N°. f1761 Woeiisda® S9 Juni. A°. 1896 feze (gonrant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en (feestdagen, uitgegeven. Leiden, 28 Juni. Feuilleton. MEIDEROZEN. PRIJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per 8 maandoo- f 1.10. Franco per posto 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PBJJS DKB ADVEBTEWTIÜN Van 1 6 rogels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17- Groctcre lettere naar plaatsruimte. - Voor bet facasseeren buiten de etad wordt f 0.05 berekend Oiiloiëele Kennisgeviuffea. Voorbereidend MUSStalr Onderricht. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat. bij beschik king van den Minister van Oorlog, dd. 1 Juni 1898, Vilde afd., No. 10,is vastgesteld een regeling van het vourbereiJend militair onderricht, bevat tende in hoofdzaak do navolgende bepalingen: Onder voorbereidend militair onderricht begrijpt deze regeling het elementair practisch en theore tisch onderwijs in den dienst der infanterie en dor Vesting-Artillerie, dat door officieren cn minder kader van hel leger wordt gegeven aan jongelieden, buiten den troep, die zich tot het ontvangen van dat onderwijs vrijwillig aanmelden. Het voorbereidend militair onderricht heeft in het algemeen Len doel. door locale oefening, die zooveel mogelijk aansluiting zoekt bij het school onderwijs in de gymnastiek, de bekendheid te be vorderen met de eenvoudigste militaire exercitiën, terwijl het tevens leert kennen de algeineene plichten van den soldaat. Dat onderricht strekt bovendien om hen, die de verbintenis wenschen aan te gaan als vrijwilliger voor hot reservekader, in de gelegonheid testellen zich de voor die verbintenis gevorderdebedreven heid in de behandeling van het geweer eigen te maken en voorts tot opleiding van toekomstige militieplichligeu, die aanspraak wenschen te vor krijgen op plaatsing bij hot corps en in het garni zoen hunner keuze, of die zich tijdens hun ver blijf onder de wapenen wenschen toe te leggen op het erlangen van een graad. Het voorbereidend militair onderricht vormt een cursus, die loopt over twee achtereenvolgende wintertijdperken, telkens van ongeveer half October tot ultimo Februari en gedurende ten minste drie uren pei week. Het voorbereidend militair onderricht is koste loos voor do deelnemers en kan worden gevolgd door jongelieden van 16 tot 24-jarigen leeftijd. Het wordtzoo de daarvoor bonoodigde localiteit be schikbaar of tegen billijke voorwaarden te ver- krijgon is gegeven a. in plaatsen, waar Infanterie of Vestiug-Artil- lerie in garnizoen ligt, en in die, waar ten behoeve van do oefeningen van het reservekader instruc teurs van het leger beschikbaar worden gesteld, indien daar ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in het geheel ten minste 10 deel nemers de lessen volgen b. in andere plaatsen, dan die sub a bedoeld, indien daar ten minste vijf adspiranten voor hot reservekader of in het geheel ten minste 20 deel nemers de lessen volgen. De ar.mnolding tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht geschiedt jaarlijks voor 1 Juli, in de zooeven bedoelde garnizoens plaatsen bij den commandeerenden officier der Infanterie of der Vesting-Artillerio, in de overige plaatsen bij den burgemeester. De commaDdeerende officieren en burgemeesters zonden jaarlijks op 1 Augustus aan den Hoofd officier voor het Reservekader te 's-Gravenhage oen opgave, c. q. ook negatief, houdende de namen, odz. van do jongelieden, die zich bjj hen tot deel neming aan net voorbereidond militair onderricht hebben aangemeld, zoomede de vereischte inlich tingen omtrent dè aanwezigheid en de beschik baarstelling van een voor do oofeningen geschikt lokaal. De ovengenoemde Hoofdofficier doet jaarlijks in do maand Februari een onderzoek instellen