buitenland. Burgerlijke Stand van Leiden, - 1 1 v 1 bet corps diplomatique, ministers van Staat, Grootkruisen der Nederlandsche Orden, de Booge Baad der Nederlanden, de Algemeene Rekenkamer, de Commissarissen der Koningin, bet Hoog Militair Gerechtshof, de Hooge Raad van Adel, leden van andere colleges, de verdere staatsambtenaren en andere personen. Yan de leden der Tweede Kamer ontbraken in da kerk de heeren Yan Kol, Van der Zwaag en Troelstra. De Indische vorsten wachtten H. M. rechts en links aan den voet van don troon. H. M. de Koningin-Moeder begaf zich in een met acht paarden bespannen koets naar de kerk, begeleid door een escorte cavalerie en leden der Hofhouding. H. M. begaf zich door den ingang N.-Z.-Voor'ourgwal naar Haar zitplaats op den Troon, links van den zetel bestemd voor H. M. de Koningin. H. M. de Koningin verliet om elf uren het Paleis onder het losbranden van het geschut, hot bespelen van het carillon en het gelui der klokken naar de Nieuwe Kerk. De stoet van H. M. was als volgt samen gesteld: herauten van wapenen, de koningen van wapenen, de ceremoniemeester, 2 kamer jonkers, 2 jagermeesters, 2 stalmeesters, 12 kamerheeren, de hoofden der Departementen van de Koninklijke Hofhouding, de groot officieren van de Kroon, het Rijkszwaard, gedragen door den gepens. luitenant-generaal K. Van der Heyden, de standaard van bet Koninkrijk, gedragen door den gepens. vice- admiraal P. Ton Bosch, htt vaandel van hot 7de regiment infanterie, de standaard van het 3de regiment huzaren, het vaandel van de schutterij te Amsterdam en van het regiment grenadiers en jagers, gedragen door de com- mandeerende officieren der regimenten, de opper-ceremoniemeester van H. M. de Koningin, H. M. de Koningin, do vier oudste adju danten van H. M. de Koningin, dragers van den koninklijken mantel, de groot meesteres van H. M. de Koningin, adjudanten, ordonnans officieren en de vlag-officieren en generaals in actieven dienst in volgorde van rang en anciënniteit. Het kerkgebouw bood een zeldzaam prach tigon aanblik. De plechtigheid geschiedde overeenkomstig het reeds medegedeelde ceremonieel. De Koningin was gekleed in witte zijde, gedecolleteerd met parure van brillanton en met een diadeem op het hoofd. De herme lijnen mantel was omgeslagen. De Koningin- Moeder was in het lila satijn en eveneens gedecolleteerd. Na afloop der plechtigheid verscheen, in het Paleis teruggekeerd, eerst de Koningin alleen op het balkon, daarna met de Koningin- Moeder, begroet met donderende toejuichingen. De troepen defileerden vervolgens op den Dam voor Generaal Karei Van der Heyden, wat evenoens veel enthusiasme teweegbracht. Over den intocht van Hare Majesteit do Koningin in de Nieuwe Kerk geeft een cor respondent van het „Utr. Dbl.", die voor de kerk stond, het volgende stemmingsbeeld: Htt gowichtige tijdstip is gekomen. Za.ht ruischendo klanken stijgen op uit het kerkgebouw, zacht en onzeker, niet scherp te booren wat hot is, schemerig flauw, maar lief, als komende uit verre verte. Doch onmiddel lijk vervloeien ze weg door het stemmen- gonzen in de straten. Men wacht, want over enkole seconden zul len de Herauten van Wapenen met hunne trompetters zich begeven buiten de Kerk, ter hoogte van den rechtervleugel der compagnie Grenadiers. Ja, daar was het langs gegaan, zdó, dat de verslaggever het even nog zien kon, het wondere sprookje der jonge achttienjarige