N°. 11967 Maandag; 27 Pebruari. A0. 1899 (gonrant wordt dagelijks, met uitsondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURRNT* Voor Lolden per 8 maanden. 1.10, Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommere 0.05. PRUS DER AnVKRTTcTMTlftrc» Van L-6 regels f 1.06. Iedere regej meer f 0.17- Groctere letters tiaar plaatsruimte Voor hel incasseerod bolton de stad wordt f 0.05 berekend Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Oflloiëelo Renuisjjovïngen. Borgetneeeter on Wethouders van Leiden Gezien het adroe van A. CRAM A, houdendo verzoek om vergnnning tot opriohting van een slachterij in bot perceel Groenostoog No. 68; Ooltt op do artt. 6 on 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met do bijladen op de Secretarie dezer gomeente tor visie gelegd ie; alsmede, dat op Vrij dag 10 Maart a. e.. 'e voormiddage te elf uren, op het B&adhuis, gelogenheid zal worden gegeven, om bezware j te^en dat verzoelc in te breBgen. Bargemeeeter en Wethouders voornoemd, LoideD, F. WAS, Burgemeonter. 31 Febr. 1899. VAN HEYSÏ, Secretarie. Leiden, 25 Februari. Door het bestuur tan het Studenten gezelschap „Sempre Crescendo" is een be drag van 160 aan den burgemeester dezer gemeente ter hand gesteld, als opbrengst van het gegeven Armonconcert. Het onoerwerp van do in het volgend jaar door het Leidsch Studentencorps te bouden maskerade is: „De intocht van Albrecht van Beieren." By koninkiyk besluit is benoemd tot directeur van het Rykstelegraafkantoor te Leiien, de heer A. H. Krieger, thans commits der tolegraphie van de 1ste klasse. De „St? -Ct." bevat de koninklijke goed keuring op de statuten van de „Vereniging voor Christelijk onderwijs aan on- en min vermogenden" te Leiden. De sergeant der mariniers Th. J. Cobus, beboerende en thans dienende by de 1ste afde ling van het corps mariniers, wordt den lsten Maart a. s. gedetacheerd bij de Kweek school voor Zeevaart alhier. De volgende verandering heeft met 8 April a. 8. in het personeel der Rijksvela- wacht plaats: verplaatst worden A. H. Van Koulen, brigadier-titulair, van Nieuwenboorn naar Lei ;en, en A. J. Kreulen, brigadier titu lair, van Leiden naar Nieuwenboorn. Niet mej. J. H. L. Meuning, maar Menning is geslaagd voor het examen ia de nuttige handw rken. Verder zijn nog in de nuttige handwerken geslaagd de dames J. Cramer, M. C. v. d. Lijke en 0. S. Fontein, allen van Leiden. Htt aantal schepelingen van Hr. M6. zeemacht en manschappen van het corps mariniers beneden den rang van officier, in dienst, gepensionneerd of ontslagen, aie ver sierd zijn met de Militaire Willemsorde 4de klasse, bedraagt th .ns 53, waarvan 2 nog in oienst, 32 gepensionneerd en 19 gepaspor- teerd zijn. Het aantal officieren en onderofficieren van Hr. Mr. zeemacht, ambtenaren bij het loods wezen en b\j 'e Rijks werven, in dienst of gepensionneerd, die opgenomen zijn als Broeder in do ordo van den Nederlar.dscben Leeuw, bedraagt thans 9, waarvan 2 nog in dienst, (by het looJswezen) en 7 gepensionneerd zijn. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsont werpen, betreffende: bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel, de heeren De WaalMalefijt, Van A8cli van Wfick (Ede), Harte van Teeklenburg, LL-ftinck en Van Gilse; tractaat van handel en vriendschap met Mexico; overeenkomst tot wijziging van het slotprotocol ten aanzien van art. 16 der Rijn vaartakte; dading met den heer M. P. Th. Prévinaire c. s. nopens den eigendom van duin onder Callantsoog; naturalisatie van M. Blu- menau c. a.; vaststelling van het slot der rekening van Suriname over 1898: de heeren C. Van Bylandt, Zijlma, F. Van