gang van Noord wyk tö bevorderen sluit de voorzitter deze vrij goed bezochte vergadering. Noordwykcrhout. In de maand Februari \vord aan bet bulppostkantoor albier op de Rijkspostspaarbank ingelegd 602,83 in 26 inlagen. Terugbetaald werd 1989.54 in 9 keeren. In den Ruigenhoek waren gisteren eenige kinderen aan bet spelen. Een hunner sprong van een zandheuveltje boven op den rug van bet zoontje van G. Overlings met bet onge lukkig gevolg dat het een been brak. Gesteld een kruideniersbediende, het veld ruim vinuende, beeft de keus de bestelde oivers uit te voeren met een bit of met een volslagen roeinant,. is bet dan te verwonderen, dat bi) zijn lust tot geuren eens bot viert? Fiot nam uan ook den kortstaart, een sierlijk mané e paard, dat den geheelen winter nog niets bad uitgevoerd. Geduldig liet bet zich op de werf inspannen voor de geladen brik, maar bet voorwaarts gaan ging in zulke onheilspellende danspassen, dat Piet bet noo >fg oordeelde bardheid te gebruiken, waardoor in een ommezien de openbare weg was bereikt. N uw. lijks kreeg het beest bier de sierlijke uitstalling in de winkelkast van den patrooo, den heer Reyneveld, in het oog of een inner lijke drang scheen bet te oryven naar de heerlijke ilesschon odeur en andere snuiste ren, aldaar tentoongesteld, en z(jn draai nemende, stond bet in minder dan geen tijd met den kop door de verbrijzelde ruiten, onher stelbare verwoestingen aanrichtende onder de heerlijkheden, waarvan bot uit zijn manége- 4t)d ongetwijfeld meer dan vage herinneringen had overgehouden. En Piet geurdo nu wel, maar niet zooals hy zich voorgesteld bad. Haarlemmermeer. Uitslag der door het Gemeentebestuur albier op 28 Febraari ge houden aanbesteding van a. bet doen van herstellingen en onder houdswerken aan de scholen en onderwijzers- woningen in 4 perceelen. lste perceel: M. J Jagt 415, J. Sluis 445, 0. Onkenhout 480.50, K. J. Bakker 535. 2de perceel: M. J. Jagt 870, J. Sluis 395, K. J. Bakker 899. 3de perceel: N. Laan ƒ390, J. Sluis 416, h. Stans ƒ471.43. 4de perceel: J. Hulsbos Lzn. 310, N. Laan ƒ319, L. Stans 362.67, Gegund aan de laagste ioscbrijvers. b. Onderhoud van bet Raadhuis. (Geen in- «cbrijvers.) c. Verfwerk aan bet Raadhuis: S. Silver f 276 50, J. Van der Leek 220, D. Bakker 239. Gegund aan den laagsten inschrijver. Woubru£ge. Voor leden en bun dames en introducés der Sociëteit „Onderling Ge noegen" alhier, was bet Dinsdag een avond van ontspanning door het optreden van den boer George Van der "Werf, uit Leiden, en mejuffr. F. Busquefc uit Haarlem, wier voor drachten en scènes met genoegen werden aangeboord. De feestavond werd met een bal besloten. Zwnmmerdam. Gekozen is tot lid van den gemeenteraad alhier de heer K. Van Dam (lib.), met 85 stemmen, togen 84 op den heer C. Van Muiswinkel (a.-r.). Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd bij het departement van marine, tot 2den technisch ambtenaar bij het bureau „Gravure", de hoer D. H. Van Wijk Jr, thans geëmployeerde der typographische inrichting. Mr. J. A. Sillem, lid van Gcdepnteerdo Staten van Noord-Holland, horbenoemd tot Jid der com missie belast met het afcomen der diplomatieke examens. Benoemd tot notarissen: te Steenbergen, C. A. H. M. Van Baar, thans notaris te Bladel; to Vechel, B. E. J. Vaalman, candidaat te Gemert. Met ingang van 1 April 1899, benoemd tot direc teur van bet postkantoor to Zutfen, A. Muller, thans hoofdcommies der posterijen. Aan F. J. Van Pescb, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als bibliothecaris der Rijksland bouwschool te Wageningen. Voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Aug. 1899, tor ondersteuning