N°. 11802 Dinsdag 16 Augustus. A0. 1898 jouraat wordt tragelijke, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 15 Augustus. Feuilleton. Frits en Frans. IDSCÏÏ DAGBLAD. PEUE DSZER COUBAJTTl \oot Leiden per 8 mffindatt Franco per post. Afzonderlijke Nommore 1.10. 1.40. 0.05. P&US DER ADVEBT2KTIÈN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17|. - Groctere letters naar plaatsruimte. Voor het iacasseereo bulten de stad wordt f 0.05 berekend Officieel© Kenuisgeviiijjon, Borgemeoeter od Wethouders dor gemeente Loidon IrtDgtQ ter algomecno feoünis, dat do teu vorigen jaie voatgeateldo Ijjat yan de namen der inwoners, flio yoor bet verleenen yan inkwartiering on ondor- lioad van bot krijgarolk in do trauaport3n on leve- rantiön voor 'a Koninga leger of verdedigiDgeworken gevorderd, in aanmerk Dg komen, voor bet Jaar 1898 yan kracht blgft, dat die lijit op de kleine pore van bot Raadhuis ia aangeplakt en gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente voor oen ieder ter inzage is nedergelegd, terwijl toveno in herinnering wordt gebracht, dat aan de inwoners vrijheid wordt verleend tot ruiling met, of u tbeatediug b(j de op de l»>t voorkomende personen van de inkwartiering of bet onderhoud, mits zrj van den weneob daartoo k'-DQie geven aan den Burgemeester voordat de uit reiking van de biljetten aan de manschappen is geecbied, bij gebreke waarvan zg verplicht 2iji aan de vordering tot inkwartiering en onderhoud te voldoen in ban woning. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemoestor. IS Aug. 1898. YAN HEYST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Leiden brengen, naar aanleiding van artikel 27 der Verordening van den Ssteu November 1894 (iGemeenteblad No. 10), op de keuring van vee en vleesck binnen deze gemeente, ter algemoene kennis: dat KAREL VAN ROSSEN, wonende Waard- gracht No. 27 te Leiden, op den 2_'sten Maart 1898 word bekeurd, wegens het vervoeren van vleesch, dat tot bederf was overgegaan, on dat bij deswege op den 25sten Juli 1898 werd ver oordeeld tot f5 boete of 3 dagen hechtenis; dat WILLEM DE JONG, wonende te I/eiden, op den llden Moi 1898 werd bekeurd, wegens het vervoeren van ongekeurd vleosch, en dat hij des- voge op den 25sten Juli 1898 werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; dat KAREL VAN ROSSEN, wonende Wanrd- graclit No. 27 te Leiden, op den 29sten Juni 1898 werd bekeurd, wegens het vervoeren van onge keurd vleesch, en dat hij deswege op den 2öston Juli 1898 werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis; dat WILLEM VAN KLAVEREN, wonende Kort Galgewater No. 10 te Leiden, op don 24sten Juni 1898-werd bekeurd, wegens bet vervoeren van ongekeurd vleesch, en dat. bij deswege op den 25sten Juli 1898 werd veroordeeld tot f 2 boete of '2 dagen hechtenis; dat CORNELIS SCHUURMAN, wonende te Aarlanderveen, op den 19den Maart 1898 word bekeurd, wegens het vervoeren van ongekeurd vleesch, en dat hg deswege op den 25aten Juli 1898 werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis; dat JAN VAN BENTEN, wonende te Haarlem mermeer, op den 15den April 1898 werd bekeurd, wegens het invoeren van door eenig toeval ge storven vee, zonder toestemming van defi inspec teur der vee- en vleeschkeuring, en dat bij deswege op den 25sten Juli 1898 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis; dat DIRK HERMAN PROSMAN, wonende te Oude-Wetoring op den 17don Juni 1898 werd be keurd, wegens het invoeren van vleesch, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing van don persoon, door wien het is ver zonden, on van den persoon, voor wien het bestemd is, en dat hij deswege op don 