DE WERKMAN. verdrag z\jn opgenomen. Voorshands is do voorgestelde gelijkstelling van niet zeer groot belang, maar indien zich eenmaal veel Japan ners in Indië vestigen, kunnen er niet geringe moeilijkheden uit voortspruiten. Men wees o. a. op het toezicht over Japan- sche priesters. Bovendien zou, naar sommigen meenen, de aanneming van het gedane voor stel ten gevolge hebben, dat gelijkstelling van andere vreemde Oosterlingen, bepaaldelijk van Chineezen met Europeanen, op den duur niet zou kunnen worden geweigerd. Eenige leden verklaarden overigeas, dat zy in go-on geval met de voorgestelde gelijkstelling mee konden gaaD, indien niet vooraf ter zake van de positie der inlandsche christenen, die reeds zoo laDg in overweging is, een nadere regeling zal worden getroffen. Andere leden, dio het ontwerp verdedigden, meenden met de Regie ring, dat tegen de voorgestelde gelijkstelling, met het oog op do beschaving en ontwikke ling der Japansche natie, geen bezwaar be staat. In de opheffing der consulaire rechts macht ligt de gelijkstelling tot op zekere hoogte reeds opgesloten en zij werd te minder bedenkelijk geacht, nu het Japansche recht op Europee8che leest blijkt geschoeid to zijn. Yerhooging van Hoofdstuk V (Binnenlandsche Zaken) dienstjaar 1898. Verscheidene leden had-Jen bezwaar tegen dit ontwerp van wet, omdat zij het verkeerd achten bi) suppletoire begrooting te beslissen omtrent bet nemen van maatregelen van principiëelen aard en van verre strekking. Tegen het instellen van een pharmacopee- commi8sie had men geen bedenking, hoewel men meende, dat do instelling van zoodanige commissie had kunnen wachten tot de Staats- begrooting van 1899. Vrij algemeen had men bezwaar tegen het nemen eenor beslissing omtrent het stichten en inrichten van een Rykszuivelcon- trolestation, bij suppletoire begrooting. Men verwachtte bovenoien, dat de kosten van zulk )en station spoeaig booger zouden stijgen dan wordt opgegeven. BiJ den tegenwoor- digen stand van 's Rijks financiën moet men, zoo werd ten slotte door eommigen opge merkt, al zeer sterk overtuigd zijn van het groote nut der inrichting, wil men tot dezen maatregel kunnen medewerken. Men betreurde het, dat by de organisatie van de Landbouwschool de Kamer onkundig was gelaten van het voornemen, om ten be hoeve daarvan later nog oen kabinet voor na tuurkundige werktuigen in te richten, dat in het vervolg groote uitgaven zal eischen. De maatregel, dien het bier geldt, vond men wederom niet spoedeischend en de behandeling bij suppletoire begrootiüg volstrekt onnoodig. Tegen de stichting eener proefzuivelboerdery rezen van verschillende zijden ernstige be zwaren; men verwachtte van zoodanige in richting voor den eigenlijken boer geen practisch nut. Gevraagd werd waarom de voreeniging, die met de exploitatie zal worden belast en reeds op voordeelige voorwaarden de beschik king over de boerderij krijgt, nog bovendien vanwege Rijk en Provincie moet worden ge- Bubsidiöerd. Ten slotte vroeg men, hoe de Regeering de Bom van f 68,000, waarmede het eindcijfer van het hoofdstuk zal worden verhoogd, denkt te dekken. Gemeenteraad van Leiden. Verg. van hedtnm. Vervolg van bladzijde drie Gemengd Nieuwi De post: subsidie aan den Schouwburg, wordt gehandhaafd met 18 tegen 8 st., die der heeren Kerstens, Den Houter, Pera, Van Kempen, P. J. Van Hoeken, Stadhouder, A. J. Van Hoeken en J. P. J. Driessen. Na artikelsgewiJze behandeling ook van de nkomsten, wordt de begrooting in haar geheel in stemming gebracht en met alge- moene stemmen goedgekeurd, in ontv. en uitg. op f 1,111,030, onvoorziene uitg. op 12,948, plaats, dir. bel. 178,000. De agenda afgehandeld zijnde, wordt besloten aan mej. Michelsen, leerares aan de Hoogera Burgerschool voor Meisjes, een half jaar verlof te verleenen. B. en Ws. wordt een krediet verleend, om in do vacature tijdelijk te voorzien. Hierna wordt de vergadering gesloten. Uit de „Staatscourant.