H\ 11817 A°. 1898 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fan- en feestdagen, uitgegeven. Pit noiumcr bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 1 September. "Vrijdag 2 September. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURiLNTl Voor Lelden per 8 maanden. 1.10. Franco per post 1.40. Aiw>nderiyke Nommers 0 0.06. PRUS DER .ATWKK.rrWNT» Êfrrc Van 1-6 regels f 1.06. Iedere rogei meer f 0.17J. - Grooter® lettors naar plaatsruimta Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend Eerste Blad. Officieel© Keunisgevingon. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gozicn art. 6, 2de alinea, der Verordening van 25 Januari 1894, regelende do inwendigo inrichting der acholen, de toelating en liet ontslag der leerlingen (Gemeenteblad N°. 6 van 18'J4); Breugen ter algomoene kennis, dat d6 inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen der 3de cu 4de kl. zal plaats hebben Yan don 5den tot en met den 17den Sepr. e. k. in dc schoollokalen in do Rijnstraat, in dp Brandcwijnstecg, op dc Biuucnveat- gracht aan bet Plantsoen, in do Yan-der-Wcrfstraat, aan de Korte Maro, aan de Langcbrug, aan den Maresingel en in de HeeroDStraat, des voormiddags van halfnegon tot negen uren en des namid dags van half twee tot. tvreo uren, bohalvo des Zaterdags on des Zondags en Dinsdag 6 Sep tember a. e. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 31 Aug. 1898. VAN HEYST, Secretaris. BU Koninklijk Besluit zyn van onze stad- genooten en uit de omstreken benoemd: in de orde van den Nederlandsclien Leeuw, Tot commandeur: Dr. H. G. VAN BESANDE BAKHUYZEN, voorzitter van de afdeeling wis en natuurkunde van do Kon. Academie van Wetenschappen, hoogleeraar te Leiden; dr. H. KERN, voorzitter van de afdeeling letterkunde van de Kon. Academie van Weten schappen, hoogleeraar aan de Ryks-Universiteit te Leiden; T. P. VIRULY, lil van de Eerste Kamer. Tot ridder: Mr. M. D'AUMERIE, kanton rechter te Leiden; dr. J. M. VAN BEMMELEN, hoogleeraar aan de Ryks< Universiteit te Leiden; dr. W. PLEYTE, directeur van het Museum van Oudheden; prof. dr. JAN TEN BRINK, letterkundige; mr. C. COCK, hoogheemraad van Rjjnland; mr. P. A. VAN DER LITB, hoogleeraar, lid der staatscommissie voor de herziening van de Indische wetgeving op privaatrechtelijk gebied; or. J. J. M. DE GROOT, hoogleoraar; dr. P. H. ROES3INGH, lid van de Tweede Kamer; mr. H. L. DRUCKER, lid van het hoofdbestuur der Maatschappij „tot Nut van 'fc Algemeen"; N. J. A. LANS, presi dent der hoofdafdeeling van het bisschoppe lijk seminarie te Warmond. In de orde van Oranje-Nassaa* Tot commandeur: Dr. C. P. TIELE, hoog leeraar, voorzitter van de commissie voor de zaken der Remonstrantsche Broederschap te Leiden. Tot ridder: T. A. O. DE RIDDER, burge meester van Katwijk; P. DE JOSSELIN DE JONG, kunstschilder, te Wassenaar; A. L. NAGEL, directeur van het postkantoor; J. VAN KEMPEN, lid der Firma J. M. Van Kempen en Zonen, fabrikanten van gouden en zilveren werken te Voorschoten; H. L. A. VAN CAMPEN, lanimeter 1ste klasse van het kadaster; A. VAN DOVEREN, van het 4de reg. inf., werkzaam ten bureele van den inspecteur van h9t militair onderwijs. Tot officier: W. B. J. DUYCKER, comman