N®, 11725 Maandag 16 Mei, A®. 1898 i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven, Dit noiumer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 14 Mei. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Lelden per 3 maanden. 1.15. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nonunore 0.05. PRIJS DER ADVERTENT IEN Yan t-6 regols 1.06. Iedere regel meer 0.17j. - Grootera lettors naar plaatsruimte. Voor hst incasseer en buiten de stad wordt 0.05 berekend. Na oen ongesteldheid van enkele weken is bier ter stede overleden de heer G. J. Bos, le als lithograaf vooral bekend was door de aar ige wfize waarop hjj, gedurende een reeks van jaren, tal van kinderwerkjes wist te illustreeren. Ztfa kinderfiguren of kinderkopjes genoten een zekere vermaardheid en waren door som migen van die van anderen dadelijk to onder kennen. Wanneer het een of ander boek door Bos van afbeeldingen was voorzien, strekte dit reeds den letterkundigen arbeid tot aanbeveling, want het was om kenmerk van Bos dat by ook in dit opzicht steeds in goed gezelschap gine. Ma-sr ook op hooger gebied der schoone kunsten nam by eon eervolle plaats in. Velen zfin immers bovendien zjjne schil-erstukken. Als dieren- en landschapschilder had hy dan ook een goeden naam verworven, en indertijd werd men zelfs door een tentoonstolling alléén van zijn werken in de gelegenheid gesteld zijn gaven te waardeeron. HU was regout van het Evangelisch Luth9rsch Armbestuur en ook op andere wijzo maakte hU zich voor de maatschappij verdienet-lijk. Geboren te Leiden den 9den April 1825, bereikte hr) dus den ouderdom van 73 jaren. Lieflik was de aanblik, welken onze schouwburg gisteravond aanbood toen het ^Ltidsch Studententooneel" er weder een - invitatie-voorstelling gaf, voor welke ditmaal de keuze was gevallen dp~ het reèdö vroeger hier vertoonde blijspel .Ultimo" (de laatste van de maand), in vüf bedrijven of zeven taferoelen. Von Moser is daarin heel aardig, bijzonder geestig geweest. Hst is door de vele afwis selende, opwekkende tooneelen, voor htt publiek zeer onderhoudend, en wat nitt minder zegt: het stuk scheen goed in do krachten der optrodenden to vallen. Vandaar dat de uitvoering van glstoravond meer dan de vorige als uitmuntend geslaagd kan genoemd worden. Enkele tooneeltjes kwamen zelfs uitstekend tot hun recht. Bestond voor de aanwezigen reeds reden tot erkentelijkheid wegens de ontvangen uit- noodiglng, die dankbaarheid werd dus des te grooter door do wijze, waarop het beloofde werd aangeboden. De herhaalde toejuichingen en terugroepingen getuigden dit en met alge- meene instemming zal bovendien ook do hulde zijn aanschouwd, wolke den vier medewer kenden dames werd gebracht door do aan bieding achtereenvolgens van kostbare en fraai gevulde bloamonmanden. - Het was een avond, die don gastheer alles zins tot eer strekt. Tot voorzitter van de afdeeling Leiden on Omstreken der Nederlandscbe Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, onder bescher ming van Hare Majesteit do Koningin Regentes, is ïq plaats van dm heer A. D. D. Schretlen, dio de stad metterwoon gaat verlaten, met algemeone stemmen verkozen de heer G. P. Van Outeren, van Zoeterwoude, dia deze benoeming heeft aangenomen. De bevestiging en de intrede van ds. J. Hoogenraad, beroepen predikant bij de Nod.