rN' 11770 Zaterdag Q «Juli. A°. 1898 Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. HEIDEROZEN. paus dezeb couaaxrri Voor Lelden per 8 maanden. ÏYanco per poet V, Afzonderlijke Nommere 1.10. 1.40. 0.0B. PBUB DER ADVEBTENTEfiW t Van 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17J. - Groctera letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseer en buiten de stad wordt f 0.05 berekend Offloiëele KennluffeTlngen. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der ge meent© Leiden brengen, naar aanleiding van art. 2< der Verordening van den 8sten November loy4 (Gemeenteblad No. 10), op de keuring van vee ■en vieesch binnen deze gemeente, tor algemeone ^datJÖHANNES ALOISIUS EMILIANUS MARIA BRANDSE, wonende Micbielstraat No 10 te Leiden, op den 19den Maart 1898 werd bekeurd, wegens -het te Leiden vervoeren van ongekeurd vieesch, en dat hij deswege op den 25ston April 1898 word veroordeeld tot f i boete of 2 dagen hechtenis; dat 1ZAK DISSELVELD, wonende Van-dor- Werf-straat No. 42 te Leiden, op den 14den Maart 1898 weid bekeurd ten 1ste wegens het invoei en ■van vieesch te Leiden, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing van den persoon, door wien het is verzonden, en van den persoon, voor wien het bestemd is, ten 2de '■wegens het invoeren van in nood geslacht vee zonder toestemming van den inspecteur der vee- en vleeschkeuring, en dat hij deswege op den 2den Mei 1898 werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis en 3 boete of 2 dagen hechtenis; dat JANSJE DISSELVELD, huisvrouw van WILLEM SIRA, wonende Langegracht No. 68 te Leiden, op den 29sten Maart 1898 werd bekeurd, wegens het vervoeren van ongekeurd vieesch te Leiden, en dat zij deswege op den 9den Mei 1898 werd veroordeeld tot 3 boete of 2 dagen hechtenis; dat JAN DE WIT, wonende te Woubrugge, op den ?den April 1898 werd bekeurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vieesch, en dat hij deswege op den 9den Mei 1898 werd ver oordeeld tot J 2 boete of 2 dagen hechtenis; dat JOHANNES HERREUR, wonende Wiel- makerssteeg No. 18 te Leiden, op den 22sten Maart 1898 werd bekeurd, wegens het te Leiden ver voeren van ongekeurd vieesch, en dat hij deswoge op den 9den Mei 1898 werd veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis; dat JOHANNES R001JAKKERS, wonende to Leiden, op den 29sten April 1898 werd bekeurd, wegens hot Leiden vervoeren van ongekeurd vieesch, en dat hij deswege op den Oden Juni 1893 •werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; dat CORNELIS VARKEVISSER, wonende te Katwijk-aan-Zee, op den 14den April 1898 werd bekeurd, wegens het invoeren van vieesch te Leiden op verboden tijd, en dat hij deswege op den 6den Juni 1898 werd ve.oordeeld tot/I boete of 1 dag Hechtenis t dat JAN VAN PJG&OND, wonende te 's-Gra- venhage, op den 4den Mei 1898 werd bekeurd, wegens het te Leidon niet onmiddellijk langs een der voorgeschreven wegen naar het kêuringslokaal 'brengen van ingevoerd vleeacu, en dat hij deswege <op don 13den Juni '898 werd veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis; Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JUTA, Weth., lo. Burg. 7 Juli 1898. VAN HEYST, Secr. Leiden, 8 Juli. Het St. B -rnulphus-gildp, van Utrecht, zal Dinsd.g 19 Juli een kunstreis naar Leiden maken, alwaar na een bezoek aan de ver* schillende musea, de Pieterskerk, de St.