dant van het 4de reg. inf. Eere medaille in zilver aan W. J. BRUINS, meesterknecht ter drukkerij van den heer A. W. SythofT te Leiden. In brons: P. VAN HAASTEREN, arbeider bij de Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaat schappij, Voorschoten; J. H. MIOLEE, meester-geweermakor bij het 4de reg. inf.; J. GRESSIE, korporaal by het 4de reg. inf., gedetacheerd bij de Koninklijke Milit. Acad. -By de openbare promotie en prysuitdeeling van het gymnasium, die heden gehouden werd, zyn bevorderd: Van de eerste klasse tot de tweede: J. D. Pyper, Cath. M. W. Roem, J. W. De koppelaar, W. Klomp, J. Cb. F. Schmied, <XL Hovens Gréve, W. Nolen, E. Doyer, J. W. Meilink, W. F. Gonggryp, A. K. Horst, Van Wettum, C. C. Tieleman, J. C. Tiele, V. E. Vethake, H. W. J. Van Herwaarden, F. A. Des Tombe, R. Werkman, W. Gabbardt en A. W. Sehelkes. Van de tweede klasse tot de derde: J. Van der Mandere, H. W. J. M. Keuls, Ch. B. W. Verweyde, A. G. Kloots, J. Ph. Eggink, O. S. C. J. Veit, D. Los, P. Spaan, H. T. Oberman, C. F. J. Gombault, J. W. Gleuns, S. W. Visser, J. Dyckmeester, A. S. Oppenheim, N. J. C. Van Hasselt, S. A. La Rivière, H. C. Van Beusekom en J. J. De Casparls. Van de derde klasse tot de vierde: F. Muller Jz., J. H. Van der Harst, K. F. Van Herwaarden, S. H. Leegstra, J. Van Itauwen, C. M. Briët, J. M. Blüggel, S. J. De Hoest, L. M. Schoorel en E. Mac Gillavry. Van de vierde klasse tot de vyfde: C. Pyper, B. F. Boekhold, J. Wille, G. F. Evelein, S. Van Dorp, Conradino Verhey V3n Wyk, S. J. Van Velzen, N. J. G. Pen, S. D. De Vries en J. D. Werkman. Van de vyfde klasse tot de zesde: H. Werkman, J. Kloots, B. Batelaan, C. Boorsma, A. S. Van Ingen, Chr. H. Nykamp, A. Evolein, G. Schot Dykraan, C. A. Ruys, J. M. Obreen en C. H. Versteeg. Do gratiaruin actio voor de pryzen werd gehouden: namens de eerste klasse door J. D. Pyper in het Nederlandsch; namens de tweede klasse door J. Van der Mandere in- het Fransch; namens de derde klasse door F. Muller Jz. in het Hoogduitsch; namens de vierde klasse door C. Pyper in het Engelsch; namens de vyfde klasse door H. Werk man in het Latyn. Als blyk van goedkeuring en tevreden heid is by koDinklyk besluit do bronzen oere- penning voor menschlievebd hulpbetoon en een loffeiyk getuigschrift toegekend aan H. J. J. Kress, opperstuurman in het vaste corps onderofficieren der Kon. Ned. marine, wegens het met levensgevaar redden van een kind uit het water by het koffiehuis „De Groote Vink", by Leiden, op 17 Juli 1898, De parade van het garnizoen werd gis teren bygewoond door drie Inoische vorsten. Prins Ario Mataram vergezelde ts paard gene raal Doorman by de inspectie der troepen. De bei ie anderen sloegen de waponschou wing van uit hun rytuig gade. Overigens had de parade haar gewoon verloop. Het défilé der cavalerie eindigde met een front galop visA- vis don staf. Na afloop der parade werd ge- dofileerd voorby het paleis Noordeinde. De Koningin was een half uur te voren uit gereden. De minister van oorlog brengt nader ter kennis van belanghebbenden, dat, mat wyziging van de aankondiging in de „Ned. Sts.