.Inhuldigingsfeesten. N°. 11852 Vrijdag 14 October. A". 1898 r ï.io» §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Pit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 13 October. LEIDSCH DAGBLA PRIJS DEZEB COURAITPJ Voor Lolden por 8 maanden Franco per post Afzonderlijke Nommers 1.40. 0.05. PBUS DER AD VEBTENTEÉiN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. - Groutero letters naar plaatsruimte. - Voor het IncasseereD bulten do stad wordt 0.05 berekend Eerste Blad. GEDENKBOEK DER Onder bovenstaanden titel is ter perse voor de Abonnés van het Lefdsch Dagblad een boek, dat met recht een gedenkboek mag beeten. Do meer dan uitstekende afloop der feesten en speciaal die in de hoofdstad, de residentie en de gemeente Leiden, heeft ons op de gedachte gebracht om voor oud en jong een herinnering daaraan samen te stellen. Het op groot formaat gedrukte Gedenk- boek zal, behalve een gekleurd omslag met de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmina en zes gekleurde platen, tal van weergegeven photographieën bevatten, zoowel uit Amster dam en Den Haag als uit Leiden, zóódanig, dat oud en jong zich zeer zekor een exemplaar (daarvan zullen aanschaffen. Morgen zal esn exemplaar in onze Vestibule te bezichtigen zijn. De pry's zal slechts 25 Cents bedragen en uitgifte a. s. Dinsdag IS October plaats hebben. Daartoe aangespoord door en onder lei ding van den hoogeerw. heer Mgr. J Bots, deken en p..6toor alhier, en volgens de zeer gewaarJeor.de adviezen van den weled. zeergel. heer tir W. T. M. Woebers, hebben de zieken zusters van het St.-Elisabeth-Gesticht Hooi gracht zich bereid verklaard en de noodige inrichting gemaakt voor een liefdewerk, waar- Tan de strekking blykt uit onderstaande cir culaire, welke heden aan do goneesheeren van Leiden verzonden is: Weled. Zet-rgel. Heer. Wij hebben de eer Ued. te berichten, dat wij aan ons gesticht op de Hooigracht een gelegenheid verbonden hebben tot het koste loos verstrekken van hulp aan armen, oie ziek zijn of lydende aan wonden, en voor wie naar het oordeel van den geneesheer een be handeling noodig is, zooals de huisgenooten Ciet kunnen geven. Onze bedoeling daarbij is: loopende patiën ten, cis by verbinden, reinigen, enz. hulp oodig hebben, hulp te verschaffen in een o k a a I, daartoe ingericht. Verder patiënten, die bedlegerig zyn, hulp aan huis te gaan bieden - verbinden, verbedden en wat verder te doen valt echter alleen op advies van heoren doctoren en zonder zieken geheel op te emen in het gesticht, noch gedurende den ge- eden dag of nacht bvj een zieke te waken. Hulp zal verschaft worden aan de Roomsch- atholieken en verder aan allen zonder onder- cheid, die zulks verlangen. Ofschoon ons plan is, in meerdere wyken van de stad gelegenheden te openen, hebben wU voorloopig daarvoor ingericht een lokaal van ons gesticht Hooigracht No. 23, waar de patiënten 's ochtends van 8 tot 10 uren en 'b namiddags van h.lftwee tot balfdrie hulp kunnen vinden, en waar ook oen zuster voor hulp aan huis kan gevraagd worden. Aangenaam zal het ons zyD, wanneer UEd. «en ruim gelruik van onze hulp zult maken. Met hoogachting, UEd. dienstw. dienaresse, Moeder Perpetua. Aanvang van het liefdewerk en opening van trtif lokaal 22 October. r- De Tweede Kamer heeft benoemd tot rapporteurs der marine-begrooting de heeren Van Gyn, Goekoop, Tydeman, Staalman en Merkelbach. De Opper-Ceremoniemeester maakt be kend, dat het Hof, ingevolge do bevelen van H. M. de Koningin, wegens het overlyden van H. K. H. Mevrouw de Prinses Albert van Pruisen, den rouw heeft aangenomen voor den tyd van drie weken, ingegaan 12 October, te verdeelen ia een week middelbaren en twee weken lichten rouw. (Sts. Cl.) Gisternamiddag