en opvoeding van verwaarloosde weezen te Neer osch een legaat vermaakt groot f 3000, vry van rechten en kosten. Men schryft uit 0ver6chie: „De go s ienstoe/ening^n van de Ned. Herv. Gemeente albier zullen voorloopig in de Chris- telyke School gehouden worden. By do Dire.tie der Rott. Tramweg-maat- ecbappy is aanvrage gedaan om de remise voor hulpkerk te mogen inrichten, aangezieD de school, waar 4- a 500 plaatsen zijn, veel to klein i8. Voor eon huwelijksvoltrekking, die in do volgende week moet plaats hebben, is door ds. Van dor Waal het gebouw der Geref. Kerk aangevraagd. De bevostiging der lidmaten, die a. s. Zondag zon plaats heboen, is voorloopig uitgesteld". „Bet Oosten" meldt, dat van verschillen Je 2Uden instemming betuigd is met het plan voor bet gedenkteeken op het graf van den heer E. Gerdes. „Zooara de feestdagen voorty zijn, hopen we," schrijft het t lad, „al oe vrienden, di9 dat ceden, te schrijven. Intus- 8ihen zal bet ons aangenaam zijn nog meerdere brieven te mogen ontvangen, op at we ge zamenlijk een plan kunnen beramen, dat tot de guwenscbte uitkomst mag leiden." Vanwege den „Bond van Coöperatieve Zuivelfabri ken in Friesland" is een commissie benoemd samengesteld uit de hoeren: To. M. Van Weideren baron Rengers, J. K. Jung vn R. Veeman ten einde een onderzoek in je stellen naar de mogelijkheid en e beste wijz* van collectieve peDsioenv-rzekering van bet personeel der coöperatieve zuivelfabrieken in do provincie. Op de adreslijsten aan Z. M. den Keizer van Rusland, in zake de ontwapeningquaestie, komen op Terschelling voor de handteeke- oingen van 1334 personen. De minister van waterstaat, handel en nijverheid heeft bepaald, dat gedure e het nan den inspecteur van den aroeid H. W. Struve toegekend verlof van 1 April 1899 tot 1 Januari 1900 in de 3de arbeidsinspectie zal bevoegd zijn de inspecteur van den arbeid M. Raven, wien bis standplaats wordt aange wezen 's-Gravenhnge. Op Faascbmaandag zal Hilversum een groot aantal zangers ontvangen, die als leden van den Bond van Cbr. Zangvereenigingen daar te zamen komen om op den volgenden dag de 13de jaarvergadering by te wonen. Onder meer komt op het programma voor dien dag voor een tocht naar Baarn en Soest- djjk, alwaar het koninklijk lustslot z.l worden bezichtigd. Na eeü gemeenscbappelyken maaltyd in bet Kurbaus op den Trompeberg, biedt de Hilversumsche vereeniging „Soli Deo Gloria" een uitvoering aan de Bondsbroeders aan. De agenda der jaarvergadering, welke te halfti n voormiddag aanvangt onder leiding van mr. H. graaf Van Hogendorp, bevat voor den ochtend do gewono werkzaamheden. In de namiddag-bijeenkomst zal mej. A. Kuyp-rs, leerafcS in stem en spraak to Amsterdam, een lez ng houden over haar methode. De Bond omvat thans meer dan 200 ver- cenigingen, waaronder in Amerika, Afrika en Belgie. De Gemeenteraad van Utrecht verleende gisteren een creaiet van 2000 aan de com missie voor ontvangst van het Oogheelkun ig Congres in Aug. a. s., van welke commissie de burgemeester voorzitter is. Het grootste deel der vergadering werd in beslag genomen door de behandeling van het gewijzigd plan tot overneming van grond en goackeuring van het bouwplan van den heer A. Roodvoets Jr. achter het Wilhelminapark, waarbij aangenomen werd een amendement van den heer Huybers, om do op 15 M. breedte geprojecteerde straat op 18 M. te brengen, welke meerdere grond RooJvoets aan de ge meente kosteloos zal moeten afstaan. Na schier einaelooze discussiën over de onder- deelen, stelde de voorzitter voor de zaak aan te houden, waartoe de Raad echter met go- neigd bleek. De zaak werd dus afgehandeld, terwyl eveneens, doch zonder eenige discussie, gosdkouring verleend