-Ct." van Dinsdag 16 Augustus, voor een plaatsing by de Cadettenschool in aanmerking komen: Voor den dieüst hier te lande: J. Harberts, G. A. De Brauw, J. Doorman, L. graaf Van Limburg Stirum, jbr. W. J. Van der Goes, O. L. Eschauzi9r, W. C. Buwalda, H. M. G. Higly, H. M. C. E. Mathon, D. Vlemlng, M. Rutgers van der Loeff, J. H. C. Bentz van den Berg, jbr. J. Von Weiier, J. A. Katten- busch, R. Wilson, J. M. Obreen, jbr. D. R. Gevers Deynoot, J. G. Haremaker, H. J. A. Van Son, A. R. Van den Bent, G. Van Rossem, A. S. M. D. PriD8, C. Spiegelberg, R. Bossert, H. B. Maryt, R. O. Van Gennep. Voor den dienst in Nederlandsch-Indiö: H. B. Stapel, B. Van de Water, A. Tissot van Patot, M. L. F. Bayetto, G. H. A. G. Gallas, C. E. Visser, J. Beumer, B. D. W. J. Van Garderen, T. B. Ma6querier Hofland, E. Tref fers, J. K. H. Van Steyn van Hensbroek, T. Tanji, N. Binnenóyk, F. L. Van Hasselt, H. P. Pieper, J. L. C. R. Laceulle, M. J. Voskuil, A. Bax, P. W. A. Meyer, H. Bebrens, F. H. J. M. Buff rt, J. C. Houwing, E. Tydeman, W. F. De JoDgh, L. J. De Decker, A. Pufkus, C. F. A. Moorrees, L. O. Aernout, J. H. Enter, R. A. Kunst, A. C. E. G. De Voogt, W. J. baron Van Heeckeren van Molecaten, S. H. Du March de Sarvaas, W. J. De Vries, J. T. F. Gótz, J. Engelbert van Bevervoorde. Te Gouda is het gedenkteeken, als hulde aan de nagedachtenis van burgemeester mr. A. A. Van Bergen IJzendoorn opgericht, op plechtige, doch eenvoudige wyze aan het ge meentebestuur overgedragen. Het is geplaatst in dat gedeelte van het openbaar plantsoen by Rynlands Stoomgemaal, dat eertyds was de groote (aan de gemeente gelegateerde) tuin van het huis der familie IJzendoorn, en be staat uit een monumentale fontein van Noorsch graniet en brons, met cascade gebouwd naar het ontwerp van den heer W. Kromhout Cz., architect to Amsterdam. De burgemeester aanvaardde daarop met een kort woord, namens den gemeenteraad, het gedenkteeken en beloofde het in goeden staat te zullen onderhouden. De plechtigheid, welke door koraalmuziok werd opgeluisterd, was biermede geëindigd. Hare Majesteit de Koningin ontving gisteravond te 73/, uur de gelukwenschen van het corps diplomatique. Daarna was er gala-diner voor do leden van Hr. Ms. civiele en militaire Huis. Hare Majesteit de Koningin-Moeder schonk f 1000 aan de armen van Den Haag. Naar men mededeelt, zyn al de kamer- heeren en adjudanten in buitengewonen dienst van wyien Z. M. den Koning benoemd tot kamerheer en adjudant i. b. d. van H. M. de Koningin. De minister van oorlog brengt nader ter kennis van belanghebbenden, dat, met wyziging van de aankondiging in de „Ned. Sts. Ct." van Donderdag 25 Augustus, voor een plaatsing by den Hoofdcursus zullen worden toegelaten: a. Voor infanterie bier te lande: L. J. J. M. Tabbers, H. H. De Lange, H. De Jongh, F. A. Van Seters, H. A. Fischer, N. A. A. Eruyn, J. W. Egberts, G. A. De Vos, W. J. Briel, J. E. Schneiders, W. H. Vink, H. Lam ster, J. D. C. Berkhout, J. A. Van Helden Tucker, H. C. Van der Loly, W. J. Harms, L. J. Barends, F. A. Götte, G. R. H. Kits van Heyningen, W. Weyerman. b. Voor infanterie in Nederlandsch-Indiö P. Schaafsma, W. A. L. Soetbrood Piccardt, S. Alberda, A. F. Mönnich, H. Harderiberg, J. J. De Kroas, K. L. Rozendaal, J. T. Evers, N. J. Feönstra, A. P. Erzey, P. J. M. Smith, I. P. Van dor