ls, na een verbiyf van ongeveer een half jaar, uit 'a-Gravonhage naar Konstantinopel vertrokken mevrouw Van der Staal van Piershil, echtgenoot© van Hr. Ms gezant te Konstantinopel. Aan het station van den Staatsspoorweg werd mevrouw Van der Staal door verschil lende dames en heeren uit aauzienlyke kringen uitgeleide gedaan. In het „Hótel du Passage" te 's-Graven- bage ia afgestapt ridder R. S. Dominguez, kolonel, militair-attaché by htt gezantschap van Chili te Parys. De heer Olivier, commissaris van politie te '8 Gravenhage, die een maand geleden ernstige kneuzingen bekwam, toen hy tus- schen een tramwagen en een boom bekneld geraakte, heeft zyn functie hervat. De gisternamiddag te Delft gehouden Raadsvergadering wtrd door alle leden bijge woond. By' de behandeling van het voorstel van B. en Ws. om over te gaan tot het dempen van den Nieuwen Langeneyk hadden zeer uitvoerigo cisoussiön plaats; het voorstel werd ten slotte aangenomen met 12 tegen 9 stemmen. De kosten zyn geraamd op f 10,000. Aangenomen werd een ontwerp besluit tot het aangaan eener geldloening, nominaal groot f 160,000, tegen een rente van hoogstens 3 pet., ter bestry ing van de kosten van ver schillende werken, die niet uit de gewone begrooting kannen gedekt worden. Het voorstel tot het invoeren van een straatbelasting, voorgesteld door B. en Ws., gaf aanleiding tot zeer langdurige redevoe ringen on becyferingen van een 9 tal leden, by de algomeene beschouwingen. Het resultaat was, dat het verworpen werd met 15 tegen 6 stemmen. Een zeer talryk publiek woonde dezo vergadering by. Te Dordrecht, waar eveneens een straat- belasting wordt voorgesteld, is een druk be zochte vergadering van huiseigenaren gehou den, waar een adres is geteekend, waarin wordt aangedrongen de belasting niet aan te nemen. Het adrts aan den gemeenteraad van Leeuwarden, om het voorstel tot hvt invoeren eentr straatbelasting nisfc aan te nemen, is voorzien van ruim 800 hancteekeningeti. De 90 jarige oud-stryder W. Kools, te 's Gravenhage, oie Zaterdag, juist ter gelegen heid van de viering van zyn 65 jarigen huwe- lyksjag, overleed, werd gisteren ophetR.K. kerkhof begraven. Ontving de eenvoudige grijsaard in de vorige week veel biyken van belangstelling, gisteren getuigde de tocht naar zyn laatste rustplaats van ni;t minder groote deelneming. Het lykkleed was gedekt met het vaandel van de Metalen-Kruis-dragers, en aan een krans waren gehecht de eereteekenon van den overledene: het kruis van eervolle vermelding, het Metalen Kruis, de Citadel-medaille en vereenigings insignes. Als slippendragers gingen ter weerszyden van den rouw wagen vier manschappen van het regiment grenaciers en jagers, terwyi eenige oud-stryders en het eerebestuur van de derde sectie van de Koninklyke Vereeni- ging Metalen Kruis in rytuigen volgden. Aan het graf schetste do heer R. H. Dries- sen namens genoemd eerebestuur den trouwen vaderlander, die"'op de Citadel zyn leven had veil gehad voor ''zyn "Koning en Land, en wiens devies was: Moedi beleid en trouw. Door de anti revolutionaire Kamerclub zyn tot bestuursleden herkozen de heeren: dr. A. Kuyper, voorzitter; J. Van Alphen, 2de voorzitter; Joh. Krap, secretaris; mr. H. A. v. d. Velde, 2de secretaris; jbr. mr. H. v. Aach v. "Wyck, penningmeester. [St.) In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders der naamloozo vennoot schap „Sportterrein Den Haag" werden tot commissarissen gekozen de heeren F. W. Des Tombe, C. A. O. Gerkeu en P. J. A. Ten Hagen. De Haagsche briefschrijver van het „N. v. d. Dag" scbryft: „Tot slot een „men zegt", waarvan ik de verantwoorielykheid niet aanvaard, al is de bron, waaruit het tot my kwam, goed genoeg om 't als waarschynlyk juist aan te nemen: Dr. Schaepman zou eerlang benoemd worden tot een hooge kerkelyke waardigheid. "Wellicht verklaart dit het bericht van onlangs dat hy uit de politiek zou gaan." De gemeenteraad van Amsterdam besloot unaniem voor 10 pet. te deelen in de uitgaven door bet Ryk te doen (op 7 a 8 millioen ge schat) voor verbeteringen, in het Noordzee kanaal aan te brengen binnen 10 jaren. Op voorstel van den heer Hovy zullen B. en Ws. trachten van de commissie van de Rembrandt-tenloonstelling te verkrygen, dat de expositie voor verlaagd tarief, 50 a 25 cents, enkele dagen opengesteld zal worden. De algemeene beschouwingen over de tram voordracht zyn daarop aangevangen. De voordracht van B. en Ws. was om onder intrekking van de aan de A. O.-M. verleende couoessién. met ingang op Januari 1899 aan die Maatschappy te verleenen het recht tot het leggen, hebben en exploiteeren van tramwegen in en op den openbaren Gemeen teweg. Zeven sprekers, waaronder de heeren Muller, Fabius, Van Nierop en een dtr wethouders, dr. Blooker, hebben de voordracht sterk be streden. Vooral de heer Muller was zeer scherp in zyn critick op de nieuwe concessie met baar massa punten, die door scheidslieden zouden worden uitgemaakt. En het maakte geen zeer gunstigen indruk, dat geen dtr leden voor de voordracht opkwam, dat alleen de w6thoudor haar ex officio verdedigde. Deze kwam ook met een ernstige waar schuwing door er aan te herinneren, dat by in driejaren tyds 32 millioen voor de gemeente beeft geleend. Het resultaat was, dat met 31 tegen 13 stemmen besloten werd de tram te naasten. 1 Januari 1900 begint dus te Amsterdam de gemeent ïyke tram exploitatie. De strooming alzoo is naar den kant van gemeente-exploitatie; die strooming is niet moer te keeren, het is maar de vraag of het korten of langen tyd duren zal eer alle concessies zyn opgezegd. Het tydperk van proefnemingen door particulieren is gesloten, zooals de heer Van Ni rop gisteren zeide; dat van gemeente-exploitatie van allerl i bedrijven is men er ingetreden. De algemeene vergadering der „Gustaaf- Adolf-Vereeniging" is gisteren te Zut.en ge houden. Ze werd door den voorziter, dr<«-H. G. Hagen, met gebed en met een rede geopend. Daarby bracht by de aanvaarding dor r geering door de Koningin in berinnering en z.tteqit een wat het protestantisme aan Oranje ver schuldigd is. Prof. RheinhaïJt bracht de groeten ovor namens de Duitsche vereeniging en de afgevaardigde van de Evangelische Maatschappy namens die Maatschappy.; Aan de Koningin werd het volgende telegram van hulde gezonden: „De algemeene ve rgadering van de Gustaaf Adolf Vereen., te Zutfen, ge voelt zich gedrongen by gelegenheid van de eerste samenkomst na de aanvaarding der regeering, Haar, aan wie do Vereeniging zoo veel verschuldigd is, een eerbiedige en dank bare hulde te brengen." Volgens bet verslag van den secretaris telt de Vereeniging 4115 leden. In het verslag wordt herdacht het afsterven van dr. Drost, te Delft. Do fmanciëele toestand ls goed, zy wyst een saldo aan van f 13,698 93. Prof. Valeton, uit Utrecht, spr. k daarna een woord naar aanleiding van het 50-jarig jubi leum der promotie (13 Oct. 1898) van den aanwezigen dr. T. K. M. Von Baumhauer, uit Zutftn. De toelagen aan gemeenten in Nederland zyn bepaald op ƒ3650, buiten Europa op f 8578. De feestgave van f 800 is toegekend aan Flö- tenstein, in West Pruisen. Als plaats van de volgende vergadering is aangewezen Dordrecht. Daarna dankte de voorzitter het bestuur van de afdeeliog Zutfen voor de harteiyke ontvangst, en paste de woorden, gebruikt door de Koningin ty de inhuldiging in de Nieuwe Kerk: levenstaak, roeping, plicht, voorrecht en levensdoel ook op deze Vereeniging toe. Mevr. de wed. P. Oosterhuis, geb. Avis, te Wormerveer overleden, heeft aan de diaconie der Ned.