Koningin, die beentoog ter Kroning in de Kerk. En het geschut had gedonderd en de klokken hadden gebeierd en het speelwerk had getjingeld al maar door en de kapellen hadden schetterend gespeeld het Wilhelmus, en het pu1 liek heeft eindeloos gejubeld,en nu is er eerbiedig gespannen wachten. Men wacht, want zoo juist heeft H. M. de Koningin zich begeven naar do kerk, en 't donderen der kanonnen, 't klokkenluiden over gansch de stad, heeft heD, die niets zien konden, verteld, dat de plechtigheid een aan vang had genomen. Do herauten van wapenen waren gekomen met hunne trompetters onder den baldakijn voor het paleis, den staf in de zijde, tegon het goud- en blauwe wapenkleed. Een stofct van kamerjonkers en jagermees ters en stalmeesters in buitengewonen dienst was daarop gevolgd twee aan twee. Toen drie aan drie twaalf kamerheeren, den gouden sleutel boven de rokspanden. Hooge hofdignitarissen met kalpaks en wit ompluimde steken en staatsiedegens en gebor duurde uniformen volgden. En toen een tusschenruimte en o. a. bet Rijkszwaard, gedragen door de kortgedrongene ge ronsde gestalte van den goneraal Karei Van der Heyden, enz. Daar nadert de Koningin zelve, Koningin Wilhelminal Langzaam, statig schrfjdt zy, Hare Majesteit, in den donkerrooden, met hermelijn gevoerden mantel, die achter haar door vier adjudanten wordt gedragen: onvergetelijke aanblik! E9n gewarrel van uniformen volgt: adju danten, ordonnans-officieren en vlag-officieren en generaals, allen, in den geheelen stoet, blootshoofds, de hoofdbedekking in don arm; alleen generaal Van der Heyden en do booge officieren die met de vaandels op hom volgen maken daarop een uitsondering en de beide - - herauten met trompetters, gedekt door hun baretten. En zoo schreed langzaam de stoet voort, van het Paleis over den Dam naar de Nieuwe Kerk, tusschen do rfl van kadetten en adel borsten en door de groep van Haar aan hot portaal wachtende leden der Staten-Generaal, was Hare Majesteit langzaam binnengegaan en verdwenen. En na de Koningin hadden de deuren zich gesloten, en niets was van buiten meer te zien dan de grijze muren der kerk, niets meer te hooren dan de zwakke muziek, die door drong naar buiten. De toespraak der Koningin in de kerk. Omtrent de inhuldiging seint men ons nog uit Amsterdam: Zoodra de Koningin op den troon had plaats genomen, sprak ze met een prachtige, heldere, zeer welluidende stem de volgende redevoering uit: „Mijne Heeren Leden der Staten-Generaal! Door het afsterven van mijn onvergetelyken Vader tot den troon geroepen, dien Ik ouder het zoo wijze en zegenrijke Regentschap van Mijn innig geliefde Moeder beklom, heb Ik na de voleinding van mijn 18de levensjaar de Regeering aanvaard. MUn proclamatie heeft dit aan Myn dier baar volk bekend gemaakt. Thans is de ure gekomen, waarin ik my te midden van myn trouwe Staten-Generaal onder aanwpzing van God, zal verbinden aan myn dierbaar volk en zoo bevestig ik heden de hechten die tusschen mij en mijn volk bestaat en wordt do aloude band tusschen Vaderland en Oranje opnieuw bezegeld. Het is een schoone roeping, een schoone taak door God my op de schouders gelegd. Maar ik ten gelukkig en dankbaar om over een volk te moeten regeeren als het Neder- landsche, dat hoewel klein in zielental, groot is in deugd en krachtig in aard en karakter. Ik acht het een voorrecht dat het myn levenstaak en myn plicht zal zijn al mijn krachten te