satyo, met ayden kanten overkleed, liet lijfje, seer eenvoudig van enit, is vierkant uitgesneden aan den balslangs het décolleté hangt een barko van kant af. Aan de voor zijde zit een sluitstuk van diamanten, met groote parels als hangers, terwijl het over kleed bier en daar met echte parels op het satijnen onderkleed is vastgehecht. Los om de schouders, bet lijf vrijlatend, draagt H. M. den Koninklijken, met hermelijn gevoerden, roodfluweelen mantel, waarop in good klim mende leeuwen z|Jn geborduurd. Een lange hermelijnen kraag hangt van de schouders af. Om den hals heeft de Koningin een collier van diamanten, in bet hqar een vijfpuntigen diadeem, io kroonvorm. Het portret stelt H. li. voor en face. De gelijkenis is misschien de beste van allo por tretten, die in de laatste jaren zijn uitgekomen. Het is niet io den handel. De Koningin staat voor een draperie, die gedeeltelijk pilaren verbergt, waarvan er een zichtbaar is. Rechts van H. M, staat een met fluweelen kleed gedekt tafeltje, waarop de kroonsieradeneen fluweelen kussen met de kroon, daarachter de deels zichtbare Rijksappel, daarvoor de sch?pter, waarop H. M. met de rechterhand steunt. De Koningin had de welwillendheid baar bandteekening onder het portret te plaatsen, zoodat het onderschrift luid: „"Wilbelmina, Koningin der Nederlanden", het woorJ "Wil belmina in de groote letters, waarmede do Koningin gewend is haar naam te schrijven. Jnhuldigiugsfeesteu. Het straat comité voor de versiering en verlichting bij de a. s. Inhuldigingsfeesten van de Nienwsteeg alhier, heeft de levering en daarstelling opgedragen aan de verbonden bloemistenwaarvan voorzitter Is de heer G. Van der L9*, bloemist, Haarlemmerweg 21 te Leiden. Te Noord wijk vergaderde Maandagavond de feestcommissie In het hotel Konijnenburg, aan Zee, ter definitieve vaststelling van de pro gramma's der verschillende sub commissies. De feestelijkheden, enz. zullen thans plaats hebben als volgt: Dinsdag 30 Augustus, 's avondsUitdeeling eener feestgave (in vleescb) aan de armen en minvermogenden der gemeente. Woensdag 31 Augustus: 's Morgens 7 uren gelui der klokken. (In den voormiddag: Godsdienstoefening in de verschillen ie kerken). 'a Namiddags te halftwee: Uitvoering van feestliederen door de leerlingen van alle scholen. Daarna optocht door een gedeelte van hot dorp Noordwyk-Binnen en verder naar -Zee. In de Hoofdstraat aldaar tweede gedeelte van het programma der liederen, waarna. Omstreeks 3 uur: Aanvang der we strijden op het terrein in het duin. De wedstrijden zullen bestaan, in hinkend bardloopen, halters- rapen, achteruit bardloopen, bink- en duwkamp blaasslaan en zakloopen (voor jongens) prijsjestrekken, een elastieken bal op een omgekeerd bord overbrengen, blokjes-rapen en balgooien door een hoepel (voor meisjes). Voor de kleinen zal da poppenkast wordon vertoond, terwijl alle kinderen op bet feest terrein zullen onthaald worden. Dinsdag 13 September: In den vroegen morgen koraalmuziek op den toren, later gelui ier klokken. Om 9 uren: Groote optocht van ambachten, aptryven, neringen en vereenigingen, met jerewaebt en muziek. Beginnende op den Piet-Gijzerweg, zal de stoet langs Voorstraat, Doezastraat, Pickéstraat on -weg naar zee trekken, daarna lange den Zeeweg, Zeestraat, Kerkstraat, om op het Lindenplein ontbonden te worden. Om 2 uren: Volksspelen In het duin, be staande in mastblimmeD, boegsprietloopen, driebeenloopen en zakloopen (voor jongens en mannen), turfrapen, boezelaaroinden en garen winden (voor meisjes en vroawen). Omstreeks 4 uren: ringrtfden met paard en tilbury voor paren. Van elk paar moet minstens één inwoner van Noordwjjk zijn. Inleggeld f 1. Aangifte van 1 tot 5 September bij de sub-commissie voor de volksspelen. Voorts kon de voorzitter nog mededeelen, dat de beide Noordwijksche muziekcorpsen dien avond een concert zouden geven, ieder in een deel der gemeente (N.