Bylanat, Bouman en De Ram. Gisteren vergaderden nog drie afdeelingen Jvan de Tweede Kamer tot onderzoek van de daarvoor aangewezen wetsontwerpen, waar onder de Boterwet. Door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is, met vernietiging van de beslissing van den militieraad in het 3de district, waarbij Cornelia Van Vliet, uit Bodegraven, van den dienst werd vrijgesteld, die loteling alsnog voor den dienst aangewezen. Bij „Hst Ned. Tooneel" is op proof aan genomen mr. F. L. A. Roeloffs Valk, oud- rector van het Utrocbtsch Studenten-tooneel, die by de vertooning van „Oedipus" door de Utrechtsche studenten veel succes had. Ook >8 mej. Marie Van Dommelen aan de Kon. Vereeniging verbonden. Van H. M. de Koningin is voor de ver eeniging „Steun der Weduwen," pensioenfonds *oor Israêlietische godsdienstonderwijzers en ambtenaren in Nederland, by het bestuur ingekomen een gift groot 100. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën hebbeD, na overweging, dat ook in Duitschland en België maatregelen zyn genomen tot wering van de San-Josó- schiloluis, besloten, van de toepassing van het daartoe genomen besluit uit te zonderen do goederen, die rechtstreeks uit Duitschland of B:lgiö worden ingevoerd. (Sts.-Ct.) Drie vlagofficieren der Kon. Ned. zoo- macht zullen dit jaar hun 40-jarig jubiló als officier herdenken. Den 16den Sept. 1859 werden nl. de vice-admiraal F. K. Engelbrecht, airecteur en command, nt der marine te Wil lemsoord, de scbouten-by nacht F. J. Stok- buyzen, commandant der zeemacht in Oost- Indiê, en H. Quispel, oirecteur en commandant der marine to Hollevoetsluis, tot adelborst lste kl. benoemd. Volgens het „H. Dagblad" zal de luit.- kolonel J. Van Wyk binnenkort benoemd worden tot kolonel-commandant van het 5do reg. infanterie, ter vurvanging van don kolonel W. L. De Petit, die tot generaal-majoor be vorderd wordt. Den 4den Juli zal het 40 jaar geleden zyn, dat de luit.-generaal A. Kool, de generaal- majoor C. P. Van Pommeren, de generaal majoor J. G. F. Van Houtum en de generaal- majoor H. F. Schalken wtrden benoemd tot 2den luitenant. De luitenant tor zee 2do klasse H. W. Verkerk, dienende aan boor-J van hot pant 8erschip „Evertsen", wordt met 1 Maart a. s. op Don activiteit gesteld en vervangen door den luitonant ter zee 2de klasse by de Koninklyke Nederlandsche Marine reserve A. Kotting. Blykens by het Departement van Marine ontvangen berichten is hot instructi-schip „Nautilus", onder bevel van een kapitein- luit-nant ter zee A. Sëret, 23 dezer van Plymouth vertrokken, met bestemming naar Hellevoetsluis en 24 dezer St. Cut rine Point (eiland Wight) gepasseerd; en is de divisie, bestaande uit de pantsordekschepen „Holland" en „Friesland" en het pantserschip „Piet Hein", onder bevel van den kapitein ter zee J. J. De Bruyne, commandant van eerstge- noemden bodem, 24 dezer Tan Aden ver trokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-In diö. (Sts, Ct De buitengewone missie van H. M. ter begrafenis van presiJent Faure wordt heden avond te 'e-Gravenhage uit Parys terugver wacht. Naar wy vernemen, zegt het „H. Dag blad", zal het Congres voor de internationale ontwapening zeker in Den Haag worden ge houden. Omtrent het tydstip kan nog geen bepaalde mededeeling worden gedaan, daar dit nog van zeer voel omstandigheden afhangt en het waarschyniyk later dan Mei, misschien eerst in den nazomer, zal zyn. Het definitief pro gramma is nog niet opgemaakt De commissie voor het Herstellingsoord mocht zich deze week verblyden in de belang- ryke toezegging eener gift van 5000, haar door den beer P. W. J. te Amsterdam