N°. 11917 "Vrijdag 30 December. A°. 1898 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Uit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 29 December^ LEIBSCH PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden per 8 maanden. Franco per post Afzonderlijke Nommers o f 1.10. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Oillciëelo Kennisg'ovliig'on. Inkomstenbelasting 1898. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering, dat mot 81 Dec. e. k. de zesde ter- myn vervalt Vin de Inkomstenbelasting, dienst 1S98, cn dat alzoo op don laten Jan. 1899 do gekeele aanslag moet zijn voldaan. Zfi noodigen mitsdien belaoghobbeaden nit, om, ter voorkomiDg van vervolginga. oaten, tot do betailng van hot voreohnldigdo ten kantoro van don Gemeente ontvanger over te gaaD. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Deo. 1898. VAN HEYST. Seoretaria. Burgemeester en Wethoudere van Leidon Gezien bet adres van !<«-£. NIEUWENHUIZEN, houdende verzoek om vergttpnieg tot nitbrejdiDg van de fabriek van verduurzaamde groenten aan den Morschwog, kadaster 8eotie L No. 676, door de plaateing en in-w« rking-etelling van een stoo ketel van 16 paardekracht, ter vervanging van den be- «taanden, en van een gasmotor van 6 paardekraoht. Geltt op de artt. 6 eu 7 der Hinderwet; Geven bfi deze kennis aan hot pnbliek, dat genoemd verzoek met de bfilagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ie; alsmede, dat op Woens dag 11 Jan. a. e.. 'e voormiddags te elf uren, op het JBaadhuie, golegenbeid zal worden gegeven, om bezwaren togen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Dcc. 1898. VAN HEYST, Secretaris. Gedurende de eerste helft der maand Dec. zjjn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke door onbekendheid der geadresseerden ni-t besteld konden worden: Mej. G. M. M. Bleeker (2 stuks), J. L. Stegeman, mej. Timmermans, wed. Danizet, mej. A. A.§tödler, Amsterdam; G. Luene, Boskoop; R, R. Bordles, Ddft; A Sondervan, 's Graven bage; A. H. SIrks, 'Hi^LSyediop; M. Foppe, Rotterdam; mej. S. Iliengs, Stiens. Briefkaarten: J. Ro^Jofs, 's Gr^vfnhatge; F. R ndoe, Haarlem; moj. A. E. Itjeshorst, Rotterdam. Brieven, verzonden gewoest naar het buit n- land: Scbaefer, Leipzig; A. y. d. Molen, Nord- walda. Naar aanleiding ran de invoering der nieuw modfcl-geweron bfi Hr. M3. zeemacht, is bepaald, dat de onderofficieren en mindere schepelingen, die gerechtigd zfin tot het dragen van het onderscheningsteeken als scherp schutter, verworven met bet oud-model-ge weer, zults tlfiven behouden tot 1 Januari 1899. Na dien tfii zal het komen te ver vallen, alsmede de daaraan verbon en toelage; doch zij, die reeds vóór dien tijd met het nieuwe geweer scherpschutter zjjn geworden, •tlfiven het onderscheidingsteeken, met de daaraan verbonden maandelfiksche toelage, behouden. Tevens is bfi koninklijk besluit bepaald, dat de nog i;i 's Rfiks zeedienst zfinde onder officieren, uitsluitend bestbmd voor deu binnen- landschen dienst, als zoodanig gehandhaafd blfiven; doch zfi, cie in het vaste corps onder officieren zfin opgenomen, genieten echter geen vast traktement. De heer R. Rappard, van LeideD, onder- wfizer aan de openb. lagere school te Zalk (Overijsel), staat No. 1 op de voordracht als onJerwfizer te Gouda. Te 's-Grav9nhage ia geslaagd voor de akte Fransch M. O. letter A de heer C. Zfider- veld, hoofdonderwijzer te Arnhem. -- Beroepen is bfi de Ned.