* Koninklijke besluiten. Mej. J. G. Prins, directrice van het Wilhelmina Kinderziekenhuis te Utrecht, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Benoemd bij het wapen der artillerie, by het 3de regt. veld. artillerie, tot luitenant-kolonel, de majoor jhr. F. J. A. Des Tombe, van het corps; hij het 1ste reg. vesting-artillerie, tot eorsten luitenant, de tweede luitenant A. Kooiman, van het corps; bij het 2de reg. vesting artillerie, tot- kapitein, de eerste luitenant II. B. Schreuder, van het 2de reg. veld-artillerie. Benoemd tot reserve tweeden luitenant hij het wapen der iufanterio, en wel bij het 8sto reg., de vaandrigs W. H. Do Grove. F. Muller, C. Boeser, G. D. Boswijk en II. F. Minkoma, van genoemd oorps. Aan den reserve-officier van gez. der 2do klasse J. Prak een eervol ontslag verleend uit zijn be trekking tot do landmacht. Met ingang van 1 Nov. a. a. de kapt.-ter-zee B. De Groot en do kapt.-luit.-ter-zee J.H.M Jansen, eervol ontheven van hot bevel resp. over Hr. Ms. pantserschepen .Evertsen" en schoener .Zeehond"; en het bevel over Hr. Ms. pantser9cbip „Evert- sen" opgedragen aan den kapt.-ter-zee H. Velt- huyzen en dat over Hr. Ms. schoener .Zeehond" aan den kapt.-luit.-ter-zeo D. A. Krayeuhoff van de Leur. Benoemd tot ontvanger der dir. hel., invoerr. en acc. te Helder, G. C. Droogleovor Fortuyn, ontv. der dir. bel. en acc. te Vlissingon. De gewone andiöntiën van de ministers van huitenlandsche zakon, van oorlog en van koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Min. beschikking. De heer W. M. Van Pommeren gesteld ter beschikking van den gouv.- genoraal van Nederlandscb-Jndië, om te worden benoemd tot derden stuurman bij de gouvernements marine daar te lande. Voor het gerechtshof te's-Graven- hage werd heden voortgezet de behandeling der zaak van den warmoezicr en de bierhuis houdster te Leideü, dio vóór veertien dagen als bruidegom en bruid voor genoemd college terechtstonden wegens weerspannigheid. De by de vorige behandeling afwezig ge bleven getuige was nu verschenen en sprak beslist tegen de bewering als zou by aan het verzet tegen of do mishandeling van de politie agenten hobben meegedaan. Ook ontkende by tegen een der getuigen gezegd te hebben dat hij een der agenten mishandeld heeft. Dit laatste werd evenwel door bedoelden getuige volgehouden. De politie agent, dio de quaestieuze mishandeling onder vond, hield voorts vol dat die mishandeling door niemand anders dan door den eersten bekl. is gepleegd. De advocaat-generaal mr. Reitsma nam de schuld van dien bekl. ten dezen opzichte als vaststaande aan en meende tevens dat de rechtbank ten onrechte de beklaagden van verschillende gedeelten der aanklacht heeft vrijgesproken. OpJ grond van oen en ander achtte adv. gen. do door de roclit'oank aan den man opgelegde straf rio maanden) niet zwaar genoog. Hy eischte daarom voor hem óón jaar gevangenis straf en ten aanzien van de vrouw beves tiging van het vonnis (zeven dagen gevan genisstraf). De verdediger, mr. H. L. Asser, was van meening de dat aan verschillende getuigenver klaringen niet veel gewicht kon worden ge hecht en achtte daarom het bewijs voor de schuld van den eersten bekl. niet, althans niet in allen deele bewezen, vooral niet wat betreft