<§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. K\ 11754, Dinsdag 21 Juni. A*. 1898 LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. 0 f 1,10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0 06. PROS DER ADVERT ENT IEN Van 1-6 regels f 1.05. Ieders regel meer f 0.17J, Grootere letters naar plaatsruimte. - Voor hot incasBeeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden. 20 Juni. De kwartiermeester J. W. M. Homraols- 4>erg, thans cienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met ingang van heden gedetacheerd by de Kweekschool voor Zeevaart alhier, ter vervanging van den kwartiermeester W. De Vries, wiens deta cbec-ring met gelijken datum is inge'rokben. De heer P. Van der Smit, kweekeling van de Chr. Normaalschool te BoJegravon, thans werkzaam te Botterdam, is benoemd bü het onderwijs in Transvaal. B.noemd is tot onderwijzeres te Spankeren, gem. Rbeden, mej. L. Adama, te Haarlemmer meer; tot tydelt.k onderwijzeres te Nieuwkoop (dorp) mej. B. S. A. Kolkman, aldaar. Aan de Gedeputeerde Staten der onder- «icbeidéne provinciën is door hen minister van binnenlandsche zaken bet volgende schrijvers gericht: „Door eenige hoofdcommissarissen van po litie is ten vorigen jare op de wenscbeljjkheid gewezen om voor hen een ambtskostuum tast te stellen, ten einde b\j plechtige gelegen beden te worden gedragen. „De Regeering heelt geen aanleiding kunnen vinden om hetzij een hofkostuum, hetzij een ambtskostuum of uniform voor de commis ariaBen en hoofdcommissarissen van de politie vast te stellen, doch b\j haar bestaat er geen ezwaar tegen, zoo aan commissarissen en oofdcommissarissen wegens hun diensten bjj 'e gemeente-politie een ambtskostuum coor *en Raad of krachtens opdracht van dezen loor den burgemeester wordt voorgeschreven, m in de uitoefening van hun ambt te dragen. „Ik heb de eer uw college te verzooken het jovenstaande ter kennis te brengen van de gemeentebesturen in uw gewest, opdat deze daaraan zoodanig gevolg zuilen kunnai geven ils zii in hunne gemeente wenschelUk achten." Naar w\j vernemen, bestaat het plan to Willemsoord etn nieuw Clubgebouw voor de machinisten der marine op té richten. Uit het rapport, daartoe door de bouwcommissie, be- stajnde uit de heeren W. J. Vermeer, B. H. Harink, E. M. Buyck en J. Baert, uitgebracht, blijkt, dat daarmede oen som van f 10,000 zal gemoeid zijn, welke uit de bezittingen der club zal gekweekt worden. (D.) Aan het in Ned. Jndië gehouden toela tingsexamen voor de cadettenschool hebben voldaan de jongelieden H. C. Creutz Lech- leitner, E. Van den Bossche, H. A. E. Jacobs, J. J. Jenze, F. L. Dessauvage en J. P. K. Scheuer; terwijl óén adspirant werd afgewezen. Al de geslaagden worden bestemd voor dtn Indischen dienst. Da 1ste luit. P. Van Asselt en do 2de juit. G. H. Van Affelen van Saemsfoort, beiden van het wapen der artillerie, zijn van hun ietacheering uit Oost-Inaiö teruggekeerd de 2de luit. G. C. Prager, van htt l6te reg. vest. art. te Utrecht, wordt 1 November voor 6 maanden gedetacheerd bij de rijschool der bereden art. te Bergen-op-Zoom. Gisteren word te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van het ge west Nederland van de „Alliance Israóüte Universele." Als spreker trad op de heer A. R. Pereira Szn., rabbijn van do Port.-Isr. gemeente te Amsterdam, wiens rede levendig werd toegejuicht. Een bedrag van 10,000 fr kan worden geremitteerd aan het hoofdcomitó. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuurs leden werden herkozen. Ook prof. Simons blijft zijn function vervullen. De volgende ambtenaren zullen eerlang naar Inoiö vertrekken: J. W. Van Nouhuys, lsto stuurman by de gouvts.