werd aan een voorstel om van denzelfden eigonaar den Vossegatscben- dyk over te nemen, tegen een aan de ge meente te betalen retributie van f 4000. Het „Utr. Dagblad" deelt mede, dat om streeks 300 geleerden verwacht worden op het 9de Internationaal Congres voor Oogheel kunde, dat in Augustus te Utrecht bijeenkomt. Een zeer talryk publiek was gisteren te Groningen uit allo oorden der provincie opge komen, om in het bijzonder te spreken over het lot der Theologische School en het Geref. Gymnasium t9 Kampen. Door do Yereeniging der gereformeerde kerkeD in Nederland wordt getracht om ook eenheid in de oplei ing der predikanten voor die kerken te verkrijgen. Thans worden de bedienaren des woords op geleid èn aan de theologische school te Kam pen en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In deze meeting trad, blijkens het verslag In de „Zw. Ct.", in de eerste plaats als spreker op prof. dr. H. Bavinck te Kampen, met het onderwerp: De gereformeerde kerken en de tbeol. 6cbool te Kampen. Door genoomden 6preker wordt voorgesteld de theol. school te Kampen en de theol. faculteit der Vrije Uni versiteit te Amsterdam op te heffen, en op te richten een hoogeschool, liefst te Haarlem, tot wetenschappelijke beoefening der theologie 'en tot oplei ing voor den dienst des woords. In ieder geval deze hoogeschool te vestigen op een plaats, die door haar ligging een ge makkelijk verkeer biect met de centra der wetenschap in ons vaderland, door gezond klimaat en echoone natuur zich onderscheidt, de kosten (van stichting en onderhoud der school, alsmede die van het leven van boog- leeraren en studenten niet noooeloos op ryft en voor het godsdienstig en zedelijk leven de minste verleiding en het geringste gevaar op levert. Voor de eerste maal worden aan deze Hooge school benoemd al de hoogleeraren, die thans aan de Theol. school te Kampen en de Theol. faculteit der Vrye Universiteit te Amsterdam werkzaam zijn. Aan deze hoogleeraren op te dragen om onderling en in overleg met cura toren cor hoogeschool de vakken te verdoelen en de lessen te regelen met dien verstande, dat het, onder approbatie van curatoren, aan enkele hoogleerar«.n vry zal staaG om, indien daartoe verzocht en geneigd, ook colleges waar te nemen buiten de hoogeschool en in andere wetenschappen dan de Theologie. Het Gereformeerde Gymnasium te Kampen wil dr. B. met bet oog op het noorden des lands laten bestaan. Dr. A. Kuyper heeft echter bezwaren tegen dat voorstel. Hy wenscht èn de Th ol. school èn do Theol. faculteit te Amsterdam te bthouoen. Er werd oruk gedebatteerd, doch geen con clusie genomen. Over bet voorstel-Bavinck zal op de Synoae te Groningen oit jaar worden be-list. Door dr. Van Goor te Bunschoten werd een referaat gehouden ovtrEenbeio van opleiding. Door oen referent weroen de volgende stellin gen verdeoiga: I. Voor de Geref. Kerken in Nederland is het verkrygen van éénheid van opleiding voor haar aanstaande dienaren des Woords een uringeDdo noodzakelijkheid. II. De god beid van opleiding is in de tegenwoordige omstandigheden niet te ver krijgen, wanneer de Tueol. school te Kampen en de Thc-ol. faculteit aer Vrye Universiteit als afzonderlyke inrichtingen gehandhaafd blyven. III. Evenmin Is die eenheid te bereiken door een v<*n beide inrichtingen op te heffen en alleen de andere te lat»n voortbestaan. IV. In het belang zoowel van de Vrye Universiteit als van de Theol. school en daarom van de Geref. kerken verdient het voorstel van prof. Bavinck aanoeveling en steun. Het stoomschip „Admiral" arriveerde 22 Maart van Hamburg en Antwerp n te Dela- goabaai; de „König", van Bamuurg en Amster dam naar Oost Afrika-, arriveer e 22 Maart te Leixoes; de „Spaarndam" arriveerde 23 Maart van Rotterdam te Nieuw-York. Bodegraven. By bet beëindigen van den land douw wintercursus, albier, had een open bare 198 plaats. Daarby waren tegenwoordig de Rykslanabouwleeraar voor Zuid-Bulland, de heer U. J. Manebolt, de commissie van toezicht, bestaande uit het bestuur en een paar leden van de landoouwafdeeling, en enk. Ie belangstellenden. Met genoegen kan do afd. op dezen cursus, dien zü slechts als proef beschouwde, terugzien. De leerlingen toch gaven in hun antwoorden blijk, dat zy met vrucht de lessen hauden gevolgd. Wel verdiend was dan ook het woord van den voorzitter, waarby hy er op wees, dat dit succts te danken was aan de trouwe opkomst der leerlingen, maar ook en dit niet het minst aan den yver en de toewyding van de leeraren, de heeren P. v. Balen en J. Burg graaf. Aan de volgende leerlingen werd door den hear Mansholt een getuigschrift uitgereikt voor htt trouw en met goeden uitslag bij wonen van den cursas: W. Boer Lz., J. P. Voordouw, G. Van Diefjen, A. Veelonturf, C. J. De Kruyf Lz., H. De Kruyf Lz., D. De Kruyf Gz. Namens de afdeeling werd aan genoemde leerlingen een wetenschappelyk werkje uit gereikt, handelende over kunstmeststoffen. De voorzitter sloot met een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen 2-jarigen cursus hadden meegewerkt. Tot oirecteur van öe ZaDgvereeniging „Maarten Luther" is benoemd de heer D. Splinter, alhier. Boskoop. De heer J. H. Van Nes, lid der firma C. B. Van Nes Zonen, boomkweekers alhier, is benoemd tot lid eer jury van de internationale bloemen- plantententoon- stelling te Gent. Voor de vacante betrekking van onder wijzer of onderwyzeres hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Heemstede. In de vergadering van den gemeenteraad werd besloten een adreB te richten aan de Regeering om in de gemeento een rijkstelegraafkantoor te vestigen. Tot nu toe was er slechts een telephoonkantoor. Behandeld werd verder een verzoek van B. en Ws. te Amsterdam, om ten behoeve van een telephonische en electr. verbinding tusschen do bei-ie pompstations der duinwater leiding te Amsterdam en te Leiduin vergun ning te hebben tot het plaatsen van palen en het spannen van draden langs den Meerweg, den Achterweg, het Wilhelminaplein, de Kamp laan en de Van-Merlenlaan. Daar laDgs den Meerweg, den Achterweg, het Wilhelminaplein en de Kamplaan, waar palen staan voor de rykstelephoon, langs de Kamplaan palen en draden van de ttlephoon der Noord Zuid-Hollandsche stoomtrammaat- scbappy en dus laDgs den Meer- en Achterweg een tweede langs de Kamplaan zelfs een derde leioing zou komen, wat zeker de gemeente zeer zou ontsieren en dit vooral het geval zou zyn by den voor villapark bestemden Van-Merlenweg, oordeelden B. en Ws., dat, waar bovendien de ingezetenen reeds veel ongerief hebben van de bestaande geleidingen, aan Amsterdam voor de te ver leenen vergunning voorwaarden moesten ge steld, waarom zy den Raad verzochten hen te machtigen met B. en Ws. van Amsterdam te onderhandelen. Alzoo werd besloten. Het doel is voor de ingezetenen op ge- m.ikkelyke voorwaarden duinwater te ver krygen. Koudekerk. Alhier heeft het gemeente bestuur, op voorstel van den Burgemeester, niet op de kiezersiyst geplaatst allen, die zich voor kiezer hadden aangemeld op grond van als inwonende zoon tegen loon werkzaam te zijn ïg bet bedryf of beroep der ouders, en zulks, omdat het hun by nauwkeurig onderzoek was gebleken, dat geen dier in wonende zoons het by de wet vereischte bearag als inkomen genoot; dat volgens het oordeel van gemeld bestuur zoowel te Koude kerk als elders ten plattenlande, de boeren zoons en zoons van handwerkslieden voor het