-binnen cn N.-aan-Zeo) en dat van gemeentewege gezorgd zal worden voor de met de ontscheping in 1813 traditioneel verknochte teertonnen langs het Noordzeestrand. Tot opluistering der feesten zijn op het IJ te Amsterdam reeds aangekomen de oorlogs booten „Holland", Zeeland," „Evertsen" en „Piet Heio." Des avonds zullen deze schepen langs de lijoen van romp m tuig electrisch verlicht worden. Toen men het oorlogsvaartuig „Holland" een weinig wilde verplaatsen, brak een tros- blok on oen tweetal matrozen werd deerlijk gewond. De een brak zijn been, van den ander werd een der beenen verbryzold. Gemengd Nieuws. Er is begonnen met de werk zaamheden tot versiering van de Noordeinds- brug voor de inhuldigingsfeesten alhier. Het overdekte gedeelte van de Lammer markt is in gebruik genomen tot vervaardi ging van den wagen der gemeente in den optocht By het hevig onweder van gister nacht is do bliksem geslagen in éen roede van den watermolen van den Doespolder te Hoogmade. Over eon lengte van 31/, mtter is een splinter uitgeslagen, en onder het las zwaar beschaoigd, zoodat de molen niet kan bemalen en er een nieuwe roede verelscht zal worden. By den landbouwer Oskam aan den Haag- weg onder Zoeterwoude is een varken in het land doodgeslagen. To Roelof-Arendsveen sloeg bet hemelvuur op de groenten-inzouterö van den heer N. Bakker, welke daardoor in een half uur tyds geheel in de asch werd gelegd. Even over balféén 's nachts werden de inwoners opge schrikt door het luiden der brandklokken. Elkeen spoedde zich onder een gewei Jige regenbui naar bet geheel in lichterlaaie staande getouw. Ook de brandspuit was spoedig ter plaatse en bepaalde zich hoofd zakelijk tot bescherming van de belendende perceelen. Het hemelwater hielp nu mede tot de blussching. De regen stroomde in dikke stralen dicht neer op het vernielende element De schade is aanzienlijk. Het gebouw, benovens een 600 tal okshoofden Ingezouten agurken, sniJboonen en noteD, toebeboorende aan een Amsterdameche firma, waren verzekerd. Doch de heer Bakker en zijn zoon, cie er een groote hoeveelheid onverzekerde planken, baddlngs, enz. en eenige partijen bloembollen in bewaarden, lijden er een vrij beduidende schade door. Te Zoötermeer—Zegwaard sloeg de bliksem in bet seintoestel in het station. Eveneens vloog de bliksem in een bergroe bij den land bouwer M. Bos, te Zoetermeer, welke roe geheel verbrijzelde. Door den sterken wind, welke met het onweer gepaard ging, zijn in de gemeente Zegwaard een menigte takken van de boomen afgtrukfc. By den landbouwer De Recht, te Bleiswijk, en de Wed. Van der Burg te Berkel is een paarJ door den bliksem gedood. Tijdens de voorstelling in Seinpost te Sche- veningen ontstond Maandagavond een paniek onder de toeschouwers, die meenden, dat de bliksem was ingeslagen, omdat door de ramen aan de zeezijde ten gevolge van een sterke windvlaag groot9 wolken van stof en zand in de zaal kwamen. Een paar dames vielen flauw, maar alle3 liep verder goed af, niet tegenstaande vele aanwezigen overhaast vlucht ten. Nadat de ramen gesloten waren, was de orde hersteld. Aldaar sloeg de bliksem in den schoorsteen der woning van den hoer Elshout, Kanaalweg. De bovenkap van den schoorsteen werd omver geworpen Verder