-marine, 16 Juli per „Bromo"; J. H. Van der Sterr, arcbitefc 2de kl. by den Waterstaat en de B. O. werken, 23 Juli per „Prinses Amalia"; P. Koning, huismeester bij het krankzinnigengesticht te So^rabaia, en H. Gh Burkink, architect 2de kl. bij den Waterstaat en de B. O. WcrkeD, 6 Aug. per „Prinses Sophie." De 66ste algemeen© vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal gehouden worden te Spanbroek op Woensdag 27 Juli. Behandeld zullen o. a. worden de volgende punten: Van de afdeeling Buiksloot en Omstreken. „De afdeeling Buiksloot en Omstreken stelt voor om bij de Regeering aan te dringen op een spoedige herziening der waarde van de ongebouwde eigendommen, ten einde die met het oog op de heffing der grondbelasting, in overeenstemming te brengen met de tegen woordige prijzen der landerijen." Van de afdeeling Alfen, Oudshoorn en Aar- landerveen. De algemeene vergadering noodige het hoofdbestuur uit er b(j de Volksvertegen woordiging op aan te dringen, dat de ia bet vooruitzicht gestelde herziening der boterwet, in geest en strekking, zooveel mogelijk over- eenstemme met de voorgedragen Belgische boterwet. Voorstellen van het hoofdbestuur. a, .Het.bQQfdbestuur stelt.vooi itLdfi.provincie Zuid-Holland een tweeden zuivelcoDSulent aan te stellen, voornamelijk voor het onderricht in de bereiuing van Goudsche kaas. b. Het hoofdbestuur stelt de algemeene vergadering voor zich tot de Regeering te wenden met verzoek paal en perk te stellen aan de toenemende vervalsching van meel. In te lei Jen door den höer K. De Boer Cz. Benoeming van een secretaris-penning meester. Door het hoofdbestuur wordt, gelijk reeds gemeld, voorgedragen do heer S. C. Korteweg, te '8-Gravenhage. Met het stoomschip „Merapi", van de „Rott. Lloyd", vertrok Zaterdag van Rotterdam naar Batavia, onder bevol van den van verlof terugkeerenden lsten luitenant der infanterie G. A. Feekes en onder medegeleide vau den 2den luitenant-kwartiermeester F. J. G. Janssen, een detachement aanvullingstroepen, sterk 77 onderofficieren en minderen. Dit detachement werd van af Harderwijk uitge leide gedaan door het muziekcorps van hot koloniaal werfdepot, hetwelk daarna, na aan komst aan het station Maas, in vereeniging met het muziekcorps van het corps koninklijke scherpschutters, voor een feestelijk uitgeleide naar de „Mirapi" zorg droeg. Eenige officieren waren, bij aankomst te Rotterdam, ter ver welkoming op het perron van het Maasstation aanwezig. Het stoomschip „Java", van Batavia naar Amsterdam, passende 18 Juni Ouessant; de „Rotterdam" vertrok 18 Juni van Ni-uw-York naar Rotterdam; de „Antenor", van Singa pore naar Amsterdam, passeerde 19 Juni Suez; de „Java", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 19 Juni Dungeness; de „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 17 Juni van Lissabon; de „Koningin- Regentes", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Juni van Perim; de „König" ver trok 18 Juni van Zanzibar naar Rotterdam en Hamburg; de „Menelaus," van Penahg naar Amsterdam, passeerde 19 Juni Prawle- point. Benthuizen. Alhier zijn van do 85 kies gerechtigden er 78 opgekomen ter vervulling van hun kiasrechtplicht. Door dezen werden uitgebracht 55 stemmen op don beer C. L. J. Bos, 38 op baron Van Rhemen van Rhemenshuizen en 14 op mr. J. G. S. Bevers. De loting van de in dit jaar ingeschreven schutters zal plaats hebben op Donderdag 23 Juni a. s., des namiddags to zes uren, op het Raadhuis. Stompwyk. Alhier is, in den ouderdom van 73 jarin, overleden de heer A. De Jong, wtthouder en lid van den Raad dezer ge meente en dijkgraaf vao dettDrooggemaakten Grooten Pplder. BU de alhier gebouderï, stemming voor twee leden der Provinciale Staten voor het kiesdistrict Zo.