het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan eeri der politieagenten. Pleiter vroeg dus voor hem vrijspraak of een lichte straf, en voor de vrouw concludetrde by tot verandering der gevangenisstraf in eone geldboete. Uitspraak over 14 dagen. De jongen, die te Rotterdam een rijwiel huurde en dit in Den Haag ver kocht, werd h8den door de Haagsche recht bank veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf; de l&ndlooper, die zich te Rijswijk tegen de politie verzette, tot 2 maanden; de ontslagen timmermansknecht te Oegst- geest, die uit wraak tc-ekeDingen van zjn gewezen patroon vernielde, tot 1 maand; de man uit Leiden, die alhier een vrouw met een schaar verwondde, tot I maand; de vrouw uit Leiden, die alhier in haar dienst uit een spaarpot een gul.:en ontvreemdde, tot 14 dagen; de man, die te Rijswijk diefstal pleegde, tot 3 maanden, en de twee mannen uit Leiden, die alhier in de Yestestraat iemand, die voor zijn woning zat, mishandelden, resp. tot 6 en 3 maanden. Men zal zich herinneren, dat op 29 Juni 11. door de Haagsche rechtbank vonnis werd gewezen in twee procedures van de Pariische uitgeversfirma Heugel en Cie. tegen Jacob en Simon Blok, te 's Hage, welke ge daagden ter zake van nadruk van Fransche muziek veroordeel J werden tct het betaien van schadevergoedingen en proceskosten. Gisteren wees dezelfde rechtbank vonnis in een derde procedure van dezelfde firma Heugel Cie. tegen denzelfden reoas tweemaal veroordeelden Simon Blok. Deze laatste had in December 1897, na op 27 November to voren in de beide eerste zaken gedagvaard to zijn, op den Nieu- wendijk to Amsterdam een grooten uitverkoop van muziek ingericht, waarby hij rustig voort ging, de aan de firma Heugel Cie. toe- behoorende composities in de nadrukeaitie, ter zake waarvan bij coor ba;.r vervolgd werd, te verkoopsn. Een van zijn op groote schaal verspeiie prospectussen kwam in handen van den raadsman der firma Heugel Cie., dia op 21 December 1897 den voorraad nadruk liet in beslag nemeD, in Siuion Blok ten derden male oeed dagvaarden tot van-waarde-verkla- ring van het gelegde beslag. Do gedaagde beweerde, met de zaak niets te maken te hebben, en wierp de schuld op zekeren Jakob Koster, dien de tischeresso ton onrechte voor zijn winkelbediende zou hebben aangezien. Verder ontwikkelde hij processueels bezwaren tegen het beslag. De rechtbank wees gisteren de ingestelde vordering ten volle toe aan de eischtresse, en veroordeeld© Simon Blok tot afgifte van de in beslag genomen muziek tn tot betaling van de proceskosten. Voor d9 eischtresse was gepleit door mr. Biederlack, van Amsterdam voor den gelaagde door mr. Verschoor, van 's Hage. De vrouw van don 91-jarigen oui-stryder Kools, in Den Haag, die Zaterdag voor acht dagen op zijn feestdag overleed, is thans ook ontslapen. Maandagmiddag had te Arnhem een treffend ongeluk plaats. „De man met de poppenkast," de 17-jarige Hofman, liep op den Westervoortachen dijk naast een wageD, met pannen beladen. Eensklaps kan telde deze en stortte den dijk af, den jongen meesleepende, die bleek te zijn overleden toon men hem van onder de pannen had weggehaald. Woensdag trouwde te Amers foort een paartje, waarvan de man 83 zomers achter den rug had en de vrouw 56 lentes telde. De stoet werd aan het stadhuis door veel belangstellenden opgewacht, die meenden een vrouw, die gewoon was op krukken te gaan en lichtgeloovigen hun toekomst uit de kaart voorspelde, het huwelijksbootje te zien instappea. Van krukken was echter niets te zien, indien men niet meerokent het houten been, waarop een der getuigen, een