-Herv. Gem. te Groot Ammers da. W. Zfilstra, te Wad dingsveen. Hare Majesteiten do Koningin en de Koniogin-Moeder hebben gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de uitvoering bfigewoond van Verdi's „Requiem" door de Haagsch9 Afdeeling der Maatschoppfi tot bevordering der Toonkunst. Hare Majesteit de Koningin was vergezeld H. Dr. secretaris, jhr. Van der Staal, den kamerheer Huyssen van Kattendfike en den ordonDance-officier Graaf Du Monceau; H. M. de Koningin-Moeder door den ioten- dant van Haar Huis, jhr. De Ranitz. HEL MM. werden ontvangen door mr. H. Graaf Van Hogendorp, voorzitter, en jhr. mr. C. H. Beelaerts van Blokland, secretaris der Afdeeling, en woonden tot de pauze de uit voering bü, door het publiek bfi het komen en gaan op de gebruikelijke wfize begroet. De „Sts. Ct." van heden bevat de wet van 6 Dec. 1898, tot goedkeuring der toe stemming tot wfiziging van het Wetboek van Koophandel voor do Gemengde Rechtspraak in Egypte en voorbehoud der bevoegdheid om soortgelijke verdragen te sluiten. Wfi ontvingen van den heer A. N. Gover8, in Den Haag, een scheurkalender van den H. Antonius van Padua, met een schoon schild met sierlfike afbeeldingen. De inhoud beantwoordt aan de verwachting, door het schild gegeven. Een schat van wfisheid, menige aardigheid en tal van raadsels vindt men in dezen kalender, waarop, niettegen staande zfin goedkoopheid, nog een prfis (een beeld van den H. Antonius) kan vallen. Eveneens heeft de Nederlandsche Brand- Assurantio-Maatschappfi „De Salamander" te Amsterdam (verzekering tegen brand en inbraak) een wandkalendor uitgegeven, waar van het aardige schild gezichten uit de hoofd stad te aanschouwen geeft op den Dam, de Munt, den Groenburgwal en het Rfiks-Museum. H. M. de Koningin heeft de herinnerings- medaille aan de inhuldigingsfeesten doen uit reiken aan den heer P. Sterk, stationschef der Staatsspoorwegmaat8chappfi te 's Gra- venhage, alsmede aan den heer J. C. Arnoldy, stationschef der H. 1J.-S.-M. aldaar. Ook aan de leden van het Dagelfiksch Bestuur van den A. N. W. B., zoomede aan den heer J. A. H. De Yoort, als secretaris van het Uitvoerend Comité voor het Bloamen- corso, is de medaille van H. M. de Koningin geworden, als herinnering aan de inhuldigings feesten. Do commissie der historisch geneeskundige tentoonstelling, te Arnhem te houden, bericht, dat er groote kans bestaat, dat door gebrek aan voldoenden financiëelen steun de tentoon stelling niet tot stand zal kunnen komen. Met het oog op de te huren localiteiten eu de vele reeds aangevangen werkzaamheden moet 1 Januari a. s. beslist worcen, of de plannen al dan niet uitgevoerd kunnen woroen. De beslissing hangt alleen daarvan af, of de finan- ciëele steun in passende Verhouding komt tot de sympathie, die het plan overigens allerwegen oodervindt. (T. v. O.) De luitenants ter zee 2 Je klasse J. S. A. Kroon en C. Aronstein, uitOost-Indië in Neder land teruggekeerd, zfin op non-activiteit gest-ld. De buitengewone adelborst bfi de Koninklfike Nederlandsche Marine-reserve R. H. Brouwer wordt met 3 Januari a.s. geplaatst aan boord Hr. Ms. instructieschip „Gier." Sts.-Ct Door het NeJ.-Herv. kerkbestuur te Nieuw Loosdrecht worden pogingen aangewend ter restauratie der prachtige dorpskerk vereeuwigd door liet penseel van Bosioom. Dat deze pogingen zullen slageD, mag wel worden aangenomen, daar de vfif eerste in- teekenaren een bedrag van 1350 op delfist plaatsten. In dit jaar zal te Arnhem een algemeene vergadering van de Nederlandsche Wereld- taal-Vereeniging worden gehouden. Deze ver gadering valt samen met het 20-jarig bestaan van het Volapük, en in verband daarmee wenscht de afdeeling Arnhem een tentoon stelling te houden van allerlei zaken, die op Yolapük betrekking hebben, zfi zal minstens een week duren. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex" vertrok 28 Doc. van Batavia naar Amsterdam; de „Spaarndam" arriveerde 27 Dec. v^n Rotter dam te Kieuw-York; de „Bundesruth" arri veerde 27 Dec. van Hamburg en Antwerpen te Delagoabaai. Haarlemmermeer. De uitslag der door het gemeenteoestuur alhier gehouden aanbesteoing is als volgt: lo. Schoolbehoeften voor elf scholen voor 1899: W. C. M-Hink, te*Zutfen, 1583.99, T. J. H. Eggenstein, te Katwfik-aan-Zee, ƒ1714.65. 2o. Het benoodigde voor het onderwfia in de nuttige handwerken voor meisjes: W. C. Meilink, te Zutfen, 224.05. Woubrugge. De schouw over de schoor- steenen, stookplaatsen en rookgeleidingen zal door de hoofd- en brandmeesters, krachtens gemeentelfiko verordening, worden gehouden op Maandag 9 Januari e.k. E2SBITË KAMER. Benoemd zfin door de afdeelingen tot haar voorzitters de heeren: Fransen v. d. Putte, Geert89ma, Prins, Pfinacker Hordfik en Vening Mei esz; en tot ondervoorzitters de h9eren: Roëll, Viruly, Godin de Beaufort, Nobbens Sterling en Rahusen. Goedgekeurd werden eenige wetsontwerpen: o. a. betreffende de 13 ton aan oorlogscredieten en suppletoir© vesting- en oorlogsbogrootingen dienst 1898. Aangevangen is daarna het algemeen debat over de Indische Begrooting, voor 1899. De heer Van Alphenhulde brengende aan de thans onder generaal Van Heutsz gevolgde tactiek in Atjeh, waardoor wfi in weinig maan den verder zfin gekomen dan vroeger iu jaren, raadde aan voort te gaan op dien weg. Hfi waarschuwde tegen ontfidig terugtrekken, waardoor onze positie zeer zou verzwakken. Voorts gaf hfi verschillende wenken voor de verdediging van Indië, o. a. ten aanzi n van Soerabaia en Tandjong Priok; bfi bLef aan dringen op vervanging van wachtschepen door kazernes en stemde in met de reorganisatie van de bemanning van de schepen in Indië. De heer Fransen van de Putte wenschte tot verbetering van den financiëelen toestand, dat voortaan de Indische begrooting in den Raad van Indië worde behandeld in tegenwoordig heid en onder voorlichting van de directeuren van de departementen van algemeen bestuur. De heer Schimmclpenninck v. d. Oye noemde den financiëelen toestand zorgwekkend en meende, dat op de traktementen en de pen sioenen wel wat bezuinigd kon worden. Zich verheugende, dat wfi in Atjeh in Van Heutsz, behalve een flink bevelhebber, steeds een kundig staatsman hebben, waarschuwt bfi ook tegen te spoe.ige inkrimping van onze troe penmacht. Hfi beveelt den Minister ten zeerste de zen ding aan en naar aanleiding van de moeilijk heden, die zich hebben voorgedaan bfi het repa- triëeren van de Javanen van de vrouwenaroeid- tentoonstelling, verzoekt spreker den Minister zooveel hem mogelijk is het tentoonstellen van menschen waarin z. i. iets vernederends is tegen te gaan. De heer Mellvill van Lynden keurde ten zeerste af de medewerking der Regeering aan de heidensche offerfeesten. De Minister van Koloniën beaamt, dat het succes in Atjeh verkregen, ons niet mag doen inslapen, 't Streven is nu door flinke uitbrei ding van de marechaussee te komen tot een belangrijke troepenverrainderiog. De Minister merkt op, dat de waarde echter onzer troepen zeer is gestegen. Waar vroeger een compagnie DOOdJg Was, 18 tÜSmS een SöcUo voldoend©, Het krachtig optreden van don laatsten tfid heeft getoond, dat 't niet onze matériëele krachten te boven ging. Ter beantwoording van de verschillende opmerkingen verklaart de Minister o. a., dat de financiën thans wel toelaten het maken van