-termeer werden in de 2 stem districten alhier uitgebracht 3^9 geldige stem men. Hiervan vorkregen de heeren mr. J. G. S. Bevers 271, C. L. J. Bos 69 en R. G. S. baron Van Rhemen van Rhemenshuizen 160 stemmen. Zoeterwoudo. Gistermorgen toon de land bouwer J. De JoDg zich naar Leiden ter kerk begaf, schrikte het paard nabij de Vrouwen brug waarschijnlijk van een hoop steenen. Gelukkig kwam het rijtuig met de achter wielen tegen de brug aan, wat verhoedde, dat bet te water geraakte. Na het paard van den beschadigden wagen afgespannen en bij Van der Poel op de Miening een brik geleend te hebben kon men weer de reis naar Leiden zonder verdere ongelukken met hetzelfde paard volbrengen. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Toegekend als blijk van goedkeuring en tevrodenheid, do zilveren eero- peniung voor mensclilievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aau Ja. Wa. Winkelmeyer, te Amsterdam, Ayegens hot met levensgevaar redden van haar tweejarig broertje van do derde ver dieping van het brandende perceel Egelantiorstraat 136, in den avond van 21 Januari 1898, en de bronzen eerepeuning voor menscblievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan P. L. De Gaay Fortman, tweeden luitenant der genio, bestemd voorden dienst iu Oost-lndiö, thans a la suite voor het Koloniaal Werfdepot, wegens hot met gevaar van eigen leven trachten redden van een drenkeling uit den Wilhelmina9ingol te Breda, op 1 Mei 1898; Perono, inlandsch korporaal der inf., wegens het met levensgevaar redden ooner iulandsche 1 vrouw uit de kleine Sauibas rivier op 26 Nov. 1897; M. Van Rooy, dienende aan boord van Harer Majesteitslogomentschip Buffel" te IJellevoetsluis, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit de havon aldaar, op 25 Mei 1898; L. C. Van der Pol. onderwijzer aan de ambachts school te Breda, wegens het met gevaar voor eigen leven redden van een kind uit den Marksingel al daar, op 21 Mei 1898 Benoemd: Tot burgemeester der gemeente Hennaardoradeel W. W. Hopperus Buma; voor den tijd van drie jaren, tot plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Arnhem als standplaats is aangewezen, G. L Hinricbs, veearts te Eist. Pensioen verleend; Aan de navolgde wedu wen en weezeu van burgerlijke ambtenaren: P. C. Buys, wed J. N Scliadd, commies 2de klasse bij 's Rijks belastingen, 90; G N. De Horn, wed. Willaars, commies 2de kl. bij 's Rijks belas tingen, ƒ213; J W Koens, wed G Monna, commies der telegraphie 1ste klasse, f550; A. Morre, wed. J. Van den Akker, assistent der posterijen, 350M. S. Scholtheis. wed. J. Berendsen. besteller bij den Rijkstelegraaf, ƒ360; J. A. Van Rijn, wed H. P. Moritz, rijksklerk teu kantore dor accijnzen te Rotterdam 207, A. C. Van Loo, wed. J. M. Wage naar, commies 1ste kl. bij 'sRjjks belastingen, ƒ345, P. C Wouts, wed. R. Bot, rijksveldwachter (brigadier tutilair), ƒ320; C. G. Nourdenburg, wed. J. A Uoenraads Néderveen, rijksklèrk ten kantore der accijnzen en van den waarborg en do belasting op de gouden en zilveren werken te Rotterdam, ƒ173, 11. J. Der Mouw, wed. A. L. Van der Niepoort, ontvanger der directe belastingen, ƒ400; en A. De Moor, wed. D. Versluys, brieven-en telegram besteller, 175. Eervol ontslagen Uit den zeedienst de adelborst der 2de klasse bij het Koninklijk Insti tuut voor de marine te Willemsoord, J. H. Kuypers, wegens ongeschiktheid voor den militairen dienst, ten gevolge van lichaamsgebreken. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 23 Juni niet plaats hebben. Invoer van vee uit Dnitscliland. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën deelen in de „Sts.-Ct." mede, dat met intrekking der vroegere besluiten voor zoover deze betrekking hebben op den invoer uit Duitschland va-n rundvee en schapen, af wijking van de verbodsbepalingen wordt toegestaan ten aanzien van den invoer uit Duitschland van rundvee en schapen, bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepen de export-slachterijea, op de volgende voor waarden lo. dat aan het oerste kantoor worde overgelegd een ambtelijke verklaring van do overheid van do plaats van herkomst, binnen de laatste 8 dagen afgegeven ten bewijze a. dat de dieren, waarvan de leeftijd en het signalement te vermelden zijn, gedurende de laatste 20 dagen te dier plaatse verblijf heb ben gehouden; en b. dat te dier plaatse, wanneer het rundvee betreft, in de laatste 120 dagen geen besmet telijke longziekte en in de laatste 6 weken geen veepest en geen mond en klauwzeer; wanneer bet schapen betreft, in de laatste 6 weken geen veepest, geen mond- en klauw zeer, geen schaapspokken en geen rotkreupel zijn voorgekomen; 2o. dat de dieren aan het eerste kantoor door den oistiicts-veearts of een zijner plaats vervangers worfen gekeurd en gezond be vonden. De keuringen behooren tusschen zons- op- cn -ondergang en, wat do schapen betreft, buiten de veewagens te geschieden; 3o. dat de dieren, na gezondbevinding, zoo spoedig mogelijk afgescheiden van ander vee, per spoor, zonder overlading, in afzonderlijke gesloten en verzegelde wagens worden Honr gevoerd naar de plaats van bestemming, alwaar de ontzegeling der wagens niet geschiede cua in tegenwoordigheid van den districtsveearts of een zijner plaatsvervangers 4o. dat de dieren op de plaats van bestem ming onder politie-toezicht zoowel ontladen als in wagens vervoerd worden naar de slacht plaats, alwaar zij van ander vee afgezonderd zijn to houden, slechts voor het p rsoneol der inrichting en veeartsen toegankelijk mogen wezen en binnen 2 maal 24 uren, mede onder politietoezicht, moeten worden geslacht. Da wagens zijn zoo spoedig mogelijk na gebruik te reinigen en te ontsmetten; 5o. dat het slachtafval en do mest niet uit do slachtplaats worden verwijderd, dan na op aanwijzing van den districtsveearts of een zijnor plaatsvervangers onschadelijk te zijn gemaakt; 6o. dat de slachtplaats telkenmale na ge bruik, zoo spoedig mogelijk, voor zoovesl coojig, worde gereinigd en ontsmet. Gemengd Nieuws. Zaterdag 11. verwierven A. J. "Witman8, J. C. J. "Witmans en L, Van der Goes het diploma der „Leidsche Zwemclub" als geoefend (gekleed) zwemmer. Het eerstvolgond examen zal gehouden worden op Zaterdag 2 Juli a. a. op „Rhyn- zigt." Men kan zich daarvoor by den direc teur van „Rhynzigt" of by den secretaris der „Leidsche Zwemclub," Zoeterwoudsche Singel 16, aanmelden. De Leidsche kegelclub „Har monie" behaalde gisteren op een wedstrijd te Alkmaar het boerst aantal punten. Hier voor is beschikbaar gesteld een bronzen me daille met zilveren lauwerkrans, aangeboden door H. M. de Koningin De club behaalde 293 punten met 47 treffers in 50 worpen. Yoor het hoogst aantal negens is beschik baar gesteld een verguld zilveren medaille. „Harmonie" wierp gisteren tevens 12 negons ia 50 worpen, het hoogste aantal. We hopen, dat dis kranige club daarop zich staande moge houden. Zondag a. s. eindigen de corpswedstrijden. Het vervoer en do opbrengst van den Rynlandschen Stoomtramweg was gedu rende do maand Maart 11. als volgt: aantal reizigers 24,315, met een opbrengst van f 3073.90, goederen en diversen brachten f 