Mr. J. Vil VLOOT-REVUE Gevestigd als Advocaat en Procureur te Voorschoten. TWEEDE MEID, P. G., Gevraagd, FEEST! MUZIEK! Versierings-Commissiën Ziet de Étalage: Haarlemmerstraat 267, G. VAN BRUSSEL. tow! Eozn-GiMss. Oranje-Wimpels Vrijwillige Verkooping. Huisraad en Inboedel, Stoomboot-Heederij op de Lelt. Feuilleton. NOC NEET! verteren; gebraden doet het denken aan wildbraad. Hoe men het ook toebereidt, het is gezond, smakelijk, voedzaam en billik. Nu de automobieles zich voortdurend meer baan breken, zd dit zeker niet zonder invloed biy ven op het toenemend verbruik van paarden- vleesch. (BbL) Geesten in een droschke. - Een aardige geschiedenis beeft te Londen plaats gehad. Daar werd een zekere Karei Evelyn voor den rochter gevoerd, omdat by met drie ancere jongelieien z(jn vrUnd, een koetsier, een aardige poets gebakken had. "Wilhelm Humming is een huurkoetsier met een rood, wynproaverig gezicht; by reed doordeFle6t- straat, toen hem vier jongelui aanriepen, hem op een wonderbaren toon vragende, waarom hy geen lantaarn aan zyn rijtuig had. „Ik ben uit principe een tegenstander van Ian- taarns", antwoordde de koetsier, waarop de vier heeron met nog wonderlyker manieren in den wagen stegen. Toen zy aan bet doel hunner reis gekomen waren, steeg Karei Eve lyn het eerst uit, en gaf den koetsier een geldstuk, dat evenals de vingers van den iongen man een sterk lichtenden pbosphorglans uitstraalde; daarna steeg een vriend van Eve lyn uit, gevolg 1 door twee, drie, vier, tien, twintig. Het uitstijgen nam in het geheel maar geen eind. „Ik heb toch maar vier personen in myn wagen zien instygen", zeide de koet sier, „en thans zie ik ze met cozyuen uitsty- gen; tot 52 heb ik geteld, maar ik sidderde van angst, Edelachtbare, want htt waren be paald geesten." Wilhelm had do manoeuvres van de lustige jongelui niet c oorzien. De eerste, die uitsteeg, liep den wagen rond, steeg a; n de andere zyde weder in, om dan weder uit te atygen. De anderen deden eveneens. Dio comedie duurde een vol uur en intusschen glansde hot met phosphorus ingewreven stuk geld zeer geheimzinnig iu het nachtelijke duister. De koetsier liet teugels, hoed en zweep vallen en viel in onmacht. Hy werd in het ziekenhuis gebracht en spoedig nadat by dit verliet, leverde hy tegen de geesten een aanklacht in. De vier aangeklaagden werden ieder tot vyf pond, sterling boete en tien pond sterling schadeverg09oing veroordeeld, daar ?y door hun lichtzinnige scherts de gezond heid des armen koetsiers voor altoos geschaad hadden. (£7. D.) Donderdag heeft te Parijs het eerste electrische huurrytuig gereden. Het behoort der algemeene maatschappy van automobiele vervoermiddelen toe en draagt het nummer 16000, bet eerste nummer van de reeks van automobiele hu urrytuigen. De buurprys voor deze automobiele is gelyk aan dien van een gewone fiacre voor twee personen. Het electrische station te Genève, dat zoowel beweegkracht als licht levert, Is in korton tyd geheel afgebrand. Het kanton Geneve is dientengevolge in duisternis gebuid. Sedert drie dagen beersclit in Zuid-Schotland een nooit te voren gekende, alles verlammende hitte. Er hebben zich dientengevolge reeds ver scheidene sterfgevallen voorgedaan. De buitengewone bitto te Nieuw-York duurt eveneens voort. Dinsdag moaten 169 menschen