N9. 11745. "Vrijdag XO Juni. A*. 1898 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en (feestdagen, uitgegeven* Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 9 Juni. Feuilleton. Baar Doorluchtigheidje. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. 0 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers A 0.05. PRIJS DER ADVERTENTEËÏf: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Officiëele Keauisgeringen* Bargomeeater on Wethouders vaa Leiden; Gezion art. 8, leto alinea, dor wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten vau inriohringen, welke gevaar, schade of hinder kannon veroorzaken; Brengen bjj dezo ter algemeene kennis, dat door hen vergunning ia verleend aan de firma TIELEMAN DROS en rechtverkrggonden tot het uitbreiden van de fabriek aan de Middel6tegracht Noe. 95/109, door het bijbouwen van een kant.or en waobtkamer, met werk- en bergplaatsen. Bargomeeater en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. 8 Juni 1898. VAN BEYST, 8ecret»ris. De uitslag van de boden in het gebouw der Kweekschool voor Zeevaart alhier gehouden openbare aanbesteding voor de levering van aardappelen, ten behoeve van het personeel der marine te Leiden, gedurende het tydvak van 1 Juli tot en met 31 December 1898, is, dat voor die levering werd ingeschreven door de heeren M. Boon voor 4.73, T. J. B. De Haan voor 4.98 en J. Nituwenhuizen voor 6, allen per 100 K.G. In de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Spoorweg- Maatschappij LeidenWoerden is het verslag uitgebracht en goedgekeurd over 1897. De uitgaven voor constructie hebben bedragen 4355.52. Het totaal der constructie-uitgaven is daarmede gestegen tot 3,748,999.641/2, of 148,999.64'/j meer dan het maatschappelijk kapitaal, welk laatstgemeld bedrag is voorge schoten door de My. tot Expl. van Staatsspoor wegen. De bruto-ontvangsten hebben 174,598.29 beloopen. Voor uitgaven is op don voet van art. 6 der overeenkomst van 31 October/1 November 1891 ten laste der exploitatie ge bracht 130,345.21, zoocat bet afgdoopen boekjaar een batig saldo heeft opgeleverd van 44,253.08, tegen 41,315.7iya in het voorafgegane jaar. Om te geraken tot het door Ue My. tot Expl. van k.-S. gewaarborgde minimum van 135,040, was dus door die My. lDgevolge de overeenkomst renteloos voor te schieten een bedrag van 90,786.92. By' het gewaarborgd minimum van ƒ135,040 was te voegena. ten vorigen jare in kas gehouden saldo van 19,101.05; b. ontvangen aandeel in een door den polder Reeuwyk betaalde vergoeding voor afstand van recht op afzonderlijke bemaling van een deel van dien poider, 69.64, makende te zamen 154,210 49, welk bedrag daarentegen voor bedryisbelas- ting en algemeene onkosten was te vermin deren met 5635.47, zooiat er een netto ontvangst overblijft van 148,575.02, waarvan met machtiging van den raad van commissa rissen reeds ter uitdeeling is beschikbaar ge steld 3.50 per aandeel, makende op 1500 aandeelen ƒ52,500, zoodat thans nog voor uitdeeling bij de Mij. tot Expl. van S.-S weder beschikbaar is ƒ96,075.02. Hieruit kan 5 per aandeel worden betaald, zoodat met de vroegere uitdeeling van ƒ3.50, het geheele dividend over 1897 8.50 por aandeel beloopt. De vergadering keurde de balans en winst en verliesrekening goed, en herkoos als lid van den raad van commissarissen mr. C. G. Berger van Hengst, terwijl zy, in de plaats van wijlen den heer A. C. Wertheira, tjt commissaris koos den beer G. A. baron Tindal. Als directeur werd herkozen de heer J. L Cluysenaer. In een tevens gehouden vergadering van den raad van commissarissen der bovenge noemde Spoorwegmaatschappij is bovendien eervol ontslag verleend als secretaris aan den heer J. T. Gerlings, en in diens plaats benoemd de he-.