THUERÈ's THEE Afslag Roomboter. KOUSEN iJ. L. C. C. BENDER. Versclie Zeeuwsclie Oesters en Mosselen. A. MOL, Quaker Oafs BRANDSIHA, NIEUWSTE MODE f &ERNER Co., Aalmarkt 26, Leiden. Religieuze Beelden, enz. EAU DE COLOGNE. Petroleuinkacliels. Brandassorantie. 1 J. I. POLLMMN, IEDEREN DAG VERKRIJGBAAR: Café-Restaurant „Den Burcht", Leiden. Bewaarkluis voor Waarden. Verkrijgbaar in alle buurten der stad Souchon a f 1.30 per '|2 K.G. fEIVTjSIOWr verkrijgbaar bij J. P. FONTEIN, Haven 34. 8o83 2o C. ROÖDENBURG Jzn„ Haarlemmerstraat» Eerste Nederlandsche Messenfabriek. F. F. W. HEINTZ, Broodfabriek „CERES". Religieuze Beelden in alle voorstellingen en grootten. Kruisen, Staande en Hangende, in alle prijzen. Stolpen voor alle Beelden en Ernisen voorhanden. Prijzen beneden alle concurrentie. VRAAGT De Zuid-Hoilandscho Roomboter- en Kaasinrichting, Lange Diefsteeg No. 18. J. VAN HEES. Groote Ronde en Kleine Ronde BESCHUIT. DONKERSTEEG 3. KROCRER, te Zeulenroda. Solide, reukvrij, zonder gevaar. X.EIBIN en AKSTERDAK. eerste soort i o,4o. Ook per baal zeer goedkoop verkrijgbaar. Het een dag Yooroit te bestellen beveelt zichzelf aan. Evenals Rijst, Brood en Aardappelen verveelt de smaak van J^wa- lier Oats nooit. Het geeft gezonden nieuwe krachten, maakt zwakken sterk en is een zacht, welkom, licht- verteerbaar voedsel voor maaglijders. Kinderen hunkeren er naar. Kent gij het? Indien niet, vraagt dan uw Kruidenier of Grutter U een pondspak van 22 Cents te zenden. Recepten op ieder pak. AMSTERDAM, In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op Feuilleton. Arm en rijk verbonden. gevraagd door een Onderwijzer, omtrek Doesastraat. Brieven met opgaaf van conditiën onder letter C by den Boekhandelaar J. W. WIERBA, Breestraat 52. 8719 6 Dames, die sich volgens de meton niet vertalmen stalen va® onze Vo#rjaar«-Nouveauté« aao te vrage®. Specialiteit: Nieuwste Zijden Stoffen, Zijden Foulard, Schotsch en Geruit voor Japonnen en Blouses, van af 60 Cts. per Meter. Wy zenden de verlangde Zyden Stoffen franco en vry van invoerrechten in huis tot iedere gewenschte hoeveelheid. SCHEIWZER Co, LUZERN (Zwitserland). FIT rOER VAN ZIJOEN STOFFEN. 867 24 Beien's l Patenl Rijnlandsclie Banb, Nieuwe R(|u 11, Lelden. 7240 7 J9_$olida Belens-Patent-Messen zijn verkrijgbaar^ bijl Vriendelijk aanbevelend: 7646 30 5932 24 "Waar moet Doeriugs Zeep met dcc Fil gevonden en gebruikt worden? I^T In Iedere stad. In leder dorp. 1^* In leder huls. 0^" Op Iedere buitenplaats. In Iedere hulshouding. g£gj§T~ Ia Iedere damcs-tolletknmer. ssr- In Iedere kinderkamer; in het algemoen: Overal, waar men de huid doelmatig, net goed gevolg en zonder veel kosten verzorgen wil. Docrlng's Zeep met den FU kost slechts 25 Cents. 8718 24 Allerfijnste versche Tafelroomboter f 0.60 B Prima versche Priesche Roomboter ƒ0.45 en Keukenboter ƒ0.35, alles per pond. Alle Kaas soorten in verschillende lage prijzen. Beleefd aanbevelend, STEEDS VEESCH VOORHANDEN: 9^* Lange Kaneclbeccliult jes. Tfclephoonnummer 176. 9801 19 Specialiteit in Kadetjes, lifne Kren tenbroodjes, Luxebroodjes, enz. Alleenverkoop der gunstigj bekende VAN 8348 20 8457 24 Oesters per dozijnƒ0.80. Mosselen per portie0.30, met broodje 0.30. "Versclie Zeeuwsclie Oesters per ÏOO stuks f O.