werd geen schade aangericht. Gedurende den geheelen nacht woedde gis teren ook een onweder boven Monnikendam, dat steeds in hevigheid toenam en waardoor twee torens werJen getroffen, die van de Grooto Herv. kerk, en de zoogenaamde speeltoren, van welken laatste een heel stuk werd afge slagen. Op den Herpenschenweg, onder Herpen bij Osch, is Dinsdagmorgen do heer Tilstra, briga- di.r der Maréchaussee te Grave, een zeer op passend en alom geacht vrijgezel, zoo hevig door den bliksom getroffen, dat hij en zijn paard oogenblikkelijk dood nedervielen. Van den landbouwer Jacob Den Boer, te Sliedrecbt, werden drie koeien door den blik sem getroffen en gedood. Te Hilversum sloeg de bliksem in het huis van den heer Brass, in de Alb. Korkstraat, doch zonder brand. Dit geschiedde ook te Mijdrecht by A. Van Dyk en öp eenige andero plaatsen in den omtrek. Te Echt (Limburg) zijn de schuur en de woning van de weduwe Van der Vorst geheel verbrand; zijzeive werd met moeite gered. Onder Edam slo^g de bliksem in don water molen van de Purmer; juist had het gezin den molen verlaten, en was het in een klein schuurtje op korten afstand gevlucht, zooals by hevig oawecer steeds geschiedt. In de kamer, by den stoel, waar de man gezeten had, werd alles vernield, voorwerpen van hun plaats gerukt, enz. Hetzelfde geschiedde in de boerdery vaD K. Schotsman aldaar in de nabyheid. Brand is echter niet veroorzaakt, alleen is schade aangericht. Te Haarlem is de bliksem geslagen in een molen aan het Bolwerk, toebehoorende aan den beer Visser E-en der assen werd ver- Iryz.lJ en vernielde in den val het dak van de woning. Brand is niet ontstaan. In de omstreken van Steenbergen Jwerd tyder>8 het onweer op niet minder dan 5 plaatsen brand ontdekt. Te Klundert sloag de bliksem in de groote boerdery van Wytvliot. Alles brandde tot den grond af. Een hevig onweder ontlastte zich gisteren weer boven Vleuten. Een boom werd ge troffen, op e?n andere plaats een koe in de woide gedood en aan den anderen kant van het dorp verbryzelde de bliksem voor een deel de nok van een heerenhuis, baande zich een weg langs den gevel, sloeg stukken van een kozyn en van het behang aan den wand, maar veroorzaakte geen brand. De bliksem slosg te Miidelharnis in een woning in de Visscherstraat en vernielde veel dakpannen en een zolderbalk, alsmede in den korenmolen van W. J. Van "Waasbergen, te "Willemstad. Na een der wi ken verbryzeld te hebben, baande hy zich een weg binnendoor, bracht aan muur- en houtwerk veel scha 1e toe, zonder evenwel brand te veroorzaken. Te Spykenisse is de bliksem in drie ver schillende woningen ingeslagon, zonder noch tans belangryke schade aan te richten, en te Haastrecht in een hooiberg even buiten do kom op den IJseldyk. Na weinig tyds lagen berg en schuur tegen den grond, zoodat de spuitgasten zich alleen beyverden om het gebouw te bewaken, hetgeen hun gelukte. De bewoners konden zich met moeite redden, daar de opening van het huis juist tegen den hooiberg was. De bewoner kreeg by het vluchten een paar brandwonden aan hoofd en voet. AUeen het gebouw was tegen brand schade verzekerd. Op het gehucht Schoot by Geldrop is de vronw van den landbouwer W. L. door den bliksem getroffen en onmiddeliyk gedood. Te Driel (gemeente Heteren) bracht de on weersbui, vergezeld van hagelslag, by verschil lende planters schade aan de tabak. Ter hoogte van den Langelscbon dyk naby Herpen werd dsbrigadier van de marechaussee Tilstra van de brigade te Grave met zyn paard door den bliksem gedood. Eenigen tyd geleden, toon er te Alkemade een