liedjeszanger van beroep, in den stoet voortstrompelde. Gejuich was er in de menigte, die het paar opwachtte, en gejuich was er ook in den bruiloftsstoet. Doch het gejuich van hot echtpaar is van korten duur geweest. Het oebtgeluk schijnt gestoord te zijn geworden, doordien er een einde kwam aan het door den man opge spaarde geld, dat een som van 200 bedroeg. Hem werd toen de deur gewezen. Gelukkig heeft hy een onderkomen gevonden by een zoon van hom. In vele plaatsen van Groningen en Dreüte woedt onder de hoenders de cholera, eene ziekte met een kort verloop, welke 90 pCt. offers eischt. Er zijn onder scheidene landbouwers, die goon enkel exem plaar overhouden. In de cadavers vindt men groote hoeveelheden van een vuil-gelo vloei stof. Wijl doze ziekte zich door haar besmette- ltjken aard snel uitbreidt, is het raadzaam do aangetaste dieren te dooden en diep te begraven, beter nog te verbranden. (U. D.) Omtrent een geval van plotselinge genezing van de 21-jarige dochter van G. Voerman, in de Groenestraat te Kampen, schrijft de „K. C." het volgende: Toen we Zaterdag do kamer binnentraden, zat genoemde jongedochter groente schoon te maken en verwelkomde ons zeer opgewekt. Zy vertelde ons, dat zy sedert 9 jaren, ten gevolge van een ziekte, aan beide beenen Verlamd was geweest, dat ze al dien tyd stokdoof was en aan één oog blind, ofschoon aan bedoeld oog Diets buitengewoons te zien was. Steeds moest zy op haar knieën rond kruipen. Een buitengewoon groote eeltplek voor de knieën was daarvan het bewys. Al sinds 5 jaren was van geneeskundig© bulp geheel afgezien, omdat geen baat daarby gevonden werd. Zaterdag-avond nu kwam een uur vroeger dan gewoonlijk het verlangen naar bed by haar op, en aan de moeder, die haar steeds naar bed moest helpen, bevreemdde dit voorval, omdat het een uitzondering was. Tegen 11 uren dien avond ontwaakte zij, stond uit het bod op en verklaarde aan ha2r moeder, dat zy zich genezen gevoelde; zij kon weder zeer goed hooren en zien en ze liep, hoewel gebrekkig, langs de tafel rond. Haar beenen, al di n tyd zeer wit van kleur en gevoelloos, alsook haar voeten en teonen, waarop zelfs de nagels niet aangroeiden, hebben thans weder als voorheen de gewons vleeschkleur aangenomen. Al spoedig kwam het meisje, zonder dat wy het haar verzochten, in de beenen en liep voor ons eenige malen de kamer rond, waggelend, maar, zooals zjj verklaarde, al veel btter dan de eerste maal. De voetzolen zijn geheel rond en vol gegroeid, en het loopen gaat dus lastig; ook in de heupen is ze nog zwak. Ze zei, dat ze vroeger nooit moede W6rd van het zitten, dagen lang, en nu sedert Zaterdag gevoelt ze zich door weinig zitten reeds vermoeid. Op onze vraag, of nu een doktor geraad pleegd was over hetgeen verder de herstelling bevorderlijk kan zyn, vooral in het loopeD, antwoordde zy ontkennend. Zy beschouwde haar genezing geheel als een bijzondere genade Gods, en in dankbare stemming was zij uitbundig in haar lof; meermalen kwam ze als het ware in vervoering. Schreiende verklaarde zy, God niet dankbaar genoeg te kunnen zijn voor baar genezing naar lichaam on niet minder naar ziel, waarom zij Hem in haar ellendigon toestand zoo meDigmaal in stilte gesmeekt had. Omtrent den moord te Tilburg schrijft de correspondent van do „Tel.": Dinsdagavond ontving de wachtmeester der kon. marechaussee van de justitie te Breda bericht, ook den derden zoon van Goawie, Frits genaamd, naar Breda te brengen. Deze, welke verschillende malen zijn vader heeft willen spreken, heeft bek-nd den ongelukkigen stoot te hebben toegebracht. De jongen, hy telt 14 jaren, verklaarde, toen Schuurkens zyn ouders aanviel, dezen te hebben willen verdedigen en by toeval den beitel, welken hy door zyn ar beiden aan het doosje in de hand had, te hebben gebruikt en S. naar het hoofd te hebben geslagen. De ouders hebben dit niet gezien. Een en ander doet dus aan noodweer denken. Goewie en zijn drie zonen zijn intusschen Woensdag op vrye voeten gesteld en mogen zich In do deelneming van Tilburgs welden- kenden verheugen. 