18den Juli 1898 werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtonis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. WAS, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lbidbn, 13 Augustus 1898. Uit een door den directeur der gemeente- ■werken ingesteld onderzoek is geileken, dat do Vlietbrug in het Rapenburg in eenigszins bouwvalligen toestand verkeert, zoo Jat het raadzaam schijnt met het oog op het drukke verkeer, dat b(j de Inhuldigingsfeesten ter plaatse kan worden verwacht, haar nog vóór dien tjjd te doen herstellen. Wel zal het werk in zyn geheel niet meer vóór dien tijd kun nen worden uitgevoerd, maar do hoogst noo dige voorzieningen zullen alsnog kuDnon wor den getroffen, en aangezien nu toch op de volgende begrooting de noodigo golden voor een volledige restauratie zouden moeten wor den uitgetrokken, komt het B. en Ws. wen- scbelijker voor het werk nog dit jaar te doen uitvoer.n. De kosten daarvan worden geraamd op 950 en zullen uit den post voor Onvoor ziene Uitgaven kunnen worden gevonden. D3 commissie van financiën deelt den gemeenteraad mede, dat zij geen bedenkingen heeft togen het voorstel van Burg. en Weths. tot beschikbaarstelling van f 100 voor de herstelling van het torentje van het Waatsche kerkgebouw, zoodat ztf voorstelt den over- gelegden staat van af- en overschrijving vast te stellen. Dezelfde commissie hoeft evenmin beden kingen tegen het voorstel tot toevoeging aan de begrooting voor den dienst 1898 van eenigo posten, waarop betalingen in dat jaar moeten plaats hebben en waarin bfl die begrooting nog niet is voorzien. Zy stelt derhalve voor tot de vaststelling ook van dezen overgeleg- den suppletoiren staat van begrooting en den staat Model A, strekkende ingevolge do voor schriften tot directe betaling van een bedrag van ƒ138 uit den post voor Onvoorziene Uitgaven der begrooting voor 1898, over te gaan. By den gemeenteraad is ingekomen een verzoek van het Uitvoerend Coinitó voor de Inhuldigingsfeesten alhier, om kosteloos ge bruik te mogen maken van het op deStads- tiramerwerf aanwezige hout ten behoeve der feestviering. Hoewel inwilliging van dergelijke verzoeken B. en Ws. in het algemeen niet raadzaam sebfiot, komt het hun toch voor, met het oog op bet zeer exceptioneele karakter der feestviering, en de gronden, door het Comité voor haar verzoek aangevoerd, dat er in deze wel termon voor het nemen eener gunstige beschikking aanwezig zijn. Indien toch de feestcommissie genoodzaakt zou zyn het benoodigde hout aan te koopen, zou zy dit na gebruik, hoewel het daardoor uit den aard der zaak slechts weinig zal lyden, alleen met een zeer groot verlies weder van de hand kunnen doen. Van den anderen kant moeten echter ook de belangen der gemeente behoorlijk worden gewaarborgd, en aangezien B. en Ws. nu by onderzoek bleek, dat de schade, door een gebruik, als hierbedoJd, toegebracht, mag worden geacht 25 pet. van de waarde van het hout te bedragen, komt het hun voor, dat aan de Commissie 25 pet. van de waarde van het hout zal moeten worden in rekening gebracht, onverminderd haar verplichting tot ruimere schadevergoeding, indien het afge stane bout ten deele onbruikbaar mocht wor den of verloren gaan. Voorts ligt htt in den aard der zaak, dat niet al het aanwezige hout zal kunnen worden afgestaan, maar alleen dat, waarover zonder schade voor den dienst zal kunnen worden beschikt, ter beoor deeling van den directeur der gemeentewerken. Ten gevolge van den aankoop van het landgoed „Endegeest" is het ODderboud van do „Endegeester"- en „Poelwateriflg" ten laste dezer gemeente gekomen, waarmede echter by het ontwerpen der begrooting