Officiëele Uitslag der herstemming voor één Lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Leiden. Bij de eerste stemming op 17 Juni II. was de uitslag als volgt: 8T 9k 80 Stel u voor, een kind van een winkelier krijgt de mazelen. Een verstandig geneesheer glimlacht over de besmotteiykebeéd ran mazelen en nog meer over de avtrechtscbe uitwerking van de wet op de besmettelijke ziekten. Hy weet er alles van on bemoeilijkt den nijveren burger niet. Maar leerplicht zal het kleinste mazeltje eon- stateeren. De winkelier krijgt al zijn kinder tjes van do school thuis en en een bri-fjo aan de deur met „mazelen" er op, hetwelk jui:t tinnen 6 weken z(jn nering doet ver- loopen. Leerplicht is tyranniek, despotisch en door en door on-Eollandsch. Men bestrede schoolverzuim op andere wijze, niet door onze nationale vrijheid, ons nationaal karakter en den nyvoren burger te treffen. Groote maat schappijen kiygen geen „mazelen", de kleine winkeliers wel. Dat is het, wat de liberale kiezers gevoeld hebben. Zy hebben niet op den tegenstander gestemd, maar hebben zich onthouden: zy konden niet anders. De Nieuwe Rotlerdamsche Courant heeft een hoofdartikel gescbroven tegen de opmerkingen van De Nederlander over „Gratie." Zy vraagt of het wel goed is, ook van deze zaak een partyquaestie te maken. Geen enkel liberaal beginsel toch is er by betrokken, en do politieke tegenstellingen gelden hier niet. De liberalen en anti revolutionnairen denken over de verhouding tusschen Koning en rochttriyke macht ccncrlei. Het blad leidt dit af uit een verg.-lyking van de grondwet met het anti- revolutionnair program. Dat de liberale party er sinds lang op uit is, het recht van gratie zooveel mogeiyk te beperken, blykt uit niets. Ook niet uit de woorden van minister Cort van der Linden. Wc-1 zeide deze, dat gratie „een rechtsmiddel, geen gunst" is, maar dit betreft slechts een woordenstryd. „Dat de KoniDg by het verleenen van gratie, by vermindering of kwytschelding van straf, vryer te werk kan gaan dan de rechter, zoo als De Nederlander zegt, zal niemand betwisten, evenmin als dat hy vroeger door den veroor deelde bewezen diensten in aanmerking kan nomen, en zich door andere redenen, ook van staatsbelang, kan laten leiden; maar dat die redenen „met de rechtvaardigheid niets te maken hebben", zouden wy niet gaarne willen toegeven. Wy zouden meenen, dat juist in eenig byzond er geval door de toepassing van het recht van gratie een boogere recht vaardigheid betracht kan worden dan de rech ter door toepassing van de algemeens voorschriften der wet kan bereiken. Of nu de gratie een gunst kan genoemd worden of wei een rechtsmiddel zou moeten heeten, kunnen wy daarlaten. Dat hangt af van do beteekenis, die men aan deze woorden heebt. Als loutere gunst, naar willekeur uit- gedodd, zonder op de rechtvaardigheid te letten, zouden wy baar niot willen verdedigen. Rechtvaardigheid in hoogeren zin kan zeer goed de beweegreden zyn tot het nemen van een maatregel, waartoe de rechter niet kon komen, en dien men daarom een gunst zou kunnen noemen, in tegenstelliog van het strenge recht. Wat hior van belang is en waartegen wy jpkomon is dit: dat door het recht van gratie een rechtsmiddel te noemen, dat