naar do vorderingen der jongelieden, dio aan het voor bereidend militair onderricht doelnemeD. Aan hen, die voor de militie hebben geloot en den hoogervormelden 2-jarigen cursus in ziin geheel en, blijkens het onderzoek, met vrucht hebben doorloopen, wordt uitgereikt een getuig schrift modol W. Lotelingen, die op het tijdstip hunner inlijving hij de militie in het bezit zijn van het getuig schrift model W, komen, behalve dat zij aan spraak kunnen maken op plaatsing bij het corps en in het garnizoen hunner keuze, voor andere lotelingen hunner lichting in aanmerking voor de opleiding tot een graad, indien het corps, waarbij zij zijn ingelijfd, een onderdeel is van net wapen, voor welks dienst zij voorbereidend onderricht genoten en zij ook in andere opzichten voor die opleiding de noodige geschiktheid bezitten. Overgangsbepaling. Aan do ingeschrevenen voor de lichting 1899 der militie wordt het getuigschrift modol W uitgereikt, indien zij bij het onderzoek naar hun geoefendheid in Februari 1899 blijk geven het onderricht gedurende het oefeningstijdperk 1898/99 met vrucht te hebben gevolgd. Leiden, Do Burgemeester voornoemd, 25 Juni 1898. H. C. JUTA, Wctb., loco-Burgm. Gedurende de lste hdft der maand Juni werden aan het postkantoor alhier de volgende brieven bezorgd, welke door onbekendheid der geadresseerden niet besteld konden worden: L. J. L. Schas, Amersfoort; mej. M. Stads- woord, J. Nbuwenhuis, M. v. d. Aakster, Amsterdam; mevr. Aast, Appingodam; P. Scbrauwer, Breda; Overbos, Ede;Bloot,Gouda; H. C. Brenner, 'e-Gravenhage; A. Deri Elzen, Leeuwarden; H. Rinck, Oostdorp; Horstman, Rotterdam; Schiller, Slikkerveer; mej. R. Overkamp, Zuidhom; moj. J. C. Snoek, v. d. Meulen en J. Pouli, niet vermeld. Briefkaarten: M. Bonnel, Amsterdam; A. J. Fres-o, 's-Gravenhage; mevr. Yigelius, Nijmegen; Assareel, Rotterdam; J. v. Veen, niet vermeld. Blieven, verzonden geweest naar het buiten land: N. Steinmann Co., Burgdorf; mej. G. t. d. Bergh, Dusseldorf; Maüser waffen fabrik, Oberndorf; YerhoSven, Scbaerbeek. De thans aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord dienende sergeant-pro voost R. H. Stadens wordt den lsten Juli a. s, gedetacheerd b\j de Kweekschool voor Zeevaart alhier, ter vervanging van den sergeant provoost v. k. K. Van den Berg, wiens detacheering alsdan wordt ingetrokken. Beroepen is btf de Ned.-Herv. Gem. te Sas-van-Gent de heer J. Visser, can ridaat te Ltiden, die bedankt heeft voor 't Woud, by Delft. De gemeenteraad van 's-Gravenhage kwam gisternamiddag bijeen ter behandeling van een door B. en Ws. to doen voorstel. De geheimzinnigheid, welko dit voorstel omringde, werd nog vermeerderd door een geheime ver gadering, na afloop waarvan de openbare werd heropend, waarin het geheim niet werd opge heven. Vrijdagmiddag te drie uren zal in eon buiten gewone raadsvergadering de nieuwbenoemde burgemeester van 's-Gravenhage, baron Van Harinxma thoe Slooten, geïnstalleerd worden. Voor tailleuses en confectiehuizen of andere belanghebbenden, die deelnemen aan de prflsvraag voor een gezonde, doelmatige en smaakvolle vrouwenkleeding, heeft de commissie voor industrie van de nationale t:ntoon8telling van vrouwenarbeid de volgende bepalingen gemaakt, die zjjn toegezonden aan hen, die deelnemen, wier adres bjj de com missie reeds bokend is. I. De inzendstersl ers) worden verzocht zoo spoedig mogelijk kennis te geven van haar voornemen, met korte vermelding van wat wordt ingezonden, aan de presidente der industrie commissie, mevr. Dekker Fortanier, Z. Buitensingel 278. II. Van des middags 2—5 uren uiterlijk worden de inzenders in de gelegenheid gesteld de kleediogstukken op te stellen. III. By de inzending blyven de bepalingen der prysvraag stipt gehandhaafd. Wenscheiyk is nog