- Pancraskerk en het St -Annahofje zullen wor den bezichtigd. De commandant van de bereden eero- wacht te 's Gravenhage voor H. M., do gep. majoor Graaf Van der Duyn, heelt by dat corps beno3md tot onder-commandant J. H. D. baron Van Lijnden; tot vaandeldrager M. baron Van Pallandt en tot standaardwachten jhr. E. Van Loon en F. J. J. baron Van Heemstra. Naar men verneemt, zal 't plan tot het doen verrijzen van een gedenkteeken op het Rsgentesseplein te 's-Gravenhage voorloopig althans niet verwezenlijkt worden. Te 's-Gravenhage is aangekomen de heer W. M. Van Haarst, consul der Nederlanden te Kopenhagen. De nieuwbenoemde vice-president van deL Raad van Nederlandsch-Indië, mr. Th. De Meeiter, zal den 8sten Augustus a. s. naar Batavia vertrekken. Volgens eon to Tiel ontvangen tele- graphisch bericht, is de lste luit. der cav. Markus in Indië plotseling overleden. Wjj vernemen omtrent de verkiozing voor het hoofdbestuur van de Vereenlging van hoofden van scholen, dat de herstemming reeds plaats gehad heeft en gekozen zijn de heeren: In het lsto district N. Brouwer, te Leiden. In het 2de district D. Boswijk, te Arnhem; T. Huisman, te Neede, en J. r. Ravenhorst, to Apel oorn. In het 3 Je distri t E. Bonsema, te Groningen, en J. Van der L est, te Hoogeveeri. (TI. D.) D Nederlandsche Zendingsvereeniging te Rotterdam ontving dezer dagen een gift van 1000. Ten behoeve van de niouwe christelijke school aan den Crooswijkschen singel werd ontvangen ƒ200 en voor het Kinderhuis ƒ100. De ontvangsten der Nederlandsche Zen dingsvereeniging, met inbegrip voor het zen- oingst-tion Bantam, van 16 Mei tot 15 Juni 1898 be roegen de som van 6210.62. Te Hilversum is in den ouurdom van 95 jaren overleden de heer A. H. Van der Hoeve, emeritus predikant bij d§ Nod.-Herv. Gemeente. De overledene stond achtereenvolgens te Gendringen en Oldenkeppel en legde zijn ambt neder 1 April 1871. Voor ds. J. Bavinck, pred. bij deGeref. Gem. te Kampen, zal het 9 Augustus een dubbel jubiloum zijn. Het is dan 50 jaren geleden, dat hy de evangelie-bediening te Tinholt aanvaardde, en 27 Juli a. s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat hy predikint werd te Kampen. Da heer Bavinck was vervolgens nog predikant te Heizen, Hoogeveen, Bun schoten en Almkerk. Uit „La Presse Internationale" blijkt, dat het comité voor de ontvangst van buiten- landsche journalisten tijdens de a. 8. inhuldi gingsfeesten op zijn verzoek aan de Euro- peesche bladen om spoedig opgaaf te doen van hun vertegenwoordigers, reeds antivoord heeft ontvangen van de volgende couranten: „l'Ecbo de Paria", .Daily News", .Times", „Daily Telegraph", .Petit Bleu", .Graphic", „Le Soir", „l'Etoile beige", „St James's Ga- z-tte", „Chronique" (Brussel), .Flandre libé- ral/', „Précurseur", „Danebrog", .Revue illustrée", „Gazette de Charleroi", .Gazette de Gand", „Nor deutsche Allgomune Zeltung", „Deutsche Zeitung", „Gazette" en „Réforme" (Brussel), „Pesther Lloyd", „Luxemburger Zeitung". H t stoomschip „Ajax," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 4 Juli te Perim de „Bromo," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 5 Juli van Southampton; de „Gede" vertrok 6 Juli van Batavia naar Rotterdam; de „Merapi," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 6 Juli van Suez; de „Prinses Amalia" arriveerde 6 Juli van Batavia te Amsterdam; de „Oranje-Nassau", van Amsterdam naar Suriname, passeer Je 3 Juli Ouessant; de .Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Juli Gibraltar; de „Rot fcerdam" vertrok 7 Juli van Rotterdam na^r Nieuw-York; de „Koningin Wilbelmina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Juli van Genua. Alfen. Gisteren was de gemeente met vlaggen getooid ter gelegenheid van de eer-te Raadszitting, welke gepresileerd wen door den nieuwen burgemeester, den hoer J Van Duk, die den laten dezer in functie is getreden, na 121/, jaar als secretaris der gemeente te z(jn werkzaam geweest. Boskoop. Door den gemeenteraad werd gisteren in een voftallige vergadering, op voorstel van B. en Ws., met algemeene stemmen besloten, aan de regeoring het ver zoek te richten om in deze gemeente een wintertuinbouwschool te vestigen. De daarvoor noodige gebouwèh en grond zuil n vanwege de gemeente ter boscbikkiDg van de regeering gesteld worden. Aan het einde der zitting vroeg het lid Kocker het woord en zeide tot den voorzitter het volgende: „Den 17 Jen Mei 1881 werd op een verzoek van de Pomologische Vereeniging aan den Raad om het initiatief te nemén tot het op richten van een tuinbouwschool met mede werking van het ryk, door den Raad met 5 tegen 2 steramen afwijzend beschikt. Ik bëb destyds in die vsrgadering myn spijt betuigd over het genomen besluit. Ik kun thans niet nalaten myn ingenomenhei i uit te spreken met de thans gevallen beslissing om te trachten een tuinbouwschool te verkrygen; ik hoop, dat de regeering het verzoek van den Raad zal toestaan, en voeg1 er den wensch by, dat onder uw bestuur de inrichting spoedig tot stand zal komen en blyken zal aan de be hoefte en de verwachting ia de gemeente te beantwoorden, dat zy zal strekken ter bevordering van den tuinbouw en van den blooi der gemeente Boskoop". Benthuizen. De kostelooze inenting voor de gemeente Benthuizen zal plaats hebben op Dinsdag den 12den dezer, des voormiddags tuaschen elf en twaalf uren, in bot Raadhuis. Hillegom. De arrondissements rechtbank te Haarlom veroordeelde gisteren W. v. d. A., arbeider te Hillegom, wegens mishandeling, tot 3 maanden gevangenisstraf. De eisch was 4 maanden. Ter secretarie dezer gemeente is ter visie nedergelegd een verzoek van J. Van Schra- vandyk Jz., alhier, om vergunning tot het oprichton van een slagerij in het perceel, ge legen aan de Meerstraat sectie B No. 1918. Bezwaren tegen de oprichting kunnen wor den ingebracht ten Raajhuize op Donderdag 21 Juli a. s., des voormiddags te elf uren. Leidordorp. In een alhier gehouden ver gadering van een 30 tal ingezetenen, onder voorzitterschap van den burgemeester, werd besloten by gonoegzame deelneming by de a. 8. inhuldiging der Koningin een kinderfeest te organisseren, het raadhuis te illumineeren en een versierde boot met muziek door den Ryn te doen varen. Tevens werden twee sub-commissies benoemd, één om de benoo- digde gelden in to zamelen en een andere 0 zich bezig te houden met de regeling van b t kinderfeest. Noordwyk. De verlofgangers van de lich ting 1895, Ma *rten Hoek, Petrus Overmeor en Sirron SteenvoorJen, worden tegen 2 Sep tember a. 8. in hun garnizoensplaats Leiden opgeroep-n, ten einde in den wapenhandel geoefend te worden. Oude-Wetering. Door het Classicaal Be stuur van Lei en is gunstig beschikt op een vczo k van veel loden der Ned.-Herv. Ge- meent-a albi r, vragende toepassing van art. 24 van het reglement op de vacaturen, zoodat in deze vacature de predikanten uit den Ring L°iden den dienst zullen waarnemen. Voorhout. Ge'.uronde het tweede kwartaal 1898 z(jn ty tut hulpkantoor der posterijen alhier geschied 97 inlageD in de Rykspost- 1 piar ank, tot een ba drag van ƒ1478.826 en 28 terugbetalingen tot oen bedrag van 1038.43. Uitgegeven werden 28 nieuwe boekjes. Zevenhoven. De heer E. Koetsveld, alhier, is benoem i tot onderwyzer aan do openbare school te Waddingsveen. Woubrugge. In de volgen :e week zal alhier kostelooze gelegenheid worden geboden voor in- en hc-rinenting en wel op 12 Juli 's nam. te halftwee in het Raadhuis en op 13 Juli 's voorm. te elf uren in de Openbare School te Hoogmade. Uit de „Staatscourant." K o n. b e s 1 ui te n. Beooomd bij bet wapen der infanterie: bij bet lste regiment, tot kapitein, de