-Herv. Gem. alhier, zullen plaats hebben op Zondag 12 Juni a. sin de Pieterskerk. Door prof. Holwerda worden pogingen in het werk gesteld om te Leiden een vacantie- cursus in archeologie te openen voor leeraren van gymnasia. Aan do verschillende rectoren is mode- dotliog gedaan, dat, bij genoogzama deel neming, daarmede nog dit jaar zal worden '^ingevangen en belanghebbenden zich vóór Juni a. s. kunnen aanmelien by dr. C. J. Vinkesteyn, to Schiedam. Da commandant van het 4de rog. inf., kolonel W. B. J. Duycker, zal op Maandag a. s., des voermiddags te halfacht, de zilveren medaille aan don adjudant-onderofficier-vaan deldrager P. De Boer uitreiken De uitreiking zal plaats hebben op do bin nenplaats der Morscbpoort-kazerne voor het front van den tro.p, waarby tevens het staf muziekcorps zal zijn ingedeeld. Do jaarlyksche kunstreis der leden van h t Utrecbtsche Sint-Bernulfusgilde heeft in Juli a. s. ten doel een bezoek aan de middel- ceuwsche touwwerken in Leiden, als de Hooglandsche kerk, (of die van Sint-Pancratius), de Lakenhal, enz. Een diner op Dinsdag 17 Hei a. s. by den minister van buitonlandsche zaken, waarop do voorzitter en verschillende leden der Tweede Kamer waren uitgenoodigd, zal wegens de op dien dag bepaalde begrafenis van het Kamerlid mr. Bahlmann niet plaats hebben. Men schryft uit Voorburg, d.d. 12 Mei: Hedenmiddag te 2 uren werd alhier op 't graf van wyien den weleerwaarden heer ds. G. J. v. Lindonk de zerk aan do familie overgedragen, die namens de Gemeente daarop golegd was. De weloerw. heer ds. Visscher, van Leid- schondam, voordo als consulent daarby bet woord en sprak oen woord van troost tot de diepbedroefde weduwe, die mede tegen woordig was. Op den steen staat tot kenschetsing van het loven des overledenen: „Hy was een eero van Christus." Ds. Visscher wees er op, hoe ryke troost de weduwe daarin geboden werd. Daarna sprak de gewezen voorzitter der Chr. Jong.-Ver- eeniging „Emanuel", de heer A. L. J. Sebmal Jzn., een woord van harteiyke waardeering en liefde en gedacht den overledene als eere voorzitter d r Cbr. J. Ver. to Voorburg, als „Allon leidend, allen bindend" en hoopte, dat het voorceeld van hem velen mocht opwek ken als „een eere van Christus te leven". De broeder de3 overledenen, ds. v. Lindonk, van Oosterceek, sprak daarna namens de weduwe, den kerkc-raaJ en de kerkvoogden, de Cor. Jong.-Vereeniging en den consulrnt to3 en vertolkte de z genbede der scheidende weduwe. Ten slotte zong men samon: „Stille rustplaats van Go is dooien", waarna men het kerkhof verliet. De gezant van Italië by ons Hof, graaf Zannini, is gisteren naar Bad-Nauheim ver trokken. De heeren mr. H. Smeengo en J. Meesters, leden der Tweede Kamer, hebben een uit- noodiging gericht aan de burgemeesters van alle by den waterafvoer naar zee betrokken gemeenten, beooston de Zuiderzee, om met hen te vergaderen, ten einde gegevens to ver- krygen nopens den toestand en de schade, die by den tegenwoordigen hoogen waterstand ia die gemeenten wederom wordt geleden. Men hoopt laDgs dien weg tot oplossing te komen van dit waterafvoer-vraagstuk. De toestand is er thans zeer treurig. Te Maastricht vertoeft thans de commis sie van onderzoek naar de verontreiniging der openbare wateren. Zy wordt voorgezeten door mr. baron Van Lijnden, referendaris by het ministerie van binnenl. zaken, afd. medisciia politie. De heer Vening Meinesz, burgemeester van Amsterdam, is gist n orgen te negen uren tot herstel zyner gezondheid naar Wies- baden vertrokken. Binnen een veertien dagen hoopt de burgemeester, die op zyn reis ver gezeld wordt door zyn echtg noote, terug te koeren. Do lste luitenant M. Faasaen, van het 3de reg. vesting-art. to Gorkum, wordt 15 Juli a.s. overgeplaatst by do artillerie-instractio- compagnio te 8choonhoven. De kapitein P. W. Weber, van het 4do reg. inf. te Leiden, wordt op 1 Oct. a. s. werkzaam gesteld ten bureele van den luit.