stoomboot voorbyvoer van een Maatschappij, waarvan de heer J. Kimmel, vroeger arts te Oude-Wetering, commissaris Is, maakte de wegwerker Akercoom, onbe zoldigd Rijksveldwachter, den kapitein van bedoelde boot een standje, wyi de boot tegen oen steiger was aangevaren, en liet zich o. a. de uitdrukking ontvallen, dat de kapitein niet in staat was om te varen. Dr. Kimmel werd daarop driftig en schynt zich toen de woorden te hebben laten ont vallen: „Je bent een mispunt, je vroegere leven is vol wandaden, je maakt schulden en betaalt ze niet." Daar de onbezoldigde Ryksvddwachter van dit gezegde ni.t was gediend, werd door hem van de zaak werk gemaakt; een aanklacht kwam in by den officier van justitie en gisteren behandelde de Haarlemsche rechtbank de zaak. De heer Kimmel beweerde alleen de uitdrukking „mis punt" te hebben gebezigd en het verder ten laste gelegde niet; boewei hy in zjjn verdedi ging opmerkte, dat hy alles kon bewyzen en dat z. i. de veldwachter hem geld schuldig was. Overigens gaf beklaagde zyn spyt over het gebeurde te kennen. Het O. M. requiretrde wegens eenvoudige beleediging f 15 boete of 10 dagen. Uitspraak Donderdag 1 September a. s. Naar het „Vad." verneemt, zijn in verband met de plannen voor den aanleg van een wandelpier te ScheveniDgen voor stellen ingediend, om aan de ze9zyde van het Kurhaus het terras te veranderen. Men wil nl. het z. g. vrye wandelterras afgraven en op geiyke hoogte brengen met den strand- muur; onder het afgesloten terras zouden dan winkels gemaakt worden en het terras met oen boog over den rüweg heen met de pier verbonden worden. De buiten-muziektent zou komen te staan waar nu de controleurshokjes zyn. In de Weenastraat te Rotter dam is gisteravond een vrouw, die een petro leumlamp wilde aansteken, door de vallende lamp getroffen. In deerniswekkendon toestand, overdekt met brandwonden, werd zy opge nomen. Door den brandmeester, den heer A. Van Hattem JRzn., werd do eerste hulp ver leend, waarna zy in hopeloozen toestand per raderbrancard naar het Ziekenhuis werd over gebracht. Het ïyk van de vrouw, die 11. Zon dag aan de De-Ruyter kade te Amsterdam te water geraakte en verdronk en op het vinden waarvan een premie is gesteld, is gisterna middag daar ter plaatse te voorscbyn gebracht. De bezittingen van wylen den hoer F. Reneman, te Utrecht, gelegen te Kleinemeer, onder Sappemeor, zyn gelegateerd aan het blindeninstituut te Amsterdam. Men deelde verder nog aan de „N. Gr. Ct." mede, dat de heer R., die zyn geheele vermogen aan verschillende instellingen vermaakte, een boerenplaats onder de gemeente Noorddyk, voor jaren aangekocht voor f 102,000, lega teerde aan de Ned. Reddlngmaatschappy. De rechtbank te Arnhem ver oordeelde gisteren J. W. R., assistent ten postkantore te Zevenaar, wegens verduistering, tot 9 maanden gevangenisstraf. Roke6 Van Gulpen, betrokken in den moordaanslag in den Spaamdammer- polder, is te Beverwyk aangehouden door den veldwachter Nauta en naar Haarlem overgebracht. By het zwemmen in den Ryn te Doorneweerd is een 17 jarige knaap uit Renkum verdronken. Zyn lyk werd eenigen tyd later opgehaald. In den IJsel by Kampen is by het baden verdronken de 17 jarige smidsknecht Andries Ween er. In verband met het aangegeven middel om een paling by htt doodmaken niet te martelen, deelt de heer V. v. O. uit Aar denburg in het door hem geredigeerde „Week blad voor Zeeuwsch-Vlaand." bet volgende mede. „Paling levend villen is een gruwel en is ook volstrekt onnoodig. Wanneer men een paling, zelfs den dartelsten, die pas uit het Water