N\ 11999 "Vrijdag 7 April. A0. 1899 $eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering - van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Pit nommcr toestaat nit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 6 April. IDSCH DAG-BLAD. PRIJS DEZER COI7BANT) "Voor Lelden por 9 maanaeo. f I.1CX ■Franco per po6t 1.40. Afzonderlijke Nommore 0.05. PBUa DER ADVERTENTIES i Van i-6 regels 1.06. ledore regei meer f 0.17- Grootero letters naar plaatsruimte Voor het Incasseerqd bulten de stad wordt f 0.05 berekend Ofllclëele Kennlsgeylngen. Burgemeeeter en Wothondera yan Leiden Gezien bet adres van H. PEL, houdonde ver- zook om vergunning tot oprichting van eon bakkerij in de perceelen Papegaaisi oort, Sectie D Kos. 1422—1423—1124—1425—1426 en 1427; Gelet op de artt. 6 en 7 dor Hinderwet; Geven by deze kennis aan bet publiek, dat genoemd verzoek met de bglagen op de Secretarie dezer gemeente tor visie gelogd is; alsmede, dat op Woens dag 19 April a.e., 's voormiddags te ell uren, op het Baadhoia, gelegenheid zal wordon gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemoester en Wethouders voornoemd, Loiden, F. WA8, Burgemeester. 6 April 1899. VAN HEYBT, Seoretaris. Aan de „Nederlandsche Gustaaf Adolf* vereeniging" is door wyion den heer H. Dolk, te Prinsenhage, gelegateerd de 6om van vyf duizend gulden, vr(j van successierecht. De hoogleeraar mr. Visser, die zich te Leiden gaat vestigen, zal lid der Prof. Staten van Zuid-Holland voor Gorkum blijven. Naar men ons mededeelt, zal Donderdag 13 April, des avonds te negen uren, in „Hotel du Nord", aan de Steenstraat alhier, een ver gadering worden gehouden voor alle stem gerechtigden betrekkelijk de boekdrukkers- bedrijven. Het plan is, om in deze vergadering vijf werklieden-candidaten te kiezen voor de Kamer van Arbeid, waarvoor de stemming zal plaats hebben op Dinsdag 18 April a. b. Bij Koninklijk besluit van 18 Maart 1899 is de Koninklijke goedkeuring verleend aan den Nederlandschen Bond van Makelaars in Vaste Goederen, Hypotheken en AssurantiöD, waarvan het doel is: a. het voorkomen of tegengaat! der slechte praktijken; 6. het in voeren van een billijk vast locaal tarief, aan de leden onderling te distribueerenc. het wekken van het gemeenschapsgevoel en het besef van rechtvaardigheid onder de makelaars. Het bestuur stelt niemand als lid voor, alvorens bij twee ter goedor naam en faam bekend staande information- of kassierskan toren is geïnformeerd en de information blijken geven van eerlijkheid, degelijkheid en soliditeit van den candidaat. Als lid van dezen Bond is sedert de op richting aangenomen de heer Th. Segaar, te Leiden. Gedurende het eerste kwartaal 1899 meiddon zich bij de verschillende kantoren van aanneming der marine 210 jongens be neden den leeftijd van 16 jaren voor vriJ- willigo dienstneming by Hr. Ms. Zeemacht. Van die 210 jongens werden er 139 afge keurd en 71 geplaatst bij de Kweekschool voor Zeevaart albier. Het voorloopig comité voor de stichting eenor Nederlandsche Opera-vereeniging heeft thans de statuten en het huishoudelijk regle ment vastgesteld. De Vereeniging stelt zich ton doel het bevorderen van de nationale muzikaal-drama- tische kunst. Zy tracht dit doel o. a. te bereiken door het geldelijk steunen van een bier te lande gevestigde instelling tot het vertolken van muzikaal-dramatische werken, in het bijzonder aan diegene, die de opvoe ring van oorspronkelijke Nederlandsche muzi kaal-dramatische werken onderneemt; door toekenning van bijdragen voor de opvoering of uitvoeriDg van muzikaal-dramatische werken van Nederlandsche componisten en het steu nen van jeugdige zangers en zangeressen, die zich voor operazang wenschen te be kwamen. De Vereeniging draagt den naam van „Nederlandsche Opera-Vereeniging". Het Hoofdbestuur kan een deel der fondsen aanwenden voor subsidie eener Nederlandsche Opera, na het inwinnen van advies van drie deskundigon. De te sluiten overeenkomst moet de waarborgen bevatten, dat het subsidie, flnanciëel en artistiek, de te subsidiéeren instelling zal kunnen verheffen en dus ten goede zal komen aan de nationale kunst. De Vereeniging houdt zich vry van voorkeur voor eenige opera-onderneming. Donateurs betalen ƒ25, kunstlievende leden ƒ6 en gewone leden ƒ2 50 per jaar. Het Dagelyksch Bestuur bestaat voorloopig uit de heeren Richard Hol, voorzitter; mr. A. J. Van Waveren, secretaris, en J. J. Broek, penningmeester. M;t 1 Mei a. s. tre3dt de Vereeniging in werking, terwyi in het laatst van die maand het Hoofdbestuur zal worden gekozen. Binnen eenige dagen wordt een circulaire tot medewerking algemeen verspreid. De Eerste Kamer was gisteravond bijeen gekomen tot hervatting barer werkzaamheden. MededeeliDg werd gedaan van de ingekomen wetsontwerpen, waarna werd overgegaan tot het opnieuw samenstellen der afdeelingen. De vergadering is daarna verdaagd tot nadere byeenroeping. H. M. de Koningin-Moeder, die H. M. de Koningin op Haar bezoek aan de hoofdstad zal vergezellen, heeft tot gevolg: de hofdames jonkvrouwo Van de Poll en baronesse Van Ittersum; den intendant jbr. S. M. S. De Ranitz en den kamerheer jhr. mr. Van Weede. De eerewachten gullen als volgt aan het Paleis optrekken: 11 April a. s. van hst 7de reg. inf.; 12 April van de schutterij; 13 April van het 7de reg. inf.; 14 April van het corps mariniers; 15 April van het 7de reg. inf.; 16 April van de schuttery. Den lsten Mei a. e. zal het vyf en twin tig Jaren geleden zyn, dat de heer C. J. De Bruyn tot stationschef by de Qollandsche IJzeren-Spoorwegmaatschappy werd bevorderd. De jubilaris werd achtereenvolgens geplaatst te Wormerveer, "Winterawyk, Leiden, en sedert 1 Mei 1893 te Haarlem. De „Haarl. Crt." scbryft in verband hiermede het vol gende: In den korten tyd, dat de heer De Bruyn te Haarlem werkzaam is, hebben zy, die uit den aard hunner betrekking veel moeten reizen of op het station zyn, hem kunnen leeren kennen als een welwillend ambtenaar, die het publiek met alle hem ten dienste staande middelen wil gerieven. Zyn feestdag zal dus wel niet onopgemerkt voor- bygaan. Men deelt aan het „Haagsche Dagblad" mede, dat de uitnoodigingen voor de ont wapeningsconferentie heden worden verzon den, en wel aan alle Europeesche mogend heden, behalve aan Z. H. den Paus en aan Bulgarye; voorts aan de niet-Europeesche Staten, de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, China, Japan, Perzió en Siam. Ook Luxemburg wordt uitgenoodigd. Men meldt, dat de heer d'Estournelles, die bestemd was om met den heer Bourgeois Frankryk op de vredesconferentie te vertegen woordigen, daartoe niet in staat zal zyn wegens een ongeval, hem by het wiolryden overkomen. Hy ligt ziek op zyn buitengoed in de Sarthe. Als vertegenwoordiger der Italiaansche regeering op de vredos conferentie te 's-Gra- venhage, wordt genoemd de oud-mioister van buitenlandscho zaken Visconti VeD03ta. Mon deelt mede, dat de Amerikaansche ge volmachtigden op de ontwapenings conferentie in Den Haag White van Berlyn en Charle magne Tower van St. Petersburg den last hebben te verklaren, dat de Vereenigde Staten zich met hun militaire tosrustingen zoover achter alle Europeesche mogendheden be- vinden, dat zy zich met geen beperking van hun toerustingen in konden laten. De lste luit. F. L. De Voogt, van het 2de reg. huzaren te Venloo, is voor 31/, maand gedetacheerd by de normaal-schiet school te '8-Gravtnbage. Prinses Elizabeth van Waldeck is gisteren van Den Haag naar Duitscbland teruggekeerd. Aan