schriftelyk toelichtir-gen by de inzen ding te voegen, opdat de bedoeling der inzend sters^ rs) des to duidelijker uitkom?. IV. Het is geoorloofd tydens de beoordeeling der jury in persoon het ingezonden kostuum te dragen of te doen dragen. In cit geval ni06ten ten overstaan der jury de kleeding- stukken worden aangetrokk-n, opdat zg kan ojrieel n of do persoon der draagster voldoet aan de eischcn, gesteld in art. I dor prys vraag: snit. V. De jury is verantwoordelijk voor haar uitspraak eu deelt deze mede aan de industrie- commissie, maar geeft geen rekenschap of nadere toelichting aan de inz^naers. Do begrafenis vao dr. M. A. N. Rovers had gisteren te Utrecht in grooteu eenvoud plaats. Onder de vfif bloemstukken, cie de lykbaar dekten, was 6en krans van de afd. Utrecht van den Protestantenbond, namens welken prof. Cannegieter een woerd van hulde sprak. Prof. Van Manen, uit Leiden, huloigdo oen overledene als man van zelfstandig theo logisch onderzoek, vooral op literair gebied. Eon familielid dankte voor de bewezen eer. Men zegt, dat op do voordracht voor een opvolgor van den hoogleeraar Halbertsma te Utrecht als No. 1 voorkomt dr. Rosthorn, te Praag. Vad Dr. G K. Niemann, hoogleeraar aan de Indische Instelling te Delft, heeft eervol ont slag als zoodanig gevraagd. (N. v. d. D) Do bevordering V3D d n heer W. IJssel de Schepper tot doctor in de philcsophio te Frei burg (Zwitserlan geschiedde magna cum Luie. Ter bevordering van haar doel is door de Nederlsndsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank (J. Kaiken Jz., te St.-Anna Parochie) een brochure uitgegeven: „De vrouw en de Alcohol" door J. Kot Wzn. Mr A. M. D. baron Sweerts do Landas Wyborg, attaché by Hr. Ms. gezantschap te Berlyn, die eenigen tyd met verlof te Rotter dam doorbracht, is naar Bcrlgn teruggekeerd. Op Soestdyk is plotseling overleden de heer P. Van de Geest, sinds tal van j3ron tuinman-bloemist op het domein Soastojjk. Te Statenzfll is plotseling overleden de heer W. Pot Azn., voorheen burgemeester van Winschoten. Graaf Van Bylandt, kamerheer van Z. D. H. don vorst Von Wied, is uit Neuwied te 's-Gravenhage aangekomen. De generaal-m3joor C. L. W. Moorrees, commandant der vesting artillerie, is, naar wy vernemen, bestemd om den luitenant generaal J. W. Bergar.sius, die tegen November a 8. den dienst met pensioen zal verlaten, op te volgen als inspecteur der artill tie. Generaal Bergansiu3 telt den 8sten Juni a. s. 42 uienst jaren als officier. (D.) Da generaal-majoor, inspecteur dor infanterie, vestigt in een circulaire aan do chefs der corpsen van dat wapsn ce aandacht dier autoriteiten op de aanmoediging van gymnastiek en sport buiten den dienstty J. De militairen moeten hierbjj geheel uit vryen wil handelen; de oefeningen moeten vrijwillig blyven. Als zoodanige worden aanbevolen: de wed loop, do wedloop met overwinning van hinder nissen, de wedloop op bevel (mtfc en zonder bepakkiüg), verder de kaatsbal en de Engelscbe voetbal. 't Is het verlangen van den inspecteur, dat de commandeercnde officieren de beoefe ning van de gymnastiek door gepaste middelen opwekken en gaande houden, en zij er prijs op stellen, dat de jonge officieren gymnastiek verenigingen by hc-t corps oprichten om zich te oefenen. De majoor O. W. Westerouen van Meeto ren, van het lste reg. inf. te Groningen, hoeft zich aangemeld, om voor 2 jaren te worden gedetacheerd als commandant van de troepen in Suriname; do kapt. J. S. Wernas, van het 5de reg. inf.