-generaal, chef van den goneralen staf te 's-Gravenhage. De lste luit. H. De Ranitz, van het 2de reg. vesting-art. te Amsterdam, wordt van 25 Juni tot 25 Aug. a. s. godetacheerd by de Normaal- Schietschool in Den Ha >g. De kapt. der genie P. Huffnagel is gedetacheerd aan het Depar tement van Oorlog. Naar wordt medegedeeld, znllen de kapiteins J. W. H. Schaurs en W. C. Staring, van hot 8ste reg. inf. te Deventer, den dienst verlaten. Het stolïeiyk overschot van den heer Bahlmann is gisteravond uit bet getouw der Tweede Kamer overgebracht naar het huis van de firma Bahlmann aan de Hoogstraat, te 's-Gravenhage. Hierby waren, behalve broeders van de ziekenverpleging Johannes de Dqo, eenige leden van de Katholieke Kamerclub, o. a. de heeren mgr. Everts, Michiels van Veröuynen en Travaglino, tegenwoordig. Mr. B. M. Bahlmann werd geboren op het buitengoed „Geldorsch Hof," by Nymegen. Gedurende de jaren 1863 tot 1867 bezocht hy het gymnasium te Munster, in Wostfalen, en legde aldaar het admissie-examen af voor de hoogeschool in Duitschland. Van 1867 tot 1872 was hy werkzaam als koopman in manufacturen, eerst te Nymegen, later te Manchester. In laatstgenoemd jaar keerde hy echter tot de studie terug, deed zfin admissie- examen voor de hoogeschool te Leiden en promoveerdo aldaar in 1878 tot meester in do rechten. In hetzelfde jaar vestigde by zich als advocaat en later als procureur te Rotterdam, waar hy de rechtskundige praktyk ui'09fende tot 1882. In December 1380 vaar digde het kiesdistrict Tilburg hom af naar de Tweede Kamer, voor w-lk district by tot dusver onafgebroken zHling had. Da heer Bahlmann was vice-president van de R.-K. Kamerclub. In zyn Kameroverzicht deelt het „Hbl." nog het volgende mede omtrent het over- lyden van den heer Bahlmann. Als tweede spreker trad na de pauzo, van af de gewone spreekplaats, op de heer Bahl mann. Op de hem eigen beweeglijke wijze had deze afgevaardigdo, het Regeerings- voorstel betreffende den persoonlijken dienst plicht bestrydende, zyn argumenten meer in het algemeen gericht togen het geheele stelsel van conscriptie. Hy had zich daarby op tal van autoriteiten zoowel in het binnen- als het buitenland beroepen onzich nogal opgewonden vooral door de herhaalde interrupties. Dit was niet zooveel buitengewoons. Op die wyze werden de redevoeringen van den heer Bahl mann, vooral in do laatste jaren, nadat zyn gezondheid was verzwakt, wel meer uitge sproken. Opeens echter hield de spreker op cn viel. Het was terstond duidelijk, dat by door een beroerte was getroffen. Zeer korten tyd later kon slechts de dood worden geconsta teerd. Het is niet de eerste maal, dat een derge lijk treurig feit zich staande de vergadering der Kamer voordoet. In Juli 1859 werd de hoer L. D. Storm, lid voor Breda óón van de negen mannen van 1844 en lid van do Staatscommissie voor de grondwetsherzie ning in 1848 eveneens gedurende eene door hem uitgesproken redevoering, door eene beroerte g troffen ea stierf-eenige oogenblik- ken later. De heer Bahlmann, In-1880 ter vervanpiog van den heer Verheyen tot lid der Kamtr voor het district Tilburg gekozm, heeft dit district met yver toewyding en beginseltrouw vertegenwoordigd tot gistermiddag, toen zijn levensdraad te midden zijner parlementaire werkzaamheid op zoo aangrijpend plotselinge wyze werd afgesneden. De overledene was oen der oprichters, in elk geval de ziel van het Leidsche gezelschap van katholieke studenten: „HoudeQ wy vast aan ons Geloof." Het stoffelijk overschot van mr. Bahlmann zal a. s. Dinsdag te Nijmegen worden ter aarde besteld. De Eerste Kamer zal voor de behandeling dor Marino-begrooting byeengeroepen worden wanneer de Tweede Kamer de leeningwet zal hebben afgedaan, welker aan de-orde stelling tusschen de beraadslaging der dienst plichtwet voorgesteld zal worden. De voordracht voor leeraar in de wis- kundo aan de Hoogere Burgerschool met 3 jarigen cursus te Rotterdam bestaat uit de heeren F. W. J. Mattaar, te Rotterdam, en F. De Vries, te Enkhuizen. Hr. Ms. pantserschp „Evertsen," onder bevel van den kapitein ter zee B. De Groot, is 12 dezer te Lissalon aangekomen. De majoor-titulair G. J. Collard, van den staf der genio, zal