wyden aan het welzyn en den bloei voor het dierbare Vaderland. Do woorden van Myn overleden vader maakte ik tot de myne: „Oranje kan nooit, ja nooit genoeg doen voor Nederland." Tot de vervulling myner taak heb ik uw hulp noodig, heeren leden van de Volksvertegen woordiging, die ge my ongetwyfeld ook in ruime mate huid. Laat ons samen arbeiden tot bloei en tot voorspoed van het Nederland- sche volk. God zegene Uwen en Mynen arbeid. Dat hy strekke tot heil van het Vaderland." Hierop word door H. M. de by de Grondwet voorgeschreven eed uitgesproken en toen ten slotte op waardige plechtige wyze de woorden waren uitgesproken„Zoo waariyk helpo my God Almachtig',' toon steeg uit do menigte een groot hoezee op, die viermaal herhaald werd. Van halfdrie tot vier uren werd oen rytoer door H.H. M.M. gomaakt door Amsterdam. Uit Znid-Afrika. De Oorkonde, door de Nederlandsche Ver- eeniging in Zuid-Afrika te zenden aan Q. M. Koningin Wilhelmina, is van den volgonden inhoud: Aan Uwe Majesteit worde de eerbiedige hulde gebracht door de Nederlandsche Vereeniging In Zuid-Afrika by de troonsbestyging op 6 September 1898. Het is ons, Nederlanders en oud Nederlan ders, een innige behoefte op dien gedenk- waardigen dag uitdrukking te geven aan het gevoel, dat wy behooren tot den alouden Nederlandschen stam, hier in Zuid-Afrika, sprekende de geliefde taal onzer vaderen, een hulde te brengen aan Uwe Majesteit, de telg van het dierbaar Vorstenhuis. Wy zullen trouw biyven aan onzen volks aard en heilig bewaren de liefde voor Hol- landsch leven en Hollandsch streven, onder onze stamverwanten van Hollandschen oor sprong. Het Bestuur der Nederlandsche Vereeniging in Zuid-Afrika: N. J. Singels, Voorzitter. M. E. De Wildt. G. A. A. Middelberg. Dr. H. Reintnk. E. J. v. Gorkom, Secretaris. Frankrfjk. In den Ministerraad liet de minister van justitie gisteren weten, dat hy van mevrouw Dreyfus een aanvraag tot herziening van het vonnis van den krygsraad, die baar echtgenoot veroordeeld bad, ontvangen had. Êy schreef den minister van oorlog om te verzoeken het proces-verbaal van de bekentenis van kolonel Henry en het gerechtelyke dossier van de zaak-Dreyfus ter inzage te geven. In den volgenden ministerraad zal dè minister van justitie den uitslag van het onderzoek bekend maken. De ministers zullen, zoodra een minister van oorlof benoemd ia, bijeen geroepen worden. Een later bericht meldt, dat generaal Zurlinden do portefeuille van oorlog heeft aangenomen. Spnxijo. In den Senaat las minister Sagasta een besluit voor, waarby de regeering gemachtigd wordt de souvoreiniteit van SpaDje over do bezittiogeu in de koloniën op te geven cn de voorloopige vredesvoorwaarden van de Ver- eenigdo Staten worden bevestigd. Er werd bo- sloton, dat de zitting met gosloten deuren zou plaats hebben. Oostonrijk-Hong.-Monarchio. De „Wiener Zeitung" bevat het keizerlijk besluit, waarby het Oostenrfiksche parlement is byeengeroopen op 26 September. Er wor-t druk gesproken over de con ferenties tusschen graaf Thun en de leiders der verschillende fracties tot bet vinden van een 60ort modus vivendi tusschen Duitschers en Slaven wat den taalstryd betreft, opdat er een einde kome aan dozen stry i en de oppositie, welke een geregeld gaan van zaken onmogeiyk maakt. De uitslag dier conferenties is nog niet bekend. In een der eerste zittingen zal het ministerie het compromis met Hongarije indienen, zooals