verrichte werk vryen kost en inwoning met de nooigo klee ing kregen en sommigen betzij "ekolyks of zoo nu en nan een kleine belooning, doch dat van ten jiarlyksch inkomen van 100 of meer, wat de wet uitdrukkeiyk vereischt, nergens ten plattenlande sprake was, zooJat aldaar, volgens hun gevoelen, bonnerden inwonende zoons ten onrechte van het kiesrecht georuik maakten. Leiderdorp. Blykens de vastgestel :e lyst zyn alhier kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer aer Staten Generaal 237, de Provinciale Staten 236 en voor den Gemeenteraad 191 personen. Duor den minister van binnenlandscbe zaken is bepaald, dat aan deze gemeente, over 1899, bywy'ze van voorschot, zal worden uitgekeerd een bedrag van f 700, als bydrage in de kosten van het lager onderwys. Oegstgeest. Voor het a.s. seizoen 1899/1900 zyn ttr secretarie der gemeente kosteloos verkryg »aar formnlier-aanvragen van jaebt- of vischakten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visschery met één vischtuig. Het verslag van den toestand der ge meente over 1898 is tegen betaling der kosten ter gemeente-secretarie verkrygbaar gesteld. De kiezerslijst, zooals die op 22 Maart voor het jaar 1899/1900 is vastgesteld en tot 21 April ter visie ligt, bevat 322 namen, nl. 322 kiezers voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten en 288 voor den Gemeente raaa. 28 personen werden om verschillende redenen afgevoerd, terwyi 49 personen er voor het eerst op werden gebracht. Het aantal kiezers vermeerderde alzoo met 21. Oude-Wetoring. Woensdagavond gaf de Cbr. Zangv.reeniging alhier, voor conateurs en eereleden, een uitvoering in het lokaal op het Noordeinde alhi=r, onder directie van den heer Van Loon, van Leimuiden. De nummers, 26 in getal, werden goed uitgwvoerd, samen spraken en voordrachtea werden ten beste gegeven; het lokaal was echter slecht bezet, ongeveer een 20 belangstelt-nden werden op gemerkt. De talentvolle leioing van den heer Van Loon maakte zeker toch aanspraak op een grootere opkomst. Stompwyk. De Raad dezer gemeente heeft tot onderwyzeres aan Bcbool No. 2 in de buurtschap Stompwyk benoemd mejuffrouw J. P. Monkhorst, to 's Gravenhage. Met de benoemde waren op do voorbracht geplaatst de dames A. Turksma en C. C. De Wilde, mede wonenae te 's-Gravenhage. Tot wethouder werd, in de plaats van wyien den heer A. De Jong, benoemd de heer C. J. Mooyman. Het pas gekozen lid de heer H. v. Santen Jacobz, werd beëedigd en geïnstalleerd. Op voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen Van Ezmond uit Veur be noemd tot scbatter voor het vergunningsrecht. Door overlyden van J. De Ruiter was deze functie onoezet. De heer Mooyman maakte voor de stemming nog de opmerking, dat hy liever deze functie aan een gemeentenaar zou opgedragen zien en noemde oen dor agenten. De burgemeester bestreed echter dit voorstel. Toen het laatste punt der agenda aan de orde was, ging de Raad op voorstel van den voorzitter in geheim comité over tot vast stelling van het kohier van den hoofdolyken omslag. De door B. en Ws. vastgestelde kiezers- ïyst 1899-1900 bevat: 397 kiezers voor de Twee Je Kamer en de Prov. St., 365 kiezers ▼oor den gemeenteraad. Hieronder zyn begrepen 11 hunrkiezers, 20 inw. zoons of loonkiezers, 5 spaarbank kiezers. De vorige lyst bevatte 412 kiezers. Warmond. De voorloopig vastgestelde kiezersiyst dezer gemeente bedraagt 272 namen van kiezers, d. i. één meer dan in het vorige jaar, waarvan 232 als kiezers van leden van den gemeenteraad. De lyst ligt tot 15 April ter gemeente-secretarie voor ieder ter inzage. Zocterwoudo. De op 22 Maart vastgestelde kiez rslyst dezer gemeente voor het jaar 1899/1900 bevat 448 namen. Hiervan