aan de gevolgen van de warmte gestorven zyn. De zaak Dreyfus c. s. Do „Echo de Paris" beweerde een paar dagen geleden, dat de minister-president Brisson in sen interview verzekerd had, dat hy voor zyn persoon overtuigd was van de schuld van Dreyfus. De „Aurore" verzekert, zonder voor tegenspraak beducht te zyn, dat de heer Brisson nooit dat woord gezegd heeft. Esterhazy is en biyft zoek. Men heeft hem ledert Zaterdag-avond niet meer gezien; ner gens was or een spoor van hem te ontdekken. Men heeft hem niet meer gezien in zyn woning; hy kwam niet meer in zyn restaurant en ook niet meer by den barbier, waar hy dagelyks placht te komen. In de straat, waar by woont, is men overtuigd, dat by zich uit de voeten heeft gemaakt. Hy is verdwenen juist op het oogenblik, toen Cavaignac zyn ontslag nam. Men vermoedt, dat zyn vrienden hem van geld voorzagen om het hem mogeiyk te makon de plaat te po. tsen. Een in de „Gaulois" verschenen tn niet tegengesproken bericht, dat aankondigde, dat Esterhazy besloten had te bekennen, dat by bet borderel geschreven heeft, is, zoo wordt gezegd, oen wenk voor zyn vrienden geweest, dat zy hem moesten helpen vluchten. Het is overigens niet te verwonderen, dat Esterhazy den tyd gekomen achtte om er van door te gaan. Do grond werd hom waarlyk to warm onder zyn vosten. Ook met de ver volging van Esterhazy op grond van de klacht van zya neof Christiaan, wegens bedrog, wordt het nu ernst. Hy 13 gedagvaard, maar heeft 8chriftelyk laten weten, dat by Diet zou komen zoolang de coor rechter Bertulus in beslag genomen papieren hem niet teruggegeven werden. Deze brief wtrd aan den procureur- gtneraal ter hand gestel), die daarna een bevel uitvaardigde om hem met den sterken arm te doen verschijnen. Htt gisteren uit Londen vermelde bericht van de Brusselscbe „Soir" duidt aan, waar heen hy de wyk genomen heeft. Daar is hy voor eerst veilig, want zoover reikt de sterke arm van de Fransche justitie voorlcopig nog niet tegen hem. De zaak der herziening van het proces- Dreyfus komt vooralsnog niet bard vooruit. De minister van oorlog, generaal Zurlinden, bestudeert nog altyd het dossier Dreyfus en is daarmede nog lang Diet gereed. De gene raal gaat Maanaag met den heer Faure mede op de groote manoeuvres en zal wel niet vóór zyn terugkeer, omstreeks 17 September, zyn beslissing doen kennen. Door dit bericht worden alle loopende geruchten over het aftreden van den pasbenoemden minister, om dat hy de revisie gevaarlijk zou achten voor het land, gelogonstralt. Gisteravond zou beslist worden of nog vóór het vertrek van den heer Faure op Maandag een ministerraad zou worden gehouden. Als het tot de revisio komt, zal, naar het „Journal des Débats" meldt, h6t Hof van Cassatie te beslissen hebben over de vraag of na do veroordeeling van Dreyfus zich een feit heeft voorgedaan of een tot daartoe onbekend stuk is te voorschijn gekomen, waaruit de onscnuld van den veroordeelde zou kunnen volgen. Het Hof van Cassatie heeft het recht om rechtstreeks of per rogatoire commissie alle onderzoekingen in te stellen, die het noodig acht. Dit onderzoek kan geheel het karakter dragen van een instructie en naar gelang van den uitslag concludeert het Hof tot verwerping of toelating van de herziening van het vonnis. Dit kan geschieden by in den