BRUSSELSGH LOOF Beurs van Amsterdam. KA. T WIJK. C. VAN DER ZEEUW, Varkenmarkt 15. ging wagen. Zelfs eon schitterend succes, dat de Spaansche vloot met roem zou bedekken, maar het verlies van een of twee pantser schepen ton gevolge zou hebben, zou een overwinning van Pyrrhus zijn, haast even noodlottig als een zegepraal. Voor het lot van het eskader in de Philip- pijnen is men dan ook wel bevreesd te Madrid. Met hoe groote voldoening ook het bericht werd ontvangen van admiraal Montejo, dat hi) vertrokken was om het Amerikaansche eskader te gemoet te gaan, men kan zich niet ontveinzen, dat de overwinning, waarop men hoopt, onzeker is. Toch ataaD, volgens den Madridschen cor respondent van de Parysche Herald," de kan sen voor Spanje in de Oost Aziatische wateren beter dan in het Westen. Tegenover de numerieke meerderheid (tot dusver was er slechts sprake van een minderheid) van het Spaansche eskader staat, zegt hy, de grootere tonnenmaat en betere bewapening d9r Ameri kaansche kruisers „Baltimore" en „Olympia", soodafc de beide eskaders vrywel geiyk in kracht zullen zyn. Het evenement van den dag was te Cacix Woensdag het vertrek van den nieuwen torpodojagor „Destructor", vergezeld van de torpedobooten „Barcelo", „Naha" en „Reta- mosa", koers zettende naar het Oosten, naar Tarifa en Ceuta, vermoedelijk om jacht te yiaken op de Amerikaansche jachten in de Middellandsche Zee. In de haven lagen dien dag de kruiser „Victoria" en de torpedojagers „Proserpina" en „Venda", benevens de „Columbia" en de „Normannia", die onlangs van Duitschland zyn gekocht. De laatste schepen worden van 4e noodige kanonnen voorzien, terwijl Engel- gche ingenieurs zyn aangenomen om hun do grootste snelheid te geven. De „Giralda" Is nog niet gewapend. Verder liggen in de haven de torpedobooten „Halcon", „Orion" en „Gerona". „Melosophia." In welke stemming men de concertzaal verlaat hangt voor een groot deel af van de verwachtingen, waarmede men er heen is gegaan. Ik had gisteren tot myzelven gezegd „Man, denk er aan, dat ja op het gebied van koorzang verwend zyt; ga nu niet van een pas opgerichte zangvereeniging eischen wat een groot dooroefend koor eerst na lange studie heeft kunnen bereiken; apprecieer het goede en bezit je ziel in ïydzaamheid als er eens een ongelukje gebeurt 1" Met die gedachte ben ik de deur uitgegaan, heb het tamelijk lange eerste concert van „Melosophia" genoten en ben in vrooiyke en tevreden stemming huiswaarts gekeerd. In het koor zag ik weder juist dezelfden, die ik er verwacht hadeen aantal zange ressen en zangers, die de een of andere reden schynen te hebben zich niet by „Toon kunst" aan to sluiten, en die nu zoo af en toe weder eens een tweede zangvereeniging daarnaast trachten tot stand te brengen. Toen voor eenige jaren door deze zelfde com- binatie een dergelijke poging is gewaagd met de uitvoering van de „Golden Legend", heb ik reeds mijn meening over dit onderwerp gezegd. Ik voor mij blyf nog steeds gelooven in de spreuk: „Eendracht maakt macht", en ik schryf het juist aan de Leidsche eendracht toe, dat hier do koorzang op zooveel hooger standpunt staat dan in andere steden, waar tweedracht, ja wel drie- en vierdracht heerscht Dat er anderen zyn, die er anders over denken, dat de oprichting van „Melosophia" niet in myn persoonlijken smaak valt, dat belet my echter geenszins in myn qualitoifc van onpartijdig verslaggever een' objectief oordeel over het gebodene uit te spreken. En, om dan maar