hot in de laatste bijeenkomsten is vastge steld; graaf Thun z »1 een beroep doen op de vaderlandsliefde der afgevaardigden, opdat zij zich ernstig lezig zullen houden met de belangen dos lands en den tyd niet zullen vormorsen met kleine geschillen. Groot-Britannic. Gladstone's testament is gisteren gepubli ceerd. Het is geheel autograpbiscb. Gladstone benoemt zyn zoons tot curators, en draagt hun het verdoelen van den boedel op, binnen zekere grenzen, by voorbeeld rakende familie stukken. Gladstone laat hun alle toeken handschriften en kopijrechten zijner werken na. Zy kunnen daarmede handelen naar goed dunken. Hot roerend vermogen, dat Gladstone nalaat, wordt op nagenoeg 55,000 pond netto geraamd. Het hooggerechtshof h:eft gisteren het testament rechtsgeldig vorklaard. Soedan. De Eugelsch-Egyptische troepen hebben naar het scbynt een schitterende overwinning behaald. Generaal Gordon is gewroken l Reeds een paar dagen waren de troepen met de dervischen in aanraking gewéest; doch de voorhoede van den vyand week tel kens terug, nadat eenige schoten met de cavalerie waren gewisseld. Woensdagavond viel er een zware regenbui, welke aanhield tot Donderdagmorgen negen ure. Het leger stoorde zich evenwel daaraan niet en bleef 6teeds voortrukken naar Kerreri, hetwelk ontruimd bleek te zUn. Aan de linkerzyde marcheerden het twee en twintigste regiment lanciers, benevens de Egyptische cavalerie en de beryders der ka- merien, op ongeveer zes myien van de infan terie, welke als het ware in een vierkant oprukten. Wy kwamen aldus, zegt de corres pondent van de „Daily Telegraph," op een myi afstands van Omdurman en zagen reeds den koepel van het graf der Madhis, terwyi ook het eiland Tuti en de palmen van Khar toem voor ons lagen. Het leger van den Khalifa was in vyf reusachtige divisies opge steld, met een vleugel naar achteren; scherp flikkerden hun speren en zwaarden in het helle zonlicht van den laten namiddag. Steeds werd voorwaarts gorukt, zoodat do tenton van den vyand zichtbaar werden, ten Noorden van Omdurman. Donderdag werd feiteiyk het gevecht ge opend. Het begon, blykens den berichtgever van de „Daily Telegraph," met schermutse lingen van de cavalerie, waarop onmiddeliyk het vuur der kanonneerbooten op Omdurman volgde, dat in korten tyd de versterkingen en een doel dor tombe van de Mahdi's ver woestte. Vrydag deed de Khalifa een uitval met zyn gansche strydmacht; langzaam rukte het vyandeiyke leger voorwaarts onder een oorverdoovend geschreeuw. De lucht was vervuld met den kreet „Allah! AllahI", welke een angstwekkenden indruk maakte, hoe meer de troepen van den Khalifa naderden, die zich hadden verspred. over eeo uitgestrektheid over minstens drie myien. Indrukwekkend was het gezicht, toen zy aldus naderden; tallooze banieren wapperden en verborgen byna geheel het troependal, dat slechts merkbaar was door het geschitter der wapenen. Toen de Arabieren tot op een myi genaderd waren, openden de kanonnen der Engelschen en Egyptenaren hun vuur en brachten den vyand groote verliezen toe. Niettemin bleef deze voorwaarts rukken, tot op 800 yards van het carré, hetwelk de Britsche troepen gevormd hadden. Herhaalde malen werden zy terug geslagen, maar altyd rukten zy voorwaarts, om telkens opnieuw te worden teruggeworpen, zoodat slechts enkele detachementen van het keur corps van den Khalifa aan de slachting ontkwamen. Met inspanning van alle