160 millioen verbrand. Op 2 en op 16 November 1897 zyn hier te lande een aantal stukken ter nominale waarde van ongeveer 160 millioen gulden verbrand. Dit auto da fé, waarby twee leden van de Algemeene Rekenkamer toezicht hielden, werd volgens het jongste jaarverslag van dit College, aangericht van schuldbekentenissen ten laste van den Staat, die óf uitgeloot waren óf m in8chryvingen in het Grootboek verwisseld, öf ingeleverd ten gevolge der conversie der Staats schuld in 1886 èf aangekocht ter aflossing van schuld. (-4. H) De gewezen beambte van de rjjks- drukkery Grönenthal, de maD, die voor ver scheidene tonnen aan valscheiyk genummerde bankbiljetten in omloop bracht en op Berljjn- sche kerkhoven onder grafzerken een deel van het gestolen bankpapier had verstopt, heeft zich Maandagochtend van kant gemaakt. Hy wierp zich van de trap van het huis van be waring en bleef dood. Zyn zaak zou morgen gediend hebben. Hy had, volgens een nader bericht, Maandag ochtend het verlangen te kennen gegeven, om naar de kerk gebracht te worden, waar by zich door een gebed wilde sterken voor do be handeling van zijn proces. Toen hy uit de kerk naar zyn cel terugging, pleegde hij don zelfmoord. De zaak zal nu Vrydag toch voorkomen, daar Elly Goltz en de vroedvrouw Margarete Eichler nog beschuldigd zyn van medeplichtig heid. In Oost-Europa is de vorst dit jaar zeer vroeg begonnen. De thermometer daalde in de oostelyke provinciën van Pruisen voor eenige dagen zelfs tot 7 graden (Celsius) onder nul, zoodat op monigen waterplas al een vingerdikke yslaag lag. Daarby kwam veel sneeuw, alles tot groot nadeel voor de veld vruchten en ook voor de vele appelen, die nog aan de boomen hangen. Op veel pLatsen moest het vee in de stallen worden gehouden, wat in het vorig jaar eerst In November noodig was. Ook op don Broeken heeft het van Donderdag tot Zondag eenige graden ge vroren by nevelig weder, zoodat alles mot een dikke yskorst bedekt was. Evenals op 24 September viel er Zaterdagnacht ook sneeuw, maar toen was het spoedig uit. Sedert Zondag ochtend dooit het. Uit Beieren wordt gemeld, dat daar in de hooge bergstreken veel sneeuw is gevallen, wat in jaren zoo vroeg niet is voorgekomen. Te Buda-Pesth zyn eenige perso nen in hechtenis genomen, in wier woning een fabriek van vaUche Engelsche bankbil jetten werd ontdekt. Zondag staakten te Neurenberg de koetsiers en conducteurs van de electrische trams het werk. Zy verlangden hooger loon on korteren cionsttyd. De staking duurde echter niet lang, want de directie kwam met eenigo afgevaardigden uit het personeel tot een schikking, volgens welke het loon van 2'/j mark tot 3 a 4 per dag werd verhoogd. De werkdag van 10 uren bleef echter gehand haafd, nadat een geneeskundige verklaring was ingewonnen, volgens welke zuik een dienst- tyd niet geacht kon worden schadeiyk te zyn voor do gezondheid. De ijzeren tjalk van kapitein Cramer uit Wilderrank is te Buckhaven (Schot land) gestrand. De bemanning is gered. RECLASIEI, a 25 Cents per regel. is er ongelukkiger dan de werkman werk, die somtijds oen groot gezin -(Vie zonder heeft te onderhouden en niet