dadeiyk met de deur in het huis te vallen, wil ik verklaren, dat myn oordeel beslist gunstig moet luiden. Het koor hoeft blijk gegeven van duchtige studie, de klank was beschaafd, de nuancee ringen kwamen goed tot hun recht en do zuiverheid liet zeer weinig te wenschen over. Ja, éénmaal herinner ik mij wel, dan was het in het negende couplet van het „Passions- gesang" zakte het koor zoodanig, dat het in hoogst onaangename botsing kwam met de instrumentale begeleiding, doch ik moet het eerste koor nog leeren kennen, waar niet wel eens een ongelukje gebeurt. Waar in het algemeen de uitvoering zoo goed was, ver geeft men zoo'n enkel zwakheidje gaarne. Wat my in het koor voornameiyk nog heeft gehinderd was de ongelijkmatige klankver houding der verschillende stemmen. De bassen vond ik verreweg de besten: herhaaldelijk kwam ik onder de bekoring van hun vol sonoor geluid. Daarna volgden de alten, die zich dapper van hun taak kweten. Do tenoren daarentegen leken my toe niet vele krachtige stemmen ryk te z\jn. Het was te duideiyk merkbaar, dat de tenorparty zoo ongeveer stond of vial met den heer De Goey. Ik wil fli-t zeggen, dat de anderen absolute non- valeurs zyn, maar sterke stemmen zyn het zeker niet en „Melosophia" mag het zich tot een eerste taak rekenen eenB te zien nog wat goede tenoren op te doen. Van de sopranen kreeg ik een zelfden indruk: misschien was de kracht van de massa wat grootor dan by de tenoren, doch hier ontbrak wat de tenoren hadden, nl. een eminent leider, waarby de geheele party 6teun vindt. Herhaaldelijk viel het my dan ook op, dat de sopranen de kracht misten om er zoo nu en dan eens goed uit te komen. Zy slaagde zy er niet in de „Freudigkeit" op het einde van het „Passionsgesang" er eens goed uit tö gooien. Ook in het „Abendlied" viel my de zwakte dor sopranen sterk op; daarentegen moet ik weer tot haar eer zoggen, dat zy zich in het slotkoor van de „Kontaginne- Cantate flink weerden. Dit no zyn alles opmerkingen, die ik maar eens maak, omdat de leden, die zeiven mede zingen, niet kunnen hoOTen waar de gebreken in de klankverhouding zitten; en het bun waarschyniyk aangenaam zal zyn te vernemen, welke verboteringen nog moeten worden aan gebracht. De kinderen waren voldoende maar konden in de meer ingewikkelde partyen niet die machtigen indruk teweegbrengen, die ik in de „Matthaeu8-Pa8slon" van hun unisono heb ontvangen. De eolieton, die in Vidal'a „Invocation" optraden, voldoden goed, docli by de drie aangekondigde solisten wensch ik wat langer stil te staan. Voor ik het vergeet wil ik oven melding maken van het feit, dat zy alle drie hunne medewerking „welwillend" hebben verleend, zooals het in de officiöele taal heet. De heer Madlohner uit Breda is een violist met heel wat techniek, maar by gaf my toch den indruk wel wat heel veel van zichzelven te willen eischen. Dat by drie weken na Serato met de „Zigeunerweisen" optredende by den ïtaliaanschen meester moest afvallen, dat spreekt vanzelf, doch ik vond hem hierin toch veel beter dan in de „Carmen- Fantaisie", waarin ik zyn streek hier en daar ruw vond en zyn techniek slordig. Hoe komt de eene mensch er toe zoo'n leeiyke fantasie te componeeren en de andere om het te willen spelen? Een mooie opera als „Carmen" zoo to verminkenhet pleit niet voor den smaak van Hubayl Van de go>de eigenschappen van 's heeren Madlehners spel wil ik echter weder noemen zyn kalme voordracht en zyn vollen toon; zaiverheid daarentegen was nu weer