krachten trachtten de emirs hun manschappen weer te verzamelen, doch tevergeefs. Zelfs de groene vlag, het symbool van hun fanatisme, werd ontplooid, doch vruchteloosde Arabieren moesten voortdurend terugtrekken, met altyd grooter heftigheid aangevallen wordende door de Egyptische troepen, aan wie een groot deel van de glorie van den dag toekomt. Er wordt bewoerd dat niet miodej dan 15,000 Arabieren op het slagveld syn gebleven. ïelegrammeq» LONDEN, 5 September. Omtrent de ver liezen dor Engtlscbe troepen by Omdurman wordt nog gemeldDrie en twintig Engelsche onderofficieren en soldaten werden gedood, waaronder negentien van het 21ste regiment lanciers. Negen en twintig man werdon ge wond, waaronder twaalf officieren. Een en twintig man van de Egyptische troepen werden gedool, 230 man gewond. KAIRO, 6 September. De cavalerie moest de vervolging van den Khalief staken op 30 myien voorby Omdurman; de paarden waren uitgeput, want zy waren 48 uren achtereen bereden, waarvan 15 uren vechtende. De Khalief is naar Omdurman gegaan. Sir H. Kitchener heeft een Arabisch kameelen corps georganiseerd om de vervolging voort te zetten. Te Khartoem is gisteren een godsdienst oefening gehouden ter eere van Gordon. MADRID, 5 September. Volgens de inlich tingen van eenige senatoren omtrent de ge heimo zitting, verklaarde Rivera in naam van het democratisch beginsel, dót de vraag van den afstand van grondgebied in hit openbaar moest worden behandeld; dat zou de onder handelingen niet kunnen schaden. Sagasta moet leven mot de openbare meening, even als elke liberale regeering, en anders van do regeering afstand c'oen. Sagasta antwoordde, dat de vraagstukken van internationalen aard altyd in geheime zitting behandeld zyn. De toestand is ernstig. De oorlogstoestand duurt nog voort; er bestaat alleen e6n schorsiDg der vyandeiykheden in afwachting van het tut-stand-komen van den vrede. Indiscretiön zouden do onderhandelin gen kunnon schaden. Wanneer de vrede go- sloten is, zullen alle stukken openbaar ge maakt wordenthans moeten wy eensgezind voor den vyand verschijnen. De regeering doet een beroep op de vaderlandsliefde van de vertegenwoordigers des volks opdat geene indiscretion de onderhandelingen benadeelen. Rivera stelle in zyn antwoord de regeering verantwoordelijk voor het verlies van de koloniën. Men doet de zaal ontruimen door do steno grafen. De conservatief Coca verklaart, dat een geheime zitting een schending van de grond wet is; verscheidene andere leden spreken in geiyken ziD. In het eind besloot de Senaat met 57 tegen 6 stemmen dat de beraadslaging zou worden voortgezet in geheime zitting. De conserva tieven steraden raet de meerderheid; demo craten en de republikeinen stemden voor. Nationaal huldeblijk. De hoofdcommissie voor het Huldeblijk van de natio aan H. M. de Koningin-Moeder, die Vrydag ter aanbieding door H. Dr. werd ont vangen, was als volgt samengesteld: Mr. S. A. Vening Meinesz, burgemeester te Amsterdam, voorzitter. L. E. Uyttenhooven, directeur van 's Ryks belastingen in Zuid-Holland, te Rotterdam, secretaris. J. J. L. Heldring, lid van de firma Heldring en PiersoD, bankiers te 's-Graveuhage, thesaurier. Jhr. mr. J. F. Van Humalda van Eysinga, lid van den Raad van State, te 's-Gravenhage. Mr. T. M. C. Asser, lid van den Raad van State, te 's-Gravenhage. Jhr. G. M. Verspyck, gep. luit. generaal, te 's-Gravenhage. Jbr. mr. T. A. J. Van A6ch van Wyck, oud- gouverneur van Suriname, te 's Gravonhage. Jhr. J. A. Röell, gep. vice-admiraal, te 's-Gravenhage. F. M. B. Ridder Alewyn, gep. luit.