weet in hoe het onderhoud der zijnen te voorzien. Maar nog vreeBeliJker is het lot van den workman, die werk genoeg kan vinden, maar niet in staat is het, ten gevolge van lichaamszwakte, enz., te verrichten en niet de vaste hoop hoeft, in de toekomst voor zijn huis gezin te kunnen zorgen. Ziehier het ge val van den heer H. Verdoorn, No. 8 Prins-Aloxan der-straat te Feyenoord, by Rotterdam, tot wien wy ons gewend hebben door even de Maasbrug over te loopen. Hyzelf deelde dat geval mede. Ongeveer 16 jaren geleden, zoo zeide hy, had ik het ongeluk my met een zware kist te vertillen. Ik raadpleegde verschillende doc toren, doch zonder het minste resultaat. Zoo sukkelde ik voort, totdat lk de Piök- Pillen van Dr. "Williams aanschafte, welke een ieder, door wie zy gebruikt zyn geworden, waardeert, en die zulke wondervolle genezin gen teweeggebracht hobben. Ook ik besloot ze te probeeren, met het gevolg, dat ik in het begin der behandeling reeds verbetering gevoelde en na het gebruik van i a 5 doozen zy my volkomen hebben genezen van hevige pünen in rug en lendenen. Maakt het, zeide hy, verder vry bekend, opdat een ieder, die aan een dergelyke ziekte lydende is, eveneens de Pink-Pillen gebruike en ook volkomen genezen wordeMyn harte- iyke dank. Overtuigender bewyzen zyn, dunkt ons, overbodig. De Pink-Pillen zyn de onovertreffeiyke spier- versterkers, zy hergeven kracht aan de zwakken en zyn voor niemand nadeelig, zelfs niet voor de zwakste personen. Oeiyk allo goede producten wordon ook de Pink-Pillen reeds nagemaakt; een ieder geve dus wel acht, dat er in het Fransch op de verpakking staat: „Pilules Pink pourPersonnes Pales du Dr. Williams". De verpakking en het etiquet z(Jn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels 1 Prys ƒ1.76 de doos, f 9 per 6 doozen. Ver - krygbaar by Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland, en in do Apotheken. 8355 73 Franco toezending tegen postwissel Zeer geneeskrachtig tegen bloedarmoede, rbeumatiek, zenuwpyn, neurasthenie, heup- jicht, verlamming, ataxie locomotrice, zenuw ziekte, klierziekte, enz., enz. Zy hergeven schoone kleuren, werken in alle gevallen van verzwakking by de vrouw en hebben op den man een krachtige werking tegen alle ziekten, veroorzaakt door overdreven arbeid en buitensporigheden. BUITENLAND. Frankrijk. In het by'zyn van den minister van onder, wys Léon Bourgeois, als vertegenwoordig^ van de regeering, is Zondag te Bourg-Salnt. Andóol eon gedenkteeken onthuld voor Madiep de Montjau, een veteraan van de republiek, die zyn leven lang voor haar heeft gestreden, die by den coip d'état van December 1851 als lid van de Nationale Vergadering trachtte het verzet in de straten van Parys te orga- nisetren en daarna in ballingschap ging, waarin by is gebloven tot aan den val van bet tweede keizerryk. Daarna keerde hy naar het vaderland terug, maakte de beproeving raqde vap hetbeleg van Parys en werd weldra weder gekozen in.de Vertegenwoordiging, waarin hy tot zijn dood in 1892 zitting heeft gehad. De redo, waarin Bourgeois hulde bracht aan de nagedachtenis van Madier, is niet zonder beteekenis in deze dagen. Hy schetste z(jn leven, in drie deelen te scheiden: „een jeugd, doorgebracht om te stryden tot voorbereiding van de republiek; een grysheid, gewyd aan de verdediging van de eindelijk herwonnen republiek; een manlijke leeftJd in ballingschap als levend protest togen hen, die door meineed en geweld de republiek hebben vernietigd. Welk een schoone les is die eenheid! Hy is van den beginne af, in 1839, wat hy vyftig jaron later, in 1892, zal zyn, wanneer