-r K. H. Bed en Sr. De zaal aan het departement van kolo niën, bestemd voor de ontvangst van de Indische vorsten en grootwaardighei sbeklee- ders, die de inhuldigingsplechtigheid komen bdwonen, is zoo goed als gereed. Het vertrek, in afmeting 8 bd 6.40 meter, ziet er keurig uit, door de zachte kleuren en het sierldk verguldsel van plafond en staand werk. De zolder is decoratief beschilderd: op vier plaatsen rondom het ovaalvormig midden stuk de wapens van Oost en West-Indië, van Batavia, enz., in de kleinste bdzonderheden uiterst correct in de heraldieke kleuren uit gevoerd. Langs de rdk vergulde wanden prdken in vier vergulde omldstingen de portretten van de verschillende gouverneurs-generaal van Indië. Deze serie van 57 geschilderde beelte nissen vangt aan met bet portret van Pieter Both en eindigt met dat van Pjjnacker Hordijk. Ieder portret is bovendien gevat in een wit en goud gekleurd lijstje, terwijl er tevens onder vermeld staan de jaartallen, gedurende welke de betrokken opperlandvoogd het be wind voerda in onzen O.-I. Archipel. Uit het midden van het plafond Hangt oen kristallen kroon met electrische gloeilampjes. De wit marmeren schoorsteenmantel is kunstig gebeeldhouwd met de koninklijke kroon in het miiden van de voorlijst. Boven den schoorsteenmantel verrast een ruim 2!/a meter hooge spiegel en daarboven is aan den wand als hoofdmotief aangebracht in zeer fijn decoratief: het Nederlandsche wapen. Aan den wand tegenover dezen spiegel is een groot vak bestemd ter plaatsing van het portr t van H. M de Koningin, dat door Maris Jr. wordt geschilderd. Ondor den schoorsteen staat een massief koperen haard van eigenaardige constructie. Ter weerszijden van de spiegels zijn kris tallen lusters aangebracht. De onbedekt ge- bloven vakken van de wanden z\jn behangen met kostbaar velouté. Op den parketvloer ligt een rijk bewerkt kleed. In het midden van de zaal staat een ruim 3 meter lange tafel, waarvoor het kleed expresseiyk moest woroen geweven. De verdere meubelen zjjn wit en goud. De geho'le inrichting van het vertrek is ontworpen door den rijksbouwmeester don beer Knuttel. In de algemeene vergadering van de vereoniging de „Haarlemsche Ambachtsschool" werd benoemd tot lid van het bestuur de heer H. T. Peltenburg, in de plaata van den heer Jacs. Leyh, die aftrad en niet herkiesbaar was. Tot leden van de financiêele commissie werden gekozen de heeren J. Leupen, P. Lcosjes en Jacs. Leyh. De 22 leerlingen, die met een diploma voor btt voleindigen van den cursus de school verlieten, werden toe gesproken door den voorzitter, den heer P. Kleiweg Dyserinck, en den directeur, den heer J. Temmen. Aan het einde van de vergadering herin nerde de heer J. C. Peeretoom aan een uit voerige memorie, die hy in het vorig jaar aan het bestuur heeft gezonden betreffende de opleiding van den typograaf, die zeer veel te wenschen laat. Indien bet, uit practische redenen, ook al niet mogelijk is een cursus aan de school te verbinden, dan zou toch wellicht het onderwijs aan de avond-vaktee- kenschool aan den typograaf ten goede kun nen komen. Het bestuur wees op de bezwaren. Aan een volledigen cursus valt nut te denken de bouwvakken hebbon nog niet eens alle een beurt kunnen krijgen. Met den directeur zal worden overlegd, of op de avondschool iets voor de typografen kan worden gedaan. By resolutie van den minister van finan ciën is bepaal*, dat, wanneer officieren, mili taire geëmployeerden of militairen beneden den rang van