— H 50 3.GO. 8672 60 8697 50 Bij de R-ijnlandsclie Bankvoreeniging F". F. "W. HEINTZ Co., N. Rijn 11, bestaat gelegenheid tot het huren YOOr korton of langen tijd van Stalen Brandkastjes voor berging van EWicten, Papieren van Waarde en Kostbaarheden, in een bijzonder voor dit doel gebouwde volkomen veilige inrichting. Inlichtingen en bezichtiging dagelijks van 10—2 uren. 4188 2G THEE 3183 44 14) Zy begaf zich op het groote schip, dat haar naar Napels voeren zou. De arme zieke moeder on baar mooi kind met die zwarte oogeD, dat zoo lieflyk lachte en niets wist van den diepen rouw der moeder, trokken sterk de aan dacht. Er zyn immers overal medeiydonde menschen I Ook Karin Tehi was het niet Karin Tehi? in haar nationale Tartaarsche kleederdracbt, ofschoon zy er veel krachtiger ©n jonger uitzag dan Cordelia haar gekend had, was onder het getal dergenen, die mede lijden met haar haddon. Zy bewonderde ook het prachtige, sterke kind; want het kind, dat men haar toevertrouwd had, was een teor, zwak schaapje, dat door het minste tochtje kon sterven en waarin de strenge grootvader zeker geen welgevallen zou vinden. In dien verschrikkeiyken nacht dacht Karin Tehi echter niet aan zoo iets, zy dacht slechte aan haar eigen redding en vergat totaal het kleine schepsel, dat haar toevertrouwd was en waarvoor zy beloofd had met haar leven te zullen borgen. Maar, was dat zonde? Zy was immers geen moeder. Toch bleef zü stilstaan, toen een vrouw haar smeekend toeriep: „Om 's Hemelswil red het kind 1" Karin keerde zich om en zag een vrouw, die met 8meekende gebaren op een klein kind wees; ach, haar zwakke armen konden het kind niet langer vasthouden, haar voeten weiger den verder te gaan, zy was den dood naby nog voordat het schip in de golven ver dween. O, moest nu ook baar dochtertje ster ven? Een oogenblik aarzelde Karin Tehi; t09n nam zy het kindje en snelde voort. Het ge lukte haar in de reddingsboot te komen en zy bereikte de kust met het kind op haar armen. Waarschyniyk had Karin Tehi werkeiyk gemeend het kind te redden, dat haar door haar stervende meesteres was toevertrouwd, en had zy in haar doodsangst de arme Marietta en haar kind geheel vergeten. Misschien was het ook waar, dat zij na haar rodding langen tyd in yiende koortsen had gelegen en later niet goed meer wist hoe alles was toegegaan. Maar o, moest het dan absoluut waar zyn, wat Karin Tehi later bemerkt had, dat zy niet het kind barer gestorven meesteres, maar het kind der arme Marietta Bianchi gered had? Kon zy zich Diet vergist hebben? Ziet het ééne kleine kiod er niet juist uit als het andere? Maar verraadden de kleederen van het kind niet al te duidoiyk den bedreven ruil? Het grove hemdje, het roode rokje, ieder stuk van de arme kleertjes toonde zonne klaar, dat het geredde meisje oen kiod der armoede, het kind van Guisoppe Bianchi was. Doze was op zee omgekomen en de moeder van het kind, de arme Marietta, was reeds gestorven voordat het schip ton gronde ging. Maar stil, stil, het geheim was goed be waard; niemand had aanspraak gemaakt op het door Karin Tehi geredde kiod en niemand betwyfelde of het was hetzelfde kind, dat baar was toevertrouwd. Integendeel, de oude, strenge grootvader, voor wion Karin zoo baüg geweest was, had het meisje dadeiyk op zyn armen genomen: hy had het gekust en ge liefkoosd en luide verklaard, dat het zyn dierbare kleindochter was en hy zich nooit meer van haar wilde scheiden. Waarom zoo Karin Tehi dan iets vertellen? Waarom Diet alles laten, zooals het was? Haar goeden dienst behouden en ook het kiDd daar laten, dat vader noch moeder had? Zy kon immers het andere kind onmogeiyk uit de zee opvisschen, en het zou toch niet in het leven gebleven zyn, zoo teer en zwak ais het was. Maar de nabyheid van den dood oefent een grooto macht uit; de stervonde Karin kon haar ge heim niet langer alleen