eerste luiteuant W. S. N. Van Boclcom Slaas, van het regiment grenadiers en jagers; bij bet 2de regiment, tot kapitein, de eer3te luitenant W. H. B Stoof, adjudant bij het 7de regiment; bij het 3de regiment, tot majoor, de kapitein J. A. Roe- loiïa, van het 6de regimenttot kapiteiu, de eerete- luit. J. J. Sluiter, van hot regiment grenadiers en jagers; bij het 8ste regiment, tot luitenant-kolonel, de majoor G. N. De Wendt, van het corps. Overgeplaatst bjj het regiment grenadiers en jagers, de kapitein J. C. Mijnssen, van hot 8ste reg. infanterie. Eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den lsten luitenant B. A. J. Vau der Hegge Zijnen, van het 2de regiment infanterie, op verzoek. Eervol ontslag verleend met ingang van 8 Juli 1898, aan H. A. Scheepers, op zijn verzoek als burgemeester van Gulpen. Pensioen verleend aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 's Rijks geleidelicht te Hollum, C. P. Sorgdiager, van ƒ202 'sjaars; en voorts aan C. Borentsen ƒ467; A. Elings f 170;A. Florijn ƒ401C. Schreuders ƒ231 per jaar. De audiënties vau de ministers van binnen- landsche zaken op 9 Juli en vau waterstaat op 12 Juli zullen niet plaats hebben. Nationale Tentoonstelling van Yronwenarbeid. Alle decoratieve en andere bedekkingen in de zalen der Nationale Tentoonstelling van YrouwenarbeiJ zijn gedrenkt met een onbrand baar makend middel. Yelums (afhangende ver sieringen van zolderingen en deuropeningen) ontbreken nagenoeg. Op de enkele plaatsen, waar het dak van binnen is bekleed, is de stof onbrandbaar gemaakt. Ten overvloede heeft geheel het dagelijks op de terreinen en in de zalen toevend personeel, ook de comité- leden, zich vertrouwd met de behandeling der brandkranen met slangen, die in grooten getal zijn aangebracht. In elk lokaal zyn twee nooJdeuren. De zijwanden van de congreszaal bestaan geheel uit deuren. In de restauratie is de vrouwelyke bedie ning geüniformeerd in het eenvoudige toilet der Paryacho Duvals, net en behaagiyk. Van de zorgeo, aan elke afdeling in het bijzonder besteed, krygt men o. a. een denk beeld in de afdeeling West In ié, waar al het decoratief door West-Indische dames, in Den Haag woonachtig, is geborduurd of geschilderd naar motieven uit huisraad en bouwornamenten van boachnegera en Indianen. In miniatuur is daar een In laansch kamp. In de afdeeling „Maatschappelijk werk" ziet men in 't klein een hut van klei en zoden met den armzaligen inboedel zooals die op de hoi in Drente wordt gevonden, en als tegen stelling een miaiatuur-beeld van een plok h9i der Heidemaatschappy met de woninkjes, daar verrezen. De afdeeling „Ziekenverpleging" bevat o. a. een keurige nabootsing van een der verband- zalen voor vrouwen met 20 bedden in het ziekenhuis te Rott r-Jam en een beeld door 21 gekleeJe kleine poppen van al de kleeder- trachten, ty de ziekenverpleging in NeJerland ia zwang. Era ander geslaagd miniatuur is dat van een kraamkamer, naar de moderne eischen ingericht, en daarnaast een dito kamer in den ouden styi. DaJeiyk na de opening door mevr. Goekoop- Do JöDg van Beek en Donk, morgen, Zater dag, wordt een bezoik gebracht door de ge- noo ig.len aan de industriezaal en vervolgens aan de kampong, waar mevr. Lucardie-Daum met een kort woord de bezoekers zal begroeten. Mej- Cornólie Yan Oosterzee zal zelve d cantate ciriseeren, door haar getoonzet by tek.