gedaan. By deze toezegging is de voorwaarde gesteld, dat de commissie binnen 3 maanden moet slugen in het byeenbrengen der nog ont brekende gelden, een bedrag van ongeveer 8000. Penningmeester is de heer Ph. v. d. Yos, lste Hugo De-Grootstraat 14, Amsterdam. De 11de Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes, georganiseerd door het Comité van Nederlandsche Bedevaarten, zal gehouden worden van 1 tot 9 Mei. Naar „Het Vad." vernam, heeft de heer Mengelberg, te Amsterdam, bedankt voor de hem aangeboden positie te Bayreuth. De heer Henri Dons is by de Koniokl. Fransche Opera in Den Haag op zeer gunstige voorwaarden geëngageerd. By was reeds in onderhandelingen met de opera-directies te Bordeaux en te Genève. Te Nantes, waar hy, zooals men weet, de lieveling van het publiek is, blyft hy tot 25 Maart en dan gaat hy voor twee maan den naar LimogeB, waar by zingt onder lei ding van De la Fuente. Gisteren heeft de adv.-gen. by den Hoogen Raad, mr. Van Manen, een operatie onder gaan, zyn toestand is vry zorglyk. (Fad.) Naar men aan „Het Vad." mededeelt, wordt Hr. Ms. schoener „Suriname" tegen 1 Mei a. 8. uit West-Indiö verwacht, zal te Hellevoetsluis binnenvallen en aldaar buiten dienst worden gesteld. Hr. Ms. „Atjeh" en „Tromp" zullen, uit Indiê komende, te Wil lemsoord buiten dienst worden gesteld. Hr. Ms. „Wilhelmina" en „Tromp" worden op 's Ryks werf te Willemsoord gereed gemaakt om tegen einde September a. s. aldaar in dienst te worden gesteld met bestemming naar Indiê. Hr. Ms. „Zeeland" wordt begin Augustus uit de West te Willemsoord terugverwacht en Hr. Ms. „Utrecht" zal half September te Amsterdam in dienst worden gesteld, terwyi het opnemingsvaartuig „Van Gogh" van uit Amsterdam begin April naar Indiê zal ver trekken Op 87-jarigen ouderdom is te Akkrum in de Friesche gemeente Utingoradeel over leden G. K. Mulder, oud-stryJer by den tien- daagschen velotocht en gerechtig i tot 't dragen van het Metalen Kruis. Thans zyn in die ge meente nog twee van deze veteranen in leven, n 1, S. Winkler, oud 89 jaar, te Oldeboorn, en H. Henstra, oud 90 jaar, to Terhorne. Het stoomschip „Bogor", van Rotterdam naar Java, arriveerde 24 Febr. te Southamp ton; de „Kaiser", ven Hamburg en Amsterdam naar Oost Alrika, arriveerde 23 Fenr. te Lissa bon; de „Burgemeester Den Tex", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 24 Febr. Kaap Carvoeiro; de „Cluden" (Holland Amerika lyn) van Amsterdam naar Nieuw York, passeerde 23 Febr. Lizard; de „Oranj -Nassau" arriveerde 25 Februari van Suriname te Am* sterdam. Bodegraven. Gistermorgen zond de land bouwer B. zyn knecht met paard en boeren wagen naar het dorp, om dit rytuig by den wagenmaker te laten repareeren. Het paard sloeg op hol, waardoor dé knecht van den wagen viel. Het paard rende voort het dorp in, de Kerkstraat door, met den slingerenden wagen achter zich, die nu geheel aan stukken hier en daar later gevonden werd. Tien minuten buiten het dorp werd het losse paard ge grepen. Hoe gevaariy-k het is kokend water in de nat yheid van kleine kinderen te plaatsen, werd hier gisteren weder on ervonden. Het tweejarig zoontje van den heer De M. zat by de tafel in zyn stoel. Het kind valt uit den stoel, grypt aan het tafelkleed en trekt daar door van de tafel een ketel met kokend wat r, dat by over zyn gezicht en armen kr eg. Hevige brandwonden maakten geneeskunaige hulp noodzakeiyk. In de gehouden vergadering van Inge landen van den gecombineer ;en Veenpoluer onder Zwammerdam en Reeuwyk wer en gekozen: tot voorzitter de heer W. Olieman, te Reeuwyk, en tot secretaris do heer J. A. Van Ghesel Grothe, te