het Staatsspoorstation werd zy uitgeleid door de beide Koninginnen, enkele leden der hofhoudiDg en eenige autoriteiten. By koninkiyk besluit is gehandhaafd de uitspraak van den directeur der directe be lastingen, enz. te Rotterdam op het verzoek van W. Salm, aldaar, om ontheffing van per- soneele belasting over 1897 en 1898 wegens een woning, die gedurende 12 achteenvolgende maanden onbewoond is geweest. Hierby is uitgemaakt, dat in art. 63 2, lste al. der wet (betreffende teruggaaf van belasting voor een woning, cie niet meer dan 10 dagen van het belastingjaar is tewoond geweest) onder de uitdrukking „het geheele jaar" niets anders kan worden verstaan dan „het geheele be lastingjaar", loopende van 1 Jan. -31 Dec. en niet een tydvak van 12 achtereenvolgende maanden, dat zich over twee belastingjaren zou uitstrekken. ,Ds. D. G. Po8tma, beroepen predikant van Zaandam naar Voorburg, zal Zondag a. s. te halfdrie aldaar zyn intree rede houden, na des voormiddags te tien uren bevestigd te zyn door ds. R. Visscher, Herv. pred. te Leid- schendam. In de gistertn te Utrecht gehouden ver gadering van den Christelyken Schoolraad is op voorstel van den heer De Savornin Lohman besloten een adres aan de Regeering te zenden, houdende bezwaren tegen het leer plicht-ontwerp. By den Schoolraad zyn thans 320 scholen aangesloten. In een der zalen van het Gebouw voor Kunstea en Wetenschappen te Utrecht h?.d gistermiddag onder presidium van den heer Do Groot van Embden, burgemeester van Boskoop, een vergadering plaats van be langhebbenden, enz. by den Nederlandschen tuinbouw. Deze vergadering was belegd om te be spreken wat er kan ge laan werden ter be hartiging van de tuinbouwbelangen by de herziening der handelstractaten met Duitsch- land in 1904. De vergadering was zeer druk bezocht. Onder de aanwezigen werden o. a. opge merkt de Tier Rykstuinbouwleeraren. De voorzitter riep den aanwezigen e n kort welkomswoord toe en zqtte daarna uitvoerig het doel dezer vergadering uiteen. Spr. gaf o. a. in overweging samènwerking te zo-ken met andere landen, om; op te komen tegen de overdreven eischen, 'welke de tuinprodu- centen in Duitscbland wenschen gesteld te zien inzake den invoer van tuinbouwproducten. Spr. toonde voorts de groote belangen aan, die ons land daarby heeft, door er op te wyzen, dat onze uitvoer ongeveer 36,000,000 Mark 'sjaars bedraagt. De heeren Camman en Koster wezen er vervolgens op, dat de handel vooral reëtl en eerlyk zyn moet, daar men slecht9 dan met succes den stry.J kan volhouden, waarop de heer Claassen echter aantoonde, dat de be weging niet zoozeer is gericht tegen knoeiery in den vruchtenhandel, qan wei omdat onze bodem by uitstek geschikt is tot vruchton- cultuur en Duitschland niet in staat is tegen ons land te concurreeren. Toch moet de beweging niot worden onder schat, daar zy gesteund wordt door de pro tectionistische landbouw-veroeniging. Teö slotte werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren De Groot van Embdën, Claassen, Yan Noort en Hoofts- man, te Boskoop, Keesson, te Aalsmeer, Looy mans, te Oudenboscb, Krelage, te Haarlem, Aot. Koster, te 's Gravenhage, Jacq. Jur.is- 8en, te Naarden, Yan Briel Sassen, te Ter- Aar, Tydeman, te Tiel, Peterse, te Yenloo,Wan Namen, te Zwyndrecht, Kooymans, te Boven- karspel, Gerritsen, te Nymegen, baron De Grancy, te Vucht, N. Sluis, te Enkhuizen, H. Yan Lunteren, te Utrecht, C. v. Wyenaar, te Langendyk, C. v. Kleef, to Grootebroek, Van Wichen, te Alkemade, Van der Feltzrte Olst. Aan bet einde der vergadering dankte baron De Grancy de voorloopige commissie voor het nemen van initiatief en den voorzitter voor de uitmuntende leiding der vergadering. Uit de handelingen der 58ste vergadering van curatoren