niet zyn fort. Do heer De Goey alhier heeft my verbaasd. Toen ik begon concerten te bezoeken, werd my gezegd, dat de heer De Goey zyn besten tyd reeds achter der rug had, en nu zyn wy zoovele jaren verder. Daarom verbaast het my hoe weinig invloed de klimmende jaren op zyn stem hebben uitgeoefend. Hier to wijzen op de deugden en gebreken van een zanger, die myn vader wel zou kunnen zyn, geeft geen pas. Laat ik hem nog een lang behoud toewenschen van zyn heldere sterke tenorstem, dan zal h'y nog heel wat oogen- blikken van genot aan zyn dankbare stadge- nooten kunnen verschaffen! Anders is myn positie tegenover de jonge zangeres, mej. Marie Greup, die haar weg nog mo;t vinden en die dus critische wenken nog ter harte kan nemen. Terwyl ik gedurende het geheele concert seizoen, een beminnelijke welwillendheid heb aan den dag gelegd tegen over ieder, die hier is opgetreden, heb ik het niet kunnen nalaten mej. Greup by haar vorig optreden eens duchtig onder handen te nemen Het deed my nl. leed, dat iemand met zulke goede stemmiddelen zoo weinig van de zang kunst verstond, dat haar geheele carrière een groote en doorloopende deceptie zou moeten worden. Ik heb gemeend haar een beter dienst te bewijzen met ronduit te z-ggen waar het op staat dan door vleiende bewoordingen de waarheid te verbloemen. Ik ben oprecht verheugd, dat mej. Greup zich niet uit het veld heeft laten slaan en door nogmaals op te treden opnieuw tegen my in het strydperk komt. Dit geeft my gelegenheid nogmaals te wyzen op hetgeen ik indertyd juist heb opgemerkt en terug te nemen dat, waarover myne meeniog zich nu gewijzigd heeft. In de eerste plaats heeft mej. Greup thans zuiver gezongen, hetgeen den voiigen keer zeer vee! te wenschen heeft overgelaten en vervolgens beviel èn haar voordracht èn haar timbre my ditmaal beter. Dit geldt nl. vooral waar zy zich in de lagere sphaeren beweegt. Zoo zong zy de alt-party in Mendelssohn's „Hymne" lang niet onverdienstelijk en ook in de JiedeTen na de pauze vond ik haar hier en daar bepaald goed. Haar gemakkelyk coloratuur in Gounod's „Sérónade" is my ook opgevallen. Terwyl ik in het hier genoemde zeer veel prijzenswaardigs heb gevonden, ben ik onver zoenlijk tegenover de wyze waarop het „Yater Unser" gezongen is: dat kon my niet bekoren; ten spijte van het telkens applaudisseerend publiek. Waartoe dient die rauwe kreet by de woorden: „vergeben unser"? Vooral, waar hooge tonen op i, ei of e moesten worden aangezet, krygt de stem iets geknepen, nasaals en onaangenaam scherps, hetgeen te meer opvalt waar het een plotselingen overgang van laag naar hoog geldt. Deze opmerking maakt3 ik ook weer by het woord Singer" in het derde deel der hymne, in het laatste couplet van „Die Bekehrte" by de woorden „Ohren immer", in „Zwei Blumen" by „O, ewig". Ik biyf gelooven, dat mej. Greup door studie dit te boven zal kunnen komen. Haar stem is in het lage en midden-register veel te mooi, om er niet alle zorg aan te besteden. Zoolang zy echter het hooge register zoo volslagen onontgonnen houdt, zal zy nimmer succes kunnen hebben by een publiek, dat schoon en onschoon van elkander weet te onderscheiden. Laat mej. Greup zich op concerten beper ken tot het zingen van alt-partyen, en door zich daartoe speciaal te bepalen zal zy teleur stelling, die haar misschien nog wacht, in glorie omzetten. Haar stem is er mooi genoeg voor, maar by zang behoort nu eenmaal zangerigheid. Dit verlleze zy niet uit het oog 1 Nog een kort