in zijn studiën, vnn Rijks wege een benrs van f800 verleend aan A. G. Roos, student in de faculteit der letteren en wrjsbegeorte bij de Rijksuniversiteit te Groningen. Min. beschikkingen. Benoemd tot scheikundiee aan het Rijkslandbouwproefstationte Wageniog B dr. H. G. L. Van der Meulen; te Groningen, H. J. F. De Vries; te Goes, dr. T. S. Hofmante Hoorn, dr. D. Knuttel; te Maastricht, dr. H. L. Visser; tot schrijver aan het Rijksproefstation voor zaad- contrölo te Wageningen, mej. W. W. Struben, aldaar. Door den minister van koloniën is dr. D. A. Sloos gesteld ter beschikking van den Gouverneur- eneraal van Ncd.-lndië, om to worden benoemd tot leeraar bij het middelt), onderwijs daar te lande. Do minister van w., h. en n. heeft voor het jaar 1899 alsnog benoemd in de commissie voor do examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen, tot plaatsvervangende leden de heerenror. I. Da Costa, advocaat en procureur te Amsterdam; J. Van Scbeers, gep. kapitein-luitenant tor zee, te's-Gra- yenbage. Ontvang kantoren. De minister van financiën heeft de ontvang kantoren der directe belastingen to 's-Gravenhage geraogschikt in de eerste klasse cd den termijn voor mededinging naar het kantoor lste afdeeling opengesteld tot 15 April 1899. Gemengd Nieuws. Thans zjjn ran B. en Ws. goed gekeurd terugontvangen de vonnissen, ge wezen tegen schutterplichtigeD, waarby dezen ten gevolge van niet betaling van hun opge legde geldboeten tot provoost arrest zyr. ge- constrigneerd. Daar van de ruim 120 veroor deelden ongeveer 100 volstrekt onvermogend zyn tot betaling, zullen deze laatsten dienten gevolge provooststraf moeten ondergaan voor den tyd van hoogstens 14 dagen. LC.) De Haagscbe Omnibus-maat- schappy (directie Driessen) vervoorde gedurende de maand Fobruari 87,449 personen; de ont vangsten bedroegen ƒ8606.80; het aantal genomen abonnementen was 2205, De algemeene vergadering van de 's-Gravenhaagsche Coöp. Broodbak- kerü en Verbruiks-vereeniging „De Hoop" heeft de gelden toegestaan voor de stichting van eeno Melkinrichting. De rechtbank te Rotterdam heeft vrygesproken S. Do H., 53 jaar, klompen maker, J. De E, 41 jaar, timmerman, beiden te Waarder, en T. De H., 43 ja^r, boeren arbeider, te Lange Ruigeweide, allen beklaagd geweest van diefstal van eenige goederen by een plaats gehad hebbenden brand in laatst genoemde plaats, on B. De K., 19 jaar, zonder bero p, te Lang9 Ruigeweide, beklaagd geweest van overtreding der arbeidswet. Voor de Amsterdamscho rechtbank werd gisteren tegen Mart. Lanoenberg 2'/a jaar gevangenisstraf geëischt wegons oplich ting. De beklaagde had zyn tusschenkomst aangeboden tot het aangaan van een leening groot 1200, welk bedrag door een ingezetene in de courant was gevraagd. De beklaagde slaagde er in de som te leenen van de Haar lemsche Voorschotbank. Hy was echter met de afdracht van het geld aan zijn lastgever zeer laks. Op het laatst was er nog etn bedrag van ƒ200 te voldoen, waartoe hy door den lastgever op gt enerlei wyze te bewegen was. De beklaagde zeide candidaat notaris te zyn 83dert het jaar 18G6. De A m ster d am s c he Stu d on t e n- Roeivereoniging „Nereus" heeft, volgens de „N. S.", by de firma Deichmann en Ritchie, te Rotterdam, behalve een skif en twee twee- riemsgieken (een met en een zonder stuurman), ook een nieuwe acht besteld. De Centrale Raad van den Socia- listenbond is van plan een brochure uit te geven ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van „Recht voor Allen." Die brochure zal bevatten een reeks aanhalingen uit dat blad, die bewyzeu, boe Domela Nieuw^ nhuis in die jaren als een politieke tol gedraaid