-Herv. Gem. aldaar een legaat ver maakt van f 3000 en aan het Prot. Weeshuis aldaar een legaat van f 2000. Te Amersfoort is na een kortstondige ongesteldheid overleden de emeritus predikant A. S. Entingh, in den ouderdom van byna 79 jaren. Hy was o. a. werkzaam te Oud- Loosdrecht, Amsterdam, Helder en Rotterdam. Door tusschenkomst van den heer W. J. Spruyt W.Jzn., te Rotterdam, is door de erven van wyien den heer W. J. Fortuyn Droogleever, oud-notaris te Gouda, aan het Ryk, ten behoeve van het Nederlandsch Museum ten geschenke aangeboden een verzameling van ongeveer 1000 stuks Hollandsche zegels, van af 1633 tot 1890, van verschillende pro vinciën. Aan de erven Tan den heer Fortuyn Droog leever is de dank der Regeering betuigd. Dr. J. Herderschee JHz., sedert 1893 predikant te Deventer, herdenkt 19 Oct. a. s. den d3g, waarop hy vóór 25 jaren het predik ambt te Schellinkhout aanvaardde. De heer Herderschee is ook werkzaam geweest te Rossum, Oostvoorne, Borkuloo, Franeker en Tiel. Te Maassluis is overleden ds. G. P. Kruyff, pred. by de Ned.-Herv. Gem. aldaar. Do overlodene, in 1885 in Zeeland candidaat geworden, werd 20 Sept. 1885 te Domburg beroepen en 13 April 1890 te Maassluis. Aan de „N. Rott. Ct." wordt het vol gende uit Harlingen gem ldi ,De heer A. Bouman, lid der Tweede Kamer voor het district Harlingen, stelt jaarlyks de kiezers van dat district in de gelegenheid, met hem van gedachten te wisselen, niet in een vormelyke vergadering met debat, doch in een onder ons, waartoe de heer Bouman zitting houdt in de Gemeente huizen der verschillende gemeenten in zyn district, wat door de respectieve burgemeesters tot nog toe werd toegestaan. De nieuwe burgemeester der gemeente Barradeel, bet ex-Kamerlid do heer L. W. De Vries, die tot de Christelyk-Historischen behoort, schynt echter in deze van zya voor ganger af te wykenalthans de heer Bouman, die van 12 tot 17 dezer weer in 't district voor belangstellende kiezers zitting Jzou hou den, zal in Rarradeel deze niet in het Gemeente huis hou Jen, maar ten huize van den notaris De Koe, te Sexbierum." Mr. Troelstra verklaart aldus zya eeds aflegging als advocaat. Het was ditmaal de vierde keer, dat ik hem aflegde. Eerst in 1888 te Leeuwarden, toen in 1892 te Amsterdam, in 1893 te Utrecht en thans in 1898 in Den Haag. In 1892 heb ik, nadat de president van hot Gerechtshof my bet formulier had voorgelezen, ongeveer het volgende gezegd: „Ik weet, myn heer de president, dat de wet my verplicht, indien ik als advocaat en procureur wensch te worden ingeschreven, die woorden met een eed te bevestigen. Ik zal dit dan ook doen onder by voeging, dat ik daardoor niet wil geacht worden eenige politieke geloofsbeiyde- nis af te leggen. Zoo waarachtig hripe my Gof almachtig." Toen ik te Utrecht voor de rechtbank stond, heb ik die byvoeging niet herhaald. Niemand toch behoeft van my te vernemen, dat de eed, dien ik als advocaat moet afleggen, geen poli tieke beteekeni3 heeft, dat weet men ook buitendien wel. Dat ik als advocaat de Koningin getrouwheid zweer, heeft met myn optreden en myn inzichten op politiek gebied niets te maken. Advocaat is geen politieke betrekking; de afgelegde eed bindt my niet verder dan in myn betrekking. „Getrouwheid aan de Koningin" deze phrase heeft geen de minste beteekenis in den advocaten eed. Dit bemerkt men het best als men de vraag stelt: Op welke wyze kan een advocaat, ja zelfs een gewoon burger, de Koningin ontrouw zyn? 