Ploeg, C. Hillebron, S. J. Ver- Schuur, J. J. Hotz, J. F. Vaa Mansvelt. c. Voor administratie hier te lande: H. Eggink, W. Knap, E. J. J. De Roy van Zuyde- wyn, G. J. K Sneep, B. J. H. Rehe. d. Voor administratie in Nad. Indie: A. De Wit, J. A. H. Rynders, J. A. Luymes, J. L. Elsthout, E. W. Schultz, J. R. Riesz. De minister van buitenlandsche zaken gaf gisteravond een gala-diner, waaraan deelnamen alle hoofden der vreemde missiën, behalve de Perzische en Braziliaansche gezanten, die nog niet zyn aangekomen. Voorts F. graaf Van Bylandt, gezant ter beschikking, en Ruysse- naers, gezant, chef van het kabinet. De Rus sische gezant, deken van het corps diplomatique, stelde een dronk in op de KoDingin en minister De Beaufort beantwoordde oien met eon dronk op de hoofden der Staten, wier gezanten den maaltijd bijwoonden. By koninkiyk besluit van 31 Augustus is tot secretaris by het Kabinet der Koningin benoemd jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen, thans referendaris by dat Kabinet. Beroepen is by de Geref. Gem. A te Sneek ds. N. Y. Van Goor, to Hazerswoude. De voorzitter en do griffier dor Eerste Kamer hebben heden een bespreking gehouden over de regeling der vereenigde vergadering van de Kamers te Amsterdam. —Ingevolge Koninklijke machtiging is graaf S. A. Van Rechteren Limpurg benoemd tot vice-consul te Bordeaux. Op 30 Augustus hebben H. M. de KoniDgin en de Koningin-Weduwe, Regentes,in plechtig gehoor ontvangen den buitengewoon gezant on gevolmachtigd minister van Z. M. den Koning der Belgen by bet Nederlandsche Hof, ter overhandiging aan Hoogstdezelven van do brieven van Z'yn Doorluchtigen Souverein, houdende aanbiediog aan Hare Majesteiten der versierselen van Grootkruis der Leopoldsorde. Vervolgens heeft H. M. de Koningin Weduwe, Regentes, in plechtig gehoor ontvangen den minister-president van Z. M. den Keizer van Japan by het Nederlandsche Hof, ter over handiging aan Hoogstdezelve van een brief van H. M. de Keizerin, houdende aanbieding der versierselen van de Kroonorde. De kapitein luitenant ter zee jhr. J. A. G. Van der Staal, die, met ingang van 31 Augustus, is benoemd tot particulier secreta ris van H. M. de Koningin, word 1 Sept. 1873 benoemd tot adelborst 1ste klasse, den lsten April 1876 tot luit. ter zee 2de klasse, den lsten Dec. 1886 tot idem 1ste klasse en 1 Juni 1897 tot kapitein-luit-enant (luit.-kolonel); hy is 44 jaren oud. In 1893 en 1894 was hy adjudant van den minister van marine, in welke betrekking hy is vervangen door den luit. ter zee 1ste klasse W. D. H. baron Van Asbeck; den lsten Juli 1895 werd hy benoemd tot aojudant van H. M. de Koningin. By de reis van de Koninginnen naar Enge land, was jhr. Van der Staal 1ste officier aan boord van Hr. Ms. „Valk", welke bodem de Koninginnen naar Engeland overbracht en toen onder bevel stond van wyien den kapi tein ter zee G. H. Van Steyn. In Indië nam hy meermalen deel aan de krygsverrichtingen op A'jeh; hy verwierf daar het eereteeken voor belangryke krygsbedryven. In 1896 voerde hy in Indië het bevel over het stalen flotielje-vaartuig „Nlas". Het stoomschip „Bundesrath" arriveerde 30 Aug. van Hamburg en Antwerpen te Mozam bique; de „Anchises", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 30 Aug. Gibraltar; de „Admiraal", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeerde 30 Aug. Sagrès; de „Titan" vertrok 30 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Hillcgom. Gistermorgen te circa 9 uren is een ongeveer tweejarig knaapje van den heer L. Van Til Pz. alhier, in een onbewaakt oogenblik in een naby diens woning gelegen sloot te wattT geraakt en verdronken. Byna vier jaren geleden ia in diezelfde sloot het vyfjarig zoontje van dit gezin verdronken. Lisse. Gistermorgen te elf uren brak er brand uit in een bollenschuur annex woon huis, staande op „Klein Zandvliet" onder deze gemeente, in eigendom behoorende aan mevrouw Van Pallandt en in huur by de firma Gebr. Segera. De brand schynt te zyn ontstaan in een klein schuurtje en breidde zich allengs uit en torn ook het rieten dak der bollen schuur werd aangetast en de vlammen door den feilen wind steeds aanwakkerden, stond spoedig alles in lichterlaaie. De brandweer was spo9dig op de been en hoewel er flink werd gewerkt, mocht dit niet baten. Alles is uitgebrand. Alleen het huisraad van den meesterknecht B. werd gerod, maar de bloembollen en stellingen gingen verloren. De schade is groot; men spreekt van f 100,000. Alles was verzekerd. Omtrent do oorzaak verkeerde men, op het oogenblik, dat dit bericht werd afgezonden, nog in onzeker heid. Uit do „Staatscourant.* Kon. besluiten. Bepaald, dat de tot de zee macht behoorende adjudanten in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. Willem III in die bo- trekking zullen overgaan bij H. M. de Koningin, mot behoud van de anciënniteit hunner benoeming als adjudant in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. den Koning. De adjudanten in buitengewonen dionst van wijlen Z. M. den Koning benoemd tot adjudant in buitengewonen dienst van il. M. de Koningin, met behoud van dc anciënniteit hunner benoeming als adjudant in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. den Koning. Benoemd tot adjudant in buitengewonen dienst vau H. M. de Koningin do luitenant-generaal A. Kool, chef van den generalen staf; do luitenant- feneraal J. W. Bergansius, inspecteur der artillerie; e gen.-majoor jhr. II. Lamun Trip, commd. der lste divisie inf.; de kolonel JL. De Bock, commd. van het reg. grenadiers en jagers; de gep. luit.- kol., met rang van kolonel, H. G. J. Van Hoog straten, zoomede de gepensionneerdo kolonel J. W. Boellaart, kol.-commd. der dd. schutterij te Amster dam; de schoutbij-nacht F. J. Stokhuyzen, com mandant der zeemacht en chef van het departe ment der marine in Nederlandsch-Iudic; de, met verlof in Europa aanwezige, luitonant-kolonel der artillerio van net Ned.-Indische leger M. B. Rost van Tonningon. Benoemd tot minister van staat mr J. G. Gleich- raan, voorzitter van de Tweede Kamer. Verleend de rang van luitenant-generaal aan den adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, den gep. generaal-majoor J. N. A. baron Taets van Amerongen, laatstelijk inspecteur der infantorio en aan den gep. gem^raal-majoor M. G. Matthes, laatstelijk inspecteur der cavalerie; de rang van goneraal-majoor, aan do gep kolonels der infanterie G. B. C. Stoop, J. L. Mulder en