heeft. (A. ff.) Door een tiental gymnastiek- onderwyzers te Rotterdam is eene uitvoering georganiseerd van hunne leerlingen, dia Donderdagavond a. s. in den Grooten Schouw burg zal plaats hebben, ten voordoele der volkssanatoria voor borstlyders. Te Uitwellingerga (Wymbr.) is een huizinge, bewoond door de arbeiders W. B. en J. H., afgebrand. Van de inboedels werd weinig gered. Alles was verzekerd. Men schryft u i t B a a r n a a n h e t „Utr. Dbl." Weinig plaatsen zyn in de laatste jaren zoo sterk vooruit gegaan als Baarn. In een kleino 20 jaren is de bevolking verdrievoudigd en het bebouwde deel heeft daarmee geiyken tred g b ouden. Na de villaparken (Amalia- en PrinB-H^-ndrik-Park) begint zich ook thans het Wilbelmina-Park met buitenverulyven te vullen, terwyi ook op andere deelen telkens nieuwe villa's verrfizeD, die steeds spoe-ig koopers of huurders vinden. Evenwel aan aroeiderswoniBgen blyft gebrek bestaaD, zoo dat veel werklieden een huis boven hun draagkracht moeten huren. Daarom heeft zich thans een commissie gevormd, uitgaande van „Patrimonium", welke fondsen byeen zal bren gen om geschikte arbeiderswoningen te doen bouwen. Indertyd is gemeld, dat de zware monumentale toren te Zunderdorp (N.-H.) ver zakking toonde, ten gevolge der verlaging van het peil in Waterland. Ia den muur der kerk vertoonden zich ook bedenkelyke afwy- klngen. De kerkvoogden hebben nu h t bede huis losgemaakt van den toren, terwyl het gebouw verder wordt gerestaureerd. De toren verzakt nog iets, doch de helling neemt niet toe; rechtstandig gaat zy Iets naar beneden. Indertyd werd melding gemaakt van de poging tot moord, door den fabrieks arbeider Hintzbergen gepleegd op den heer J. B. Ledeboor, te Eascbedee. De man had zich aan den Hengelooschen weg in hinderlaag gelegd en loste vyf schoten op den heer L., die in een rytuig dien weg passeerde. Het openbaar ministerie by de rechtbank te Almeloo eischte gisteren tegen H. vyf jaar gevangenisstraf. Men schryft van Tessel, dat de bomschuit „Maria", van Scbeveningen, voor een paar weken gestrand op den Westwal, nu wordt afgegraven. De bemanning is daartoe versterkt met eenige uit Scheveningen overgekomen perso nen. Een aanbieding van de visscher3 te De- Cock8dorp, om dit werk voor ƒ500 te ver richten, werd van de hand gewezen. Maandagavond had te Sluis een ernstig ongeluk plaats. Door de tram, die te 7.43 van daar vertrekt, werd, even buiten de kom der gemeente, van een man een der voeten afgereden, met het gevolg, dat hy spoedig aan de gevolgen overleed. Zyn ïyk werd naar het gasthuis overgebracht. De man ventte langs de huizen en wa6 onge veer 60 jaar oud. Naar aanleiding van het bericht omtrent het verbranden van een kind te Gorkum, meldt men van daar, dat de naam der moeder is vrouw Snoek, wonende in do Keizerstraat. Verder heeft de moeder het kind niet verkoold gevonden, maar het is later aan de brandwonden gestorven. Een verhaal van een Indisch blad. De „J.-B." dlscht voor zyn lezers bet volgende op: Na afloop der inhuldigingsfeesten was heel do Nederlandsche pers er over uit, dat Koningin Wilbelmina het eeds formulier in de Nieuwe Kerk te Amsterdam zoo duideiyk en krachtig had uitgesproken. Van iemand, die het weten kan, vernamen wy, dat de vertooning behoorlyk ingestudeerd was onder leiding van den heer Louis Bouwmeester, die daarvoor gedecoreerd werd met de huisorde. Nadat W. A. Schmidt In zyn vader land, Duitschland, 3 maanden gevangenisstraf had ondergaan wegens valschheid in geschrifte, kwam hy in bet begin van December 1898 van Dusseldorp naar Holland om het hierop een andere manier te probeeren. Hy handilde in staalwaren en antiquiteiten, vreemde