude bekende by de Haagsohe rechtbank, had zich heden al weder voor dAt college te vorantwoorden wegens diefstaL Hy was in den morgen van den 29sten Maart in een herberg te 0egstgoo8t gekomen, bokkiag te koop aan biedende, en toen de vrouw even naar achteren liep om haar man te vragen hy het dien middag met een bokkumpje wilde doen, wipte de koopman vlug de winkellade open en pakte het zich daarin bevindende kistje met gel i weg. Uit armoede werd bier zeker niet gestolen, want toen de dief gepakt werd, had hy nog ruim 10 van zichzelven op z <k. De beklaagde verklaarde het geld weggenomen te hebben om zyn zaken wat uit te breiden en eens een flinker, voorraad in te slaan. Geëischt werj één jaar gevangenisstraf. Do verdediger, mr. Dfjkmeester, hield voor zyn cliënt een van die welsprekende korte en zakelyke pleidooien, die nooit nalaten indruk te maken, en vroeg het opleggen eener lichtere straf. Daarna werd de behandeling voortgezet van de saak van de twee kooplui uit Leiden, die verleden week terechtstonden wegens ciefstal van een hanakar, die zy samen daarna hadden verkocht. De twee getuigen, die nog waren opgeroepen, versterkten het aantal be wijzen voor de schuld van de belde beklaagden, die nieltemio bleven ontkennen. De officier van justitie bleef by zyn eisch: 6 maanden voor den een en 3 maanden voor den ander. Vervolgens stond terecht een los werkman uit Loiden, die op 11 Maart na 6en twiat in een tappery iemand met een mes in het linker zitvlak zou hebben gestoken. De beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde, bewerende noch het in judicio aanwezige mes te kennen, noch op den bewusten avond een mes by zich geiragen te hebben. Desniettegenstaande werd toch 3 maanden geëischt omdat drie getuigen den beklaagde het mes hadden zien openmaken en in de hand nemen. Voorts werd heden nog voor een 21-jarig meisje uit Leiden - een blykbaar bekende dieveggo alhier 6 maanden gaêischt, wegens diefstal van een portefeuille uit de étalage van een boekwinkel in de Piefcerkerkkoorsteeg. Einoelyk werd nog by verstek voor een jongeman, cie te Leiden e9n agent van politie met zyn hand in het gelaat had geslagen, 100 boete of 20 dagen geëischt. Uitspraak in alle hoden behandelde zaken over 8 dagen. Op de prachtige nationale ten- toonstelling van bloeiende en niet-bloeiende planten, bloemwerken, bol- en knolgewassen, groenten, vruchten, enz.,, van 16—20 April a. s. in de zalen van het Kon, Zoöl. Genoot schap „Natura Artis Magistra" te Amsterdam, zyn o. a. de volgende bekroningen toegekend Voor 12 Blad-Begonia's,in verscheidenheden. 2de piys bronzen med., D. Spaargaren Mzn., te Aalsmeer. Voor de schoonste nieuws plant, onver schillig tot welke afdeeling behoorende. lsts prys v. zilv. mod. K. Wezelenuurg, firma C. De Vos, te Hazerswoude. Voor 25 Reseda odorata (struik), lsteprys zilveren med., Aldert Maarse Czn., to Aalsmeer. 2ae prys bronzen med., D. Spaargaren Man., te Aalsmeer. Voor 25 Cineraria's, in verscheidenheden. 2de prys zilveren med., D. Spaargaren Mzn., te Aalsmeer. Voor 12 DicJytra spectabilis. 1ste prys zilveren med., Jansen Hendriks, te Heemstede. 2de prys bronzen med., D. Spaargaren Mzn., te Aalsmeer. Voor 12 Convallaria majalis. 2de prys bronzen med., D. Spaargaren Mzn., te Aalsmeer. Voor 25 enkele Hyacinthen in potten of pannen, in verscheidenheden, lsto prys v.-alv. med., W. J. Blom Zoon, te Overveen. 2de prys zilveren med. J. J. Van Loghem, te Heemstede. Voor 25 dubbele Hyacinten, in potten of pannen, in verscheidenheden, lste prys v.