recht lot niets herleid, of op allerlei wyze beperkt jou worden. Jaist het tegendeel moet o. i. jjet goval zyn." Om dit laatste duideiyk te maken, herinnert bet blad aan eon redo van wyien mr. Mod- ierman, waarin deze op ruime toepassing van 06t recht van gratie aandrong, het tevens Soemende: „geen gunst, maar een eisch der loogste rechtvaardigheid". Het blad besluit: „Alzoo: wy zyn het met De Nederlander 'ens, dat bet recht van gratie niet zooveel uogeiyk tot nitts herleid of op alle wyze bep-rkt moet worden. Wy ontkennen, dat de liberale party daar reeds lang of sinds kort op uit is. Wy ontkennen, dat er aanleiding bestaat voor de bewering, dat volgens de liberale leer in tegenoverstelling van de anti- revolutionnaire beginselen de Koning naast, niet boven de recbteriyke macht staat. Wy ontkennen, dat men altyj onder gratie heeft verstaan een „gunst." Wy ontkennen, dat de beschouwing van het recht van gratii als een „rechtsmiddel" lei t tot beperking van de uitoefening van dat recht. Als, zooals De Nedeylander zegt: „beperking van het recht van gratie is tornen aan de souvoreiniteit van de Kroon", dan ontkennen wy mitsdien, dat de liberalen aan dat „tornen" zyn begonnen, of van eenigen lust tot dat werk blyk geven." Klerk bij een van de mar ine-direction. De minister van marine brengt in de ,St9.-Ct." .ter kenuis van belanghebbenden, dat bij de directie dor marine to Amsterdam een vergelijkend onder zoek zal worden afgenomen van hen, die in aan merking wenscken te komen om te worden aan gesteld als klerk bij een van de directiën der marine te Amsterdam, Willemsoord of Hellevoet- sluis, op een jaarwedde van f400. Dit vergelijkend onderzoek, waartoe uitsluitend worden toegelaten zij, dio op 1 Juli a. s. den leeftyd i van 18 jaren reeds hebben bereikt en dien van 23 jaren nog niet hebben overschreden, zal op een nader aan hen mede te doelen datum en plaats, in de maand Juli a. s. gehouden worden. Alle aanvragen tot toelating, door belangheb benden eigenhandig geschreven op gezegeld papier, moeten bij de directie der marine te Amsterdam zijn iugediend Vóór 16 Juli a. s. en vergezeld gaan van de volgende stukken: 1°. een gozegeld bewijsstuk, dat do belanghebbende is Nederlauder; 2°. een op gezegeld papier geschreven verklaring van een geneeskundige, afgegeven na heden, dat de bolanghebbonde een goede gezondheid geniet; ft0, een gezegeld extract uit bet geboorteregister. Aantal Uilgekuktc Van Geldige J. 1. BOTS. U. PAUL. Wears. slfcjmtn. enwaerdc. stembiljetten. (Cand. dar roomsch- (Cand. der Trjji.en kath. «n antl-ror.) ▼ooruiUtr. lib.) Stemdistrict 799 672 7 665 237 428 II: Scbool Heerenstraat 676 688 6 682 264 328 Ill: Gortestraat 459 390 7 383 164 219 484 425 5 420 203 217 429 373 7 360 205 161 746 656 13 643 365 278 418 352 5 347 219 128 V 495 410 7 403 181 222 Totaal 4505 3866 57 3809 1828 1981 Als hebbende de meesto stemmen verkregen, is dus gekozen de heer H. Paul, civiel Ingenieur. Stemdistrict Aantal Geldige Van J. i. BOTS. 1. E. Vilt KEBPKJ. D PAUL. 1. RIJWiS BORGER. Kieren. skmbilj. onw. (Cand. der roomsch- (Aftr. lid, cand. der (Cand. der vrö». en (Ailr.lid, cand. dor vrtjz. kxili. en onU-rev.) a.-r. en r.-k.) vooruitstr. 11b.) en vooruititr. lib.) I: Raadhuis. 