590.60 op, totaal ƒ3664.50. Van 1 Januari tot uit. Maart 1898 was de opbrengst: aantal reizigers: 69,510 mot een opbrengst van 8851.46, goedoren en diver sen brachten ƒ1227.61 op, totaal f 10,079.07. Zijnde per dagkilometer ƒ12.44. Een weinig t a 1 r i) k p u b 1 i ek w a a Zatordagavond in de Dierentuinzaal te 's-Gra- venbage tegenwoordig by de plechtige over dracht van het nieuwe vaandel aan het bestuur van den Algem. Nederlandschen "Wielryders- Bond. Ter weerszyden van het tooneel prijkten plantenversieringen, terwyi do stafmuziek van hot 3de reg. huzaren een aardig programma uitvoerde. Met het „"Wilhelmus van Nas- DE GANS. i) Om midden in den winter in het hartje van Polen te reizen mag gewis een twijfelachtig gonoegen lieeten, vooral, wanneer dit in stre ken geschiedt, waar nog geen spoorwegen of stoomtrams zijn aangelegd en die men bijge volg in ongeschikte, waggelende postwagens moet doortrekken. Op den 18den December 1880 zaten twee heeren in zulk een ouderwetsch middel van vervoer, dat zich slechte uiterst langzaam door de snoeuw een weg baande. De jongste was opgeruimd en bekeek alie dingen van de lichtste zijde; de andere echter, een oud hoer met een welgedaan uiterlijk, zuchtte en steunde, om een hart van steen te doen breken. „Gevoelt ge u Diet al te wel?" vroeg de jonge reisgenoot deelnemend. „Ik bevries eenvoudig," antwoordde de oudere nu met stille gelatenheid. „Maar, mijnheer, dat is, dunkt mij, immers onmogelijk," merkte de eerste verzaebtond op, terwijl bij zich tevens bekend maakte als de beer Welker, student. „Koudekeuken, koopman in comestibles," bracht nu ook de andere er uit. Ondanks de gruwolyko koude, was het moeilijk denkbaar, dat doz9 het slachtoffer zou wordc-n van de felle vorst; immers was bil in een pels gewikkeld, die, hoewel kaal, bepaald voor buitengewoon dik kon doorgaan; verder droeg h(j een bonten muts met oor kleppen, en met schapenwol gevoerde hand schoenen, waardoor zyn handen op klauwen geleken. Wellicht zouden bijziende menschen hem voor een beer aangezien hebben. „G(j zyt toch voldoende ingestopt om aan de felle vorst weerstand te bieden," oordeelde de student. „Ja, ja, wat dat betreft beoft Amalia, mijn vrouw, zeer goed voor mij gezorgd," ant woordde mijnheer Koudekeuken, „doch denk maar niet, dat zulke uitstapjes iemana uit sluitend in de kleereD gaan zitten, vooral, als men gewend is in den regel by aen warmen haard, in een leuningstoel, uit te rusten en dan dat verwenschte beest!" De comestibleskoopman sloeg daarby met zyn vuist op een voorwerp, dat met de moeste zorg was ingenakt, en ging animerende voort: „Myn reis'asch jb. helaas, te klein, om het daarin te oergen, en ik moest Amalia vast beloven, om het niet aan den koetsier toe te vertrouwen, want, merkte zy op: „In zulke oorden gebeuren dikwyis boosaardige schurkenstreken." „Houd het dier toch goed vast!" drukte zu my op het hart, en daarom sleep ik het nu overal mede, zoodat ik er, vooral by het in- en uitstappen, niet weinig last van bob. Op 't oogenblik is er niets, wat my meer hindert en wat ik meer haat dan dat vette, zware ding daar, waarmede ik iemand moet verrassen, die twee kilometers achter het dorp D.woont." Nogmaals liet Koudekeuken zyn zware vuist op hot omhulsel van het hom toevertrouwde pand nodorploffen. Natuuriyk verwachtte de Btudent Welker een oorverdoovenden klank te hooren, doch tot zpn niet geringe verbazing bleef alles stom; het arme schepsel was blijkbaar zóó ingo- bakord, dat het geen geluid kon geven. Deze gedachte verwekte by Welker een niet goringe ergornis en zonder aarzeling riep hy uit: „Mynheer, een beetje kalm! Sedert