G. M. Van de Pol, aan den gep. kolonel der cavalerie F. C. W. Juckema van Burmania baron Kengers, aan den gep. kolonel der artillerie R. C. Van Onselen, aan den gepensionneerden kolonel der genie A J. Voorduin en aan den gepension neerden kol. van den plaatselijken staf G. T. W. Vijgh; de rang van kolonel aan de gep. luitenant kolonels der infanterie, S. A. Vermeulen, W. J. Arriëns, M. G. W. A. Schumann en H. G. J. Van Hoogstraten; zoomede aan den gep. luik- kolonel van den plaatselijken staf A. E. Van der Heide; de rang van luitenant-kolonel aan den gep. majoor der cavalerie C. G. G. Vertholen de Saive de Brunetou, aan don gep. majoor der artillerie E. A. F. baron Creutz en aan den gep. majoor van den provincialen staf J. B. H. Van Roijen; de rang van majoor aan de gep. kapiteins der inf. H. D. A. Götz, L. Tissot van Patot, Jac. Vau der Meer en T. C. C. Van Orsoy Veeren, aan don gep. kapitein van den plaatselijken staf J. J. Sas, aan de gep. ritmeesters der cavalerie D. Dutry vau Haeften, H. W. .1. E. baron Tael3 van Amerongen en jhr. J. C. P. E Van Meeuwen, aan den gep. kapt. der artillerie P. J. Te Winkel en aan de gep. kapt.-kwartierm W. J. Lefèbre en J. Van Haven, zoomede aan den gep. kapt. F. J. A. Sinits, laatst directeur van een der mil. hospitalen; do rang van dir. officier van gez. 3de kl. aan den gep. officier van gez. lste kl. dr. N. Vau Rijnberk; do rang van kapitein aan do gep. eerste luitenants der infant. J. J. P. Buhlman, F. Van Giessen, J. W. De Groot en F. W. Driessen. Benoemd: C. W. Werjs, ingenieur lste kl. bij den waterstaat in Ned.-Indië, tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Onderscheidingen. Bij Koninklijk Besluit van 31 Aug is verleend aau Hare Majestoit de Koningin-Moeder hot groot kruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw en het grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. Bij koninklijke besluiten zijn verder benoemd in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Tot grootkruis: mr. A. Yan Naamen van Eomnes, voorzitter van de Eerste Kamer; jhr. C. H. A. van dor Wijck, Gouv.-Gen. van Ned. Indië. Tot commandeur: T. P. Viruly, lid van de Eerste Kamer; jhr. mr. J. Roell, lid van de Eerste Kamer, lid en secretaris van den voormaligon Raad van Voogdij van Hare Majesteit de Koningin; J. J Van Kerkwijk, lid van de Tweede Kamer; dr. R. P. Mees R. Azn., lid van de Tweedo Kamermr. F. B Coninck Liefsting, president van den Hoogen Raad der Nederlanden, lid van den voormaligon Ra*d van Voogdij van Hare Majesteit de Koningin; nir. C. Polis, procu reur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, lid van den voormaligon Raad van Voogdij van Ilare Majesteit de Koningin; mr. J. F. T. Van Val kenburg, pres. van het gerechtshof te Amsterdam! M. A. Perk, president van de synode der Ncderl. Hervormde Kerk, predikant bij" de Waalsche ge meente te Amsterdam; H. Van de Wetering, arts bisschop van Utrecht; mr. B. Ph. baron Van Harinxma thoo Slooten, Commissaris der Koningin in Friesland; mr. S. A. Vening Meinesz, lid van de Eerste Kaïner, burgemeester van Amsterdam; P. W. Jansen, oud-directeur der Dcli-maatschappij te Amsterdam; E. W. J. baron Six van Oterleek, president der Algemoene Rekenkamer, lid van don voormaligon Raad van Voogdij van Hare Majesteit de Koningin; mr. N. P. Van den Berg, president der Nederlandsche BankJ. M. F. Wellan, hoofdinsp. van den Rijkswaterstaat, te 's-Gravenhage; dr G. Snouck Hurgronje, adviseur voor Oostersche talen en Mabomedaansch recht; mr. W. F. H. Von Weckherlin, gezant te Washington; de luit.