798 557 10 205 237 321 316 II: School Heerenstraat. 676 476 7 214 254 235 219 III: Gortestraat 459 312 10 147 170 160 139 484 353 11 171 197 166 151 Y: School Mare 429 302 9 176 202 104 96 VI: v.-d.-Werf-straat. 746 532 17 297 337 198 199 VII: Biwaarsch. Groenesteeg. 418 293 10 199 224 80 60 VIII: Stadstimmerwerf 495 327 2 159 172 106 146 Totaal 4505 3152 76 1568 1793 1410 1326 Volstrekte meerderheid 1577. Herkozen de heer A. E. Van Kempen en herstemming tuBschen de heeren Bots en Paul. Een Pool-Expeditie. Den 24eten dezer is er uit Noorwegen weer een Pool expeditie vertrokken, dis ten doel he ft de onbekende streken aan de noord- en noordoostkust van Groenland te onderzoeken. Zj) staat onder commando van den heer Swerdrup. Daar in genoemde streken uitgestrekte massa's poolijs den weg versperren, zal deze expeditie, naar men denkt, vooral met niet minder moeilijkheden te kampen hebben dan de expeditie onder Nansen. Zi) is daarop echter voorbereiJ. Het schip, de ,Fram", dat zich in den tocht van 1893—'96 zoo goed heeft gehouden, heeft thans eenige veranderingen onrergaan en is door het aan brengen van een geheel nieuw dek zeewaar diger geworden. De expeditie van Nansen is in iertijd geheel door den Noorwoegschen Staat bekostigd ge worden, doch thans worden de kosten, die van 70,000 tot 80,000 klonen bedragen, ge- dragon door een drietal particulieren. Noor wegen heeft alleen de „Fram" in bruikleen afgestaan en het Storthing heeft de benoo- digde 27,000 kronen voor de verbouwing van dit schip toegestaan. De uitrusting is geheel geschied naar het voorbeeld van Nanaen; alleen heeft Swerdrup iets moer spiritualiën meegenomen. Aan boord van de „Fram" bevindt zich een bibliotheek van 800 banien, zoodat hot den deelnemers aan deze expeditie in den laDgen winter niet aan geestelijk voedsel behoeft te ontbreken. In het geheel nemen 16 personen aan den to.ht deel. De heer Swerdrup wordt onder anderen vergezeld door den zeeofficier Bau- mann, den zoöloog Ed. Bay, uit Kopenhagen, den arts on metereoloog dr. Swendson, den luitenant der cavalerie Isachsen, als carto graaf en observator, door den plantkundige Simmons uit Lund en den stuurman Raanits. Verder gaan mee twee machinisten waar onder een ingenieur een hofmeester en drie matrozen. Een van deze laatsten is een student en een ander is de bekende harpoen- werper Henariksen, die ook bü de Nansen- 6che expeditie was. Deze expeditie van Swer drup is te be8chouwen als een aanvulliDg van die van Nansen. Verkreeg men door deze laatste een over zicht over de verhouding van land en water aan den Europeesch Aziatischen kant van de Poolzee, over de vorming en het drijven van het ijs, over de temperatuur en de dieren wereld aldaar, de expeditie van Swerdrup zal ons op de hoogta trachten te brengen van dat alles aan den Amerikaanschen kant. De beioeling van deze expositie is geheel van wetenschapp.