binnenkort op pensioeo worden gesteld. Het stoomschip „Amsterdam," van Rotter dam naar Niouw-York, passeerde 13 Mei Lizard de „Bromo," van Java naar Rotterdam, ver trok 13 Mei van Padang; de „Lombok," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Mei van Djeddah; de „Prins Hendrik" vertrok 14 Mei van Amsterdam naar Batavia. Alkeinado. Ten govolge aftreding, volgens rooster, op 1 Juni a.s, van den heer T. Elst- goest Cz., is de verkiezing van een voorzitter van het bestuur van den Veender- en Lyker- polder buiten de bedyking onder Alkemade en Woubrugge, uitgeschreven tegen Vrydag 20 Mei a. s., 's voormiddags van 10 tot 12 uren, in do bovenzaal van den heer Wagenaar, te Roclo'-Arendsveen. Volgens hot voor die verkiezing aan de stemgerechtigde ingelanden rondgezonden op roepingsbiljet, heeft de heer EUtgeest voor noemd, die als voorzitter herkiesbaar is, als secretaris van oien polder beuankt, en zal tegelijkertijd een benoeming van oen nieuwen secretaris geschieden. Door de afdeeling Rypwetering c. a. van de R. Kalh. Klesvereeniging „Alkemade" zijn in haar vergadering van Vrydag 13 dezer, met vrywel algemeeno stemmen, ala caniidaten voor het kiesdistrict Alfen der Provinciale Staten geproclameerd de aftredende loden: de heeren F. H. Van Wichen en N. D. Kemink. Alfcn. Geslaagd zyn voor onderwyzer te 's-Gravenhage de heeren A. Rookhuyzen, van Ter-Aar, en E. Koetsveld, van Zevc-nhotea, leerlingen der Normaalschool te Alfen aan den Ryn. AarlaMdorveen. Sedert eenige dagen kwamen alhier enkele gevallen van roodvonk voor. Thans neemt die ziekte zeer toe. Dagc-lyks komen enkele nieuwe gevallen voor. Bodegraven. De heer P. Brunt Pzn. is in plaats van den heer W. P. Brunt verkozen tot kerkvoogd der Ned.-Herv. Gem. Koudekerk. Alle manneiyke inwoners boven 25 jaar zyn by bekkenslag namens burgemeester en wethouders opgeroepen tot het houden van een vergadering op Diasdag 17 dezer, des avonds te zeven uren, ten huizo van mej. do wed. C. Van Egmond, ter beepreking van te viersn foesten by de in huldiging van H. M. de Koningin. Leiderdorp. Gisteren overleed plots lkig do heer P. Rynsburger, oud-lid van den ge meenteraad en voorzittter van het bestuur van den Kalkpoldor. Dj inspectie van verlofgangers zal voor deze gemeente gehouden worden te Leiden in het Invalidenhuis op Donderdag 2 Juni a. s., des voormildaga te halftien. Burgemeester en wethoudera dezer ge naeente hebben toestemmend beschikt op het verzoek van Maarten Meyer, om op het perceel, kadascraal bekend in Sectie A No. 732 oen scheepmakery in hout en yzer in bet klein te mogrn oprichten. Ter-Aar. De staat van de godsdienstige gezindten in deze gemeente geeft de volgende onderscheidingen Ned.-Herv. 373 m. 42G vr. totaal 799. R.-Kath. 696 671 1367. Doopsgez. 1 1. Itemoast. 1 4 5. OuiRoomsch 1 1. Geregezind 135 n 119 254v In dez gemeente heeft z'c'i voorgedaan een geval van oiphtheritis in het gezin van P. Van Leeuwen ty een zesjarig meisje. Dat dit geval sis zeer ernstig kan worden be schouwd, biykt uit den dood, die reeds kort daarna is ingetreden. H t gttal kiezers in deze gemeente, die voorkomen op do thans van kracht go- worden kiezerslyst, bestaat uit 322 personen krachtens art. la der kieswet, 2 krachtens art. b n. 1, en 51 krachtons art. b 2o, zoodat het geheele aantal kiezers voor de Tweede Kamer dor Staten-Generaal bedraagt 375 tegen 872 in het vorig jaar. Dit getal kiezers is even groot voor de Provinciale Staten, terwyl voor den Gemeenteraad het getal kiezers be draagt 322 tegen 314 in 1897. Katwyk. Voor het examen lager onderwys is gedurende deze week onder meer geslaagd de heer J. A. Van Beelen W.Mz., aloier. By genoegzame deolnoming stelt „Dj Harmonie" te K»tw(jk zich voor om op den a. s. 2don Pinksterdag een pleizierboot na :r Amsterdam te doen varen; het vertrek