Bodegraven. De heer G. Roest, sinas anderhalve maand onderwyzer aan de openbare school A alhier, staat No. 1 op de voordracht voor onderwyzer aan een der openbare lagere scholen te Rotterdam. Vóór zyn a. s. vertrek naar Zuid-Afrika zal de heer R. Den Ouden, diro-tcur van de zangvereeniging „Maarten Luther'' alhier, voor de laatste maal de leiding op zich nemen van de openbare zanguitvoering, die den lsten Maart a. s. gegeven zal worden. De vereeniging betreurt het heengaan van een heer Den Ouuen, die belangeloos en tot aller geno-gen gcruimen tyd directeur is geweest van „Maarten Luther." De heer F. Verhoef, predikant by de Herv. kerk in Ned.-Inaiö, thans met verlof in Nederland, heeft in het lokaal „Oud- Bodegraven" alhier een voordracht gehouoen, die zeer in den sma3k van zyn hoorders viel. De spreker schetste op onderhoudende wyze het leven in Indiê en Indische toestanden. De heer D. Van Gruting, Ryksveearts te Leiderdorp, hield Donderdagavond alhier in een openbare vergadering van de Afdeeling „Bodegraven" van de Holl. Maatschappy van Landbouw een lezing. Spreker behandelde de tuberculose by het rundvee. Op het gevaarlyke en schadeiyke van deze ziekte by het vee wees spreker zyn hoorders, en hy gaf den veehouders in hun eigen belang den ernstigen raad vee, dat door deze ziekte is aangetast, van de hand te doen en waar zy zichzelven niet kunnen overtuigen, maar toch twyfelen aan de aanwezigheid van deze ziekte by hun vee, de hulp van een deskundige in te roepeD. Hillegom. Benoemd is tot onderwyzer aan de Cbr. school alhier do heer J. W. S. De Jong, te Elburg) Katwijk. In de afgeloopen week brachten 32 schuiten alhier hun vangst in afslag met een besomming van 38 tot 108. Schol bracht op 4.50 tot 8.25, scharren 1.75 tot f 3, garnalen 1.50 tot 3.25 per mand. Kabeljauw ƒ0.35 tot 1.20, tong/"0.25 tot 1.10 per stuk. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft in haar jongste vergaderlog tot voorzitter en plaatsvervangend voorzitter herbenoemd de heeren A. Van Rhyn en W. Taafc. Lissc. Het aantal ingekomen aangiften tot plaatsing op de kiezerslyst bedraagt 112, t.w.loonkiezers 69, inw. zoons 18, buur- kiez rs: één woning 25, tweo woningen 3, vaartuig 1, spaarbankkiezers 3 en examen kiezers 3. Leiderdorp. Door het bestuur van den Munnikkenpolder is de omslag voor bet jaar 1893 bepaald op ƒ2.25 per hectare. Noordw'ijkerhout. Het is zeer waarschyniyk, dat dit jaar alhier minstens twee bloembollen veilingen zullen plaats hebben, waarvan de eerste op 25 April a. 8. met don heer Frylinck, van Warmond, als notaris en de heeren H. Homan Zonen van Noordwyk, als directeuren. Oudshoorn. Maandag a. s., des avonds om halfacht, zal in het Nutsgebouw alhier voor de leden van den Nederl. Protestantenbond afd. Alfeo en Omstreken als spreker optreden de heer M. Van Kleeff, preuikant te Leiden. Oude-Wetoring. In het kerkgebouw der Herv. Gem., alhier, vierde de Cbr. Jongelings- Vereeniging „Soh Deo Gloria" haar jaarfeest. Het gebouw was vry goed gevuld. De eerw. heer Koopmans, van Rynzaterwoudo, daartoe uitgenoo igd, leidde de vergadering, die met gebed geopend en met dankzegging besloten werd. Voordrachten, zang en samenspraken wisselden elkander af. Opgemtrkt wtrden af gevaardigden van gelyke vereenigingen uit Aalsmeer, Abbenes, Lei erdorn, Ltiien en Koudekerk, en van Militaire Tehuizen. Hier voor, zoomede voor oe armen, werd gecollec teerd. Het samenzijn nuurde tot na midaer- nacbt. Ook voor den inwenoigen mensch was gezorgd. Roelof-Aren dsveen. De wielrydersvereeni- ging „Het Stalen Ros", nu reeds 29 loden tellende, vergaderde dez.