breede gemoti veerd vonnis, zoodat ingeval de revisie wordt verworpen, dezo beslissing moeilyk aan te tasten zal zyn, en ingeval zy wordt toegewezen, de krygsraad, voor welke de zaak alsdan zal komeo, haar geheel geïnstrueerd en volkomen klaar voor zich zal hebben. De zaak-Picquart is een nieuw stadium in getreden door diens verzoek om voorloopige invrijheidstelling, „om hem in staat te stelLn met vrucht zyn verdediging te kunnen voor bereiden." Op dit verzoek, dat naar de 9de kamer van correctioneele zaken is verwezen, is nog geen antwoord ontvangen. De „Aurore" beschuldigt de rechters, dat zy niet zelf een beslissing durven nemen zonder eerst de mee ning van bet parket te vragen. Volgens de laatste berichten zal de Kamer niet vóór Maandag een boslissing nemen. Mr. Labori zal een memorie indienen tot ondersteuning van het verzoek van zyn cliënt. Er zyn thans reeds veertien interpellaties over de zaak-Dreyfus aangekondigd. In een nota van „Havas" te Parys wordt categorisch tegengesproken, dat eenige stap of mededeeling betreffende de zaak-Dreyfus by de Fransche Regeering zou zyn gedaan door eenige buitenlandsche Regeering. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Bevallen: C. Verkade geb. v. Niedek Z. Overleden: A. De Jong, echtg van J. Heem- rood, 33 j. C. A. Van der Borst D. 6 w. ALFEN. Bevallen: L. Hogerborg geb. Ver- gunst Z. N. Oosthoek geb. Van den Akker Z W. Van der Velden Z. M. A. M. Th. Van Leeuwen geb. De Groot D. Overleden: D. A. De Leouw, echtg. van II. Van Creveld, 70 j. BODEGRAVEN. Bevallen: J. De Vreedo gob. Van Asselt Z. J. De Wit geb. Westland D. Overleden: J. N. Batelaan 24 j. G. Van Donk, echtg van J. Both, 55 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. Ballering geb. Verbrj D. Overleden: A. Van Elswijk 19 m. C. Steenvoorden, eebtg. van W. Hoogeveen, 69 j. P. Okkeree L). 10 w. T. Schouten, wednr. van P. Van Egmond, 61 j. KATWIJK. Geboren: Floris, Z. van Jb. v. Duyn en M. Varkevreser. Cornelis, Z. van Jb. Aandewiel en K. KrijgsmaD. Jacob, Z. van D. Verdoes en J. Parlevliet. Jacob, Z. van W. v. Dgk en J. v. d. Wiel. Wiihelmina Klasina, D. van Kr. v. Duyrenbodc en W. K. v. Beelen. Huig, Z. van H. Haasnoot en L. v. d. Plas. Huibert, Z. van H. Ouwehand en K. Gnyt. Overleden: Willem Martinus Van Beelen 5 m., Z. van D. v. Beelen en W. Guyt. Henderica Rous 3 w., D. van G. Rous en J. Schoneveld. Aaltje Kerkman 6 m., D. van C. Kerkman en C. v. Beelen. Jacoba Verloop 1 m., D. van H. Verloop en J. v. Duyn. Gehuwd: Jb. v. d. Boon jm. en C. v. d. Boon jd. Ondertrouwd: K. Kulk jm. en J. De Haas jd. J. C. Beyeisbergon jm. en D. C. Caspers jd. LEIDERDORP. Geboren: Maria, D. van J. De Haas en M. Koppe. Jacob, Z. van F. Woudstra en A. Van Leeuwen. Overleden: H. Boting (overleden te Leiden) 68 j. Levenloos aangegeven kind van J. Do Lange en S. Spek. Gehu wd: J. Brouwer 27 j. en J.C.Remmers- waal 24 j. Th. Haasnoot 25 j. en J. VanAange- veld 24 i. L1SSE. Gehuwd: C. L. Ruigrok v. d. Werve en J. C. Damen. Geboren: Cornelis, Z. van C. Van Rys en M. Van Bladel. Petrus Benedictus, Z. van A. De Wit en M. Zwetsloot. Johanna Gerarda, D. van P. Balkonende en J. De Smit. Overleden: Grietje Daudey, 5 m. LEIMU1DEN. Bevallen: A. Van Poelgeest geb Bouwmeester D. NIEUWKOOP. Bevallen: IJ.M. Kranenburg geb. Tijsterman