com binatie 1 Over Winterswyk en Zutfen reisde hy naar Amsterdam, waar hy met 1000 mark, die zyn eigendom waren, een koffiehuis wilde oprichten, daarby tevens zyn handel in staal waren aaobou endo. Toen had hy echter een onfortuinlyke ont moeting. Aan den Amstel wandelend, kwam hy een „onbekenda" tegen, die al zoo menig „onschuldig" Nederlander ia de gevangenis hoeft geholpen en het nu biykbaar eens met een andere nationaliteit wilde probeeren. Schmidt kocht van den man een gouden k tting, die by een bewoner van de Linden 6traat ontvreemd was. Zoo was hy er ingeloopen. Het bleek, dat 8., dia wel by den bestolene aan huis kwam, ook nog een doosje in zyn bezit had, waarin de kettiDg geborgen was. Toen hy gearresteerd werd, moffelde hy het doosje in zyn hoed weg, maar het ongeluk liet hem niet los en bit voorwerp werd by fouilleering in het hoofddeksel gevonden. Eigenaaraig was dat Schmict een paar dagen nadat hy den ketting gekocht had, het ge- stolene onttakeld weer verkocht voor oud goud. Hy kreeg er 16 voor. Gisteren werd door het O. M. by de recht bank te Amsterdam 1 jaar gevangenisstraf tegen bekl. geëischt. De adv.-generaal by het gerechtshof aldaar eischte gisteren bevestiging van het vonnis der rechtbank, waaroy W. Smit en H. Kors waren veroordeeld tot 2 maanden en 1 jaar gevangenisstraf, wegens mishandeling van een vrouw op 't Hekelveld en van een politie agent op den Zeedyk. Twee Weener effecten-make laars en bankiers zyn op de vlocht gegaan, na verduistering van deposito's tot een betrag van een kwart millioen floryo. Zy hadden tegen de bedoelingen van bun cliënten la baisse gespeculeerd. Doch het aanhoudend stygen van het specuLtiefonds berokkende hun zulke zware verliezen, dat zy niet in staat waren de deposito's terug te geven. Uit Heme, in Westfalen, wordt gemold, dat in de schacbt Mont-Cenis Zondag avond 22 mynwerkers min of meer gekwetst zyn by bet naar boven gaan in de lift doordat deze, toen zy boven kwam, met volle kracht tegen een katrol stootte. Nalatigheid van den machinist zou de oorzaak van bet onheil zyn. Uit Djeddah wordt gemeld, dat drie personen aan de pest zyn overleden. De inspecteur-generaal van den geneeskundigen raad te Konstantinopel is gisteren derwaarts vertrokken tot beraming van middelen om de gevreesde ziekte tegen te gaan. De „Times" verneemt uit Jamaica, dat volgens berichten uit Nicaragua aldaar volkomen regeeringloosheid heerscht. De koffie worat niet geoogst, want de plukkers zyn ingelyfd by de regeeringstroepen. De regeering heeft de stad Granada 200,000 dollars oorlogs schatting opgelegd, en Tiet uitvoerrecht op koffie verhoogd tot 4 dollars per quintaal. Zaterdagnacht te kwart voor drieën heeft er zooals reeds met een enkel woord werd medegedeeld io de tunnel van den Jungfrau-spoorweg (Zwitserland) een dynamietontploffing plaats gehad, waarby een tunnel-opzichter, een ploegbaas en vier werk lieden zyn gedood. Een dor ingenieurs telegrapbeerde het voorval als volgt aan „Der Bund": Ingenieur Lomsché en ik de hoofdingenieur Gobat was voor dringende zaken inZürich waren Zaterdag den geheelen dag by het werk in de tunnel. Den vorigen nacht hadden wy tot twee uren toe de lengte van de tunnel nagemeten, omdat we precies de plaats moesten bepalen, waar eon gang moest gemaakt worden uitkomende op het Rotbstock- pad, om het afgewerkte materiaal door weg te voeren. Zaterdagnacht werden wy door een bevigen slag gewokt, wel geiykende op de gewone nachtelijke ontploffingen, die dienen om de steenen te laten springen, maar veel sterker. Juist om dien tyd ver wachtten wij 15 a 16 knallen, aangevende, dat er weer met dynamiet