van Katwyk aan den Ryn i3 vastgesteld op des voormiicags te 6 uren, terwyl des avonds van uit Amsterdam de terugtocht tegen 6 uren zal worden aanvaard. De deelnemingskaarten zyn t9gen 1 verkrijgbaar by de leden van het muziekgezelschap. Tot afgevaardigden naar de 12de jaar lyksche algemeene vergadering van de vtr eeniging ter bevordering van de Nederlandsche viaschery, op den lGdon a. s. te Amsterdam te houden, weroen door de afdeeling „de beide Katwyken en Omstreken" benoemd de heeren A. Van Rhyn en J. VarkGvisser, waarvan eerstgenoemde belast is met het inleiden d&r door de afdeeling gedane voorstellen in z.tke de tot-stand-koming van een locaalspoorwug tusschen Hoek van Holland on IJmuidon, en de bevaarbaarmaking van de binnenvaart tusschen Katwijk en IJmulden. De heer G. B. Weitber, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, is als zoodanig voor den tyd van vier jaren herbenoemd. Gedurende de afgoloopen week brachten 42 schuiten alhitr hunne vangst in afslag met een besomming van 18 tot 78; bin nenlekschol bracht op 3 tot 4 75; zoo genaamde braad f 2.75 tot 3.50 en scharren f 1.25 tot f 2.75 per mand; tong 0.10 tot f 0.85, tarbot 0.30 tot 1.25, griet 0.35 tot 0.85 per stuk, terwijl de garnalenvis- scher8 ƒ1.75 tot ƒ3.25 per mand voor hun garnalen bedongen. Warmond. De inschry ving voor de schuttery voor hen, die geboren zijn in 1873, 2al meer bepaaldelijk plaats hebben op den 27sten dezer ten Raadbuize. Woubrugge. De wegen in den Vier-Am- bachts Polder, thans nog grindwegen, zullen voor rekening van dezen polier, ovor een lengte van ruim 11,000 meter, worden beleg 1 met steonon paardenspoor, wat onget ui« 11 een flinke verbetering zal zyn; de bestedi g zal over eenige dagen reeds plaats hebben. Uit de „Staatscourant". K o n. b e sl n i t e n. Benoemd tot Rijksland- bouwleeraar C. R. Brinkmau, to Leeuwarden, on tot Rijkst uinbouwleeraren J. P. M. Cainman te Tiel on J. G. Hazeloop te Aalsmeer, thans lijdelijk als zoodanig werkzaam. Benoemd bij bet personeel van den geneeskun digen dienst der landmacht, tot officier \an gez. lste kl., do officier van gez. '2de kl. G L. (Joenon, van dat porsoneel; bij den plaatselijken staf, tot tweeden luitenant, plaatselijk adiudaDt to Breda, do sergeant-majoor titulair L. W. Limburg, van het reg. grenadiers en jagers. Benoemd in de orde van Oranje-Nassau, tot ridder, de heer G J. Wilbrink, oud-notaris to Lunteren. Aan A. Denrsen, gewezen bewaarder 2den rang in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden, verleend een pensioen van 426 'sjaars De gencraal-majoor C. J. Van der Burcht van Lichtenbergh, inspecteur van den geneeskundigen dienst dor landmacht, op zijn aanvrage, op pensioen g03tcld en het bedrag van het pensioen bopaald ip ƒ2700 'sjaars; en genoemde opporofficier liarer Majesteits dank betuigd voor de goede diensten, door hem gedurende zijn veeljarigo militaire loopbaan aan den lande bewezen. De Juitcnant-kolonel L. Houwink, van het 8ste reg. infanterie, op pensioen gesteld en liet bedrag van liet pensioon bepaald op ƒ1763 'sjaars; ea dien luitenant-kolonel, gerekend van den dag, waarop zijn pensioen ingaat, de rang verleend van kolonel. Min. beschikking. Benoemd tot bediende bij do Polytechnische school to Delft, H. C. Stelten,aldaar. EereoUe onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit is bopaald, dat: 1°. in de registers van de kanselarij dor Neder landsche orden znllen worden ingeschreven do namen der volgende, sedert overleden militairen, te weten: a. als ridder 4do kl. der Militaire Willomsordo, de sergeant der genie D. P. F. Planner; b. als eervol vermeld do fuseliers A. Van der Werf, J. Carsouw, F. A. Schneider en G. Zjnirnermann 2®. in de Militaire Willemsorde worden bevorderd tot ridder 3de klasse: de kapitein van don gen. staf