officier, na uitreiking der waar schuwing en aanmaning, hun verschuldigde directe belasting niet voldoen, door den ont vanger een aanvraag om inhouding op hun bezoldiging (traktement, daggeld of soldy) aan den cirocteur der directe 'belastingen, enz. wordt gezonien, die haar aan een der con troleurs van de inwendige administratie der corpsen te 's-Gravenbage doet toekomen. In de bestuursvergadering der Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, op 20, 21 en 22 dezer, zil het tweede gedeolto proponents-examen (eiod proponents) worden afgenomen aan niet minder dan 15 semi proponenten. De Eerste Kamer is uiteengegaan, wellicht tot 27 Juni a. s. De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de on gevallenwet de heeren: Kuyper, Loeff, De Klerk, Brummelkamp en Lieftinck. Te Woensel, by Eindhoven, is overleden mr. P. Van den Heuvel. De overledene was ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, oud rechter in de arr.-rechtbank te Eindhoven, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, oud lid van de Tweede Kamer en schoolopziener. Hy bereikte den hoogen leeftyd van 86 jaren. Naar men uit goede bron verneemt, heeft de lurgemeester van Franeker, mr. W. W. Wichers Wierdsma, ontslag aangevraagd en zal hy zich metterwoon vestigen to Hil versum. Op de aanbeveling van een leeraar in de wis- en natuurkunde aan de hoogere burger school te Dordrecht zyn geplaatst de heeren: lo. dr. J. S. Verscbaffclt, te Leiden; 2o. C. L. Van den Broek, doctorandus, te Amsterdam. Op de voordracht voor een adjunct-directeur aan de gemeent-lyke gasfabri-k zyn geplaatst de heeren: lo. M. J. Van Balkom, tydeiyk opzichter by de hoofdruk waterleiding aldaar; 2o. C. C. S. Broukel, adjunct directeur der gasfabriek te Almeloo. Het stoomschip „Prins Willem IV" vertrok 6 Juni van Paramaribo naar Amster dam; de „Salak", van Rotterdam naar Java, vertrok 7 Juni van Southampton; de „Am sterdam", van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 8 Juni Bevezier; de „Bundesrath" vertrok 7 Juni van Zanzibar Daar Vlissingen en Hamburg; de „Burgemeester Don Tex", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Juni te Suez; de „Drente" vertrok 7 Juni van Padang naar Rotterdamdo „Oengaran", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 7 Juni te Port Said; de „Oranje Nassau" van Suriname naar Amsterdam, passeerde 7 Juni Ouessant; de „Prinses Marie" arriveerde 7 Juni van Amsterdam te Batavia; de „Reichstag", van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeerde 8 Juni Dover. nick, op verzoek, als kantonrechter-plaatsvervanger in kot kanton Roermond. Benoemd tot rechter in de rechtbank te Haarlem, mr. L W. Losecaat Vermeer, rechter in de recht bank te Tiel. Pensioen verleend aan: H. Gaasbeek, wed. J. H. Ksmeijer, rijksveldwachter 3de klasse, 1G5 A E. Averes. wed. NV. F. R. Gerdesson, kommie3 1st© klasse bij 's Rijksbelastingen, 124; E. Mulder, wed. H. S. L'oddé, kommies 1ste klasse bij's Rijks belastingen, ƒ124; H. W. Eeltink, wed. D. Bloo- mendaal. opzichter van den land- en tuinbouw bij het Rijksopvoedingsgesticht voor jongens nabij Deotichem, 113; E. W. J. (E. J. W.) Van der Monde, wed. mr. W. J. Triebols, president der Haarlemmermeer. Officiéél zfin hier candi- daat gesteld voor de Provinciale Staten de heeren C. Bos (ant.