verdedigingswerken te Soerabaia, maar niet te Tandjong Priok. In principe is de Minister het eens met den heer Fransen v. d. Putte over de wfize van voorbereiding van de Ind. Begrooting, maar reeds vro ger is dat denkbeeld op bezwaren afgestuit. Echter zal door den nieuwen vice president van den Raad van Indië een betere wfize van voor bereiding worden overwogen om de verant woordelijkheid meer van hier naar Inaië over te brengen. De Minister acht den financiëelen toestand zorgeischend, maar waarschuwt tegen een overdreven voorstelling, er op wfizende, dat de uitgaven voor Atjeh gaandeweg zullen verminderen en van in- en uitvoerrechten, enz. meerdere inkomsten te verwachten zfin. De zending blfift de Minister ais geen regeeringszaak beschouwen. In het vervolg zal niet meer van offerfeesten, maar van volksfeesten gesproken worden, omdat ze evengoed een wereldsch karakter dragen. Met den gouverneur-generaal zal overlegd worden den Javanen, die naar Europa gezonden worden, meer waarborgen te verzekeren voor hun terugkeer. De vrfigekomen kazernes kunnen de wacht schepen vervangen. Met den heer Franson v. d. Putte erkent de Minisfc r, dat wfi de gouvernements koffie cultuur Diet kunnen missen. Door uitbreiding der cultuur de begrooting daarvan nog meer afhankelijk te maken, ware echter onvoor zichtig. De heer Pijnacker Hordijk neemt akte van 's Ministers verklaringen, dat hfi ook waarde hecht aan het behoud van de gouvernements koffiecultuur. Eindverslagen zfin uitgebracht omtrent 22 wetontwerpen van kleiuen omvaDg. keifik geraamd op ƒ5,841,167, werd vermin derd door de Regeering per salJo met 28,761 en tfidens de beraadslagiog in de Tweede Kamer met f 5100, totaal met ƒ33,861, en alzoo vastgesteld op 5,807,306. Hoofdstuk V (dep. v. Binnenl. Zaken) werd oorspronkelijk geraamd op ƒ15,067,028.41, door de Regeering verhoogd per saldo met ƒ30,809.25 en tfidens de beraadslaging in de Tweede Kamer verminderd met 15,100, alzoo totaal verhoogd met 15,709.25 en mitsdien vastgesteld op 15,082,737.66. Hoofdstuk VI (dep. v. Marine)oorspronke lijk geraamd op ƒ15,890,424.12'/», door da Regeering verhoogd per saldo met 33,634; door de Tweede Kamer verminderd met 13,334; alzoo totaal verhoogd met ƒ20,300 en vastgesteld op 15,910,721.127»- Hoofdstuk VIE A (Nationale Schuld), ge raamd op ƒ37,830,204.96; door de Regeering verhoogd met 43,200 en mitsdien vastgesteld op ƒ37,873,404.96. Hoofdstuk VIIB (dep. v. Financiën) geraamd op 25,081,465.08l/2; door de Regeering ver minderd per aaldo met 134,000 en mitsdien vastgesteld op ƒ24,947,465.0872- Hoo'dstuk VIII (dep. van Oorlog), geraamd op ƒ22,585,901, verminderJ door de Regee ring per saldo met ƒ154,941.84 en cloor do Tweede Kamer met ƒ500,500; alzoo totaal verminderd mot ƒ655,441.84 en vastgesteld op ƒ21,930,459.16. Hoofdstuk IX (dep. v. Waterstaat, Handel en Nfiverheid), geraamd op 26 633,231.06; door de Tweede Kamer verminderd met ƒ97,700 en dus vastgesteld op 26,535,531.06. Hoofdstuk X (dep. van Koloniën), geraamd op 1,300,696; verminderd door de Regeering per saldo met 16,830.847a on door de Tweede Kamer met 10,100, alzoo totaal verminderd met ƒ26,930.847» en vastgesteld op ƒ1,273,765.157,. Hoofdstuk XI (Onvoorziene uitgraven), ge raamd en vastgesteld op 50,000. De geheele raming bedroeg bfi de indiening der begrooting 152,613,958 64. Zfi werd verminderd gedurende de schrifte lijke gedachtenwisseling door do Regeering per saldo met 226,890.437» on daarna ge durende de beraadslaging in de Tweede Kamer met 642.434, alzoo totaal verminderd met ƒ869,324.437», zoodat de