-generaal, to Berg en Dal. Mr. Th. Heemskerk, advocaat to Amsterdam. Jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage. Mr. C. J. E. graaf Van Bylandt, lid van de Tweede Kamer, to 's-Gravenhage. Mr. P. M. H. baron Michiels van Verdunnen, lid van do Tweede Kamer, te 's Gravenhage. F. B. 'a Jacob, burgemeester van Rotterdam. Mr. J. A. Roest, Commissaris der Koningin in Zeeland, te Middelburg. Mr. J. S. Baron van Harinxma thoe Slooteo, burgemoester van 's-Gravenhage. Jbr. P. J. J. S. M. Van der Does deWille- bois, burgemeester van 's-Hertogenbosch. Jhr. D. J. A. A. Van Lawick van Pabst van Nyevelt, burgemoester van Arnhem. Jhr. mr. J. W. G. Boreel Van Hogelanden, burgemeester van Haarlem. Jhr. mr. L. Schorer, burgemeester van Middelburg. B. Reiger, burgemeester van Utrecht. Jbr. W. C. F. Van Nahuys, oud-burge meester van Zwolle. Mr. S. M. S. Modderman, burgemeester van Groningen. M. A. D. Jolles, burgemeester van Assen. W. H. Pyis, burgemeester van Maastricht. Jhr. mr. P. H. F. Van Meeuwen, vice- president van het gerechtshof te 's-Her- togenbosch. H. C. Van der Houven Van Oordt, lid van Ged. Staten van Gelderland, te Arnhem. M. M. De Monchy, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam. A. M. J. Hondrichs, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam. W. A. graaf Van Lynden, lid van Ged. Staten van Zeeland, te Middelburg. Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, burge meester van Amersfoort. R. Bloembergen Ezn., bankier te Leeuwarden. Mr. W. F. baron Van Aerssen Beyereq van Vo3hol, president van de arrondissements rechtbank te Zwolle. Jbr. mr. W. C. A. Alborda van Ekenstein, lid van de Eerste Kamer te Groningen. Mr. G. W. baron Van der Feltz, griffier der Staten van Drente, te Assen. L. H. A. Magnóé, lid van de Eerste Kamer, te Horn. Voor Oost Indié: W. O. Gallois, vice-president van den Raad van Indië. G. Kruys, gep. vice-admiraal. J. A. Vetter, gep. luit.-generaal. Jbr. J. G. O. S. Von Schmidt auf Altenstadt, oud-resident van Batavia. H. J. Meertens, notaris té Batavia. By het geschenk was, geiyk gemeld, gevoegd een album, bevattende de namen van de leden der commissies, c'ie zich hadden gevormd om het geschenk bijeen te brengen. Dit album is versierd met gezichten uit Nederland, door verschillende artisten daarvoor afgestaan, het penwerk is van de hand des heeren Grevenstuk. De heer Van Bommel te Amsterdam belastte zich met het bindwerk, waarvan de ornamenten geleverd werden door de Utrechtscho firma Begeer. Het geheel rust op een artistiek gesneden lezenaar, door de firma Hiller vervaardigd. LEADED, 6 September. Thermometerstand: gisteravond om 8uren 16' C. 60.8' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 14.5' C. 58.1° F.; 's middags om 12 uren 18 5 C. 65.5 F., 's namiddags 4 uren 21' C. 69.8° F. Gisteravond trok alhier een eenvouoige, doch niet onaardige liebtstoet veler aandacht. Eon schaar van kinderen, de meeston voorzien van een brandende lampion aan een stok, trokken, ondor het zingen van Vaderlandscbe lioderen, langs onkele straten onzer st3d. Deze vertooning lokte veel bekyks, vooral in de buurt van oe Langobrug, waar de deelnemers aan den tocht schenen thuis te behooren. Leiderdorp. Ter herianering aan dezen