- te Amersfoort, hoeft zich op gegeven voor oen 2-jarige detacheering by het West-Indisch leger; van het 7de reg. inf. hebben zich opgegeven, om in aanmerking te komen voor een detacheering als comman dant der troepen op Curasao, de kapiteins J. A. A. Lodewyks, A. J. Kruyder en M. W. De Vries. De lste luit. van het leger in O. L B. Tammens, ridder van de Mil Willemsorde, by de expeditie naar Pedir gekwetst, i3 volgens de „N. Gron. Ct." Vrijdag te Oloh-leh per stoomschip aangekomen. Hy is door een klewangbouw over den arm gewond, maar buiten gevaar. De kapitein van h9t regimeDt grenadiers on jagers Bisschoff van Heemskerck is werk zaam gesteld ten bureele van den inspectenr der infanterie, ter vervanging van den hoog op de ranglyst voorkomenden kapitein baron Van Voorst tot Voorst, van den staf dor infan terie; de kapt. J. H. A. Mysberg, van het 3de reg. vest.-art. te Gorkum, wordt 1 Ang. a. s. gedetacheerd by do pyrotechnische werk plaatsen aan de Hembrug; de by het 8ste reg. infanterie benoemde kapitein B. J. Land wordt ingedeeld by het 2de ataljon van dat garni zoen te Deventer; de by het 3de reg. benoemde kapt. C. Sommer komt te Bergen-op-Zoom in garnizoen. In don ouderdom van ruim 93 jaren is te Rotterdam overleden de heer Jan Slaven burg, die gerechtigd was tot het dragen van het Metalen Kruis. Te Borssele heeft de vader van den milicien, wiens eenige broeder den lsten Febr. 11. over leed, aan den minister van oorlog groot verlof voor zijn eenigen zoon aangevraagd. De minister heeft dez9r dagen daarop afwyzend beschikt. Zooals vroeger werd gemeld, werd een verzoek van bedoelden vader aan H. M. de Koningin-Regentes om ontheffing van dienst voor ztfn zoon niet ingewilligd. De gemeenteraad van Deventer beschikte afwyzend op het verzoek van de heeren De Burlett en Loep, om concessie voor een stoom tram Deventer—Ommen. Volgens een telegram uit Batavia aan de „N. R. C.," heeft de heer G. A. Scherer wogens verschil van meening met den gouverneur- generaal ontslag gevraagd als lid van den Raad van Neierlandsch Indiö. Hr. Ms. pantserdekschip „Zeel3nd", onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, is 25 dezer te Vlissingon binnengekomen. -Be luit nant ter zee der lste klassejhr. J. P. Coertzen de Koek, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De luitenant ter zee der 2de klass9 J. H. Junius wordt met 2 Juli a. s. geplaatst aan boorl van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, Het atoomschip „Rotterdam," van Nieuw- York naar Rotter'am, passeerde 27 Juni Lizard; de „Werkendam," van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 27 Juni Prawle- point. Voorscholen. De collecte voor den ge- wapenden dienst heeft na aftrek der onkosten in deze gemeento f 25 opgebracht. EZSRSFfc KAHfifiJK. Goedgekeurd werd het wetsontwerp tot nadere regeling nopens de vergelding van, tydeiyke di.-nsten met pensioen. By de voortzetting der behandeling van de definitieve marine begrooting zei de de Minister van Marine te wenschen ook de marine in Indiö apoe ig te versterken met de 2 pantser- schepen. By sloot zich aan by de hulde, door den heer Van Alphen gebracht aan onze expeditionnaire troepenmacht in Pecir, waartoo ook behoorcen marinetroepen. Hoewel hem dit verwondert, verheugt hy zich, dat die troepen gelegenheid hobben gehad mede te doen. Hö verzekert, dat de toeloop van jongelin gen voor dienstneming groot is. Omtrent de inrichting van marine-kazernes aan wal in Indië is een nader onderzoek aanhaDgig. Vooralsnog acht hy 't niet wenscheiyk den loodsdienst by Dungeness met stoomvaartui- gen te doen uitoefenen. Omtront herziening der loodstarieven zal hy in overleg treden met den minister van financiën. De behoefte van een mistsignaal by den ingang van den Niouwen Rotterdamschen Waterweg kan hy niet beamen; by vreest er zelfs gevaar van voor het meerendeel der schepen, dio niet met het binnenloopen bekend zyn. Hy verzekert, dat de maatregel ten opzichte van het verplichtend stellen van het eind diploma H. B.