begrooting is toe gestaan tot een bedrag van 151,744,634.207»- De raming der mi Jdelen bedraagt 140,796,900. De begrooting der uitgaven overtreft derhalve de raming der mi jdelen met 10,947,734.207»- Staatsbegrooting voor 1899. Uit een voor de leden der Eerste Kamer gedrukt overzicht van de in de wetsontwerpen tot vaststelling der Staatsbegrooting voor 1899 gebrachte wijzigingen blfikt het volgende: Hoofdstuk I (Huis der Koningin) werd ge- raamd en vastgesteld op 800,000. Hoofdstuk II (Do Hooge Colleges van Staat en het Kabinet der Koningin), oorspronkelijk geraamd op 684,707, werd tfidens de beraad slaging in de Tweede Kamer verminderd met ƒ600 en mitsdien vastgesteld op ƒ684.107. Hoofdstuk III (dep. v. Buitenlandsche Zaken) werd geraamd en vastgesteld op ƒ849.134. Hoofdstuk IV (dep. van Justitie), oorspron- Wedstrijd Yoor melk- en zuivclboeren. Het hoofdbestuur d9r Hollandsche Maat schappij van Landbouw vestigt de aandacht van veehouders in Noord- en Zuid-Holland op het groote belang van een nauwkeurige aanteekoning van de boeveelheid melk en zuivel, door hun verschillende melkkoeien jaarlfiks opgoc racht, ten einde goede gegevens te verzamelen met betrekking tot melk- en zuivelopbrengst in verband met verderen aan- fok van melkvee. Het hoofdbestuur, ofschoon overtuigd, dat het nut van dezen maatregel spoedig door de veehouders zelf zal worden waargenomen, wenscht echter het controleeren der jaarlfiksche opbrengsten van de verschillende melkdieren te bavor leren door, voor de leden der Maat schappij, een aantal prfizan in geld uit te loven. De voorwaarden voor mededinging in deze wedstrijden zfin de volgende: De deelnemers geven vóór 31 Maart -1899 aan den secretaris der Maatschappij, den heer S. C. Korteweg, te 's-Gravenhage, kennis, in welken der wedstrijden zfi mededingers zfin. De zuivelconsulenten in Noord- en Zuid-Hol land zfin gemachtigd zich bfi de deelnemers te overtuigen of de proefmelkingen en melk- onderzoekingen op vertouwbare wfize plaats hebben. Zfi verstrekken desverlangd alle □oodige inlichtingen. Het hoofdbestuur behoudt zich het recht voor, de uitgeloofde prfizen niet toe te kennen, wanneer onverhoopt de ingezonden staten on voldoende worden geacht. Bfi de booordeeling zal niet worden gelet op grootte van melk opbrengst of hoeveelheid zuivel, doch in hoofd zaak op nauwgezette uitvoering van te dezer zaken gegeven aanwijzingen in de door het hoofdbestuur in de afdeelingen verspreide „Ban leiding tot het aanleggen en bfibouden van melkstaten", bewerkt door de heeren Bos en Keestra. Gemengd Nieuws. Door het Openbaar Ministerie bfi het kantongerecht te 's-Gravenbage werd heden, onder opmerking, dat geldboete weinig uitwerking scheen te hebben, drie weken hechtenis gevorderd tegen een persoon, die margarine had afgeleverd in plaats van room boter aan een bewoner van Rfiswfik, oie natuur; boter besteld had naar aanleiding eener adver teotie van oen zg. „Coöperitieve Roomboter- inrichting en Boerenbond Do Eendracht". Een hoogst brutale aanranding heeft Zateroagnacht te Amsterdam pUatf gehad, waarvan het „N. v. d. D." de volgend' bijzonderheden v.rtelt: Do heer J. H. Adaicks, stadshorlogemaker, wonende in de Monnikenstraat, keerJo t« ongeveer 1 uur terug van een bezoek, da> hfi oien avond aan een vriend gebracht had. Hfi was reecis zfin woning binnengegaan cn zou de deur weder sluiten, toen twee ker Is er luide tegen aan bonsden, de deur open duwden, naar binnen kwamen en haar achter zich sloten. Zfi grepen den ouden heer aan de heer Adcicks is een bfizonder krasse t- fin? tachtigjarige