* van mevr. Snyder van Wisaekerke. De koor uitvoering geschiedt door dames, meerendeelp bchoorendo tot de zangvereeniging „Eupbonia," de orkestrale door het Utrechtscho orkest van den heer Hutschenruyter. Do tentoonstelling is geopend van 9 Jul' ('8 mid Jags) tot 22 September; werkdagen van 10 uur tot zonsondergang, Zondag van halftwaalf tot zonsondergang. Zy wordt ge houden op een terrein aan de Stadhouders- laan (Oude Scheveningeche Weg) tegenover het „Hotel de la Promenade." De toogangspry- zen zijn berekend als donateur, als lid, by abonnement, by onpersoonlyko couponboekjes en by oagkaarten. Kinderen beneden 10 jaar betalen half geld. Verder is bepaald, dat leden van vrouwen- vakvereenigiogen op vertoon van haar bewys van lidmaatschap, de tentoonstelling kunnen bezoeken tegen betaling van 5 cents per persoon. Gezelschapskaarten zullen verkrygbaar ge steld worden voor personen, behoorende tot de arbeidersklasse, voor instellingen van lief dadigheid en voor schoolkinderen, a tien cents per persoon. De voorwaarden tot verkryging dezer kaarten zyn: het gezelschap moet uit minstens 25 personen bestaan, do kaart moet 19) K Lora, wier meer gemakkeiyke natuur altyd nog de hoop gekoesterd had, dat de ziekte •ïiaars vaders een gunstige wending zou nemen, gaf zich thans geheel en al aan de smart over, en al de invloed van moeder en zuster 'was noodig om haar voor al te hevige uit barstingen van droefheid in het byzyn van den stervende te behoeden; de gewyde stilte in deze ziekenkamer moebt door geen luide uitdrukking van menscheiyk weeklagen ge stoord worden. En zoo liep de dag ten einde. Om het huis woedde oen sneeuwstorm, doch Op de verbleokende gelaatstrekken lag heldere zonneglans, de voorbode van de naderende •suwige lente. Zóó hevig loeide de wind, dat men in het huis het voorryden van een voertuig niet hoorde, totdat een voetstap, een snelle, veer krachtige voststap de trap opkwam en een breedgeschouderde gestalte de by het ziekbed verzamelde groep naderde. Niemand sprakhet wa9, of men hem ver wacht had, en alsof ook de stervende op hem had gewacht om in vrede te kunnen scheiden. Nog eenmaal gingen de schoone blauwe oogen open, die de zynen reeds in eeuwige sluimering gesloten waanden; hy wendde zich tot den binnengetredene, torwyi een uitdruk king van diepe voldoening over zyn wezens trekken gleed, en voor de eerste maal sedert het begin dezer laatste ziekte drongen ver staanbare, hoewel zachte, fluisterende woorden over zyn lippen, ook ditmaal het verleden met het tegenwoordige, den vriend der jeugd met diens zoon verwarrend: „Harald, oude kameraad 1 myn kinderen beloof myi" „Ik boloofl" De oude man sloot zyn oogen weder, een schitteren ais uit een andere wereld gleed als een helder licht over zyn gelaat; nog een kort uur, en hy sliep den laatsten slaap, met de hand zyner trouwe „Rachel" in de zyne. Toen Harald met on hoorbaren tred de sterf kamer verliet, om moeder en kinderen by de eerste uitdrukking hunner smart aan zich- zeiven over te lateD, bemerkte hy eerst den heer Von Brackhof, die zich eveneens ver- wy derde. Nooit was deze hem zoo onaangenaam ge weest als op dit oogenblikhy gevoelde zich echter verplicht, vooral op zulk een oogenblik, een aanverwant van den overledene met hoffolykheid te bejegenen. De heer Yon Brackhof had hem tot dus verre steeds met een zoo in het oog loopende minachting behandeld, dat de jonge man verbaasd stond door hem om een kort onder houd aangezocht te worden. Wat zou hy hem hebben mede te deeleD? Misschien den een of aüderen laatsten wensch van den baron. Niet zonder spanning volgde hy hem naar de woonkamer. De heer Yon Brackhof bood hem geen stoel aan, wellicht uit verstrooidheid en verwarring, indien men by zyn koude natuur zulke aan doeningen mocht veronderstellen. Ook ging hy zonder eenige inleiding terstond tot de zaak over. „Uw vroegere vriendschappeiyke betrek kingen tot myn overleden zwager, zoomede een andere reden, die ik u eveneens