-rev.; en J. H. M. Evelein (lib., a.'tr. lio). De lyst der katholieken, die den heer J. J. Rijnierse candidaat 6teld n, was niet op tyd ingt-komen. Hillegom. De zitting voor den heryk der maten en gewichten, voor deze gemeente, zal alhier plaats hebben op 12 en 13 Juli a. 8. en wel op den eersten dag des voorm. van 97»-12; en des nam. van 12"/227i uur, en op den volgenden dag voorm. van 91/, 12; en nam. van 12'/a ^'/i uur- Roelof-Aroiulsveon. Zeven Amsterdam mers, drie dames en vier heeren, kwamen gistermorgen reeds vroegty iig alhier aan, ge wapend met hengels, wormpotten en visch- manden. Ze zouden een daagje in de vischryke Veen eeniga baarsjes en vorens komen ver schalken. Ze waren evenwel al spoedig heel ongelukkig. Met hun zevenen wilden ze In een licht tootjs naar een gunstig punt roeien, doch, helzy door gebrek aan voldoende schip- perskunst, hetzy door eenige andere oorzaak, op een gegeven oogenblik kantelde het over laden vaartuigje en stortte de geheele be manning in de vry diepe vaart. Niettegen staande den schrik cn het hulpgegil der dames, kwamen allen zonder vreemde hulp na eenig gespartel behouden op het droge. Den dames werden door hulpvaardige buren droge kleeren verstrekt. De heeren wisten al hengelende hun plunje zelf droog te krygen, dank het warme, zonnige weder. Om vyf uren 's namid dags vertrok het gezelschap weer naar de hoofdstad, eenige aardige zootjes visch met zich voerende. De in den gouden ochtendstond gevangen snoek was evenwel verdwenen, allen waren weier opgedroogd l Uit do „Staatscourant". Koninklijke besluiten. Eervol ontslag verleend aan jhr. mr. L. F. H. Michiels Van Kesse- A. Klaason, brugwachter te Smilde, ƒ125; M. Bro- kaar, wed. P. O. Gans, portier der Rijkswerk inrichting voor vrouwen te Leiden, ƒ310; J. C. Dnnlop, wed. mr. G. S. P, Schelterna, substituut officier van justitie bij de arrondis3ements-recht- bank to Arnhem, ƒ960; I. Voordewind, wed H. Suk, bakenmoester 3de klasse te Puttershoek 180; H. E. Bruinings, wed. J. Van Hoboken, commis saris der loodsen ƒ570: G. L. Van den Bnssche, wed. J. F. W. Hoxel, commies late klasse der posterijen, ƒ660; H. Windhouwer, wed. S. Grootes, oriovengaarder, ƒ170; P. C., R. M. C., G.es M. C. Grootes, kinderen van wijlen den brievengaarder S. Grootes, ƒ131; A. Poll, kind van wijlen den brievengaarder H. Poll ƒ25, met intrekking van het aan hare moedor toegekend pensioen /120; E. A. Uit den Bogaard, kind van wijlen den kom mies 3de klasse bij 's Rijks belastingeu E. Uit den Bogaard /'-18, met intrekking van het aan hare moeder toegekend pensioen van ƒ173; M. Verbaan, wednwe van den gewezen kommies lste klasse bij 'a Rijks belastingen, P. Van der Plas ƒ154. Bevorderd, met ingang van 1 Juli 1898 tot commies der telegraphic 2de klasse, C. A. Denl, thans commies der telegraphie 3do klasse, en tot commies der telegraphie 3de klasse, J. B.C. Hen- drix, thans commies der telegraphic 4de klasse. De „Sls.-Ct.*' No. 132 bevat con aantal bijvoeg sels, waarin voorkomen do bepalingen onder welke de Rijkslandbouwproefstations zich belasten met het onderzoeken in openbare contróle van voeder- stoffen, zaaizaden en meststoffen. Vorder bevat de „Sts.-Ct." eon tabel, bevattende de statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood, in Neder land, over hot jaar 1897. Gemengd Nieuwe. Eén of meer nachtwandelaars hebben hedennacht do aardigheid gehad om oen adresbord van v. d. P., hoek Kaiserstraat, van den gevel te halen en het in het water te werpen. Zekere R., hedenmorgen om zes uren naar werk gaande, zag het drijven in het Rapenburg tusschen Houtstraat m Kloksteeg, on gaf het den rechtmatigen eigenaar terug. Het gerechtshof te 's-Graven bage heeft heden bevestigd het vo; nis vau de rechtbank te uier stede, waarby M. J. Van Kampen, te Sassenheim, tot lovonslange gevangenisstraf is veroordeeld wegens ver giftiging van zyn echtgenooto te Sassenheim on zyn zwager te Lisse. Kapitein Vemor, die sinds Zon dag een treurige vermaardheid heeft gekregen door den dubbelen moordaanslag te 's Graven- hago, is 48 jaar oud. Hy genoot zyn opleiding tot officier aan do Kon. Militaire Academie to Breda, werd 26 Juli 1873 benoemd tot 2den luitenant der artillerie by het legor in Oost- Indië en vertrok in het volgend jaar naar Batavia. Den llden Febr. 1879 werd by be- voiderd tot lsten luitenant, 16 Maart 1889 tot kapitein en in Mei 1894 wegens lichaams gebreken gepeneionDeerd. 