-zilr. med., W. J. Blom Zoon, te Overveen. 2do prys zilveren med. J. J. Van Loghem, te Heemstede. Voor 25 potten of pannen enkele en dubbele Narcissen, 1ste prys v.-ziiv. med., P. "W. Voet, te Overveen. 2do prys zilv. med., P. W. Van der Meer Czn., te Noordwyk. Voor 10 Amaryllis, (HJppeastrum) in ver scheiden beden. Zilverenmed. P. v. 4. Meer, te Noordwyk. Voor 12 Cyclamen persicum. lste prfi6 zilveren med., Aldert Maarse Czn., te Aalsmeer. 2de prys bronzen med., dezelfde. Voor 15 groenblyvende heesters, diverse (geen coniferen), lste prys zilveren mod., K. Wezelenburg, firma C. De Vos, te Hazero- wouJe. Door den heer W. H. De Groot Wz., to Abcoude, werden ook verschillende pryzen bohaald. Inzendingen van voorworpen niet in het programma gevraagd. Zilveren med., Albert Maarse Czn., te Aalsmeer, voor 12 blad Be gonia's van één soort, 25 Caioeolaria, 2 Be gonia Scharffiana. Verg.-zilveren med., Gebrs. Steensraa, te Gouda, voor 12 Aspidistra elatior fol. var., 6 Asparagus falcatus, (Sprengen). Verg.-zilv. med., W. Topsvoort, te Aalsmeer voor 6 Taxus baccata (geschoren), 6 Buxus 8empervirens (geschoren), 2 Taxus baccata (pyramiden). Eervolle vermelding, K. Wezelenburg, firma C. De Vos, te Hazerswoude, voor Buxus arbo- rescens pendula. Nadat de tentoonstelling Zondag-namiddag door H. M. de Koningin bezocht was, werd ze gisteravond voor het publi-k b(j tlectrische verlichting geopend. Een groot getal leden en belangstellenden maakte er toen reeds gel ruik van. De groote concertzaal was geheel herschapen in een lusthof waarin do schoonste, kleurigste en wjelritkendsts planten tloeiden. By het binnen komen werd het oog aangenaam getroffen door eon bed zeer schoont* azalea's, in bet midden waarvan de buste van - H. M. de KoniDgin stond. Van de schoona verzameling „bloeiende planten in verscheidenheden" van de bloemisteü A. Glym do Vos Co. te Utrecht en W. H. De Groot Wz. te Abcoude, waren do prachtige seringeboom, do camelia's on margrieten op stam een sitraad voor de zaal. Het orkest was thans ingenomen door een Echoono verzameling palmen en andere sier planten, welke een rustigen achtergrond vormden voor veel bonte kleurscbakeeringen welko het oog boeiden. In de benedenzaal vindt men v.rder veel bedden jtulpen, cineraria's, narcissen, azalea's, enz. In de bovenzalen waren tuinmeubelen tentoongesteld en een mooie collectie bloemen manden in de meest grilligo vormen, o. a, ook een reuzenwiel, gelijk in 1900 te Parys in reusachtige afmetingen te zien zal zyn. Verder vindt men er een verzameling opge zette kevers, torren en vlinders, de vrienden zoowel als de vyanden van de bloementeelt. Op een der portalen waren alle hkr be kende groentensoorten tentoongesteld, maar tevens een nieuwe, n. 1. de aardpeer. In de overdekte veranda vonden wy mooie collecties bouquett^n en bloemstukken in alle grootten en vormen. Zeer sieriyk vonden wy de gekroonde Nederlandsche vlag en het witte kruis geheel van bloemen vervaardigd. De tentoonstelling is een bezoek meer dan waard; my meenen dan ook gerust het Genootschap een tulryk bezoek te mogen voorspellen. De politie te 's-G ra venhage vestigt de aandacht op een persoon, die zich aldaar ophoudt en zich ten onrechte uitgeeft als myn-ingenieur. Deze sinjeur tracht op die manier vooral by Indische families zich in te dringen en gratis onderdak te verkrygen. Een paar jaar geleden werd de man elders ver oordeeld wegens het valschelyk aangeven van een