zyn 355 kiezer krachtens betaalde belasting; 36 kiezer wegens bewoniDg van oen huis; 51 loonkiezers en 6 kiezer krachtens inleg op de Rykspostspaarbank. Ten vorigen jare bedroeg bet aantal kiezers 458; dit jaar werden 32 personen voor het eerst op de kiezersiyst geplaatst, terwijl 42 daarvan werden weggelaten. Het adres aan den Czaar van Rusland in zake de ontwapeningsquaestie ligt voor belangstellenden nog eenige dagen ter Secre tarie dezer gemeente ter teekening. Zoetermeer-Zegwaard. Door Burg. en Wetbs. alhier is bekend gemaakt, dat op heden de door hen vastgestelde kiezersiyst voor het jaar 1899 1900, benevens de alphabetische lijsten der namen van heil, die van de kiezers iyst zyn afgevoerd, on van ben, die oaarop zyn gebracht, van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a. s. op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zyn ncdergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrygbaar wor den gesteld. Door eenige jong<-liogen alhier is een Christeiyke jongelingsvereenigiog opgericht; hot aantal leden bedraagt 29. Tot bestuureledr-n zyn gekozen de heeren J. Deinum tot eersten en S. J. Le Poole tot tweeden voorzitter; tot secretaris A. Van Beek en tot penning meester E- Leeman. Zegwaard. Woensdagmorgen heeft by den winkelier G. De B., albier, een kleine binnen brand plaats gehad. Spoedig werd het onheil door oe bewoners opgemerkt en met eenige emmers water gebluscht. De schade is gering. Zwammerdam. Naar aanleiding van het succes, op verschillende plaatsen door den heer George Van uer Werf uit Leiden, behaald, besloot de Harmonievereeniging alhier ge noemden heer ook eens te laten optreden, en wel met medewerking van mej. Busquet, nit Haarlem. Ondanks het barre weer, was do zaal Woensdagavond goed bezet, overtuigd als men was, iets goeis te hooren. Het kan dan ook niet ontken J worden, dat er meester- ïyk gespeeld is geworden; telkens klonk een daverend applaus door de zaal. Zoowel den heer Van der Werf als mej. Busquet wens hen wy een voortdurend succes toe en wy spreken hierojj de hoop uit, dat bovengenoemde dame en heer het volgen Je Seizoen weder voor ons zullen willen optreden; want, te ontkennen valt het niet, wanneer men hen ééns gehoord hetft, wil men voor ae tweede mad niet wegbiy ven. Na afloop bleef men nog een poos gezellig byeen. Vit de „Staatscourant." Koninkl. besluiten. Bevorderd tot opziener 2do klasse bij de visscherij op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen J. Van der Slikke, thans opziener 3de klasse Eervol ontslagen sis tijdelijk hnlpstempelsnijder aan 's Rijks munt te Utrecht, wegens opheffing der betrekking, J. M. Faddegon. Benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogeobosch jhr. rar. A. F. O. Van Sasse van Ysselt, rechter aan do rochtbank aldaar. Herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger te Leiden mr. M. P. Sipkes. Benoemd tot burgemeester: van Roosendaal en Nispen, A. L. G. H. M. Coenen; van Kenkum, J. V. M. Van Toolon van der Koog; van Wagenin- gen, mr. H. F. Hesselink van Suchtelen; van Krimpen ad. Lek, J. G. Van Mierop, secretaris; van Haarlem, jhr. mr. J W. G. Boreel van Hoge- landen; van Middelburg, jhr. mr. L. Scborer; van Aalsmeer, J. G. Heydanus, secretaris; van St.