drie weken ben ik lid der Vereeniging voor Dierenbescherming on duld ik zulk een wroede handelwyze niet. Behandel den hond zooals het betaamt!" „Het is in 't geheel geen hond," viel de comestibleskoopman hem in do rede. „Ia hot dan een kat? Ook din past het u niet haar in myn tegenwoordigheid te mishandolon en althans niet, nu ik juist heden naar myn tante ga, die er drie op na houdt." „Het is ook geeu kat." „Wat is hot dan, in vredesnaam?", „Een gans." „Leelt ze nog?" „Neen, zy is met kastanjes gevuld en bovendien zóó toebereid, dat zy alleen nog maar in den oven gestopt moet worden, om te worden gebraden. Verlustig u in den aanblik van dat kostbare beest I De eenigste, van die soort, dio ik in myn winkel in voor raad bad." Koudokeuken ontpakte den prachtigon vogel en de Muzenzoon smakte onwillekeurig met zyn tong. Zooals zy daar lag, blank, rond ca strooiend voor bet oog, deed do gans hem watertanden. Hy kon niet nalaten zo te betasten, or op te kloppen en eindigde met de vraag: „Zou dat niet een zeer geschikt Kerst geschenk zyn?" „Gy hebt het geraden." „Dan is het wat fijner dan die magere haas, dien ik voor myn bejaarde tante medebroDg. Zyt gy ook op reis naar een liove vrome dame?" „Neen, ik ga een bezoek brengen aan myn neef, dien ik sedert meer dan twintig jaar niet gezien heb," hernam Koudekeuken en nadat zyn reisgenoot hom een glas Médoc had aangoboden, werd hy mededeelzaam en gaf de volgende opheldering: „Ja, verbeeld u nu eens, het zal zoo ongeveer twintig jaren goloden zyn, dat ik ia onmin geraakte met myn neof Beuzelaar. Kort daarop vertrok hy en wy hoorden sedert niets meer van hem. Eenige maanden geleden heeft hy zich weder in Europa gevestigd, nadat hy in het bezit is gekomen van een landgoed achter DOnlangs kreeg ik tozoak van een reiziger in wynon, die zyn bemiddelaar scheen te zyn. Beuzelaar hoeft te kennen gegeven, dat hy zich gaarne met zpn bloedverwanten zou willen verzoenen, maar dat by niet kon besluiten den eersten stap daartoe te doen. Dit bericht liet my zoo koud als marmer, doch Amalia had rust noch duur. Zy maakte my opmerkzaam, dat het nooit kwaad kon do oude veete met Jakob, die toch ongetrouwd is en geen plan heeft ooit een huwelyk te doen, by te leggen. Wanneer hy er nu op staat niet do eerste te willen zyn om zyn verontschuldigingen to maken, dan dient de meer verstandige hot voorbeeld to geven. Het Kerstfeest is ophanden. Neem de beste gans mode, die wy bezitten, on ga ze zelf aan onzen neef brengen. Hot gevolg zal zyn, dat by wederkeerig voor deze toenadering onzerzyds niet ongevoelig kan blyven. Met een grooten omhaal van woorden verzotte ik my natuuriyk tegen een dusdanige toogeefiykheid, doch niets baatte. De vrouwen weten nu eenmaal haar wil door te dryven. Amalia hield niet op; gistermorgen baalde zy dezen pels voor den dag, dien myn groot- vador zaliger my vermaakte, en vóór ik er my togon kon verzetten, had zy my gedwongen naar het station te gaan en zat ik in een spoorwegcoupé. Myn eigoniyko tegenspoed begon echtor eerst, nadat ik had plaats genomen in deze rammelkast. Alle kleeren hinderen my aan het iyf en ik weot nauwelyks meor of ik etn klomp ys dan wel oen menech ben. Gelukkig, dat ik ten minste zulk een achtenBwaardlgen reisgenoot heb aangetroffen." Da etudent, zich zeer gevleid voelende, maakte een buiging, doch antwoordde„Ik zal nog slechte korten tyd het genoegen van uw gezelschap smaken; in het naaste dorp wacht mu ongetwyfeld het rytuig myner tante, terwyi gy dan nog ongeveer vyf uur van nw bestemming verwyderd zyt. Een moot vooruitzicht 1" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1