-gene raal J. W. Bergansius, inspecteur der artillerio; J. P. Havolaar, directeur-generaal der posterijen en telegraphie, to 's Gravenhage. Tot Ridder: W. J. H. Prinzen, W. Merkelbach, jhr. F. X. J. Van Ni3pen tot Pannerden, ihr. mr. L. C. C. O. M. Van Nispen en D. Knol Welt, allou lid van do Eersto Kamer; G. Zijlma, B. L. Tijdens, dr. P. H. Roessingh, II. Pyttersou Tz., F. Licftinck, W. M. Houwing, F. T. J. H. Dobbelmaun, B. II. Heldt, J. J. M. I'ijnacker Hordijk, S. M. H. Van Gijn, mr. A. P. R. C. baron Van der Borch van Verwoldo, mr. C. Lucasse, L. D. J. L. Do Ram, jhr. J. B. D. Van der Borch van Heemstede, J. Tb. M. Smits van Oijen, mr. J. J. I. Harts van Tecklenburg en B. R. F. Van Vlijmen, allen lid van de Tweede Kamer; mr. J. A. M. H. Pyls, referendaris, chef der afdeeling Politieke Zaken, aan het Departement van Buitenlandscho Zaken; A. A. H. Boissevain, voorzitter der Nederland sche Kaïner van Koophandel te Londen; mr. L. U. Do Sitter, president van het gerechtshof te Arnhem, mr. T. J. Noyon, advocaat generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden; mr. 1. Roes singh, president van de arrondisscments-rechtbank te Assen; P. M. O. H. Beerenbroek. president van de arrondissementsrechtbank te Roermond; mr. A. N. baron De Vos van Steenwijk, president von de arrondissementsrechtbank te Arnhem; mr. J. Van der Lek de Clercq, vice president van do arrondissements-rechtbauk to Middelburg; mr. C. W. De Vriese, vicc-prosidont van do arrondisse mentsrechtbank te Leeuwarden: jhr. mr. A. .T. Retbaan Macaré, officier van justitie bij de arron disscments-rechtbank te Haarlem; mr. W. C. J. Alpborte, officier van justitie bij do arrondissements rechtbank te Arnhem inr J. 14. De Kanitz, officier van justitie bn de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenboscn; mr. J. J. Kuipers, kantonrechtor te Utrecht; mr. L. J. G. Van Oglrop, kanton rechter te Amsterdam; de schout-bij-nacht S. Kraijenhof van de Leur, lid van het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht; mr. B. Ort, raad adviseur bij het dep. van JustitieW. C. Metzelaar, ingenieur architect voor de gevangenissen en reebtsge- bouwen, te 's Gravenhage, mr. J. A. Levy, advocaat te Amsterdam; mr. N. 11 De Lange, advocaat te Alkmaar; mr. J. A. Sluis, advocaat en notaris, te Meppol; mr. J. L. G. L. P. Haex, advocaat to Maastricht; mr. A. Den Brandt, advocaat te Dor drecht; mr. H. Binnerts, advocaat te Heeronvoen; mr. W. S. J. Van Waterschoot van der Gracht, notaris en advocaat te Amsterdam; C. M. F. Kolff, voorzitter van het college van regenten over do gevangenissen to Rotterdam; L. A. Vau den Borg, voorzitter van het «allege van regenton over het Rijksopvoedingsgesticht voor meisjes te Montfoort; U. Willink Ketjen, voorzitter van het col logo van regenten over hei Rijksopvoedingsgesticht voor jongens ,De Kruisberg" nabij Deuticham; K. F. Creutzberg, president van het provinciaal kerk bestuur van Gelderland, predikant bij do Neder landsch-Lervormde gemeente te Arnhem; B. Van Schelven, president van de generale Synode der Ge.eiorn.eerde Kerken, predikant bij de Gerefor meerde gemeente te Arasterdam; H. C. Lohr, p esident van do Synode der Evang.