rotsbrokken werden opgeruimd, maar het bleef by dien eenen slag; dadeiyk vermoedden wy een ongeluk, en wy snelden er heen. Een werkman holde ons te gemoet; boven in de tunnel was een groot onheil gebeurd. Wy wekten alle mannen op den gletscher; ik bleef met enkelen hunner achter om draag baren, verbandstoffen, enz. gereed te maken, en de anderen snelden naar de plaats van het ongeluk. Zy vonden er de zes lyken, vreeseiyk verminkt en verbrand. Daar er ter plaatse nog een aantal dynamietpatronen over den grond verspreid lagen, - werden de toe- gaogen van de tunnel dadelyk afgezet, om de Italiaan8cbe arbeiders, die toestroomden, tegen te houden. Eerst toen alle gevaar voor komen was en de lyken en losgerukte Hchaamsdeelen in dekens gewikkeld en op de draagbaren gelegd waren, worden de werk lieden toegelaten, om hun doode kameraden naar het ingenieurskantoor te brengen, waar zy werden gekist. De oorzaak van het ongeluk is moeiiyk met zekerheid te zeggen, daar alle getuigen van do ontploffing zyn omgekomen. Zeker is, dat de ontploffing ontstond by het laden van het eerste boorgat, want den met htt laden belasten ploegbaas is de houten laadstok door den hals heengeboord. De overledenen waren allen al zeer langen tyd in dienst van de Maatscbappy. Vier hunner waren getrouwd. De opzichter laat een vrouw met negen kinderen achter. BUITENLAND. Frankrijk. Naar de „Figaro" verzekert, is de Franscbe justitie overtuigd, dat zy een zeer belangrijke samenzwering tegen de Republiek heeft ont dekt. Het onderzoek der in beslag genomen papieren van Orleanistiscbe leiders schynt echter tot Diet veel byzonders te hebben ge leid. Zy bevatten in hoofdzaak aantekeningen over de organisatie van het toekomstig monar chaal regiem, lysten van toekomstige ambte naren, magistraten, enz.; verder eenige be langwekkende onthullingen over het Panama schandaal, portretten van den hertog en de hertogin van Orleans enz. Georges Grison deelt in de „Figaro" mede, dat er onder de in beslag genomen stukken ook zeer ernstige zyn. Een brief, zonder datum en zonder enveloppe, bevat de woorden: „Beproef dus of generaal X. wil optrekken; of hy onze gezichtspunten deelt. Zoo ja, antwoord my dadeiyk en ik zal u het ant woord zenden; dan zal alles goed gaanl De brief is geteekend M. De X. Het adrds van den brief ontbreekt. De „Figaro" noemt den naam van den briefechryver wel is waar niet, doch merkt op, dat de schryvers vandaag of morgen aan den rechter van instructie ophelderingen zullen te geven hebben. Volgens een andere bron moet men ook een lyst van generaals ontdekt hebben, waarop de omverwerpers gemeend hadden te kunnen rekenen. De zaak is in handen van den rechter van instructie Fabre, die Maandag in tegen woordigheid van den vertegenwoordiger van den hertog van Orleans te Parijs, den heer Buffet, diens papieren heelt nagezien en ge rangschikt. De heer Buffet is vry gerust over den uitslag van het onderzoek. Hy zeide tot een verslaggever van de Figaro: „Men ver zekert dat wy hebben saamgezworen tegen de veiligheid van den Staat Ik voor my wil wel. Maar laat men het ons bewyzen. Laat men ons voor esn Hooggerechtshof brengen, dan zullen wy zien." Volgens de „Temps," is de brief, welke by den secretaris van den hertog van Orleans in beslag is genomen, gericht aan vorst Fer dinand van Bulgarye. De brief is ongeopend aan de regeering ter hand gesteld, die voor de verzending zal zorg dragen. De hertog van Orleans, thans te Turyn, heeft ten sterkste geprotesteerd tegen de inbeslagneming van brieven, aan zyn adres gericht. De pretendent zal weldra naar Oostenryk vertrekken. Dan" zal by naar Lonoen gaan, maar hy denkt er