der Theologische School te Kampen biykt, dat de school en het gymnasium steeds meer en meer beantwoorden aan de eischen, die aan deze beide inrichtingen mogen worden gesteld. Het gymnasium, waar 70 leerlingen in vyf klassen onderwys ontvangen, zal waarscbyniyk met een zesde klasse worden uitgebreid. Met de financiën der „eigen inrichting" staat het niet gunstig. Op 5000 na is het gespaarde kasgeld op. De collecttn bedroagen dit jaar 500 meer dan het vorige jaar; de giften ineens en de jaariyksche bydragen bedroegen samen 1200 meer dan het vorige jaar. Ds. B. Wielinga, predikant by de Herv. Gemeente te Ou 1 D lftshaven, heeft van twee families vergunning bekomen om grond aan te koopen tot een bedrag van 30,000 voor de kerkstichting in den omtrek van den Nieuwen Binnenweg. De grond is reods gökocht. Thans wordt aan bet „Hbl." verzekerd, dat B. en Ws. van Amsterdam den Raad als directeur voor den gemeentelyken tramdienst zullen voorstellen den heer Neissen, onder directeur van Publieke Werken te Rotterdam. Het officiöele programma van het ver- biyf der Koningin met H. M. do Koningin- Moeder te Amsterdam, van II tot 17 April a. s. luidt als volgt: Woensdagmorgen audiëntie voor militaire autoriteiten; 's middags audiëntie voor'civiele autoriteiten en rytoer. Donderdagmorgen audiënties voor commis sion en particulieren; 's middags rytoer en bezichtiging van bet gedenkraam in de Nieuwe Ktrk. Vrydagmorgen bezoek aan het Luthersche diakonessenhuis en aan het stedeiyk museum; 's middags bezoek aan de industrieschool voor vrouweiyke jeugd, de hondententoonstelling van „Nimrod" en het Israelietisch Ziekenhuis. Zaterdagmorgen bezoek aan het mailschip „Koningin-Regents" der maatschappy „Neder- lana"; 's midd ags bezoek aan het Onze Lieve- Vrouwe gasthuis, het gebouw der maatscbappy „Arti et Amicitiae" en het Koning-Willems huis; des avonds gala-voorstelling ia den Stadsschouwburg. Zondagochtend, bewoning der godsdienst oefening in de Nieuwe Kerk; 'a middags een bezoek aan „Artis" en oen rytoer. Het stoomschip „General", van Oost- Afrika naar Ylissingen en Hamburg, vertrok 3 April van Napels; de „KoDing Willem I", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 5 April van Suez; de „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 6 April vanPorim; de „Reichstag" arriveerJe 3 April van Ham burg en Antwerpen te Mombassa; de „Sonne- berg", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 1 April van Port Said; de „Merapi", van Java naar Rotterdam, passeerde 5 April Point de Galle; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 April Ouessant; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 April van Port Said; öe „Spaarndam", van Nieuw York naar Rot terdam, passeerde 5 April Wight; de „Am sterdam" arriveerde 5 April van Rotterdam te Nieuw York. Bodegraven. De werklieien vereeniging „Eendracht maakt Macht", alhier, hield haar vyfde jaarvergadering. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer C. Dekker, bracht de heer De Meyere, secretaris der vereeniging, verslag uit over hot afgeloopen jaar, waarvan wy het 'volgende mededeelen. Het aantal leien bedroeg 1 Maart 11. 73, zynde 2 meer dan verleden jaar op hetzelfde tijdstip. Aan ziekengeld werd in 1898 uitgekeerd 370.80 aan 24 leden. In haar vyfjarig be staan heeft de vereeniging, hoewol zy veel uitkeeringen te doen had, toch nog 300 gulden kunnen overleggen. De penningmeester, de heer Douwes Dekker, deed rekening over 1898. Door de daarvoor bestaande commissie werd deze nagezien en in orde bevonden en den he?r Douwes Dekker dank gezegd voor zyn administratie. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren Z. Ninaber van Eyben en J. H. Blaazer. Tot leden van de commissie voor het nazien der volgende rekening werden evenet ns herkozen de heeren J. Wessels, P. Van Noord cn J. Boer. Verder werd nog besloten het uit te keeren ziekengeld te verhoogen tot 65 ets. per dag. Katwjjk-ann-Zce. Gisteren zyn aange komen 8 schuiten met besommingen van 48 tot 142 50. Viscbpryzen: tong 20—50—80 ct., griet 50 ctƒ2, tarbot 2—512 per stuk; binnenlekschol 4 a ƒ5.20, braad ƒ3.40 a 3.90, keu ƒ2.60 a ƒ3, schar ƒ3.25 per mani. Leiderdorp. Aan het Rykstelephoonkantoor alhier zyn gedurende de afgeloopen maand verzonden 38, ontvangen 53, te zamen dus behandeld 91 telegrammen. Wassenaar. Een meisje, dat, om in haar onderhoud te voorzieD, by anderen ging was- schen en werken, had gistermorgen het onge luk met haar kleedereo te dicht by het vuur van een waschfornuis to komen, waardoor baar kleercn vuur vatten. Overdekt met hevige brandwonden, werd ze naar haar woning in de Berkheistraat vervoerd, waar de eerste geneeskundige hulp werd aangewend. Zy zal ter v.rdere verpleging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Het plan om een woning voor de eerw. zusters te bouwen zal nu worden verwezen lijkt. De eerste toebereidselen worden reeds gemaakt en het zal niet lang meer duren of men zal met den bouw beginnen. Het gebouw zal geplaatst worden in den tuin van het than3 bestaande klooster. Naar men zegt, behoeft het werk het volgend jaar in Mei eerst te worden opgeleverd. Ten postkantore alhier werd gedurende do maand Maart in de Rykspostspaarbank ingelegd 1791.07 en terugbetaald 2986.68. Het laatste door dat kantoor uitgogeven boekje draagt het nummer 758. Door het Rykstelephoonkantoor werden gedurende die maand behandeld 117 tele grammen, waarvan 61 werden verzonden en 56 ontvangen. Warmond. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van bet Seminarie Warmond worden door de Eerw. heeren geestelyken, die aldaar hun theologische studiën hebben volbracht, aan de kapel der Stichting vier altaren ge schonken, bestemd voor de kapellen rond bet priesterkoor. Ze zullen toegewyd zyn aan de H.H. Martelaren van Gorkum, de H. Lituina, St.-Jeroen en St.-Adelbert. De uitvoering is opgedragen aan den beeld houwer Maas, te Haarlem, in wiens atoliers aan het altaar der Martelaren en dat van de H. Liduina berJJs de laatste hand wordt gelegd. Kindermatinée van mej. Cath. Yan Benues. Er behoort al een zeer byzondere gave toe een groot aantal kinderen van zes tot tien jaar, die allen komen in de verwachting zich te zullen vermaken, met een eenvoudig sprookje niet alleen bezig te houden, maar zelfs te amusecron. Aan mej. Yan Rennes is dit echter ten vollo toevertrouwd. Zy weet zoo'n huiselyk karakter aan al haar doen en laten te geven, de kinderen zoo hartelyk toe te spreken en hen aan te moedigen om te lachen, zy vertelt zoo doodeenvoudig en met zoo'n vriendelyke stem, zy leeft zoo geheel met de kinderen mede en legt hun uit wat zy ziet, dat niet geheel begrepen wordt, dat het niet anders kan of alle kleinen voelen zich tot haar aangetrokken. D3 vertelling „In de muizenwereld" bier nog eens te herhalen zal men my wel ten goede willen houden. Hoogdravend is zy niet, maar zy blyft de aandacht voortdurend boeien en, wat er voor langdradigs aan iedere ver telling kleeft als zoodanig, wordt hier geheel weggenomen door do somtyds geestig gevon den muzikale illustraties op de piano. Ik ben nu al een hoogbejaard kind, zoo een van het metalen-kruis-type, maar ik moet toch bekennen, dat ik my best heb vermaakt. Na de pauze zong mej. VaD Rennes eenige van haar liedjes, waaronder er zeer aardige en bepaald mooie waren. Zoo du en dan ver klaarde zy eerst de bedoeling en zoo wist zy de kinderen baar liederen ten volle te doen waardeeren. Nu, aan geestdrift na ieder liedje ontbrak het dan ook