-r dagen by den heer Wagonaar, wions lokaal voor vergaderingen der club zal worden gebezigd. Besloten isf voor uit te schryv«n club-tocht n zich te vereenigen bij den besr Marinkeile. Niet een commissie, doch 1 lid der Vereeniging, n.l. de heer W. Van der Zwet Pz., is aangewezen om driemalen 's jaars met den voorzitter en den secretaris de kas van den penning meester op te nemen. Tor-Aar. Het getal kinderen boven dezes en beneden de twaalf jaren, bedroeg op 1 Januari in deze gemeente 313, nl. 150 j. on 163 m. als: geboren in 1892 30 j. en 29 m., in 1891 27 j. en 28 m., in 1890 21 j. en 31 m., in 1889 21 j. en 26 m., in 1888 27 j. en 26 m., in 1887 27 j. en 23 m. Van dezen leeftyd werd de openbare school alhier bezocht door 54 j. en 55 m., totaal 109, en de R.-Katb. school.door 67 j. en 59 m. totaal 126, terwyl buiten de gemeenteschool gaan 18 j. en 22 m. Er bezoeken geen school 11 j. en 27 m., totaal 38, en wel geboren in 1892 8 j. en 9 m., in 1891 3 m., in 1890 2 m., 1889 2 m., in 1888 2 m., 1887 3 j. en 9 m. Op het verzoekschrift van N. Vuyk, broodbakker in deze gemeente, om vergunning tot plaatsing van ten tweeden oven in z(in bestaande bakkery, is door het dagelyksch bestuur gunstig beschikt. In deze gemeente heeft zich woder een geval van febris typhoïdea voorgedaan. Een 22- jarige dochter van den landbouwer Dudinkis daaraan ïydende. Het is ongeveer twee maan den geleden, dat een dergelyke ziekte zich ook alhier voordeed. De staat, vermeldende de kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaren, die zich op 1 Januari van het loopende jaar in de ge meente bevinden en niet voorkomen op de lysten der schoolgaande kinderen of van hen, die hui3onderwys genieten, ligt t°r secretarie der gemeente ter lezing. Den ouders of ver zorgers van de op dien staat voorkomende kinderen, wordt in herinnering gebracht, dat geen ondersteuning vanwege de gemeente is te verkrygen, geneeskundige hulp uitgezonderd, tenzy zy aantooneD, dat hun kinderen ten onrechte op dien staat zyn gebracht of het niet schoolgaan van dezen aan hen niet te wl'ten ie. Waddingsvoon. Alhier werd de eerste algemeene vergadering van het fanfarecorps „Concordia" gehouden onder presidium van den heer Regt. Deze opende de vergadering met een woord van erkentelykheid voor de allengs grooter wordende belangstelling in do werkzaamheden van het corps, die als bewys mocht gelden, dat de vereeniging op warme sympathie mocht rekenen. De ontvangsten bedroegen in het afgeloopen jaar 1014.45 en de uitgaven ƒ829.43, zoodat er een batig saldo was van 185.02. Ofschoon het regle ment spreekt van het uitloten van vier aan- aeelen, werd besloten thans dit aantal to. vyftien te verhoogen. Het aantal w rkm e leden bedraagt 24 en dat der donateurs 43. Als datum van uitvoering werd vastgesteld Woensdag 22 Maart a. s. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Alblas, Harriyzer, Hoogendoorn en Van der Geus. De leiding dor oefeningen blyft opgedragen aan den heer Regt. Met een hartelyk woorJ van dankzegging voor de werkzaamheden der vereeniging werd de vergad-riog om één uur's nachts gesloten Woubruggo. In een op Woensdag 1 Maa- a.s. in het Qeref. kerkgebouw te houden buiten gewone vergadering zal op uitnooduing var de Cbr. Jongdingsvereeniging „Timotheus" allisr, cien avond toor ds. J. J. Impeta, van Katwyk aan-Zes, eon lezing worden gehouden Spreker zal al3 onderwerp behandelen „Go- looven en Doc-n." Zoetcrwoudo. Door de veldwachters Van der Stel en Kooman, alhier, is tegen o n fabrikant alhier procesverbaal opgemaakt, wegens overtreJing der Arbeidswet, nl. het hebben van vrouwelyk personeel in zyn fabriek op