-Luthersche Kerk, predikant bij de Evang.-Luthersche gemeente te Rotterdam; G. M. Jansen, vicaris-goueraal van het aartsbisdom van Utrecht; A. Van do Laar, vicaris-generaal van hot bisdom van 's-Uertogen- bosch, kanunnik en doken van 's-Hertogonbosch; C. J. Rinkel, bisschop van Haarlom voor do oud- bisschoppelijke clorezio; dr. B. Ritter. opperrabijn bij de Ned.-l9raölietische gemeente to Rotterdam; mr. S. J. Lagerwoy, directeur van justitie; mr. J. F. Phitzinger, Oost-lnd. hoofd ambtenaar, met verlof, laatst vice-president van het Iloogger van Ncd -lnd.; jhr. mr. J. W. A. Von Schmidt anf Altcnstadt, mr. D. H. Van Gelder en mr. R. Z. Dannenhorgb, vice-presidenlen van hot Hoogger. van Ned.-lndië; mr. W. J. Essers en nir. J. H. J. Schneider, raadsheeren in het Hoogger. van Ned.-lndiêJ. C. Do Bruyn en H. K. J. Van den Bussche. leden der Algemeene Rekenkamer van Ncd.-lndië Gaatstgen. met verlof hier te lande); W. De Vogel, resid. van Soorakarta; mr. C. W. Kist, resid. der Proaugor Regentsch D H. Fracnkel, rosid. van Madura; P. F. Sijthoff, resid. van Semaranj*; J. J. Bischoff, rosid. van Batavia; A. Salmon Vz., rosid. van Pasoeroean; W. H. S. Van Waning, gowozen rosid. van TagalA. M. Jockc5, resid. van Riouw en Onderh.;W. C. Hoog- karei resid. van Tapanoeli; P. J. Kooreman. res. dor Oostkust van Sumatra; J. F. H. Schultz, ros. van Beokoelon; E. J. Jellcsma, resid. van Menado; H. J. Monod de Froideville, res. van Palembang; E. A. T Weber, res. van Banka en Onderh.dr. D. W Horst, resident van Ternato en Ondorh.; J. Van Oldenborgh, res van Amboina, F. A. Lief- rinck, re3. van Bali en Lombok; H. J. W. Van Lawick van Pabst, hoofdinspecteur voor do suiker- en rijstcultuur, het landolijk stelsel, enz.; mr. C. B. Nederburgb, lste secretaris van het Gouvernoment van Ned.-Indië; mr. G. J. A. Van Borckel, pres. van do Weeskamer te Batavia; A. S. ('arpenlier Alting, pred bij de Prot. gemeente to Batavia; A. G. Vorderman, insp. van don burg- geneesk. dienst voor Java on Madura; D. De Jongh Hz., boofding. bij den dienst van het mijn wezen; A. E. Lindo, chef van de exploitatie der Oosterlijnen van de Staatsspoorwegen op Java; J. Bcrman, hoofdinspchef van aen post- on telegraafdienst; A. J. J. Staal, luit-kol. der genie van het Ind. leger; L. P. Van der Spil, off. van gez. lste kl. bij voormeld leger; M. S. Van Praag, lid der Kol. Staten van Suriname; C. Blommerdo, gepensioD. geestelijke van den 2den vang, direc teur van het Bufgorgasthuis en van do krank zinnigen- en leprozengestichten op Curasao; nir. A. A. De Vries, referendaris bij het departement van koloniën; J. Kogel, koopman to Amsterdam; W. J. Derx, kapitein ter zee; W. G. Van Nes, kapitein ter zee; H. C. Feith, kapitein ter zee; J. fl. L. J. baron Sweerts do Landas Wyboigh, kapitein-luitenant tor zoe; A. H. Hoekwater,

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1