Z. J. Janmaat geb. Veenman Z. F. Klapwijk geb. v. Leeuwen Z. W. Steenbeok geb Fork D. Overleden: C. M. Veenman D. 5 m. J. J. Groenendnk 3 m. J. M. Veenman 12 m. J. D. v. d. Helder, wednr. van D. Van Niekerk 76 j. OEGSTGEEST. Geboren: Johannes, Z. van J. Van Wijk en A. F. Hartveldt. Jan, Z. van E. Boekeo en J. De Mooy. Overleden: Hubertus Jacobus Van Bukel 55 jv gehuwd met M. F. Van der Spek, te Amster dam. Petronella Johanna Sloots 76 j., weduwe van A. De Lang. Aangekomen badgasten te Katwijk a/Z. Hotel „Du Rhin": Herrn Aug. Bolum und Frau, Wesel; Frftulein Scbwars, Dusseldorf; Mr. 11. V. Aubert, Vermont prés Genève, Mej. E. v. Alphen, Nijmegen; Mej. J. W. C. Sluiter, Zwijn- drecht; Prof. Erman Forster, Heidelberg; de heer J Van Nievervaart en familie, Dordrecht; Mr. J. W. Sluiter Zwijndrecht; Fraulein llenno, Arnsberg; Hceren J. B. en J. D. Van 1'lorenstein, Breda; de Heer en Mevrouw Mr. E. Boonen, Dordrecht; Mevr. E. Driessen-Rump, Aalten; Mei. Clara Donkersloot, Amsterdam; Mej. Ebbinge Wubben, Roden; Ilerr Furner mit Fruu und Tochter, Wesel; Prof. Frits Roeber mit Frau und Tochter, Dussel dorf; do Heer en Mevr. Smulders, Utrecht; do Heer S. Ovormeer, Utrecht; Uerr Sösse mit Frau und Tochter, Reibinshausen; Mr. G. Leydekkeis en echtgenooto, Antwerpen. Hotel Pension: Herr Heinrich Rasch und Frau, München; Mej. S. S. Rigoulot, Zetten. Villa Krny tHeer en Mevr. Bonger,Leiden Dames F. J. Domela Nieuwenhuis, Amsterdam; Mevr. Eckenbach, Essen a/d. Ruhr. B. 3 6a: Mr. G. E. Foot and family, Londen. Hotel „De Roskam": de Heer C. J. Van de Watering, Alkmaar. BUITENLAND. Denemarken. Over den toestand van de koningin van Denemarken bevat de „Politiken" een uitvoe rig artikel, waarin wordt gezegd: Op de tyding van de ernstige ziekte der koningin snelden haar dochters naar Kopenhagen; ty haar komst is de koningin weer een weinig hersteld en sedert is er geen verandering van beteekenis voorgekomen. Het uiterlijk van de koningin is zeer veranderd; de pijnen zyn niet groot, de eetlust is zeer gering. Het meest lydt zy onder haar^olp^ooaheidhet aan- en uitweeden gaat moeilyk en de koningin moet uit het bed getild worden. Van een eigeniyk ziekbed is geen sprake; de koningin wenacht zelvo eenige uren op te zyn en de genoesheeren verzetten zich niet tegen dit verlangen. Officiëele bulletins worden niet uitgegeven, omdat de ziekte geen acute is. De geeft van de koningin is volkomen helder gebleven; zy leest zelve de dagbladen en voor het vredes- manifest van den Russischen keizer moet zU levendige belangstelling getoond hebben. Oostonrfik-Hong.-Monarchio. Het begrootiogsontwerp voor Hongarye over 1899 is gisteren by de Kamer ingediend. De gewone inkomsten worden op 482,464,037 floryn geraamd, de uitgaven op 460,005,399 fi.; de buitengewone inkomsten op 20,859,566 fl., de buitengewone uitgaven op 43,259,047 fi. Het batig saldo wordt geraamd op 39,157 fl. tegen 48,721 fl. overschot in bet vorig dienstjaar. In het overzicht van den financiöelen toe stand verklaarde de minister van financiën, dat, ondanks de verbooging van de uitgaven, het evenwicht op de begrooting ran 1899 verzekerd is zonder nieuwe belastingen. De minister verzocht der Kamer de begrooting tydig vast te stellen, maar deed opmerken, dat het parlement nog belangwekkender voor stellen