verboden tyd. Toen hedenmorgen de knecht van den korenmolenaar J. v. d. Poel ce Nieuwe- Wegsurug af kwam ryden met een brik met koren, had hy het ongeluk, dat de achteras van zyn wagen brak, zoodat het achtorge- oeelte van de brik op den grond te re- ht kwam. Gelukkig bleef het paard terstond stil staan. Nadat men een anuere brik gehaaid had en het koren daarop weer geladen was, kon v. d. P. zyn reis verder vervolgen. Gisteren werd een pracht-exemplaar van een ysvogel gevangen, welk dier zoloen voor komt. Aan den milicien-soldaat L. v. Eyk, alhier, aan wien verlof was verleend tot 28 Februari a. s. is oeze verlofpas door den Luit.-Kolonel ver lengd met 4 maanden, en hem vergund tot 30 Juni 1899 in deze gemeente te blyven; voorzeker voor den betrokken milicien een niet te versmaden buitenkansje. Door uen heer inspecteur der directe be lastingen is de beslissing van den airecteur in geroepen 'betreffende oen verschil v,n ge voelen tusschen hem en höt College van Zetters in deze gemeente nopens bet aanwyzen van deskundigen voor de opnemingen van mobi lair in deze gemeente. Door den oirecteur is ingevolge art. 52 der wet op de pers. belasting goedgevonden te bepalen, dat voor deze gemeente voor de op nemingen van mobilair dienstjaar 1899 zullen worden aangewezen: de heeren D. C. Post en P. Van Dri9l Bzn., beiden wonende te Lei Jen. Door het College van Zetters was als deskunoige voorgeoragen de heer Th. G Salters, wonende alhier. Uit de „Staatscourant." Koninklijke besluiten. Benoemd tot opzichter der lste klasse voor het stoomwezen, de opzichter der '2de klasso W. J. Vcrmaase; lot dir. van het Rijkstelegraafkantoor to Nieuwediep, E. Van Briesten, thans in gelijke betrekking te Alkmaar. Eervol ontslag verleend: aan den met verlof in Europa aanwezigen l9ten luitenant der artillerie van het leger in Ned.Tndiö, F. W. De Tourton Bruyns, ter zake van lichaamsgebreken met toe kenning van pensioen. Vergunning verleend aan den Oost-Indiscbcn ambtenaar G. J P. Valotte, assistent-resident, van Buitenzorg (residentie Batavia), tot het aannemen van het ordeteeken van ridder der orde van het Legioen van Eer. Benoemd tot belastingontvangers to Avoreest P. A. Do Klerck, to Duiven (residentie Wcater- voort); te Leons, G. H. Voerman te Nieu\vcschan9 (station) te Delft (buitengemeenten), 11. Boyerman te Wijk bij Duurstede; te IJselmonde, J. 0.Roes' te Tholen; te Tegelen, D. H. Scheffer. surnumerair te 's-Hertogenbosch; te Duiven (resident 10 Wester voort), A. C. Bartjens, surnumerair te Arnhem. Op zijn verzoek mot 1 Juli eervol ontslagen P. Kreber te Utrecht als opzichter der reebts- gebouwen, gevangenissen en rijksopvoedingsge stichten. De gewone audiëntie van den minister van justitie op 1 Maart zal niet plaats hebben. Concert—Moj. llell'rich c. 8. Dat concerten, gegeven éoor vry wel onbe kende grootheden, vooral wanneer ze vallen in een op muzikaal gebied drukken tyd, go- wooniyk slecht bezocht worden, dat is niet meer dan natuurlijk. Maar al to dikwyis moet men dan nog achterna bekennen, dat de af wezigen schoon gelyk hebben gehad. Dit nu was gisteravond geenszins het geval. Weinigen, een dikko zeventig en boevoel genoociigden onder hen? hebben van do gelegenheid getruik gemaakt, maar ik ben er van overtuigd, dat die weinigon eon avonl van kunstgenot hebben gesmaakt. Van liet soort van concert boud ik niet, zooals ik trouwens vroeger al eens gezegd heb: zoo n lange serie kleine stukjes is my op den duur te eentonig. Al bevalt het soort my echt r niet, in zyn soort is dit concert wonderwel in myn smaak gevallen.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1