't Is een bloote formulo, cie de moeite van het protesteeren tegen haar inhoud niet waard is, daar ze geen inhoud heeft. Iets anders is het mtt den inhuldlgings-eed der Kamerleden. Kamerlid is een politieke betrekking; de Kamerzitting is, anders dan de terechtzitting, de plaats, waar politieko beginselen worden verkondigd. Wtl begryp ik eigenlyk ook niet goed, wat „getrouwe Staten Generaal" beduiat, maar men kan er toch een verklaring van instemmen met het koningschap in lezen, omdat deze eed nu eenmaal een politiek karakter draagt. Waren wy dus gedwongen geweest dien eed af te leggen, dan hadden wy dit in goen geval zonder nadere verklaring of protest kunnen doen, opdat men er niet uithaalde, wat wy er niet in wilden leggen. Met den advocafc-n eed, dien niemand als een verkering van koningsgezindheid opvat, is zulks overbodig. Het stoomschip „Edam", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 12 Oct. Dover; de „Smeroe" vertrok 12 Oct. van Batavia naar Rotterdam. Roelof-Arendsveon. Den 23sten October a. s. zal het 50 jaren geleden zyn, dat de echtelieden Joh. Huigsloot en Cornelia Van der Huizen door den band des huwelyks vereenigd werden. Den zeer krassen oudjes wordt nog menig jaartje door ieder van harte gegundl Warmond. Morgen, Vrydag, des namiddags te halftwee, zal voor de ingezetenen alhier de gelegenheid bestaan tot kosteiooze vaccina tie op het Gemeentehuis. Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Benoemd tot directeur van en leeraar aan de R\jks H. B.-Scbool te Helmond, D. Horn, leeraar aan de Rijks H. B.-S. te Veuloo, met toekenning van eervol ontslag uit die betrek king; tot directeur van hot post- en telegraaf kantoor te Sapperneer, J. M. Van der Poel, thans in gelijke betrelcking te Klundert; tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer A. Van Senden, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk controleur lsto klasse bij bet binnenlandsch be stuur in de bezittingen buiten Java en Madura. De heer W. P. Smit Sibinqa, arts, bij bet per soneel van den geneeskundigen dienst van het lejjer in NederL-Indiö, benoemd en aangesteld tot ofl. van gez. 2de kl. Tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks II. B.-Scbool te Gouda, dr. J. Ueinsius, thans tijdelijk leeraar aan de Rijks H. B.-8chool te Zwolle, mot toekenning van eervol ontslag uit laatstgen. be trekking. Benoemd tot rechter in de rechtbank to 's-LIer- togenbosch, jhr mr. F. X, A. Vcrheyen, advocaat, procureur en kantonrechter plaalsvervangeraldaar. Aan mej. O. J. M. Hollor, geb. te Sta^s'.'urt, ia Duitscbland, vergunning vorTeend tot liet geven van middelbaar onderwijs bier te lande, mits zij overigens aan de daartoo bij do w et gestelde eischen voldoe. Min. beschikking. Met ingang van 16 Oct 1^93 aan A. Ter Horst, op zijn verdook, eervol ontslag verleend als assistent voor de scheikunde aan de Polytechnische School to Delfteo voor het tijdvak van 16 October 1898 tot cn met 31 Aug. 1899, bo noemd tot assistent voor de scheikunde aar. de Polytechnische School to Delft, G. F. Loke, te Maastricht. Benoemd in do commissie tot het oxamineeren van hen, die het diploma van geëxamineerd en bo- ëedigd landmeter verlangen, voor het jaar 1858: tot lid en voorzitter, LI. J Heuvelink, hoogleeranr aan de Polytechnische School; en tot leden, de heeren: A W. E. Kwisthout, ingenieur-verificateur van het kadaster, te Roermond; dr. P. Zeeman Gzn., hoogleeraar aan de Polytechnische School; M. S. Van Dunne, inspecteur der registratie en domeinen, te Delft. Gemeenteraad van Alkemade. Tegenwoordig alle leden, behalve do hoer C. Straathof. Voorzitter de heer F. H. v. Wichen, burgemeester. Na opening worden de notulen van het ver handelde in de vorige vergadering gelezen en mot algemeene stemmen, zonder op- of aaumer- kingen. goodgekeurd en vastgesteld. 