-school voor toelating aan het examen voor adspirant-administrateurs, eerst na ernstig beraad is genomen en ciende om de zaak zoo goed mogelgk en zoo min kost baar mogelyk te regelen. Verandering te brengen ligt niet in zyn voornemen. Naar aauleidiog van deze weigering stelde de heer Van Asch van Wijck de volgende motie voor: ,DeKamer, de wenschelykheid uitsprekende dat voor de toelating tot het examen van adspirant-administrateur, niet gevorderd worde het diploma van voldoend afgelegd eind examen 5 jarige cursus H. B. school,gaat over tot do orde van den dag." Deze motie zal gedrukt en nader behandeld worden. De marine-begrooting werd daarna aan genomen. Morgen, Woensdag te 11 uren, is er weer openbare vergadering. f 2) „Koosjo, roosje, rcosjo rood, roosje op de beide!" deel .meerde bjj met een schalkscnfn glimlach. Zy legde, hoewel aarzelend, haar vinger- topper op do zynebij voelde schier geen drukking, en tocli stond 7,(j reeds naast hem aan don o ver, toen hielp h j haar om de boot geheel naar zich toe te trekken en aan den ketting vast te leggen. Harald vreesde, dat de lieflijke verschijning naast hem, even plotseling als zjj vóór hem getreden was, ook weer voor zjjn blikken zou kunnen verdwynen; daarom trachtte hy haar door een vraag terug te houden. „Ie het onbescheiden te vragen, wie ik de eer heb vóór mjj te zien?" begon hij. „Doch eerst," viel h(j zichzelven in de rede, „moest ik liever n ijzelven voorstellen." En wederom zijn hoed afnemende en een buiging makende, aprak hij: „Harald Von Altenau, mejuffrouw." „Dat dacht ik al," antwoordde het jonge meisje eenvoudig; „mijn vader verwacht u gsiert eenige dagen." „Mijnheer uw vader?" vroeg Harald ver baasd. „U is „Is ben Lisa Heiderode," was het ant woord, en de groote oogen zagen hem daarbij met een blik aan, als wilde z(J er by voegen: „Wie anders zou ik dan wel zijn?" De joDge man was geheel in de war. „Ik vermoedde geenszins ik meende gehoord te hebben, dat baron Von Heiderode kinder loos was." „Mjjn arme vader I" hernam Lisa met een uitdrukking van welgemeend leodWezeD, die haar onschuldig kindergezichtje bekoorlijk stond; „h\j had voor zich zoo vurig op een zoon gehoopt-; dat was zoo natuurlijk, en in plaats daarvan „Bezit hij de lieftaliigste dochter ter wereld I" voltooide Harald, in geestdrift de kleins hand der spreekster vattend on aan zijn lippen brengend. Woor was het een vorwondorde, vragende blik, die hem uit de donkere oogen trof, en nauwelijks hadden zyn lippen de hand aan geraakt, of zij onttrok ze hem ook weder. „Waarom doet u dat?" vroeg Lisa. „Ik meende, dat men alleen ouden menschen de band kuete." Harald glimlachte. „O!" zeidehg, „Bomtyds echter ook jongen menschen, dat wil zeggen, jongen dames." „Zoo?" antwoordde zij. „Maar ik ben nog geen dame; vader zegt o, kyk, daar is hy juist!" En als een pijl uit den boog vloog zij den komende te gemoot. Langzaam volgde de jonge man. Hy zag een flinken ouden heer met witten baard, in jachtgewaad, uit hot bosch komen, door zijn hond gevolgd. En thane had zjjn dochter hem bereikt, terwyi zU zich aan zyn arm hing; zy maakto ongotwyfold melding van haar ontmoeting met den vreemdeling, want de oude heer richtte zich als in blyde verrassing op en snelde op Harald toe. „Welkom, van harta welkom, zoon van myn ouden vriend I" riep hy reeds van verre, en toen by hem bereikt en hem krachtig de hand geschud bad, trok hy hom dicht naar zich too en sloeg met de welwillende blauwe oogen een diepen blik in die van Harald. De jonge man beantwoordde vol en oprecht den onderzoekenden oogopslag. „Komt het uit?" vroeg by glimlachend. „Jal" antwoordde de oude met een be vredigd knikje, „ja, juist zóó zag indertyd uw vader er uit, toen wy van elkander scheidden, juist zulke diepliggende oogen had hy ook en zulke dichte