heeft te behandelen, strekken ie tot een hervorming van het muntwezen, het sluiten van een ovoroonkomst met de bank en de wyziging van het stelsel van indirecte be lastingen. Na lezing van het overzicht ging de Kamer over tot de orde van deu dag. Spanje. In do geheime zitting van de Cortes, waar aan een levendig protest van alle schakoerin* gen der oppositie voorafging, is het van repu- bliktinscbe zyde gedane voorstel tot openbare bchandtliog van de quaestie van den vrede met Amerika met 102 tegen 45 stemmen verwor pen. De betrekkeiyk geringe meerderheid van de regeering, die voor de helft uit ambtenaren bestaat, trekt do aandacht en wordt als een zedelyke nederlaag beschouwd. Generaal Poiaviea zegt in een manifest, dat hy talryke aanzoeken heeft gehad om zich aan het hoofd to stellen van de neutrale party. De partyen, die Spanje regeertn, zyn rot en de oorzaak van allo ODgclukkeD. De flnanciëele staatkunde moet worden herzien, men moet voor de waarheid uitkomen in financiëele aangelegenheden. Sprekenae over den binnenlandschon t02- stand, belooft Poiaviea decentralisatie van het beheer. Hy zal loyaal het programma ten nitvoer trengen, indien de Regentes hom aan het bewind roept, en afstand doen van de samenwerking der vroegere partijen. Do minister van oorlog heeft de openbaar making van bet manifest verboden. In de Kamer vroeg de heer Sagasta gisteren beraadslaging met gesloten deuren. De presi dent sloot de openbare zitting. De republi keinen, conservatieven en dissidenten protes teerden met nadruk. Groote verwarring ont stond, het tumult was onbeBchryfiyk. Do deurwaarders dwongen met inspanning van alle krachten de toeschouwers de tribunes te verlaten. 7159 8 Mevrouw ALMA, Morschsingef 4, ver langt tegen November: een nette good kunnende werken, naaien, mazen en tafeldienen. 7156 6 om, door ziekte, zoo spoedig mogeiyk in dienst te treden: eene netto Dienst bode, niet beneden de 20 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. 7160 8 Adres: Mevrouw DEE, Nieuwstoeg 6. Maandag 12 September: Belangrijk bezoek van het Officiers-Muziekcorps van Amsterdam. Byzondere Heilsmeeting, geleid door Adjudant MARPURG, bygestaan door verscheiden Offi cieren en een groot aantal Soldaten. Lokaal Leger de Hells, Lammermarkt. Aanvang 8 uren. Toegang ft Cents. 7153 15 Ensign WIJKHUIZEN. P.fL A. 8. Zondag om ÏO1/,, 3 en 7'/a uur Volksmeeting, Muziek en Zang. Komt beide avonden vroeg voor eengoo de plaats. SQF* Zondag mededeeling van de komst van Generaal Booth te Leiden. Nieuwste en goedkoopste aanbidding van Lansplons, tialrUnden, Wapenschilden enz., tegen de laagste pryzen. 7158 18 met „Leve de Koningin V' De Deurw. P. H. VAN TMIEL zal op Vrijdag 10 September, des morgens te lO uren, vóór en in het Logement „De Blauwe Klok", a/d. lste Binnenvestgracht No. 7, ta Leiden, publiek verkoopen: als: groote party Beddegoed, Ledi kanten, Kasten, Tafels, Stoelen. Klokken, enz. 7155 U Een unr te voren aldaar to bezichtigen. Lirectie te Slikkerveer. Ter gelegenheid dor op het Hollandsch Diep, Ift September a. s., vertrekt de 8AL0N-RADERB001 „Schoonhoven*' 'smorgens te 9 uren van Rotterdam naar het Rotlandsch Diep IBOOHVEIPCnES- Kaarten a ƒ2.50 per stuk by den Conducteur der Stoomboot „Schoonhoven" verkrijgbaar. 