- Geertruid, A. D. A. Quaedvlieg, secretaris; van Wijk bij Duurstede, M. A. Meyjes Benoemd tot vertegenwoordigers van de Regeo- ring op bet in Augustus 1899 in Baden Baden te houden internationaal veeartsenijkundig congres dr. W. P. Ruysch. adviseur voor de medische en veterinaire politie bij hot departement van binnen landscbe zaken, en dr. a. W. £L Wirtz. directeur van 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht. Koning-Willems-Huis te Alkmaar. By hot bestuur van „Alcmaria" kwam een krachtig blyk van belangst-lling in voor het behoud van dit geoenkwaardig monument uit odzo vaderlandsche geschiedenis. Iemand, die onbekend wenscht te blyven, heeft toe gezegd, van het vereischte bedrag van ƒ700, honderd gulden te zullen bydragen, mits ook de verder© f 600 worden byeengeoracht. Eventueel© toezegging van steun kan ge- schiedon by den 2den secretaris der Vereeni- ging, den heer G. Looman, aldaar. Gemengd Nieuws. Heden brachten wy een bezoek in het nieuwe gebouw hoek Donkersteeg en Haarlemmerstraat, waar geruimen tyd een hooge schutting stond, waardoor slechts het bovenste gedeelte van het gebouw zichtbaar was, doch welke nu verdwenen is. Thans ziet men er een flink gebouw voor zich, tot heden eenig in dtze gemeente om zyn bouwtrant: beneden en boven glas, beneden en boven ruim verlicht, de gebeele net beschilderde gevel bestaande uit glas, yzer en steen. Het geheel is een sieraad en aanwinst voor dit drukke gedeelte der Haarlemmerstraat. Van binnen is de inrichting ook geheel naar de eischon ingericht. In het benoden- magazyn zyn geëtaleerd kleederen alleen voor de afdeeliug mannen on in het bovenmagazyn (dat gebouwd is in den vorm van een balustrado, van waar men een gezicht heeft op het benedenmagazyn) uitsluitend voor jongens en kinderen. De geheele inrichting laat niets te wen- schen over; voor alles heeft de driectie gezorgd. Zoo zagen wy op elk kleedingstuk den prys duidelijk genoteerd, wat zeer gemakkelijk is, want men behoeft nu geen prys te vragen. De voorraad, welken wy zagen van kleederen beneden en boven, is enorm groot, zoodat daar zeker ieder zyn keuze zal vinden. Het is natuuriyk overbodig hier in alle bijzonderheden te treden, maar toch mag opgemerkt dat ook de hoog gelegen woning van den chef, naar het ons voorkwam, zeer geriefeiyk is ingericht; dat men uit een der dakramen een prachtig panorama over e n groot gedeelte dor stad heeft, met zelfs den toren van "Warmond in het verschiet, en dat de gasverlichting des avonds met de ruim honderd gloeikousjes schitterend zal zijn. De directie van dit Yolkskleedormagazyn, met een flinke portiek aan de Haarlemmer straat tusschen de vyf groote spiegelruiten (boven zyn er zes), heeft alle eer met deze onderneming. De architect, de heer Roem, en de aan nemer, de heer Harteveld, toonden het ver trouwen, hun geschonken, waaraig te zyn Wy wenschen ce directie van het Volks- kleedermagazyn veel succes met haar onder neming. Gisteravond te acht uren ont stond een begin van brand in den Stadhuis- toren alhier. Dit werd ontdekt door aen waker, die steeds na bet eindigen van den arbeid by de herstellingen aan den toren wordt achter gelaten, aie dan ook het smeulenoe onraiddel- lyk mot een extinct-ur wist te blussih n. Een schutter, aanzegging ge- kregen hebbende om hedenmiddag zyn wapens aan de schuttersboof wacht te halen, oneer- vond een ni t onaardige verrassing, toen by kwam. Na zyn naam op egev^n te hebben, verwyderde de geweermaker zich even en kwam terug met een politie agent, die den schutter arresteerde. De man ging dus ongewapend naar de provoost in stede van gewapend naar zyn woning. Hedenmorgen omstreeks zeven uren is een koe op hut Kort Rapenburg, welko ter markt wtrd g loid, dol geworden, waar door de gelei-'er het dier niet kon houden. Do koe nam de richting naar den Haagweg (gemeente Zoeterwou-J»), alwaar zy, na een honcenkar en etn vrouw omvergeworpen te hebben, in een doocloopend laantje liep. Nadat door een veertig man getracht was het woeste beest mot strikken te vangen of bet met and re koeien tot bedaren te brengen, hetgeen alles mislukte, verzocht de eigenaar