ciefstal, welke ten zynen nadeele zou zyn gepleegd. Even na klokslag twaalf uren brachten te 's-G ra venhage een 25-tal personen door het zingen van socialistische liederen een serenade voor de Frederikskazerne aan de zydo van de Javalaan, in welke kazerne de onwillige milicien, van wien onlangs reeds melcing is gemaakt, gehuisvest is. Drie der „nachtegalen" werden naar het politiebureel overgebracht. Drie schoorsteenvegers, die door bewoners van de Suezkaöe te 's-Gravenhage betrapt waren op het stelen van lood van huizen aan de Conradkade, zyn door de politie aangehouden. In de zakken met roet wercen stukken afgesneden lood gevonden. Het kerkgebouw en de toren der Ned.-Herv. Gemeente te Overschie krygen wel een zekere vermaardheid en zyn than3 geheel van dezen aardbodem verdwenen. Na den brand van drie weken geleden waren de zymuren en het 28 meter hooge metselwerk, waarop do torenspits rustte, nog overgebleven. In den nacht van Zaterdag op Zondag even wel, te halt'crie, stortte het zware metselwerk aan drie zyden in elkaar en deed Overschie op zijn grondvosten beven. De zware slag verbreidde angst en ontzetting onder de dorps- genooten, die evenwel sposdig tot rust ge bracht waren, toen men vernam, dat geen der belendende perceelen zwaar getroffen was. In de dorpsstraat lagen evenwel de steenbrokken wyd en zöd verspreid. De architect, de heer B. Hooykaas Jr., uit Rotterdam, is er Zondag heen geweest, en heeft geadviseerd den noordelyken zygevel, die nog staande is, doch groot gevaar oplevert, Maandag om te halen, wanneer de wind hedennacht het verdere vernielingswerk niet voltooide. (Td.) De heer Hoefnagel, directeur der openbare slachtplaats te Utrecht, doet in de jongste aflevering van het Tfldschrift voor Veeartsenykuade en Veiteelt belangryke mede- deelingen ove* door hem en den leeraar De Bruyn waargenomen ziekteverschynselen by koeien op verschillende hoeven, veroorzaakt door loodvergiftiging. De oorzaak der ziekte werd eerst niet entdekt, tot eindelyk bleek, dat zy moest toegeschreven worden aan lood vergiftiging, veroorzaakt door het verven van den bak, waarin het voedsel der koeien werd gelegd, met menie, opgelost in lynolie. Ook op andere hoeven bleek htt bestryken van den hak met loodwit en menie gevallen van loodvergiftiging veroorzaakt t9 hobben, zonder dat men de oorzaak der ziekte had ontdekt. Te Assendelft is de woning van den slager S. verlranJ, waarby twaalf varkens in de vlammen omkwamen. De brand ont stond door het vallen van een petroleumlamp, •Huis cn inl 09dél zyn wel, de levende have is niot verz-kard. Doordien de patroons dein eisch der metselaars om 2 cents per uurioonsver- booging niet inwilligden, is te Ylissingon een werkstaking by eenige bazen uitgebroken. Alles is rustig. De „N. R. C." verneemt, dat do instructie in de zaak tegen de wed. Sörensen (vergiftiging in de Oranjeboomstraat te Rot terdam) zoo ver is gevorderd, dat de openbare behandeling einde Juni of Juli kan worden te gemoet gezien. Of zy echter voor al de haar ten laste gelegde vergiftigingen zal ttrechtstaan, is r.og niet bepaald. Den 2don Mei zal voor de recht- bank te Rott rdam terechtstaan H. v. S., rijwielhandelaar te Brielle. Op de een of andere wyze zou by het vorig jaar op den zolder van een by hem in gebruik zynd perceel aan het Bottrslop trand hebben gesticht. Zes en twii.tig getuigen werden gedagvaard. Mr. C. P. Zaayer zal als zyn verdediger optreden. Te Groö6en is een dor oudst o, zoo niet de ouosti inwoner van Nederland, de heer A. Aleven, op ruim 102 jarigen leof- tyd overleden. Tot op het laatste oogenblik bloof by in het bezit van al zyn vermogens. De jongen uit het Geuzengestichfc te Brielle, dia een baal met hennep op het hoofd kreeg, is te Rotterdam in hot Zieken huis overleden. Te Venloo is de heerS., organist in de R. K. kerk, toen hy van een bruiloft naar huis ging, door da duisternis misleid in het water g^loopen en verdronken. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Bnrg, alhier, op Yrydag 14 April 1899, ten overstaan van Mr. J. A. F. Coebergb, notaris te Leiden: Drie perceelen weiland, in den Broekpolder, onder Oegstgeest, samen groot 7.26.40 heet., in bod op f 10,800, en eenige perceelen wei en hooiland, in don Klaas-Eennepoel, en den VeerpolJer, onder Warmond, samen groot 15.52.35 heet., in bod ƒ25,000, kooper de hoer J. Van Hoeken, voor 35,800. Zaterdag 15 April 1899, ten overstaan van: lo. genoemdon notaris Coabirgh: htt huis, Uiterstegracht 42, in tod 1600, kooper de heer W. J. Van Hartavold; tweo huizen, Middelstegracht 7 sn 9, samen in bod 1570, kooper de heer C. Yan Haastereo, voor ƒ1586. 2o. J. J. Ter Laag Czn., notaris te Leiden: het huis, Hoogewoerd 118, in bod ƒ5060, kooper de heer C. C. Van Ingen qq. De zaak Dreyfus-Ficquart c.s. De minister van marine Lockroy heeft kapitein Freystaetter medegedeeld, dat hy höm machtigde zich onmiddeliyk tot het Hof van Cassatie te wenden, ten einde het iu kennis te stellen, hotzy door een brief of toor een mondeling getuigenis, met co feiteD, uie hy doo- dig acht voor de ontdekking van de waarheid. De Parysche correspondent van de „Tel." melafc: Het is nu een uitgemaakte zaak, dat de confrontaties, waarvan mei ling is gemaakt, zullen plaats heblen. Het ministerie van oorlog en dat van justitie zyn h.t eans gewor.en daaromtrent en we kunnen de confrontatie Roget Picquart; Paéologue-Cuignet; Cuignet-Matton verwach ten. Laatstgenoemde i3 bcttaljonsclief van de artillerie te Clermont Ferrand. In deze beslissing wordt door de meesten geen aan wy zing gezkn omtrent ce geïrogs- lyn van het Hof. Evenmin willen zy daaruit de gevolgtrekking gemaakt hebben, dut ox een nieuwe enquête zou geopend worden. Het is de beslechting van ree s to laug hangende geschillen, meer niets, zeggen ss- De „Figaro" van Zaterdag vult ditmaal een geheel by voegsel 24 kolommen druks met de in een telegram reeds genoemds getuigenverklaringen voor de Strafkamer. De zoon van generaal Grenier, cie begint met te erkennen, dat zyn vadir steeds trouw en toewyoing van zyn ordonnansoffkier Ester- hazy heeft ontvangen, gaf omtrent hot karakter van den majoor overigens weinig gunstige inlichtingen. Hy spreekt over zyn falie, cie zich sttrker openbaarco naarmate zyn borst kwaal vorderingen maakte, maar roemt zyc vorstand en zyn aantrekkingskracht, door welke eigenschappen vtlen om den tuin zyc geleid. Hy kenschetst Esterhazy als dea condottiere uit de zestiende eeuw metal di6ns get reken, maar ook al diens goede hoedanig heden. Dezo getuige zegt nog, dat Esterhazy op tal van openbare plaatsen verklaard had, dat Dreyfus onschuldig is. Generaal Grenier en majoor Curé legden oveneens verklaringen af, die vojr Esterhazy minder vleiend zyn; eerstgenoemde vertelt, dat op zyn staten van dienst een vermelding voorkwam, die onjuist was en dan ook op last van den minister van oorlog was ge schrapt. Majoor Curé droeg zyn collega wei nig achting toe.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2