7151 32 DE DIRECTIE N.B. Mits uiteriyk daags te voren besteld, kan men aan boord dineerec op vast menu h f2.50. 6) „Ik begryp die vraag niet," gaf Forster haar oprecht ten antwoord, en Helena erkende, dat ze wel beidon dezelfde taal spraken, maar toch elkander niet schenen te verstaan. Zy wilde zich echter by dezen man duidelyk maken, en daarom beproefde zy zich te be- heerscheo, noodigde haar gast uit naast haar op de sofa plaats te nemen en trachtte kalm te zeggen, wat zy te vertellen had. „Ik zal u myn vraag duidelyk maken. Ik was een vorstin in myn ryk, maar ik ben te ver gegaan in myn heerschappy en daarom wilt gy me tot gehoorzaamheid roepen. Wyi menige stryd, die alleen my betrof, in my uitgewoed is, heb ik de vrouw boven de kunstenaros vergeton. Ik heb het kunnen en willen der kunst weergegeven en het beetje schoonheid, my door de natuur geschonkeD, zóó meegenomen, alsof het by het geheel behoorde. Ik heb u het ydele genoegen van het „betooverd worden" bespaard en ge zegt er my dank voor met oen „goeden avond". Forster zag thans iD, dat Helena het niet met hem eens was, maar toch bleef het hem een raadsel, hoe zy zich daardoor zoo beleedigd kon achten. „Bodaar toch, mejuffrouwI Gy moet dezen stryd niet anders opvatten dan als een uit- ■praat over aesthetische grondstellingen." Nadenkend zat Helena met het hoofd tegen de sofa aangeleund en beschouwde met alle aandacht den man, die niets scheen te kennen dan zyn aesthetische grondstellingen. Na een wyle vraagde zy: „Hebt ge wel eens verzen gemaakt, doctor?" „Neen. Om iets uitstekends te dichten mis ik ten eenenmale de kracht en en iets middelmatigs heeft voor my geen waarde." „Volkomen juist, wat aangaat het publiek en do tyd.... maar dat bedoel ik niet; ik meen verzsn, die ge alleen voor u zelf maaktet, waarin ge uw eigen gevoal bloot legdet.... gedichten voor.... een bemind wezen?" „Maar, mejuffrouwI Waar denkt ge aan?" „Hebt ge nog nooit iemand liefgehad?" Deze gewetensvraag, op levendigen toon geuit, bracht Forster geheel in verwarring. Hy kuchte even en scheen te bedenken in welken vorm hy zyn antwoord zou inkleeden. Toen, moeite doende om vrooiyk te schynen, zeide hy: „De liefde van den man is de onbegrensde bewondering voor een vrouwelijk wezen, ver bonden met den wonscb, dat dit wezen hem toebehooren zal. Ik heb meermalen zulk een onbegrensde bewondering gekoesterd, maar ik heb my nog nooit tot onbescheiden wenschen laten meesleepen." „Jawel. Gy hebt altyd rustig by u zelf kunnen overdenken: „Om dit ideaal te behagen, moet men zoo en zoo heeten, zoo en zoo er uitzieü, dit en dat zyn. Daar ik echter noch zóó heet, npch zóó er uit zie en ten derde ook niet dat benForster zag verwonderd naar haar schalksch gelaat op en zei lachend: „Zoo is het net zoo is het my altyd gegaan." Daarna vatte Helena hem zacht by den arm en ging voort, doch thans op fluis terenden toon, om hem een volledige bekentenis af te dwingen: „Welnu dan! En als ge in het halfduister, de oogen gesloten, ver moeid van de dageiyksche beslommeringen, daar zoo alleen in uw vertrek zat hebt ge dan ook niet eens, als in een droom, oen blik geworpen in het phantastische, goddelyke ryk der gelukkige liefde? Hebt ge dan ook niet eens gedroomd hoe schoon het zyn zou, als men toch eens zóó heette, als men er toch eens zóó uitzag en hebt ge