-ljjken aard. Men wil nagaan hoever Groenland zich naar het noorden uit strekt. Wel is in 1892 Feary op zijn beroemde reis per schaats langs het ijs op de noord kust van Groenland gekomen, doch hjj is niet langs de noordoostelijke punt gegaan. Dat had h(j later willen doen, ook in dezen zomer, maar daar Peary tegenwoordig oienst doet op de Amerikaansche vloot, hooft by deze reis moeten uitstellen en nu is Swerdrup hem vóór. Verder zal Swerdrup nagaan of er Boms eilanden ten noorden van Groenland liggen; zal hy de diepten der zee hebben te peilen; de gesteldheid van bet ys op het land en in de zee hebben op te nomen; een ondorzoek mooten instellen naar het palóokrystisch ys, naar het noorderlicht, naar de omzwervingen der Eskimo's, enz., enz. De „Fram" zal langs de westkust van Groen land gaan en daar enkele Deensche kolonies aandoen, om kolen in te nemen en honderd honden, aan Eskimo's toebehoorende, aan boord te laden. Deze honden heeft men noodig voor sledevaarten. Men denkt, dat de expeditie twee a drie jaren zal duren. KOLONIËN. BATAVIA, 25—28 Mei. (Engelsche maiL) Blyk'ns een uit Indiö aan het Departement van Marine ontvangen mededeeling is de ser geant schry ver Zandvliet, van het vaste corp3, door den bottelier Bakker, ovoneens van dit corps, doodgestoken. De gouverneur-generaal sou zich den 12den Juni met gevolg voor zes weken naar Tjipa- nas begeven. Aan de „Loc." werd den llden Mei getelographeerJ, dat de rechtbank te Singa pore, uitspraak doende in de zaak der plaats gehad hebbende aanvaring tusschen de stoo- mers „Nienhuys" en „Sri Pegattan", de schuld daarvan geworpen had op den kapitein van eerstgenoemden boiem en dezen derhalve in de kosten van het geding had veroordeeld. Uit htt verslag der zitting, voorkomende in de „Straits-Times", ziet het blad nog, dat aan de readers van de „Sri Pegattan" door de rechtbank ook verlof is verleend de ree- dery der „Nienhuys" om schadevergoediug aan te spreken. De pastoor F. J. A. Vogel gaat wegens langdurigen dienst met een jaar verlof naar Europa. (J.-B.) By vonDis van den raad van justitie te Batavia van 27 Mei is het door den heer T. M. Joakim, te Batavia, aan zijn gezamentyke 8ckuldeischers aangeboden en door dezen aan genomen akkoord gehomologeerd. By vonnis van denzelfden raad van 27 Mei is verklaarJ te verkeeren in staat van faillis sement de heer Johan Soet, handel dryvende onder de firma „De Nieuwe Hollandsche toko", wonende te Batavia, op eigen aangifte. {J.-B.) De justitie te Soerabaia heeft weder werk gekregen van een paar brave menschen. Een zekere heer Van der Heyden &en zoon van den generaal, voegt de „Soerab. Crt." er by diende een baboe, die aan tafel niet netjes genoeg bediende, een klap ora de ooren toe, die de vrouw van schrik de trap afdeed vallen. Beneden gekomen, stond zy op, liep één huis verder en viel dood neder voordat iemand haar vragen kon wat er aan scheelde. De klap was natuurlyk niet zoo erg bedoeld en het was er maar één; maar door den stads geneesheer werden by de ïykschouwing toch vier zwellingen aangetoond en onder den lin kerslaap een belangryke bloeduitstorting in de hersenholte. Een ander geval is dat van een heer, die op visite zynde naar huis geroepen werd omdat daar brand was. Hy vond eenige in petroleum gedrenkte verbrande kleeaingstuk- ken in zyn slaapkamer; uit een gesloten kleor kast was een kistje juwe:jlen verdwenen ter waarde van f 6000; de inhoud van een geld- trommeltje met f 3000 bankpapier er in was geheel verbrand, zonder dat een party buskruit in datzelfde