woord tot slot. Het uit Leidsche musici en dilettanten samengestelde strijk orkest kweet zich over het algemeen good. Toch zie ik liever piano alleen, dan zooals nu strykinatrumenten, piano en orgel. Dit bederft de klankverhouding. Nog beter acht ik het werken te kiezen, die geen orkest vereischen, zoo een vol orkest de financlëele draagkracht te boven gaat. Om het „bazuir.ge schal" in de cantate door een piano te hooren aankondigen, klinkt toch wel wat heel povertjes. De cantate vond ik een niet onaardig gelegen heidsstuk, doch lykt my niet toe van biy vende waarde te zyn, en wat voor verzen! „U strooien wy rozen voor nw schreden".... „En wee, wie U schamper durft naadren".... „Te midden van bruisende baren, Van teistrende noodwöergevaren" „Met schetterende stemmen, wy juichen vol [vreugde" „O, dat wy snel groeien, on zyn wy eens [menschon" „Wy mer.glen onze stemmen Vol geestdriftkrachfc dooreen" Een Hollandsche opera-tekst kon niet erger! Een welgemeend woord van hulde voor den wakkeren directeur, den heer C. B. Duyster, wien, evenals mej. Greup, een gevulde bloe menmand werd aangeboden, tot besluit 1 d. G. Telegrammen* LONDEN, 28 April. Een deputatie van leden van het Parlement, vertegenwoordigende verschillende lichamen, die by de scheepvaart betrokken zijn, had heden een onderhoud met den heer Ritchie, minister van koophandel, over de Amerikaansche wet tot verhooging van het tonnegeld. De heer Ritchie antwoordde, dat de En- gelsche regeering daarover met den Britschen gezant te Washington correspondeert en met de Europeesche mogendheden, wier belangen hierdoor getroffen worden. Er zullen door alle mogendheden bezwaarschriften worden ingediend wegens den drak, welken de voorge stelde maatregel op den Europeeschen handel zou uitoefenen. CHICAGO, 28 April. (A. E.) Volgens mede- deeling in de „Cincinnati Princes Current" is het weder gunstig voor den groei der winter tarwe en is de uitzaai der vooijaarstarwe onder gunstige omstandigheden afgeloopen. De bebouwde oppervlakte wyst een toeneming aan van ongeveer 10 pCt. Omtrent de varken sindustrie wordt gemeld, dat in de afgeloopsn week in westelyke steden 430,000 werden gepakt, tegen 39,4000 inde voorgaande. LONDEN, 28 April. Volgens een depeche uit Key-West zyn de „Puritan" en de „Cincin nati" niet van Matanzas vertrokken, doch z[jn daar gebleven tot handhaving der blokkade. LISSABON, 28 April. De Staatscourant bevat een besluit, waarby Portugal zich van morgen af onzydig verklaart. MADRID, 29 April. (Hbl.) In den Senaat verklaarde de heer Rosea, dat de blokkade, door de Vereenigde Staten voor Cuba afge kondigd, in stryd is met het volkenrecht, cn nadeel toebrengt aan deneutralen. Hy hoopt, dat deze mogendheden zullen handelen in overeen stemming met hare belangen en verzoekt der Regeering zich tot de mogendheden te wen den, om haar den toestand bloot te leggen. De minister van marine antwoordde, dat hy dit verzoek zal overbrengen aan den minister van buiteulandsche zaken, opdat deze zich tot de mogendheden kunne wenden. Uit de debatten bleek, dat men de blokkade nis't effectief acht, en dat deze daarom niet door de mogendheden behoeft erkead te worden. MADRID, 28 April. Het ie onjuist, dat Spanje er aan denkt een leoning te sluiten in Engeland, en daarvoor de Pbïlippynen in onderpand wil geven. De Spaansche regeering beschikt over genoeg middelen, om den stryd te kunnen voortzetten. 29 April 1898. Vor. Kocre koere. heden. 2)4 vOt- Nod. Weri. Scüuld. 