dan ook wel eens gezucht, ja, misschien wel eens heimeiyk een traan weggeveegd, toen ge ontwaaktet Forster blikte weemoedig voor zich uit, als dacht hy aan zyn dooden. „Gezucht? Ja, dat hob ik menigmaal." „En ik, beste doctor, die al deze sprookjes doorleefd heb, ik zou niet mogen weenen, als gy by my komt en my vertelt„Dat is alles voorby, die tyd is voor u geëindigd En onder heete tranon zonk Helena in haar kussens terug. V. Forster had zyn hoed opgenomen, als wilde hy vertrekken. Maar toen hy het weenendo meisje voor zich zag, was hy gebleveD. Heiena's gestalte was nog altyd slank en elastisch en zooals zy daar nederlag, het gezicht in de kussens begraveD, met stuiptrekkend en toch bewegingloos lichaam, scheen de liefiyke be valligheid van de jeugd, die zy beweende, weder op haar te zyn nedergedaald. Forster bleef nog even staan en wachtte, of Helena soms den draad van hot gesprek weer opvatten zou. Hy was vast besloten, haar iets ver troostende te zeggen. Maar Helena zweegzy weende niet meer, doch verroerde zich even min. Hoe langer dr. Forster wachtte, des te grooter werd zyn verlangen haar smart te lenigen. Eindeiyk trad hy dichter op Helena toe en zeide met zachte stom: „Ik vraag u vergiffenis. Ik heb werkelyk niet kunnen denken, dat myn overwegingen u zooveel verdriet zouden aandoen." Helena zag hem aan; tranen glinsterden in haar oogen, een hoogroode blos kleurde haar wangen en zóó hulpeloos en troost- behoevend zag zy er uit, als ware zy in de gulden dagen harer kindsheid teruggekeerd. Toen slaakte zy een diepen zucht, stond op van haar zitplaats en ging naar het bloemen tafeltje. Zy begoot de bloemen en kransen met frisch water, plukte hier en daar een verwelkte bloem af en zei op pruilenden toon: „Wat zyt gy, geleerden, toch gelukkige menschen. Gy verdoelt de wereld met al wat er in omgaat in paragrafen. Gebeurtenissen, hartstochten en dwaasheden, over alles houdt gyileden tn uw hooge wysheid betrachtingen, en wanneer ge er op het laatst niet meer toe in staat zyt, hebt ge intusschen andere volgelingen gevonden, die voortzetten waar gy eindigt Tot welke paragraaf rekor4- de bloemen te bebooren?" Forster was ook by de bloementafel komen staan, doch had zyn aandacht meer op dc schoone spreekster dan op haar bloem er gericht. Hy lachte om deze dwaze vraag. „Gy schertst? En ge hebt nog een tra*» in het rechteroog?" „Ei zie!" Forster deed, om niet onbebeA te schynen, alsof by iets aan de bloeme' verschikte. Helena bemerkte het en Z9i „Gy, wereldwyzen, zyt eigeniyk allen dwazefc Moedig by de voortreffelykste problemen, wet gy met een eenvoudige bloem niet meer aa* te vangen dan met een snuifje. Wat rnike* ze heeriyk niet waar, deze bloemen?" „Ovorheeriyk. En wat zyn zy smaakv" gerangschikt." „En dat is alles eon andere beteekeu. hebben zy volstrekt niet. Ha, ha, ha! Ws zou ik thans zyn zonder deze bloemen?" Forster zag vorwonderd op. Wilde Helena den stryd weder beginnen? „Ik geloof, dat gy by uzelf gezworen hebt, mejuffrouw, myn logica op de proef te stellen. Ge springt van den hak op den tak waarlyk, dat is aller liefst, maar wat kunnen deze bloemen be- wyzen?" „Alles, eerwaarde doctor," „Hm! Men dient toch eerst te weten van wie die bloemen zyn." (Slot volgt

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 10