trommeltje was ontvlamd. En het onaangenaamste was, dat oen deel van de juweelen by dien heer verpand en een deel van het geld by bem in bewaring was, nog wel van zyn eigen broer. De officier van jus titie toont zich erg nieawsgierig naar den brandstichter. (Java-Bode.) De heer H. J. Hardeman, directeur van het gymnasium Willem III, te Batavia, heeft, zeg de „Loc.," den 24sten Mei zyn dertig jarig jubiló gevierd als leeraar by het middel baar onoerwys in Indië; sedert 1884 bekleedt de heer Hardeman zyn tegenwoordige betrek king; van 1877-1884 was hy directeur der hoogt re burgerschool te Seraarang. Het blad „Het Onderwys" deelde eenigen tyd geleden mede, dat de heer H., met het oog op zyn gevorderden leeftyd on den minder gunstigen toestand van zyn gezondheid in den laatsten tyd, eervol ontslag heeft gevraagd uit 's lands dienst, ingaande op 11 Juli. De „J.-B." vernam, dat zich te Batavia drie Arabieren bevinden, dia voortdurend op ruiende correspondentiën schryven in het te Konstantinopel verscbynend Turksch dagblad „El Maloemat." In die brieven wordt dan be weerd, dat de regeering van Nederlandsch- Indië zich tegenover den Islam een aanmati gende houding veroorlooft en wordt de be trouwbaarheid als moslimsche schriftgeleerden in verdenking gebracht van de adviseurs der regeeriDg dr. C. Snouck Hargronje en Said Oe8man bin Abdullah bin Akiel bin Jabja Alawi. Aangezien de namen en verblyfplaat- sen der drie gevaariyke sujetten by de regeering wel bekend zyn, zou het overweging verdienen hun ten spoedigste het verbiyf in deze kolonie te ontzeggen. Aldus de „Java-Bode." Lombok. Uit Ampenan schreef men aan de „Loc." onder dagteekening van 19 Mei „H t scbynt in de laatste dagen wel of we hier in stede van zoo langzamerhand den Oostmoesson te naderen, in het hartje van den Westmoesson zyo. Dagelyks regent het flink en de temperatnnr is vry frisch. Vooral de avonden, nachten en morgenstonden ken merken zich door een lage temperatuur. Dat schynt een gunstigen invloed op den ziekte toestand te oefenen, want in langen tyd waren er, althans wat de Europeanen betreft, niet zoo weinig mannen in het hospitaal als thans. „Het garnizoen ondergaat hier weder een verandering en wel doordien eenige officieren zullen afgelost worden, namelyk do kapitein Holland, van de artillerie, de eerste luitenants Struiken en Van der Sande en de tweede luitenant Krol, allen van de infanterie. Boven dien schynt er ernstig sprake van te wezen, de militaire intendance alhier op te heffen en wel reeds in de volgende maand. Gebeurt dit werkelyk, dan komt de militaire admini stratie alhier te ressorteeren onder de inten dance der derde militaire afdeelingop Java te Soerabaia. In verband met die overplaatsing zal dan ook wel weder personeel afgelost worden." ATJEH. Aan een van den Gouverneur van Atjeh en Ondorhoorigheden ontvangen telegram wordt in de „Java-Ct." van 27 Mei het volgende ontleend In den nacht van 23 op 24 dezer zyn de bivaks te Selimoon en te Reung-Reung licht beschoten, waardoor in laatstgenoemd bivak een inlandsch fuselier licht gewond werd. De beschietingen geschiedden door een bende van Toengkoe Beb, welke in den nacht van 24 op 25 dezer verrast werd te Roemah Pawaug, 3 