G. C. E. Van Daalcn; do sergeant der inf. E. II. Vogel, sedert gopasporteerd; 3°. in do Militaire Willemsorde worden benoomd tot ridder 4de kl.: do majoor der inf. A. E. N. B. Otken, thans met verlof m Europa; de kant. der inf. J. N. C. baron Van Heerdt; de kapt aerait. A. Baugert; do lste luitenants der inf. C. J. Boon, W. B. J. A. Scheepers, A. Goertsema Beckeringh, M. J. J. B. H. Campioni, J. A. Jansen, G. J. H. Van Steyn van Honsbook, A. W. A. Michielsen, H. A. Mes8emaeckors van de GraafF en W. Van der Vlerk; de offic. van gez. 2de kl. C. Van der Meer; de 2de luit. der inf. J. Van Roon, sedert bevorderd tot lstem luit; de 2do luit. der genio J. I. Goudswaard; de adj.-onderofficier, dienstdoend officier der iuf. J. Kour; de sergeant-opnomer bij den topographiscben dienst M. W. Van der Sluis, sodert bevorderd tot sergeant-majoor-opnemer; de sergoanton der inf. A. Vollen weider, J. F. Torwelle, II. E. li. Schmidt, J. J. De Wijs, J. Verhaagenen de Amboineeache sergeant J. ltikamaboe; do kor poraal der inf. A. Vincent, de infanterist der lste fel. C. A. A. Paetzold; de fuseliers N. J. Zijlstra, van do Koloniale Reserve, sedert bevorderd tot korporaal, P. Silvertant, W. Bronwor, J. Otzen, van do Kolonialo Reserve, eedort gopasporteerd, U. Hilgorsom, II. Van deu Abecle, P. Tolslia, van de Koloniale Reserve, 9edert gegp.gecrd, cn P. Scheffers. mitsgaders de genie soldaat Isto kl. E. Biebl. 5°. bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indiü als in Nederland, eervol zullen worden vermeld do majoor der inf. W. G. Chrietan, do kapiteins der inf. E. P. Van Thiel, rpet verlof in Europa, cn J. A. Soetens; do lste luits. der inf. H. J. Van Bremen, sedort bevorderd tot kapitein, E. I. C. Tolliuy9, on R. Boonstra; de lste luit.-k.vaitierni. F. W. J. Yon Honibracht; do 2de luit. der inf. P. Van der Meyden, eedert bevorderd tot Isto luit.; do sergeanten der inf. W. Smals en A. Sta;n, van de Kolonialo Reserve; de korperaals dor inf. D" Moei man en J. B. C. Soeterbeek; de hournblazer E. Staolcns; de fuseliers J. Weiler, van do (volor.ialo Reserve, sedert gepnsporteerd, W. Goedhart, M. F. Do Koning en W. A F. Schipkc; do genie soldaat lste kt. W. Klaassen en de ziekenoppassers H. Van der Meidon, G. Hansen, li. J. Leuverman en J. P. De Ries; 4°. met de eoresabel met het gebruikelijko op schrift worden begiftigd do leapt, dor inf. J. A. W. Weustmann, en de lste luitenant van dat wapen A. Franssen: 0°. in de ordo van Oranje-Nassau worden be noemd. tot officier de kapitein intendant J. H. Van Baar van Slangenburgh, sedert bevorderd tot majoor-intendant; tot riddor de controleur der l3to kl. bij het biuneul. bestuur op de bezittingen buitcu Java en Madura C. L. J. Palmer van den Broek, en do lste luitonant-kwartiermecster VV. F. K. Keuzeukamp; con en ander ter zake van zich te bobben onderscheiden bij de verschillende krijgs verrichtingen in Atjeh en Ondcthoorijrhedcu, ge durende het tijdvak van medio November 1896 tot en mot Augustus 1897. Bij Kon. besluit is bepaald, dat bij afzonderlijke dagórdors. zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld de van het leger in Neder land bij dat in Ncd.-lndie gedetacheerde sergeanten der infanterie J. Schneider en R. Vriezonga, als mede do sergeant der genio T. Do Jong en zulks ter zako van zich te hebben onderscheiden bij de verschillende krijgsverrichtingen in Atjeb en Onder- hoorigheden, gedurende het tijdvak van medio November 1896 tot en met Augustus 1897. Gemeenteraad van Bodegraven. Raadsvergado'ing van 13 Mei. Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter de burgo meester. Na opening der vergadering worden de notule der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: lo. missivo van Gedep. Staten dezer provincio, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1