gedenkwaaroigen dag heeft de Burgemeester onder de leerlingen aan iedere openbare school in deze gemeente twaalf en onder de inge zetenen tien gedenkpenningen verspreid. Aan de vcorzydo vertoont de medaille het portret van H. M. en aan de achterzpde een lauwerkrans, waarin het volgende te lezen staat: „Ligehuiaigd to Amsterdam 6 Septem ber 1898." Het muziekcorps, dat aan de feesten op den 15den alhier zal deelnemen, komt uit Noordwyk. Mtn dott moeite er nog een tweede corps aan toe te voegen. Ook is aan het programma nog de verlichting van het Raadhuis toegevoegd. Het aantal lotelingen van deze gemeente voor de lichting 1899 bedraagt 21. In AchthoveD, onder deze gemeento, ligt een schipper, die weigerde te vlaggen in dez9 feesteiyke dagen. Dit viel niet3 in den smaak van de oranjegezinde bevolking, die dan ook op niet onaardige wyze van haar ongenoegen blyk gaf. Toen nu dezen nacht de schipper lag to slapen, naderden eenige personen uit dit dorp behoedzaam de schuit met het doel deze, ook tegen den wil van den schipper een feesteiyk aanzien te verschaffen. Daartoe hadden zü oen groote hoeveelheid oranjeverf medegenomen en weldra was de heele schuit bedekt met de lettors W. H. M. (Wilbelmina), terwyi do achterkant beschilderd werd met vlaggen en het geheel bedolven onder serpentines. Toen nu van ochtend de schipper do ver siering aan zyn schuit zag, vond by het maar geraden, wellicht ook om van andere verrassingen verschoond te blyven, de vlag op te halen, wat dan ook onder luid gejoick} van de aanwezige toeschouwers geschiedde. Marktberichten» Bodegraven, 6 Sopt. Kaas. Aangov. 280 wagODe, te zamen 16,239 rtuks, wogende 75,441 KG. Prgs Ie te eoort Gondsohe f 21 a ƒ23.zwaarder© f 25.a 2do soort 16.a 18. JDorbkaaa, prQS lake soort 22.50 2do eoors ƒ19.a Edammer Kaas, prga Isto soort f 25.— a 2de eoort ƒ23.— a wagens Leidsohe Kaas, a fhtt sohippond. Handel matig. Rotterdam, 6 September. Y«e. Aanvoer 54 Paar den Veulen, 983 magere en 600 vette Bunderen, 389 vette- en graskalreren, 61 nuchtere Kalveren, Schaap of Lammeren, Varken, 169 Biggen, Bok, EzeL Men noteert: Vetto Banderen lste qual. 58 a 2de qual. 60 a 8de qnaL 40 a cents. Kalveren lste qual. 80, 2de qcal. 60 a 70 ct., Stieren lste qual. 60, 2do qnaL 40, 8de qual. ets. alles por KG. Ossen lste qual. 58, 2do qual. 62, 8de qual. 42 cents. Handel zeer traag. Graskalvoren ƒ23 a 40, Melkkoeien/" 160 a ƒ206, Kalf koeien ƒ170 a ƒ190, Stieren 60 a ƒ160, Vaarzen ƒ70 ƒ120, Pinken ƒ60 a ƒ85, Paarden 40 a ƒ200. Handel rodolijb. Botor. Aanroer: 98/8 en 73/16 ton en 599 itakken van Vs k9°- Do Prison waren ala volgt: lste qual. ƒ40, 2de qual. 14, en 8de qnaL 40. Voor stukken van i/a kilo werd 70 a 65 cents betaald. Eerste huwelijks-afkondiging van 4 Sept. N. Van den Heuvel jm. 27 j. en C. M. W. Van der Vliet jd. 24 j. H. Vermond w. 49 j. en C. Zirkzee jd. 45 j. A. Kloolajm. en C. Van Bergen en Henegouwen jd. J. Siorat jm. 18 j. en E. Mulder jd- 19 j. P- J- Olivier jm. 24 j. en M. Zirkzeo jd. 19 j. C. De Monnik jm. 23 j. en J. Van Mant gem jd. 23 j. N. Jansen jm. 30 j. en A. G. M. Sander jd. 19 j. J. Buitendijk jtt^ 29 j. cn E. Klinkhamer id. 31 i. J. Van de Wereld jm. 28 j. on H. H. L. Bartelsman id.2oi. A. A. Den Hoed jm. 28 j. en P. Braat jd. 25 W. F. Karstens jm. 30 j. eu E. H endriksen jd. 24 j. C. J. A. Kruyt jm. 23 j. en J. C.Fabritlusjd.zöi.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3