van het beest aan den Rijksveldwachter d. Mt-y en, van den Haagweg, het beest dood t* schieten, hetgeen om halféón geschiedde. Genoemde veldwachter, 's morgens reeds om halfnegen met het geweer klaar staande, bad niet ae bevoegdheid het bdest eercer cojd te schieten, daar het oier op een particu lier laantje was gevlogen en de veldwachter nog geen toestemming van den eigenaar had. By den Raad der gemeente Aalsmeer is het volgende scbryven ing- komen, hetgeen voor kennisgeving is aangenomen: Ondergetekende, H. K., onderwyzer albier, wen.t zich tot u om u er zyn oank voor te betuigen, dat de jaarwedde, „verbonden aan de betrekking van onderwyzer aan de school in Wyk II" verhoogd is tot een bedrag van f 750, waardoor zyn opvolger einJelyk even veel salaris geniet voor de „avondschool" als voor de degs< hooi, een genot, waarin onder- geteekende coor ce langdurige beraadslagingen slechts twee maanden heeft kunnen deelen. Verder bedankt hy u ten zeerste voor het niet vtrleenen eener gratificatie voor het meerdere werk gedurende de vacature van hoofd der school. Bovendien brengt hy u zyn bartolfiken dank voor de ni9t- verleende gratificatie voor bet v rvullcn aer vacatures aan de o. 1. s. in "Wyk II, in de j^ren 1896 en 1897, terwyl oie wel verleend zyn aan het personeel van andere scholen, waar ln die jaren vacatures waren. Ond6r harteiyke dankbetuiging voor al die niet-genoten weldaden, waarooor de gemeente kas een niet onaardig douceurtje is bezorgd, blijft ondergeteekonde Uw zeer onderd. gehoorz. dr. (R. N.) "Woensdagmorgen te elf uren gingen zes bommen nit Scheveningen naar zee en werden wat later op ae kust door het geweldige weer overvallen; om vier uren nog wisten zy tot bun behoud veilig te IJmui- den binnen te loopen. De zee leverde ttgen twee uren Woensdagmiddag tijdens de storm vlagen en sneeuwbuien een praebtigen aan blik op; zoo ver het oog reikte was de zee met witschuimende golven overdekt; men was zeer ongerust voor het avonaty en voor oe drie bommen aan het strand, in de naby- heid van den muur, maar 't is zonder onge vallen afgeloopen. De garnalenbooten bracht men op den boulevard in veiligheid. (V.) Een jonge o, die uit balddadigheid gistermorgen een hoop sneeuw in een winkel huis in de Weststraat te Scheveningen wierp, ontving van de dochter des huizes een emmer heet water over het lyf. Met brandwonden overdekt aan rug en andero ledematen, is hem in de Ziekenverpleging in do Duinstraat de eerste hulp verstrekt, waarna hy naar zyn huis is gebracht. Geen vegetariër. Van twee vee- dryvers, die Donderdag te Delft twist kregen, beet de een den ander in. den neus tn wel zoo erg, dat spoedige geneeskun :igo hulp nood- zakeiyk was. Tegen den dader is proces verbaal opge maakt. Men 8chryft uit Haarlem aan de „N. R. C.": De colporteur, die zich uoemt Desmet de Nayer en die de Gebr. Nobels Usr voor ver schillende bedragen heeft opgelicht, heeft nu alles bekend. Hy is in verzekerde bewaring gehouden. Te Rotterdam en te 's-Gravenhage moet hy zich vroeger reeds aan dezelfde feiten hebben schuloig gemaakt.-' Laatst had de Vereeniging tot zedelyke ver betering van ontslagen gevangenen zich zyn lot aangetrokken en de afdeeling Haarlem had hem reisgeld verstrekt naar Tilburg, toen hy voorgaf by de heeren Nobels te zyn uit- gecolporteerd en dat hy nu to Tilburg terecht kon. Per raderbaar is te Amsterdam naar het militair hospitaal vervoerd een korporaal, De Boer geheeten, oie op de Nassau- kade met zyn meisje liep en door een jongen met een sneeuwbal tegen het hoofd werd gegooid. De bal raakte bet meisje tegen het hoofd en de korporaal, in drift ontstoken,

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2