hem de dood zal treffen." Met een zinspeling op de huidige toestan den en op de „handigheden en stoutheden van de eeuwige tegenstanders der republiek", sprak Bourgeois het vertrouwen uit, dat hot vorschynen van het govaar voldoende zou zyn om onmiddellijk eenheid te brengen onder alle republikeinen. „Hoe dit zy, indien er nog eenig somber uur mocht komen voor de republiek en voor het vaderland, dan zouden onze gemoedoren en onze harten zich wenden tot de herinneringen, die mannen als Maaier by ons achterlaten, en zonden wy aan zyn bewonderenswaardige welsprekendheid raad vragen; aan zyn leven, welsprekender nog dan zyn woord, zouden wy leering en voor beeld vragen." De Fransche minister-president Brisson is te Parys in het district Porte-Saint-Denis, «lat hy in de Kamer vertegenwoordigt, door het grauw uitgejouwd. De heer Brisson had zich begeven naar zyn woning aan de Rue Mazagran. Het bericht van zyn komst ver spreidde zich als een loopend vuurtje en dr geheele buuit liep te hoop. Toen de minister president na oen halfuur toevens weer in zyi> rijtuig stapte, riep men: „Weg met Brisson! Brisson in het water! Love Deroulèöel" De koetsier legde de zweep over de paarden en nagejouwd door zfin kiozors keerde de \oox- zitter van den ministerraad naar zyn ambte lijke woning terug. De „Matin" vertelt nu ook, dat de heer Brisson zal aftreden. De heer Bourgeois zou hem aan het hoofd van het kabinet vervangen. Te Toulon wordt groote voortgang ge maakt met de bewapening der schepen. Den ganschen nacht wordt aan de arsenalen gewerkt. Verscheiden kruisers hebben bevel gekregen zich gereed te houden; drie trans portschepen zyn klaar om zee te kiezen. —Kapitein Baratier, die berichten van majooï Marcband overbrengt, is te Cairo aangekomen. Per telegraaf zal hy zijn rapporten van daar overbrengen a^n de Fransche regeering. Parys heeft na de werkstaking weer geheel het gewone aanzien gekregen. De posten en patrouilles van soldaten zyn uit de straten verdwenen. De troepen uit de provincie-garnizoen on zyn naar hun garni zoenen teruggekeerd. Duitschland. De „Nordd. Allg. Zeitg." zegt uit zekere bron te vernemen, dat als opvolger van den in het particulier leven terugkeerenden Duit- schen gezant by den Pauatlyken Stoel Von Bülow het oog is gevallon op den tegen- woordigen gozant te Bern vryheer Von Rotenhan. In diens plaats worit dan tot gezant te Bern benoemd de tegenwoordige gezant te Oldenburg Von Bülow, die dan op zijn beurt zal worden vervangen door den minister- resident te Luxemburg, graaf Henckel von Donnersmark. Opvolger van dezen laatste wordt de tegen woordige „voordragende" raad by het departe-*' ment van buitenl. zaken, geheimraad Von Mumm Schwarzenstein. In de Duitscho pers is enkele malen de vraag ter sprake gebracht, wie de gewichtige zaken zou behandelen tydens do afwezigheid van keizer Wilhtlm. Volgens de „Strassburger Post" is de groot hertog van Baden aangezocht, om zich daar mede te belasten. België. In navolging van Spa, Namen, Dlnant en Thuin, heeft ook de gemeenteraad van Ostende besloten een belasting te heffen van de speel zalen, de z. g. „ccrcles privés." Het bedrag der belasting Is gesteld op een vaste stortiDg van 500,000 fr. per jaar, verhoogd met 100 frs. per lid. Het besluit is genomen met algemeene stemmen op twee na. Hertog Philippe van Orleans is van Brus sel naar Oostenryk vertrokken. Hy keert over een dag of tien naar de Belgische hoofdstad terug. Zwitserland. De president van Zwitserland, de heer Ruffy, heeft sedert de verbanning van eoq

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2