dragen en het was over baar lippen gekomen. Eu juist zy had het gehoord, die het zeker het minst had moeten booren, waot hot had haar bloeiende, schoone jeugd geheel vergiftigd I Cordelia huiverde voor het beeld der ster vende Karin Tehi en voor haar eigen beeld, zooals zy by het bed der oude vrouw zat, toen deze aan haar oor de geheele vreeselyke geschiedenis vertelde, het akelige geheim van Karin Tehi! O, ware zy slechts te gelyk met de oude vrouw gostorvon, ware zy slechts aan die ernstige ziekte bezweken! Maar zy leefde nog en somtyds verhief zich al haar jonge levens kracht ten volle. Waarom, waarom moest zy bezwyken? Waarom haar leven lang ellendig biyven? Die geschiedenis was al zoo lang voorby; niemand vermoedde de waarheid en niemand zou die vermoeden, als zy zelve die niet bekend maakte. En waarom zou zy het doen? Zy zou daardoor niet slechts zichzelve al8 vernietigen, maar ook het hart van haar grootvader breken, die haar liefhad als zyn kleindochter en echt trotsch op haar was. Ed wien stond zy in den weg, wiens plaats had zy ingenomen? Wel bestond de zyiinie der Van Eakens, die in de rechten van don ouden stam trad als deze uitstierf. Maar de oude stam leefde immers nog voort in den maD, dien zy zoolang zy denken kon groot vader genoemd had. Zoolang hy leefdo waren alle goederen en titels zyn eigendom en kon hy die deelen met wie hy wilde. En later? Ja, als zy nu haar hand aan HeDdrik Van Eeken gaf, Hendrik Van Eeken, die de arme dochter eens visschers liefhad en die haar geringe afkomst volstrekt niet in aanmerking nam, dan was zy een Barones Van Eeken en niemand, ook hot vreeselyke spook niet, kon haar de diamanten der Van Eekensche baro nessen van den hals rukken I Cordelia had dikwyi8 gedacht, dat alles zoo zou eindigen; maar heden, in dit vreeselyke uur, nu alle gebeurtenissen van het verleden haar in afgryseiyke duidelykheid voor den goest kwa men, bleef haar geen hoop, geen uitkomst meer. Hoe zou het haar mogelyk zyn, de hand van Hendrik Van Eeken als een red middel aan te grypen, als Graaf Duri vóór haar stond in al zyn ridderlyko grootheid? Wat baatte het haar, op zulko wyzo een adeliyken naam verworven to hobben? Bleef zy toch niet tegenover den hooggeboren Graaf s.ochts een paria? O, de bekoring was dik- wyls tot haar gekomen, maar steeds had zy die gedachte met verontwaardiging verwor pen, om den Graaf te misleiden en zich door hem de grafelyke kroon op het hoofd to laten plaatsen. Neen, dat kon zy niet, zy zou op zulk een oogenblik van schaamte ge storven zyn! Daarvoor had zy den Graaf te lief, op wiens wapen geen smet kleefde. Éón ding kon zy doen: vluchten naar Capri. Niemand kan zyn noodlot ontvluchten; hot hare bracht haar terug naar Capri, van waar zy gekomen was. Hier zou alles opgelost worden. Wel huiverde Cordelia daarvoor, wol vervulde een onuitsprekelyke angst haar ziel, maar zy moest gaan, het einde te gemoet. Dat was de kreet, die uit haar ziel opsteeg, maar ook een kreet, die smeokte om Gods barmhartigheid. Baron Van Eoken en Cordelia waren op Capri. Zy hadden den overtocht gemaakt, ondanks het guro weder. Cordelia gevoelde zich al te zeer tot het eiland aangetrokkon. Anders had zy wel gezien, dat haar groot vader niet wèl was en zich slechts harentwege goed hield. Zoo kwam het ook, dat hy zich dadelyk na hun aankomst te bed moest be geven. Misschien was hot de schominelendo zea, die hem ziek gemaakt bad, misschien waron het ook zyn herinneringen. Hy moest, als gezgd dadelyk naar bed, (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 8