voor dit jaar verzuimd werd rekening te houden. Aangezi n nu in den loop dezer maand be doel Ie watering zal worden geschouwd en het noodig zal zyn haar alsdan in behoorlijken staat op te leveren, zullen aanstonds eenige werken moeten worden uitgevoerd, zooals het ophalen en maaien der kanten, welke een uitgave zullen vereischen van f 163. B. en Ws. verzoeken den gemeenteraad tot het doen dezer uitgave, welke uit den post voor Onvoorzione Uitgaven zal kunnen worden bestreden. Ook in deze adviseert de commissie van financiën gunstig. Den gemeenteraad leggen B. en Ws. over een aan hun college gericht adres van de wed. J. Braggaar, geboren A. Heine, houdende het verzoek om haar 3 maanden traktement te doen uitbetalen, in plaats van 3 maanden pensioen, waarop zvJ ten gevolge van het over lijden van haar op 9 Juli j.l. gepensionneer- den en 19 Juli daaraanvolgende overleden echtgenoot kan aanspraak maken. Aangezien nu het college van B. en Ws. niet bevoegd is op dit verzoek to beschikken, maar van oordeel is, dat er met hot oog op den zeer korten tyd, welke tusschen de pen- sionneering en het overlijden van den agent Braggaar verloopen is, wel termen bestaan om het verzoek in te willigen, geven B. en Ws. in overweging te besluiten, dat aan de wed. J. Braggaar in plaats van 3 maanden pensioen ad f 67.49s, 3 maanden loon ad 143.75 zal worden uitgekeerd. Aan den Gemeenteraad is het volgende adres gericht: Gee t met verschuldiguen eerbied te kennen, het bestuur der Leidscbe wielrydersvereeni- ging „All Right", dat „zy het plan hebben opgevat op Zondag den 21sten Augustus a. s. een wegwedstrijd to houden van La JenAlfen en terug van 1—4 uren 's nm., dat zy wenschen de deelnemers te doen afryden aan den eersten mylpaal aan den Hoogen Ryndyk (18—8), dat zy vermeenen daartoe Uwe vergunning noodig te hebben, dat zy de eer hebben UWelElAchtbaren eerbiedig te verzoeken Uwe toestemming daartoe te willen verleenen. Onder overlegging van dit verzoekschrift deelen B. en Ws. den gemeenteraad mode, dat ty hun College tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat, zoodat zy in overweging geven daarop gunstig te be schikken. Zy hebben echter gemeend adressanten, die zich eerst tot hun College hadden gewond, naar den gemeenteraad te motten verwyzen, aangezien art. 66, 2de lid der Verordening op do Straatpolitie, wielryders verbiedt op den openbaren weg met een grootere snelbeid te ryden dan die van een paard in matigen draf en B. en Ws. niet de bevoegdheid toe kent dispensatie van dit verbod te verleenen. Indien echter door den Raad de gevraagde vergunning tot het houden van den weg wedstrijd op den Hoogen Ryndyk op Zondag 21 Augustus wordt verleend, zullen door B. en Ws. de vereischte maatregelen in het belang der openbare veiligheid worden ge troffen. De tuin van „Musis Sacrum" bood gister avond oen aanblik, tot nog toe eenig iü dezen zomer. Oorzaak: behalve zomertijd, hebben we eindeiyk tevens zomerweer. Het was er dan ook zeldzaam bezet en heeriyk om er uit te rusten van de warmte des daags, welke zelfs '8 avonds nog aanhield, onder de tonen van Van Erp's kapel, welke het thans zoo veel beter trof dan verleden week, toen wegens den aanhoudenden regen het concert moest worden uitgesteld. Uitstel is echter geen afstel, want het vorig programma kwam thans tot uitvoering. Het was een schoon concert, en het herhaaldelijk luid applaudissoeren strekte wel ten bewijze hoezeer de voordrachten, ook wat de solo's betreft, werden gewaardeerd. De gesp Atjeh 1873 '96 ls hedenmorgen uitgereikt aan den by de Kweekschool voor Zeevaart alhier gedetacbeerden marinier der 2de klasse A. Holtrop; aan hem werd roeds vroeger het eereteeken voor krygsverrichtingen met gesp Tamiang 1893 toegekend. Voor de akte Fransch, lager onderwys, zyn geslaagd mej. H. C. P. Brunings, te Noordwyk-Binnen, en de heer J. Hugo, te Leiden. Voor de hoofdakte de heer J. Klomp, to Leiden. Benoemd is tot onderw. te Puiflyk, de heer v. d. Qeyn, te Alfen. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft hedenmorgen in de nieuwe Kathedraal te Haarlem aan verschillende eerwaarde heeren het H. Priesterschap toegediend, waaronder zich bevinden drie onzer stadgenooten, nl. de eerw. heeren L. J. C. Spoorman, P. J. Bonnet en J. C. Clavan. Genoemde heeren hopen dez? wotk alhi.r in de parochiekerk van den H. Petrus en in die van O. L. V. Hemelvaart, by de Haven, hun eersto plechtige H. Mis op te dragen. Dat velen het wenscbelyk vinden goed aanteekening te houden van de totken, die zy uitleenen, wordt bewezen door de ver- schyniog van den tweeden druk van het „Dagregister van uitgeleende boeken" van Gebr. Van der Hoek, te Leiden. Do 2de luit. J. Alma, van het 4de reg inf. te Leiden, wordt 2 Januari a. s. gedetacheerd by de militairo verkenningen te 's-Gravenhage. By de Ned. Herv. Kerk te Polsbroek is beroepen ds. Bootsma, te Zottermoer. De „Figaro" beweert, dat Koningin Wilholmina in het huwelyk zal treden met prins Bernard Heinrich van Saksen-"Weimar. De „New-York Herald" (Parysche uitgave) neemt dit bericht ov r, zet er een portret der Koningin met Friesche kap ty, verhit, dat de prins thans logoert op Softyk (zeker Soestdyk), en geeft een korte levensbeschry- ving van onzen toekomstigen „prins-consort". De bekendmaking van hel huwelyk zal, zegt de „Figaro", na de kroning geschieden. Voor het Staatsexamen tot toelating aan de universiteit werden van 11 tot 13 Augustus 7 canaidaten geëxamineerd voor de faculteiten der goJgeleerdheid, enz. Toegelaten zyn de heeren J. F. Van der Biy, J. Goslings, E. E. Koehler en J. H. Thiel. Voor de faculteiten der geneeskunde, enz. werden geëxamineerd 7 cand. Toegelaten zyn de heeren F. W. C. De Haas en A. J. Ultee. Twee candidaten trokken zich terug. Van de vorige groep is alsnog geslaagd de heer A. J. Gazan de la Meuse (diploma). Een actueele beschouwing is zeker wel die van mevrouw Thérèse Hoven in hot jongste nummer van „De Verzekeriogsbode" onder den titel „Een Geneesmiddel". Zy geeft daarin allen zelfstandig werkenden vrouwen, o. a. onderwyzeresseD, apothekeressen, pleeg zusters, den raad zich zoo spoedig als de verdiensten het maar eenigszins toelaten een ïyfrente te koopen. Willen z(j een rustige i, onafhankelyken ouden dag hebben, dan kun nen zy er niet te vroeg mede beginneD, want hoe jonger men zulk een overeenkomst aan gaat, des te kleiner is de premie. Het is zulk een gewoonte om te zeggen: eerst moet het noodige er van af, maar zorgen voor de toe komst, werken voor eigen onafhankelykh ii, dat is het allernoodigsts. De weletrw. heer J. M. Daniëls, pastoor der £t.-Janskerk te Schiedam, herdenkt heden den dag, waarop hy vóór 25 jaren tot priester werd gewyd. Aan den avond van dezen dag zal hem door de zangvereeniging „St.-Cecilia", onder- afdeeling van den R.