niet te blyven. Déroulède is Maandag door den heer Pasquó in verhoor genomen. De „Petite République" publiceert een ge sprek met den senator Buffet, den vertegen woordiger van den hertog van Orleans, waarin deze het verlangen (uitdrukt, voor eenstaats- gerechtshof te worden gesteld, wanneer men meent, dat hy aan een samenzwering deelgeno men heeft. Het blad meent te weteD, dat in de in beslag genomen papieren de namen van de prefecten en dergeiyke beambten zyn genoemd, die na het gelukken van den staatsgreep onmiddeliyk in de plaats van de tegenwooroige functionarissen benoemd zouden worden. Vol gens de „Matin" zouden daarin zelfs de veld wachters zyn aangegeven. De staatsgreep zou plaats hebben zoodra een generaal, wiens naam niet wordt genoemd, minister van oorlog zou geworden zyn. Graaf De Cbambrun heeft, behalve eenige legaten, zyn geheele vermogen vermaakt aan het „Musée Socialtot een bedrag van 5 a 6 millioen franken, benevens het „Hötel do Bour bon Condé" en de villa „Saint Maurice," te Nizza. Prinses Dolgoronti heeft voor het eerste twee millioen geboden, terwyl de stad Nizza 800,000 franken voor het laatste heeft ge boden om het in een musenm te veranderen. Duitaohland. In de begrotingscommissie uit den Ryks- dag gaf staatssecretaris Von Bülow gisteren een 'overzicht van de gebeurtenissen op de Samoa-eilandon en voegde daarby: „Ik behoud my een oordeel voor, totdat de post met berichten zal zyn aangekomen. Ik hoop echter, dat do onlusten zullen zyn byga- legd op een wyze, overeenstemmend met de vriendschappelyke betrekkingen tusscben de drie mogendheden en met inachtneming van de Duitscbe rechten en belangen. „De behoefte aan een nieuwe regeling der verhoudingen op Samoa wordt algemeen erkend. Het kan niet ontkend worden, dat het drievoudig beschermheerschap niet heeft voldaan. „Duitschland zou in een z.g. zuivere schei ding toestemmen, mits ook Engeland en de Vereenigde Staten daaraan hun goedkeuring hechtten. Tot zoolang blijft het verdrag van 1889 onze grondslag en laten wy onze daarby gewaarborgde rechten niet verkorten, noch onze belangen schenden, terwyl wy tevens de rechten van anderen eerbiedigen." In dezelfde commissie zeide de beer Von Bülow, naar aanleiding der aanvallen op Duitscbers te Tientsin op 24 dezer, dat hy den gezant te Peking bevel zond, hy de ChiQeesche regeering de verklaring af ts leggen, dat wanneer dergelyko voorvallen niet streng gestraft werden of wannen: zy zich zouden herhalen, dat ernstige gevolgen voor baar zou hebben. De heer Von Bülow voegde hier aan toe dat het afsluiten van het verdrag mtt het spoorwegsyndicaat van Duitsch en Oost Azia- tische firma's voor donQspoorweg Kiantschau. Hoangho, aansluitende aan de ityn Tientsin. Tschingkian aanstaande was. Het syndicaat stelde reeds ingenieurs aan. De afgevaardigde Eugen Richter bracht ook de uitzetting van Nederlanders ter sprako. Hy had gemeend, dat deze hot land uit- gezot werden om te verhinderen dat zy door een verblyf van eenigen duur in Duitschland zich -aan hun dienstplicht in Nederland ont trokken. Maar nu was hem bet buitensporige geval medegedeeld van ©rn Nederlandschen houtgraveur, die in Nederland niet dienst plichtig en in Dnitschland getrouwd was, en dio nu op de hardste manier verbannen en, trots alle bemoeiingen, van zyn familie en beroep losgerukt en over de grens ge- bracht was. De staatssecretaris Von Bülow antwoordde: Ik ben wegens de verklaring, die de rijks kanselier onlangs in den Ryksdag afgelegd heeft, toen by een bespreking van de Deen- sche uitzettingen afwees, niet in staat, hier in die quaes tie te treden. De heer Richter: Het betreft hier toch een