wenkbrauwen, en den blik even frank en vry. Alleen dat weel derige, lichtbruine haar heeft uw moeder u zeker meegegeven, niet waar? By myn ouden kameraad was het, meen ik, donkerder en minder vol; doch nu zal het wel grys ge- wordon zyn evenals het myne?" „Ja zeker; myn vader is in den laatsten tyd zeer grys geworden, en zyn gezondheid is, belaas, zeer wankelend." „Dat doet my leed, zeer leedl 't Was toch zoo'n flinke, stevige knaap, evenals gy, by kon alles verdragen, aigeniyk meer dan ik hem deed nu letteriyk nooit iets p(jn. Ach ja, do ouderdom, jongo vriend, dat is een kruis I Maar men moet het dragen, men kan er niets tegen doen; nu kan men zeggen: de wapens neerl Uw vader heeft echter de voldoening in zyn zoon, in u, den steun van zyn ouderdom te zien, en te weten, dat daar, waar zijn kracht niet meer helpen kan, waar zyn hand te zwak geworden is, gy met uw jeugdige kracht in etaat züt op te treden en datgene ton uitvoer te brongen, wat hy zelf niet meer vermag. Bij my is dat anders," en een weemoedige trek gleed als een don kere schaduw over het gelaat van den onden heer; „ook by mg heeft zich de ouderdom vertoond; ik kan niet meer als vroeger, ik kom niet meer voort mot myn ondernemingen en plannen, omdat ik niet meer cie kracht heb overal zelf mee aan te pakken of ten minste het oppertoezicht te voeren, en mijn werkkracht wordt nog bovondion verlamd door do omstandigheid, dat binnen korter of langer tyd vreemden in myn plaats zullen tredoD, van wie ik voor hetgeen ik gewild en bedoeld heb geen begrip, zelfs niet het geringste gevoel van liefdevolle nagedachtenis kan ver wachten. Ja, uw vader kan God niet genoeg dan ken, dat Hg hem een zoon g schonken heeft." „Maar, heer baron," bracht do jonge man in het midden, „veel ouders zouden zich ge- liikkig achten zulk een bokoorlgke dochter te bezitten ala de uwe, die ik zooeven de eer had te leeren kennen." Daarby zag hy naar de be doelde jonge dame om, maar zü was verdwenen. „Zeer zeker, jonge vriend, zeer zekorl" hernam de heer Yon Heiderode warm; „ver sta my niet verkeerd 1 Wien God liefheeft, dien 3chenkt Hg voor zyn ouden dag dochters, om hem te verplegen, wanneer hg ziek ie, te streelen, wanneer hy knort, to llefkoozen, wanneer het hem droevig te moede; is en in het algemeen om hem weer recht te zetèpn, wanneer hg zoo echt korzelig gestemd is. Ja, God zegen' ze, die kleine meisjes! Dan zyn ze voor oen mensch onwaardeerbaar. Maar andera zyn zo toch meer artikelen van weolde, beste vriend, lieve Harald, ik ver onderstel, dat ge heet als uw vader, niet waar? - ja, wat ik zeggen wilde, zy passen beter in de porseleinkast dan in de ruwe wereld; een zoon daarentegen doch neen!" viel do oude heer zichzelven in de rede, „niet meer daarover! En kom nu en laat u welkom heolen in myn huis, dat voortaan voor oonigon tyd uw vaderlyk huis zyn zall Moogt go weldra een waar gevoel als voor uw vader huis er voor ondervinden 1" „Ik geloof, dat ik dat du reode hobl" ant- woorddo Harald warm en groep andermaal do hand van zyns vaders ouden vriend. De 8Choone, edele wezenstrekkon van den ouden heer, zyn rondborstige, rechtschapen aard trokken den jongen man terstond aan, en toen zg in vortrouwelgk gesprek het huis bereikt haddeD, was bet hun beiden, alsof zy reeds oude bekenden waren. Hoe langer de baron met zyn jongen gast keuvelde, des te levendiger kwamen de her inneringen aan diens vader hem voor den geest, dos te sprekender scheen hem de go- ïykenis tusschen die twee, en de warme ont- vaogst van den kant des barons, zyn innemende persoonlijkheid deden Harald geheel en al vergeten, (zooals hy van plan geweest was; met kennersblik den toestand der volden te onderzoeken, waarlangs zyn weg hem leidde. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1