noemen zal, mynheer Yon Altenau, dryven my aan u een mededeeling te doen, die onder andere omstandigheden voor u van geen belang zou wezen: U ziet in my nameiyk den tegenwoor- digen eigenaar van het landgoed „Heiderode" en moet u daarom voor den duur van uw verbiyf alhier als myn gast beschouwen." Sprakeloos van verbazing zag de jonge man den spreker aan. „Maar hoe hoe is dat mogeiyk?" vroeg hy, zoodra hy woorden kon vinden. De heer Yon Brackhof klopte met een spot achtig glimlachje op zyn zak. „Bezit is recht, jongmenschl" antwoordde hy. „De schuldbekentenissen zyn in myn handen, de onderteekening van den baron is gelegaliseerd en zal binnen eenige dagen den rechter worden voorgelegd, te geiyk met het testament van den overledene, volgens hetwelk ik tot voogd over zyn kindereu ben aange steld. Doch zooals gezegd is, ik zou my geenszins verplicht achten u hiervan in kennis te stellen, zoo ik niet uit achting voor u en de gevoelens, die ik meen by u ontdekt te hebben om uwentwil zal het my genoegen doen, als ik my vergist hob u verder wenschte mede te doelen, dat ik van plan ben (maar ik verzoek u dit tot nader geheim te houdeD) met een myoer zoogenaamde nichtjes in het huwoiyk te treden." Een uitroep van ontsteltenis ontsnapte aan Haralds lippen. „Welke?" riep hy ademloos. De heer Von Brackhof verlustigde zich in de spanning van den jongen man. „Ik zie niet in, waarom ik myn mededeel zaamheid nog verder uitstrekken on u den naam van myn uitverkorene noemen zou," hernam by mot gehuichelde onverschillig heid; „ik woet niet, of zy me de onthulling van ons geheim tegenover een vreemde niet kwaiyk zou nemen." De jonge man trachtte zyn kwellingen te verbergen; ook hy sprak met een kalmte, die slechts gekunsteld was: „Gy zult begrypen, mynheer Von Brackhof, dat ik my niet gaarne de positie van vreemde laat toedichten, nadat de afgestorvene, xooals gy wellicht zolf gehoord hebt, my de zorg voor zyn kinderen nog op het hart drukte." De heer Von Brackhof glimlachte. „De zeer begrypeiyke dwaling van een stervendel U vorgeet, mynheer Von Altonau, dat myn arme zwager niets van uw komst vermoedde en u in elk geval niet meer herkende. Toen gö nu zoo plotseling aan zyn bed traadt, meentte by zonder den minsten twyfel mijnheer uw vader vóór zich te zion, hetgeen ook uit zyn woor den bleek. Overigens ben ik hot, wien by in gezonde dagen, zoo mondeling als schriftelijk, de zorg voor de zyneu toevertrouwde, een zorg, die ik geheel volgens zyn bedoeling meen uit te voeren door de eene dochter tot vrouw to nemen, terwyi de andere met de moeder by ons biyft." Op dit oogenblik stak Frans zyn eeriyk, beschreid gelaat door de opening der deur; Mevrouw de barones liet haar broeder ver zoeken by haar te komen. „Ik hen dadeiyk weer by u," merkte de heer Yon Brackhof aan, terwyl hy den ouden dienaar volgde, „en zal dan misschien uw nieuwsgierigheid bevredigen en, naar ik hoop, uw gelukwenschen in ontvangst nemen. Het staat dan aan u, of gy nog langer als myn gast hier wilt vertoeven of er onder de heer- schende omstandigheden de voorkeur aan geeft weer te vertrekken." Met deze woorden verliet hy de kamer. Bevend van toorn, gefolterd door de onze kerheid, schreed Harald in het vertrek op en neder. Het kookte hem in alle aderen, zich aan den hoon, de schandeiyke behandeling te iroiten onderwerpen, die hem van den nieu wen eigenaar van „Heiderode" dat hy hem, helaas, zoonoomen moest 1 werd aangedaan. Zyn eerste gedachte was, geen oogeDblik langor onder een dak te biyven, waar hem op zulk een kwetsende wyze, om zoo te zeggen, do deur gewezen werd. (Wvrdl vervolgdj

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1