zaak, die met onze militaire wetten samen hangt. In alle geval zal het my wel veroor loofd zyn, den heer staatssecretaris van buiten- land8che zaken deze stukken in zyn hoe danigheid van Proisisch minister te over handigen. De staatssecretaris Von Bülow verklaarde zich daarop bereid, de stukken, die op het behandelde geval betrekking hebben, in ont vangst te nemen. In den verceren loop van de beraadslagingen der commissie vroeg de afg-vaarcigJe Eugen Richter ook nog hoe bet mtt te ontwapenings conferentie stond en of de stuk-k n desbetref fend niet openbaar gemaakt konden worden, De staatssecretaris Voa Bülcw antwoordde, dat de uitnoodigingen van de Nederlandsche en de Russische r geering gezamenlijk uit gaan, en dat de conferentie in Den Haag gehouden zou worden. De stukken kon de minister nog ni.t openbaar maken. Het program der Russische r-geering zou wel aan de conferentie ten grondslag liggen, maar de regeoringen hadden zich hun houoing nog ten volle voorbehouden. Belfflë. Ter viering van het derde eeuwfeest der ge boorte van Antoon Van Dyck zal te Antwerpen een groota internationale Tuin bouw-ten toon- stelling door de Koninklyke Maatschappy van Tuin- en Landbouw van Antwerpen gehouden worden van 9 tot 13 April e. k. in het feest paleis der Koninklyke Maatschappy van Dier kunde; onder voorzitterschap van baron Oaj de Zegwaart, Gouverneur der provincie Ant werpen. Het uitvosrige programma bevat 188 prijs vragen, waaronder 13 voor nieuwe planten, 15 voor orchideeën, 83 voor bloeiende planten en 66 voor bladplanten. Tot lid der jury is benoemd de heer C. A, A. Dudok de Wit, te Amsterdam. Koningin Victoria heeft beloofd de bests stukken van Van Dyck uit de ka6toelea van Windsor en Buckingham beschikbaar te xallen st-llen voor de te Antwerpen te houden ten toonstelling van werken van dien grooten meester. ItaliS. In de Italiaan sche Kamer vroeg de afge vaardigde Frascati do uitgifte van een Groen boek over Erythrea. De minister van buiten- landsche zaken, admiraal Canevaro, wees bit verzoek af, zeggende, dat sedert het sluiten van het vredesverdrag met den Negus en van de overeenkomst over de vryiating der gevan genen in Afrika geen voorvallen van beteokenis hadden plaats gegrepen. Er was alleen maar tus8chen Menelik en de Italiaansche regeering onderhandeld over de grensregeling en daar dez9 onderhandelingen nog niet waren afge- loopen, konden zy niet openbaar worden gemaakt. OatteiirijU-Honc.-Monarolilc. De Hoogaarsche dissidenten, die onder graaf Szilagyi nit de liberale parljl zjjn getreden, hebben beoloten zich weder by deze partij 'e voegen, nn baron Banffy voor de oppositie is geweken. De partij van Kossnth zal ook tegen graaf Koloman Szell oppositie en zoo noodig obstructie blijven voeren. Baron Banffy hesft het grootlcruis van St.-Stepben ontvangen, vergezeld van een eigenhandig schrijven van den keizer, waarin holde wordt gebracht aan den fiver en de trouw, waarmede Banffy bet koninkrijk heeft gediend, en dank betuigd voor de cisnsteD, door hem bewezen. Terzelfder tfid ontving dr. Von Lukacs, die minister van financiën in het nieuwe kabinet blfift, het grootkruis van de Leopoldsorde. Ook volgens den Weenschen correspondent van de „Standard" zal onder het ministerie- Koloman Szell de verhouding der partijen in Hongarije zoodanig zfin, dat er een oppositie zal gevormd worden sterk genoeg om obstructie- politiek te voereD, en dat iu de liberale rficn de heeren Apponyi en Horanszky de rol van het Trojaansche paard zullen spelen. De Fransche schrijver Leiseaux, die verleden jaar bet anti Oostenrfikacfie werk

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2