niet. De kinderliedjes (met een praatje!) vielen nog meer in den smaak. Het is haar gewoonte, zei mej. Yan Rennes, ieder jaar den kinderen te vragen een rympje te maken. Zy kiest dan het aardigste uit, maakt er een wysje op, schryft het op het bord en dan zingen zy het allen te zamen op de openbare les. Tot slot zong mej. Van Rennes op verzoek de „Miniatuurtjes", waarmede zy by de laatste „Schipbreuk-"uitvoering reeds zooveel byval heeft ingeoogst. Hot kwam my voor, dat mej. Yan Rennes toen beter by stem was dan nu. Ter afwisseling droeg de jongejuffrouw J. M. A. Coebergh op verzoek van de concert- geefster een paar stukjes voor viool voor, die luide werden toegejuicht, en terecht. Voor een nog zoo jonge leerlinge speelde zy vooral in de wals met opmerkelyke vastberadenheid en smaak en daarby zuiver, hetgeen voor een beginnend violiste heelwat zeggen wil. Aan aanleg en muzikaliteit ontbreekt h t niot en ik heb goed vertrouwen, dat onder de leiding van haar leermeester, den beer Strhning, wat er in zit, er ook uit zal komen. n. G. Uit de „Staatscourant.* Bij Kon. besluit is aan mr. J. J. Jesaó, op zijn verzoek, met ingang van 30 April 1399, oervol ontslag verleend als notaris te Maastricht. Benoemd tot rechter in de arrond.-rechtbank to Amsterdam, mr. L. J. A. Van Lïdth do Joude, thans rechter in de arrond.-rechtbank te Zieriksee- Benoemd tot griffier bij het kantongerecht to Zieriksee, mr. C. De Witt Hamer J.Gzn., thans kantonrechter-plaatsvervanger to Middelburg. Benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arron dissement Tiel, voor de kantons Zalt-Boramel, Druten en Viauon, ter standplaats Tiel, mr. H. W. Van Tienhoven, thans kantonrechter-plaatsver- vanger te Amsterdam. Benoemd tot burgemeester van Leerdam B. Tukker; van Zwartsluis, W. Van Eek, secretaris dier gemeente; van Berkel,C.Brenders,secretaris dier gemeente; van Ginneken en Bavel, mr. W. H. E. baron Van der Borch; van Haren, C. A. SchijveDS, van Mierloo, M. N. Panken, secretaris dier gemeente, en tot burgemeester van Oud- Vroenboven W. Prick. Benoemd tot lid van het College voor de Zee- vis8cherijen jhr. mr. J. Röell, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage. J. M. Bottemanne benoemd tot directeur der visschershaven te IJrauiden. Benoemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Blokzijl,, G. J. De Jong, thanj in gelijke betrekking te Huisen. Bij beschikking van den Minister vanBinnenl. Zaken is bepaald, dat de commissie, die gedurendo het jaar 1899 belast zal zijn met het afnemen dei examens van vroedvrouw, zitting zal honden vóór 1 Augustus te Amsterdam, en ni 31 Juli te Gro ningen, en zijn benoemd: a. tot voorzitter der commissie: voor het tijdvak van heden tot on met 31 Juli 1899 de inspecteur voor het Geneesk. Staatstoezicht voor Noord Holland, dr. J. P. Dozy, te Amsterdam, met be paling, dat hij bij verhindoring tijdelijk zal worden vervangen door bet lid van den geneeskundigen raad voor Noord-Holland, dr. A. H. L. Otlo, te Amsterdam; b. tot voorzitter: voor het tijdvak van 1 Au&. tot en met 31 December 1899, de inspecteur voor het Geneesk. Staatstoezicht voor Friesland on Groningen, dr. Ch. H. Ali Cohen, te Groningen, met bepaling, dat hij bij verhindering tijdelijk zal wordon vervangen door het plaatsvervangend na van den geneesk. raad voor Friesland en Groningen, dr. J. S. Wichers Ez., te Groningen; c. tot leden: dr. J. Vroesom de Haan, te Rotter dam; dr. R. J. Th. Meurer, te Amsterdam; d. tot leden-plaatsvervangers: W. J. Baümer, arts te Amsterdam; L. F. Dnessen, arts te Amster dam; dr. G. C. Nijboff, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Groningen; dr. J. Mees ten Oever, te Groningen.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1