-K. Volksoond, een sere nade worden gebracht. De volgende gezelschappen zullen deel nemen aan don door de rederijkerskamer „Vreugdendal", te Breda, uitgeschreven inter nationalen tooneelwedstryd7 October „A. D. U. N. D. O.", van Amsterdam; 16 October „Burgervrienden", van Borgerhout; 20 Nov. „Zwolle", van Zwolle; 8 December „Vlamingen vooruit", van Leuven; 21 December „Jacob Cats", van Leiden; 6 Januari „West-Frisii", van Hoorn; 29 Januari „Jan Van Baera", van Utrecht; 2 Februari „Do Morgenstar", van Brussel. Het stoomschip „Lombok" arriveerde 13 Aug. van Makassar en Padang te Mar seille; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Aug. Dungeness; da „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Aug. Gibraltar; de „Spaamdam" vertrok 13 Aug. van Nieuw-York naar Rot terdam; de „Sosnda", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 13 Augustus te Port- Said; de „Acbillos", van Amsterdam naar Liverpool, de Straits en Java, passeerde 13 Augustus Beachy Head; de „Agamemnon" arriveerde 14 Aug. van Batavia te Ymuiden; de „Herzog", van Oost-Afrika naar Hamburg, arriveerde 13 Augustus te Rotterdam; de „König", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, passeerde 14 Augustus Gibraltar; de „Bundesrathvan Hamburg en Antwer pen naar Oost-Afrika, arriveerde 14 Augustus te Aden. Katwyk. Van de haringvisschery zyn ge arriveerd do volgende Katwyksche vaartuigen: 8) Plotseling schoof hy met zulk een echok nog verder naar voren, dat ik, door vreoselyken schrik overmand, naar zijn in de lucht zwevend been greep, want ik dacht op dat oogenblik niets anders, dan dat hy op de etraat zou neeretorten. Doch Frits sloeg er heel geen acht op, zyn stralende blikken waren naar rechts ge keerd en met een „Goeden morgen, goedon ttorgen!" begroette hy het schoone buur meisje - zonder twyfell - terwpl ik zyn hiel vasthield. - Ik liet onwillekeurig los en met den uitroep: „Voor den drommel, wat wil je toch draaide hy zich naar my om. „Je voor onvrywilligen zelfmoord behoeden," antwoordde ik, my tot kalmte dwingend. .Uit den hemel heb je me gerukt," toornde hy, „en my bovendien de pantoffel uitge trokken." „Nu - in den hemel is het heilige grond en dan trekt men zyn schoenen uit! Maar keer dan terug 1" voegde ik er sarcastisch by. „Zy is weg," hernam hy in diepe neer slachtigheid, „maar ik heb haar gezien; de dag van heden is geen verloren dag." Wy zwegen; hy tevreden over het gelukkig oogenblik, ik in knagend verdriet. Frans, waarom rook je niet?" vroeg hy na oen poos. „Ik heb geen trek." „Maar dat is ongehoordI Scheelt je iets?" ging hy voort, en een toon van bezorgdheid en van zyn gewone harteiykheid klonk door zyn woorden. „Neen, Frits, my scheelt volstrekt niets. Maar ik zou graag veel nieuwe boeken koopen, het rooken kost my zooveel geld en het beeft my ook reeds lang niet best meer bevallen.'' „Daarvan heb Ut toch nooit iets gemerkt. Eergisteren koop je nog een grooten voorraad tabak en gisteren ha, gisteren, gisteren 1 Allemaal onzin, allemaal slechte gewoonte I Is het niet zoo?" Het examen viel my pgniyk; ik voelde, dat ik rood werd, en ergerde my nog meer. „Ik wil niet rooken, en daarmee basta 1" riep ik korzolig en stond op. Ik voelde, dat Frits my een wjjle getroffen aanstaarde. „Dan zal er wel niets andere overschieten," meende hy toen, „dan dat ik je tabak oprook." Zwygend ging ik naar de rooktafel, nam de groots tabakskist en zette ze vóór Frits neer. „Neem," sprak ik, „en myn pypen er by." „Neen, amico, het laatste Diet I Dat zou onedel zyn. De mensch verzoeke de goden niet, de goden echter verzoeken de menschen vaak wonderbaar, en wanneer een zekere kleine god je mocht bedriegen, dan neem je misschien de slechte gewoonte weer op en blaast hem weer blauwen damp in het gezicht." Hy had mg begrepen en doorzien, dat ver droot my andermaal, ofschoon het my niet verwonderen kon van d6n vriend, die tot dusverre elke myner gedachten gedeeld had, Hy deed althans geen onkiesche uitdruk kingen en bespotte my niet, hoe weinig hy er ook zelf toe besluiten kon zyn liefde een offer te brengen, gelyk ik, daar ik my een zeer geliefkoosde gewoonte