22) Z(jn Hoogheid bevond zich in een vorklaar- bare gejaagdheid over het bezoek van den erfprins Von Waldenstein en wilde zich van alles, wat voor diens ontvangst was in orde gebracht, zelf overtuigen. Hy verlangde per- soonlyk de kamers „te zien", welke de prins zou betrekken, en liet eenige veranderingen in het ameublement aanbrengen, dat 1'EstraDge hem in al zyn bijzonderheden moest uitleggen. Hy liet zich de menu's brengen en corrigeerde die naar zyn goedvinden en daartusschen kwam by hem telkens weer oen zekere ont roering boven, waarvan hy geen geheim voor zyn vertrouwde maakte. „Het valt my zoo moeilyk, myn lief door luchtigheidje weg te geven. Het zal zeer eenzaam by ons worden, wanneer Ulrike ons verlaat, oude vriend, maar do bostemmiog van de vrouw is nu toch eenmaal het huwelyk." En dan weer: „Maar er zal geen pressie op de besluiten van myn kind geoefend worden. Die beide menscben moeten elkaar leeren kennen en slechts wanneer hun hart spreekt, zal ik de hand van myn lieveling in die van den erfprins leggen." Maar nog van een anderen kant werd het den overste zeer moeilyk gemaakt Rose ook maar een minuut alleen te spreken. Meester Dututel liet haar juist dien dag geen seconde uit het oog. Er was menige twist in de laatste dagen tusschen vader en dochter voor gevallen, totdat Rose's tegenstand van aan vallenden in ïydelyken tegenweer was ontaard en zy zich eindelyk, als wanhopig, in haar lot scheen te schikken. Maar ook nu nog liet zich haar temperament telkens weer gelden en de oude Dututel was volstrekt niet zoo zeker van zyn zaak, als hy liet voorkomen. En toen zy dien morgen weer met beschreide oogen voor hem ver scheen en zich een paar woorden liet ontvallen, die by na klonken als „wegloopen" of zelfs als „in het water springen", stoof hy op: „Mar8ch, in de hofkeuken, gy, slecht, onge hoorzaam ding, dat zyn vader nog met zyn gepraat onder den grond zal brengen 1 Marsch en gy zult boonen snyden zulk een groote tobbe vol." Hy maakte daarby een beweging met de armen, alsof er een maal boonen voor minstens oen regiment grenadiers moest klaargemaakt worden. Zoo erg was het nu wel niet bedoeld, maar bet tot dusver onge hoorde werd toch werkeiykhoidvan af tien uren zat Rose tot verbazing en heimelyk ver maak van het geheele dienstpersoneel op een bankje in de keuken en sneed boonen. En de oude man keek haar scherp op de vingers, bromde en schold in één adem door en haar mooi gezichtje werd steeds bleeker, maar ook steeds stroever. L'Eatrange bad tevergeefs aan de deur van Dututels woning geklopt en was vervolgens, toen hy van een oude dienstmaagd bad ge hoord, waar Rose zich bevond, naar de hof keuken gegaan. Ook van hom had zich een zekere ontstomdheid moestor gemaakt, welke nog toenam, toen by in het voorbygaan hot strakke gelaat van bet meisje zag. Nu zou Dututel toch eens terdege beetgenomen wor den. Hy fluisterde Rose haastig toe: „Renó kouken linker zy vleugel! Pst. I Niets laten merken 1" En keerde zich daarop naar den toesnellenden papa, die over de ongehoorde eer van dit bezoek op die plaats meer ont steld dan