85* 85 8 pCt. Oblig. dito 96% 3 pCt. Ccrt. ÜRo 96 95% 6 pCt. -Oostonr. Md/Nor. 84* J&n.'J oli BiJó 81% 16% 16% 83% 34* 81% Koloniulo Bank Azndoolen 42 dito pref. 61% KcdcrL Indisch» Handelsbank 80 81% Nednrl. Handol-Mïj. op resoontro liS% 663 54e Nedorl. 87 85 134% 133* Sumatra Palsmbasg 106% 104* Jnvasche Petrol. 360 200 Central. Paoific Shares 11*É 11% Atchison Topoka 10% 10% dito pref. 2L5» 24% Union Paciflo B 18% 19* dito pref. 49% 50* 16 16* 67 67* 44 46* Prolongatie 3|* pCt. Ned. Petr.-My. flauw. Spanje 32* Brazilië 47 willig. Shortline 41* Amerk. Stoomvaart-My. 72%Amenk. Sporen gunstig gestemd. Valkenburg: Zondagmorgen te half- tien, ds. Van Baerle, predikant te Warmond. Gedurende het zomerhalfjaar (Mei tot October) vangen de voormiddagbeurten aan te balftien, Woobrugge: Gereformeerden. Zondag namiddag te twee uren en 's avonds te half zeven, ds. Woudstra, pred. te Leiderdorp. Noordwykerhoot: Herv. Kerk-Zondag voorm. te halfelf de heer E. B. Couvée, te Leiden. Geen ZondagsschooL Marktberlohten. In de marLtnotoeringon van Gondeclie kaaa kwam sedert het laatste bericht nog vreinig of geen verande ring, doch de handel gaat vlugger, vooral in fijne soorten, die voor de LoLdunache markt weer meer worden gevraagd. De producenten van goede kaaa zijn over de tegenwoordige prijzen beet te spreken; jammer, dat hou aantal zoo klein is en er zooveel middelmatige en slechte waar in den handel komt. In Edammer bleef hot, wat de notoeringen betreft, èn op de Zuid Eollandsche markt èn inïsoerd-Holland bg hot ondoj de handel was echter levendiger; uit Hoorn werd zelfs een zeer vlugge handel bericht. In hooverre de pas uitgebroken oorlog tueschen Spanje en de "Vereenigde Staten van Noord-Amerika van invloed zal zgn op onzen kaashandel is cog niet met zekerheid te bepalen; dat die invloed zich echter in me.r of mindere mate zal doen gevoelen, is z:kor. Do uitvoer van Hollandeche kaas, vcoral van de voor export veel gebruikte Edammer, zal in de bedreigde streken zeker mot moeilijkheden ge paard gaan; aan den anderen kant echter is to verwachten, dat ook de invotr van Amerika&usche kaas in Engeland belemmering ondervindt, wat onzen handel op dit laagste land ten goede komt. "Worden spek en enkele levensbehoeften dunrder, wat onder de tegenwoordige omstandigheden wel te verwachten is, dan neemt in den regel bet gebruik van kaas toe en gaat meestal ook de pnje van dit laatst: artikel omboog. Ia do Albla8serwaard werd de vorige week van ƒ17—ƒ21 besteed; in de Lopiker- en Krimpener- waard liepen de prijzen Tan leto soort Goudscho van ƒ21—ƒ21; zwaarder.* tot ƒ26; 2de eoort 17—20 Derby late eoort 22 on ƒ282do eoortƒ20—ƒ21.60 Edammer late eoort 24. en ƒ25; 2de eoort /so-fit. (U. D.) jLeiUOü, 29 April. Ter markt werden heden tan voord stieren 32 atuke 53 a ƒ186. Kalf- en Melk koeien 814 etuks ƒ100 a ƒ250. Yarokoeien 510 etuke 92 a ƒ203. Yotte Caeen eu Koeien 220 stuke 110 a ƒ203. Graakalveren 48 atuke ƒ16 a 56. Kalveren (vette) 106 etuke f 22 60. Kalveren (magere) 119 etuks ƒ3.— a 16.—. Hamels (vette) etuks a Hamels (magere) etuke a Sohapen (vette) 607 etuks ƒ17. a 31.—. bchapen (weide) 180 etuks 12.a ƒ24. Lammeren (magere) 309 etuke f5.a ƒ9.—. Varkens (magere) 333 etuke 16.a 36. Yarkena (vette) stuks a per KG. VaTkens (biggen) 685 etuks 6.50 a ƒ15.Paarden stuks a Voulene etuke a Bokken of Geilen 7 stuks ƒ3 a ƒ6. Ter markt aangevoerd: 1624 runderen. 