ontzegde, alleen omdat zy het dierbare meisje mishaagde. Daar het niet waarschyniyk was, dat ik dien dag een uur alleen zou zyn, nam ik 's namiddags in Frits' tegenwoordigheid myn Homerus, wikkelde hem netjes in een papier en maakte my gereed de kamer te verlaten. „Waarheen?" vroeg hy natuurlijk. „Ik heb do juffrouw beloofd, het boek te brengen," antwoordde ik zoo kalm mogelyk. „Beloofd? Zoo?" „Ja zy wenscht de Odysaea te lezen." „Kyk, kyk, hoe slimi Moet je haar ook niet voorlezen, mynheer de professor?" „Daar is geen sprake van." „Niet? Wel, dan ben ik er heter aan toe. Zeg baar, dat zy slechts heeft te bevelen, wanneer ik haar het lied zal voorzingen, en dat ik ten allen tyde voor duo's te vinden ben!" „Zeg haar dat zelf maar 1" antwoordde ik, thans oen weinig gemeiyk, terwyi ik meteen de deur uitging. Ik gevoelde een hovige smart, want dit was my natuurlyk terstond duideiyk, welk een ontzaglyken voorsprong Frits met zyn geringe muzikale kennis verwierf, hoe hy in honderdvoudige betrekking tot haar kon komen, die ik niet in staat was aan te knoopen. Maar tegenover het biyde, zonnige glim lachje van Ottilie verdween myn gemelykheid, en ook mevrouw Lonnes hartelyko woorden deden my goed. Zy gevoelde natuurlykerwyze de verplichting, haar jonge gast genoegen en verstrooiing te bezorgen: wat kon haar daartoe passender voorkomon dan twee jonge lieden ten harent te noodigen, die lang genoeg in haar huis woonden, dat zy van hun degelykheid ten volle overtuigd kon zyn, die beiden in beschaafde familiën waren opgo- groeid en zeiven nieta vuriger wenschten dan familieverkeer aan te knoopen 1 Aldus noodigde zy my on Frits uit meer malen den avond by haar door te brengen, en toen zy gehoord had, dat de tuin ons zooveel belang inboezemde, hadden wy er vTUen toegang: wy moesten maar ongegeneerd door de waranda hoen naar den tuin gaaD, zonder eerst te vragen, en al was er ook oiemand boneden. Ik wae zalig en gaf op de levendigste wyze myn vreugde te kennen. Ik kroeg opsens zoo'n huiseiyk gevoel, en mevrouw Lenno had ik uit dankbaarhoid wel de hand willen kussen. Van Homerus Bprak ik in het geheel niet en van Frits' zangoefeningen natuuilyk nog minder. Het leek mij ook volstrekt niet pas send toe heden myn bezoek, hoe dan ook, te rekken. Ik nam dus weldra afscheid, en biyde en jubelend keerde ik naar onze kamer terug, want ook myn dag was geen ver loren dag. „Nu?" informeerde Frits, zich vol ver wachting naar my omkeerend. Ik vertelde hem wat er voorgevallen was, en in onze gemeenscbappelyke vreugde ver gaten wy de dreigende tweespalt. Ik dacht aan Oltilie's vriondclyke ontvangst van zoo even, Frits had andere redenen voor zyn hoopvolle vooruitzichten, en zoo geraakten wy in een verzoeDlyke stemming, omdat ieder van ons meende den ander, den minder be gunstigde, voor iets vergiffenis te moeten vragen. De goedo mevrouw Lenne had twee men schen gelukkig gemaakt, en toen Frits voor sloeg naar den Kanselberg te gaan, wa3 ik met vreugde daartoe bereid, on arm in arm, als goede kameraden, die wy altyd geweest wareD, stapten wy de stad uit. Den Kauselberg beklimmen was steeds een ergo inspanning, die wy ons maar zelden oplegden; beden echter wae het ons zoo licht en biy to moede, dat onze jonge krachten klaarbiykeiyk naar eedge bezigheid verlang den, en my vooral was hot, of myn voet gevleugeld was. Ons gesprek bleef dan ook voortdurend vlotten, Frits droeg wel is waar het meeste daartoe by ;my noemde hy den stil-vergenoegde, en misschien had hy gelyk, ofschoon rk my geenezins bewust was, dat ik minder sprak dan anders. (TTordf vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1