wierpen hem <in zfin eigoc gangl) achterover met het hoofd op den mar meron vloer, jsloogen hem op onmenschelfike wfize in het gelaat, bielden zfin banden vast en zochten tegelfikertfid in zfin kleederen naa» zfin beurs en horloge. De heer .A. verweerde zich in zfin vrtf hulpeloozen toestand wat hfi kon, doch koa omdat de onverlaten hom op den mond beukten, niet roepen.'Toch kwam, door het ongewone leven opmerkzaam geworden, zfin zoon, die boven zat te Lzen, naar beneden, en daarop kozen de kerels het hazenpad. Alles was zóó snel in zfin werk gegaan, dat zfi den aangevallene niets hadden kunnen ontnemen; hfi miste later alleen zfin rottiDg, dis hem bfi de worsteling ODtvallen was. De oude heer was echter zóó toegetakel J, dat het noodig bleek hem in het gasthuis te doon verbinden. Hfi loopt thans nog met e;n ver band over het rechteroog, terwfil hem ook het linker geheel bont en blauw is geslagen. Van bet gruwelijke feit i3 aan de politie mededeelingr gedaan. De heer Ad icks verklaarde, dat hfi in de geheel verlaten Btraat de kerels Diet opgemerkt haa; hfi, die nog volkomen in het bezit van zfin gehoor is, had ze ook niet hooren aan komen, zoo at bfi vermoedt, dat ze ergens verscholen waren en opzettelijk op weinig geraasmakend schoeisel gtloopen hebben. De unifotmen, bfi gelegenheid der inhuldiging van Hare Majesteit de Koningin door de Herauton van Wapenen en hun trom petters gedragen en vervaardig! naar ge gevens, o. a. verstrekt door het lid van den Hoogen Raai van Adel, A. C. baron Snouckaert van Schauburg, benevens de teokening n v. n den heer Grolman, te Utrecht, zfin in bruik leen afgestaan aan het Koninklijk Staldeparte ment. Zfi zfin er geplaatst in het „Historisch Museum", hetwelk sinds eenigen tfid door de zorgen van den heer W. Van Exter, reken- plichtig secretaris van dat Departement, ge vormd wordt. Behalve de bovenbedoelde uniformen treft men in dat „Historisch Museum" tal van voorwerpen aan, die vroeger bfi dergtlfike plechtige gelegenheden door Herauten van Waponen en hun wapendragers zfin gebruikt geworden, wapenrokken en wapenborden, die dienst hebben gedaan bfi do plechtige ter aardebestelling van wfilen Z. M. Koning Willem III, van HDz. Moeder Koningin Anna Paulowoa, geboren Grootvorstin van Rusland (17 Maart 1865) en van HD2. Grootmoeder Koningin Wilhelmina, geboren Prinses van Pruisen (26 October 1837), harnachementen der door die Herauten gebruikte paarden, door hon gedragon scbepters, degens, epau letten en tal van andere voorwerpen. Over het algemeen zfin zfi afkomstig van den Boogen Raad van Adel en vormen te zamon een belangrijke bfidrage voor het Museum, waar zooveel mogelfik alles wordt bfieengebracht, wat geacht ban worden van belang te zfin voor de geschied* nb van het Koninklfike Staldepartement. (D.) Men meldt uit Harlingen aan de „N. R. C.": Het volk van het gestrande koopvaardij schip „Eva", geladen met hout, is 24 dezer hier te lande aangekomen. De schipbreuke-j lingen roemen zeer de goede zorgen der Nederlandsche consuls te Riga en te Lübeck. 1 De llefderfike behandeling, van deze tuiten-j landera ondervonden, wenschen zfi vermeld, te zien, oplat deze de noodige waardeering ten deel valle. De kapitein is to Libau gebleven, om te zorgen voor de belangen der reekers en der assurantie, voor zoover noo ig. H^t wrak is 17 dezer 4 tnfil ten noorden van Libau a n- gekomen. Toen het volk de „Eva" verliet, was alles vernield en ontzet; de lading stak dwars door de schotten heen en alles was kort eD klein geslagen.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1