255 kalveren, 787 schapen, 309 lammereD, 333 varkens 685 iggon, paarden, veulens, 7 bokken of geiten. Ter wekelgkeohe Kaasmarkt aangevoerd 35 partijen Besteed werd voor Goudeohe Kaae vau ƒ15.tot ƒ25.Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaaa (2de qua).) tot Aan de Stadswaag gewogen 25 part jen, 101-4 stak» taae, wegende 5116 KG. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 23 April. Graa - en Zaadmarkt. Jarige tarwe a Witte Tarwe ƒ10.75 a ƒ11.50, Zomer r etarwe a Bo^e ƒ5.50 a ƒ6.15. Haver ƒ8.—a 8.60, Chovalitrgerst a Wintergoret/ a Duivenboonen a ltoode Duïven- boonen J Paarden booncn f a Bruineboonen ƒ8.— a ƒ8 60, Groene erwten a Karwoüaad a f per 500 kilo. Scllicdum* 28 April. Noteering van do Make laare. Moutwijn 11.75, Jeaever f 16.75, idem. Amst. protf f 17.25, per Ned. vat eu zonder fust, zonder de belasting. bpooling-commieeie per ketoi f 0.50 Delft, 28 April. Aan de Stadswaag gewogen: 644 achtBten en 86 zestienden vaten Boter, wegende t9 zamen 13740 kilogrammen, Prga 36 a 50 het vierde, /0.90 a f 1.25 het KG. Utrecht, 29 ApriL Op do kaaemarkt waren heden aangevoerd 2i wagens kaas, te zamen wegende kilo. Prijs: 1ste qual. ƒ22.50 a ƒ23.50, 2de qual. 17.a f 19.—, zwaardere 24.50 de 100 kilo. Handel redelijk. ACAIIEHIEJIIIEIJWS. Leiden: Heden is albier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer E. S. J. M. A. Fra8er, geboren te Batavia, na verdediging van een academisch proefschrift, get.: „Retro- flexie operaties. (Casuitische Bijdrage). Bevorderd is tot arts de heer J. R. De Bruine Groeneveldt Hedenmorgen overleed te TJtrecbt prot, dr. T. Halbcrlerca, een sterfgeval, dat oodetf de talrjjke bekenden van den Hooggeleerde en onder zyn studenten by het bekend worden^ groote droefenis veroorzaak te. Hy was leeraar in do verloskunde en de leef der vrouwenziekten. Eergisteravond begaf de overledene zich nog gezond naar zyn stodeerkamer, doch werd aldaar door een beroerte getroffen. Prof. Halbertsma hield in 1867 zyn auratio inauguralis te Utrecht De medische faculteit der UtrechUche hoogeschool verliest in hem een harer sieraden. (U. D.) De voriteiyke familie Von "Wied zal heden haar verblyf te San-Ramo (Italië) eindigen en naar Nenwleö terugkeeren. Naar men one uit Den Haag meldt, worden vanwege het Ministerie van Justitie onderhandelingen gevoerd over den aankoop van het paleis (oude vleugel) van wylen prins Frederik in het Korte Voorhout, ten einde dat in te richten tot recht&gebouw voor het gerechtshof of voor de arrondissements rechtbank. Het gebouw werd dezer dagen bezichtigd door den minister van justitie, den secretaris generaal en den referendaris den heer Carrière, by dat departement. ADVERTENTIES. Hcrkelijke Berichteiu Zoeterwoude. Ned.-Herv. Gem. Zon dagavond te halfzeven ds. K. W. Vethake, te Alfen aan den Ryn« LEIDEN, 29 April. Hedennacht te twee uren werd In de Caeciliastraat alhier de nachtrust ver stoord door het inslaan van eenige ruiten in verschillende woningen. By onderzoek bleek, dat zich daaraan hadden schuldig gemaakt eenige korporaals van de veld artillerie, alhier in garnizoen, die van een fuifje of van een vergadering terugkwamen. Hedenmorgen omstreeks half- zes wilde een koe, bestemd voor de Leidsche veemarkt, even een kykje nemen in de winkelkast van de firma Terheyden Waals aan de Haarlemmerstraat. Den nogal jongen geleider met zich voerende, kwam het beest op zoo onzachte wyze met een der zij-spiegel ruiten In aanraking, dat deze in duizenden stukjes op de straat terecht kwam. Wy vernemen dat door de