komt, met een fermen smak op eon steen gooit, is by dood. Of hy daarby sterft aan oen hersenschudding of oen hartgebrek laat ik geheel in 't midden, maar voor een halve eeuw werd die methode, tot verzachting van het palingiyden, en liet gemak van den viller in de Meiery al toegepast. Ik durf ze in beide opzichten aanbevelen." De heer K., veearts te Penrsum, is by het uitstappen uit zyn tilbury gevallen. Nadat hy in het gasthuis te Gorkum was opgenomen is hy overleden. Voor de rechtbank teLoeuwarden heeft Maandag een 25-jarige zakkonrolster, vrouw R. J., terecht gestaan, die op de jongste kermis aldaar zich met om klein kin1 op den arm In bot gelrang begaf. Zy ging daar zoo dicht achter eon juffrouw staan, dat bet kind deze met zyn boontjes tegen den rug kon schoppen of met do handjes op 66n schouder kloppen en inmiddels haalde zy de porte- monnaie uit den achterzak der juffrouw. Zoo heeft zy don IJMen Juli mej. P. Vonk te Leeuwarden bare portemonnaie met 2 gul dens en eenig kleingeld ontrold, en den 22sten Juli had sy haar hand reeds in don achterzak van mej. De Wilde, van Goutum, toen zy be merkte, dat zy scherp in het oog gehouden word door twee mannen, waarom zy baar hand terugtrok en zich wilde verwyderen. Die 2 mannen waren echter rechercheurs en namen haar mee naar het politie bureau. De officier van justitie, mr. G. J. Pb. graaf Schimmelpenninck, requireerde haar veroor deeling tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. De verde iger mr. P. C. J. A. Boeles pleitte voor verlichting van straf. Uitspraak 3 September a. s. Uit Eist is verzonden een wag- gon met 11 stuks oasen bestemd na-r België. Daarvan zyn erdoor de groote hitte gedurendo de reis slechts 3 levend aldaar aangekomen. De vrouw van don arbeider G. Werkman, to Noordbroek, zakt9, terwijl men even rustte van het koren binden, ineen en was oogenblikk'-iyk een lyk. Zeker ook eon govolg van de warmte der laatste dagon, die baar reeds eerder had be vangen. Te Rilland Bath waren Maandagmiddag eenige veldarbei 'ers, wegens do buitengewone hitte, genoodzaakt bet werk te staken. Enkelen waren niet in staat t) voet naar huis te gaan en moesten per rytuig worden vervoerd. De laatste mist in het Kanaal beeft ook nog menschonlevens gekost. De Dnrtsche stoomboot „Hamburg" kwam in aanvaring met den driemaster „Catherine" uit Harburg naar Porte Cabello. Beide schepen liepen met den voorsteven op elkaar. Voordat de aanvaring plaats had, was aan boord van de „Hamburg" niets gezien van een naderend schip. De „Catherine" zonk onmiddeliyk na de botsing; slechts twee opvarenden konden gered worden, de zeven anderen zyn verdron ken. De uitkyk aan boord van de „Hamburg" werd ge.'ooi door een slag van den kluiver boom, die by de aanvaring verbryzeld werd. Van hot Fransche gehucht Bal lor! zyn van de 24 huizon 23 in do asch gelegd. De schade wordt op 400,000 franken be rekend. De kapitein van de aan de „Com pagnie Cyprien Fabre" in Marseille behoorende stoomboot „Drutntia" verklaarde, dat hy aan den avond van den 20sten dezer des -avonds te 10 urou tusschen kaap Tones en Chercher aan de Algerynsche kust met de van Algiers komende Fngelsche stoomboot „Ped&n" of „Peelan" in aanvaring was gekomen, waar door de laatste gezonken is. De uit 59 man bestaande bezetting van bet gezonken schip was aan boord van de „Druentia" opgenomen, di9 ze naar Algiers vervo-.rd had. De „Pedan" is tegen vier uren 's morgens gekenterd. Zy bevond zich op de vaart naar Hamburg en was met zyde en thee bevracht. De waarde der ladiag wordt op 2,600,000 franken