verheugd was. „Hoor eens, Dututel, Zyn Hoogheid is vol strekt niet over de menu's voor vandaag en morgen tevreden. Daar hier hebt gy de veranderingen, welke Zyn Hoogheid heeft be volen. Ja, en gisteren kwam het ys in een toestand op tafel, dat het nergens naar leek." Dututel werd letterlijk kleiner. Hij trachtte zich te verdedigen. „Maar, overste, ik ver zeker u „Och watl Hot is zooals ik u zeg. Boven dien laat het opdisschen in den laatsten tyd zeer veel te wenschen over. Er is geen idee by het arrangement. Onlangs die kreeften- pyramide hoe plomp, hoe onélégant! Van daag hebben wy weer kreeften nu, wy zullen eens zienHy viel zicbzolven in de rede: „Drommels, daar heb ik myn brief - portefeuille op myn schryftafel laten liggen „Overste, zal een van de jongens „Opdat die in myn kamers rondsnuffelt neoD, neenl Och, juffrouw Rose, zoudt gy my dat genoegen willen doen vergeef my, dat ik u daarom verzoek de briefportefeuille moet rechts op de schryftafol liggon. Mis schien wilt gy my die dan straks wel even brengen Rose begreep zyn bedoeling en vlug haar boezelaar afdoende, vloog zy snol als een wezel uit de keuken en uit het bereik van haars vaders oogen Broeder en zuster haddon slechts een kort onderhoud. Maar dat moest van groote be teekonis geweest zyn, want Rose's oogen schitterden, toen zy Renó verliet. Haar zelf vertrouwen, dat haar in de laatste dagen had verlaten, scheen teruggekeerd. En toen zy op de trap van het slot den hoer Johannes Weingirtner tegenkwam en deze zya arm om haar slanke taille wilde leggen, had er tus schen hen een ontmoeting plaats, waarvan de buitenwereld nooit het rechte te weten kwam, maar die van een krachtdadige uit werking moet geweest zyn. Want toen do kamerdienaar eenige minuten later den overste een mededeeling moest doen, welke geen uitstel kon lyden, keek l'Estrange hem zeer verwonderd aan: „Wat hebt gy, Weingartner? Je linker-wang is immers vuur rood en ook opgezwollen I" „Kiespyn, overste Rose was intuaschen, alsof er niets was voorgevallen, weer naar de keuken gegaan. Daar haar vader zich in zyn diep gekrenkte ydelheid in zyn allerheiligste had terug getrokken, ging zy Daar hem toe en vroeg, zoo kalm en gelaten, dat Dututel haar wan trouwend aankeek: „Moet ik nu nog meer boonen snydeD, papa?" „Gy moet aardappelen schillen, Rosel Den geheelen d3g aardappelen schillen, evenals d) domste van do koksjongens." Zy koorde zich om zonder een spier te vertrekken. Maar nu greep by haar by den arm, draaide haar om en zeide scherp: „Is je trots nu eindelyk gebrokon? Zult gy met moDsieur Weingartner trouwen?" Waarop zy weer met oen zonderling", kalme gelatenheid antwoordde: „Wanneer bij my nu nog hebben wilen naar de keuken snelde. Daar liet zy zich door don eersten den besten koksjongen een emmer en een mani met aardappelen geven en schilde er dapper op los. Haar gelaat bad zyn stroeve uitdruk king verloreD, ja, zy zag er zeer vergenoegd uit on scheen het bepaald vermakeiyk te vinden om den eenen gescbilden aardappel na den anderen in het water te kunnen laten plompen. Toen prinsesje met Serenissimus in het slot verdwenen was en de erlprins zich ook, n3 eenige vriendelyke woorden met freule Von Peter8hagen en Willrödor gewisseld te hebben, naar zyn kamers bad begeven, stonden die beiden een seconde zwygond tegenover elkaar. Doch da-trop zeide Charlotte, met een go- smoorden klank in haar stem, maar ook met een beslistheid, welke geen tegenspraak dulddo: „Neef, ik moet u eenige oogonblikken alleen spreken. Wees zoo goed my naar gindscho laan te brengen 1" {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1