groote vermeerdering van personeel aan de Kon. Ned. Fabriek van de heeren Van Kempen te Voorschoten, eene belangrijke uitbreiding aan bare fabrieksgebouwen weder noodig is ge worden. Gisteren werd aan genoemde fabriek de laatste hand gelegd aan een nieuwgebouwden schoorsteen, welke tot een hoogte van 25 meter is opgetrokken. De plannen voor genoemde werken zyn ontworpen door onzen stadgenoot, den heer W. F. Van der Heyden, architect, en worden onder diens toezicht uitgevoerd door de heeren A. Turion en G. Kranenburg te Voorschoten. In de heden door de Tweede Kamer gehouden zitting werd thans voorgesteld Dinsdags te 11 uren de definitieve Marino- begrooting te behandelen. Daartoe werd besloten en tevens om daags na afdoening dezer begrooting, de regeling van den leerplicht in de afdeelingen te onder zoeken. De Kamer ging dus uiteen tot Dinsdag. Bevallen van oen levenloos Kindje 3548 2 A. H. HOLLEMAN - Burghout. Bevallen van eene Dochter Ptr. ERADES, geb. Erades. Leiden, 28 Apiil 1898. (Vestwal No. 3). 3554 4 Op den 25sten dezer overleed, te Vésiaet, Frankryk, onze geliefde Behuwdbroeder, Broe der en Oom, de Heer DANIËL FRANKEN Dzn., Officier in de Orde van OraDje-Nassau, in den ouderdom van 59 jaar. Leiden, Uit aller naam, April 1898. C. M. VAN GOGH. Eenige kennisgeving. 3562 8 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, door een noodlottig toeval, onze eenig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder PETRUS VAN DIJK, Marinier 2de klasse, te Nieuwediep, Namens de familie, P. VAN DIJK. M. VAN DIJK-Haan. C. SlftlJK. A. STRIJK—v. DIJK. H. M. SCHREÜDER. M. SCHREÜDER—v. Dljx. Tn. VAN DEN BOS. J. VAN DEM BOS-v. Duk. J. DE ZWART. 3556 16 J. DE ZWART-v. Dijk. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurige ziekte, nog onverwachts, mfin innig geli-fJo Echt genoot de Heer LAURENTS PLATTEEL, in den ouderdom van 51 jaren. Mede namens verdere Familie, 3569 10 Wed. L. PLATTEEL, geb. J. W. Broekveld. Leiden, 28 April 1898. (Haarlemmerweg 23.) Bezoeken kwenen niet worden afgewacht. De ondergeteekende geeft aan zyn Vrienden en Stad- geciooten kennis, dat hy de Zaak van den Heer J. BONARIUS, Wolsleeg 2, van af 1 Mei voor eigen rekening zal exploiteeren, hopende door het leveren van goede consumptie en nette behandeling zich het vertrouwen, zyner bezoekers waardig te maken. Zich minzaam aanbevelend, UEd. Dienaar, 3571 15 BL DUK, Wolsteeg 2. Oud Kastelein uit „De Roode Leeuw/* N.B. Bestellingen zullen ook gaarne door my aan kul® worden bezorgd. Gedurende Jnl en Ja 11 n. g. wordt gevraagd, te KATWIJK, voor eene Dam. en oen Jongetje van 6 jaren: eeDe gcm. Zit- en Slaapkamer mot Pcngloo. Br. met roll, prijsopgaaf en adres onder letters CCS aan bet Bureau van „Da EUnstreek", te Alfen a/d. Rijn. 3600 9 12 €ts. per Kilo, mooie Bloemkool, Komkommers en puikbesto Malta Aardappelen 8 O te. per Kilo. Aanbevelend: 3570 8 1 Opwekkend, vorsterkond, koorlsverdry vend} de meest krachtige en versterkende KINA-f WIJN. Aanbevolèn door tal van Genee» beeren. Bekroond met oere-dlpfoma eü Gou^ den medailles. WET STAAL, zeer aan Ui beveïeb bij bloedarmoede, bleekzucht, ©nas Pfkja per XJX Jlacon f 1.90, ,*/2 %/?ocoj» ƒ1. KRAEPEL1EN HOLM, Hofleveranciers, ZEIST* Depots: by de Heeren Apothekers te Leidem Garrcr en Dijkstra; 's-Hage, J. Visser A Zoon, Spuistr.; Alfen, L. Varossieau Zn.; Bodegraven, K. Douwes Dekker en verder iu de bekende Depots, 9990 19

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3