geschat. Door een brand in de mynon van E8carpelle, by Courcelles, zyn 300 man zonder werk. Vrydag-ochtend beo ft te Evreux de onthoofding plaats gehad van Auguste Cail- lard, den landlooper, die voor eenige maanden te Nassandres in Frankrijk op zoo gruwelyke wyze een geheel gezin van zes personen: man, vrouw, schoonmoeder en drio kindertjes, in koelen bloede vermoordde om te stelen. De onthoofding had plaats gedurende eon allerhevigst onweder, dat hem ook gewekt had. „Een mooie morgen om iemand zóó vroag uit zyn bed te halen," zeide by schertsend. Hy kleeddo zich haastig, dronk een paar glazen rum uit en rookte sigarettes gedurende den rit naar het schavot, dat een twintig minuten gaans van de govangenis was op geslagen. Hy stapte kalm van den wagen, glimlachte om het dreigend geschreeuw der menigte en legde zich uit eigen bewegiDg onder de valbyl neder. Verleden week hebben ook in Brandenburg en Silezië zware onweders ge woed. Drio personen werdon door den bliksem gedood, talryke branden werden veroorzaakt. Te Breslau word de brandweer in don tyd van een half nor niet minder dan 30-maaI gealar meerd, echter steeds voor brandjes van weinig beteekenis. De onweders gingen met zulke zware stortregens gepaard, dat op veel plaat sen tydelyk overstroomingen plaats grepen. De midden-Rynstreek, het Sieg- en het Eiffelgebergte zQn mede zwaar bezocht. Op enkele plaatsen zyn de velden platgehageld. In Saksen zyn vyf menscnen aan de ge volgen der hitte bezweken. To Herzheim, in dePfalz, is de bliksem ingeslagen in een woning, waar bruiloft werd gevierd. De bruid, een jonge dochter van 23 jaren, werd gedood. Hetzelfde lot trof een der gasten; de bruidegom werd zwaar gewond en de andere gasten kwamen met den schrik vry. Boven Pirmasens, eveneens in de Pfalz, heeft zich Maandag een zwaar onweder ont last, gepaard met stortregens en hagelslag. De lage deelen van het stadje stonden in een oogwenk onder water. Toen hot onweder voorby was, vond men op straat het lyk van een vrouw. In en om Parys zyn Maandag twintig ge vallen van zonnesteek voorgekomen. Twee slachtoffers van de warmte z(jn daar bezweken,, Sedert de pest nu twee jaar gQ. leden voor bet eerst optrad te Bombay, heeft de epidemie aan iets moer dan honderd duizend menschen het leven gekost. Dat U een offl. ciêel cyfer, zoodat men gerust kan zoggen op grond van bet geheimhouden van tal van gevallen door de inlanders, dat het juiste cyfer nog belangryk booger Is. In de stad Bombay zyn 28,000 menscben aan de ziekte gestorven, in het geltyknamige presidentschap 70,000, in do Pendjab 2000, io Haiderabad 1000, te Calcutta slechts 150. De epidemie woedde het hevigste In Maart en April 1897 en van November 1897 tot Maart 1898. Elk jaar nam do ziekte af in het heete en droge jaargetyde, zy nam toe tegen het eind van Soptember en was in haar volle kracht in bet koude seizoen. Behalve in Bombay en in de steden Karacbee, Poonn, Surat en Sbolapin, heeft de epidemie gewoed in de inlandscho staton van Barola, Cutch en Dalanpur, in het westen van Haide- rabad, in de districten Jolandhur en Hoshiapur van de Pendjab, te Hardwar, dorpen van Sir- cbi, te Ratjupana en, onlangs, te Calcutta. Het vry lage sterftecyfer van Juoi en Juli is thans wat gestegen. In de oerste helft van deze maand zyn ongeveer 2500 sterfgevallen aangegeven. De ziekte heerscht thans enkel binnen het presidentschap Bombay en to Calcutta. Een op zichzelf staand geval van pest is in den Pendjab voorgekomen en te Madras zyn twee gevallen ingevoerd. Te Bombay zijn Donderdag twee Europee- schs