kilometers beoosten de water scheiding tusschen Groot Atjeh en de Pedir- vall i; van den vyand vluchtten ongeveer twintig man, terwyi achtergelaten werden vyf doodeD, 8 bruikbare Beaumont geweren met 1400 patronen, een bruikbaar voorlaad- geweer en vele blanke wapenen; aan onze zyde werd eon inlandsch fuselier licht gewond door een klewang houw. De patrouille-weg van Selimoen tot de ver melde waterscheiding is gereed. D. schryft uit Segli, dd. 28 Mei, aan de BDeli-Ct.": Don 22sten Mei arriveerde per se. „Van Goens" de staf der expeditionnaire troepen, t. w. luitenant-kolonel Koster, kapitein van den staf De Neve en de adjuncten, kapitein Van Riet schoten en luitenant Stolk, zoomede de majoor der genie Marcella en de chef van het veld postkantoor Sanders. Den 23sten des namid dags te twee uren kwam de „Reynst" aan met de bergbattery en een compagnie van het reserve-bataljon aan boord. Met het oog op den lagen waterstand, ving het debarkement dier troepen eerst den vol genden dag aan; ook de troepen, die de „Car- pentier" op den morgen van den 24stem aanbracht, debarkeerdon. Den volgenden morgen (25 Mei) kwamen de „Celebes" met 500 dwangarbeiders en de „Maetsuycker" met twee compagnieën van het 2de bataljon, welke ook dienzelfden dag aan wal werden gezet. Den 26sten bracht de „Reael" de beide andere compagnieën van het 2de bataljon, benevens een detachement mineurs. Den middag daarop kwam de „Generaal Pel" met dria compagnieën van het reserve bataljon, die eerst den 27sten debarkeerden, geiyk met de cavalerie, die per st. „Van Diemen" dien morgen tet reede kwam. Hedenmorgen brachten de Gouvernements- stoomschepen „Gier" en „Albatros" bet 3de bataljon van Kotta-Radja hier aan, vergezeld door den Amboineeschen zendelingleeraar Thenu, terwyi per „Gouverneur Generaal Van Lansberge" de pastoor Verbraak en de predi kant Heck man hier arriveerden. De „Gouverneur-Generaal 's Jacob" bracht 600 dwangarbeiders van den treindienst en morgen gaan de laatste troepen, de mare chaussee, van Kotta-Radja. Met het debarkearen van do troepen ging het zeer naar wensch. Geen rimpel was op het water te bekennen. De marine met haar stoom- barkassen en groote sloepen heeft een zeer werkzaam aandeel aan het debarkement gehad. Zelfs de paarden en muildieren, dez^ laatste vooral bekend door hun onhandelbaarheid, op vlotten gelost, werden met het meeste succe3 on zonder ongelukken aan wal gezot; nu on dan ziet men wel een muildier zich van zyn bewaker losrukken, om een eind to galop- peoren en zich in het mulle zand te wentelen, doch die beesten laten zich dan nogal gemak kelijk opvangen. Don 31sten dezer verwachten wy den civielen en militairen gouverneur, dio do expeditie zal leiden, en ik vermoed, dat de afmarsch dan den lsten of 2den Jnnï zal plaats hebben. Ik hoor, dat de assistent resilent van dezo kust, Van Ryn van Alkemade, en onze zeer verdisnstelyke controleur Palmer van den Broek den tocht zullen medemaken. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: D. Zuidam geb. Van Kleef, D. G. C. Samson geb. Van Dooren, D. M. Kortekaas geb. Van Dam, Z. A. De Goede geb. Van Ruyten, Z. Overleden: A. Verwey, eebtg. van C. Van 't Riet, 52 j. J. N. Verkerk, D. 4 m. J. M. Jonkergouw, D. 10 m. K. Van 't Wout, wednr. van M. Slaaf, 87 j. AARLANDERVEEN. Overleden: A. Rijk, JmBÓDèGRAYEN. Be vallen: C. J. Blaazer geb. Molenaar, D. M. Hommel geb. Gennit, D. Overleden: K. Markestein, gehuwd met J. Dooland, 28 j. J. Van Dalen, 52 j. J. Plantiuga, 23 j. BOSliOOr. Ov or le de u C. A. Dlum, C ir. - D. B. Post. 70 i. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Geleni, gesch., en E. Goemaat. W. De Vries en A. G. Wessels. A. Schutter en P. Aalbertsberg. L. Koning8 on A. Griekspoor. J. Biemond en F. De Groot. Bevallen: E. F. Pous geb. Roubos Z. L. A. Van Smeerdijk geb. Wijsman Z. T. Van den Hooft geb. Den Boer Z. M. Dubbeling geb. Laan D. C. Tulen geb. Lieverse Z. H. Zuiver geb. Van der Mark Z. C. P. Van der Maat geb. Valent Z. A. Breure geb. Bos D. A. J. Guldemee3ter geb. Van Gameren Z. D. Luytgeb. Van Leeuwen Z. A. Groenewoud geb. Do Woerd Z.J. Oopjes geb. Hartog levenl. Z. A. Kooy geb.Luyfen Z. A. Beets geb. Van Driel Z. M. Boers geb. Van Leeuwen, levenl. Z. J. M. De Hoy geb. Van der Ponw Z. Overleden: G. Luyt 6 w. A. Sckeunhago 1 j. M. De Roy ter geb. Schrouders 48 j. C. M. Van dor Riet 20 m. HILLEGOM. Getrouwd: L. P. Berkhout en J. E Van der Poyl. Bevallen: J. Warmerdam geb. Fiege D. W. C. Son nevelt geb. Schouwenburg D. A. Vreeken geb. Verbeek 2 Z. B. W. Van der Schoot geb. Roozen Z. J. Stassen geb. Philippo f). A. Van der Hulst geb. Schoonderwoerd D. Overleden: A. Verwey 24 D. KOUDEKERK. Bevallen: J. Fieret gob. Swier, D. H. Van Diggole geb. Van Beik- huizeu, Z. Overleden: G. B. Qualm, 10 m. J. G. Boon, wed. van M. Kepper, 87 j. NIEUWKOOP. Bevallen: J. Weerdeufcurg geb. Van Vuüren, D. J. M. WolfFenbuttel geb. Konings, Z. Overleden: M. v. d. Laan, Z. 14 m. NOORD WIJK. Geboren: Johannes Theodo-ua Z. van B. Van Abswoude en M. Weijers. Jan Z. van J. Barnhoorn en E. De Koning. Nicolaat Z. van N. Kors en H. Hulsebosch. Willemina Petronella D. van A. De Haas en H. Wjjnands. Alida Maria D. van A. N. Bierman on M. Do Groot. Albertua Z. van P. Van den Berg en J. Van don Berg. Ondertrouwd: Wilhelmus Clemens Brede- rode 22 j. en Alida Steenvoorden 23 j. Gehuwd: Willem Passchier 23 j. en Grietje Barnhoorn 21 j. OUDSHOORN. Bevallen: J. Groeneveld geb. Horsman. D. A. Van Veen geb. Gommerse, Z. Overleden: E. Van Egmond, D. 6 m. ehuwd: R. Koning, wed., en A, Van Vulpen, jd. TER-AAR. Bevallen- W. Hoogervorat geb. Sussen, Z. A. Van Smoorenburg geb. Hartveld, D. Gehuwd: M. A. Brewe, jm. 30 j. en A. Vis, jd. 22 j. REEUWIJK. Bevallen: A. Van Spengen geb. De Koning, D. K. Hoogeveon geb. Kraan, Z VOORHOUT. Geboren: Martinus Cornelis Z. van L. P. Zonneveld en A. M. Steenvoordon. Johannes Simon Z. van C. Van Lierop en D. Bartels. Overleden: Casper Verlaan 4 mnd. Tijs Mvi'lsSEiirAAR. Bevallen: H. Kooy geb, Mattiesing D. H. S. Wensveen geb. Doffels Z.— E. Remmerswaal geb. Waasdorp D. Ovorleden: Th. Barendse m. 38 j. ZEVENHOVEN. Bevallen: M. Couprei geb. Vonk Z. Kb de Ited. Werkt«r. x\Jn opgenome«i DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kin deren. Totaal. 19 Juni. Zondag 69 12 20 Maandag. 75 9 21 Dinsdag 81 9 90 22 Woensdag. 93 12 100 28 Donderdag 92 15 107 24 Vry dag 84 14 25 Zaterdag. 11 8

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 6