1. Wordt daarna medegedeeld: o. dat bij besluit van den Commissaris der Koningin van 30 Sept. j.l. zijn herbenoemd tot zetters der directe belastingen in deze gemeente do heeren H. Bakker en C. Van Rijzen; b. een schrijven van den heer H. Waarle, be helzende eone dankbetuiging voor het cadeau, hem door het gemeentebestuur geschonken bij zijn af treden als hoofd der school te Rijpwetoring; e. een schrijven van den beer J. Bonda, te Oude- Wetering, in zake uitbreiding van den telegraaf- en postdienst,hetwelk eenparig wordt goedgovondeu door te zonden aan het bestuur der postei ijen en telegraphio ter gunstige overweging. 2. Wordt nader in behandeling voorgenomen do ook in de Vorige vergadering behandolde missive van Gedeputeerde Staten met niet goodgekeurd Raadsbesluit van 25 Augustus en het Raadsbesluit van 3 October 1.1,waarop geen goedkeuring is verkregen ten aanzien van de daarbij bepaalde regeling van de jaarwedden der hoofden van scholen en wordt in verband met genoemd schrijven door B. en Ws. alsnu voorgesteld de beide aangehaaldo Raadsbesluiten in to trekken, waardoor do jaar wedde van het to benoemen hoofd dor school to RijpweteriDg volgens Raadsbesluit van 2 December 1880, goedgekeurd door Ged. Staten, bepaald blijft op 1 900, benovens het genot van vrije woning met tuin, en ook de jaarwedden van do overige schoolhoofden worloopig*) bepaald blijven op do bij laatstgenoemd Raadsbesluit en bij dat van 3jL October 1891 vastgestelde bedragen. Daar in het schrijven van Gedeputeerde Staten nevens het door B. en Ws. voorgestelde, ook ia overweging wordt gegeven oen regeling van do bezoldiging der schoolhoofden, voor allen gelyk werkende, waarbij de aauvangsjaarwedde wordt bepaald op ƒ800 met 2 tweejaarlijksche verhoo- gingen van 50, wordt door den heer Oosthoek voorgesteld een dergelijke regeling vast te stollen, bepalende de aanvangsjaarwedde voor het hoofd der school to Rijpweteiing op ƒ800, en met 2 twee- jaarlijkscho verhoogingen van 50 elk, ook voor do overige in functie zijnde schoolhoofden, wier jaarwedde oveneens\f 800 of minder bedraagt, en met behoud van de bestaande boogere jaarwedde van in functie zijnde titularissen, welke regeling de voorsteller zou wonschen te doen iugaan met 1 Januari 1899. Na hierover gehouden discussiën en door den Voorzitter verstrekte aanbevelende toelichtingen, wordt het voorstel van den heer Ousthoek in stemming gebracht, mot bepaling, dat bij verwer ping het voorstel van li. en Ws. gerekond zal worden te zijn aangenomen, on wordt liet voorstel van den heer Oosthoek met 9 tegen ééne stem die van den voorstollor renrorpen, zijnde daar door, overeenkomstig het voorstel van B. en Ws., de jaarwedde voor liet te benoemen schoolhoofd to Rypwetering gehandhaafd op 900, waarvan mededeoling zal worden gedaan aan Ged. Staten. 3. Wordt door B en Ws. aangeboden een ont- werp-besluit tot bet doen van onvoorziene uitgaven op do bogrooting voor 1898 tot oen bedrag van ƒ93, hetwelk na toeliebling met algomeene stom men wordt vastgesteld. Hierna niets meer te behandelen zijnde en geen der leden verder iets wcnschende te bespreken, wordt de vergaderiog door den Voorzitter gesloten. De cursiveering is van uw verslaggever. Mesdag, die de vlootrevue op 't Hollandsch Diep op de persboot tywoonde, heoft zich sedert op zyn at-llor yvorig bezig gehouden met ont werp en uitvoering van een groot scbildery, waarvoor zyn schetsboek en ver 'er de herin nering aan het onvergeteiyke schouwspel hem de bouwstoffen lever en. „"Wy zagen, zegt het „H. Dagblao", dat 8chilJery in zyn atelier en wy kunnen onzen indruk er van niet beter vertolken dan door te zeggen, dat de vlootrevue in al haar luister van zon en feestelyken glans plotseling weer voor ons opdoemde. Het oögenblik, door Mes-

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1