dames, mej. Duggan en "Westbrook, aan de pest gestorven. De ongelukkige jonkman, die Maandag met hevige brandwonden bedekt fn het gasthuis te Zalt Bommel werd opgenomen, is gistermorgen overleden. Iemand was op 't Zelle te Runrloo bezig een tegen een muur hoog opgroeiende klimplant te snoeien, toen zyn aandacht ge. trokken werd door een piepend gelold in het groen, dat by afkomstig dacht van een r.est vol muizen. Hy stak daarop zjjn band uit, om het ongedierte naar beneden te werpen, maar werd by die poging gevoelig in den vinger gebeten. Het was een groote rat, die baar jongen verdedigde. Snel daalde ze by den muur neer, greep de jongen in don bek en klom fluks weer by de klimplant op, om met haar kroost te verdwijnen. De vinger van den rattenjager zwol echter na een paar minuten op en kert daarna vertoonde de heele hand bewyxeo van bloedvergiftiging, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die met goed gevolg verleend werd door den heer Hofstede, arts te Rourloo. ZCt.) Programma van Muziekuitvoeringen. MU8I9 SACRUM".Donderdag 25 Aug., te builkeht, door het St&fmnziekcorps ran het 4de reg. iet. Directeor: de heer W. Tan Erp. Eerste afdeelieg No. 1. Eroninge-Marech, Mann; 2. Onrertnre .PLjoo Dame", Suppó 3. Serenade, arr. Van Erp, Wider; 4. Potpourri de l'Opéra „Rigoletto", Verdi.Tweed# afdeeliDg: No. F. Ouverture „Ruy Bias", Mendelp-obn; 6. „Espen*", Walzer, Waldteufol; 7. Air défllse, Sttadella; 8. Fantasie fiber Motive au# Weber's „Freïeohülz", Mann. No. 1. Eente uitvoering. Gemeenteraad van IKazerswoudc. Zitting van heden. Met den Voorzitter zyn tegenwoordig negen leden. Afwezig de heeren Koetsier en C. De Bruin. Ingekomen is het proces-verbaal van kas* opneming by den gemeente-ontvanger op 26 Juli, waarby biykt, dat in kas was f 1670.765. Dit stok wordt voor kennisgeving aangenomen. Conform het advies der commissie, cie be last was met het onderzoek der gemeente- rekening over 1897 en geen op- of aanmer kingen heeft, wordt besloten deze voorloopig vast te stellen zooals zy door B. en Ws. voorgedragen. Op de voordrachten ter benoeming va* leden voor het college van zetters van 'a Rykc directe belastingen worden by acclamatie be noemd de heeren J. D. v. d. Akker en P* Noordam, beiden aftredend, I. v. d. Loo en J. Dekker. Aangeboden wordt de gemeente-begrooting voor 1899, in ontvangst en uitgaaf bedragende f 21537.84s. Zy wordt, ten fine van onderzoek, gesteld in handen ee.ier commissie, bestaande uit de heeren "Wesselingb, D. De Brnyn IJz. en A. De Bruin, die by stemming worden benoemd. De heer Koetsier was iamiddels ter ver gadering gekomen. B. en Ws. wordt een blanco-credfet verleend in de kosten van verpleging van een beboeftir ingezetene, P. d. V., die te Leiden een operatie heeft ondergaan en aldaar wordt verpleegd. Ingekomen is een request gesteund door vele ingezetenen van De Keyzer, den ondernemer van den omnibusdfensfc Hazers- woude Leiden vice-versa, waarin requestrant er op wyst, dat zijn onderneming nog altyd geen voldoend menschwaardig bestaan op levert, gebleken is, dat zy in eon werkelijke behoefte voorziet, hare instandboatiing een zuiver gemeentebelang is, doch die Instand houding zonder subsidie onmogelyk gewaar borgd is, redenon waarom adressant een sub sidie vraagt van f 250. De heer Korteweg stelt voor, dit adres te behandelen by de begrooting, wat de Voor zitter doet opmerken, dat daarop geen posfc( voor subsidie voorkomt. De heer D. De Bruyn IJz. wyst er op, dat requestrant een subsidie vraagt voor 1S9S,

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2